Owners Club · Digitale servicegeschiedenis
BMW i3 Saloon Owners Club — Onderhoud en herkomst
Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door BMW AG of BMW UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde BMW-dealer voordat u werk boekt. Deze hub is alleen geschikt voor de Neue Klasse G50 i3 Saloon (2026–). Het is niet de originele BMW i3 hatchback (I01, 2013–2022) en niet de Chinese i3 sedan met lange wielbasis (G28, eDrive35L / eDrive40L) – drie afzonderlijke modellen die een naam delen en nooit in één specificatie mogen worden samengevoegd.
Bezit een i3 sedan? Bouw een digitaal dossier op van afgeleide identiteit, batterijstatus, laadgeschiedenis, onderhoudsgebeurtenissen, software/OTA-updates, rem-/bandwerkzaamheden en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → duidelijkheid van het model → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.
Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW i3 Saloon Owners Club landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Laatste i3 nieuws
Bijgewerkt 2026- Wereldwijde ontwikkeling / nieuw modelGlobaal
Nieuwe BMW i3 wordt gelanceerd als volledig elektrische 3 Series Neue Klasse De nieuwe i3 Saloon (Neue Klasse) van
BMW is het eerste volledig elektrische 3 Series en het tweede Neue Klasse productiemodel na de iX3 — Gen6 eDrive, 800 V, Panoramic iDrive en Operating System X. De productie in München begon in augustus 2026. Het is niet de I01 hatchback of de Chinese G28 sedan.
2026BMW Lancering van groep/model
- Technisch / afgeleidUK markt
i3 50 xDrive tot 566 mijl WLTP UK + 400 kW DC
BMW UK citeert de i3 50 xDrive op 345 kW / 469 hp, 645 Nm, 108,7 kWh, tot 566 mijl WLTP en DC opladen tot 400 kW — tot 423 mijl WLTP toegevoegd in 10 minuten onder geschikte omstandigheden. UK lancering op 30 september 2026; voorlopige / eerste editie-cijfers kunnen elders verschillen.
2026BMW UK / technisch
- Regionaal / afgeleidUK markt
i3 40 xDrive 374 hp, 520 Nm, tot 441 mijl WLTP UK
De i3 40 xDrive voegt zich bij de UK-reeks met 280 kW / 374 hp, 520 Nm, AWD, 82,8 kWh, 0–100 km/uur in 5,4 s en tot 700 km WLTP. M60 xDrive wordt later verwacht (2027) en is bij de lancering niet beschikbaar. UK leveringen starten in het najaar van 2026.
2026BMW UK / product
Lees eerst — drie “i3”-modellen, één naam
De naam “i3” omvat nu drie afzonderlijke modellen: de I01 hatchback (2013–2022), de G28 sedan met lange wielbasis (eDrive35L / eDrive40L) en de Neue Klasse G50 Saloon (2026–) — het onderwerp van deze hub. Voor de G50 zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de afgeleide identiteit (40 xDrive · 50 xDrive · M60 later), batterijcapaciteit en -status, 800 V oplaadvermogen, software/elektronica-fase, thermisch beheer, 12V, servicegeschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Kopieer geen I01- of G28-gegevens naar een G50 VIN. Behandel de WLTP mijlen van één markt niet als mondiale wet.
1. Modelidentiteit en generatie

Studio-illustratie G50 Neue Klasse Sedan — 2026– (enkele generatie)
Het eerste volledig elektrische BMW 3 Series en het tweede Neue Klasse productiemodel na de iX3. Zesde generatie BMW eDrive (Gen6), 800 V architectuur, ronde cellen, Panoramic iDrive, Operating System X en Heart of Joy. Productie München vanaf augustus 2026; UK leveringen vanaf herfst 2026 (i3 50 xDrive UK lancering 30 september 2026). De onderstaande specificaties zijn voorzien van een UK-merk op de markt, waar aangegeven – bevestig VIN.
Niet generaties van deze hub: I01 en G28
I01 (BMW i3 hatchback, 2013–2022) en G28 (China sedan met lange wielbasis i3 eDrive35L / eDrive40L) zijn afzonderlijke modellen met hun eigen identiteit. De G28 is geen tweede generatie van de I01, en ook geen voorganger of generatie van de G50. Ze hebben geen hub op deze pagina - voeg nooit hun specificaties, onderdelen, terugroepacties of servicegeschiedenis samen met een G50.
Koppel altijd cijfers over stroom, batterij, actieradius en opladen aan model (G50), afgeleide, productiedatum en markt — bevestig VIN. VCE behandelt de iX3 Neue Klasse als een relevant gerelateerd voertuig (gedeelde architectuur), maar de I01 mag niet aan relevantie winnen door alleen de naam.
2. Lichaamsstijl
Vierdeurs sedan (volledig elektrisch 3 Series)
Vierdeurs sedan/sedan met op de vloer gemonteerde hoogspanningsaccu, indeling met vijf zitplaatsen. Neue Klasse elektronica en 800 V oplaadarchitectuur. Kopieer de I01 hatchback- of G28-verpakking met lange wielbasis niet naar G50-records.
3. Batterij- en hoogspanningssysteem
Maak altijd onderscheid in termen van bruto versus bruikbare versus gepubliceerde capaciteit. De onderstaande capaciteiten zijn door UK gepubliceerde cijfers — behoud de formulering van BMW en bevestig deze op het blad VIN.
- Gen6 eDrive · cilindrische (ronde) cellen · 800 V architectuur — anders dan I01 en G28 batterijsystemen
- i3 40 xDrive (UK gepubliceerd): 82,8 kWh batterijcapaciteit
- i3 50 xDrive (UK gepubliceerd): 108,7 kWh batterijcapaciteit
- M60 xDrive: latere afgeleide (2027 verwacht) — ga niet uit van batterijcijfers totdat deze zijn gepubliceerd
- Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties als afzonderlijke herkomst – leid de gezondheid nooit alleen af op basis van de weergegeven actieradius
De batterijchemie, het gedrag van het gebouwbeheersysteem en de laadcurves moeten afkomstig zijn uit de BMW-documentatie voor de VIN — bedenk niet één universeel “i3 batterijformaat”.
4. Derivaten en aandrijflijnen
Twee derivaten bij lancering plus een latere M60. Alle onderstaande cijfers met het UK-label zijn marktspecifiek en moeten worden bevestigd voor uw VIN.
i3 40 xDrive — dubbele motor AWD (UK frame)
280 kW / 374 hp · 520 Nm · AWD · 0–100 km/u in 5,4 s · 82,8 kWh · DC tot 300 kW · AC 11/22 kW · tot 441 mijl WLTP (UK). Met een marktlabel – geen mondiaal universeel blad.
i3 50 xDrive — dubbele motor AWD (UK frame)
345 kW / 469 hp · 645 Nm · AWD · 0–100 km/uur in 4,7 s · 108,7 kWh · DC tot 400 kW · AC 11/22 kW · tot 566 mijl WLTP (UK, lancering op 30 september 2026) · tot 263 mijl WLTP toegevoegd in 10 minuten onder geschikte omstandigheden. BMW UK toont mogelijk elders voorlopige/eerste editie-cijfers.
i3 M60 xDrive — later (2027 verwacht)
Krachtig derivaat wordt later verwacht – niet beschikbaar bij lancering. Registreer de M60-specificaties niet met een lanceringsspecificatie VIN, en verzin geen cijfers voordat BMW ze publiceert.
Exacte vermogens, actieradius, leeggewicht en uitrusting zijn afgeleid, modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing.
5. Opladen
- AC: 22/11 kW (UK-gelabeld; bevestig de ingebouwde oplader en verkoopapparatuur op de VIN)
- i3 40 xDrive: 800 V · DC tot 300 kW
- i3 50 xDrive: 800 V · DC tot 400 kW · tot 263 mijl WLTP toegevoegd in 10 minuten (geschikte omstandigheden)
- Pas geen I01- of G28-laadlimieten of connectoraannames toe op een G50
- Registreer laadgebeurtenissen met datum, kilometerstand, SoC voor/na, AC/DC, provider, energie, piek kW, duur, softwareversie en fouten
De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, batterijtemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, stationbelasting en voertuigsoftware. Log sessies apart van workshopstempels.
6. Bereik - marktlabel
Presenteer nooit één WLTP-waarde als universeel voor elke i3 Saloon. Winkelassortiment markt-, afgeleide- en configuratiespecifiek.
- i3 40 xDrive: BMW UK koersen tot 441 mijl WLTP
- i3 50 xDrive: BMW UK koersen tot 566 mijl WLTP — voorlopige / eerste editie-cijfers kunnen elders verschillen
- Andere markten publiceren hun eigen WLTP-waarden — bevestig lokale BMW-bladen; converteer UK mijlen niet naar de EU- of EPA-wet
- Reële afstand varieert afhankelijk van wielen, banden, uitrusting, temperatuur, snelheid, stijl, laadvermogen, HVAC en batterijtemperatuur
Kopieer nooit het WLTP-blad van een land naar een andere markt of naar de I01 / G28.
7. Recuperatie en remmen
Adaptieve recuperatie en instelbare regeneratie zijn beschikbaar, afhankelijk van de configuratie. Regen vermindert het gebruik van wrijvingsremmen, maar elimineert de inspectie van schijven, remblokken, vloeistoffen en corrosie niet. Bij een lage kilometerstand kan er nog steeds schijfcorrosie optreden.
8. Software en elektronica
Software is een kerneigendomscomponent van een Neue Klasse-auto.
- BMW Panoramic iDrive (weergaveconcept over de volledige breedte, haptische/steminteractie)
- BMW Operating System X — versie en updatedatum afzonderlijk vastleggen
- Heart of Joy controle van aandrijflijn/dynamiek — volg OTA en campagnegeschiedenis
- Neue Klasse centrale ‘superbrein’-elektronica – gedeeld met iX3 in concept, niet identieke VIN kalibratie
Ga er niet van uit dat het modeljaar gelijk is aan de softwaregeneratie. Houd de herkomst van de software bij naast de oplaad- en servicegegevens.
9. Afmetingen & gewichten (bevestig bij certificering)
Definitieve afmetingen, leeggewicht, bagage- en trekgewichten zijn afhankelijk van homologatie en markt. Kopieer de dimensies I01 of G28 niet naar G50-records.
- Lengte / breedte / hoogte / wielbasis — bevestig op het technische gegevensblad BMW indien gecertificeerd voor uw markt
- Bagagevolume en indeling van de laadruimte — bevestig lokaal BMW-blad
- Stoepgewicht / laadvermogen / dakbelasting — bevestig per afgeleide en markt
- Geremd trekvermogen — bevestigen door derivaat en markt; hier niet aangenomen
- Wiel-/bandmaten — beïnvloeden de actieradius, het rijgedrag en de bandenkosten; record per VIN
Gepubliceerde afmetingen en gewichten zijn configuratiespecifiek. Deze gids verzint geen cijfers die BMW niet heeft gecertificeerd voor uw markt.
10. Eerlijke profs
- Eerste volledig elektrische 3 Series — vertrouwde BMW sedan-positionering met een clean-sheet EV-architectuur
- 800 V architectuur met maximaal 300/400 kW DC pieken (UK-gelabeld)
- Zeer hoog potentieel bereik op i3 50 xDrive (marktlabel WLTP)
- Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy elektronica stap-verandering
- Sterke prestaties: 0-100 km/uur in 4,7 s (50 xDrive) / 5,4 s (40 xDrive) UK-gelabeld
- AWD op beide lanceringsderivaten
11. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen
- Gloednieuw platform – gegevens over de betrouwbaarheid op lange termijn en de volwassenheid van software zijn beperkt
- De naam ‘i3’ heeft ook betrekking op de I01 hatchback en G28 Chinese sedan – risico op verwarring bij kopers en vermeldingen
- Cijfers met marktlabel variëren - voorlopige / eerste editie-nummers kunnen verschillen van latere bladen
- De massa van zware voertuigen heeft invloed op de banden, de remmen en de efficiëntie; grote wielen kunnen het bereik verkleinen
- M60 xDrive is later: kopers van de lancering kunnen de specificatie ervan niet aannemen
- Gebruikte kopers moeten de batterijstatus verifiëren in plaats van te vertrouwen op het weergegeven bereik
12. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Categorieën voor discussie over vroeg eigenaarschap om te documenteren – geen diagnostisch advies. Behandel het product niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar bewijsmateriaal. De looptijdgegevens voor een lanceringsmodel uit 2026 zijn beperkt; verzin geen claims.
Opladen
800 V ladercompatibiliteit, sessiebetrouwbaarheid, preconditioneringsgedrag en problemen met laadpoorten: verzamel vroege gegevens; verzin geen vervalclaims.
Batterij
Bereikvariatie, SoC-gedrag, thermisch beheer, waargenomen gezondheid: houd diagnostiek gescheiden van ritschattingen.
Software
Panoramic iDrive gedrag, OS X stabiliteit, OTA campagnes, ADAS kalibratie en Heart of Joy updates.
12V systeem
Conditie van laagspanningsbatterij, waak-/slaapgedrag — zwakke 12V kan HV-fouten nabootsen.
Chassis en rit
Veringsgeluiden, bandenslijtage, uitlijning op een koppelrijke AWD sedan – vooral met grotere wielopties.
Remmen
Schijfcorrosie door te weinig gebruik van regen, remblok-/schijfslijtage, veroudering van de vloeistof en remgevoel.
Banden en wielen
Slijtage bij een zware EV, belasting-/snelheidsclassificaties, winter-/zomeropstellingen, afwegingen tussen wielmaatefficiëntie en impact op de actieradius.
13. Service & onderhoud (EV)
Batterij-elektrisch betekent niet onderhoudsvrij. BMW i3 Sedan volgt Condition Based Service (CBS) — intervallen variëren per markt, modeljaar en gebruik. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema in iDrive. Kopieer de ICE 3 Series-olie-intervallen niet naar een EV.
| Artikel | Typisch interval | Notities |
|---|---|---|
| Geplande EV inspectie/service (i3 Saloon) | CBS — vaak jaarlijks / ~10.000–12.000 mijl (bevestig iDrive) | CBS is VIN-specifiek — afhankelijk van wat iDrive en het dealersysteem voor deze auto weergeven. |
| Remvloeistof | CBS (vaak ~24 maanden) | Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert. |
| 12V batterijtest | Elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomen | Belastingstest — gescheiden van de herkomst van het HV pakket. |
| Cabine/pollenfilter | CBS / vaak ~12 maanden | Jaarlijkse gewoonte op de meeste EVs. |
| Banden en uitlijning | Regelmatig / elke onderhoudsbeurt | Zwaar AWD EV; wielkeuze heeft invloed op bereik en slijtage. |
| Remblokken / schijven / corrosie | Elke onderhoudsbeurt | Regen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie. |
| Vering en besturing | Elke onderhoudsbeurt / indien nodig | Dempers, bussen, uitlijning — logboek met facturen. |
| Koelmiddelcircuits / thermisch systeem | Volgens BMW schema | HV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk. |
| Inspectie van hoogspanningssysteem | Per BMW schema / campagne | Geautoriseerde EV technicus — log waarschuwingen; 800 V architectuur. |
| Software / OTA controle | Tijdens service of wanneer daarom wordt gevraagd | Record OS X / Panoramic iDrive versie + datum. |
| Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden) | Eigenaar / dealer / derde partij | Afzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”. |
| Oplaadsysteem / poort / kabel | Elke service / indien nodig | Tag AC/DC-sessies met afgeleide DC-piek (300 versus 400 kW-klasse). |
Service-intervallen variëren per markt, modeljaar en afgeleide versie. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema.
14. EV batterijstatus en herkomst
De batterijstatus is een eersteklas herkomstcategorie. Maak onderscheid tussen diagnostiek door de fabrikant, door de eigenaar gerapporteerde bereikschattingen en tests door derden.
- SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testaanbieder
- Afgeleide + oplaadarchitectuur tijdens testtijd
- Oplaadgedragsnotities en softwareversie tijdens testtijd
- Garantiestatus, HV waarschuwingen, modulereparaties en batterijgerelateerde werkzaamheden
- Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack
Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. Laadgegevens blijven gescheiden van werkplaatsstempels.
15. Inspectie & rijklaarheid
Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, US staatssystemen en andere lokale regels.
- Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
- Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
- EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van band/rem, ophanging) zijn nog steeds van belang
- Verwar een geslaagde periodieke keuring niet met een volledige BMW CBS EV servicestempel
Vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig bevestigen.
16. Terugroepacties en campagnes
- Controleer VIN op officiële BMW/nationale veiligheidsportals voor uw markt
- Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
- Ga er niet van uit dat een campagne voor de I01, G28 of iX3 van toepassing is op een G50 i3 Saloon — of omgekeerd
Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes varieert per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron.
17. Veiligheidsbeoordelingen
Lees de Euro NCAP/regionale veiligheidslijst voor de i3 sedan (G50) wanneer deze voor uw markt wordt gepubliceerd. Ga er niet van uit dat de classificaties of uitrustingsbereiken van I01, G28 of iX3 van toepassing zijn zonder de officiële resultatenpagina voor dit voertuig te raadplegen.
18. Officiële bronnen
Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met BMW AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie.
- BMW UK — technische gegevens van het model voor i3 40 xDrive / 50 xDrive
- BMW Group PressClub — Neue Klasse en i3 Saloon openbare technische aankondigingen
- GOV.UK / DVSA — UK terugroepacties en voertuigveiligheidscontroles (gebaseerd op VIN)
- Nationale technische autoriteiten voor uw registratiemarkt
19. Een i3 sedan kopen (nieuw of bijna nieuw)
- Identiteit: bevestig dat het een G50 sedan is — geen I01 hatchback of G28 Chinese sedan — plus VIN · afgeleide (40 xDrive / 50 xDrive) · markt · productiedatum · importgeschiedenis
- Specificatieblad: behoud de originele BMW-configuratie — voorlopige / eerste editie-cijfers kunnen afwijken van latere bladen
- Batterij: gezondheidsbewijs, garantie, HV-waarschuwingen, oplaadprestaties, reparaties — capaciteitsverwoording per afgeleide
- Opladen: AC/DC test waar praktisch; afgeleide DC-piek (300 versus 400 kW-klasse); geen I01 / G28 aannames
- Chassis: banden, ongelijkmatige slijtage, remmen, ophanging, stuuruitlijning, onderkant
- Elektrisch: 12V belastingtest, opgeslagen fouten, camera's/ADAS, klimaat/warmtepomp indien aanwezig
- Software: OS X / Panoramic iDrive versie, OTA en campagnegeschiedenis, Heart of Joy updates
- Carrosserie: verf, paneelopeningen, oplaadpoortgebied, reparaties bij ongevallen
- Documenten: BMW servicegeschiedenis, facturen, terugroepacties, batterijrapporten, oplaadgegevens, inspecties, sleutels
- Bereikverwachtingen: vergelijk op de markt gelabelde WLTP met wielen/klimaat – wijs ‘gezondheidsclaims’ voor enkele reizen af; testrit DC sessiegedrag, ADAS en regenmodi
20. Heeft u een i3 sedan? Bescherm de verkoopwaarde
Voor een elektrische sedan waarvan de naam wordt gedeeld met twee niet-verwante modellen, gaat het eigendomsverhaal verder dan alleen kilometers. Afgeleide identiteit, batterijstatus, laadgeschiedenis, softwarefase, onderhoud, rem-/bandengegevens en gedocumenteerde reparaties worden herkomst. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.
- Voeg i3 Sedan toe aan garage — gratis digitaal eigendomsrecord
- Recordmodel (G50), afgeleide, batterijstatus en oplaadgeschiedenis
- Volg CBS onderhoud, inspecties, reparaties, banden/remmen en terugroepacties met facturen
- Notitiesoftware/OS-versie (OS X / Panoramic iDrive)
- Log DC sessienotities met afgeleide piek (300 versus 400 kW) als herkomst van kosten
- Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar
Generaties en platforms
i3 Saloon Neue Klasse (G50) (2026–2026)
BMW Neue Klasse · Electric drive
Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.
DC / AC in rekening brengen — derivatengebonden
De G50 i3 is een 800 V auto: tot 300 kW DC op i3 40 xDrive en tot 400 kW DC op i3 50 xDrive (UK-gelabeld), AC 22/11 kW. Sessievoorwaarden per afgeleide loggen: plak nooit I01- of G28-laadgegevens op een G50 VIN.
Batterijstatus en architectuur
Gen6 cilindrische (ronde) cellen met verschillende gepubliceerde capaciteiten per afgeleide: 82,8 kWh (40 xDrive) en 108,7 kWh (50 xDrive) in UK-gelabelde gegevens. Leid SoH nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik.
Software / iDrive / OS-generatie
Neue Klasse introduceert Panoramic iDrive, Operating System X en Heart of Joy — een andere elektronica-architectuur dan alle oudere BMW. Versie, datum en campagne apart vastleggen.
12V hulpbatterij
Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij.
Gidsen en checklists
Meer BMW-modellen
Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.
Veelgestelde vragen
Is de nieuwe BMW i3 hetzelfde als de oude BMW i3 (I01)?+
Nee. De I01 i3 (2013–2022) was een kleine EV stadshatchback van koolstofvezel. De nieuwe i3 Saloon (Neue Klasse G50, 2026–) is een volledig elektrische 3 Series met verschillende platform-, accuspanning-, carrosserie- en eigendomsthema's. Alleen de naam wordt hergebruikt.
Is de nieuwe i3 de Chinese i3 met lange wielbasis (G28)?+
Nee. De G28 is een sedan op de Chinese markt met lange wielbasis (i3 eDrive35L / eDrive40L). Het is een apart model, geen generatie van de I01 en niet de G50 Neue Klasse Saloon die hier wordt besproken.
Is de nieuwe i3 een nieuwe generatie van de oude i3?+
Nee. Technisch gezien is er niets overgenomen van de I01 hatchback. Behandel I01, G28 en G50 als drie afzonderlijke modellen bij het vastleggen van specificaties, onderdelen, terugroepacties of servicegeschiedenis.
Hoe snel kan de i3 Saloon opladen op DC?+
UK-gelabelde BMW-gegevens: maximaal 300 kW DC voor i3 40 xDrive en maximaal 400 kW DC voor i3 50 xDrive op een 800 V-architectuur. BMW vermeldt ook tot 263 mijl WLTP toegevoegd in ongeveer 10 minuten voor de 50 xDrive onder geschikte omstandigheden. De werkelijke snelheid is afhankelijk van SoC, temperatuur, preconditioning en lader.
Wat is het bereik van de i3 50 xDrive?+
BMW UK noteert tot 566 mijl WLTP voor de i3 50 xDrive (lancering op 30 september 2026) — een cijfer dat op de markt wordt vermeld. BMW UK kan elders voorlopige cijfers of cijfers van de eerste editie tonen, en andere markten publiceren hun eigen WLTP-cijfers. Beschouw het cijfer van één markt nooit als mondiaal.
Welke i3 Saloon-derivaten bestaan er?+
Bij lancering: i3 40 xDrive (280 kW / 374 hp, 520 Nm, 82,8 kWh, tot 600 km WLTP UK) en i3 50 xDrive (345 kW / 469 hp, 645 Nm, 108,7 kWh, tot 566 mijl WLTP UK). Een M60 xDrive wordt later verwacht (2027) en is bij de lancering nog niet beschikbaar. Bevestig de afgeleide op de VIN.
i3 Saloon-eigenaar discussies
Laatste gesprekken van BMW i3 Saloon-eigenaren in de club.
Nog geen discussies voor de i3 Saloon. Wees de eerste eigenaar die begint!
Stel een vraag / Plaats een fotoWord lid van de BMW Owners Club community
Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.