Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

BMW 3 Series Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet aangesloten bij, onderschreven of gesponsord door BMW AG of BMW UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde BMW-dealer voordat u werk boekt. De 3 Series omvat vanaf 2026 acht generaties: E21, E30, E36, E46, E90 familie, F30 familie, G20/G21/G28 en G50/G51 Neue Klasse. Laat generaties nooit instorten. Behandel de 4 Series nooit als een huidige 3 Series body. Voeg I01 i3 hatch nooit samen met Neue Klasse i3 Saloon.

Bezit een BMW 3 Series? Bouw een digitaal dossier op van generatie-identiteit, carrosseriecode, motorcode, transmissie, aandrijflijn, CBS onderhoudsgebeurtenissen, PHEV/EV-accu-items indien gemonteerd, terugroepacties en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is kennis → duidelijkheid over generatie → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW 3 Series Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

BMW 3 Series
Studio-illustratie

Laatste 3 Series nieuws

Bijgewerkt 2026
  • Wereldwijde ontwikkeling / nieuwe generatieGlobaal

    8ste generatie 3 Series wordt gelanceerd — Neue Klasse G50/G51

    BMW kondigde de 3 Series van de achtste generatie aan, waarmee het ontwerp en de technologie van Neue Klasse in de kernfamilie van 3 Series (G50/G51) worden gebracht. Beschouw G50 als generatie 8 – niet als een G20-facelift.

    2026BMW Groep / UK aankondiging

  • Elektrisch derivaatGlobaal

    BMW i3 wordt lid van de 3 Series-familie als eerste elektrische 3 Series

    De volledig elektrische BMW i3 wordt gelanceerd als onderdeel van Gen 8, aanvankelijk met i3 40 xDrive en i3 50 xDrive (M60 xDrive gepland). Los van de eerdere I01 i3 hatchback: gebruik de i3 Saloon hub voor meer EV-bezit.

    2026BMW Groep/product

  • Regionaal/huidig bereikUK markt

    Huidige G20/G21 blijft een belangrijk eigendomsplatform

    BMW UK gaat verder met de lijst van G20 Saloon- en G21 Touring-derivaten, waaronder 320i, 330e en M340i xDrive, dus gebruikte inhoud en eigendomsinhoud van de late zevende generatie blijft relevant naast Neue Klasse.

    2024–2026BMW UK / product

Lees eerst — acht generaties, carrosserieën en aandrijflijnen

Voor de 3 Series zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de identiteit van de generatie (E21 · E30 · E36 · E46 · E90 · F30 · G20 · G50), carrosseriestijl/code, motorcode, aandrijflijn (benzine / diesel / 48V / PHEV / BEV), transmissie, aandrijflijn (RWD / xDrive / EV AWD), CBS geschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Beschouw facelifts niet als nieuwe generaties. Behandel 4 Series niet als een huidig ​​3 Series lichaam. Voeg I01 i3 hatch niet samen met Neue Klasse i3 Saloon. Behandel de machtscijfers van één markt niet als mondiale wet.

1. Generaties en platforms

  • Generatie 1 — E21 (1975-1983)
    Studio-illustratie

    Generatie 1 — E21 (1975-1983)

    Eerste productie BMW met de naam 3 Series. Tweedeurs sedan/coupé-stijl carrosserie, motor voorin RWD. Viercilinder benzine bij lancering; zescilinder benzine later toegevoegd (316, 318, 320/320i, daarna 320/6 en 323i). Pas moderne CBS of xDrive checklists niet achterstevoren toe.

  • Generatie 2 — E30 (1982/1983–1994)
    Studio-illustratie

    Generatie 2 — E30 (1982/1983–1994)

    Introductie van vierdeurs, Touring fabriek en volledige cabriolet. Overwegend RWD; geselecteerde markten ontvingen 325iX AWD. Benzine vier-/zescilinder, diesel en de eerste productie M3 binnen de 3 Series familie. Lichaamsspecifieke eindjaren verschillen.

  • Generatie 3 — E36 (1990–1999)
    Studio-illustratie

    Generatie 3 — E36 (1990–1999)

    Grotere cabine en mainstream Coupé-carrosserie. Sedan, Coupé, Touring, Cabriolet en Compact. Voornamelijk RWD. Benzine vier/zes en diesel vier/zes, afhankelijk van de markt. Compact moet niet worden verward met de latere 1-serie.

  • Generatie 4 — E46 (1998-2006)
    Studio-illustratie

    Generatie 4 — E46 (1998-2006)

    Sedan, Touring, Coupé, Converteerbaar en Compact. RWD met geselecteerde xi/xDrive-derivaten. Common-rail diesels uitgebreid; M3 prestatievarianten met zes cilinders. Een van de meest algemeen erkende generaties – nog steeds met engine-code voorop voor servicethema’s.

  • Generatie 5 — E90 / E91 / E92 / E93 (2005–2013)
    Studio-illustratie

    Generatie 5 — E90 / E91 / E92 / E93 (2005–2013)

    E90 Limousine, E91 Touring, E92 Coupé, E93 Cabriolet. RWD en xDrive op geselecteerde modellen. Benzine/diesel vier/zes; V8 in E9x M3. Nieuwe elektronica-architectuur en EfficientDynamics-tijdperk. Na deze generatie verhuizen de Coupé/Cabrio naar de 4 Series-familie – behandel de moderne 4 Series niet als een “E92-voortzetting onder 3 Series”.

  • Generatie 6 — F30 / F31 / F34 / F35 (2011/2012–2019/2020)
    Studio-illustratie

    Generatie 6 — F30 / F31 / F34 / F35 (2011/2012–2019/2020)

    F30 Saloon, F31 Touring, F34 Gran Turismo, F35 LWB (China). RWD en xDrive. Benzine, diesel, ActiveHybrid 3 en 330e PHEV. Turbo vier/zes gezinnen. F34 GT is een apart carrosseriederivaat – afzonderlijk van de Saloon/Touring op te slaan. LCI-updates zijn fases, geen nieuwe generaties.

  • Generatie 7 — G20 / G21 / G28 (2018/2019–2026)
    Studio-illustratie

    Generatie 7 — G20 / G21 / G28 (2018/2019–2026)

    G20 Saloon, G21 Touring, G28 LWB voor geselecteerde markten op CLAR. RWD en xDrive. Benzine, diesel, 48V mild hybride en PHEV (330e). Belangrijke levenscyclusupdates zijn productiefasen. Voorbeelden met het UK-label (320i, 330e, M340i xDrive) zijn marktspecifiek – zie aandrijflijnen.

  • Generatie 8 — G50 / G51 Neue Klasse (2026-heden)
    Studio-illustratie

    Generatie 8 — G50 / G51 Neue Klasse (2026-heden)

    Officiële achtste generatie. Neue Klasse architectuur voor Saloon/Touring-familie. Verbrandingslanceringsderivaten (bijv. BMW 320, M350 xDrive in UK aankondigingen) plus volledig elektrische BMW i3 (40 xDrive / 50 xDrive; M60 xDrive gepland) als de eerste elektrische 3 Series. Panoramic iDrive / OS X. Nooit fuseren met I01 stadsauto i3.

Verbind vermogen, versnellingsbak, aandrijflijn en afmetingen altijd aan generatie, carrosseriecode en markt — bevestig VIN. VCE moet de motorcode- en aandrijflijnthema's nauw beoordelen (bijv. N47 ≠ elke diesel; G20 330e ≠ alle 3 Series; G50 i3 ≠ I01).

2. Carrosseriestijlen

  • Salon

    Het definiëren van de hoofdtekst van 3 Series voor de meeste generaties. Bagage en verpakking verschillen per generatie en aandrijflijn (de bagageruimte van PHEV is kleiner dan de verbranding op G20).

  • Toeren

    Fabrieksgoederen vanaf E30. G21 Touring blijft een kerncarrosserie van 3 Series. M3 Touring bestaat in de moderne M-generatie – opgeslagen als een aparte prestatie-/carrosserie-afgeleide.

  • Historische coupé en cabriolet

    Onderdeel van E36–E93 (en eerder Convertible op E30). Vanaf de G-generatie zijn de equivalente tweedeurs/cabriolets BMWs 4 Series - gerelateerde modellen, niet de huidige 3 Series carrosserievarianten.

  • Compact · Gran Turismo · LWB

    E36/E46 Compact zijn historische afgeleiden (niet later 1-serie). F34 Gran Turismo is een afgeleide van de zesde generatie. F35/G28 sedans met lange wielbasis zijn marktspecifiek en moeten een marktvlag voeren.

3. Prestatiederivaten

  • M340i / M340i xDrive

    M Prestatie 3 Series lager dan volledig M3. UK-gelabeld G20 voorbeeld: 3,0-liter zescilinder benzine, 48V mild hybride, 392 hp gecombineerd, 540 Nm, automaat met 8 versnellingen, xDrive, 0-100 km/uur ~4,3 s. Op de markt gelabeld — bevestig VIN.

  • M3 (historisch → modern)

    Volledig BMW M-model. Historisch: E30, E36, E46, E9x, F80, G80. M3 generatiecodes komen niet altijd overeen met volume 3 Series bodycodes: houd afzonderlijke taxonomievelden.

  • M3 Toeren

    Moderne Touring-carrosserie als volledige M-auto. Duidelijke prestatie/carrosserie-afgeleide — niet samenvoegen met volume G21 Touring-servicethema's alleen.

  • BMW i3 Saloon (G50 Neue Klasse)

    Eerste volledig elektrische 3 Series binnen Gen 8. Lanceringsframes omvatten i3 40 xDrive en i3 50 xDrive; M60 xDrive gepland. Aparte hub op i3 Saloon — nooit samenvoegen met I01 hatch-eigendomsinhoud.

4. Aandrijflijnen per generatie

Motorfamilies en outputs veranderen van generatie op generatie en van markt tot sector. De onderstaande cijfers van UK G20/G21 zijn op de markt gelabelde voorbeelden en zijn geen universeel mondiaal overzicht. Bevestig VIN / handboek. Bewaar de motorcode, niet alleen de badge.

  • E21 — vroege benzine

    Viercilinder benzine bij lancering; zescilinder benzine later toegevoegd. Handmatig en vroege automaten. RWD alleen in de volumeframing van deze generatie.

  • E30 — benzine, diesel, 325iX, M3

    Benzine vier/zes, diesel, geselecteerde AWD 325iX, eerste productie M3. Carrosserie- en marktpakketten lopen sterk uiteen – eerst de motorcode.

  • E36 — benzine- en dieselfamilies

    Vier/zes benzine en diesel per markt. De Compact- en Coupé-verpakkingen verschillen van die van de Limousine; kopieer niet één opstart-/serviceaanname.

  • E46 — benzine, diesel, M3

    Common-rail diesels breiden zich uit; M3 zescilinder. De thema's voor koeling, VANOS en subframe zijn specifiek voor de motor/carrosserie; maak forumlijsten nooit universeel.

  • E90 familie — benzine, diesel, V8 M3

    N-serie benzine-/dieseltijdperk; xDrive op geselecteerde modellen; E9x M3 V8. N47-timingthema's zijn motorcodespecifiek, niet "alle E90-diesels".

  • F30 familie — turbobenzine/diesel, hybride, 330e

    Turbo vier/zes, ActiveHybrid 3, vroeg 330e PHEV. F34 GT en F35 LWB hebben aparte body-tags nodig. LCI is een podium.

  • G20/G21 — UK-gelabelde huidige ICE/PHEV voorbeelden

    UK met marktlabel (niet universeel): 320i — ~184 hp / 300 Nm / 8 versnellingen / RWD voorbeeld / 0–62 ~7,4 s / ~480 L sedan kofferbak. 330e — ~292 hp gecombineerd / 19,5 kWh / 11 kW AC / ~100–100 km WLTP e-reeks / ~375 liter kofferbak. M340i xDrive — 392 hp / 540 Nm / 48V / 8 versnellingen / xDrive / 0–62 ~4,3 s. Bevestig lokale bladen buiten de UK.

  • G50/G51 — Neue Klasse IJS + i3 BEV

    Architectuur van de achtste generatie. Verbranding en volledig elektrische i3-derivaten delen de ontwerptaal, maar hebben afzonderlijke gegevens over de aandrijflijn nodig (batterij, AC/DC-opladen, OS X). Bevestig de lanceringsmarktbladen – bedenk geen universele kWh/bereiktabellen.

Exacte vermogens, leeggewicht, bagage en laadapparatuur zijn generatie-, afgeleide-, modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing.

5. Transmissies

Handgeschakelde versnellingsbakken, conventionele automaten, Steptronic / Steptronic Sport, dubbele koppeling op geselecteerde derivaten/markten en M-specifieke toepassingen. Leid de overdracht niet alleen af ​​op basis van de trimnaam. Registreer de versnellingsbakfamilie, vloeistofonderhoudsfacturen en elk onderscheid tussen DCT en ZF afzonderlijk van de motoroliestempels.

6. Aandrijflijn — RWD / xDrive / EV AWD

RWD is de traditionele 3 Series-indeling. Verbranding xDrive is markt-, motor- en faseafhankelijk en heeft bijpassende bandenmaten nodig. Elektrische AWD met dubbele motor op Neue Klasse i3 xDrive-varianten moeten anders worden opgeslagen dan verbrandingsmotoren xDrive. Het registreren van de aandrijflijn op de VIN is verplicht voordat u verhalen over ‘hoe een 3 Series rijdt’ vergelijkt.

7. Chassis, ophanging en remmen

De lay-outs van de ophanging, bussen, adaptieve dempers en rempakketten verschillen per generatie en per M/M Performance-derivaten. Boomstamdempers, veren, bussen, uitlijning, remblok-/schijfspecificaties en bandenmaten met kilometerstand — behandel E30 en G20 niet als één chassisfamilie.

8. Infotainment, software & ADAS

iDrive-tijdperken omvatten vroege CCC/CIC/NBT tot en met G20 OS-updates tot Neue Klasse Panoramic iDrive / Operating System X met OTA-mogelijkheid. Registreer de generatie van de head-unit, de softwareversie en de campagnedata. ADAS-kalibratie na reparatie van de voorruit, ophanging of aanrijding bij moderne auto's – het pakket is VIN-gebonden.

9. Veiligheid & ADAS

ADAS-pakketten zijn VIN-gebonden en generatiespecifiek. Camera-/radarkalibratie na glas- of bumperwerk is van belang bij latere auto's. Ga er niet van uit dat elke 3 Series hetzelfde actieve veiligheidsbereik heeft; bevestig de uitrusting op het bouwblad.

10. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies: discussiecategorieën om te documenteren. Verbind elk thema met de juiste generatie, motorcode en aandrijflijn. Bedenk geen faalpercentages en behandel forumthema's niet als bevestigde gebreken.

  • Oudere benzine: koeling, olie, ontsteking, VANOS

    Koelcomponenten, olielekken, spoelen/pluggen, VANOS/Valvetronic en problemen met de distributieketting bij toepasselijke motorfamilies. Turbo-/charge-air-thema's op turbobenzinemotoren - eerst de motorcode.

  • Diesel — DPF, EGR, turbo, injectoren

    DPF-belasting, EGR/inlaatvervuiling, turboslijtage, injectoren, DMF/koppeling en problemen met de distributieketting bij specifieke families (bijv. N47). Bedenk nooit één dieselregel voor elke 3 Series.

  • Automatische transmissies

    Vloeistof-/servicegeschiedenis, mechatronisch gedrag, DCT koppelingspakketten indien van toepassing, schakelkwaliteit en aanpassing. Versnellingsbakcode registreren.

  • Vering en besturing

    Draagarmbussen, kogelgewrichten, dempers, wiellagers, stuurcomponenten, adaptieve ophanging op uitgeruste auto's.

  • Elektronica en 12V

    Batterij-/laadspanning, IBS/energiebeheer, iDrive/hoofdunitstoringen, sensoren, parkeren/ADAS, binnendringend water per opwekking/lichaam.

  • PHEV (330e en gerelateerd)

    Conditie van de HV-batterij, laadgedrag, 12V-status, status van het koelsysteem, software-/oplaadcompatibiliteit. Houd HV- en 12V-records gescheiden. De kofferbakverpakking verschilt van de verbranding.

  • xDrive bandenmatching en tussenbak

    Overeenkomende bandomtrek/merk op AWD-auto's; tussenbak-/aandrijflijnservice waar gespecificeerd. Onderscheiden van EV-dubbelmotorige AWD.

  • Moderne ADAS-kalibratie

    Kalibratie na vervanging van de voorruit, wijziging van de ophanging, reparatie van een aanrijding of vervanging van de sensor waar nodig — generatie/VIN specifiek.

11. Service & onderhoud (CBS)

BMW 3 Series volgt Condition Based Service (CBS) op moderne auto's – de intervallen variëren per markt, generatie, motor, aandrijflijn, aandrijflijn en gebruik. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema in iDrive. Generatie van tags (E21–G50) en aandrijflijn op elke postzegel. Bedenk niet één universeel olie-interval voor elke 3 Series.

ArtikelTypisch intervalNotities
Motorolie en filter (CBS) — ICE/PHEVCBS — vaak jaarlijks / ~10.000–12.000 mijl (bevestig iDrive)Generatiebewust CBS — oliekwaliteit is motorcodespecifiek. BEV gebruikt verschillende HV/aandrijfunit-items.
RemvloeistofCBS (vaak ~24 maanden)Kalendervervanging — vloeistof absorbeert vocht.
Bougies (benzine / PHEV benzinezijde)Per handboek / CBS AlleenBenzine/PHEV — bevestig code en generatie.
Luchtfilter / cabine(micro)filterCBS / vaak ~12 maanden voor hutGemeenschappelijke jaarlijkse gewoonte — bevestig VIN.
Remblokken/schijvenElke onderhoudsbeurt / zoals gedragenInspecteer slijtage en corrosie; log met kilometerstand. M/M Prestatiepakketten verschillen.
Banden en uitlijning (xDrive matching)Regelmatig / elke onderhoudsbeurtxDrive heeft bijpassende banden nodig - let op de aandrijflijn. EV AWD apart.
Koelvloeistof/koelsysteem controlerenVolgens BMW schema De thermische lussenICE en PHEV verschillen – afhankelijk van de generatie/motor.
Versnellingsbak / differentieel / xDrive tussenbakPer versnellingsbak en handboekZF/Steptronic/DCT ≠ hetzelfde vloeiende verhaal. Logcodes. Overdrachtsgeval, indien van toepassing.
PHEV HV-batterij / oplaadcontrole · BEV (i3 Saloon) HV-artikelenPer BMW schema / campagnes330e versus G50 i3 Saloon — voeg I01 arceerprocedures nooit samen. Houd 12V apart.
48V mild-hybride controle (indien aanwezig)Per BMW schema / campagnesG20 M340i en andere 48V auto's — klein hulppakket, niet PHEV HV.
Software / iDrive / OS-versie controlerenTijdens service of wanneer daarom wordt gevraagdRecordversie + datum (OS X op G50 / Panoramic iDrive).
Recall/campagnecontroleBij elke dienstVIN + markt + generatiespecifiek.

Service-intervallen variëren per markt, generatie, modeljaar, motor en aandrijflijn. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW CBS schema.

12. Inspectie & rijklaarheid

Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, Polen/Hongarije periodieke keuring, Duitsland TÜV, Turkije TÜVTÜRK, US staatssystemen en andere lokale regels vormen een mondiaal raamwerk.

  • Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de CBS-stempels van de fabrikant
  • Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
  • Remmen, banden, verlichting, ophanging, emissies en ADAS-waarschuwingen zijn nog steeds belangrijk
  • Verwar een geslaagde periodieke keuring niet met een volledige BMW CBS servicestempel

Bevestig de vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig.

13. Terugroepacties en campagnes

  • Controleer VIN op officiële BMW/nationale veiligheidsportals voor uw markt
  • Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
  • Ga er niet vanuit dat een campagne uit één markt of generatie van toepassing is op elke 3 Series wereldwijd

Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes varieert per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron. Winkelmarkt, generatie, productiebereik en vinVereiste vlaggen.

19. Afmetingen — G20 UK gelabelde voorbeelden

G20 UK technische framing bij benadering (niet kopiëren naar eerdere gens of elke markt). Exacte cijfers variëren per wielen/uitrusting/aandrijflijn – bevestig VIN.

  • 320i Voorbeeld sedan: lengte ~4.713 mm · wielbasis ~2.851 mm · bagage ~480 l
  • 330e Sedan-bagage ~375 l (HV-pakketverpakking) — niet hetzelfde als verbranding
  • M340i xDrive Sedanbagage ~480 l · referentierand ~1.835 kg (UK blad)
  • G50 / i3 Saloon afmetingen — bevestig technische gegevens over de lanceringsmarkt; niet uitvinden

Gepubliceerde afmetingen zijn configuratie- en marktspecifiek.

17. Eerlijke profs

  • Extreem lange modelgeschiedenis en enorme wereldwijde eigenarengemeenschap
  • Brede motoren en aandrijflijnen verspreid over acht generaties
  • Sterke rijdynamiek in vele generaties; Touring-functionaliteit behouden
  • PHEV (330e), 48V M340i en Neue Klasse i3 Saloon elektrisch pad
  • Uitstekende specialistische kennis en onderdelen voor oudere modellen; ruime gebruikte keuze
  • CBS cultuur van digitale dienstverlening past bij Transfer Pack herkomst
  • Marktselector houdt regionale framing eerlijk zonder eigenaren af te sluiten

18. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen

  • Betrouwbaarheid en thema's variëren sterk per generatie en enginecode
  • De thema's dieselnabehandeling en turbobenzinekoeling/timing zijn duur als ze worden genegeerd
  • xDrive, PHEV en M-derivaten zorgen voor extra complexiteit en bedrijfskosten
  • UK G20-cijfers hebben een marktlabel – riskant om te universaliseren
  • 4 Series / I01 i3 verwarring leidt tot kopers en forumadvies
  • ADAS kwaliteit van ongevalreparatie en kalibratie zijn van belang bij moderne auto's

14. Een gebruikte 3 Series kopen

  • Identiteit: VIN · generatie (E21–G50) · carrosseriecode · motorcode · transmissie · aandrijflijn · markt · MY · importgeschiedenis
  • Geschiedenis: volledige service/CBS, facturen, consistentie van kilometerstanden, MOT/inspectie, terugroepacties, ongevallen-/importgeschiedenis
  • Mechanisch: koude start, olie/koeling, turbo, versnellingsbak, koppeling/DMF, ophanging, besturing, remmen, banden, emissies
  • Elektrisch: 12V belastingstest, laadsysteem, waarschuwingen, iDrive, camera's/ADAS
  • PHEV/EV: oplaadpoort, AC-opladen, HV SoH indien beschikbaar, thermisch beheer, software — I01 ≠ i3 Saloon
  • xDrive: bijpassende banden, geschiedenis van de tussenbak, AWD-gedrag tijdens proefrit
  • Carrosserie: reparatie na ongeval, gaten in de panelen, corrosie, binnendringend water, glas/verlichting
  • Afgeleide producten: M340i versus M3 versus 330e versus i3 Saloon — badge moet overeenkomen met VIN
  • 4 Series cheque: koop geen 4 Series in de verwachting dat de “huidige 3 Series Coupé” onderdelen/service-identiteit zijn
  • Documenten: CBS geschiedenis, facturen, terugroepacties, inspecties, twee sleutels, Transfer Pack indien aangeboden

20. Regels voor gegevenskwaliteit

Leid de motorcode of aandrijflijn nooit alleen af op basis van het embleem/de bekleding. Beschouw een facelift nooit als een nieuwe generatie tenzij BMW deze als zodanig identificeert. Productiedatum apart van registratiejaar opslaan; markt afzonderlijk van het huidige land van eigendom. Houd M3, 4 Series, I01 i3, PHEV HV versus 12V en verbranding xDrive versus EV AWD gescheiden. Geef de voorkeur aan BMW technische documentatie, overheidsbronnen en gezaghebbende inspectiegegevens.

21. V2 technische database-roadmap

V2 breidt zich uit naar gestructureerde gegevens: generatie, carrosseriecode, productieperiode, markt, modeljaar, motorfamilie/code, vermogen/koppel, transmissiecode, aandrijflijn, ophanging/remmen, PHEV/EV-batterij en opladen, software/ADAS-pakket — in plaats van ongecontroleerd proza. Voorbeeldvelden volgen ThreeSeriesTechnicalRecord in de Global Model Standard.

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • Oliefilterhuis / koeling lekt (motorcode eerst)

    Gen-bewust: B47/B48 en gerelateerde modules uit F30/G20-tijdperken sijpelen vaak naar plastic filterbehuizingen of koelinterfaces. Oudere auto's uit de N-serie hebben verschillende lekpatronen. Een gedateerde pakking/huisvesting met foto's heeft een waardevolle herkomst; ga nooit uit van één 3 Series olielekregel over acht generaties heen.

  • Verzorging distributieketting (motorcode eerst)

    Gen-bewust: N47 diesels (voornamelijk E90/F30 tijdperken) erfden het risico op kettingrek; later hebben B47/B48 nog steeds de juiste oliespecificatie en -interval nodig. E46–E90 benzine VANOS/kettingthema's verschillen per familie. Registreer de motorcode + facturen – verzin nooit één riem-/kettingclaim voor elke 3 Series.

  • Automatische / Steptronic / ZF-service

    Gen-aware: ZF 6HP/8HP en Steptronic applicaties hebben vloeiende geschiedenis nodig waar gespecificeerd. Schokkerige verschuivingen betekenen vaak achterstallige olie- of aanpassingsproblemen. DCT op geselecteerde M/DCT auto's is een andere familie. Log versnellingsbaktype van VIN — plak nooit G20 8 PK-advies op een E30 auto.

Gidsen en checklists

Meer BMW-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle BMW-modellen →

Veelgestelde vragen

Hoeveel generaties BMW 3 Series zijn er?+

Vanaf 2026 identificeert BMW het Neue Klasse-model als de achtste generatie. De afstammingslijn is E21, E30, E36, E46, E90 familie, F30 familie en G20 vóór G50/G51. Laat geen tussenliggende ‘generaties’ uit facelifts ineenstorten of bedenken.

Maakt de BMW 4 Series deel uit van de 3 Series?+

Historisch gezien waren de Coupé en Convertible 3 Series carrosseriederivaten (tot en met E9x). BMW heeft deze vervolgens onderverdeeld in de 4 Series-familie. De moderne 4 Series moet worden gekoppeld als een gerelateerd model en niet worden behandeld als een huidige 3 Series carrosserievorm. Toerverblijven 3 Series.

Is de BMW i3 hetzelfde als de oude elektrische i3?+

Nee. De moderne BMW i3 is de volledig elektrische 3 Series sedan die werd geïntroduceerd met de achtste generatie Neue Klasse (G50). Hij staat los van de eerdere I01 BMW i3 hatchback (2013–2022).

Is elke 3 Series achterwielaandrijving?+

Nee. RWD is de traditionele indeling, maar xDrive AWD is beschikbaar op geselecteerde generaties en motoren. PHEV en elektrische versies vereisen ook aandrijflijnspecifieke aandrijflijnrecords - lancering i3 xDrive maakt gebruik van EV AWD met dubbele motor, niet xDrive met verbranding.

Is elke 330e hetzelfde?+

Nee. Batterij-, motor-, elektromotor-, software-, laad- en marktspecificaties kunnen variëren per productiefase en markt. De huidige BMW UK-gegevens vermelden een batterij van 19,5 kWh, 11 kW AC-oplading en een elektrische actieradius van ongeveer 100 tot 100 km WLTP voor de genoemde G20/G21 330e-configuratie – voorzien van een marktlabel, niet universeel.

Is de M340i een M3?+

Nee. M340i / M340i xDrive is een M Performance 3 Series-derivaat. M3 (en M3 Touring) is het volledige BMW M-model en moet afzonderlijk worden geïdentificeerd in de taxonomie.

3 Series-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van BMW 3 Series-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de 3 Series. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de BMW Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance

BMW 3 Series Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst | The Owners Club