Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

BMW 5 Series Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Sprawdź dane w instrukcji obsługi swojego VIN lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW. 5 Series obejmuje osiem pokoleń: E12, E28, E34, E39, E60/E61, F10/F11, G30/G31/G38 i G60/G61. BMW identyfikuje G60 jako ósmą generację. Do 2023 roku zbudowano ponad dziesięć milionów 5 Series. Nigdy nie załamujcie pokoleń. Nigdy nie łącz i5, M5 i spalania 5 Series w jedną specyfikację.

Masz BMW 5 Series? Generowanie rekordów, kod podwozia, silnik lub akumulator, skrzynia biegów, układ napędowy, zdarzenia CBS, wycofania i dokumenty. Ścieżka tutaj prowadzi przez przejrzystość generacji, następnie historię usług cyfrowych, pochodzenie i Transfer Pack.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW 5 Series Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

BMW 5 Series
Ilustracja studyjna

Najnowsze wiadomości 5 Series

Zaktualizowano 2026
  • Aktualny zakresGlobalny

    Obecna seria 5 Series ósmej generacji

    BMW w dalszym ciągu oferuje ósmą generację 5 Series z silnikami spalinowymi, hybrydowymi typu plug-in i w pełni elektrycznymi i5. Zmiany sprzętu 2025/2026 pozostają w G60/G61.

    2023–2026BMW Grupa / produkt

  • Body i i5 TouringGlobalny

    5 Series Wycieczka i i5 Wycieczka

    G61 Touring rozszerzył rodzinę ósmej generacji o warianty spalinowe, PHEV i elektryczne i5. Do premiery UK w 2024 r. dołączył Touring. Należy oddzielić wymiary sedana i Touringu.

    2024BMW / dokumentacja uruchomienia

  • M5 rodzinaGlobalny

    M5 i M5 Wycieczka

    Obecna rodzina 5 Series obejmuje również wyczynowe modele M5 i M5 Touring. Potrzebują oddzielnych danych technicznych i serwisowych specyficznych dla M (S68 w obecnych samochodach) i pozostają w rodzinie 5 Series.

    2024–2026BMW M / produkt

Przeczytaj najpierw — osiem generacji, a nie jedna globalna specyfikacja

Powiąż każdy fakt techniczny z generacją, kodem podwozia, etapem produkcji, rynkiem i rokiem modelowym, a także kodem silnika lub akumulatora, skrzynią biegów, układem napędowym i nadwoziem. RWD to tożsamość historyczna. Trasa koncertowa rozpoczęła się od E34 w 1991 roku. 525iX to pierwszy pojazd z napędem na wszystkie koła 5 Series. i5, 530e/550e i M5 to odrębne tożsamości w rodzinie G60, jeśli istnieją. CBS zastępuje domysły w nowoczesnych samochodach. Raporty właścicieli nie są wycofaniami.

1. Pokolenia

  • Pokolenie 1 — E12 (1972–1981)
    Ilustracja studyjna

    Pokolenie 1 — E12 (1972–1981)

    Pierwszy BMW noszący nazwę 5 Series i trzycyfrowy system odznak. Tylko salon. 518/520/520i/525/528 i pochodne rynkowe, napęd na tylne koła. M535i jest wczesną pochodną o wysokiej wydajności, a nie M5. BMW rejestruje blisko 700 000 salonów. Nie należy tutaj stosować list kontrolnych CBS, xDrive ani PHEV.

  • Pokolenie 2 — E28 (1981–1988)
    Ilustracja studyjna

    Pokolenie 2 — E28 (1981–1988)

    Nadwozie ewolucyjne ze znacznymi zmianami technicznymi. Pierwszy diesel 5 Series: 524td (M21). Pierwszy M5, wprowadzony na rynek w 1985 roku. Napęd na tylne koła. Ręczna i automatyczna w zależności od silnika i rynku. BMW rejestruje ponad 722 000 pojazdów E28 i identyfikuje E28 M5 jako pierwszą generację M5.

  • Pokolenie 3 — E34 (1988–1996)
    Ilustracja studyjna

    Pokolenie 3 — E34 (1988–1996)

    Więcej wyrafinowania, przestrzeni i wydajności aerodynamicznej. Pierwsza trasa 5 Series Touring w 1991 r. 525iX to pierwszy 5 Series z napędem na wszystkie koła — należy wyraźnie zapisać ten układ napędowy. Benzyna V8 pojawiła się w późniejszej generacji. M5 dostępny. Nie traktuj Touringu ani 525iX jako nowej generacji.

  • Generacja 4 — E39 (1995–2004)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 4 — E39 (1995–2004)

    Lekka konstrukcja i udoskonalone podwozie. Sedan i Touring. Silniki benzynowe sześciocylindrowe i V8, diesle i M5. Napęd na tylne koła; xDrive nie był architekturą ogólną. Zawieszenie zawierające dużą ilość aluminium jest główną cechą i jest zależne od konfiguracji, ale nie gwarantuje, że każda tuleja będzie wykonana z aluminium.

  • Generacja 5 — E60 / E61 (2003–2010)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 5 — E60 / E61 (2003–2010)

    E60 Limuzyna i E61 Touring. Nowy język projektowania i znacznie cięższa architektura elektroniczna. Silniki benzynowe sześciocylindrowe i V8, diesle oraz M5 V10. xDrive na wybrane instrumenty pochodne. Aktywny układ kierowniczy i napęd dynamiczny, jeśli określono. Do końca 2007 roku firma BMW odnotowała ponad milion sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Błędy iDrive w tej generacji nie wynikają z problemów z oprogramowaniem G60.

  • Generacja 6 — F10 / F11 (2010–2017)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 6 — F10 / F11 (2010–2017)

    F10 Limuzyna i F11 Touring. Napęd na tylne koła i xDrive. Silniki cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe według rynku. 520d stał się głównym europejskim dieslem. W późniejszych latach modelowych dodano zelektryfikowane warianty w stylu 520e/530e tam, gdzie były oferowane na rynku. F10 M5 wykorzystuje S63 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. F07 5 Series Gran Turismo ma tę samą epokę, ale nie jest dziewiątą generacją.

  • Pokolenie 7 — G30 / G31 / G38 (2017–2023)
    Ilustracja studyjna

    Pokolenie 7 — G30 / G31 / G38 (2017–2023)

    G30 Sedan, G31 Touring, G38 sedan z dużym rozstawem osi dla wybranych rynków, na CLAR. Benzyna, olej napędowy, hybryda typu plug-in (530e i powiązane pochodne) oraz M5. Podwozie F90 to M5 tej generacji, a nie osobna generacja 5 Series. xDrive w wielu konfiguracjach. Modernizacja / LCI 2020 to aktualizacja produktu, a nie generacja 8. 48V pojawia się tylko tam, gdzie jest to określone — nie należy tego wnioskuć z plakietki.

  • Generacja 8 — G60 / G61 (2023 – obecnie)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 8 — G60 / G61 (2023 – obecnie)

    Oficjalna ósma generacja. G60 Limuzyna i G61 Touring, większe niż G30/G31. Benzyna i olej napędowy, 48V łagodna hybryda, jeśli określono, 530e i 550e xDrive hybrydy typu plug-in, w pełni elektryczne i5 eDrive40 i i5 M60 xDrive oraz M5 i M5 Touring (S68). Curved Display, pasek interakcji i podłączona pomoc to elementy specyfikacji, a nie uniwersalny standard. Zmiany w roku modelowym 2025/2026 to aktualizacje, a nie dziewiąta generacja. Podstawowa produkcja sedanów: BMW Zakład Grupy Dingolfing.

Zawsze potwierdzaj VIN. VCE nie może przekazywać właścicielowi E39 F10 lub G60 wątków technicznych tylko dlatego, że oba samochody nazywają się 5 Series. Lata pokrywające się (1981, 1988, 1995, 2003, 2010, 2017, 2023) wymagają kodu podwozia przed założeniem generacji.

2. Separacja rodzinna

  • 5 Series kontra i5

    i5 to w pełni elektryczny członek rodziny ósmej generacji. Potrzebuje własnej strony modelu z możliwością przeszukiwania i taksonomii, z silną relacją G60/G61. Akumulator, krzywa ładowania i zarządzanie temperaturą nie są elementami usług spalania.

  • 5 Series kontra M5

    M5 to wysokowydajna pochodna z własną tożsamością, silnikami (od E28 M5 z 1985 r. do S63 i obecnym S68) i treścią własności, która pozostaje w rodzinie 5 Series. M5 Touring to rekord M dostosowany do konkretnego nadwozia, a nie touring zbiorczy z plakietką M odgadniętą na podstawie opcji.

  • 5 Series kontra seria 6

    Nie łącz historycznych 5 Series sedanów ani Touringów w Serię 6. Hierarchia BMW zmieniała się z biegiem czasu. Postępuj zgodnie z VIN i tożsamością modelu.

  • 5 Series kontra seria 7

    5 Series pozostaje linią executive / wyższej średniej wielkości poniżej serii 7, nawet pomimo wzrostu wymiarów i wyposażenia G60.

Related vehicles

The i5 is a separate electric hub. This page stays the 5 Series family record.

  • BMW i5 (G60 Saloon / G61 Touring) — electric specifications, charging and battery health: i5
  • i5 M60 xDrive and eDrive40 are derivatives on that hub, not combustion 5 Series engines
  • G68 i5 Long Wheelbase is an India taxonomy and is not a global 5 Series generation

530e/550e plug-in hybrids stay on this 5 Series page. They are not the i5.

3. Style ciała

  • Limuzyna / sedan

    Organ definiujący począwszy od E12. Bagaż i wymiary zmieniają się w zależności od generacji i opakowania PHEV lub i5. Nie kopiuj G60 litrów sedana na E39.

  • Wycieczka / osiedle

    Wprowadzony na E34 w 1991 r., następnie E39, E61, F11, G31 i G61. Tylne zawieszenie samopoziomujące lub pneumatyczne występuje tylko w wybranych specyfikacjach Touring. G61 (od 2024 r. w ramach startu UK) może obejmować silniki spalinowe, PHEV i i5 Touring — każdy z nich to odrębny rekord układu napędowego.

  • Limuzyna z dużym rozstawem osi

    Oferowane na wybranych generacjach i rynkach, w tym G38. Wyraźnie rynek sklepu i rozstaw osi. To nie jest nowe pokolenie.

4. i5, PHEV i M5 — odrębne tożsamości

Te instrumenty pochodne mają powiązania rodzinne. Nie dzielą jednego zapisu technicznego.

  • i5 eDrive40

    W pełni elektryczny element G60/G61. Oryginalne dane startu UK podano do 356 mil WLTP. Traktuj tę liczbę jako oznaczoną etykietą UK. Rejestruj stan akumulatora, ładowanie prądem zmiennym i stałym, wersję oprogramowania oraz stan podwozia/obudowy akumulatora oddzielnie od stempli CBS.

  • i5 M60 xDrive

    Wydajność dwusilnikowa i5. UK dane dotyczące startu podano około 284,6–315,7 mil WLTP. Układ napędowy to elektryczny napęd na wszystkie koła — przechowuj go wyraźnie. To nie jest S68 M5 ani eDrive40.

  • 530e i 550e xDrive

    G30/G31 530e i powiązane rynkowe instrumenty pochodne oraz G60/G61 530e i 550e xDrive. Przechowuj akumulator brutto/netto, moc silnika, moc systemu, ładowanie AC i zasięg elektryczny dla etapu produkcji i rynku. 48V łagodna hybryda to inny system.

  • M5

    Wysokowydajna pochodna począwszy od E28 (1985). Godne uwagi późniejsze kody obejmują E60 V10 M5, F10 S63 V8 z podwójnym turbodoładowaniem, F90 (generacja G30 - nie dziewiąta 5 Series) i obecny S68 M5. Serwis hamulców, chłodzenia i skrzyni biegów jest zgodny ze specyfikacją M, a nie objętością 520d.

  • M5 Wycieczka

    Obecna rodzina obejmuje M5 Touring oraz M5 sedan. Zapisuj dane dotyczące nadwozia Touring, S68 (lub odpowiedniego silnika M) i podwozia specyficznego dla modelu M. Nie łącz go z G61 520d Touring.

5. Układy napędowe według generacji

Mapowanie kodu silnika odbywa się na etapie produkcji i jest uwzględniane na rynku. Poniższe rodziny są typowe i nie stanowią obietnicy, że każdy samochód tej generacji ma każdy kod.

  • E12 benzyna

    M10/M30-era czwórek i szóstek w zależności od rynku plus M535i. Napęd na tylne koła. W tej generacji nie ma diesla.

  • E28 benzyna, 524td i pierwsza M5

    benzynowe szóstki ciąg dalszy. Diesel M21 pojawia się jako 524td. M5 z 1985 r. jest pierwszym M5. Ręczne i automatyczne w zależności od silnika i rynku.

  • E34 szóstki, później V8, 525iX

    M20/M30/M50 benzyny, diesle, późniejsze V8 i M5. 525iX to wyjątek AWD. Touring z 1991 roku korzysta z tej samej generacji, a nie nowej.

  • E39 sześć, V8, olej napędowy, M5

    M52/M54 i powiązane szóstki, benzyna V8, diesle z epoki M57, jeśli są na wyposażeniu, oraz M5. Architektura RWD. Aluminiowe elementy zawieszenia są cechą podwozia, a nie kodem silnika.

  • E60/E61 sześć, V8, olej napędowy, V10 M5

    Benzyny z rodziny N52/N53/N54 według stopni, diesle M57/N47, silniki V8 i S85 V10 M5. xDrive tylko dla wybranych instrumentów pochodnych.

  • F10/F11 N20/N47/N55/N57 i S63 M5

    Cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe według rynku. 520d to największa europejska historia z silnikiem Diesla. Późniejsze modele PHEV w stylu 520e/530e są dostosowane do roku modelowego i konkretnego rynku. F10 M5 to S63 4.4 V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

  • G30/G31/G38 B47/B48/B58, 530e, F90 M5

    CLAR benzyna i olej napędowy, 48V tylko tam, gdzie określono, 530e PHEV i M5 na podwoziu F90. 2020 LCI nie zmienia generacji ani nie dodaje automatycznie 48V.

  • G60/G61 spalanie, 48V, 530e/550e, i5, S68 M5

    UK w dokumentacji startowej wymieniono 520i, 530e, 550e xDrive, i5 eDrive40 i i5 M60 xDrive, z dołączeniem Touring w 2024 r. 48V dotyczy wyłącznie określonych modeli spalinowych. Dostępność nadal różni się w zależności od kraju, certyfikatu emisji, roku modelowego i nadwozia.

Zmiana układu emisji spalin (EGR, DPF, SCR/AdBlue) i wtrysku benzyny/turbo w zależności od kodu silnika. Nie wnioskuj 48V, PHEV lub i5 z nazwy 5 Series.

6. Transmisje

W zależności od generacji i silnika: 4-biegowa automatyczna, 5-biegowa automatyczna, 6-biegowa automatyczna, 8-biegowa ZF automatyczna, manuale w wielu historycznych wersjach oraz jednostki dwusprzęgłowe lub specjalistyczne w wybranych samochodach. Aktualne dane dotyczące spalania i przekładni hybrydowej G60/G61 muszą być powiązane z dokładnym etapem produkcji i układu napędowego. Jednostki napędowe i5 nie są usługami ZF 8HP.

7. Układ napędowy

RWD jest podstawą historycznego 5 Series. xDrive przybył na wybrane generacje i pochodne. E34 525iX jest pierwszym 5 Series z napędem na wszystkie koła i musi być przechowywany jako własny sygnał. Obecne modele G60/G61 mogą wykorzystywać xDrive jako instrument pochodny. Układy PHEV i i5 (w tym i5 M60 xDrive kontra eDrive40) są wyraźnymi zapisami, a nie domysłami na podstawie plakietki. Samochody xDrive wymagają odpowiedniego obwodu opony.

8. Podwozie, zawieszenie i układ kierowniczy

  • Konwencjonalne sprężyny stalowe na historycznym rdzeniu
  • Tylne zawieszenie samopoziomujące w wybranych modelach Touring
  • Zawieszenie adaptacyjne, napęd adaptacyjny/napęd dynamiczny, jeśli jest na wyposażeniu (w szczególności wybrane samochody z epoki E60)
  • Zintegrowany aktywny układ kierowniczy i sterowanie tylnymi kołami tylko wtedy, gdy jest wyposażony w VIN
  • Zawieszenie pneumatyczne w wybranych konfiguracjach — często opcja Touring lub Executive, nie każdy samochód
  • Zawieszenie sportowe M i zawieszenie adaptacyjne M to pakiety, a nie podwozie objętościowe
  • E39 zawieszenie zawierające dużo aluminium jest cechą generacyjną; zużycie tulei i ramion jest nadal specyficzne dla samochodu

Sprzęt zależy od konfiguracji. Nie oznaczaj systemu jako standardu dla całej generacji.

9. Hamulce i układ kierowniczy

  • Hamulce typu sedan nie są hamulcami M5 ani i5 M60
  • Hamowanie regeneracyjne zmienia wzór zużycia klocków hamulcowych w PHEV i i5 — rejestruje to oddzielnie od pomiarów tarcz hydraulicznych
  • Układ kierowniczy i sterowanie tylnymi kołami to opcje/etapy, a nie ustawienia domyślne generacji

Zapisz średnicę tarczy przedniej i tylnej, typ tarczy, opcję hamulca M Sport lub M Performance oraz hamowanie regeneracyjne w PHEV/i5. Powiąż paczkę z VIN, rokiem modelowym i pakietem kół.

10. Technologia G60 (specyfikacja, nie jest to standard)

  • BMW Curved Display i BMW Pasek interakcji
  • Systemu operacyjnego / iDrive na etapie produkcyjnym
  • Live Cockpit Professional, wyświetlacz Head-Up, ConnectedDrive, aktualizacje OTA, klucz cyfrowy
  • Pakiety Asystenta Kierowcy i Asystenta Parkowania
  • Adaptacyjna osłona chłodnicy LED / Matrix LED i Iconic Glow, jeśli jest zamontowana
  • Panoramiczny szklany dach, jeśli jest zamontowany

Późniejsze samochody G60 mogą zawierać poniższe elementy, w zależności od rynku i wyposażenia. Nie zakładaj, że każdy samochód ma każdy element. Wcześniejsze pokolenia wykorzystują generację iDrive na swoim etapie produkcyjnym.

11. Ładowanie — PHEV i i5

Sprzęt ładujący zależy od rynku i instrumentów pochodnych. Faktura za domową stację ładującą znajduje się w rejestrze.

  • 530e / 550e: zapisz wydajność prądu przemiennego, kabel i to, czy korzystano z ładowania publicznego — nie kopiuj zachowania i5 DC na PHEV
  • i5: rejestruj oddzielnie sesje AC i sesje DC, łącznie z przygotowaniem wstępnym, przerwami i wskazaną mocą
  • UK i5 eDrive40 wystrzelenie w odległości do 356 mil WLTP i i5 M60 xDrive około 284,6–315,7 mil to dane certyfikacyjne dla tego arkusza rynkowego — nie jest to gwarantowana podróż
  • 12V stan baterii nadal ma znaczenie w PHEV i i5; słaby 12V nie jest stanem akumulatora trakcyjnego

Zapisz wersję oprogramowania podczas każdego testu stanu baterii.

12. Oprogramowanie Generowanie

  • Nie traktuj roku modelowego jako generacji oprogramowania
  • PHEV skargi dotyczące zasięgu elektrycznego często dotyczą oprogramowania, 12V lub użytkowania — zarejestruj wersję, zanim nazwiesz to awarią akumulatora
  • i5 zarządzanie temperaturą i zachowanie krzywej ładowania mogą się zmieniać w zależności od etapu oprogramowania

iDrive, mapa/ConnectedDrive status oraz kampanie OTA lub dealerskie to fakty na etapie produkcji. E60 iDrive, G30 iDrive i G60 Systemy operacyjne nie są zamienne. Wersja zapisu, data i identyfikator kampanii.

13. Motywy zgłoszone przez właściciela (nieprzywołane)

Są to kategorie specyficzne dla generacji i silnika, omawiane przez właścicieli. Nie są to wady potwierdzone i nie stanowią jednej globalnej listy usterek.

  • Układ chłodzenia

    Pompy, termostaty i naczynia wzbiorcze różnią się od układów mechanicznych E12 do późniejszych pomp elektrycznych i pętli termicznych PHEV/i5.

  • Wycieki oleju

    Nieszczelności pokrywy zaworów, miski olejowej i obudowy filtra zależą od rodziny silników. Sfotografuj wyciek i zapisz kod.

  • Łańcuch rozrządu w wybranych silnikach

    N47 i niektóre późniejsze silniki łańcuchowe mają swoją własną historię. To nie jest temat E39 M62 i nie jest to temat i5.

  • Diesel EGR, DPF i SCR

    M57, N47, N57, B47 i B57 nie mają wspólnego układu oczyszczania spalin. Sprzęt AdBlue zależy od rynku i roku. Zapytaj o użycie na krótkich trasach.

  • Turbodoładowanie

    Późniejsze turbosprężarki benzynowe i wysokoprężne (N20, N55, B48, B58, N57 i podobne) ulegają awariom w inny sposób niż wolnossące silniki E12/E28.

  • Serwis automatycznej skrzyni biegów

    Specyfikacje płynów, miska i historia mechatroniki dla rzeczywistej skrzyni biegów. Ostre zmiany biegów nie oznaczają automatycznie nieudanego 8 KM.

  • xDrive skrzynia rozdzielcza i układ napędowy

    Wiązania, niedopasowanie średnicy opon i płyn do skrzyni rozdzielczej dotyczą samochodów xDrive, w tym historycznego 525iX jako własnej generacji sprzętu.

  • Tuleje, wahacze i resory pneumatyczne

    Zużycie wahaczy i tulei jest powszechne wraz z wiekiem i przebiegiem. Zawieszenie pneumatyczne to tylko samochody, które je posiadają – często wybierane Touringi.

  • Moduły i iDrive Elektronika z ery

    E60 i późniejsze usterki jednostki głównej są specyficzne dla generacji. Zarejestruj moduł i wersję oprogramowania.

  • 12V bateria

    Słaby 12V powoduje kaskady ostrzegawcze w nowoczesnych samochodach i błędy w ładowaniu PHEV/i5, nawet jeśli pakiet wysokiego napięcia jest sprawny.

  • PHEV ładowanie, bateria i oprogramowanie

    Testy ładowania, spójność zasięgu elektrycznego, stan kabla i historia oprogramowania. Nie wymyślaj stanu zdrowia bez badania.

  • i5 ładowanie, oprogramowanie i zarządzanie temperaturą

    Wydajność prądu stałego, ładowanie prądem przemiennym, wersja oprogramowania, ograniczenia termiczne i naprawy powypadkowe w pobliżu obudowy akumulatora. Raporty właścicieli pozostają oznaczone jako raporty.

14. Usługa — CBS, a nie jeden interwał globalny

Współczesne samochody 5 Series korzystają z Condition Based Service. Starsze samochody podążają za broszurą dotyczącą ich rynku i silnika. Poniższe wiersze to lista kontrolna pochodzenia, a nie uniwersalny wykres mil.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Olej silnikowy i filtrCBS lub książeczkaSpecyficzny dla kodu silnika. Nie dotyczy usługi oleju ICE na i5.
Filtr powietrza i mikrofiltr kabinowyCBS / często roczna kabinaPotwierdź VIN. i5 ma jeszcze filtr kabinowy.
Świece zapłonoweInstrukcja obsługi benzyny / PHEVNie diesel. Nie i5.
Układ paliwowy Diesel, DPF, EGR, SCRGdzie zamontowanoAdBlue tylko jeśli samochód posiada SCR.
Płyn hamulcowyCBS, często ~24 miesiąceElement kalendarza. Wilgoć nie czeka na zużycie podkładki.
ChłodziwoNa system termiczny PętleICE, PHEV i i5 są różne.
Usługa transmisjiWedług kodu skrzyni biegów4/5/6/8-biegowa i podręczniki różnią się. Jednostka napędowa i5 nie jest silnikiem o mocy 8 KM.
xDrive skrzynia rozdzielcza i mechanizmy różnicoweGdzie zamontowanoZawiera sprzęt 525iX z własnej epoki. Dopasuj opony.
Hamulce, zawieszenie, układ kierowniczyKażdy serwis / według zużycia PakietyM i resory pneumatyczne są zależne od konfiguracji.
12V bateriaTestuj, nie zgadujOddziel od PHEV/i5 wysokiego napięcia.
PHEV wysokie napięcie i i5 akumulator/ładowanieZgodnie z harmonogramem i kampaniami BMWPojemność, zasięg, kable, test SoH, wersja oprogramowania.
Kampanie oprogramowania i zakończenie wycofaniaW serwisie i po rozpoczęciu kampaniiVIN, zastosowanie na rynku i dacie produkcji. Nie jest to globalna lista wycofań.

Zaufaj iDrive lub wydrukowi sprzedawcy w odstępie czasu na forum. Generowanie znaczników i podwozie na każdym znaczku.

15. Przegląd i przydatność do ruchu drogowego

Skorzystaj z jurysdykcji rejestracyjnej. Nie nazywaj każdego testu MOT.

  • UK: MOT zwykle rozpoczyna się po pierwszych trzech latach, a następnie co roku. Data zapisu, przebieg, porady i awarie.
  • UK: przechowuj wyniki emisji i obserwacje hamulców/zawieszenia obok faktur CBS.
  • Europa: skorzystaj z krajowej kontroli okresowej (TÜV, ITV, technika kontroli i lokalne odpowiedniki).
  • Stany Zjednoczone i Kanada: zasady dotyczące inspekcji i emisji różnią się w zależności od stanu lub prowincji.
  • Inne rynki: podążaj za organem, w którym zarejestrowany jest samochód, łącznie z importem.

Karta inspekcyjna nie jest pieczęcią służbową BMW, ani pieczątka służbowa nie jest pieczęcią MOT.

16. Przypomnienia i kampanie

  • VIN zastosowanie i rynek/kraj
  • Zakres dat produkcji i rok modelowy
  • Identyfikator kampanii, komponent, ryzyko i środek zaradczy
  • Sprawdzono dostępność środka zaradczego, stan jego realizacji, źródło i datę

Nigdy nie pokazuj jednej globalnej listy wycofań 5 Series, tak jakby dotyczyła każdego samochodu. Preferuj oficjalne narzędzia wycofywania BMW i władze krajowe.

17. Wymiary

G60 to BMW ramowanie startowe w porównaniu z G30. Rynki turystyczne i inne są różne.

  • G60 długość sedana około 5060 mm
  • Szerokość około 1900 mm
  • Wysokość około 1505–1515 mm w zależności od wersji
  • Rozstaw osi około 2995 mm
  • BMW stwierdza, że G60 jest o 97 mm dłuższy, 32 mm szerszy i 36 mm wyższy od swojego poprzednika, a rozstaw osi jest o 20 mm większy

Przechowuj bagaż turystyczny oddzielnie od sedana. Opakowania PHEV i i5 mogą zmienić boot. Nie traktuj tych milimetrów jako wymiaru E39 lub F10.

18. Lista kontrolna zakupu używanego

Najpierw tożsamość, potem układ napędowy faktycznie zamontowany w VIN.

  • VIN zdekodowany, data produkcji, rok modelowy, kod silnika, skrzynia biegów, konfiguracja napędu, specyfikacja rynkowa i styl nadwozia
  • Zimny start, wycieki oleju, układ chłodzenia, działanie turbosprężarki, jeśli jest zamontowane, spaliny/emisje i historia serwisowania
  • Diesel: DPF, EGR, SCR/AdBlue, jeśli jest zamontowany, oraz historia krótkich przebiegów
  • Benzyna: zużycie oleju, chłodzenie, zapłon, turbosprężarka i układ rozrządu dla tej rodziny silników
  • Automatyczny i xDrive: jakość zmiany biegów, historia płynów, skrzynia rozdzielcza, hałas mechanizmu różnicowego, dopasowane opony
  • PHEV: test ładowania, stan akumulatorów HV, jeśli jest dostępny, spójność zasięgu elektrycznego, kable, 12V i historia oprogramowania
  • i5: stan akumulatora, historia ładowania, wydajność prądu stałego, ładowanie prądem przemiennym, wersja oprogramowania, obudowa podwozia/obudowa akumulatora i naprawy powypadkowe

19. Pochodzenie i Transfer Pack

Masz BMW 5 Series? Dodaj go do swojego garażu. Rejestr usług, przeglądów, napraw, wycofań, opon, hamulców, modyfikacji i dokumentów. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.

  • Tożsamość pojazdu — VIN, rynek, generacja, podwozie, silnik lub akumulator
  • Oś czasu własności i chronologia przebiegu
  • Historia serwisowa, w tym zapisy cyfrowe BMW i niezależne faktury
  • Historia kontroli (MOT lub test lokalny) i zakończenie wycofania
  • Naprawy główne, zgłoszenia powypadkowe, opony i hamulce
  • Aktualizacje oprogramowania i, w stosownych przypadkach, zapisy baterii PHEV/i5
  • Modyfikacje, zdjęcia i oryginalne wyposażenie
  • Transfer Pack PDF: tożsamość, własność, przebieg, serwis, przeglądy, wycofania, główne naprawy, zapisy dotyczące akumulatora, jeśli dotyczy, modyfikacje, dokumenty uzupełniające

20. Społeczność

W dyskusjach należy preferować konkretną generację, silnik i układ napędowy, jednocześnie dopuszczając technicznie istotne wątki dotyczące różnych generacji. Polecane kategorie:

  • Ogólna dyskusja 5 Series
  • E12 · E28 · E34 · E39
  • E60/E61 · F10/F11 · G30/G31 · G60/G61
  • M5 · i5
  • Konserwacja i majsterkowanie · Rozwiązywanie problemów i naprawy · Kompilacje i modyfikacje
  • Kupno i sprzedaż · Właściciele wycieczek / nieruchomości · PHEV i posiadanie pojazdów elektrycznych · Przewodniki i zasoby

21. Dlaczego właściciele zostają

  • Linia sedanów Executive i Touring ośmiu generacji z przejrzystą historią kodów podwozia
  • RWD rdzeń, z xDrive i 525iX dostępnymi do nagrywania zamiast zakładania
  • G60 utrzymuje spalanie, PHEV, i5 i M5 są dostępne jako odrębne opcje w jednej rodzinie
  • CBS plus Transfer Pack daje kupującym używane rzeczy coś lepszego niż niejasne roszczenie z pełną historią

22. Co podnieca kupujących

  • Traktowanie każdego 5 Series jako tego samego silnika, skrzyni biegów i okresu serwisowego
  • Nazywanie liftingu nową generacją lub nazywanie F90 dziewiątą generacją
  • Kopiowanie UK i5 mil lub wymiarów G60 na inne rynki i generacje
  • Ignorowanie dowodów xDrive dopasowywania opon, oczyszczania oleju napędowego lub PHEV/i5 dowodów dotyczących akumulatora

23. Oficjalne zasoby

Preferowane zamówienie: BMW dokumentacja właściciela, BMW dane techniczne dla dokładnego rynku i roku modelowego, BMW informacje o wycofaniu, krajowy organ wycofania, krajowy organ ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, BMW prasowe komunikaty techniczne, następnie niezależne dane. Społeczności właścicieli pozostają oznaczone jako zgłoszone przez właścicieli.

  • BMW literatura prasowa i właścicielska dotycząca historii pokoleń i pozycjonowania G60 — potwierdź arkusz rynkowy, zanim potraktujesz figurę jako uniwersalną

24. Zasady jakości danych

Nigdy nie przechowuj specyfikacji 5 Series bez generacji, kodu podwozia, etapu produkcji, rynku, roku modelowego, kodu silnika lub identyfikacji akumulatora, układu napędowego, skrzyni biegów, układu napędowego i typu nadwozia, jeśli są one znane. Nigdy jeden globalny interwał serwisowy. Nigdy nie traktuj liftingu twarzy jako nowej generacji, chyba że BMW tak powie. Nigdy nie łącz specyfikacji i5, M5 i standardowych specyfikacji 5 Series. Nigdy nie traktuj problemów zgłoszonych przez właściciela jako potwierdzonych usterek.

25. Baza danych technicznych V2

V2 dodaje uporządkowane zapisy, a nie samą prozę. ICE: kod i rodzina silnika, turbosprężarka, wtrysk, specyfikacja i pojemność oleju, układ chłodzenia, typ rozrządu, stopień emisji, SCR/AdBlue, DPF. PHEV: akumulator brutto/netto, moc silnika i systemu, ładowanie AC, zasięg elektryczny, stan wysokiego napięcia, historia ładowania. i5: akumulator brutto/netto, konfiguracja silnika, generacja falownika, krzywa ładowania, wydajność AC/DC, skład chemiczny, gdzie BMW to dokumentuje, SoH, generacja oprogramowania, etap zarządzania temperaturą. Podwozie: kod zawieszenia, osprzęt adaptacyjny, układ kierowniczy, pakiet hamulców, koła/opony, osprzęt xDrive. Własność: serwis, przeglądy, wycofania, naprawy, stan akumulatora, zdarzenia związane z ładowaniem, opony, hamulce, oprogramowanie, dokumenty i zdjęcia.

Pokolenia i platformy

  • 5 Series E12 (1972–1981)

    Szczegóły platformy wkrótce

  • 5 Series E28 (1981–1988)

    Szczegóły platformy wkrótce

  • 5 Series E34 (1988–1996)

    Szczegóły platformy wkrótce

  • 5 Series E39 (1995–2004)

    m52 · m54 · m57

  • 5 Series E60/E61 (2003–2010)

    n52 · n53 · m57 · BMW N47 · zf-6hp

  • 5 Series F10/F11 (2010–2017)

    BMW N47 · n57 · n20 · n55 · BMW B47 · ZF 8HP

  • 5 Series G30/G31/G38 (2017–2023)

    BMW CLAR · BMW B47 · BMW B48 · BMW B58 · ZF 8HP

  • 5 Series G60/G61 (2023–2026)

    BMW CLAR · BMW B47 · BMW B48 · BMW B58 · ZF 8HP

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • Wycieki oleju i zacieki z obudowy filtra (najpierw kod silnika)

    Uwzględnienie generacji: B47/B48 i powiązane moduły w nowszych samochodach często przedostają się przez plastikowe obudowy. Starsze silniki M/N przeciekają inaczej. Faktura z kodem silnika jest dowodem pochodzenia — nigdy nie obowiązuje jedna zasada dotycząca wycieku oleju na każdy 5 Series.

  • Układ chłodzenia (najpierw generacja i silnik)

    Pompy wodne, termostaty i grzejniki są specyficzne dla generacji. Pompy elektryczne w nowszych samochodach nie są zadaniami chłodzenia E12/E28. Zapisz numer części, przebieg i kod podwozia.

  • Usługa automatyczna / ZF / Steptronic

    4-, 5-, 6- i 8-biegowa automatyka to różne rodziny. ZF Historia płynów 8HP ma znaczenie w późniejszych samochodach, nawet jeśli na naklejce widnieje informacja o żywotności. Nigdy nie wklejaj porad G60 8HP do automatu E28.

  • Diesel EGR, DPF i SCR (jeśli na wyposażeniu)

    Począwszy od E28 524td, zmiany w układzie oczyszczania spalin dla oleju napędowego w zależności od rodziny silników (M21, M51, M57, N47, N57, B47, B57) i rynkowego etapu emisji. AdBlue/SCR nie jest uniwersalny. Korzystanie z krótkich podróży należy do historii.

  • xDrive i sygnał E34 525iX

    RWD to historyczne ustawienie domyślne. E34 525iX był pierwszym 5 Series z napędem na wszystkie koła — odrębny sygnał od późniejszego xDrive. Dopasowany obwód opony ma znaczenie w samochodach xDrive. Nie wnioskuj o napędzie AWD na podstawie plakietki 5 Series.

  • 530e / 550e kondycja hybrydy wtykowej

    G30 530e i G60 530e/550e xDrive wymagają pojemności akumulatora, zasięgu elektrycznego, sprzętu do ładowania, poziomu oprogramowania i rynku przechowywanego oddzielnie od usługi spalania. Test ładowania nie jest stemplem olejowym CBS.

  • i5 bateria, ładowanie i oprogramowanie

    i5 eDrive40 i i5 M60 xDrive to w pełni elektryczne elementy G60/G61. UK dane dotyczące wystrzelenia podano do 356 mil WLTP dla eDrive40 i około 285–316 mil dla M60 xDrive — oznaczone marką handlową. Rejestruj sesje SoH, AC/DC i wersję oprogramowania. Nie kopiuj tych mil na 520d.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli BMW

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele BMW →

Często zadawane pytania

Ile jest pokoleń BMW 5 Series?+

Ósemka: E12, E28, E34, E39, E60/E61, F10/F11, G30/G31/G38 i G60/G61. BMW identyfikuje G60 jako ósmą generację. Modernizacja obejmująca zmiany wyposażenia G30 LCI 2020 i 2025/2026 G60 nie jest nową generacją.

Kiedy zaczął się BMW 5 Series?+

1972, z salonem E12. BMW rejestruje produkcję tej generacji kończącą się w 1981 roku.

Kiedy 5 Series po raz pierwszy otrzymał wersję Touring?+

1991, w pokoleniu E34. Wcześniejsze samochody 5 Series z tej linii to sedany.

Kiedy 5 Series po raz pierwszy otrzymał napęd na wszystkie koła?+

E34 525iX wprowadził napęd na wszystkie koła. Później xDrive to inny, specyficzny dla generacji system. Nie traktuj każdego 5 Series jako AWD.

Kiedy 5 Series stał się elektryczny?+

G60/G61 ósmej generacji wprowadził w pełni elektryczny i5 (eDrive40 i M60 xDrive oraz późniejsze rynkowe instrumenty pochodne). Hybrydy typu plug-in, takie jak 530e/550e, nie są i5.

Czy i5 to osobny model?+

Dla The Owners Club i5 powinien zachować własną stronę modelu i taksonomię, pozostając jednocześnie silnie powiązanym z rodziną G60/G61 5 Series. Nie łącz danych akumulatora i5 z rekordem spalania 5 Series.

Dyskusje właścicieli 5 Series

Najnowsze rozmowy właścicieli BMW 5 Series w klubie.

Brak dyskusji o 5 Series. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności BMW Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

BMW 5 Series Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club