Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

BMW i4 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego dealera przed dokonaniem rezerwacji. i4 to akumulatorowo-elektryczny Gran Coupé firmy BMW na platformie G26 — produkcja od 2021 r., z dużą aktualizacją produktu z lipca 2024 r. i stopniem wydajności/M60 z lipca 2025 r. w ramach tej samej pojedynczej generacji. Nie jest to zamiennik oddzielnej generacji po 2024 roku.

Masz i4? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, zarządzania temperaturą, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack. Poznaj swojego i4. Zapisz jego historię. Udowodnij jego stan. Zachowaj jego historię.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW i4 Klub właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

BMW i4
Ilustracja studyjna

Najnowsze i4 Wiadomości

Zaktualizowano 2025
  • Najnowsza aktualizacja technicznaGlobalny

    Lato 2025 SiC stopień efektywności & M60 xDrive

    Od lipca 2025 r. BMW wprowadził elektronikę mocy z węglika krzemu do eDrive35 i eDrive40 (podana poprawa zużycia o około 4,5%; do ~22 km dodatkowych WLTP w zależności od konfiguracji) oraz nowy M60 xDrive najwyższy poziom w klasie 442 kW / 601 hp — wciąż w G26, a nie nowe pokolenie.

    Lipiec 2025Globalny / techniczny

  • Oprogramowanie / ładowanie / wydajnośćGlobalny

    2024 aktualizacja produktu — OS 8.5 i xDrive40

    Odświeżenie w lipcu 2024 r. przyniosło zmienione oświetlenie/projekt, aktualizacje Curved Display, BMW system operacyjny 8.5 z QuickSelect i nowy xDrive40 (295 kW / 401 hp). Jest to główna aktualizacja produktu w ramach G26 — a nie druga generacja.

    Lipiec 2024Oprogramowanie / wydajność

  • Właściwe dla rynku/własnościWielka Brytania

    UK M60 ramy techniczne — oznakowane rynkowo

    Aktualne BMW UK dane techniczne dla M60 xDrive listy 442 kW / 601 hp, 795 Nm, AWD, 0–62 mph w 3,7 s, 81,1 kWh, DC do 205 kW i 311–338 mil WLTP (w zależności od konfiguracji). Traktuj jako ramy rynkowe UK — a nie uniwersalny arkusz i4.

    2025UK rynek / własność →

Przeczytaj najpierw — EV Gran Coupé ustalanie własności

W przypadku i4 najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, zarządzanie temperaturą, oprogramowanie, napięcie 12 V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony/zawieszenie, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie wymyślajcie drugiej generacji na rok 2024. Nie traktujcie M50 → M60 jako zmiany pokoleniowej. Nigdy nie kopiuj wartości WLTP lub kWh z jednego rynku jako prawdy globalnej.

1. Pokolenia i platformy

  • G26 — 2021 – obecnie (jedno pokolenie)

    Generacja pojedynczego rdzenia. i4 wykorzystuje elastyczną architekturę BMW wywodzącą się z CLAR, dostosowaną do napędu elektrycznego wysokiego napięcia i eDrive piątej generacji. Dzieli szeroki kontekst korpusu/produkcyjny z serią 4 Gran Coupé, zachowując jednocześnie własną tożsamość modelu i4 i kodowanie G26. Dostawy UK rozpoczęły się w listopadzie 2021 r. od eDrive40 RWD i M50 xDrive AWD.

  • Etapy techniczne/produktowe (nie nowe generacje)

    Wprowadzenie 2021: eDrive40 + M50, ~83,9 kWh brutto dalekiego zasięgu, DC do 205 kW, pompa ciepła, bagażnik 470–1290 l. Ekspansja 2022/23: eDrive35 na wielu rynkach. Aktualizacja produktu lipiec 2024: odświeżenie projektu/wnętrza, OS 8.5 QuickSelect, xDrive40 (295 kW/401 hp, 600 Nm; globalna premiera WLTP 444–548 km). Stopień efektywności w lipcu 2025 r.: elektronika mocy SiC w eDrive35/40 (podana poprawa zużycia ~4,5%; do ~22 km dodatkowych WLTP w zależności od konfiguracji) i nowy M60 xDrive (442 kW/601 hp, 795 Nm, 0–100 3,7 s) zastąpienie M50 na pozycji lidera zakresu.

Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z wersją pochodną, ​​rokiem modelowym, etapem produkcji i rynkiem — potwierdź VIN. Powiązane modele (tematy podwozia serii Gran Coupé, tematy iX1/iX3 EV) mogą uzyskać mniejsze znaczenie techniczne — nigdy nie zakładaj identyczności części.

2. Styl ciała

  • 5-drzwiowy Gran Coupé (liftback)

    Czterodrzwiowy Gran Coupé w stylu coupé z podnoszoną tylną klapą — pięć miejsc. Bagaż 470 l powiększający się do 1290 l. Przestrzeń nad głową/dostęp z tyłu odzwierciedla linię dachu w wersji coupé. Dokładna masa własna i ładowność różnią się w zależności od układu napędowego (UK M60 rama ≈2285 kg krawężnika / 520 kg ładunku — oznaczenie rynkowe).

3. Bateria i system wysokiego napięcia

Montaż podłogowy pakiet litowo-jonowy dla eDrive piątej generacji. Zawsze rozróżniaj pojemność brutto, netto i użyteczną. Różne opublikowane numery kWh nie są dowodem nowej generacji.

  • Wystrzelenie eDrive40/M50 dalekiego zasięgu: około 83,9 kWh brutto (BMW informacje o wystrzeleniu)
  • Aktualne BMW UK dane techniczne dla list M60 81.1 kWh — oznakowane markowo; definicja może różnić się od danych brutto na temat uruchomienia
  • eDrive35 w wielu konfiguracjach wykorzystuje mniejszą baterię niż rodzina dalekiego zasięgu — przechowywać do VIN/data produkcji
  • Zintegrowane zarządzanie temperaturą z funkcją pompy ciepła dla kabiny, akumulatorem HV i napędem; przewidywalne zarządzanie temperaturą w celu zapewnienia wydajności ładowania
  • Zapisz SoH z metodologią testów, wersją oprogramowania, historią ładowania, gwarancją i naprawami HV — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu

Zapisz numer części baterii, generację ogniwa/modułu, datę produkcji i wersję oprogramowania, jeśli jest dostępna. Nie wymyślaj chemii.

4. Instrumenty pochodne i układy napędowe

1-biegowa przekładnia redukcyjna na całej długości. Poniżej znajdują się wyniki udokumentowane przez BMW, jeśli zaznaczono, — starannie oznakowane rynkowo; potwierdź rok modelowy, etap produkcji i VIN.

  • i4 eDrive35

    RWD · pojedynczy silnik tylny · 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 ≈6,0 s. Mniejsza bateria niż rodzina dalekiego zasięgu w wielu konfiguracjach. Późniejsze listy danych BMW DC do ~180 kW — zależne od rynku/etapu. Aktualizacja SiC 2025 w eDrive35.

  • i4 eDrive40

    RWD · pojedynczy silnik tylny · 250 kW / 340 hp · 430 Nm · 0–100 ≈5,6 s (dane zaktualizowane BMW). Rodzina akumulatorów dalekiego zasięgu · AC do 11 kW · DC do 205 kW w odpowiednich konfiguracjach. Uruchom WLTP do ~590 km (w zależności od konfiguracji). 2025 SiC poprawia efektywność; Niemieckie lato 2025 WLTP kadrowanie 510–613 km — oznakowany rynek/sprzęt.

  • i4 xDrive40

    Wprowadzony wraz z aktualizacją produktu na rok 2024. Silniki podwójne · elektryczne xDrive AWD · 295 kW / 401 hp · 600 Nm · 0–100 ≈5,1 s. Bateria dalekiego zasięgu · DC do ~205 kW w odpowiednich konfiguracjach. Globalny start WLTP w odległości 444–548 km — oznakowany rynkowo.

  • i4 M50 xDrive

    Wariant wydajnościowy generacji M. Silniki podwójne · AWD · 400 kW / 544 hp · 795 Nm · 0–100 3,9 s. Wystrzel WLTP do ~521 km. Adaptacyjne zawieszenie M / wyposażenie podwozia M. W składzie zastąpił go M60 — nie jest to nowa generacja.

  • i4 M60 xDrive

    Od lipca 2025 produkcja. Silniki podwójne · AWD · 442 kW / 601 hp · 795 Nm · 0–100 3,7 s. BMW UK ramy techniczne: 81,1 kWh · AC do 11 kW · DC do 205 kW · 311–338 mil WLTP zależne od konfiguracji — oznaczone etykietą rynkową. Niemieckie lato 2025 WLTP w obramowaniu 433–551 km.

Dokładne moce, asortyment i wyposażenie zależą od roku modelowego, etapu produkcji i specyfiki rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.

5. Ładowanie

  • AC ładowanie: do 11 kW w aktualnych danych technicznych BMW UK; 22 kW dostępność zależy od rynku i specyfikacji — nie zakładaj dla każdego i4
  • DC szybkie ładowanie: do 205 kW w odpowiednich konfiguracjach dalekiego zasięgu; eDrive35 późniejsze dane do ~180 kW
  • Rzeczywista prędkość zależy od SoC, temperatury akumulatora, wstępnego przygotowania, możliwości ładowarki, stanu akumulatora i oprogramowania
  • Przechowuj sesje AC/DC z energią, początkowym/końcowym SoC, mocą szczytową, czasem trwania, lokalizacją/dostawcą, stanem wstępnego kondycjonowania i wersją oprogramowania

Zaloguj się do domowej stacji ładowania Wallbox i sesji publicznych oddzielnie od znaczków serwisowych warsztatu — historia ładowania pochodzi z EV.

6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty

Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Porównuj WLTP tylko wtedy, gdy metoda badania, rynek, rok modelowy, koła/opony i konfiguracja są równoważne.

  • Uruchom eDrive40: do ~590 km WLTP (BMW ramka startowa, zależna od konfiguracji)
  • Uruchom M50: do ~521 km WLTP (zależne od konfiguracji)
  • xDrive40 globalne ramy startowe: 444–548 km WLTP
  • Niemieckie kadrowanie na lato 2025: eDrive35 428–514 · eDrive40 510–613 · M60 433–551 km WLTP — oznakowane rynkowo
  • BMW UK M60 kadrowanie: 311–338 mil WLTP zależne od konfiguracji — nie wklejaj jako globalne

Rzeczywisty zasięg może kształtować się znacznie poniżej WLTP w niskich temperaturach lub podczas jazdy z dużą prędkością. Podczas porównywania zapisz koła/opony.

7. Rekuperacja, podwozie i praktyczność

Konfigurowalna rekuperacja, w tym strategie adaptacyjne. Hamulce cierne nadal wymagają przeglądu — regeneracja może spowodować, że tarcze będą niewykorzystane i skorodowane. Podwozie: przód z podwójnymi amortyzatorami, tył pięciowahaczowy, zawieszenie pneumatyczne tylnej osi, pakiet nisko montowany. M50/M60 dodać wyposażenie specyficzne dla M. Bagażnik 470–1290 l. Holowanie: BMW UK zawiera listę opcjonalnego holowania z hamulcem do 1600 kg / 75 kg haka holowniczego do pobrania dla odpowiednich konfiguracji — VIN/specyficzny dla wariantu, nie uniwersalny.

8. Oprogramowanie i systemy cyfrowe

Etap oprogramowania jest częścią pochodzenia ładowania i wydajności.

  • BMW System operacyjny 8 w momencie uruchomienia
  • BMW System operacyjny 8.5 z QuickSelect po aktualizacji 2024
  • BMW Mapy z prowadzeniem po trasie zoptymalizowanym pod kątem ładowania · Aplikacja My BMW · zdalne ładowanie · wstępne kondycjonowanie · OTA · klucz cyfrowy (w zależności od urządzenia)
  • Zarejestruj wersję oprogramowania, ostatni OTA, wersję mapy, kampanie związane z ładowaniem i naprawy systemów informacyjno-rozrywkowych

OTA przerwy i dziwactwa związane z rozrywką to tematy związane z własnością — daty rejestrowania, a nie tylko domysły na forum.

9. Uczciwi profesjonaliści

  • Doskonała koncepcja EV na długich dystansach z dużą dynamiką jazdy BMW
  • Możliwość eDrive40 dalekiego zasięgu i wydajne warianty z napędem tylnym
  • Praktyczny liftback Gran Coupé z przestrzenią bagażową o pojemności 470–1290 l
  • Zaawansowane wersje wydajności xDrive (M50 / M60)
  • Silna zdolność ładowania DC (do 205 kW w odpowiednich konfiguracjach)
  • Dojrzała piąta generacja eDrive z integracją pompy ciepła / zarządzania ciepłem
  • Silna integracja oprogramowania i nawigacji (OS 8 / 8.5, Mój BMW)

10. Szczere wady/rzeczy do rozważenia

  • Duża masa pojazdu; duże koła mogą zmniejszyć zasięg i komfort jazdy Warianty
  • RWD i xDrive mają istotnie różną wydajność; wersje wydajnościowe zużywają więcej energii
  • DC szczyt nie jest wiodący w swojej klasie w porównaniu z niektórymi nowszymi konkurentami 800V
  • Rzeczywisty zasięg może być znacznie niższy od WLTP w niskich temperaturach/przy dużych prędkościach
  • Ocena stanu akumulatora jest mniej prosta niż odczytanie zasięgu na desce rozdzielczej
  • Przestrzeń nad głową/dostęp z tyłu odzwierciedla linię dachu Gran Coupé; specyfikacje różnią się w zależności od rynku i etapu

11. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie porada diagnostyczna — tematy własności do monitorowania, a nie wady uniwersalne. Nie traktuj usterek jako potwierdzonych BMW, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.

  • Ładowanie

    Wydajność DC w niskich temperaturach, źle rozumiane przygotowanie wstępne, kompatybilność z publicznymi ładowarkami, zanieczyszczenie klapek/złączy, zmniejszona prędkość DC przy wysokim SoC lub niewłaściwej temperaturze akumulatora.

  • Bateria

    Zmienność zasięgu, metodologia SoH, historia zarządzania temperaturą po wielokrotnym ładowaniu dużą mocą — diagnostykę należy oddzielać od szacunków wyłączeń.

  • Oprogramowanie

    Błędy w systemie informacyjno-rozrywkowym, przerwy w działaniu OTA, kalibracja czujnika ADAS, błędy w moim BMW / klawiszach cyfrowych. Układ

  • 12V Ostrzeżenia

    12V i problemy z elektryką pomocniczą — słabe napięcie 12V może imitować awarie HV.

  • Podwozie / zawieszenie

    Uszkodzenia zawieszenia/koła spowodowane dużymi kołami i dziurami; zachowanie tylnego zawieszenia pneumatycznego.

  • Hamulce

    Korozja tarczy spowodowana wysoką regeneracją / łagodną jazdą; zużycie klocków/tarczy nadal ma znaczenie.

  • Opony

    Zużycie spowodowane masą pojazdu i momentem obrotowym; kompromis między wydajnością a komfortem na dużych kołach.

12. Serwis i konserwacja (EV)

i4 eliminuje konieczność konserwacji konwencjonalnego oleju silnikowego, świec zapłonowych i układu wydechowego, ale nadal wymaga planowych przeglądów. Przedziały różnią się w zależności od rynku i BMW CBS — nigdy nie publikuj jednego uniwersalnego przedziału, jakby miał on zastosowanie na całym świecie.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Planowy przegląd EV / serwis CBSNa BMW CBS / VIN (często kalendarz roczny + podpowiedzi dotyczące przebiegu)Potwierdź menu serwisowe iDrive — nie interwały olejowe ICE.
Płyn hamulcowyCBS / kalendarz (często ~24 miesiące)Płyn starzeje się nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków.
Test akumulatora 12VKażdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówTest obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV.
Mikrofiltr kabinowyCzęsto ~12 miesięcy / CBSGdzie określono — pokrój roczny u większości EV.
Opony i zbieżnośćRegularny / każdy serwisCiężki EV + moment obrotowy — obserwuj wskaźniki zużycia i obciążenia.
Klocki / tarcze hamulcowe / korozjaKażda usługaRegen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji.
Zawieszenie / układ kierowniczy / kołaKażda usługa /w miarę potrzebTylne zawieszenie pneumatyczne, uszkodzenia w wyniku uderzenia, ryzyko wyboju przy dużych kołach.
Zarządzanie ciepłem / chłodziwem / pompą ciepłaZgodnie z harmonogramem BMWHV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV.
Kontrola układu wysokiego napięciaNa harmonogram/kampanię BMWAutoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy.
Kontrola oprogramowania / OTAW służbie lub na żądanieWersja zapisu + data w Digital Service History.
Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana)Właściciel / sprzedawca / strona trzeciaMetodologia sklepu z SoH% — a nie „zakres wygląda dobrze”.
Sprzęt ładujący / port / kabelKażda usługa /w miarę potrzebAC/DC notatki dotyczące zachowań należą do historii ładowania.

Częstotliwość serwisowania i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i konfiguracji CBS. Zawsze sprawdzaj harmonogram BMW specyficzny dla VIN.

13. EV stan baterii i pochodzenie

Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla i4. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.

  • SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu, metodologia
  • Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
  • Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
  • Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack

Procent stanu baterii bez metodologii testów nie powinien być traktowany jako ostateczny dowód degradacji.

14. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa Polska/Węgry, Turcja TÜVTÜRK, Niemcy TÜV/HU, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne. Zeroemisyjny układ napędowy nie zwalnia z normalnych obowiązków w zakresie przydatności do ruchu drogowego.

  • Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
  • Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
  • Zwróć uwagę na opony, zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce/tarcze, światła, przednią szybę/kamery i uszkodzenia strukturalne

Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdu — nigdy nie przedstawiaj UK MOT jako zasady globalnej.

15. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
  • Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
  • Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego i4 na całym świecie

Status wycofania musi zostać sprawdzony przez VIN i rynek. Wycofanie produktów ze względów bezpieczeństwa jest prowadzone przez producenta; Z właścicielami UK kontaktujemy się zwykle, jeśli pozwalają na to zapisy producenta. Numer kampanii sklepu, rynek, możliwość zastosowania VIN, wada/usunięcie, data zakończenia, sprzedawca i dowód.

16. Oficjalne zasoby

Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z BMW AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla BMW zamiast wymyślonych głębokich linków.

  • BMW Podręcznik użytkownika — wyszukiwanie specyficzne dla Twojego rynku VIN
  • BMW Global PressClub / BMW UK specyfikacja techniczna etapów i4
  • Regionalne bazy danych wycofań (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/systemy krajowe)

17. Kupno używanego i4

  • VIN · data produkcji · dokładny wariant (eDrive35/40, xDrive40, M50, M60) · etap baterii/elektroniki · rynek · opcje · historia importu
  • BMW historia usług cyfrowych · wyjątkowe wycofania/kampanie
  • HV dowód diagnostyczny akumulatora wraz z metodologią · DC i AC testy ładowania
  • Klapka/złącze ładowania · Stan 12V · Wersja oprogramowania / Historia OTA
  • Opony nierównomiernie zużywają się · Korozja tarcz hamulcowych · Uszkodzenia zawieszenia/uderzenia koła
  • Pompa ciepła/praca termiczna · klimat · ADAS kalibracja · hak holowniczy, jeśli dotyczy
  • Historia wypadków/napraw · Faktury · Ładowanie dowodów do garażu

18. Masz i4? Chroń jego wartość odsprzedaży

W przypadku i4 najcenniejszymi danymi dotyczącymi własności jest nie tylko historia serwisowa. Stan akumulatora, historia ładowania, aktualizacje oprogramowania, wycofanie z rynku i udokumentowane naprawy mogą znacząco zwiększyć pewność siebie następnego właściciela. Poznaj swojego i4. Zapisz jego historię. Udowodnij jego stan. Zachowaj jego historię.

  • Dodaj i4 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
  • Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania/OTA
  • Śledź CBS serwisowanie, inspekcje, naprawy, opony/hamulce i wycofania z fakturami
  • Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • DC / AC wydajność ładowania

    Szczyt DC (do 205 kW w odpowiednich konfiguracjach dalekiego zasięgu; eDrive35 późniejsze dane do ~180 kW) zależy od pakietu, temperatury, wstępnego kondycjonowania i możliwości ładowarki. Sesje w niskich temperaturach i o wysokim SoC to typowe tematy własności — warunki rejestrowania, a nie tylko roszczenia kW.

  • Stan baterii i różnice w zasięgu

    Rozróżnij pojemność brutto, netto i użyteczną. Uruchom kadrowanie dalekiego zasięgu ~83,9 kWh brutto; UK M60 lista arkuszy 81.1 kWh — definicje są różne. Nie wymyślaj nowej generacji na podstawie innego opublikowanego kWh. Zachowaj metodologię SoH z wartością procentową.

  • Oprogramowanie / OTA / iDrive

    OS 8 przy uruchomieniu · OS 8.5 z QuickSelect po aktualizacji 2024 · Moja aplikacja BMW · OTA. Zapisz wersję, datę i aktualizację sprzedawcy lub OTA podczas diagnozowania dziwactw.

  • Akumulator pomocniczy 12V

    Słabe napięcie 12 V może powodować ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem, nawet w przypadku sprawnego pakietu HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli BMW

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele BMW →

Często zadawane pytania

Czy BMW i4 jest w pełni elektryczny?+

Tak. i4 to Gran Coupé zasilany akumulatorowo i elektryczny, bez silnika spalinowego — RWD eDrive35/eDrive40 lub elektryczny xDrive AWD na xDrive40, M50 i M60.

Czy i4 2024 to nowa generacja?+

Nie. Jest to główna aktualizacja produktu w ramach jednej generacji G26 — zmienione oświetlenie/projekt, aktualizacje OS 8.5, Curved Display i nowy xDrive40. Nie jest to kod nowej generacji.

Czy M60 to nowa generacja?+

Nie. M60 xDrive (od lipca 2025 r.) zastępuje M50 na pozycji lidera w zakresie wydajności G26. Ta sama generacja – inna pochodna/stopień.

Czy każdy i4 ma tę samą baterię?+

Nie. Pojemność i elektronika różnią się w zależności od wariantu, rynku i etapu produkcji. Przechowuj osobno brutto/netto/użytkowy i potwierdź pakiet VIN — nie traktuj opublikowanego kWh jako uniwersalnego.

Jak szybko można go ładować?+

AC do 11 kW w aktualnych danych technicznych BMW UK (22 kW zależy od rynku/sprzętu – nie zakładaj). DC do 205 kW w odpowiednich konfiguracjach dalekiego zasięgu; eDrive35 później BMW listy danych do ~180 kW. Rzeczywista prędkość zależy od SoC, temperatury, wstępnego przygotowania i ładowarki.

Czy należy rejestrować stan baterii i historię ładowania?+

Tak. Dokumentacja stanu akumulatora (z metodologią testów), historia ładowania, oprogramowanie/OTA i zakończenie wycofania należą do najcenniejszych zapisów pochodzenia EV do odsprzedaży i Transfer Pack.

Dyskusje właścicieli i4

Najnowsze rozmowy właścicieli BMW i4 w klubie.

Brak dyskusji o i4. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności BMW Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

BMW i4 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club