Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

BMW iX1 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez BMW AG lub BMW UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy BMW przed dokonaniem rezerwacji. iX1 to w pełni elektryczny kompaktowy pojazd sportowy firmy BMW z rodziny U11 X1 — produkcja od 2022 r., z dołączeniem eDrive20 od listopada 2023 r. i stopniem wydajności elektroniki z węglika krzemu (SiC) na wiosnę 2026 r. w tej samej generacji U11. To nie jest spalinowy X1 z plakietką do wymiany akumulatora — ma własną elektryczną stronę członkowską U11 w ofercie BMW.

Masz iX1? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie BMW iX1 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

BMW iX1
Ilustracja studyjna

Najnowsze iX1 Wiadomości

Zaktualizowano 2026
  • Stan techniczny/sprawnośćEuropa / Global

    Wiosna 2026 SiC aktualizacja wydajności Aktualizacja elektroniki mocy z węglika krzemu

    BMW na wiosnę 2026 r. poprawia wydajność i zasięg WLTP w obrębie U11 — niemieckie ogłoszenie do 514 km eDrive20 i 466 km xDrive30. Etap techniczny, a nie nowa generacja.

    2026BMW Grupowe / techniczne

  • Oprogramowanie / informacyjno-rozrywkoweGlobalny

    Operating System 9 i QuickSelect

    Późniejsza produkcja iX1 obejmuje BMW Operating System 9 z parowaniem QuickSelect i Curved Display (10,25-calowy zestaw wskaźników + 10,7-calowy wyświetlacz centralny) — etap oprogramowania/sprzętu wewnątrz U11, a nie nowej generacji.

    2023/24BMW Grupa / produkt

  • Uruchomienie pochodnejGlobalny

    eDrive20 dołącza do składu iX1

    Od listopada 2023 BMW dodano eDrive20 — 150 kW / 204 hp jednosilnikowy FWD z baterią użytkową 64,78 kWh — rozszerzenie gamy U11 iX1 wraz z xDrive30 AWD.

    2023BMW Uruchomienie grupy/modelu

Przeczytaj najpierw — U11 elektryczny SAV obramowanie własności

W przypadku iX1 najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, generacja oprogramowania/OS9, stan techniczny (wprowadzenie → 2023/24 OS9 + eDrive20 → 2026 SiC), zarządzanie temperaturą, 12V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie wymyślajcie U12 ani drugiej generacji na rok 2026. Nie traktujcie WLTP mil jednego rynku jako prawa globalnego. iX1 jest powiązany z szerszą rodziną U11 X1, ale jest osobną stroną z modelami elektrycznymi — a nie „tylko elektrycznym X1” bez oddzielnych pól pochodzenia.

1. Pokolenia i platforma

  • U11 — jedno pokolenie (2022 – obecnie)

    Jedna generacja produkcyjna dla iX1. Zbudowany na architekturze FAAR/UKL2 z piątą generacją BMW eDrive. Uruchomienie rozpoczęło się od xDrive30; eDrive20 dołączył do zespołu w listopadzie 2023 r. z Operating System 9 jako podstawą oprogramowania w późniejszej wersji produkcyjnej. iX1 jest elektrycznym członkiem rodziny U11 X1 — model różni się od pochodnych spalinowych X1, ale ma wspólny kontekst platformy U11.

  • Etapy techniczne wewnątrz U11 (nie nowych generacji)

    Wprowadzenie xDrive30 (wprowadzenie w Europie 2022) → 2023/24 OS9 / QuickSelect / Curved Display + eDrive20 produkcja → wiosna 2026 SiC aktualizacja wydajności energoelektroniki (niemiecki WLTP ogłoszenie do 514 km eDrive20 / 466 km xDrive30). Są to etapy produktu/techniczne — nie U12 ani kod drugiej generacji iX1 dla taksonomii The Owners Club V1.

Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z instrumentem pochodnym, etapem produkcji i rynkiem — potwierdź VIN. Dyskusje na temat spalania X1 mogą być powiązane z platformą i mieć mniejsze znaczenie; nigdy nie zakładaj identyczności części lub usług.

2. Styl ciała

  • Pięciodrzwiowy kompaktowy pojazd sportowy (SAV)

    Pojedyncza konstrukcja — kompaktowa, elektryczna sylwetka SAV współdzielona z obudową U11 X1. Konfiguracja pięciomiejscowa w zależności od specyfikacji rynkowej. Płaski akumulator wysokiego napięcia w podłodze; eDrive20 to FWD, xDrive30 to elektryczny AWD.

3. Bateria i system wysokiego napięcia

Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto, a publikowane dane liczbowe od wartości specyficznych dla VIN. iX1 wykorzystuje pakiet klas ~65 kWh dla instrumentów pochodnych — dokładne wartości użytkowe różnią się nieznacznie w zależności od instrumentu pochodnego i dokumentu.

  • Wystrzelenie xDrive30: BMW opublikowano 64,7 kWh nadające się do wykorzystania w europejskich startach dane techniczne — potwierdź kartę rynkową
  • eDrive20: BMW opublikowany 64,78 kWh nadający się do startu/UK w ramach technicznych — potwierdź VIN Rynek
  • UK często opisuje klasę baterii ~65 kWh — powiązanie z sformułowaniami użytkowymi i brutto/opublikowanymi w oficjalnym arkuszu, a nie skrótem forum
  • Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako odrębne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu

Chemizm baterii, zachowanie BMS i szczegóły krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji BMW dla VIN — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru baterii iX1” dla każdego rynku i etapu.

4. Instrumenty pochodne i układy napędowe

Dwie pochodne pierwotne — eDrive20 (FWD) i xDrive30 (elektryczne AWD). Wydajność systemu xDrive30 różni się w zależności od etapu produkcji w opublikowanych tabelach BMW; Zachowaj obie wartości jako fakty związane z etapami, a nie dwa pokolenia.

  • eDrive20 — napęd na przednie koła

    Jednosilnikowy FWD, pochodna produkcji z listopada 2023 roku. BMW opublikowano: 150 kW / 204 hp · 250 Nm · 0–62 mph w 8,6 s · 170 km/h / 106 mph · 64,78 kWh użyteczny · DC do 130 kW · AC 11 kW standard / 22 kW opcjonalnie, jeśli jest to oferowane. Wybór zorientowany na efektywność w ramach U11.

  • xDrive30 — dwusilnikowy elektryczny AWD (rama startowa)

    Dwusilnikowy elektryczny napęd na wszystkie koła. Specyfikacja startu/doładowania w dokumentach BMW: 230 kW / 313 PS · 494 Nm · 0–62 mph w 5,6 s · 180 km/h / 112 mph · ~64,7 kWh klasa użytkowa · DC do 130 kW · AC 22/11 kW na wyposażeniu. Większa masa własna i parametry uciągu niż eDrive20 na arkuszach UK — w zależności od konfiguracji.

  • xDrive30 — opublikowane wyniki według etapów produkcji (ten sam U11 gen)

    KRYTYCZNY: zachowaj OBU opublikowanych wyników systemu jako wartości docelowe w ramach jednej generacji U11 — dokumentacja uruchomienia/wzmocnienia: 230 kW / 313 PS · 494 Nm; wiosna-2026 SiC Niemiecki stół techniczny: 225 kW / 306 hp · 494 Nm. Ta sama dwusilnikowa architektura AWD — powiąż kW/hp z etapem produkcji + arkuszem rynkowym, a nie z wynalezionym U12 lub drugą generacją. Koła, oprogramowanie i stopień SiC również wpływają na zasięg.

Dokładne moce, zasięg, masa własna i wyposażenie zależą od roku modelowego, etapu i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.

5. Ładowanie

  • AC ładowanie: 11 kW standardowe kadrowanie pokładowe w dokumentacji BMW · 22 kW opcjonalne, jeśli jest oferowane — potwierdź ładowarkę pokładową na VIN
  • DC szybkie ładowanie: do ~130 kW w odpowiednich warunkach — nie 350 szczytów klasy kW
  • BMW dokumentuje około 10–80% w ~29 minut DC ze wstępnym kondycjonowaniem akumulatora, jeśli jest na wyposażeniu
  • Wstępne kondycjonowanie (ręczne lub powiązane z nawigacją, jeśli jest dostępne) w istotny sposób wpływa na prędkość sesji DC — logowanie zachowania w historii ładowania
  • Przykłady Home AC (eDrive20 kadrowanie startowe): ~6,5 h o 11 kW / ~3 h 45 o 22 kW od pustego do pełnego — w zależności od rynku i wallboxa

Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu. Rejestruj domowe wallboxy, sesje AC/DC, czas trwania, dostawcę i przerwy oddzielnie od pieczątek serwisowych warsztatu.

6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty

Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie gwarantują dystansu przejazdu i różnią się w zależności od wersji, etapu, kół i rynku.

  • UK WLTP mil (przykłady oznakowane na rynku): eDrive20 297–318 mil · xDrive30 269–289 mil — potwierdź aktualną specyfikację blachy i koła BMW UK
  • Wystrzelenie EU xDrive30 WLTP: klasa ~417–440 km w BMW Europejska dokumentacja startu — nie globalna liczba mil
  • eDrive20 tymczasowe EU WLTP wręgowanie: ~430–475 km w zależności od specyfikacji i daty publikacji — potwierdź VIN arkusz
  • Wiosna-2026 SiC Ogłoszenie niemieckie: do 514 km eDrive20 / 466 km xDrive30 WLTP po aktualizacji wydajności — etapowe, a nie nowa generacja
  • Rzeczywisty dystans jest niższy zimą, przy prędkości autostradowej, przy większych kołach, dużym obciążeniu lub przy długotrwałym HVAC — nie oceniaj stanu akumulatora na podstawie jednej podróży

Zasięg zależy od prędkości, temperatury, pogody, specyfikacji koła/opony, obciążenia, HVAC, stylu jazdy, temperatury akumulatora, SoC, etapu produkcji i opcji. Nigdy nie kopiuj arkusza WLTP jednego kraju na inny rynek.

7. Rekuperacja i hamowanie

Hamowanie regeneracyjne odzyskuje energię podczas zwalniania i koordynuje hamowanie elektryczne i cierne. Ustawienia jednego pedału/rekuperacji różnią się w zależności od trybu i oprogramowania. Regen ogranicza użycie konwencjonalnych hamulców, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, zacisków, płynu, przewodów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz, jeśli hamulce cierne są używane rzadko.

8. Oprogramowanie i rozrywka

Oprogramowanie jest podstawowym składnikiem własności. Późniejsza produkcja iX1 pokrywa się z BMW Operating System 9, QuickSelect i Curved Display (instrument 10,25 cala + 10,7 cala centralna) — ale wczesne wprowadzenie na rynek samochodów xDrive30 poprzedza pełne wprowadzenie na rynek OS9.

  • Śledź wersję oprogramowania, iDrive/generację systemu operacyjnego, QuickSelect dostępność, OTA/daty aktualizacji dealera i identyfikatory kampanii
  • OS9 / QuickSelect: zmieniona koncepcja obsługi i struktura menu w wyposażonych samochodach — zapisz, czy pojazd ma parę Curved Display
  • OTA i aktualizacje dealera mogą zmienić sposób ładowania, ADAS i zachowanie usług połączonych — wersja dziennika w momencie wystąpienia jakiejkolwiek usterki lub naprawy
  • Nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania — potwierdź w iDrive lub na wydruku warsztatowym

Informacje, nawigacja, kalibracja ADAS i usługi połączone ewoluują wraz z oprogramowaniem. Zachowaj pochodzenie oprogramowania obok zapisów dotyczących ładowania i usług.

9. Wymiary i waga

Kompaktowy ślad SAV współdzielony z klasą U11 X1. Masy, ładowność i holowanie zależą od wersji pochodnej — przed przyjęciem udźwigu należy sprawdzić arkusz rynkowy VIN.

  • Długość / szerokość / wysokość: 4500 / 1845 / 1616 mm (typowe wymiary opublikowane U11 iX1)
  • Rozstaw osi/rozstaw kół (w przybliżeniu): 2692 / 2104 mm — potwierdź dane techniczne rynku
  • Pojemność bagażnika: 490–1495 l w zależności od pozycji siedzenia (dane rynkowe BMW)
  • UK eDrive20 (przykłady specyficzne dla konfiguracji): krawężnik ~1940 kg · DMC 2435 kg · ładowność 570 kg · obciążenie dachu 75 kg · holowanie z hamulcem 750 kg
  • UK xDrive30 (przykłady specyficzne dla konfiguracji): krawężnik ~2085 kg · DMC 2580 kg · ładowność 570 kg · obciążenie dachu 75 kg · holowanie z hamulcem 1200 kg
  • Holowanie, obciążenie dachu i masa własna różnią się w zależności od wersji, opcji i homologacji rynkowej — nigdy nie zakładaj ciężarów xDrive30 na eDrive20 VIN i odwrotnie

Opublikowane wymiary i masy zależą od konfiguracji. Użyj oficjalnych danych technicznych BMW dla VIN, a nie wartości szacunkowych właściciela.

10. Uczciwi profesjonaliści

  • Właściwy elektryczny element U11 — kompaktowe opakowanie SAV z przestrzenią bagażową użytkową dla klasy
  • eDrive20 dodaje zorientowany na wydajność wybór FWD wraz z xDrive30 AWD
  • DC ~130 kW i opcjonalnie 22 kW AC są odpowiednie do użytku codziennego i na autostradzie, gdy stosuje się przygotowanie wstępne
  • OS9 / QuickSelect / Curved Display w późniejszej produkcji poprawia interfejs własności w porównaniu do samochodów wprowadzonych na rynek wcześniej
  • 2026 Etap SiC poprawia wydajność/zasięg w ramach tej samej generacji U11 — istotne pochodzenie etapu w celu odsprzedaży
  • Duży potencjał pochodzenia, gdy dokumentacja dotycząca akumulatora, ładowania, etapu oprogramowania, serwisu i własności jest jasna

11. Szczere wady/rzeczy do rozważenia

  • Odmiana specyfikacji — instrument pochodny, etap, oprogramowanie, koła i arkusze rynkowe różnią się istotnie o VIN
  • DC szczyt ~130 kW jest skromny w porównaniu do nowszych 800V / 350 kW-klasa EVs — planuj dłuższe przystanki na autostradzie
  • Czułość zasięgu — zimna pogoda, prędkość na autostradzie i wybór kół mogą znacząco zmniejszyć rzeczywistą odległość
  • xDrive30 opublikowano kW/hp zmieniono między premierą a dokumentacją SiC w 2026 r. — kupujący potrzebują przejrzystości na scenie, a nie zamieszania pokoleń
  • Hamowanie regeneracyjne może spowodować, że hamulce cierne będą niedostatecznie wykorzystywane — sprawdź pod kątem korozji w samochodach o niskim przebiegu

12. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna — są to kategorie dyskusyjne, które właściciele mogą dokumentować. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.

  • Ładowanie

    DC prędkość sesji w porównaniu z ~130 kW nagłówek, zachowanie wstępne, AC 11 w porównaniu z 22 kW zgodność z Wallbox, uściski dłoni ładowarek publicznych i przerwy w sesji.

  • Bateria

    Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, temperatura akumulatora, postrzegany stan zdrowia i zachowanie w zakresie zarządzania temperaturą — diagnostykę należy oddzielać od szacunków przejazdu.

  • Oprogramowanie

    OS9 / QuickSelect dziwactwa, iDrive zawiesza się, aktualizacje OTA, usługi połączone, nawigacja i integracja ze smartfonami.

  • 12V systemu

    Stan akumulatora niskiego napięcia, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia i pomocnicze układy elektryczne — słaby 12V może imitować usterki HV.

  • Podwozie i jazda

    Kompaktowy SAV, jakość jazdy, hałas opon, zużycie zawieszenia i ustawienie geometrii w EV o dużym momencie obrotowym — szczególnie w przypadku opcji z większymi kołami.

  • Hamulce

    Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.

  • Opony i koła

    Zużycie EV o dużym momencie obrotowym, indeksy nośności/prędkości, konfiguracje zima/lato, kompromisy w zakresie efektywności rozmiaru kół i wpływ na zasięg.

13. Serwis i konserwacja (EV)

Nie kopiuj harmonogramu usług olejowych ICE X1 na EV. BMW iX1 następuje po Condition Based Service (CBS) — częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN w iDrive.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Planowy przegląd/serwis EV (iX1)CBS — często co roku / ~10 000–12 000 mil (potwierdź iDrive)U11 CBS — nie wymyślaj uniwersalnego odstępu milowego. Niezależnie od tego, który system dealera / iDrive pokazuje dla tego VIN. Nie spalanie X1 wymiany oleju.
Płyn hamulcowyCBS (często ~24 miesiące)Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków.
12V test bateriiKażdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówTest obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV.
Filtr kabinowy/przeciwpyłkowyCBS / często ~12 miesięcyRoczny zwyczaj u większości EV.
Opony i zbieżnośćRegularny / każdy serwisKompaktowy SAV EV + moment obrotowy; Nośność/prędkość i wybór kół wpływają na zasięg.
Klocki / tarcze hamulcowe / korozjaKażda usługaRegen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji.
Zawieszenie i układ kierowniczyKażda usługa /w miarę potrzebAmortyzatory, tuleje, zbieżność — log z fakturami.
Obwody chłodziwa / układ termicznyZgodnie z harmonogramem BMWHV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV; rejestrować błędy wstępnego kondycjonowania.
Kontrola układu wysokiego napięciaNa harmonogram/kampanię BMWAutoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy.
Kontrola oprogramowania / OTAW służbie lub na żądanieZapisz wersję systemu operacyjnego/iDrive + datę w Digital Service History (OS9 / QuickSelect na późniejszych etapach).
Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana)Właściciel / sprzedawca / strona trzeciaOdrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”.
System ładowania / port / kabelKażda usługa /w miarę potrzebAC 11/22 kW i DC ≤130 kW notatki z sesji należą do historii opłat.

Odstępy między przeglądami i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego, wersji pochodnej i etapu produkcji. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji BMW specyficzny dla VIN.

14. EV stan i pochodzenie baterii

Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla iX1. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.

  • SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
  • Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
  • Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
  • Etap produkcji (wprowadzenie na rynek / OS9 / SiC) i specyfikacja koła w czasie testu
  • Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack

Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.

15. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.

  • Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
  • Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
  • EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie podczas kontroli
  • Nie należy łączyć zaliczonego przeglądu okresowego z pełną pieczątką serwisową BMW CBS EV

Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.

16. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź VIN na oficjalnych BMW / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
  • Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
  • Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego iX1 na całym świecie

Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj komunikatu „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.

17. Oceny bezpieczeństwa

Euro NCAP przetestował U11 BMW X1 w 2022 roku (pięć gwiazdek w przypadku szerszego programu U11). iX1 został dodany do zakresu oceny po pierwszej publikacji — kontekst bezpieczeństwa związany z bezpieczeństwem elektrycznym należy przeczytać w wykazie Euro NCAP dla wariantu iX1, a nie zakładać, że jest identyczny z każdym instrumentem pochodnym ICE X1 bez sprawdzenia.

18. Oficjalne zasoby

Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z BMW AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla BMW zamiast wymyślonych głębokich linków.

  • BMW UK — dane techniczne modelu, ładowanie, akumulator, zasięg i wyposażenie (użyj oficjalnych stron technicznych BMW UK dla swojej pochodnej)
  • BMW Group PressClub — publiczne ogłoszenia techniczne, w tym aktualizacje wydajności OS9, eDrive20 i SiC
  • GOV.UK / DVSA — UK wycofanie i sprawdzenie bezpieczeństwa pojazdu (w oparciu o VIN)
  • Euro NCAP — U11 X1 / iX1 lista ocen bezpieczeństwa (przeczytaj uwagi dotyczące zakresu iX1 na oficjalnej stronie wyników)

19. Kupno używanego iX1

  • Identyfikator: VIN · rok modelowy · instrument pochodny (eDrive20 / xDrive30) · etap produkcji (wprowadzenie na rynek / OS9 / SiC) · rynek · opcje · historia importu
  • Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy/wymiany — pojemność użytkowa a opublikowana
  • Ładowanie: AC/DC test, jeśli jest to praktyczne, złącze/klapa, kable, historia ładowania, zachowanie wstępne, 11 vs 22 kW ładowarka pokładowa
  • Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego — rozmiar kół wpływa na zasięg i właściwości jezdne
  • Elektryka: 12V historia testów obciążenia, zapisane usterki, Curved Display / kamery, ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
  • Oprogramowanie: wersja OS/iDrive, QuickSelect, OTA/kampanie dealerskie, usługi połączone — nie zakładaj MY = OS9
  • Przejrzystość sceny: uruchomienie xDrive30 (230 kW/313 PS dokumentacji) vs tabela SiC 2026 (225 kW/306 hp) — ten sam U11 gen, różne opublikowane wyniki
  • Nadwozie: lakier, szczeliny w panelach, podwozie, naprawy powypadkowe, stan obszaru portu ładowania
  • Dokumenty: BMW historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze, instrukcje
  • Oczekiwania dotyczące zakresu: porównaj arkusz WLTP ze specyfikacją koła i klimatem — odrzuć twierdzenia dotyczące „zdrowia” podczas jednego przejazdu
  • Masy/holowanie: potwierdź krawężnik, ładunek, obciążenie dachu i holowanie z hamulcem dla pochodnej (eDrive20 vs xDrive30 różnią się)
  • Jazda testowa: przed zakupem sprawdź zachowanie sesji DC, ADAS, tryby regeneracji, zachowanie 12V wybudzania i wersję iDrive

20. Masz iX1? Chroń jego wartość odsprzedaży

W przypadku kompaktowego elektrycznego SAV historia własności to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, etap oprogramowania, serwisowanie, zapisy dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.

  • Dodaj iX1 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
  • Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania OS/iDrive
  • Śledź CBS serwisowanie, inspekcje, naprawy, opony/hamulce i wycofania z fakturami
  • Uwaga etap produkcji (uruchomienie / OS9 / SiC) i pochodna w profilu Garaż
  • Zapisz zachowanie wstępnego kondycjonowania i notatki z sesji DC jako pochodzenie ładowania
  • Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • DC / AC wydajność ładowania Szczyt

    DC wynosi ~130 kW — a nie 350 ładowania głównego klasy kW. AC to zazwyczaj 11 kW w standardzie z 22 kW opcjonalnym, jeśli jest oferowany. Rejestruj warunki sesji, przygotowanie wstępne i przerwy — nie tylko informacje zawarte w broszurze kW.

  • Stan baterii i różnice w zasięgu

    Pojemność użytkowa mieści się w klasie ~64,7–64,78 kWh, w zależności od danych pochodnych i opublikowanych danych. Zasięg różni się w zależności od kół, etapu (uruchomienie / OS9 / SiC), temperatury i obciążenia — nie należy wnioskować SoH na podstawie samego wskazania zasięgu.

  • Oprogramowanie / OS9 / iDrive Zachowanie

    Operating System 9, QuickSelect i Curved Display ewoluuje wraz z aktualizacjami OTA i dealerów. Zapisz wersję, datę i dowolną kampanię — nie zakładaj, że rok modelowy jest równy generacji oprogramowania.

  • 12V akumulator pomocniczy

    Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli BMW

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele BMW →

Często zadawane pytania

Czy BMW iX1 jest oddzielony od spalania X1?+

Tak. iX1 to akumulatorowo-elektryczny członek rodziny U11 X1 z własną identyfikacją modelu, pochodnymi (eDrive20 / xDrive30) i specyfikacją elektryczną. Ma takie samo opakowanie U11, ale nie jest zamienne z usługą ICE X1 lub założeniami dotyczącymi opłat.

Czy istnieje pokolenie U12 iX1?+

Nie. Dla taksonomii The Owners Club V1 istnieje jedna generacja produkcyjna U11 iX1 (2022 – obecnie). Nie wymyślaj kodu U12 dla aktualizacji SiC 2026.

Czy iX1 2026 to nowa generacja?+

Nie. Aktualizacja elektroniki mocy BMW na wiosnę 2026 roku SiC to etap techniczny w ramach U11 — poprawiona wydajność i zasięg WLTP (niemieckie ogłoszenie do 514 km eDrive20 / 466 km xDrive30), ale nie druga generacja.

Czy każdy iX1 ma xDrive?+

Nie. eDrive20 to napęd na przednie koła z jednym silnikiem. xDrive30 to dwusilnikowy, elektryczny napęd na wszystkie koła. Potwierdź pochodną na VIN — nie zakładaj AWD z samej odznaki iX1.

Czy wszystkie instrumenty pochodne iX1 mają tę samą baterię i zasięg?+

Nie. Dane dotyczące użytecznej baterii, opublikowany zasięg i rzeczywisty dystans różnią się w zależności od wersji, etapu produkcji (wprowadzenie na rynek / OS9 / SiC), specyfikacji koła/opony i arkusza rynkowego WLTP. Powiąż liczby z VIN i sceną — nigdy nie kopiuj mil jednego kraju na całym świecie.

Czy każdy iX1 ładuje się o godzinie 22 kW AC?+

Nie. 11 kW AC to standardowe kadrowanie pokładowe w dokumentacji BMW; 22 kW AC jest opcjonalny, jeśli jest oferowany. Sprawdź możliwości wbudowanej ładowarki i wallboxa w VIN.

Dyskusje właścicieli iX1

Najnowsze rozmowy właścicieli BMW iX1 w klubie.

Brak dyskusji o iX1. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności BMW Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

BMW iX1 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club