Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

BMW iX3 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW przed dokonaniem rezerwacji. Nazwa iX3 obejmuje dwie zasadniczo różne generacje: G08 (X3 G01 wywodzące się, Gen5 eDrive, 400 V, RWD) i Neue Klasse / NA5 (Gen6 eDrive, 800 V, RWD/AWD, Panoramic iDrive). Nie można ich łączyć w jedną ciągłą specyfikację techniczną.

Masz iX3? Twórz cyfrowy zapis tożsamości generacji, stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → przejrzystość generacji → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW iX3 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

BMW iX3
Ilustracja studyjna

Najnowsze iX3 Wiadomości

Zaktualizowano 2026 Uruchamia się
  • Globalny rozwój / nowa generacjaGlobalny

    Neue Klasse iX3

    BMW zaprezentował zupełnie nowy iX3 we wrześniu 2025 roku jako pierwszy seryjnie produkowany model Neue Klasse — architektura Gen6 eDrive, 800 V i czyste zerwanie z G08.

    2025BMW Uruchomienie grupy/modelu

  • Techniczne / pochodneEuropa / Global

    iX3 50 xDrive — Gen6 flagowy produkt technologiczny

    Początkowa wersja produkcyjna Neue Klasse: 345 kW / 469 hp, 645 Nm, dwusilnikowy AWD, 800 V ładuje do 400 kW i do 805 km WLTP według początkowych europejskich danych BMW.

    2025BMW Grupowe / techniczne

  • Wprowadzenie na rynek regionalny/pochodnyUK rynek

    iX3 40 łączy zakres UK

    BMW ogłosił wprowadzenie iX3 40 z napędem na tylne koła dla UK w marcu 2026 r.: 235 kW / 320 hp, 500 Nm, 82,6 kWh, do 300 kW DC i do 395 mil WLTP — rozszerzenie Neue Klasse powyżej 50 xDrive.

    2026BMW UK / produkt

Przeczytaj najpierw — dwie generacje iX3, jedna odznaka

W przypadku iX3 najważniejsze dane dotyczące własności to tożsamość generacji (G08 vs Neue Klasse), architektura baterii (400 V Gen5 vs 800 V Gen6), pochodna (G08 RWD · 40 · 50 xDrive), zdolność ładowania, stan baterii, poziom oprogramowania/elektroniki, zarządzanie temperaturą, 12V, historia serwisowa, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie nadpisuj liczb G08 danymi Neue Klasse 40/50. Nie traktuj G08 LCI jako nowej generacji. Nie traktuj WLTP mil jednego rynku jako prawa globalnego.

1. Pokolenia i etapy techniczne

  • Generacja 1 — G08 (2020/2021–2025)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 1 — G08 (2020/2021–2025)

    Pierwsza produkcja iX3, blisko spokrewniona z rodziną X3 G01. Architektura BMW eDrive, 400 V piątej generacji, napęd na tylne koła. Specyfikacja startowa: 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 km/h w 6,8 s · prędkość maksymalna 180 km/h / 112 mph · 80 kWh brutto / ~74 kWh użytkowy · 150 kW DC · 11 kW AC · do ~460 km WLTP w oryginalnej specyfikacji europejskiej. UK dostawy do klientów od lata 2021.

  • G08 LCI — etap w obrębie G08 (nie nowa generacja)

    Aktualizacja cyklu życia wewnątrz G08: zmienione szczegóły zewnętrzne, oświetlenie i wnętrze/sterowanie; Pozycja M Sport na wielu rynkach. Kontynuacja RWD, Gen5 eDrive, bateria klasy 80/74 kWh i 150 kW DC. Katalogi części BMW identyfikują G08 BEV i G08 BEV LCI jako etapy produkcji — a nie oddzielne generacje.

  • Generacja 2 — Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 2 — Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)

    Całkowicie nowa generacja modelu i pierwszy seryjnie produkowany pojazd Neue Klasse. Światowa premiera wrzesień 2025; produkcja od końca 2025 r.; Europejska premiera wiosną 2026 r.; US premiera latem 2026 r. Szósta generacja eDrive, 800 V, ogniwa cylindryczne, cztery „supermózgi” elektroniki, Panoramic iDrive, Operating System X, Heart of Joy. To nie jest lifting twarzy G08.

Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z produkcją, pochodną, ​​etapem produkcji i rynkiem — potwierdź VIN. VCE musi uzyskać wynik G08 i Neue Klasse jako różne pokolenia (400 V/Gen5 vs 800 V/Gen6).

2. Styl ciała

  • Pięciodrzwiowy pojazd sportowy (SAV)

    Obie generacje to układy pięciodrzwiowe SAV / pięciomiejscowe z akumulatorami wysokonapięciowymi montowanymi w podłodze. G08 wykorzystuje montowaną z tyłu zintegrowaną jednostkę eDrive (RWD). Neue Klasse oferuje RWD (40) lub dwusilnikowy AWD (50 xDrive). Nie kopiuj wymiarów Neue Klasse do rekordów G08.

3. Bateria i system wysokiego napięcia

Zawsze rozróżniaj pojemność brutto, użyteczną i opublikowaną. Pokolenia korzystają z różnych formatów ogniw i napięć — nigdy nie łączcie pakietów.

  • G08: 188 ogniw pryzmatycznych · 10 modułów · 80 kWh brutto · ~74 kWh użytkowe · 400 V · zintegrowane zarządzanie temperaturą
  • Neue Klasse: cylindryczne ogniwa Gen6 · 800 V · ~20% wyższa gęstość energii ogniwa w porównaniu do poprzedniej generacji (oświadczenie BMW)
  • iX3 40 (opublikowano UK): 82,6 kWh pojemność baterii — zachowaj sformułowanie BMW; potwierdzić brutto/netto na arkuszu VIN, jeśli jest dostępny
  • iX3 50 xDrive (opublikowane): 108,7 kWh pojemność baterii — oznaczona na rynku/konfiguracja; potwierdź VIN
  • Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu

Chemia akumulatora, zachowanie BMS i krzywe ładowania powinny pochodzić z dokumentacji BMW dla VIN i generacji — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru akumulatora iX3”.

4. Instrumenty pochodne i układy napędowe

Trzy główne opublikowane warianty dwóch pokoleń. Nie zastępuj starszych specyfikacji G08 aktualnymi liczbami 40/50.

  • G08 iX3 — napęd na tylne koła

    210 kW / 286 hp · 400 Nm · RWD · 0–100 km/h w 6,8 s · 180 km/h / 112 mph ograniczone · 80/74 kWh · DC 150 kW · AC 11 kW · Gen5 eDrive · 400 V. Potwierdź VIN i arkusz rynku.

  • Neue Klasse iX3 40 — napęd na tylne koła (rama UK)

    UK Ogłoszenie z marca 2026 r.: 235 kW / 320 hp · 500 Nm · RWD · pojedynczy tył EESM · 0–62 mil na godzinę w 5,9 s · 124 mil na godzinę · 82,6 kWh · do 300 kW DC · do 600 km WLTP · 800 V · ładowanie dwukierunkowe, jeśli jest na wyposażeniu. Pierwsze dostawy UK planowane latem 2026 r. Oznakowane rynkowo – a nie globalny, uniwersalny arkusz.

  • Neue Klasse iX3 50 xDrive — dwusilnikowy AWD

    345 kW / 469 hp · 645 Nm · dwusilnikowy elektryczny AWD · 0–100 km/h w 4,9 s · 210 km/h · 800 V · do 400 kW DC · do ~372 km WLTP dodano w 10 minut zgodnie z BMW ustalonymi warunkami · prowizorycznie WLTP 679–805 km w zależności od specyfikacji · Gen6 eDrive · ogniwa cylindryczne.

Dokładne moce, zasięg, masa własna i wyposażenie zależą od generacji, modelu pochodnego, roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych.

5. Ładowanie

  • G08 AC: maksymalnie 11 kW (trójfazowy, jeśli ma to zastosowanie w specyfikacji europejskiej)
  • G08 DC: do 150 kW · BMW cytowane ~0–80% w ~34 minuty · ~100 km WLTP w ~10 minut w odpowiednich warunkach
  • Neue Klasse 50 xDrive: 800 V · do 400 kW DC · ~372 km WLTP dodać 10 minut (BMW podane warunki)
  • Neue Klasse 40: 800 V · do 300 kW DC · UK materiał cytuje ~186 mil / 299 km zasięgu w 10 minut
  • Rejestruj zdarzenia ładowania z datą, przebiegiem, SoC przed/po, AC/DC, dostawcą, energią, wartością szczytową kW, czasem trwania, wersją oprogramowania i błędami

Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu. Rejestruj sesje oddzielnie od stempli warsztatowych — i zawsze generuj tagi.

6. Asortyment — oznakowany pod kątem rynku i generacji

Nigdy nie przedstawiaj jednej wartości WLTP jako uniwersalnej dla każdego iX3. Asortyment sklepu dostosowany do rynku, konfiguracji i generacji.

  • G08: do ~460 km WLTP w oryginalnej specyfikacji europejskiej · UK materiał startowy do ~279 mil w zależności od testu/specyfikacji
  • Neue Klasse 50 xDrive: tymczasowe EU WLTP około 679–805 km / 421–500 mil
  • Neue Klasse 40: BMW UK cytuje do 395 mil WLTP
  • Rzeczywista odległość różni się w zależności od kół, opon, wyposażenia, temperatury, prędkości, stylu, ładunku, HVAC i temperatury akumulatora

Nigdy nie kopiuj arkusza WLTP jednego kraju na inny rynek lub z Neue Klasse na G08.

7. Rekuperacja i hamowanie

Rekuperacja adaptacyjna i regulowana regeneracja są dostępne w zależności od konfiguracji. Regen ogranicza użycie hamulców ciernych, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, płynów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz.

8. Oprogramowanie i elektronika

Oprogramowanie jest podstawowym elementem własności, a pokolenia znacznie się od siebie różnią.

  • G08: generacja radioodtwarzaczy toru, wersja systemu operacyjnego BMW, mapy nawigacyjne, ConnectedDrive, Digital Key, historia OTA, pakiet ADAS
  • Neue Klasse: cztery wysokowydajne „supermózgi”, Heart of Joy układ napędowy/kontrola dynamiki
  • Neue Klasse: BMW Panoramic iDrive (koncepcja wyświetlania o pełnej szerokości, interakcja dotykowa/głosowa)
  • Neue Klasse: BMW Operating System X — reprezentuje środowisko oprogramowania oddzielnie od G08

Nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania. Zachowaj pochodzenie oprogramowania obok zapisów dotyczących ładowania i usług.

9. Wymiary i waga (oznaczone Neue Klasse)

Neue Klasse UK dane techniczne (nie kopiować do ewidencji G08). Dokładne wymiary G08 różnią się w zależności od kół/wyposażenia/homologacji — potwierdź VIN.

  • Neue Klasse długość / szerokość / wysokość: 4782 / 1895 / 1635 mm (cytat UK)
  • Neue Klasse rozstaw osi: 2897 mm
  • Neue Klasse bagaż: 520–1750 L · schowek z przodu 58 L (cytat UK)
  • Neue Klasse ładowność: 540 kg · obciążenie dachu 75 kg · holowanie hamowane do 2000 kg w cytowanej specyfikacji UK
  • G08: X3 G01 opakowanie pochodzące z SAV — wymiary sklepu/waga/holowanie przez VIN/rynek/MY

Opublikowane wymiary i masy zależą od konfiguracji i generacji.

10. Uczciwi profesjonaliści

  • Dobre BMW właściwości jezdne elektrycznego SUV-a
  • G08 oferuje znane opakowania na bazie X3 z nietypowym jak na tamte czasy układem RWD EV
  • G08 DC 150 kW był konkurencyjny jak na swoją erę premiery
  • Neue Klasse radykalnie poprawia ładowanie (800 V · do 300/400 kW DC)
  • Zasięg o bardzo wysokim potencjale na iX3 50 xDrive (oznaczony na rynku WLTP)
  • Neue Klasse krok zmiany oprogramowania/elektroniki (Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy)
  • Przydatna pojemność bagażu i integracja ekosystemu ładowania BMW w odpowiednich samochodach

11. Szczere wady/rzeczy do rozważenia

  • G08 opiera się na architekturze X3 z mieszanym układem napędowym, a nie na czystej platformie EV
  • G08 wydajność ładowania jest niewielka w porównaniu do wartości szczytowych Neue Klasse 800 V
  • G08 to tylko RWD — brak fabryki xDrive
  • Nazwa iX3 obejmuje obecnie dwie technicznie bardzo różne generacje – ryzyko wprowadzenia w błąd kupującego
  • Ciężka masa pojazdu wpływa na opony, hamulce i wydajność; duże koła mogą zmniejszyć zasięg
  • Kupujący używane urządzenia muszą sprawdzić stan baterii, a nie polegać na wyświetlanym zakresie

12. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Porada niediagnostyczna — kategorie dyskusji do udokumentowania. Nie traktować jako wad potwierdzonych, chyba że jest to poparte dokumentacją producenta, wycofaniem produktu lub wiarygodnymi dowodami.

  • Ładowanie

    G08: AC/DC błędy komunikacji, przerwy, problemy z portem ładowania. Neue Klasse: 800 V kompatybilność ładowarek, niezawodność sesji, dwukierunkowa obsługa sprzętu/rynku — zbieranie wczesnych danych; nie wymyślaj roszczeń o zapadalność.

  • Bateria

    Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, zarządzanie temperaturą, postrzegany stan zdrowia — oddziel diagnostykę od szacunków przejazdu; generowanie tagów.

  • Oprogramowanie

    G08: ConnectedDrive / dziwactwa związane z rozrywką. Neue Klasse: zachowanie Panoramic iDrive, stabilność OS X, kampanie OTA, kalibracja ADAS.

  • 12V systemu

    Stan akumulatora o niskim napięciu, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia — słaby 12V może imitować błędy HV w obu generacjach.

  • Podwozie i jazda

    Hałas zawieszenia, zużycie opon, zbieżność na SAV o dużym momencie obrotowym — szczególnie w przypadku opcji z większymi kołami.

  • Hamulce

    Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.

  • Opony i koła

    Zużycie ciężkiego EV, indeksy nośności/prędkości, konfiguracje zima/lato, kompromisy w zakresie efektywności rozmiaru kół i wpływ na zasięg.

13. Serwis i konserwacja (EV)

Elektryczny akumulator nie oznacza bezobsługowy. BMW iX3 następuje po Condition Based Service (CBS) — odstępy różnią się w zależności od rynku, generacji, roku modelowego i zastosowania. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN w iDrive. Nie kopiuj interwałów olejowych ICE X3 na EV.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Planowy przegląd/serwis EV (iX3)CBS — często co roku / ~10 000–12 000 mil (potwierdź iDrive)Świadomość generacji CBS — G08 i Neue Klasse wymagają udokumentowanych inspekcji. Niezależnie od tego, który iDrive pokazuje dla tego VIN.
Płyn hamulcowyCBS (często ~24 miesiące)Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków.
12V test bateriiKażdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówTest obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV.
Filtr kabinowy/przeciwpyłkowyCBS / często ~12 miesięcyCoroczny nawyk u większości EV.
Opony i zbieżnośćRegularny / każdy serwisSAV EV + masa/moment obrotowy; wybór kół wpływa na zasięg.
Klocki / tarcze hamulcowe / korozjaKażda usługaRegen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji.
Zawieszenie i układ kierowniczyKażda usługa /w miarę potrzebAmortyzatory, tuleje, zbieżność — log z fakturami.
Obiegi chłodziwa/system termicznyZgodnie z harmonogramem BMWHV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV; architektura specyficzna dla generacji.
Kontrola układu wysokiego napięciaNa harmonogram/kampanię BMWAutoryzowany technik EV — zapisuj ostrzeżenia; 400 V G08 kontra 800 V Neue Klasse.
Kontrola oprogramowania / OTAW serwisie lub na żądanieZapisz wersję systemu operacyjnego/iDrive + datę (OS X / Panoramic iDrive na Neue Klasse).
Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana)Właściciel / sprzedawca / strona trzeciaOdrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”.
System ładowania / port / kabelKażda usługa /w miarę potrzebOznacz sesje AC/DC ze szczytem generacji (klasa 150 vs 300/400 kW).

Odstępy między przeglądami różnią się w zależności od rynku, generacji, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN.

14. EV stan baterii i pochodzenie

Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia. Rozróżnij diagnostykę producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy stron trzecich.

  • SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
  • Generacja + pochodna + architektura ładowania w czasie testu
  • Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
  • Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
  • Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack

Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania są oddzielone od pieczątek warsztatowych.

15. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa Polska/Węgry, Turcja TÜVTÜRK, US systemy państwowe i inne przepisy lokalne.

  • Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
  • Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
  • EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie
  • Nie należy łączyć zaliczonego przeglądu okresowego z pełną pieczątką serwisową BMW CBS EV

Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.

16. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
  • Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
  • Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku lub generacji dotyczy każdego iX3 na całym świecie

Dostępność wycofania i kampanii różni się w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj komunikatu „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.

17. Oceny bezpieczeństwa

Przeczytaj specyficzne dla pokolenia Euro NCAP / regionalne wykazy bezpieczeństwa, gdy zostaną opublikowane. Nie zakładaj, że G08 i Neue Klasse mają identyczne parametry lub zakresy wyposażenia bez sprawdzenia oficjalnej strony wyników dla tego pojazdu.

18. Oficjalne zasoby

Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z BMW AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację.

  • BMW UK — dane techniczne modelu dla arkuszy iX3 40 / 50 xDrive i wcześniejszych G08, jeśli są archiwizowane
  • BMW Group PressClub — Neue Klasse i G08 publiczne komunikaty techniczne
  • GOV.UK / DVSA — UK wycofanie i sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdu (w oparciu o VIN)
  • Krajowe organy ds. kontroli drogowej dla Twojego rynku rejestracyjnego

19. Kupno używanego iX3

  • Identyfikator: VIN · generacja (G08 vs Neue Klasse) · G08 vs G08 Etap LCI · instrument pochodny (40 / 50 xDrive) · rynek · MY · historia importu
  • Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy — opis pojemności według generacji
  • Ładowanie: test AC/DC, jeśli jest to praktyczne; G08 ≤150 kW vs Neue Klasse klasa 300/400 kW; sprzęt dwukierunkowy, jeśli jest to wymagane
  • Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego, podwozie
  • Elektryka: 12V test obciążenia, zapisane usterki, kamery/ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
  • Oprogramowanie: wersja OS/iDrive — stos G08 vs Panoramic iDrive / OS X na Neue Klasse; OTA/historia kampanii
  • Nadwozie: lakier, szczeliny w panelach, obszar portu ładowania, naprawy powypadkowe
  • Dokumenty: BMW historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze
  • Oczekiwania dotyczące zakresu: porównaj WLTP oznaczony generacją z kołami/klimatem — odrzuć twierdzenia dotyczące „zdrowia” w przypadku jednorazowej podróży
  • Jazda testowa: przed zakupem sprawdź zachowanie sesji DC, ADAS, tryby regeneracji, wybudzenie 12V i wersję oprogramowania

20. Masz iX3? Chroń jego wartość odsprzedaży

W przypadku elektrycznego SAV, którego plakietka obejmuje dwie architektury, historia posiadania to coś więcej niż tylko przebieg. Identyfikacja generacji, stan akumulatora, historia ładowania, etap oprogramowania, serwisowanie, zapisy dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy stają się pochodzeniem. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.

  • Dodaj iX3 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
  • Generowanie rekordów (G08 / Neue Klasse), pochodna, stan baterii i historia ładowania
  • Śledź CBS serwisowanie, inspekcje, naprawy, opony/hamulce i wycofania z fakturami
  • Zanotuj generowanie oprogramowania/systemu operacyjnego (stos G08 vs OS X / Panoramic iDrive)
  • Zaloguj notatki z sesji DC z architekturą (400 V vs 800 V) jako pochodzenie ładowania
  • Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela

Pokolenia i platformy

  • iX3 G08 (2020/2021–2025) (2020–2025)

    BMW CLAR · Electric drive

  • iX3 Neue Klasse (2025/2026–) (2025–2026)

    BMW Neue Klasse · Electric drive

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • DC / AC ładowanie — związane z generacją

    G08 osiąga szczyt przy ~150 kW DC na 400 V. Neue Klasse to 800 V z maksymalnie 300 kW (40) lub 400 kW (50 xDrive). Rejestruj warunki sesji według generacji — nigdy nie wklejaj szczytów Neue Klasse do G08 VIN.

  • Kondycja i architektura baterii

    G08 pakiet startowy: 80 kWh brutto / ~74 kWh użytkowy, pryzmatyczny. Neue Klasse wykorzystuje cylindryczne ogniwa Gen6 o różnych opublikowanych pojemnościach w zależności od pochodnej. Nigdy nie wnioskuj SoH na podstawie samego wyświetlanego zakresu.

  • Generacja oprogramowania / iDrive / systemu operacyjnego

    G08 stosy oprogramowania różnią się w zależności od roku modelowego. Neue Klasse wprowadza Panoramic iDrive, Operating System X i Heart of Joy — inną architekturę elektroniki. Nagraj osobno wersję, datę i kampanię.

  • 12V akumulator pomocniczy

    Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego w obu generacjach.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli BMW

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele BMW →

Często zadawane pytania

Czy BMW iX3 jest tym samym co BMW X3?+

Nie. G08 iX3 jest ściśle powiązany z architekturą G01 X3, ale jest to model akumulatorowo-elektryczny z dedykowanym elektrycznym układem napędowym i systemem akumulatorów. iX3 2025/26 to zupełnie nowa generacja modeli Neue Klasse.

Ile jest pokoleń BMW iX3?+

Dwie główne generacje/architektury modeli: G08 (2020/2021–2025) i Neue Klasse / NA5 (2025/2026 – obecnie). Nie traktuj ich jako jednego ciągłego modelu technicznego.

Czy G08 LCI to nowa generacja?+

Nie. G08 LCI to etap cyklu życia/aktualizacji w ramach G08 — poprawiony projekt i wyposażenie — nadal Gen5 eDrive, 400 V i RWD z tą samą klasą baterii/ładowania.

Czy iX3 2025 to lifting G08?+

Nie. BMW opisuje go jako model nowej generacji i pierwszy seryjnie produkowany pojazd Neue Klasse — Gen6 eDrive, 800 V, nowa elektronika.

Czy każdy iX3 ma xDrive?+

Nie. G08 był wyposażony wyłącznie w napęd na tylne koła. Neue Klasse obejmuje iX3 40 (RWD) i iX3 50 xDrive (AWD). Potwierdź instrument pochodny na VIN.

Czy każdy iX3 korzysta z ładowania 800 V?+

Nie. G08 wykorzystuje architekturę klasy 400 V z maksymalnie 150 kW DC. Neue Klasse używa 800 V z maksymalnie 300/400 kW DC w zależności od instrumentu pochodnego.

Dyskusje właścicieli iX3

Najnowsze rozmowy właścicieli BMW iX3 w klubie.

Brak dyskusji o iX3. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności BMW Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

BMW iX3 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club