Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
BMW iX Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW przed dokonaniem rezerwacji. iX to specjalnie opracowany elektryczny, flagowy pojazd sportowy BMW (I20, od 2021 r. – obecnie) — różni się od spalinowych X5/X6, a później iX1 i Neue Klasse iX3. Produkcja rozpoczęła się od xDrive40 i xDrive50; M60 dołączył od 2022 r. Kompleksowa aktualizacja 2025 w Dingolfing zachowuje tę samą tożsamość iX / I20, jednocześnie wprowadzając xDrive45 / xDrive60 / M70 xDrive z większymi użytecznymi pakietami, poprawioną elektroniką mocy i większym zasięgiem — etap techniczny, a nie druga generacja.
Masz iX? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW iX Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze iX Wiadomości
Zaktualizowano 2025- Stan techniczny / sprawnośćGlobalny
2025 kompleksowa aktualizacja
Od marca 2025 r. produkcja Dingolfing, kompleksowa aktualizacja iX BMW pozostaje w I20 — większe użyteczne pakiety, poprawiona elektronika mocy, do ~25% większa moc i wydajność oraz do 701 km WLTP dla zaktualizowanego xDrive60. Etap techniczny, a nie nowa generacja.
2025BMW Grupowe / techniczne
- Etap techniczny/wykonawczyGlobalny
M70 xDrive etap występu
2025+ M70 xDrive zastępuje oryginalny M60 w zaktualizowanym zakresie: 485 kW / 659 hp, do 1015 Nm, 3,8 s 0–62 i 108,9 kWh do użytku w BMW Ramka startowa UK — ta sama generacja I20, pochodzenie na etapie wydajności.
2025BMW Grupowe / techniczne
- Kramowanie regionalne/zakresoweWielka Brytania
UK WLTP mil dla zasięgu 2025
BMW UK arkusze startowe rama 2025+, zasięg w milach: xDrive45 321–374, xDrive60 370–426, M70 321–366 — oznaczenie rynkowe i zależne od koła/specyfikacji. Nie wklejaj UK mil na inne rynki.
2025BMW UK / produkt
Przeczytaj najpierw — I20 flagowy SAV kształtowanie własności
W przypadku iX najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, generacja oprogramowania/OTA, stan techniczny (oryginał → aktualizacja z 2025 r.), zarządzanie temperaturą, 12V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie wymyślajcie drugiej generacji na rok 2025. Nie traktujcie WLTP mil jednego rynku jako prawa globalnego. iX różni się od spalania X5/X6 i od iX1 / Neue Klasse iX3 — nigdy nie łączy ich tożsamości.
1. Pokolenia i platforma
I20 — jedno pokolenie (2021 – obecnie)
Jedna generacja produkcyjna dla BMW iX. Specjalnie opracowany elektryczny okręt flagowy SAV oparty na zestawie narzędzi technologii wywodzącej się z CLAR / iX z BMW eDrive piątej generacji w fazie oryginalnej i aktualizacji w 2025 roku. Dwusilnikowy elektryczny napęd na wszystkie koła w całej linii. Globalna dostępność dróg rozpoczęła się pod koniec 2021 r. od xDrive40 i xDrive50; M60 dołączył z rynków roku modelowego 2022/23.
Etapy techniczne wewnątrz I20 (nie nowych generacji)
Etap 1 — Pierwotne uruchomienie (2021–2024 / początek 2025 r. w zależności od rynku): xDrive40, xDrive50, M60. Etap 2 — kompleksowa aktualizacja 2025 z marca 2025 r. o Dingolfing: xDrive45 zastępuje xDrive40, xDrive60 zastępuje xDrive50, M70 xDrive zastępuje M60, z większymi użytecznymi pakietami, poprawioną elektroniką mocy i BMW notowaniami o nawet ~25% większej mocy/wydajności i do 701 km WLTP dla zaktualizowanego xDrive60. To są etapy produktowe/techniczne — a nie druga generacja iX dla taksonomii The Owners Club V1.
Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z instrumentem pochodnym, etapem produkcji i rynkiem — potwierdź VIN. Nigdy nie łącz I20 iX z tożsamością iX1 lub iX3.
2. Styl ciała
Pięciodrzwiowy pojazd sportowy (SAV)
Styl pojedynczego nadwozia — specjalnie opracowany elektryczny flagowy model SAV z kabiną przypominającą salon i zakrzywioną architekturą wyświetlacza. Konfiguracja pięciomiejscowa w zależności od specyfikacji rynkowej. Płaski akumulator wysokiego napięcia w podłodze; dwusilnikowy elektryczny AWD we wszystkich wersjach.
3. Bateria i system wysokiego napięcia
Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto, a publikowane dane liczbowe od wartości specyficznych dla VIN. Trzymaj oryginalne opakowania i pakiety 2025+ oddzielnie — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru baterii iX”.
- Oryginalny xDrive40: 71,0 kWh netto / 76,6 kWh brutto — BMW opublikowany
- Oryginalny xDrive50: 105,2 kWh netto / 111,5 kWh brutto — BMW opublikowany
- Oryginalny M60: architektura dużej baterii rodziny xDrive50 (klasa ~105 kWh netto / ~111,5 brutto) — potwierdź arkusz VIN
- 2025+ xDrive45: 94,8 kWh netto (uruchomienie BMW UK) — około 30% powyżej poprzednika xDrive40 nadającego się do użytku
- 2025+ xDrive60: 109,1 kWh netto (BMW UK uruchomienie) · M70 xDrive: 108,9 kWh użyteczny (BMW UK tekst dotyczący uruchomienia)
- Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu
Chemizm akumulatora, zachowanie BMS i szczegóły krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji BMW dla VIN — należy zachować historyczne specyfikacje, a nie nadpisywać je bieżącymi arkuszami.
4. Instrumenty pochodne i układy napędowe
Sześć pierwotnych instrumentów pochodnych na dwóch etapach technicznych w ciągu jednego pokolenia I20. Dwusilnikowy elektryczny AWD w całości. Połącz kW/hp, moment obrotowy, akumulator i WLTP ze sceną + arkuszem rynku — nigdy nie traktuj danych jednego kraju jako globalnych.
xDrive40 — scena oryginalna
Elektryczny dwusilnikowy AWD. BMW opublikowane: 240 kW / 326 hp · 630 Nm · ~6,1 s 0–100 · 71,0 kWh netto / 76,6 kWh brutto · DC do 150 kW · AC do 11 kW · ~10–80% w ~31 min z odpowiednim DC i przygotowaniem wstępnym · do ~425 km klasy WLTP. Zależne od rynku/konfiguracji — potwierdź VIN.
xDrive50 — scena oryginalna
Dwusilnikowy elektryczny AWD. BMW opublikowane: 385 kW / 523 hp · 765 Nm · ~4,6 s 0–100 · 105,2 kWh netto / 111,5 kWh brutto · DC ~195–200 kW klasa · AC do 11 kW · ~10–80% w ~35 min opublikowane · do ~630 km klasa WLTP. Zależne od rynku/konfiguracji — potwierdź VIN.
M60 — oryginalna scena wykonawcza
Dwusilnikowy elektryczny AWD pochodna wydajności z rynków MY 2022/23. BMW opublikowano: 455 kW / 619 hp szczyt · 1015 Nm Sport / 1100 Nm Launch Control · 3,8 s 0–100 · duża bateria rodziny xDrive50 · DC ~195–200 kW klasa · do ~561 km WLTP klasa. Ładowanie ograniczone przez akumulator/urządzenie termiczne/ładowarkę, a nie szczyt silnika. Potwierdź VIN.
xDrive45 — aktualizacja 2025+
Zastępuje xDrive40 w zaktualizowanym zakresie (Dingolfing od marca 2025 r.). BMW UK kadrowanie startowe: 300 kW / 408 hp · 700 Nm · 5,1 s 0–62 · 94,8 kWh netto · DC ~175 kW klasa · UK WLTP 321–374 mil w zależności od specyfikacji · do ~602 km klasa WLTP w niektórych ramach europejskich. Oznakowane rynkowo — potwierdzić VIN.
xDrive60 — aktualizacja 2025+ (dalekiego zasięgu)
Zastępuje xDrive50 w zaktualizowanym zakresie. BMW opublikowane: 400 kW / 544 hp · 765 Nm · 4,6 s 0–62 · 109,1 kWh netto · DC ~175–195 kW klasa · do 701 km WLTP · UK WLTP 370–426 mil. Kluczowy instrument pochodny dalekiego zasięgu w ofercie na rok 2025 — w zależności od rynku/konfiguracji.
M70 xDrive — etap wykonawczy 2025+
Zastępuje M60 w zaktualizowanym zakresie. BMW UK kadrowanie startowe: 485 kW / 659 hp · do 1015 Nm · 3,8 s 0–62 · 108,9 kWh użyteczny · DC ~195–200 kW klasa · UK WLTP 321–366 mil · do ~600 km WLTP klasa w zależności od publikacji. Potwierdź VIN/arkusz rynkowy.
Dokładne moce, zasięg, masa własna i wyposażenie zależą od roku modelowego, etapu i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.
5. Ładowanie
- AC ładowanie: zazwyczaj do 11 kW trójfazowych ramek pokładowych w dokumentacji BMW — potwierdź ładowarkę pokładową na VIN
- Oryginał xDrive40 DC: do 150 kW · BMW ~31 min 10–80% z odpowiednim DC i przygotowaniem wstępnym
- Oryginalny xDrive50 / M60 duże opakowanie DC: ~195–200 kW klasa · BMW ~35 min 10–80% opublikowane dla xDrive50
- 2025+ DC przykłady klas: xDrive45 ~175 kW · xDrive60 ~175–195 kW · M70 ~195–200 kW — zależne od publikacji; potwierdź arkusz rynkowy
- Wstępne kondycjonowanie (ręczne lub powiązane z nawigacją, jeśli jest dostępne) w istotny sposób wpływa na prędkość sesji DC — logowanie zachowania w historii ładowania
Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu. Rejestruj domowe wallboxy, sesje AC/DC, czas trwania, dostawcę i przerwy oddzielnie od pieczątek serwisowych warsztatu.
6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty
Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie gwarantują dystansu przejazdu i różnią się w zależności od wersji, etapu, kół i rynku.
- Oryginalny xDrive40: do ~425 km Klasa WLTP — zależny od rynku/konfiguracji
- Oryginał xDrive50: do ~630 km klasa WLTP · M60: do ~561 km klasa WLTP — potwierdź kartę rynkową
- 2025+ xDrive60: BMW cytuje do 701 km WLTP (europejski materiał startowy) — kluczowy instrument pochodny dalekiego zasięgu
- UK oznaczony na rynku mil 2025+ (BMW UK uruchomienie): xDrive45 321–374 · xDrive60 370–426 · M70 321–366 — w zależności od koła/specyfikacji
- Rzeczywisty dystans jest niższy zimą, przy prędkości autostradowej, z większymi kołami, dużym obciążeniem lub przy długotrwałym HVAC — nie oceniaj stanu akumulatora na podstawie jednej podróży
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, pogody, specyfikacji koła/opony, obciążenia, HVAC, stylu jazdy, temperatury akumulatora, SoC, etapu produkcji i opcji. Nigdy nie kopiuj arkusza WLTP jednego kraju na inny rynek.
7. Rekuperacja i hamowanie
Rekuperacja adaptacyjna w D łączy jazdę na luzie i regenerację zgodnie z warunkami ruchu drogowego, nawigacji i jazdy; możliwość wyboru poziomu regeneracji i silniejsza regeneracja w B. Zintegrowany układ hamulcowy koordynuje hamowanie elektryczne i cierne. Regen ogranicza użycie konwencjonalnych hamulców, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, zacisków, płynu, przewodów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz, jeśli hamulce cierne są używane rzadko.
8. Oprogramowanie i rozrywka
Oprogramowanie jest podstawowym składnikiem własności. W iX wprowadzono zakrzywiony wyświetlacz BMW i architekturę iDrive najnowszej generacji z obsługą Remote Software Upgrade — dokładna generacja systemu operacyjnego/iDrive różni się w zależności od etapu produkcji i rynku.
- Śledź wersję oprogramowania, iDrive/generację systemu operacyjnego, OTA / Remote Software Upgrade daty i identyfikatory kampanii
- Zakrzywiony wyświetlacz / zachowanie cyfrowego kokpitu ewoluuje wraz z oprogramowaniem — wersja zapisu w momencie wystąpienia jakiejkolwiek usterki lub naprawy
- ConnectedDrive usługi, Digital Key (jeśli na wyposażeniu), mapy i oprogramowanie ADAS to wersjonowane atrybuty pojazdu
- Nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania — potwierdź w iDrive lub na wydruku warsztatowym
Informacje, nawigacja, kalibracja ADAS i usługi połączone ewoluują wraz z oprogramowaniem. Zachowaj pochodzenie oprogramowania obok zapisów dotyczących ładowania i usług.
9. Wymiary i waga
Flagowy model SAV. Masy, ładowność i holowanie zależą od wersji i konfiguracji — przed przyjęciem udźwigu należy sprawdzić kartę rynkową VIN.
- Długość / szerokość / wysokość (w przybliżeniu): 4953 / 1967 / 1695 mm
- Rozstaw osi (w przybliżeniu): 3000 mm
- Pojemność bagażu: około 500–1750 L w zależności od konfiguracji/metody pomiaru
- Masa przyczepy z hamulcem: do 2500 kg podana w oryginalnych danych technicznych xDrive40 — w zależności od konfiguracji i rynku; nigdy nie zakładaj za każdy VIN
- Zawieszenie pneumatyczne, zintegrowany aktywny układ kierowniczy i adaptacyjne amortyzatory zależą od wyposażenia — należy je przechowywać na poziomie kompilacji/VIN, a nie tak uniwersalnie
Opublikowane wymiary i masy zależą od konfiguracji. Użyj oficjalnych danych technicznych BMW dla VIN, a nie wartości szacunkowych właściciela.
10. Uczciwi profesjonaliści
- Doskonały zasięg EV na duże odległości w wersjach z dużą baterią
- Bardzo duża wydajność dla dużego luksusu AWD EV
- Niezwykle cicha i wygodna kabina
- Silna zdolność ładowania DC do jego generacji
- Zaawansowane zarządzanie temperaturą i wstępne kondycjonowanie akumulatora
- Wysoka jakość jazdy i duży rozstaw osi
- Duża zdolność holowania w odpowiednich konfiguracjach
- Charakterystyczna, dedykowana konstrukcja EV zamiast prostej konwersji spalania
- Doskonała wydajność w wariantach M60 / M70
- Silne możliwości w zakresie rozwiązań cyfrowych i samochodów podłączonych do sieci
11. Szczere wady/rzeczy do rozważenia
- Wysoka cena zakupu i potencjalnie wysokie koszty naprawy
- Duże opony i wysokiej jakości komponenty mogą być drogie w wymianie
- Ciężka masa pojazdu wpływa na wydajność, opony i obciążenie hamowania
- Złożoność oprogramowania/elektroniki może sprawić, że rozwiązywanie problemów będzie mniej proste
- Kupujący używane urządzenia muszą zweryfikować historię baterii i oprogramowania, zamiast polegać wyłącznie na reklamowanym asortymencie
- Sprzęt różni się znacznie w zależności od wersji i rynku
- Wczesny xDrive40 ma znacznie mniejszą pojemność/zasięg akumulatora niż pojazdy klasy xDrive50
- M wariantów handlu zakresem / wydajnością w stosunku do wydajności
12. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna — są to kategorie dyskusyjne, które właściciele mogą dokumentować. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.
Ładowanie
DC prędkość sesji a szczyt pochodnej, zachowanie wstępne, uściski dłoni ładowarek publicznych, przerwy w sesjach i obniżenie parametrów termicznych.
Akumulator
Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, temperatura akumulatora, postrzegany stan zdrowia i zachowanie w zakresie zarządzania temperaturą — diagnostyka powinna być oddzielona od szacunków przejazdu; tag oryginał vs scena 2025+.
Oprogramowanie
iDrive / dziwactwa związane z zakrzywionym wyświetlaczem, ConnectedDrive / problemy z aplikacją, OTA / Remote Software Upgrade kampanie, nawigacja i integracja ze smartfonami.
12V systemu
Stan akumulatora niskiego napięcia, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia i pomocnicze układy elektryczne — słaby 12V może imitować usterki HV.
Podwozie i jazda
Flagowy SAV jakość jazdy, zachowanie zawieszenia pneumatycznego, jeśli jest zamontowane, hałas opon, zużycie zawieszenia i ustawienie geometrii w EV o dużym momencie obrotowym i dużym momencie obrotowym.
Hamulce
Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.
Opony i koła
Zużycie ciężkiego EV, indeksy nośności/prędkości, konfiguracje zima/lato, kompromisy w zakresie efektywności rozmiaru kół i wpływ na zasięg.
13. Serwis i konserwacja (EV)
Nie kopiuj harmonogramu usług olejowych ICE X5 na EV. BMW iX następuje po Condition Based Service (CBS) — częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN w iDrive.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| Planowy przegląd/serwis EV (iX) | CBS — często co roku / ~10 000–12 000 mil (potwierdź iDrive) | I20 CBS — nie wymyślaj uniwersalnego odstępu milowego. Niezależnie od tego, który system dealera / iDrive pokazuje dla tego VIN. Nie wymiana oleju spalinowego. |
| Płyn hamulcowy | CBS (często ~24 miesiące) | Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków. |
| 12V test baterii | Każdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawów | Test obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV. |
| Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy | CBS / często ~12 miesięcy | Coroczny nawyk u większości EV. |
| Opony i zbieżność | Regularny / każdy serwis | Ciężki SAV EV + moment obrotowy; Nośność/prędkość i wybór kół wpływają na zasięg. |
| Klocki / tarcze hamulcowe / korozja | Każda usługa | Regen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji. |
| Zawieszenie i układ kierowniczy | Każda usługa /w miarę potrzeb | Amortyzatory, tuleje, zbieżność, zawieszenie pneumatyczne, jeśli są zamontowane – dziennik z fakturami. |
| Obiegi chłodziwa / układ termiczny | Zgodnie z harmonogramem BMW | HV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV; rejestrować błędy wstępnego kondycjonowania. |
| Kontrola układu wysokiego napięcia | Na harmonogram/kampanię BMW | Autoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy. |
| Kontrola oprogramowania / OTA | W służbie lub na żądanie | Zapisz wersję systemu operacyjnego/iDrive + datę w Digital Service History (Remote Software Upgrade, jeśli jest zainstalowany). |
| Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana) | Właściciel / sprzedawca / strona trzecia | Odrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”. |
| System ładowania / port / kabel | Każda usługa / w miarę potrzeb | AC ~11 Notatki z sesji kW i DC (klasa 150–200 kW według instrumentu pochodnego/etapu) należą do historii ładowania. |
Odstępy między przeglądami i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego, wersji pochodnej i etapu produkcji. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN.
14. EV stan baterii i pochodzenie
Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla iX. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.
- SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
- Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
- Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
- Etap produkcji (oryginał / 2025+) i pochodna (40/50/M60 vs 45/60/M70) w czasie testów
- Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack
Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.
15. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego
Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.
- Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
- Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do uprawnień
- EV elementy specyficzne dla (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie podczas kontroli
- Nie należy łączyć zaliczonego przeglądu okresowego z pełną pieczątką serwisową BMW CBS EV
Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.
16. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
- Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
- Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego iX na całym świecie
Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj informacji „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.
18. Oficjalne zasoby
Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z BMW AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla BMW zamiast wymyślonych głębokich linków.
- BMW UK — dane techniczne modelu, ładowanie, bateria, zasięg i wyposażenie (użyj oficjalnych stron technicznych BMW UK dla swojej pochodnej/etapu)
- BMW Group PressClub — publiczne ogłoszenia techniczne obejmujące pierwotną premierę i kompleksową aktualizację na rok 2025
- GOV.UK / DVSA — UK wycofanie i sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdu (w oparciu o VIN)
- Krajowe organy ds. kontroli drogowej dla Twojego rynku rejestracyjnego
19. Kupno używanego iX
- Identyfikator: VIN · rok modelowy · pochodna (xDrive40 / 50 / M60 lub xDrive45 / 60 / M70) · etap produkcji (oryginał / 2025+) · rynek · opcje · historia importu
- Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy/wymiany — pojemność użytkowa a opublikowana, opis według etapu
- Ładowanie: AC/DC test, jeśli jest to praktyczne, złącze/klapa, kable, historia ładowania, zachowanie wstępne, pochodna DC klasa szczytowa
- Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego, zawieszenie pneumatyczne, jeśli jest zamontowane — rozmiar kół wpływa na zasięg i właściwości jezdne
- Elektryka: 12V historia testów obciążenia, zapisane usterki, zakrzywiony wyświetlacz/kamery, ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
- Oprogramowanie: wersja OS/iDrive, kampanie Remote Software Upgrade / OTA, ConnectedDrive — nie zakładaj MY = generacja systemu operacyjnego
- Przejrzystość sceny: oryginalne 40/50/M60 vs 2025+ 45/60/M70 — ten sam I20 gen, różne opublikowane pakiety i wyjścia
- Nadwozie: lakier, szczeliny w panelach, podwozie/obudowa akumulatora, naprawy powypadkowe, stan obszaru portu ładowania
- Dokumenty: BMW historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze, instrukcje
- Oczekiwania dotyczące zakresu: porównaj arkusz WLTP ze specyfikacją koła i klimatem — odrzuć twierdzenia dotyczące „zdrowia” podczas jednego przejazdu
- Masy/holowanie: potwierdź krawężnik, ładunek, obciążenie dachu i holowanie z hamulcami dla wersji pochodnej i rynku (w zależności od konfiguracji — do 2500 kg podane w niektórych oryginalnych arkuszach xDrive40)
- Jazda testowa: przed zakupem sprawdź zachowanie sesji DC, ADAS, tryby regeneracji, zachowanie 12V wybudzania i wersję iDrive
20. Masz iX? Chroń jego wartość odsprzedaży
W przypadku flagowego elektrycznego SAV historia posiadania to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, etap oprogramowania, serwisowanie, zapisy dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
- Dodaj iX do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
- Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania OS/iDrive
- Śledź CBS serwisowanie, inspekcje, naprawy, opony/hamulce i wycofania z fakturami
- Uwaga etap produkcji (oryginał / 2025+) i pochodna w profilu Garaż
- Zapisz zachowanie wstępnego kondycjonowania i notatki z sesji DC jako pochodzenie ładowania
- Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
DC / AC wydajność ładowania Szczyty
DC różnią się w zależności od pochodnej i etapu — około 150 kW (oryginalny xDrive40), ~195–200 klasy kW (oryginalne duże opakowanie / klasa M70) i ~175–195 klasy kW na wielu arkuszach 2025+. AC to zazwyczaj 11 kW. Rejestruj warunki sesji, przygotowanie wstępne i przerwy — nie tylko informacje zawarte w broszurze kW.
Stan baterii i różnice w zasięgu
Zachowaj oddzielność brutto i netto/użyteczna: oryginał xDrive40 71/76,6 · xDrive50 105,2/111,5 · 2025+ xDrive45 94,8 netto · xDrive60 109,1 netto · M70 108,9 użytkowy (BMW UK sformułowanie dotyczące uruchomienia). Zasięg różni się w zależności od kół, stopnia, temperatury i obciążenia — nie należy wyciągać SoH z samego wskazania zasięgu.
Oprogramowanie / iDrive / Remote Software Upgrade
Zakrzywiony wyświetlacz, generacja iDrive i etap systemu operacyjnego ewoluują wraz z OTA i aktualizacjami dealerów. Zapisz wersję, datę i dowolną kampanię — nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania.
12V akumulator pomocniczy
Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli BMW
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Czy BMW iX jest elektrycznym X5?+
Nie. Zajmuje podobną, luksusową przestrzeń SAV, ale jest dedykowanym modelem elektrycznym BMW i z własną architekturą i pakietem technologicznym — a nie spalinowym X5 ze plakietką akumulatora.
Czy iX jest taki sam jak iX3?+
Nie. iX i iX3 to osobne linie modelowe. iX wprowadzony na rynek wcześniej jako okręt flagowy technologii elektrycznej BMW; iX3 później przeniósł się do pokolenia Neue Klasse. Nigdy nie łącz specyfikacji I20 iX ze specyfikacjami iX3.
Czy iX doczekał się nowej generacji w 2025 roku?+
Nie. Samochód 2025 to kompleksowa aktualizacja modelu w linii modelowej iX / I20 — a nie druga generacja. Zachowaj oryginalne dane xDrive40/50/M60 oddzielnie od danych 2025+ xDrive45/60/M70.
Który iX ma najdłuższy zasięg?+
Zaktualizowany xDrive60 jest kluczową wersją dalekiego zasięgu w ofercie na rok 2025, przy czym BMW podaje w europejskich materiałach startowych do 701 km WLTP. Rzeczywisty zasięg zależy od rynku, kół, opon i wyposażenia – nigdy nie traktuj jednego arkusza jako prawa globalnego.
Czy iX nadaje się do jazdy na długich dystansach?+
Tak. Pochodne z dużymi akumulatorami, wydajne układy napędowe, zarządzanie temperaturą i ładowanie DC o dużej mocy sprawiają, że jest to jeden z silniejszych luksusowych EV na długich dystansach — chociaż rzeczywisty zasięg pozostaje zależny od prędkości i temperatury.
Czy kupujący używane urządzenia powinni otrzymać raport o stanie baterii?+
Tak. Niezależna diagnostyka stanu akumulatora jest jednym z najbardziej przydatnych dodatków do rekordu pochodzenia używanego iX — o wiele bardziej użyteczna niż informacja o pojedynczym wyświetlanym zakresie.
Dyskusje właścicieli iX
Najnowsze rozmowy właścicieli BMW iX w klubie.
Brak dyskusji o iX. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności BMW Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.