Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

BMW iX3 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door BMW AG of BMW UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde BMW-dealer voordat u werk boekt. De naam iX3 omvat twee fundamenteel verschillende generaties: G08 (X3 G01-afgeleid, Gen5 eDrive, 400 V, RWD) en Neue Klasse / NA5 (Gen6 eDrive, 800 V, RWD/AWD, Panoramic iDrive). Ze mogen niet worden samengevoegd tot één doorlopende technische specificatie.

Bezit een iX3? Bouw een digitaal dossier op van generatie-identiteit, batterijstatus, oplaadgeschiedenis, onderhoudsgebeurtenissen, software/OTA-updates, rem-/bandenwerk en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → generatie-duidelijkheid → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW iX3 Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

BMW iX3
Studio-illustratie

Laatste iX3 nieuws

Bijgewerkt 2026
  • Wereldwijde ontwikkeling / nieuwe generatieGlobaal

    Neue Klasse iX3 wordt gelanceerd

    BMW onthulde de geheel nieuwe iX3 in september 2025 als het eerste in serie geproduceerde Neue Klasse-model – Gen6 eDrive, 800 V-architectuur en een duidelijke breuk met G08.

    2025BMW Lancering van groep/model

  • Technisch / afgeleidEuropa / Mondiaal

    iX3 50 xDrive — Gen6 technologisch vlaggenschip

    Initiële Neue Klasse productieversie: 345 kW / 469 hp, 645 Nm, dubbele motor AWD, 800 V laadt tot 400 kW en tot 805 km WLTP in de initiële Europese cijfers van BMW.

    2025BMW Groep / technisch

  • Regionale/afgeleide lanceringUK markt

    iX3 40 sluit zich aan bij UK bereik

    BMW kondigde in maart 2026 de achterwielaangedreven iX3 40 aan voor de UK: 235 kW / 320 hp, 500 Nm, 82,6 kWh, tot 300 kW DC en maximaal 395 mijl WLTP — uitbreiding van Neue Klasse tot meer dan 50 xDrive.

    2026BMW UK / product

Lees eerst — twee iX3 generaties, één badge

Voor iX3 zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de generatie-identiteit (G08 versus Neue Klasse), batterijarchitectuur (400 V Gen5 versus 800 V Gen6), afgeleide (G08 RWD · 40 · 50 xDrive), oplaadvermogen, batterijstatus, software-/elektronicafase, thermisch beheer, 12V, servicegeschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Overschrijf G08 cijfers niet met Neue Klasse 40/50 gegevens. Behandel G08 LCI niet als een nieuwe generatie. Behandel de WLTP mijlen van één markt niet als mondiale wet.

1. Generaties en technische fasen

  • Generatie 1 — G08 (2020/2021–2025)
    Studio-illustratie

    Generatie 1 — G08 (2020/2021–2025)

    Eerste productie iX3, nauw verwant aan de familie X3 G01. Vijfde generatie BMW eDrive, 400 V architectuur, achterwielaandrijving. Lanceringsspecificatie: 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 km/u in 6,8 s · topsnelheid 180 km/u / 112 mph · 80 kWh bruto / ~74 kWh bruikbaar · 150 kW DC · 11 kW AC · tot ~460 km WLTP in originele Europese specificatie. UK klantleveringen vanaf zomer 2021.

  • G08 LCI — fase binnen G08 (geen nieuwe generatie)

    Levenscyclusupdate binnenkant G08: herziene details over exterieur, verlichting en interieur/bediening; M Sportpositionering in veel markten. Vervolg RWD, Gen5 eDrive, 80/74 kWh klasse batterij en 150 kW DC. BMW onderdelencatalogi identificeren G08 BEV en G08 BEV LCI als productiefasen - niet als afzonderlijke generaties.

  • Generatie 2 — Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)
    Studio-illustratie

    Generatie 2 — Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)

    Geheel nieuwe modelgeneratie en eerste in serie geproduceerde Neue Klasse-voertuig. Wereldpremière september 2025; productie vanaf eind 2025; Europese lancering voorjaar 2026; US wordt gelanceerd in de zomer van 2026. Zesde generatie eDrive, 800 V, cilindrische cellen, vier 'superbrains'-elektronica, Panoramic iDrive, Operating System X, Heart of Joy. Geen G08 facelift.

Koppel cijfers over vermogen, accu, bereik en opladen altijd aan opwekking, afgeleide, productiefase en markt — bevestig VIN. VCE moet G08 en Neue Klasse scoren als verschillende generaties (400 V/Gen5 versus 800 V/Gen6).

2. Lichaamsstijl

  • Vijfdeurs sportactiviteitsvoertuig (SAV)

    Beide generaties zijn vijfdeurs SAV / vijfzitsuitvoeringen met op de vloer gemonteerde hoogspanningsbatterijen. G08 maakt gebruik van een aan de achterzijde gemonteerde geïntegreerde eDrive-eenheid (RWD). Neue Klasse biedt RWD (40) of dubbele motor AWD (50 xDrive). Kopieer de Neue Klasse-dimensies niet naar G08-records.

3. Batterij- en hoogspanningssysteem

Maak altijd onderscheid in termen van bruto versus bruikbare versus gepubliceerde capaciteit. Generaties gebruiken verschillende celformaten en spanningen; voeg nooit pakketten samen.

  • G08: 188 prismatische cellen · 10 modules · 80 kWh bruto · ~74 kWh bruikbaar · 400 V · geïntegreerd thermisch management
  • Neue Klasse: cilindrische Gen6 cellen · 800 V · ~20% hogere celenergiedichtheid vergeleken met voorgaande generatie (BMW verklaring)
  • iX3 40 (UK gepubliceerd): 82,6 kWh batterijcapaciteit — behoud BMW formulering; bevestig bruto/netto op het blad VIN, indien beschikbaar
  • iX3 50 xDrive (gepubliceerd): 108,7 kWh batterijcapaciteit — markt/configuratie gelabeld; bevestig VIN
  • Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties als afzonderlijke herkomst – leid de gezondheid nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik

De accuchemie, het gedrag van het gebouwbeheersysteem en de laadcurves moeten afkomstig zijn uit de BMW-documentatie voor de VIN en generatie — bedenk niet één universeel “iX3 accuformaat”.

4. Derivaten en aandrijflijnen

Drie primaire gepubliceerde varianten over twee generaties. Overschrijf geen oudere G08-specificaties met huidige 40/50-cijfers.

  • G08 iX3 — achterwielaandrijving

    210 kW / 286 hp · 400 Nm · RWD · 0–100 km/u in 6,8 s · 180 km/u / 112 mph begrensd · 80/74 kWh · DC 150 kW · AC 11 kW · Gen5 eDrive · 400 V. Bevestig VIN en marktblad.

  • Neue Klasse iX3 40 — achterwielaandrijving (UK frame)

    UK Aankondiging maart 2026: 235 kW / 320 hp · 500 Nm · RWD · enkele achterkant EESM · 0-100 km/uur in 5,9 s · 200 km/uur · 82,6 kWh · tot 300 kW DC · tot 630 km WLTP · 800 V · bidirectioneel opladen, indien aanwezig. Eerste UK-leveringen gepland voor de zomer van 2026. Met marktlabel – geen wereldwijd universeel blad.

  • Neue Klasse iX3 50 xDrive — dubbele motor AWD

    345 kW / 469 hp · 645 Nm · dubbele motor elektrisch AWD · 0–100 km/u in 4,9 s · 210 km/u · 800 V · tot 400 kW DC · tot ~372 km WLTP toegevoegd in 10 minuten onder BMW aangegeven omstandigheden · voorlopig WLTP 679–805 km afhankelijk van de specificatie · Gen6 eDrive · cilindrische cellen.

Exacte vermogens, actieradius, leeggewicht en uitrusting zijn generatie-, afgeleide-, modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing.

5. Opladen

  • G08 AC: maximaal 11 kW (driefasig indien van toepassing in Europese specificatie)
  • G08 DC: tot 150 kW · BMW genoteerd ~0–80% in ~34 minuten · ~100 km WLTP in ~10 minuten onder geschikte omstandigheden
  • Neue Klasse 50 xDrive: 800 V · tot 400 kW DC · ~372 km WLTP toevoegen in 10 minuten (BMW aangegeven voorwaarden)
  • Neue Klasse 40: 800 V · tot 300 kW DC · UK materiaal geeft een bereik van ~186 mijl / 299 km aan in 10 minuten
  • Registreer laadgebeurtenissen met datum, kilometerstand, SoC voor/na, AC/DC, provider, energie, piek kW, duur, softwareversie en fouten

De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, accutemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, stationbelasting en voertuigsoftware. Registreer sessies afzonderlijk van workshopstempels – en zorg altijd voor het genereren van tags.

6. Bereik — gelabeld met markt en generatie

Presenteer nooit één WLTP-waarde als universeel voor elke iX3. Winkelassortiment markt-, configuratie- en generatiespecifiek.

  • G08: tot ~460 km WLTP in originele Europese specificatie · UK lanceermateriaal tot ~279 mijl, afhankelijk van test/specificatie
  • Neue Klasse 50 xDrive: voorlopig EU WLTP ongeveer 679–805 km / 421–500 mijl
  • Neue Klasse 40: BMW UK koersen tot 395 mijl WLTP
  • De afstand in de echte wereld varieert afhankelijk van wielen, banden, uitrusting, temperatuur, snelheid, stijl, laadvermogen, HVAC en batterijtemperatuur

Kopieer nooit het WLTP-blad van een land naar een andere markt of van Neue Klasse naar G08.

7. Recuperatie en remmen

Adaptieve recuperatie en instelbare regeneratie zijn beschikbaar, afhankelijk van de configuratie. Regen vermindert het gebruik van wrijvingsremmen, maar elimineert de inspectie van schijven, remblokken, vloeistoffen en corrosie niet. Bij een lage kilometerstand kan er nog steeds schijfcorrosie optreden.

8. Software en elektronica

Software is een kerncomponent van eigendom – en de generaties lopen sterk uiteen.

  • G08: generatie van de hoofdunit bijhouden, BMW OS-versie, navigatiekaarten, ConnectedDrive, Digital Key, OTA geschiedenis, ADAS pakket
  • Neue Klasse: vier krachtige ‘superbrains’, Heart of Joy controle over aandrijflijn/dynamiek
  • Neue Klasse: BMW Panoramic iDrive (weergaveconcept over de volledige breedte, haptische/steminteractie)
  • Neue Klasse: BMW Operating System X — wordt afzonderlijk weergegeven vanuit de G08 softwareomgeving

Ga er niet van uit dat het modeljaar gelijk is aan de softwaregeneratie. Houd de herkomst van de software bij naast de oplaad- en servicegegevens.

9. Afmetingen en gewichten (Neue Klasse gelabeld)

Neue Klasse UK technische gegevens (niet kopiëren naar G08 records). Exacte G08-afmetingen variëren afhankelijk van wielen/uitrusting/homologatie — bevestig VIN.

  • Neue Klasse lengte / breedte / hoogte: 4.782 / 1.895 / 1.635 mm (UK geciteerd)
  • Neue Klasse wielbasis: 2.897 mm
  • Neue Klasse bagage: 520–1.750 l · opbergruimte vooraan 58 l (UK vermeld)
  • Neue Klasse laadvermogen: 540 kg · dakbelasting 75 kg · geremd slepen tot 2.000 kg in genoemde UK specificatie
  • G08: X3 G01-afgeleide SAV verpakking — winkelafmetingen/gewicht/slepen door VIN/market/MY

Gepubliceerde afmetingen en gewichten zijn configuratie- en generatiespecifiek.

10. Eerlijke profs

  • Sterke BMW rijeigenschappen voor een elektrische SUV
  • G08 biedt vertrouwde op X3 gebaseerde verpakkingen met een ongebruikelijke RWD EV lay-out
  • G08 DC 150 kW was competitief voor het lanceringstijdperk
  • Neue Klasse verbetert het opladen aanzienlijk (800 V · tot 300/400 kW DC)
  • Zeer hoog potentieel bereik op iX3 50 xDrive (marktlabel WLTP)
  • Neue Klasse software/elektronica stapsgewijze verandering (Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy)
  • Nuttige bagagecapaciteit en BMW oplaadecosysteemintegratie op toepasselijke auto's

11. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen

  • G08 is gebaseerd op een X3-architectuur met gemengde aandrijflijn in plaats van een clean-sheet EV-platform
  • G08 laadprestaties zijn bescheiden versus Neue Klasse 800 V pieken
  • G08 is alleen RWD — geen fabriek xDrive
  • De naam iX3 omvat nu twee technisch zeer verschillende generaties — risico op verwarring bij kopers
  • De massa van zware voertuigen heeft invloed op de banden, de remmen en de efficiëntie; grote wielen kunnen het bereik verkleinen
  • Gebruikte kopers moeten de batterijstatus verifiëren in plaats van te vertrouwen op het weergegeven bereik

12. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies: discussiecategorieën om te documenteren. Behandel het product niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar bewijsmateriaal.

  • Opladen

    G08: AC/DC communicatiefouten, onderbrekingen, problemen met de laadpoort. Neue Klasse: 800 V ladercompatibiliteit, sessiebetrouwbaarheid, bidirectionele apparatuur/marktondersteuning — verzamel vroege gegevens; verzin geen vervalclaims.

  • Batterij

    Bereikvariatie, SoC-gedrag, thermisch beheer, waargenomen gezondheid – houd diagnostiek gescheiden van ritschattingen; generatie van tags.

  • Software

    G08: ConnectedDrive / infotainment-eigenaardigheden. Neue Klasse: Panoramic iDrive gedrag, OS X stabiliteit, OTA campagnes, ADAS kalibratie.

  • 12V systeem

    Conditie van laagspanningsbatterij, waak-/slaapgedrag — zwakke 12V kan HV-fouten op beide generaties nabootsen.

  • Chassis en rit

    Veringsgeluiden, bandenslijtage, uitlijning op een koppelrijke SAV — vooral bij grotere wielopties.

  • Remmen

    Schijfcorrosie door te weinig gebruik van regen, remblok-/schijfslijtage, veroudering van de vloeistof en remgevoel.

  • Banden en wielen

    Slijtage bij een zware EV, belasting-/snelheidsclassificaties, winter-/zomeropstellingen, afwegingen tussen wielmaatefficiëntie en impact op de actieradius.

13. Service & onderhoud (EV)

Batterij-elektrisch betekent niet onderhoudsvrij. BMW iX3 volgt Condition Based Service (CBS) — intervallen variëren per markt, generatie, modeljaar en gebruik. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema in iDrive. Kopieer de ICE X3-olie-intervallen niet naar een EV.

ArtikelTypisch intervalNotities
Geplande EV inspectie/service (iX3)CBS — vaak jaarlijks / ~10.000–12.000 mijl (bevestig iDrive)Generatiebewuste CBS — G08 en Neue Klasse hebben beide gedocumenteerde inspecties nodig. Welke iDrive ook wordt weergegeven voor deze VIN.
RemvloeistofCBS (vaak ~24 maanden)Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert.
12V batterijtestElke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomenBelastingstest — gescheiden van HV herkomst van het pakket.
Cabin/pollenfilterCBS / vaak ~12 maandenJaarlijkse gewoonte op de meeste EVs.
Banden en uitlijningRegelmatig / elke onderhoudsbeurtSAV EV + massa/koppel; wielkeuze heeft invloed op de actieradius.
Remblokken / schijven / corrosieElke onderhoudsbeurtRegen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie.
Vering en besturingElke service / indien nodigDempers, bussen, uitlijning — logboek met facturen.
Koelmiddelcircuits / thermisch systeemVolgens BMW schemaHV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk; generatiespecifieke architectuur.
Inspectie van hoogspanningssysteemPer BMW schema / campagneGeautoriseerde EV-technicus — log waarschuwingen; 400 V G08 versus 800 V Neue Klasse.
Software / OTA controleTijdens service of wanneer daarom wordt gevraagdRecord OS/iDrive versie + datum (OS X / Panoramic iDrive op Neue Klasse).
Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden)Eigenaar / dealer / derde partijAfzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”.
Oplaadsysteem / poort / kabelElke service / indien nodigTag AC/DC sessies met generatiepiek (150 versus 300/400 kW klasse).

Service-intervallen variëren per markt, generatie, modeljaar en afgeleide versie. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema.

14. EV batterijstatus en herkomst

Batterijstatus is een eersteklas herkomstcategorie. Maak onderscheid tussen diagnostiek door de fabrikant, door de eigenaar gerapporteerde bereikschattingen en tests door derden.

  • SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testaanbieder
  • Generatie + afgeleide + oplaadarchitectuur tijdens testtijd
  • Oplaadgedragsnotities en softwareversie tijdens testtijd
  • Garantiestatus, HV waarschuwingen, modulereparaties en batterijgerelateerde werkzaamheden
  • Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack

Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. Laadgegevens blijven gescheiden van werkplaatsstempels.

15. Inspectie & rijklaarheid

Terminologie wordt per land aangepast – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, US staatssystemen en andere lokale regels.

  • Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
  • Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
  • EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van band/rem, ophanging) zijn nog steeds van belang
  • Verwar een geslaagde periodieke keuring niet met een volledige BMW CBS EV servicestempel

Vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig bevestigen.

16. Terugroepacties en campagnes

  • Controleer VIN op officiële BMW/nationale veiligheidsportals voor uw markt
  • Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
  • Ga er niet vanuit dat een campagne uit één markt of generatie van toepassing is op elke iX3 wereldwijd

Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes varieert per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron.

17. Veiligheidsbeoordelingen

Lees generatiespecifieke Euro NCAP/regionale veiligheidslijsten wanneer deze worden gepubliceerd. Ga er niet van uit dat G08 en Neue Klasse identieke beoordelingen of uitrustingsbereiken delen zonder de officiële resultatenpagina voor dat voertuig te raadplegen.

18. Officiële bronnen

Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met BMW AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie.

  • BMW UK — technische gegevens van het model voor iX3 40 / 50 xDrive en eerdere G08-bladen indien gearchiveerd
  • BMW Group PressClub — Neue Klasse en G08 openbare technische aankondigingen
  • GOV.UK / DVSA — UK terugroepacties en voertuigveiligheidscontroles (gebaseerd op VIN)
  • Nationale technische autoriteiten voor uw registratiemarkt

19. Een gebruikte iX3 kopen

  • Identiteit: VIN · generatie (G08 vs Neue Klasse) · G08 vs G08 LCI-fase · afgeleide (40 / 50 xDrive) · markt · MIJN · importgeschiedenis
  • Batterij: gezondheidsbewijs, garantie, HV-waarschuwingen, oplaadprestaties, reparaties — capaciteitsaanduiding per generatie
  • Opladen: AC/DC test waar praktisch; G08 ≤150 kW versus Neue Klasse 300/400 kW klasse; bidirectionele apparatuur, indien geclaimd
  • Chassis: banden, ongelijkmatige slijtage, remmen, ophanging, stuuruitlijning, onderkant
  • Elektrisch: 12V belastingtest, opgeslagen fouten, camera's/ADAS, klimaat/warmtepomp indien aanwezig
  • Software: OS/iDrive versie — G08 stack versus Panoramic iDrive / OS X op Neue Klasse; OTA/campagnegeschiedenis
  • Carrosserie: verf, paneelopeningen, oplaadpoortgebied, reparaties bij ongevallen
  • Documenten: BMW servicegeschiedenis, facturen, terugroepacties, batterijrapporten, oplaadgegevens, inspecties, sleutels
  • Bereikverwachtingen: vergelijk generatie-gelabeld WLTP met wielen/klimaat – wijs ‘gezondheidsclaims’ voor enkele reizen af
  • Testrit: verifieer DC sessiegedrag, ADAS, regenmodi, 12V wake en softwareversie vóór aankoop

20. Heb je een iX3? Bescherm de verkoopwaarde

Voor een elektrische SAV waarvan de badge twee architecturen omvat, omvat het eigendomsverhaal meer dan alleen kilometers. Generatie-identiteit, batterijstatus, laadgeschiedenis, softwarefase, onderhoud, rem-/bandengegevens en gedocumenteerde reparaties worden herkomst. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.

  • Voeg iX3 toe aan Garage — gratis digitaal eigendomsrecord
  • Recordgeneratie (G08 / Neue Klasse), afgeleide, batterijstatus en oplaadgeschiedenis
  • Volg CBS onderhoud, inspecties, reparaties, banden/remmen en terugroepacties met facturen
  • Notitiesoftware/OS-generatie (G08 stack versus OS X / Panoramic iDrive)
  • Log DC sessienotities met architectuur (400 V versus 800 V) als herkomst van kosten
  • Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar

Generaties en platforms

  • iX3 G08 (2020/2021–2025) (2020–2025)

    BMW CLAR · Electric drive

  • iX3 Neue Klasse (2025/2026–) (2025–2026)

    BMW Neue Klasse · Electric drive

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • DC / AC opladen – generatiegebonden

    G08 piekt op ~150 kW DC op 400 V. Neue Klasse is 800 V met maximaal 300 kW (40) of 400 kW (50 xDrive). Log sessievoorwaarden per generatie – plak nooit Neue Klasse-pieken op een G08 VIN.

  • Batterijstatus en architectuur

    G08 lanceringspakket: 80 kWh bruto / ~74 kWh bruikbaar, prismatisch. Neue Klasse gebruikt cilindrische Gen6-cellen met verschillende gepubliceerde capaciteiten per afgeleide. Leid SoH nooit alleen af ​​op basis van het weergegeven bereik.

  • Software / iDrive / OS-generatie

    G08 softwarestacks verschillen per modeljaar. Neue Klasse introduceert Panoramic iDrive, Operating System X en Heart of Joy — een andere elektronica-architectuur. Versie, datum en campagne apart vastleggen.

  • 12V hulpbatterij

    Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij op beide generaties.

Gidsen en checklists

Meer BMW-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle BMW-modellen →

Veelgestelde vragen

Is de BMW iX3 hetzelfde als de BMW X3?+

Nee. G08 iX3 is nauw verwant aan de G01 X3-architectuur, maar het is een batterij-elektrisch model met een speciale elektrische aandrijflijn en batterijsysteem. De 2025/26 iX3 is een geheel nieuwe Neue Klasse-modelgeneratie.

Hoeveel generaties BMW iX3 zijn er?+

Twee grote generaties/modelarchitecturen: G08 (2020/2021–2025) en Neue Klasse / NA5 (2025/2026–heden). Beschouw ze niet als één continu technisch model.

Is de G08 LCI een nieuwe generatie?+

Nee. G08 LCI is een levenscyclus/updatefase binnen G08 — herzien ontwerp en uitrusting — nog steeds Gen5 eDrive, 400 V en RWD met dezelfde batterij-/oplaadklasse.

Is de 2025 iX3 een facelift van G08?+

Nee. BMW beschrijft het als een model van de nieuwe generatie en het eerste in serie geproduceerde Neue Klasse-voertuig — Gen6 eDrive, 800 V, nieuwe elektronica.

Heeft elke iX3 xDrive?+

Nee. G08 had alleen achterwielaandrijving. Neue Klasse omvat iX3 40 (RWD) en iX3 50 xDrive (AWD). Bevestig de afgeleide op de VIN.

Gebruikt elke iX3 800 V opladen?+

Nee. G08 gebruikt een architectuur van de klasse 400 V met maximaal 150 kW DC. Neue Klasse gebruikt 800 V met maximaal 300/400 kW DC, afhankelijk van de afgeleide.

iX3-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van BMW iX3-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de iX3. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de BMW Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance

BMW iX3 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst | The Owners Club