Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

BMW 1 Series Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW przed dokonaniem rezerwacji. Nazwa 1 Series obejmuje cztery generacje: E81/E82/E87/E88 (RWD), F20/F21 (RWD), F40 (na bazie FWD UKL) i F70 (czwartej generacji, na bazie FWD — nie F40 lifting). Nigdy nie łącz danych technicznych w przerwie RWD→FWD.

Masz BMW 1 Series? Zbuduj cyfrowy zapis tożsamości generacji, architektury (RWD vs FWD/xDrive), zdarzeń serwisowych CBS, pracy skrzyni biegów, elementów miękkiej hybrydy 48V, jeśli są zamontowane, wycofań i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza → przejrzystość generacji → historia usług cyfrowych → pochodzenie → Transfer Pack.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW 1 Series Klub właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

BMW 1 Series
Ilustracja studyjna

Najnowsze 1 Series Wiadomości

Zaktualizowano 2026
  • Zakres regionalny/aktualnyUK

    Prąd F70 UK zakres — 120, 123 xDrive, M135 xDrive Skład

    BMW UK z etykietą F70 obejmuje trzy pochodne: 120 (170 hp / 280 Nm, FWD, 48V MHEV), 123 xDrive (218 hp / 360 Nm) i M135 xDrive (300 hp / 400 Nm). Dane są oznaczone etykietą handlową — potwierdzić VIN poza UK.

    2024–BMW UK / produkt Rynek

  • Globalny rozwój / nowa generacjaGlobalny

    Premiera czwartej generacji — F70, OS9 i nowe podwozie

    F70 pojawia się jako czwarta generacja 1 Series (2024–), a nie lifting F40 — zmienione podwozie/silniki i BMW Operating System 9 z QuickSelect Curved Display. Zachowaj oddzielne tożsamości F40 i F70.

    2024BMW Uruchomienie grupy/modelu

  • Ciągłość produkcjiGlobalny

    Leipzig ciągłość produkcji — F70 po F40

    BMW kontynuuje produkcję 1 Series w Leipzig z F70 po F40 — zapisy własności powinny oznaczać właściwą generację, a nie zakładać ciągłe dane techniczne F40.

    2024BMW produkcja / zakład

Przeczytaj najpierw — cztery pokolenia i przerwa RWD→FWD

Dla 1 Series najważniejszymi danymi własnościowymi są tożsamość pokolenia (E8x · F20/F21 · F40 · F70), architektura (RWD vs FWD na bazie UKL), styl nadwozia, pochodna (w tym M135 / M140 / 128ti / 1 Series M Coupé), skrzynia biegów, układ napędowy, historia CBS, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. F70 to generacja 4 — a nie lifting F40. Nie nadpisuj liczb z epoki RWD danymi F40/F70. Nie traktuj danych dotyczących siły jednego rynku jako prawa globalnego.

1. Pokolenia i platformy

  • Generacja 1 — E81 / E82 / E87 / E88 (2004–2011/2013)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 1 — E81 / E82 / E87 / E88 (2004–2011/2013)

    Pierwsza rodzina 1 Series na kompaktowej platformie z napędem na tył. Pięciodrzwiowy E87, trzydrzwiowy E81, coupé E82 i kabriolet E88. Okna produkcyjne różnią się w zależności od nadwozia — kabriolet i coupé były produkowane później, aż do początku 2010 roku. Rodziny benzynowe i wysokoprężne serii N; ręczne i automatyczne. Dominują motywy własności RWD. Nie stosuj list kontrolnych F40/F70 FWD wstecz.

  • Generacja 2 — F20 / F21 (2011–2019)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 2 — F20 / F21 (2011–2019)

    Właz drugiej generacji: pięciodrzwiowy F20 i trzydrzwiowy F21, nadal z napędem na tylne koła. Szeroka mieszanka benzyny i oleju napędowego, obejmująca diesle N47/B47 i benzyny B38/B48 w poszczególnych latach. W tej epoce pojawiają się pochodne wydajności M135i / M140i. Aktualizacje LCI to etapy w ramach F20/F21 — a nie nowa generacja. Pozostaje po RWD stronie przerwy w architekturze.

  • Pokolenie 3 — F40 (2019–2024)
    Ilustracja studyjna

    Pokolenie 3 — F40 (2019–2024)

    Trzecia generacja oparta na architekturze UKL firmy BMW opartej na FWD — główna różnica w zakresie opakowania i układu napędowego w stosunku do E8x/F20. Pięciodrzwiowy właz tylko na rynkach masowych. 128ti i M135i xDrive są godnymi uwagi instrumentami pochodnymi. 7-biegowa DCT w wielu automatach. Nigdy nie łącz F40 mocy/przyciemnienia z rekordami F20 lub E8x.

  • Generacja 4 — F70 (2024 – obecnie)
    Ilustracja studyjna

    Generacja 4 — F70 (2024 – obecnie)

    Czwarta generacja — nie lifting F40. Kontynuacja architektury opartej na FWD ze zmienionym podwoziem, silnikami i BMW OS 9 / QuickSelect Curved Display. Przykładowe asortymenty oznaczone UK obejmują 120, 123 xDrive i M135 xDrive (patrz układy napędowe). Potwierdź VIN przed porównaniem z F40.

Zawsze wiąż moc, skrzynię biegów, układ napędowy i wymiary z produkcją i rynkiem — potwierdź VIN. VCE musi uzyskać ocenę E8x/F20 (RWD) i F40/F70 (opartą na FWD) jako różne rodziny architektury.

2. Style ciała

  • Właz pięciodrzwiowy

    Część woluminu podstawowego w E87, F20, F40 i F70. Objętość i opakowanie bagażu zmieniają się gwałtownie podczas przerwy RWD → FWD — nigdy nie kopiuj F70 litrów na E87.

  • Właz trzydrzwiowy

    E81 i F21 trzydrzwiowe włazy. Nieoferowane w ten sam sposób w wersjach F40/F70 — przed porównaniem drzwi lub szkła należy sprawdzić styl nadwozia w VIN.

  • Coupé i kabriolet (E82 / E88)

    E82 coupé i E88 kabriolet znajdują się w Gen 1. Później dwudrzwiowe opakowania sportowe zostały przeniesione do rodziny Serii 2 — nie traktuj nowoczesnej Serii 2 jako „1 Series coupé” ze względów serwisowych.

3. Instrumenty pochodne wydajności

  • 1 Series M Coupé (E82)

    Ograniczona, wysokowydajna pochodna E82 — różni się od późniejszych odznak M135/M140. Trzymaj faktury identyfikacyjne, podwozia i silnika oddzielnie od list kontrolnych luku E87.

  • M135i / M135 xDrive

    F20-era M135i (RWD) i nowsze F40/F70 M135i / M135 xDrive (xDrive na bazie FWD) to różne samochody pod podobnymi oznaczeniami. UK F70 M135 xDrive przykład z etykietą: 300 hp / 400 Nm · xDrive · 7-biegowa · 0–62 ~4,9 s · Ograniczenie do 155 mil na godzinę. Potwierdź generację.

  • M140i (F20 LCI)

    F20 Sześciocylindrowy właz LCI o wysokich osiągach — era RWD. Nie wklejaj cyfr F70 M135 xDrive na M140i VIN.

  • 128ti (F40)

    F40 sportowy FWD właz (ti). Różni się od M135i xDrive — inna moc, napęd i własność. Zapisz dokładną odznakę.

4. Układy napędowe według generacji

Rodziny silników zmieniają się w zależności od pokoleń i rynków. UK F70 poniższe liczby są przykładami oznaczonymi na rynku, a nie uniwersalnym zestawieniem globalnym. Potwierdź VIN / podręcznik.

  • E8x — benzyna i olej napędowy (RWD)

    Rodziny silników benzynowych i wysokoprężnych serii N według rynku i roku. Ręczny i automatyczny. Parametry wyjściowe i parametry emisji są bardzo zróżnicowane – zapisz kod silnika, a nie tylko język plakietki „118d/120i”.

  • F20/F21 — benzyna i olej napędowy (RWD)

    Szeroka gama obejmująca diesle N47/B47 i benzyny B38/B48 według roku oraz M135i/M140i. Motywy łańcucha rozrządu i oleju są specyficzne dla kodu silnika. Pozostaje RWD (xDrive, jeśli jest oferowany w wybranych samochodach).

  • F40 — benzyna i olej napędowy (na bazie FWD) Rodziny

    UKL benzyny/diesla z pochodnymi 128ti i M135i xDrive. Wiele automatów wykorzystuje 7-biegową DCT. Nie używaj ponownie założeń usługi E8x/F20 RWD.

  • F70 — aktualne przykłady oznaczone etykietą UK

    UK opatrzone etykietą rynkową (nieuniwersalne): 120 — 170 hp / 280 Nm / FWD / 7-biegowa Steptronic DCT / 48V MHEV / 0–62 7,8 s / 140 mph / ~0,9 Bateria pomocnicza kWh. 123 xDrive — 218 hp / 360 Nm / xDrive / 7-biegowa / 48V / 0–62 6,3 s / 153 mil na godzinę. M135 xDrive — 300 hp / 400 Nm / xDrive / 7-biegowa / 0–62 4,9 s / 155 mph ograniczona. Potwierdź arkusze lokalne poza UK.

Dokładne moce, masa własna i wyposażenie zależą od generacji, modelu pochodnego, roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych.

5. Transmisje

Ręczne skrzynie biegów i automatyka (w tym automatyka ZF w RWD gen. i 7-biegowa DCT / Steptronic DCT w F40/F70) zależą od generacji, silnika i rynku. Rejestruj rodzinę skrzyń biegów i wszelkie faktury za serwis płynów oddzielnie od pieczątek za olej silnikowy. Nigdy nie zakładaj, że interwały F70 Steptronic DCT dotyczą automatu E87.

6. Układ napędowy — RWD / FWD / xDrive

Wpływ na własność: E8x i F20/F21 to samochody z napędem na tylną oś (różne zużycie opon, zachowanie zimowe, tematyka wału napędowego/dyferencjału). F40 i F70 są oparte na FWD z opcjonalnym xDrive w wybranych wersjach — różne motywy sprzęgła/jednostki napędowej i opakowania kabiny. Przed porównaniem historii „jak jeździ 1 Series” obowiązkowe jest zarejestrowanie układu napędowego w VIN.

7. Podwozie i zawieszenie

Układy zawieszenia, tuleje i priorytety zbieżności różnią się w przypadku przerwy RWD→FWD oraz w pojazdach pochodnych M/ti i samochodach masowych. Amortyzatory, sprężyny, tuleje, zbieżność i rozmiary opon w zależności od przebiegu – nie traktuj E87 i F70 jako jednej rodziny podwozi.

8. Informacje i oprogramowanie Ery

iDrive obejmują CCC/CIC/NBT we wcześniejszych samochodach aż do F70 BMW Operating System 9 z QuickSelect i Curved Display. Zapisz datę generacji jednostki głównej, wersję oprogramowania i datę OTA/kampanii — nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania.

9. Bezpieczeństwo i ADAS Pakiety

ADAS są powiązane z VIN i specyficzne dla generacji. Kalibracja kamery/radaru po naprawie przedniej szyby lub zderzaka ma znaczenie w późniejszych samochodach. Nie zakładaj, że każdy 1 Series ma ten sam zakres aktywnego bezpieczeństwa — potwierdź wyposażenie na arkuszu kompilacji.

10. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Porada niediagnostyczna — kategorie dyskusji do udokumentowania. Połącz każdy motyw z odpowiednią generacją, kodem silnika i układem napędowym. Nie wymyślaj wskaźników awaryjności i nie traktuj tematów forum jako potwierdzonych usterek.

  • Systemy pomiaru czasu

    N47 rozciągnięcie łańcucha w odpowiednich silnikach wysokoprężnych F20; późniejsza dyscyplina dotycząca specyfikacji oleju w serii B; Projekty E8x i F70 różnią się w zależności od rodziny. Zawsze najpierw kod silnika.

  • Układ oczyszczania spalin Turbo/Diesel

    Usterki turbosprężarki, problemy z DPF/EGR w samochodach z silnikiem Diesla — w zależności od generacji i rynku. Rejestruj ostrzeżenia i faktury; nigdy nie wymyślaj roszczeń dotyczących urządzeń emitujących spaliny.

  • Sprzęgło i dwumasowe koło zamachowe

    Samochody ręczne różnych generacji: zużycie sprzęgła i DKZ w zależności od przebiegu/stylu. Przechowuj faktury — w odróżnieniu od płynnych motywów DCT na automatach F40/F70.

  • Zawieszenie i tuleje

    Tuleje przednie/tylne, amortyzatory i zbieżność — szczególnie w samochodach wyczynowych RWD i hot hatchach FWD z większymi kołami.

  • Informacja i elektronika

    iDrive zawiesza się, Bluetooth, mapy nawigacyjne, zużycie baterii z modułów — generowanie jednostki głównej tagu (w tym OS9 na F70).

  • 12V bateria

    Słaby 12V powoduje ostrzeżenia, brak startu i dziwactwa ADAS na wszystkich genach. Test obciążenia; w samochodach F70 MHEV trzymaj 12V oddzielnie od małego pakietu pomocniczego 48V.

  • 48V łagodna hybryda (jeśli na wyposażeniu)

    Przede wszystkim F70 UK 120 / 123 xDrive oprawa — mały akumulator pomocniczy klasy ~0,9 kWh, a nie PHEV. Zaloguj tożsamość MHEV; nie wymyślaj narracji SoH z pakietem trakcyjnym.

  • DCT / Steptronic zachowanie

    Szarpanie przy niskiej prędkości, ostre zmiany biegów i opóźniony płyn na F40 DCT / F70 Steptronic DCT. Faktury za skrzynię biegów przechowuj oddzielnie od oleju silnikowego.

11. Serwis i konserwacja (CBS)

BMW 1 Series następuje po Condition Based Service (CBS) — odstępy czasu różnią się w zależności od rynku, generacji, silnika, układu napędowego i zastosowania. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla BMW w iDrive. Generowanie tagów (E8x / F20 / F40 / F70) na każdym znaczku. Nie wymyślaj jednego uniwersalnego interwału olejowego na każdy 1 Series.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Olej silnikowy i filtr (CBS)CBS — często co roku / ~10 000–12 000 mil (potwierdź iDrive)Uwzględnienie generacji CBS — klasa oleju zależy od kodu silnika. Niezależnie od tego, który iDrive pokazuje dla tego VIN.
Płyn hamulcowyCBS (często ~24 miesiące)Wymiana kalendarza — płyn wchłania wilgoć.
Świece zapłonowe (benzyna)Na podręcznik / CBSTylko benzyna — potwierdź kod i generację.
Filtr powietrza / filtr kabinowy (mikro).CBS / często ~12 miesięcy na kabinęPowszechny pokrój jednoroczny — potwierdź VIN.
Klocki/tarcze hamulcoweKażdy serwis / według zużyciaSprawdź zużycie i korozję; log z przebiegiem.
Opony i zbieżnośćRegularny / każdy serwis Wzorce zużyciaRWD i FWD różnią się — zwróć uwagę na układ napędowy.
Kontrola płynu chłodzącego/układu chłodzeniaZgodnie z harmonogramem BMWWycieki, termostat, pompa wodna — zależnie od generacji/silnika.
Płyn do skrzyni biegów (DCT / ZF / sprzęgło ręczne, jeśli dotyczy)Na skrzynię biegów i podręcznikF40/F70 DCT ≠ E8x/F20 ZF — typ skrzyni biegów do kłód.
48V kontrola łagodnej hybrydy (jeśli na wyposażeniu)Na harmonogram / kampanie BMWF70 MHEV głównie — mały pakiet pomocniczy; nie usługa PHEV HV.
Sprawdzanie wersji oprogramowania / iDriveW serwisie lub na żądanieZapisz wersję systemu operacyjnego/iDrive + datę (OS9 na F70).
12V test bateriiKażdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówTest obciążenia — oddzielny od 48V, jeśli jest zamontowany.
Przypomnienie / sprawdzenie kampaniiPrzy każdym serwisieVIN + rynek + specyfika generacji.

Okresy międzyobsługowe różnią się w zależności od rynku, generacji, roku modelowego, silnika i układu napędowego. Zawsze sprawdzaj harmonogram BMW CBS specyficzny dla VIN.

12. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Terminology adapts by country — never title every market’s test “MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa Polska/Węgry, Turcja TÜVTÜRK, US systemy państwowe i inne lokalne przepisy tworzą globalne ramy.

  • Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczęci producenta CBS
  • Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
  • Hamulce, opony, światła, zawieszenie i wyposażenie związane z emisją spalin nadal mają znaczenie w samochodach ICE
  • Nie należy łączyć zaliczonego przeglądu okresowego z pełną pieczątką serwisową BMW CBS

Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.

13. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
  • Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
  • Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku lub generacji dotyczy każdego 1 Series na świecie

Dostępność wycofania i kampanii różni się w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj informacji „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.

19. Wymiary — oznaczone F70 UK

F70 UK przybliżone ramy techniczne (nie kopiować do rekordów E8x/F20/F40 bez potwierdzenia). Dokładne liczby różnią się w zależności od kół/wyposażenia — potwierdź VIN.

  • Długość / szerokość / wysokość: ok. 4361 / 1800 / 1459 mm
  • Rozstaw osi: około 2670 mm
  • Bagaż 120 / 123: ok. 300–1135 L
  • Bagaż M135: ok. 380–1200 L

Opublikowane wymiary zależą od konfiguracji i rynku.

17. Uczciwi profesjonaliści

  • Wyczyść linię czterech generacji z oficjalnymi kodami podwozia
  • RWD kompaktowy charakter na E8x i F20/F21 wciąż ceniony przez entuzjastów
  • F40/F70 FWD opakowanie zapewnia wielu właścicielom więcej przestrzeni we wnętrzu
  • Szeroki wybór na rynku używanym od wczesnego E87 do obecnego F70
  • Pochodne o dobrych osiągach (M Coupé, M135/M140, 128ti, M135 xDrive)
  • CBS kultura usług cyfrowych odpowiada pochodzeniu Transfer Pack
  • Selektor rynku dba o uczciwość w zakresie kształtowania regionalnego, nie odgradzając właścicieli od murów

18. Szczere wady/rzeczy do rozważenia

  • RWD→FWD przerwa dezorientuje kupujących, którzy zakładają, że każdy 1 Series odczuwa to samo
  • Podobne plakietki (M135 itp.) obejmują różne architektury — łatwo je błędnie porównać
  • Tematy dotyczące rozrządu, wycieku oleju i DCT są specyficzne dla generacji/silnika — jedna lista kontrolna zawodzi
  • F70 UK dane liczbowe są oznaczone etykietą rynkową – uniwersalizacja jest ryzykowna
  • Kupujący coupé/kabriolet nie może mylić E82/E88 z późniejszą serią 2
  • US/CA sprzedaż detaliczna hatchbacków historycznie ograniczona dla późniejszych generacji — używane importowane wymagają podręczników dotyczących rynku oryginalnego

14. Kupno używanego 1 Series

  • Tożsamość: VIN · generacja (E8x / F20 / F40 / F70) · styl nadwozia · rynek · MY · historia importu — potwierdź, że F70 nie jest błędnie sprzedawany jako F40 LCI
  • Architektura: RWD (E8x/F20) vs oparta na FWD (F40/F70) przed porównaniem wrażeń związanych z napędem lub motywami usług
  • Silnik: zimny start, poziom/historia oleju, płyn chłodzący, wycieki, faktury za układ rozrządu, kod silnika
  • Skrzynia biegów: ręczne sprzęgło/DKZ lub zachowanie DCT/ZF, faktury za płyny, ostrzeżenia
  • Układ napędowy: potwierdzenie FWD / RWD / xDrive; motywy wału napędowego / mechanizmu różnicowego lub sprzęgła według architektury
  • Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy, zbieżność
  • Elektryka: 12V test obciążenia, generacja iDrive, kamery ADAS, 48V MHEV, jeśli zgłoszono
  • Derywaty: M Coupé / M135 / M140 / 128ti / M135 xDrive — plakietka musi pasować do VIN
  • Dokumenty: BMW CBS historia, faktury, wycofania, przeglądy, dwa kluczyki, Transfer Pack jeśli są oferowane
  • Jazda próbna: przed zakupem sprawdź przełożenia, hałasy, ADAS i wersję oprogramowania

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • Nieszczelna uszczelka obudowy filtra oleju

    Uwzględnienie generacji: moduły B47/B48 (głównie F20 późne / F40 / powiązane) często przedostają się przez plastikową obudowę filtra. E8x Samochody serii N mają różne wzorce wycieków. Przestarzała uszczelka/obudowa ze zdjęciami ma bardzo cenne pochodzenie — nigdy nie zakładaj jednej zasady 1 Series dotyczącej wycieków oleju w genach RWD i FWD.

  • DCT / Steptronic obsługa dwusprzęgłowa

    Uwzględnienie generacji: F40 7-biegowy DCT i F70 7-biegowy Steptronic DCT wymagają uzupełniania płynu w określonych odstępach czasu. Nierówne zmiany biegów przy niskich prędkościach często oznaczają brak oleju. Automatyka E8x/F20 (np. ZF) to inna rodzina usług — loguj typ skrzyni biegów według VIN, nigdy nie wklejaj porady F70 DCT na E87.

  • Pielęgnacja łańcucha/paska rozrządu (najpierw kod silnika)

    Świadomość generacji: F20 N47 diesle dziedziczą ryzyko rozciągnięcia łańcucha; później B47/B48 nadal wymagają prawidłowej specyfikacji oleju i częstotliwości. Konstrukcje rozrządu E8x i F70 różnią się w zależności od rodziny silników. Zapisz kod silnika + faktury — nigdy nie wymyślaj jednego roszczenia dotyczącego paska/łańcucha na każdy 1 Series.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli BMW

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele BMW →

Często zadawane pytania

Ile jest pokoleń BMW 1 Series?+

Cztery główne pokolenia według oficjalnego rodu BMW: Gen 1 E81/E82/E87/E88 (2004–2011/2013 według ciała), Gen 2 F20/F21 (2011–2019), Gen 3 F40 (2019–2024) i Gen 4 F70 (2024 – obecnie). Nie należy łączyć ich w jeden ciągły model techniczny.

Czy F70 jest modernizacją F40?+

Nie. F70 to czwarta generacja 1 Series. Traktuj go oddzielnie od F40 pod względem wymiarów, układów napędowych, oprogramowania i tematów usług — mimo że oba są architekturą UKL opartą na FWD.

Czy każdy BMW 1 Series ma napęd na tylne koła?+

Nie. E8x i F20/F21 mają napęd na tylne koła (xDrive w wybranych późniejszych samochodach, jeśli są oferowane). F40 i F70 to platformy UKL oparte na FWD z opcjonalnym xDrive na wybranych instrumentach pochodnych. Zawsze rejestruj układ napędowy w VIN.

Czy F40 i F70 używają tych samych silników?+

Nie. Nie wklejaj liczb F70 UK 120 / 123 xDrive / M135 xDrive na F40 VIN ani nie zakładaj identycznych wyników w latach modelowych. Potwierdź kod silnika i kartę rynkową.

Jakiej skrzyni biegów używa obecny UK F70? W przykładach __TOK2__ z etykietą+

UK zastosowano 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów Steptronic w modelach 120, 123 xDrive i M135 xDrive. Historyczne podręczniki E8x/F20 i automatyka ZF są różne — zawsze rejestruj transmisję według generacji.

Czy M135 xDrive to pełny samochód M?+

M135 xDrive to wysokowydajna pochodna 1 Series z epok F40/F70 — to nie to samo, co samochód pełnej klasy M ze znaczkiem Competition, taki jak M2/M3/M4. Zapisz dokładną plakietkę i układ napędowy.

Dyskusje właścicieli 1 Series

Najnowsze rozmowy właścicieli BMW 1 Series w klubie.

Brak dyskusji o 1 Series. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności BMW Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

BMW 1 Series Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club