Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
BMW i3 Klub właścicieli sedanów — konserwacja i pochodzenie
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW przed dokonaniem rezerwacji. To centrum obejmuje wyłącznie Neue Klasse G50 i3 sedan (2026–). Nie jest to oryginalny hatchback BMW i3 (I01, 2013–2022) ani chiński sedan i3 z długim rozstawem osi (G28, eDrive35L / eDrive40L) — trzy oddzielne modele o tej samej nazwie, których nigdy nie można łączyć w jedną specyfikację.
Masz sedana i3? Twórz cyfrowy zapis tożsamości urządzenia, stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → przejrzystość modelu → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW i3 Klub Właścicieli Saloonów lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze i3 Wiadomości
Zaktualizowano 2026- Globalny rozwój / nowy modelGlobalny
Nowy BMW i3 wprowadza na rynek w pełni elektryczny 3 Series Neue Klasse Nowy i3 sedan (Neue Klasse) firmy
BMW to pierwszy w pełni elektryczny 3 Series i drugi model produkcyjny Neue Klasse po iX3 — Gen6 eDrive, 800 V, Panoramic iDrive i Operating System X. Produkcja w Monachium rozpoczęła się w sierpniu 2026 roku. Nie jest to hatchback I01 ani chiński sedan G28.
2026BMW Uruchomienie grupy/modelu
- Techniczne / pochodneUK rynek
i3 50 xDrive do 566 mil WLTP UK + 400 kW DC
BMW UK cytuje i3 50 xDrive o 345 kW / 469 hp, 645 Nm, 108,7 kWh, do 566 mil WLTP i DC ładowanie do 400 kW — do 263 mil WLTP dodane w 10 minut w odpowiednich warunkach. UK uruchomienie 30 września 2026; dane wstępne/pierwszego wydania mogą się różnić w innych miejscach.
2026BMW UK / techniczny
- Regionalny / pochodnyUK rynek
i3 40 xDrive 374 hp, 520 Nm, do 441 mil WLTP UK
i3 40 xDrive dołącza do gamy UK z 280 kW / 374 hp, 520 Nm, AWD, 82,8 kWh, 0–62 mil na godzinę w 5,4 s i do 700 km WLTP. M60 xDrive ma się pojawić później (2027 r.) i nie jest dostępny w chwili premiery. Dostawy UK rozpoczynają się jesienią 2026 roku.
2026BMW UK / produkt
Przeczytaj najpierw — trzy modele „i3”, jedna nazwa
Nazwa „i3” obejmuje teraz trzy oddzielne modele: hatchback I01 (2013–2022), dostępny wyłącznie w Chinach sedan G28 z długim rozstawem osi (eDrive35L / eDrive40L) oraz Neue Klasse G50 sedan (2026–) – będący tematem tego centrum. W przypadku G50 najważniejszymi danymi własności są tożsamość instrumentu pochodnego (40 xDrive · 50 xDrive · M60 później), pojemność i stan akumulatora, zdolność ładowania 800 V, stan oprogramowania/elektroniki, zarządzanie temperaturą, 12V, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie kopiuj danych I01 lub G28 na G50 VIN. Nie traktuj WLTP mil jednego rynku jako prawa globalnego.
1. Tożsamość i generacja modelu

Ilustracja studyjna G50 Neue Klasse Sedan — 2026– (pojedyncza generacja)
Pierwszy w pełni elektryczny BMW 3 Series i drugi po iX3 model produkcyjny Neue Klasse. Szósta generacja BMW eDrive (Gen6), architektura 800 V, komórki okrągłe, Panoramic iDrive, Operating System X i Heart of Joy. Produkcja w Monachium od sierpnia 2026; UK dostawy od jesieni 2026 (i3 50 xDrive UK uruchomienie 30 września 2026). Poniższe specyfikacje są oznaczone etykietą handlową UK tam, gdzie są zaznaczone — potwierdzić VIN.
Nie generacje tego koncentratora: I01 i G28
I01 (BMW i3 hatchback, 2013–2022) i G28 (chiński sedan z długim rozstawem osi i3 eDrive35L / eDrive40L) to osobne modele o własnej tożsamości. G28 nie jest drugą generacją I01 ani poprzednikiem ani generacją G50. Na tej stronie nie mają centrum — nigdy nie łącz ich specyfikacji, części, wycofań ani historii usług z G50.
Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z modelem (G50), pochodną, datą produkcji i rynkiem — potwierdź VIN. VCE traktuje iX3 Neue Klasse jako odpowiedni pojazd pokrewny (wspólna architektura), ale I01 nie może zyskiwać na znaczeniu na podstawie samej nazwy.
2. Styl ciała
Czterodrzwiowy sedan (w pełni elektryczny 3 Series)
Czterodrzwiowy sedan/sedan z akumulatorem wysokiego napięcia montowanym w podłodze, układ pięciomiejscowy. elektronika Neue Klasse i architektura ładowania 800 V. Nie kopiuj opakowań I01 hatchback lub G28 z długim rozstawem osi do rekordów G50.
3. Bateria i system wysokiego napięcia
Zawsze rozróżniaj pojemność brutto, użyteczną i opublikowaną. Poniżej podano wartości opublikowane przez UK — zachowaj sformułowanie BMW i potwierdź na arkuszu VIN.
- Gen6 eDrive · ogniwa cylindryczne (okrągłe) · Architektura 800 V — inna niż systemy akumulatorowe I01 i G28
- i3 40 xDrive (opublikowano UK): 82,8 kWh pojemność baterii
- i3 50 xDrive (opublikowano UK): 108,7 kWh pojemność baterii
- M60 xDrive: późniejsza pochodna (oczekiwana na rok 2027) — nie należy przyjmować danych dotyczących baterii do czasu ich publikacji
- Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu
Chemia akumulatora, zachowanie BMS i krzywe ładowania powinny pochodzić z dokumentacji BMW dla VIN — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru akumulatora i3”.
4. Instrumenty pochodne i układy napędowe
Dwa instrumenty pochodne w momencie premiery oraz późniejszy M60. Wszystkie poniższe liczby oznaczone etykietą UK dotyczą konkretnego rynku i należy je potwierdzić dla Twojego VIN.
i3 40 xDrive — dwusilnikowy AWD (kadrowanie UK)
280 kW / 374 hp · 520 Nm · AWD · 0–62 mph w 5,4 s · 82,8 kWh · DC do 300 kW · AC 11/22 kW · do 441 mil WLTP (UK). Oznakowany rynkowo — a nie globalny, uniwersalny arkusz.
i3 50 xDrive — dwusilnikowy AWD (kadrowanie UK)
345 kW / 469 hp · 645 Nm · AWD · 0–62 mph w 4,7 s · 108,7 kWh · DC do 400 kW · AC 22/11 kW · do 566 mil WLTP (UK, start 30 września 2026 r.) · do 263 mil WLTP dodanych w 10 minut w odpowiednich warunkach. BMW UK może pokazywać wstępne dane liczbowe z pierwszego wydania w innym miejscu.
i3 M60 xDrive — później (oczekiwane na rok 2027)
Wysokowydajny instrument pochodny oczekiwany później — niedostępny w chwili premiery. Nie rejestruj specyfikacji M60 w odniesieniu do specyfikacji startowej VIN i nie wymyślaj danych liczbowych przed ich opublikowaniem przez BMW.
Dokładne moce, zasięg, masa własna i wyposażenie zależą od modelu, roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych.
5. Ładowanie
- AC: 22.11 kW (oznaczony UK; potwierdź ładowarkę pokładową i sprzedaj sprzęt na VIN)
- i3 40 xDrive: 800 V · DC do 300 kW
- i3 50 xDrive: 800 V · DC do 400 kW · do 263 mil WLTP dodane w 10 minut (odpowiednie warunki)
- Nie stosuj limitów ładowania I01 lub G28 ani założeń dotyczących złączy do G50
- Rejestruj zdarzenia ładowania z datą, przebiegiem, SoC przed/po, AC/DC, dostawcą, energią, wartością szczytową kW, czasem trwania, wersją oprogramowania i błędami
Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu. Rejestruj sesje oddzielnie od stempli warsztatowych.
6. Asortyment — oznakowany na rynku
Nigdy nie przedstawiaj jednej wartości WLTP jako uniwersalnej dla każdego sedana i3. Asortyment sklepu dostosowany do rynku, pochodnych i konfiguracji.
- i3 40 xDrive: BMW UK cytuje do 700 km WLTP
- i3 50 xDrive: BMW UK wycena do 566 mil WLTP — dane wstępne/pierwszego wydania mogą się różnić gdzie indziej
- Inne rynki publikują własne wartości WLTP — potwierdź lokalne arkusze BMW; nie należy konwertować mil UK na EU lub EPA
- Rzeczywista odległość różni się w zależności od kół, opon, wyposażenia, temperatury, prędkości, stylu, ładunku, HVAC i temperatury akumulatora
Nigdy nie kopiuj arkusza WLTP jednego kraju na inny rynek lub na I01 / G28.
7. Rekuperacja i hamowanie
Rekuperacja adaptacyjna i regulowana regeneracja są dostępne w zależności od konfiguracji. Regen ogranicza użycie hamulców ciernych, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, płynów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz.
8. Oprogramowanie i elektronika
Oprogramowanie jest podstawowym elementem samochodu Neue Klasse.
- BMW Panoramic iDrive (koncepcja wyświetlania o pełnej szerokości, interakcja dotykowa/głosowa)
- BMW Operating System X — oddzielnie zapisz wersję i datę aktualizacji
- Heart of Joy kontrola układu napędowego/dynamiki — śledź OTA i historię kampanii
- Neue Klasse centralna elektronika „superbrain” — koncepcja wspólna z iX3, nie identyczna kalibracja VIN
Nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania. Zachowaj pochodzenie oprogramowania obok zapisów dotyczących ładowania i usług.
9. Wymiary i waga (potwierdzić po certyfikacji)
Ostateczne wymiary, masa własna, wielkość bagażu i holowanie zależą od homologacji i rynku. Nie kopiuj wymiarów I01 lub G28 do rekordów G50.
- Długość / szerokość / wysokość / rozstaw osi — potwierdź w karcie danych technicznych BMW, jeśli są certyfikowane dla Twojego rynku
- Objętość bagażu i układ przestrzeni ładunkowej – potwierdź lokalny arkusz BMW
- Masa własna / ładowność / obciążenie dachu — potwierdź według instrumentu pochodnego i rynku
- Uciąg z hamulcem — potwierdzić metodą pochodną i rynkiem; nie zakładano tutaj
- Rozmiary kół/open — wpływają na zasięg, jazdę i koszt opon; rekord na VIN
Opublikowane wymiary i masy zależą od konfiguracji. W tym przewodniku nie wymyślono danych liczbowych, których BMW nie certyfikował dla Twojego rynku.
10. Uczciwi profesjonaliści
- Pierwszy w pełni elektryczny 3 Series — znajome pozycjonowanie sedana BMW z czystą architekturą EV Architektura
- 800 V z maksymalnie 300/400 szczytami kW DC (oznaczone UK)
- Zasięg o bardzo wysokim potencjale na i3 50 xDrive (oznaczony na rynku WLTP)
- Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy zmiana stopnia elektroniki
- Dobre osiągi: 0–62 mil na godzinę w 4,7 s (50 xDrive) / 5,4 s (40 xDrive) Oznaczenie UK
- AWD w obu wersjach pochodnych
11. Szczere wady/rzeczy do rozważenia
- Zupełnie nowa platforma — dane dotyczące długoterminowej niezawodności i dojrzałości oprogramowania są ograniczone
- Nazwa „i3” obejmuje również modele I01 hatchback i G28 China sedan — ryzyko pomyłki dla kupującego i aukcji
- Liczby oznaczone marką są różne — numery wstępne/pierwszego wydania mogą różnić się od późniejszych arkuszy
- Ciężka masa pojazdu wpływa na opony, hamulce i wydajność; duże koła mogą zmniejszyć zasięg
- M60 xDrive jest późniejszy — kupujący nie mogą zakładać jego specyfikacji
- Kupujący używane urządzenia muszą sprawdzić stan baterii, a nie polegać na wyświetlanym zakresie
12. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Kategorie dyskusji na temat wczesnego posiadania do udokumentowania — nie porady diagnostyczne. Nie traktować jako wad potwierdzonych, chyba że jest to poparte dokumentacją producenta, wycofaniem produktu lub wiarygodnymi dowodami. Dane dotyczące dojrzałości modelu wprowadzonego na rynek w 2026 r. są ograniczone; nie wymyślaj roszczeń.
Ładowanie
800 V kompatybilność ładowarek, niezawodność sesji, zachowanie wstępne i problemy z portem ładowania — zbieraj dane na wczesnym etapie; nie wymyślaj roszczeń o zapadalność.
Bateria
Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, zarządzanie temperaturą, postrzegany stan zdrowia — oddziel diagnostykę od szacunków przejazdu.
Oprogramowanie
Panoramic iDrive, stabilność OS X, kampanie OTA, kalibracja ADAS i aktualizacje Heart of Joy.
12V systemu
Stan akumulatora o niskim napięciu, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia — słaby 12V może imitować błędy HV.
Podwozie i jazda
Hałas zawieszenia, zużycie opon, ustawienie geometrii w sedanie AWD charakteryzującym się wysokim momentem obrotowym — zwłaszcza w przypadku opcji z większymi kołami.
Hamulce
Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.
Opony i koła
Zużycie ciężkiego EV, indeksy nośności/prędkości, konfiguracje zima/lato, kompromisy w zakresie efektywności rozmiaru kół i wpływ na zasięg.
13. Serwis i konserwacja (EV)
Elektryczny akumulator nie oznacza bezobsługowy. BMW i3 Limuzyna podąża za Condition Based Service (CBS) — odstępy różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i zastosowania. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN w iDrive. Nie kopiuj interwałów olejowych ICE 3 Series na EV.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| Planowy przegląd/serwis EV (i3 sedan) | CBS — często co roku / ~10 000–12 000 mil (potwierdź iDrive) | CBS jest specyficzne dla VIN — niezależnie od tego, który iDrive i system sprzedawcy pokażą dla tego samochodu. |
| Płyn hamulcowy | CBS (często ~24 miesiące) | Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków. |
| 12V test baterii | Każdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawów | Test obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV. |
| Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy | CBS / często ~12 miesięcy | Roczny zwyczaj u większości EV. |
| Opony i zbieżność | Regularny / każdy serwis | Ciężki AWD EV; Wybór kół wpływa na zasięg i zużycie. |
| Klocki / tarcze hamulcowe / korozja | Każda usługa | Regen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji. |
| Zawieszenie i układ kierowniczy | Każda usługa /w miarę potrzeb | Amortyzatory, tuleje, zbieżność — log z fakturami. |
| Obwody chłodziwa / układ termiczny | Zgodnie z harmonogramem BMW | HV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV. |
| Kontrola układu wysokiego napięcia | Na harmonogram/kampanię BMW | Autoryzowany technik EV — zapisuj ostrzeżenia; Architektura 800 V. |
| Kontrola oprogramowania / OTA | W służbie lub na żądanie | Rekord OS X / Panoramic iDrive wersja + data. |
| Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana) | Właściciel / sprzedawca / strona trzecia | Odrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”. |
| System ładowania / port / kabel | Każda usługa /w miarę potrzeb | Oznacz sesje AC/DC z pochodną pikiem DC (klasa 300 vs 400 kW). |
Odstępy między przeglądami różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN.
14. EV stan baterii i pochodzenie
Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia. Rozróżnij diagnostykę producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy stron trzecich.
- SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
- Architektura pochodna + ładowanie w czasie testów
- Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
- Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
- Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack
Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania są oddzielone od pieczątek warsztatowych.
15. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego
Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa Polska/Węgry, Turcja TÜVTÜRK, US systemy państwowe i inne przepisy lokalne.
- Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
- Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
- EV specyficzne elementy (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie
- Nie należy łączyć zaliczonego przeglądu okresowego z pełną pieczątką serwisową BMW CBS EV
Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.
16. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
- Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
- Nie zakładaj, że kampania dla I01, G28 lub iX3 dotyczy G50 i3 sedan — lub odwrotnie
Dostępność wycofania i kampanii różni się w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj informacji „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.
17. Oceny bezpieczeństwa
Przeczytaj Euro NCAP / regionalną listę bezpieczeństwa dotyczącą i3 sedan (G50), gdy zostanie ona opublikowana dla Twojego rynku. Nie zakładaj, że obowiązują oceny lub zakresy wyposażenia z I01, G28 lub iX3 bez sprawdzenia oficjalnej strony wyników dla tego pojazdu.
18. Oficjalne zasoby
Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z BMW AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację.
- BMW UK — dane techniczne modelu dla i3 40 xDrive / 50 xDrive
- BMW Group PressClub — Neue Klasse i i3 Publiczne komunikaty techniczne sedana
- GOV.UK / DVSA — UK wycofanie i sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdu (w oparciu o VIN)
- Krajowe organy ds. kontroli drogowej dla Twojego rynku rejestracyjnego
19. Kupno i3 sedana (nowego lub prawie nowego)
- Tożsamość: potwierdź, że jest to G50 sedan — a nie I01 hatchback lub G28 China sedan — plus VIN · pochodna (40 xDrive / 50 xDrive) · rynek · data produkcji · historia importu
- Arkusz specyfikacji: zachowaj oryginalną konfigurację BMW — dane wstępne/pierwszego wydania mogą różnić się od późniejszych arkuszy
- Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy — opis pojemności według pochodnej
- Ładowanie: test AC/DC, jeśli jest to praktyczne; szczyt pochodnej DC (klasa 300 vs 400 kW); brak założeń I01 / G28
- Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego, podwozie
- Elektryka: 12V test obciążenia, zapisane usterki, kamery/ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
- Oprogramowanie: wersja OS X / Panoramic iDrive, OTA i historia kampanii, aktualizacje Heart of Joy
- Nadwozie: lakier, szczeliny w panelach, obszar portu ładowania, naprawy powypadkowe
- Dokumenty: BMW historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze
- Oczekiwania dotyczące zakresu: porównaj oznakowany rynkowo WLTP z kołami/klimatem — odrzuć twierdzenia dotyczące „zdrowotności” jednorazowej podróży; przetestuj zachowanie sesji DC, ADAS i tryby regeneracji
20. Posiadasz sedana i3? Chroń jego wartość odsprzedaży
W przypadku elektrycznej limuzyny, której nazwa jest wspólna z dwoma niepowiązanymi modelami, historia posiadania to coś więcej niż tylko przebieg. Pochodzeniem staje się tożsamość pochodna, stan akumulatora, historia ładowania, etap oprogramowania, serwisowanie, zapisy hamulców/opon i udokumentowane naprawy. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
- Dodaj sedana i3 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
- Zapisz model (G50), pochodną, stan baterii i historię ładowania
- Śledź CBS serwisowanie, inspekcje, naprawy, opony/hamulce i wycofania z fakturami
- Zanotuj wersję oprogramowania/systemu operacyjnego (OS X / Panoramic iDrive)
- Zaloguj notatki z sesji DC z pikiem pochodnym (300 vs 400 kW) jako pochodzenie ładowania
- Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela
Pokolenia i platformy
i3 Saloon Neue Klasse (G50) (2026–2026)
BMW Neue Klasse · Electric drive
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
DC / AC naliczanie opłat – związane z instrumentami pochodnymi
G50 i3 to samochód 800 V: do 300 kW DC na i3 40 xDrive i do 400 kW DC na i3 50 xDrive (z etykietą UK), AC 22.11 kW. Rejestruj warunki sesji według pochodnej — nigdy nie wklejaj danych ładowania I01 lub G28 na G50 VIN.
Kondycja i architektura baterii
Gen6 cylindryczne (okrągłe) ogniwa o różnych opublikowanych pojemnościach według pochodnej: 82,8 kWh (40 xDrive) i 108,7 kWh (50 xDrive) w danych oznaczonych UK. Nigdy nie wnioskuj SoH na podstawie samego wyświetlanego zakresu.
Generacja oprogramowania / iDrive / systemu operacyjnego
Neue Klasse wprowadza Panoramic iDrive, Operating System X i Heart of Joy — architekturę elektroniczną inną niż wszystkie starsze BMW. Nagraj osobno wersję, datę i kampanię.
12V akumulator pomocniczy
Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli BMW
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Czy nowy BMW i3 jest taki sam jak stary BMW i3 (I01)?+
Nie. I01 i3 (2013–2022) był małym miejskim hatchbackiem z włókna węglowego EV. Nowy i3 sedan (Neue Klasse G50, 2026–) to w pełni elektryczny 3 Series — inna platforma, napięcie akumulatora, nadwozie i motywy własności. Tylko nazwa jest ponownie używana.
Czy nowy i3 to chiński i3 (G28) z długim rozstawem osi?+
Nie. G28 to przeznaczony na rynek chiński sedan z długim rozstawem osi (i3 eDrive35L / eDrive40L). Jest to odrębny model, a nie generacja I01 ani G50 Neue Klasse sedana, o którym mowa w tym artykule.
Czy nowy i3 jest nową generacją starego i3?+
Nie. Technicznie nic nie zostało przeniesione z hatchbacka I01. Traktuj I01, G28 i G50 jako trzy oddzielne modele podczas rejestrowania specyfikacji, części, wycofań lub historii usług.
Jak szybko można ładować i3 Saloon na DC?+
UK dane BMW: do 300 kW DC dla i3 40 xDrive i do 400 kW DC dla i3 50 xDrive w architekturze 800 V. BMW podaje również do 263 mil WLTP dodanych w około 10 minut dla 50 xDrive w odpowiednich warunkach. Rzeczywista prędkość zależy od SoC, temperatury, wstępnego przygotowania i ładowarki.
Jaki jest zasięg i3 50 xDrive?+
BMW UK podaje do 566 mil WLTP dla i3 50 xDrive (wystrzelenie 30 września 2026 r.) — liczba podana na etykiecie rynkowej. BMW UK może pokazywać dane wstępne lub dane z pierwszej edycji gdzie indziej, a inne rynki publikują własne numery WLTP. Nigdy nie traktuj wartości jednego rynku jako globalnego.
Jakie i3 pochodne sedana istnieją?+
W momencie startu: i3 40 xDrive (280 kW / 374 hp, 520 Nm, 82,8 kWh, do 441 mil WLTP UK) i i3 50 xDrive (345 kW / 469 hp, 645 Nm, 108,7 kWh, do 566 mil WLTP UK). M60 xDrive spodziewany jest później (2027 r.) i nie jest dostępny w chwili premiery. Potwierdź instrument pochodny na VIN.
Dyskusje właścicieli i3 Saloon
Najnowsze rozmowy właścicieli BMW i3 Saloon w klubie.
Brak dyskusji o i3 Saloon. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności BMW Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.