Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

BMW i5 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Hulpbron voor onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door BMW AG. Bevestig de cijfers voor uw VIN. De i5 is het batterij-elektrische exemplaar van de 5 Series van de achtste generatie (G60 Saloon, G61 Touring). Het heeft een eigen pagina. De 5 Series-hub blijft de familiepagina voor auto's met verbranding, milde hybride en plug-in hybride.

Bezit een BMW i5? Voeg het toe aan uw garage. Registreer elke service, inspectie, oplaadbeurt, batterijtest en reparatie. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW i5 Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

BMW i5
Studio-illustratie

Laatste i5 nieuws

Bijgewerkt Juli 2026
  • Wereldwijde productieGlobaal

    Tweemiljoenste BMW Groep BEV is een i5 M60 xDrive

    In mei 2026 bouwde de BMW Group zijn twee miljoenste volledig elektrische voertuig: een i5 M60 xDrive op Dingolfing. De fabriek bouwt ook iX, i5 Sedan/Touring en i7. Dit is een wereldwijde productiemijlpaal, geen nieuwe i5-generatie.

    Mei 2026BMW PersClub →

  • Regionale lanceringIndia

    i5 Lancering met lange wielbasis in India

    augustus-september 2026: BMW lanceerde de eerste i5 lange wielbasis in India. Het wordt lokaal geproduceerd (G68). BMW vermeldt een batterij van 81,6 kWh en een bereik tot 669 km. Dit is een verhaal over de Indiase markt – niet een mondiale G60-specificatie.

    augustus–september 2026BMW PressClub India →

  • Voortdurende updatesGlobaal

    i5 PressClub — voortdurende wereldwijde updates In het mondiale __TOK1__ PressClub-onderwerp van

    BMW worden voortdurend kosten, eigendoms- en productontwikkelingen gepubliceerd. Gebruik het laatst gedateerde artikel in die feed bij het vernieuwen van deze pagina, in plaats van één statisch item als het hele verhaal te behandelen.

    Juli 2026BMW PersClub →

Lees eerst

Bind elk figuur aan lichaam (G60 of G61), afgeleide, productiedatum, software en markt. G68 India Long Wheelbase is een andere taxonomie. Eigenaarsrapporten zijn thema's, geen universele fouten. Terugroepacties zijn VIN- en marktspecifiek.

1. Generatie en lichamen

  • G60 Saloon en G61 Touring - één familie (2023-heden)

    G60 Saloon uit 2023 is de eerste i5, gelanceerd met de achtste generatie 5 Series. Initiële hoofdderivaten: eDrive40 en M60 xDrive. G61 Touring uit 2024 is de eerste volledig elektrische 5 Series Touring, met eDrive40 Touring en M60 xDrive Touring. Limousine en Touring zijn carrosserieën, geen twee generaties. Jaarlijkse wijzigingen in apparatuur, software of efficiëntie zijn geen nieuwe generaties. Bewaar productiedatum, modeljaar, afgeleide, batterijrevisie, softwaregeneratie en markt afzonderlijk. De architectuur is gebaseerd op CLAR en is ontworpen voor auto's met verbranding, plug-in hybride en batterij-elektrische auto's. Het hoogspanningssysteem van de huidige G60/G61 i5-familie is Gen5 eDrive, 400 V-klasse. Aandrijving is achterwielaandrijving of elektrisch xDrive afhankelijk van de afgeleide. Gerelateerde familiepagina: 5 Series.

  • G68 i5 Lange wielbasis — alleen India (geen mondiale generatie)

    Afzonderlijke taxonomie. Regionale naam: i5 Lange wielbasis. Markt: India. Generatiecode: G68. Carrosserie: salon met lange wielbasis. De lancering van BMW in India vermeldt een batterij van 81,6 kWh en een bereik tot 669 km. Voeg deze cijfers niet samen met de mondiale G60/G61-gegevens en scoor een auto van G68 niet als i5 voor elke markt.

Dingolfing bouwt iX, i5 Sedan/Touring en i7. Die gedeelde plant is geen gedeelde identiteit.

2. Lichamen

  • G60 Sedan

    Vierdeurs executive sedan. Afmetingen en bagage zijn afhankelijk van de uitvoering en uitrusting – kopieer geen Touring-liters naar de sedan.

  • G61 Toeren

    Vijfdeurs Touring. BMW lanceringsgegevens: wielbasis 2.995 mm, lengte ongeveer 5.060 mm, bagageruimte 570–1.700 l. Luchtvering achteraan verschijnt alleen op relevante Touring-configuraties.

  • G68 sedan met lange wielbasis (India)

    Geen algemene carrosserievorm. Recordmarkt India en code G68. Noem het niet als een derde generatie van de wereldwijde i5.

3. Batterij en hoogspanningssysteem

Lithium-ion onder de vloer. Volg de batterijopwekking, brutocapaciteit, bruikbare capaciteit, gezondheidstoestand, celrevisie, software en productiedatum afzonderlijk.

  • Voornaamste G60/G61 lanceringsspecificatie: 81,2 kWh bruikbaar.
  • xDrive40 wordt in de updatespecificatie van 2025 beschreven als een batterij van de klasse 81,2 kWh.
  • India G68: 81,6 kWh in BMW India-communicatie — alleen India.
  • Gen5 eDrive, 400 V-klasse, op de huidige G60/G61-familie. Wijs die spanningszin niet toe aan G68 tenzij BMW India deze publiceert.
  • De gezondheidstoestand heeft een test nodig. Het weergegeven bereik is niet SoH.

V2 heeft nog steeds bruto/netto-, chemie-, cel- en modulegegevens en leverancier nodig. Verzin ze niet.

4. Derivaten

Reductietandwiel met één versnelling. De onderstaande resultaten worden alleen voor die afgeleide en fase gepubliceerd.

  • i5 eDrive40

    Achterwielaandrijving. Lanceringsspecificatie 250 kW / 340 hp. 81,2 kWh bruikbare lanceerbatterij. DC tot 205 kW. AC tot 11 kW, met 22 kW afhankelijk van markt en uitrusting.

  • i5 xDrive40

    Elektrische vierwielaandrijving met twee motoren. 290 kW / 394 hp in de updatespecificatie voor 2025 van BMW. 81.2 kWh-klasse batterij. Datum 394 hp niet terug op de lancering eDrive40.

  • i5 M60 xDrive

    Vierwielaandrijving met dubbele motor. 442 kW / 601 hp. Tot 795 Nm gepubliceerd standaardmaximum; tijdelijk hoger koppel kan worden toegepast met boost- of startfuncties. Ongeveer 3,8–3,9 s 0–100 km/u, afhankelijk van de carrosserie. 81,2 kWh bruikbare lanceerbatterij. DC tot 205 kW.

  • i5 eDrive40 Toeren

    G61, achterwielaandrijving, 250 kW / 340 hp, 81,2 kWh bruikbaar. BMW lancering WLTP 483–560 km. Bagage 570–1.700 liter.

  • i5 M60 xDrive Toeren

    G61, vierwielaandrijving, 442 kW / 601 hp, 0–100 km/u 3,9 s. Tot 820 Nm met M Launch Control / M Sport Boost in BMW lanceringsdocumentatie. 81,2 kWh bruikbaar. DC tot 205 kW. Lancering WLTP 445–506 km.

Bevestig de VIN. Een Touring-figuur is geen Saloon-figuur.

5. Opladen

  • AC: 11 kW driefasig is de belangrijkste standaard; 22 kW hangt af van de specificatie.
  • DC: maximaal 205 kW volgens de belangrijkste lanceringsspecificatie G60/G61.
  • BMW lanceringsdocumentatie: ongeveer 10-80% in ongeveer 30 minuten onder geschikte omstandigheden. De piek houdt niet de hele sessie aan.
  • Oplaadrecord: datum en tijd, AC of DC, kWh, begin- en eindlaadstatus, piekvermogen, duur, locatie, lader-ID, preconditionering en kosten.

Kopieer 205 kW niet naar het Indiase G68-record, tenzij dit op het blad van die markt staat.

6. Bereik

Er is geen enkel mondiaal i5 bereik.

  • Tourlancering WLTP: eDrive40 483–560 km; M60 xDrive 445–506 km.
  • Bereikbewegingen met afgeleide, Saloon of Touring, wielen, uitrusting, temperatuur, snelheid, batterijconditie, software en de homologatiecyclus.
  • India G68: tot 669 km in BMW India-communicatie — met het label India.

Zet deze kilometerbanden niet om in een niet-gelabelde mijlclaim.

7. Recuperatie en remmen

Er wordt gebruik gemaakt van adaptieve recuperatie en remmenging. Volg remschijfcorrosie, remblok- en schijfslijtage, regeneratief gedrag en bandenslijtage als afzonderlijke items. Een laag gebruik van de remblokken betekent niet dat de schijven schoon zijn of dat de vloeistof vers is.

8. Chassis

Afhankelijk van de uitvoering en uitrusting: Integrale actieve besturing, adaptieve ophanging, adaptieve M-ophanging, elektronisch geregelde dempers en luchtvering achter op relevante Touring-configuraties. Ga er niet van uit dat elke i5 alle opties heeft.

9. Software

De softwaregeschiedenis staat los van de hardwarespecificatie.

  • BMW Curved Display en iDrive / Generatie van besturingssysteem.
  • ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key, navigatie en EV routeplanning, laadintegratie.
  • OTA updates: recordversie en datum. Beschouw een update niet als een nieuwe generatie.

Exacte OS-nummers horen thuis in de VIN-record wanneer u ze leest. Deze pagina bedenkt geen OS-versie.

10. Hulp van de bestuurder

Afhankelijk van de markt en de uitrusting: adaptieve cruise, rijstrookassistentie, dodehoekmonitoring, botsingswaarschuwing en noodremming, parkeerassistent, omgevingsweergave, parkeren op afstand en functies voor rijassistentie. Kalibratie na glas-, bumper- of uitlijnwerkzaamheden hoort op de plaat.

11. Eerlijke profs

  • Rustig en verfijnd.
  • Sterke prestaties, inclusief M60 waar die afgeleide is gemonteerd.
  • Uitstekende stabiliteit bij hoge snelheden.
  • Saloon- en Touring-keuze binnen één familie.
  • Sterk oplaadvermogen voor een 400 V EV volgens de belangrijkste lanceringsspecificatie.
  • Geavanceerde routeplanning.

12. Eerlijke nadelen

  • Zwaar.
  • Dure banden en wielen met hoge specificaties.
  • Real-world bereik varieert afhankelijk van snelheid en weer. De piek
  • DC blijft niet gedurende de hele sessie behouden.
  • Hoge reparatiekosten na carrosserie- of ADAS-schade.
  • Grote optieafhankelijkheid.

13. Door de eigenaar gerapporteerde thema's

Thema's van eigenaren, geen foutenlijst en geen terugroepactie.

  • Oplaadonderbrekingen en compatibiliteit met openbare opladers

    Log de oplader, het SoC-venster en of de preconditionering is uitgevoerd. Eén site is niet elke site.

  • Software, iDrive en ConnectedDrive

    Het gedrag van apps en infotainment verandert naarmate er software wordt gegenereerd. Noteer de versie.

  • 12V-waarschuwingen

    Een 12V-waarschuwing kan de auto immobiliseren met een gezonde tractiebatterij.

  • Banden, wielen en onderkant

    Onmiddellijk koppel en gewicht verschijnen als bandenslijtage. Voor schade aan de wielen en de onderkant zijn foto's nodig.

  • Remschijfcorrosie

    Door regeneratie kunnen schijven onderbenut blijven. Corrosie is een thema, niet een belofte dat elke auto het heeft.

  • ADAS kalibratie

    Na reparatie of uitlijning van een aanrijding registreren of de rijhulp is gekalibreerd.

  • Winterbereik

    Koud weer vermindert het bereik. Die daling is geen percentage van SoH.

14. Service en onderhoud

Een EV is niet onderhoudsvrij. BMW Condition Based Service behandelt de aanwijzingen. De UK-schemapagina labelt UK-gewoonten. Andere markten blijven op “bevestig de VIN”.

ArtikelTypisch intervalNotities
CBS / geplande EV inspectiePer CBSVaak jaarlijks als de markt zo werkt — bevestig iDrive.
RemvloeistofKalender / CBSVloeistof veroudert, zelfs als de pads langer meegaan.
12V batterijTest bij serviceGescheiden van HV SoH.
Banden, remmen, ophanging, stuurinrichtingElke onderhoudsbeurtInclusief schijfcorrosie en Touring-luchtvering achteraan, indien gemonteerd.
Koeling, HVAC, opladen van hardware, software, terugroepactiesPer BMW / campagneHoogspanningswerkzaamheden blijven voorbehouden aan een gekwalificeerde technicus.

Volledige UK rijset: /models/bmw/i5/serviceschema.

15. Gezondheidsrecord van de batterij

Eerste klas garagerecord. Leid nooit SoH af van het bereik.

  • VIN, datum, kilometerstand.
  • SoH %, testtype en aanbieder, gemeten bruikbare capaciteit.
  • Softwareversie, temperatuur en omstandigheden, rapport-ID, opmerkingen.

Bewaar het rapportbestand met de invoer.

16. Oplaadrecord

  • Datum en tijd, AC of DC, energie toegevoegd.
  • Begin- en eindlaadstatus, piekvermogen, duur.
  • Locatie, provider, lader-ID, preconditionering, kosten.

17. 12V batterij

Registreer type, installatie- of vervangingsdatum, diagnostiek, waarschuwingen en immobilisatiegebeurtenissen. De gezondheid van de batterij HV bewijst niet dat de batterij 12V gezond is.

18. Inspectie en verkeersveiligheid

Gebruik de eigen naam van de markt.

  • UK MOT.
  • Duitsland HU/AU.
  • Spanje ITV, en het lokale equivalent elders.
  • Banden, remmen, stuurinrichting, ophanging, verlichting, ADAS kalibratie, bodemplaat en laadapparatuur.

De marktselector verwisselt het lokale label. Het verbergt de discussies van andere eigenaren niet.

19. Terugroepacties en campagnes

  • Controleer de VIN op de markt waar de auto is geregistreerd.
  • Een voltooide campagne heeft een datum en bewijs nodig, niet een mondelinge “dealer zei dat het klaar was”.

Campagnes zijn VIN-, markt- en productiebereikspecifiek. Bewaar campagne-ID, risico, remedie, beschikbaarheid, voltooiingsdatum, dealer en bewijsmateriaal. Generaliseer een regionale terugroepactie nooit naar elke i5.

20. Officiële bronnen

21. Gebruikte aankoopchecklist

  • VIN, productiedatum, G60 of G61, derivaat en markt.
  • Batterijrevisie, softwareversie, SoH rapport en een oplaadtest.
  • Batterijgarantie, onderkant, banden, remmen, ophanging, 12V en oplaadpoort.
  • OTA / ConnectedDrive status, ADAS kalibratie en ongevallengeschiedenis.
  • Als de auto een G68 India Long Wheelbase is, prijs hem dan niet op basis van mondiale G60 cijfers.

22. Herkomst en Transfer Pack

Bezit een BMW i5? Voeg het toe aan uw garage. Registreer elke service, inspectie, oplaadbeurt, batterijtest en reparatie.

  • Eigendom, service en facturen.
  • Batterijtests en oplaadgeschiedenis.
  • Software, terugroepacties en inspecties.
  • Banden, reparaties, ongevallengeschiedenis en foto's.
  • Exporteer een kopersklaar Transfer Pack.

23. Gerelateerde voertuigen

Gedeelde familie of plant is context. Het is geen compatibiliteit van onderdelen. De i5-hub is het elektrische huis.

  • 5 Series G60/G61 — familiepagina op 5 Series. Verbranding, 48V en 530e/550e blijven daar.
  • i7 G70 — gerelateerd groot BMW EV, lagere relevantie.
  • iX — gerelateerd BMW EV, ander voertuig.
  • iX3 Neue Klasse — gerelateerd BMW EV, andere architectuurgeneratie.
  • 530e / 550e — plug-in hybrides uit de G60-familie, geen i5.

G68 India erft dit mondiale gerelateerde specificatieblad niet.

24. V2 technische database

Moet nog worden vastgelegd wanneer BMW of een pakketrapport deze publiceert: exacte bruto- en netto-energie, chemie, cel- en modulegegevens, leveranciers-, omvormer- en motorcodes, DC-curve, preconditioneringskaart, thermische limieten, warmtepomp, softwareversies, test van bruikbare energie, seizoensverbruik, trekken, wiel- en bandeffecten en VIN-apparatuur. Vul deze niet met gissingen.

25. Gemeenschap

Kamers die overeenkomen met hoe eigenaren daadwerkelijk praten: i5 Algemeen, Opladen en actieradius, Batterijstatus, Software en iDrive, Onderhoud, Touring, M60, Wielen/banden/remmen, Accessoires, Tweedehands kopen en herkomst.

Generaties en platforms

  • i5 G60 Saloon / G61 Touring (2023–present) (2023–2026)

    BMW CLAR · Electric drive

  • i5 Long Wheelbase G68 — India (2026–2026)

    BMW CLAR · Electric drive

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • AC en DC opladen

    Belangrijkste lanceringsspecificatie: AC 11 kW in veel markten, 22 kW per uitrusting, DC tot 205 kW. Het piekvermogen wordt niet de hele sessie vastgehouden. Log start/eind SoC, piek kW en preconditionering.

  • Batterijstatus

    De belangrijkste bruikbare capaciteit voor de lancering is 81,2 kWh. Sla SoH op met het testtype. Leid nooit SoH af van het weergegeven bereik. India G68 noteert 81,6 kWh – dat cijfer blijft op het Indiase record staan.

  • Software en OTA

    Curved Display, iDrive / Genereren van besturingssystemen, ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key en EV routeplanning zijn items voor het genereren van apparatuur en software. Houd de softwaregeschiedenis buiten de hardwarespecificatie.

  • 12V batterij

    Recordtype, montagedatum, waarschuwingen en immobilisatie. Hoogspanningsgezondheid bewijst geen 12V-gezondheid.

Gidsen en checklists

Meer BMW-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle BMW-modellen →

Veelgestelde vragen

Is de i5 een 5 Series?+

Het is het batterij-elektrische lid van de 5 Series-familie van de achtste generatie (G60/G61). The Owners Club houdt een aparte i5 pagina bij, zodat elektrische specificaties niet worden opgeslagen als verbrandingsgegevens 5 Series. De pagina's linken als Gerelateerde voertuigen.

Is de i5 Touring een nieuwe generatie?+

Nee. G61 Touring is een carrosserievariant uit dezelfde familie als de G60 Saloon. Creëer ook geen generatie voor een uitrustingswissel voor een modeljaar.

Welke derivaten bestaan ​​er?+

eDrive40 heeft achterwielaandrijving (250 kW / 340 hp volgens de lanceringsspecificatie). xDrive40 is een vierwielaandrijving met twee motoren (290 kW / 394 hp in de updatespecificatie voor 2025 van BMW). M60 xDrive is een vierwielaandrijving met twee motoren (442 kW / 601 hp). Touringversies van eDrive40 en M60 gebruiken dezelfde familie, met hun eigen lichaamsfiguren.

Welke batterij en lading moet ik opnemen?+

Voor de belangrijkste G60/G61 lanceringsspecificatie publiceert BMW 81,2 kWh bruikbaar en DC tot 205 kW, met ongeveer 10-80% in ongeveer 30 minuten onder geschikte omstandigheden. AC is 11 kW als algemene standaard en 22 kW per uitrusting. Deze cijfers zijn niet het India G68-blad (81,6 kWh, tot 669 km, met India-label).

Is WLTP één getal?+

Nee. BMW lancering Touring-cijfers zijn eDrive40 483–560 km WLTP en M60 xDrive 445–506 km WLTP. Het bereik beweegt ook met wielen, temperatuur, snelheid, apparatuur en software. Sla niet één globaal i5-bereik op.

Moet de batterijstatus in de garage zijn?+

Ja. Bewaar VIN, datum, kilometerstand, SoH %, testtype, gemeten bruikbare capaciteit, softwareversie, temperatuur en rapport-ID. Het weergegeven bereik is geen SoH-test.

i5-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van BMW i5-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de i5. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de BMW Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance

BMW i5 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst | The Owners Club