Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
BMW i5 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie i używane czeki. Indie __TOK9__ Długi rozstaw osi jest oddzielny. Niezależny od i5 AG.
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG. Potwierdź liczby dla swojego VIN. i5 to akumulatorowo-elektryczny model 5 Series ósmej generacji (G60 sedan, G61 Touring). Ma swoją stronę. Hub 5 Series pozostaje stroną rodziny samochodów spalinowych, hybrydowych typu „mild” i hybrydowych typu plug-in.
Masz BMW i5? Dodaj go do swojego garażu. Rejestruj każdą usługę, inspekcję, ładowanie, test stanu akumulatora i naprawę. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW i5 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze i5 Wiadomości
Aktualizacja Lipiec 2026- Globalna produkcjaGlobalny
Dwumilionowa BMW Grupa BEV to i5 M60 xDrive
W maju 2026 r. Grupa BMW zbudowała swój dwumilionowy pojazd w pełni elektryczny: i5 M60 xDrive w Dingolfing. Zakład produkuje również iX, i5 Sedan/Touring i i7. To kamień milowy w produkcji globalnej, a nie nowa generacja i5.
Maj 2026BMW PressClub →
- Premiera regionalnaIndie
i5 W Indiach wprowadzany jest model z długim rozstawem osi
sierpień – wrzesień 2026: BMW wprowadził na rynek pierwszy i5 z długim rozstawem osi w Indiach. Jest produkowany lokalnie (G68). BMW podaje akumulator 81,6 kWh i zasięg do 669 km. To jest historia rynku indyjskiego, a nie globalna specyfikacja G60.
sierpień – wrzesień 2026BMW PressClub Indie →
- Bieżące aktualizacjeGlobalny
i5 PressClub — bieżące aktualizacje globalne Globalny temat __TOK1__ PressClub
BMW w dalszym ciągu publikuje informacje na temat opłat, własności i rozwoju produktów. Odświeżając tę stronę, zamiast traktować jeden statyczny element jako całą historię, użyj najnowszego artykułu z tego kanału.
Lipiec 2026BMW PressClub →
Przeczytaj najpierw
Powiąż każdą figurę z treścią (G60 lub G61), pochodną, datą produkcji, oprogramowaniem i rynkiem. G68 India Long Wheelbase to inna taksonomia. Raporty właścicieli to tematy, a nie uniwersalne usterki. Wycofania są VIN- i specyficzne dla rynku.
1. Pokolenie i ciała
G60 Sedan i G61 Touring - jedna rodzina (2023 – obecnie)
G60 Limuzyna z 2023 roku to pierwszy i5, wprowadzony na rynek wraz z ósmą generacją 5 Series. Początkowe główne instrumenty pochodne: eDrive40 i M60 xDrive. G61 Touring z 2024 roku to pierwszy w pełni elektryczny 5 Series Touring, w skład którego wchodzą eDrive40 Touring i M60 xDrive Touring. Sedan i Touring to ciała, a nie dwa pokolenia. Coroczne zmiany w sprzęcie, oprogramowaniu czy wydajności to nie są nowe generacje. Przechowuj oddzielnie datę produkcji, rok modelowy, wersję pochodną, wersję baterii, generację oprogramowania i rynek. Architektura oparta jest na CLAR i została zaprojektowana z myślą o samochodach spalinowych, hybrydowych typu plug-in i akumulatorowo-elektrycznych. System wysokiego napięcia w rodzinie G60/G61 i5 to Gen5 eDrive, klasa 400 V. Napęd jest na tylne koła lub elektryczny xDrive w zależności od wersji. Powiązana strona rodziny: 5 Series.
G68 i5 Duży rozstaw osi — tylko Indie (nie generacja globalna)
Odrębna taksonomia. Nazwa regionalna: i5 Długi rozstaw osi. Rynek: Indie. Kod generacji: G68. Nadwozie: sedan z dużym rozstawem osi. Premiera BMW w Indiach obejmuje akumulator o pojemności 81,6 kWh i zasięg do 669 km. Nie należy łączyć tych danych z globalnymi danymi G60/G61 i nie oceniać samochodu G68 jako samochodu i5 na każdym rynku.
Dingolfing buduje iX, i5 Sedan/Touring i i7. Ta wspólna roślina nie jest tożsamością części wspólnych.
2. Ciała
G60 Salon
Czterodrzwiowy sedan typu executive. Wymiary i bagaż zależą od wersji i wyposażenia – nie kopiuj litrów Touring do sedana.
G61 Wycieczka
Pięciodrzwiowa wersja turystyczna. BMW dane startowe: rozstaw osi 2995 mm, długość około 5060 mm, bagaż 570–1700 l. Tylne zawieszenie pneumatyczne występuje tylko w odpowiednich konfiguracjach Touring.
G68 sedan z długim rozstawem osi (Indie)
Nie jest to globalny styl nadwozia. Rynek płytowy w Indiach i kod G68. Nie wymieniaj go jako trzeciej generacji ogólnoświatowego i5.
3. Bateria i instalacja wysokiego napięcia
Podpodłogowy akumulator litowo-jonowy. Śledź oddzielnie produkcję baterii, pojemność brutto, pojemność użyteczną, stan zdrowia, wersję ogniwa, oprogramowanie i datę produkcji.
- Principal G60/G61 specyfikacja startowa: 81.2 kWh użyteczny.
- xDrive40 jest opisywany jako akumulator klasy 81,2 kWh w specyfikacji aktualizacji 2025.
- Indie G68: 81,6 kWh w BMW Komunikacja z Indiami — tylko Indie.
- Gen5 eDrive, klasa 400 V, w obecnej rodzinie G60/G61. Nie przypisuj tego zdania dotyczącego napięcia do G68, chyba że BMW Indie je opublikuje.
- Stan zdrowia wymaga sprawdzenia. Wyświetlany zakres nie jest SoH.
V2 nadal potrzebuje danych brutto/netto, chemii, ogniw i modułów oraz dostawcy. Nie wymyślaj ich.
4. Instrumenty pochodne
Przekładnia redukcyjna o jednej prędkości. Poniższe wyniki są publikowane wyłącznie dla tej pochodnej i etapu.
i5 eDrive40
Napęd na tylne koła. Specyfikacja uruchomienia 250 kW / 340 hp. 81,2 kWh użyteczna bateria startowa. DC do 205 kW. AC do 11 kW, z 22 kW w zależności od rynku i wyposażenia.
i5 xDrive40
Dwusilnikowy elektryczny napęd na wszystkie koła. 290 kW / 394 hp w specyfikacji aktualizacji BMW 2025. Bateria klasy 81,2 kWh. Nie datuj wstecznie 394 hp na uruchomienie eDrive40.
i5 M60 xDrive
Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła. 442 kW / 601 hp. Maksymalnie do 795 Nm opublikowanych standardów; W przypadku funkcji doładowania lub uruchamiania można zastosować tymczasowy wyższy moment obrotowy. Około 3,8–3,9 s 0–100 km/h, w zależności od nadwozia. 81,2 kWh użyteczna bateria startowa. DC do 205 kW.
i5 eDrive40 Wycieczka
G61, napęd na tylne koła, 250 kW / 340 hp, 81,2 kWh użytkowy. BMW start WLTP 483–560 km. Bagaż 570–1700 L.
i5 M60 xDrive Wycieczka
G61, napęd na wszystkie koła, 442 kW / 601 hp, 0–100 km/h 3,9 s. Do 820 Nm z M Launch Control / M Sport Boost w dokumentacji startowej BMW. 81,2 kWh użyteczny. DC do 205 kW. Wystrzel WLTP 445–506 km.
Potwierdź VIN. Figurka Touring nie jest figurką Saloon.
5. Ładowanie
- AC: 11 kW trójfazowy jest głównym standardem; 22 kW zależy od specyfikacji.
- DC: do 205 kW w głównej specyfikacji uruchomienia G60/G61.
- BMW dokumentacja startowa: około 10–80% w ciągu około 30 minut w odpowiednich warunkach. Szczyt nie utrzymuje się przez całą sesję.
- Rekord ładowania: data i godzina, AC lub DC, kWh, początkowy i końcowy stan ładowania, moc szczytowa, czas trwania, lokalizacja, identyfikator ładowarki, przygotowanie wstępne i koszt.
Nie kopiuj 205 kW na indyjski rekord G68, chyba że jest to określone w arkuszu tego rynku.
6. Zasięg
Nie ma jednego globalnego zakresu i5.
- Wystartowanie objazdowe WLTP: eDrive40 483–560 km; M60 xDrive 445–506 km.
- Zasięg z pochodną, sedanem lub touringiem, kołami, wyposażeniem, temperaturą, prędkością, stanem akumulatora, oprogramowaniem i cyklem homologacji.
- Indie G68: do 669 km w komunikacji BMW z Indiami — oznaczony jako Indie.
Nie zamieniaj tych zakresów kilometrów na nieoznakowane roszczenie o milę.
7. Rekuperacja i hamulce
Stosuje się rekuperację adaptacyjną i łączenie hamulców. Śledź korozję tarcz hamulcowych, zużycie klocków i tarcz, zachowanie regeneracyjne oraz zużycie opon jako osobne elementy. Niskie użycie podkładek nie oznacza, że tarcze są czyste, a płyn świeży.
8. Podwozie
W zależności od wersji i wyposażenia: Zintegrowany aktywny układ kierowniczy, adaptacyjne zawieszenie, adaptacyjne zawieszenie M, elektronicznie sterowane amortyzatory i tylne zawieszenie pneumatyczne w odpowiednich konfiguracjach Touring. Nie zakładaj, że każdy i5 ma każdą opcję.
9. Oprogramowanie
Historia oprogramowania jest oddzielona od specyfikacji sprzętu.
- BMW Curved Display i iDrive / Generacja systemu operacyjnego.
- ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key, nawigacja i planowanie tras EV, integracja ładowania.
- OTA aktualizacje: wersja i data zapisu. Nie traktuj aktualizacji jako nowej generacji.
Dokładne numery systemów operacyjnych znajdują się w rekordzie VIN, gdy je czytasz. Ta strona nie określa wersji systemu operacyjnego.
10. Pomoc kierowcy
W zależności od rynku i wyposażenia: adaptacyjny tempomat, utrzymywanie pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją i hamowanie awaryjne, asystent parkowania, widok otoczenia, zdalne parkowanie i funkcje wspomagania jazdy. Kalibracja po naprawie szyby, zderzaka czy wyrównania należy do protokołu.
11. Uczciwi profesjonaliści
- Cichy i wyrafinowany.
- Dobre wyniki, w tym M60, gdzie zamontowany jest dany instrument pochodny.
- Doskonała stabilność przy dużych prędkościach.
- Limuzyna i Touring do wyboru w jednej rodzinie.
- Wysoka zdolność ładowania dla 400 V EV zgodnie z główną specyfikacją uruchomienia.
- Zaawansowane planowanie tras.
12. Szczere wady
- Ciężki.
- Drogie opony i koła o wysokich specyfikacjach.
- Zasięg w świecie rzeczywistym zależy od prędkości i pogody. Szczyt
- DC nie jest utrzymywany przez całą sesję.
- Wysokie koszty napraw po uszkodzeniu nadwozia lub ADAS.
- Duża zależność opcji.
13. Motywy zgłoszone przez właściciela
Motywy od właścicieli, a nie lista błędów i nie przypomnienie.
Przerwy w ładowaniu i kompatybilność z publicznymi ładowarkami
Zaloguj ładowarkę, okno SoC i przebieg wstępnego kondycjonowania. Jedna witryna to nie każda witryna.
Oprogramowanie, iDrive i ConnectedDrive
Zmiany zachowań aplikacji i systemów informacyjno-rozrywkowych wraz z generacją oprogramowania. Zapisz wersję.
12V
Ostrzeżenie 12 V może unieruchomić samochód ze sprawnym akumulatorem trakcyjnym.
Opony, koła i podwozie
Natychmiastowy moment obrotowy i masa objawiają się zużyciem opon. Uszkodzenia kół i podwozia wymagają zdjęć.
Korozja tarczy hamulcowej
Regeneracja może spowodować, że dyski będą niewykorzystane. Korozja jest tematem, a nie obietnicą, że występuje w każdym samochodzie.
ADAS kalibracja
Po naprawie lub wyrównaniu po kolizji zapisz, czy wspomaganie kierowcy zostało skalibrowane.
Asortyment zimowy
Zimna pogoda zmniejsza zasięg. Ten spadek nie jest procentem SoH.
14. Serwis i konserwacja
EV nie jest urządzeniem bezobsługowym. BMW Condition Based Service obejmuje podpowiedzi. Strona harmonogramu UK zawiera etykiety UK nawyków. Inne rynki pozostają na „potwierdź VIN”.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| CBS / planowa inspekcja EV | Na CBS | Często co roku, gdy rynek działa w ten sposób — potwierdź iDrive. |
| Płyn hamulcowy | Kalendarz / CBS | Płyn starzeje się nawet wtedy, gdy klocki służą dłużej. |
| Akumulator 12V | Test w serwisie | Oddziel od HV SoH. |
| Opony, hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy | Każda usługa | Uwzględnia korozję tarcz i tylne zawieszenie pneumatyczne Touring, jeśli jest zamontowane. |
| Chłodzenie, HVAC, ładowanie sprzętu, oprogramowanie, wycofania | Na BMW / kampanię | Prace pod wysokim napięciem zlecane są wykwalifikowanemu technikowi. |
Pełny zestaw wierszy UK: /models/bmw/i5/service-schedule.
15. Rejestr stanu baterii
Rekord garażu pierwszej klasy. Nigdy nie wnioskuj SoH z zakresu.
- VIN, data, przebieg.
- SoH %, typ testu i dostawca, zmierzona pojemność użytkowa.
- Wersja oprogramowania, temperatura i warunki, identyfikator raportu, notatki.
Zachowaj plik raportu z wpisem.
16. Rekord ładowania
- Data i godzina, AC lub DC, dodana energia.
- Początkowy i końcowy stan naładowania, moc szczytowa, czas trwania.
- Lokalizacja, dostawca, identyfikator ładowarki, przygotowanie wstępne, koszt.
17. Bateria 12V
Zapisz typ, datę instalacji lub wymiany, diagnostykę, ostrzeżenia i zdarzenia unieruchomienia. HV stan akumulatora nie świadczy o stanie 12 V.
18. Przegląd i przydatność do ruchu drogowego
Użyj własnej nazwy rynku.
- UK MOT.
- Niemcy HU/AU.
- Hiszpania ITV i jego lokalny odpowiednik w innych krajach.
- Opony, hamulce, układ kierowniczy, zawieszenie, światła, kalibracja ADAS, podwozie i wyposażenie do ładowania.
Selektor rynku zmienia lokalną etykietę. Nie ukrywa dyskusji innych właścicieli.
19. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na rynku, na którym zarejestrowany jest samochód.
- Zakończona kampania wymaga daty i dowodów, a nie werbalnego komunikatu „dealer powiedział, że został wykonany”.
Kampanie są VIN-, specyficzne dla rynku i zakresu produkcji. Przechowuj identyfikator kampanii, ryzyko, środek zaradczy, dostępność, datę zakończenia, dealera i dowody. Nigdy nie uogólniaj przypomnienia regionalnego na każdy i5.
20. Oficjalne zasoby
- BMW Grupa — dwumilionowa BEV (i5 M60 xDrive)
- BMW Indie — i5 Duży rozstaw osi (Indie)
- BMW i5 Temat PressClub
- 5 Series centrum rodzinne (spalanie, PHEV, powiązane G60/G61): 5 Series
- i5 harmonogram usług: /models/bmw/i5/service-schedule
21. Lista kontrolna zakupu używanego
- VIN, data produkcji, G60 lub G61, instrument pochodny i rynek.
- Rewizja akumulatora, wersja oprogramowania, raport SoH i test ładowania.
- Gwarancja na akumulator, podwozie, opony, hamulce, zawieszenie, napięcie 12V i złącze ładowania.
- OTA / ConnectedDrive status, ADAS kalibracja i historia wypadków.
- Jeśli samochód ma G68 indyjski długi rozstaw osi, nie wyceniaj go na podstawie globalnych danych G60.
22. Pochodzenie i Transfer Pack
Masz BMW i5? Dodaj go do swojego garażu. Rejestruj każdą usługę, inspekcję, ładowanie, test stanu akumulatora i naprawę.
- Własność, serwis i faktury.
- Testy stanu baterii i historia ładowania.
- Oprogramowanie, wycofanie i inspekcje.
- Opony, naprawy, historia wypadków i zdjęcia.
- Wyeksportuj gotowy dla kupującego Transfer Pack.
23. Powiązane pojazdy
Wspólna rodzina lub roślina to kontekst. To nie jest kompatybilność części. Hub i5 to dom elektryczny.
- 5 Series G60/G61 — strona rodzinna pod adresem 5 Series. Spalanie, 48V i 530e/550e zostają.
- i7 G70 — powiązane duże BMW EV, mniejsze znaczenie.
- iX — powiązany BMW EV, inny pojazd.
- iX3 Neue Klasse — powiązane BMW EV, inna generacja architektury.
- 530e / 550e — hybrydy typu plug-in z rodziny G60, a nie i5.
G68 Indie nie dziedziczą tej globalnej karty specyfikacji.
24. Baza danych technicznych V2
Pozostało do uchwycenia, gdy BMW lub raport pakietu je opublikuje: dokładna energia brutto i netto, skład chemiczny, dane ogniw i modułów, kody dostawcy, falownika i silnika, krzywa DC, mapa wstępnego kondycjonowania, limity termiczne, pompa ciepła, wersje oprogramowania, test energii użytkowej, zużycie sezonowe, holowanie, wpływ kół i opon oraz sprzęt VIN. Nie wypełniaj ich domysłami.
25. Społeczność
Pokoje odpowiadające temu, jak faktycznie rozmawiają właściciele: i5 Informacje ogólne, Ładowanie i zasięg, Stan baterii, Oprogramowanie i iDrive, Konserwacja, Wycieczki, M60, Koła/opony/hamulce, akcesoria, skup używanych i pochodzenie.
Pokolenia i platformy
i5 G60 Saloon / G61 Touring (2023–present) (2023–2026)
BMW CLAR · Electric drive
i5 Long Wheelbase G68 — India (2026–2026)
BMW CLAR · Electric drive
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
AC i DC ładowanie
Główna specyfikacja startu: AC 11 kW na wielu rynkach, 22 kW według wyposażenia, DC do 205 kW. Moc szczytowa nie jest utrzymywana przez całą sesję. Zaloguj początek/koniec SoC, szczyt kW i wstępne kondycjonowanie.
Stan baterii
Główna pojemność użytkowa startu wynosi 81,2 kWh. Zapisz SoH z typem testu. Nigdy nie wnioskuj SoH z wyświetlanego zakresu. Indie G68 podają 81,6 kWh — liczba ta pozostaje rekordem Indii.
Oprogramowanie i OTA
Curved Display, iDrive / Generowanie systemu operacyjnego, ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key i EV planowanie tras to elementy służące do generowania sprzętu i oprogramowania. Trzymaj historię oprogramowania poza specyfikacją sprzętu.
Akumulator 12V
Typ zapisu, data montażu, ostrzeżenia i unieruchomienie. Stan wysokiego napięcia nie świadczy o zdrowiu 12 V.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli BMW
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Czy i5 jest 5 Series?+
To akumulatorowo-elektryczny członek rodziny 5 Series ósmej generacji (G60/G61). The Owners Club prowadzi osobną stronę i5, aby specyfikacje elektryczne nie były przechowywane jako dane spalania 5 Series. Strony zawierają łącza powiązane z pojazdami.
Czy i5 Touring to nowa generacja?+
Nie. G61 Touring to wersja nadwozia należąca do tej samej rodziny co G60 Limuzyna. Nie należy również tworzyć generacji w celu zmiany wyposażenia w roku modelowym.
Jakie instrumenty pochodne istnieją?+
eDrive40 to napęd na tylne koła (250 kW / 340 hp w specyfikacji startowej). xDrive40 to dwusilnikowy napęd na wszystkie koła (290 kW / 394 hp w specyfikacji aktualizacji BMW 2025). M60 xDrive to dwusilnikowy napęd na wszystkie koła (442 kW / 601 hp). Wersje koncertowe eDrive40 i M60 korzystają z tej samej rodziny, z własnymi sylwetkami.
Jaką baterię i ładowanie powinienem nagrać?+
Dla głównej specyfikacji startu G60/G61 BMW publikuje 81,2 kWh użytkowego i DC do 205 kW, z około 10–80% w ciągu około 30 minut w odpowiednich warunkach. AC wynosi 11 kW jako standard i 22 kW według wyposażenia. Liczby te nie dotyczą arkusza indyjskiego G68 (81,6 kWh, do 669 km, z etykietą indyjską).
Czy WLTP jest jedną liczbą?+
Nie. Uruchomienie BMW Dane turystyczne wynoszą eDrive40 483–560 km WLTP i M60 xDrive 445–506 km WLTP. Zasięg porusza się także wraz z kołami, temperaturą, prędkością, wyposażeniem i oprogramowaniem. Nie przechowuj jednego globalnego zakresu i5.
Czy stan baterii powinien znajdować się w garażu?+
Tak. Zapisz VIN, datę, przebieg, SoH %, rodzaj testu, zmierzoną pojemność użyteczną, wersję oprogramowania, temperaturę i identyfikator raportu. Wyświetlany zakres nie jest testem SoH.
Dyskusje właścicieli i5
Najnowsze rozmowy właścicieli BMW i5 w klubie.
Brak dyskusji o i5. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności BMW Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.