Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

BMW iX Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door BMW AG of BMW UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde BMW-dealer voordat u werk boekt. De iX is het speciaal ontwikkelde elektrische vlaggenschip Sports Activity Vehicle van BMW (I20, 2021-heden) – verschillend van de verbranding X5/X6 en van de latere iX1 en Neue Klasse iX3. De productie begon met xDrive40 en xDrive50; M60 is lid geworden vanaf 2022. De uitgebreide update van 2025 op Dingolfing behoudt dezelfde iX / I20 identiteit, terwijl xDrive45 / xDrive60 / M70 xDrive wordt geïntroduceerd met grotere bruikbare pakketten, herziene vermogenselektronica en een groter bereik - een technische fase, geen tweede generatie.

Bezit een iX? Bouw een digitaal dossier op van de batterijstatus, de oplaadgeschiedenis, onderhoudsgebeurtenissen, software/OTA-updates, rem-/bandenwerkzaamheden en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW iX Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

BMW iX
Studio-illustratie

Laatste iX nieuws

Bijgewerkt 2025 Uitgebreide update
  • Technisch stadium / efficiëntieGlobaal

    2025

    Vanaf maart 2025 Dingolfing productie blijft de uitgebreide iX update van BMW binnen I20: grotere bruikbare pakketten, herziene vermogenselektronica, tot ~25% meer kracht en efficiëntie, en tot 701 km WLTP voor bijgewerkte xDrive60. Een technisch stadium, geen nieuwe generatie.

    2025BMW Groep / technisch

  • Technische / prestatiefaseGlobaal

    M70 xDrive prestatiefase

    De 2025+ M70 xDrive vervangt de originele M60 in het bijgewerkte bereik: 485 kW / 659 hp, tot 1.015 Nm, 3,8 s 0–62 en 108,9 kWh bruikbaar in BMW UK lanceringsframing — dezelfde I20 generatie, herkomst op prestatieniveau.

    2025BMW Groep / technisch

  • Regionaal/bereikkaderVerenigd Koninkrijk

    UK WLTP mijlen voor bereik 2025

    BMW UK lanceringsbladen frame 2025+ bereik in mijlen: xDrive45 321–374, xDrive60 370–426, M70 321–366 — op de markt gelabeld en afhankelijk van wiel/specificatie. Plak geen UK mijlen op andere markten.

    2025BMW UK / product

Lees eerst — I20 vlaggenschip SAV eigendomsframing

Voor iX zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de staat van de batterij, de oplaadgeschiedenis, de software/OTA-generatie, de technische fase (origineel → update van 2025), thermisch beheer, 12V, hoogspanningssystemen, remmen/banden, onderhoudsgeschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Bedenk geen tweede generatie voor 2025. Behandel de WLTP mijlen van één markt niet als mondiale wet. De iX verschilt van de verbranding X5/X6 en van iX1 / Neue Klasse iX3 – ze voegen nooit hun identiteiten samen.

1. Generaties & platform

  • I20 — één generatie (2021-heden)

    Eén productiegeneratie voor de BMW iX. Speciaal ontwikkeld elektrisch vlaggenschip SAV op een CLAR-afgeleide / iX technologietoolkit met vijfde generatie BMW eDrive via de originele en 2025-updatefasen. Elektrische vierwielaandrijving met dubbele motor over de hele lijn. De wereldwijde beschikbaarheid van wegen begon eind 2021 met xDrive40 en xDrive50; M60 is toegetreden vanaf de modeljaarmarkten 2022/23.

  • Technische fasen binnen I20 (geen nieuwe generaties)

    Fase 1 — Oorspronkelijke lancering (2021–2024 / begin 2025, afhankelijk van de markt): xDrive40, xDrive50, M60. Fase 2 – 2025 uitgebreide update van maart 2025 om Dingolfing: xDrive45 vervangt xDrive40, xDrive60 vervangt xDrive50, M70 xDrive vervangt M60, met grotere bruikbare pakketten, herziene vermogenselektronica en BMW-quotes voor tot ~25% meer vermogen/efficiëntie en tot 701 km WLTP voor bijgewerkte xDrive60. Dit zijn product-/technische fasen – geen tweede iX-generatie voor de The Owners Club V1-taxonomie.

Marktnaamgeving, apparatuur en exacte output variëren. Koppel gegevens over vermogen, batterij, bereik en opladen altijd aan derivaat, productiefase en markt — bevestig VIN. Voeg nooit I20 iX samen met de identiteit iX1 of iX3.

2. Lichaamsstijl

  • Vijfdeurs sportactiviteitsvoertuig (SAV)

    Enkele carrosserievorm – speciaal ontwikkeld elektrisch vlaggenschip SAV silhouet met lounge-achtige cabine en gebogen displayarchitectuur. Configuratie met vijf zitplaatsen, afhankelijk van de marktspecificatie. Platte hoogspanningsbatterij in de vloer; tweemotorig elektrisch AWD op alle afgeleiden.

3. Batterij- en hoogspanningssysteem

Maak altijd onderscheid tussen brutocapaciteit en bruikbare/nettocapaciteit en gepubliceerde kerncijfers van VIN-specifieke waarden. Houd de originele en 2025+ pakketten gescheiden – bedenk niet één universeel “iX batterijformaat”.

  • Origineel xDrive40: 71,0 kWh netto / 76,6 kWh bruto — BMW gepubliceerd
  • Origineel xDrive50: 105,2 kWh netto / 111,5 kWh bruto — BMW gepubliceerd
  • Originele M60: architectuur met grote batterijen van de xDrive50-familie (~105 kWh netto / ~111,5 brutoklasse) — bevestig het VIN-blad
  • 2025+ xDrive45: 94,8 kWh netto (lancering BMW UK) — ongeveer 30% hoger dan voorganger xDrive40 bruikbaar
  • 2025+ xDrive60: 109,1 kWh netto (BMW UK lancering) · M70 xDrive: 108,9 kWh bruikbaar (BMW UK lanceringsformulering)
  • Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties als afzonderlijke herkomst – leid de gezondheid nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik

Batterijchemie, BMS-gedrag en laadcurvegegevens moeten afkomstig zijn uit de BMW-documentatie voor de VIN — behoud historische specificaties in plaats van ze te overschrijven met huidige bladen.

4. Derivaten en aandrijflijnen

Zes primaire derivaten in twee technische fasen binnen één I20-generatie. Elektrische dubbele motor AWD overal. Bind kW/hp, koppel, batterij en WLTP aan fase + marktblad – behandel de cijfers van één land nooit als mondiaal.

  • xDrive40 — originele fase

    Elektrisch met twee motoren AWD. BMW gepubliceerd: 240 kW / 326 hp · 630 Nm · ~6,1 s 0–100 · 71,0 kWh netto / 76,6 kWh bruto · DC tot 150 kW · AC tot 11 kW · ~10–80% in ~31 min met geschikte DC en voorconditionering · tot ~425 km WLTP klasse. Afhankelijk van markt/configuratie — bevestig VIN.

  • xDrive50 — originele fase

    Elektrisch met twee motoren AWD. BMW gepubliceerd: 385 kW / 523 hp · 765 Nm · ~4,6 s 0–100 · 105,2 kWh netto / 111,5 kWh bruto · DC ~195–200 kW klasse · AC tot 11 kW · ~10–80% in ~35 min gepubliceerd · tot ~630 km WLTP klasse. Afhankelijk van markt/configuratie — bevestig VIN.

  • M60 — originele prestatiefase

    Elektrische AWD-prestatieafgeleide met dubbele motor van de markten van modeljaar 2022/2023. BMW gepubliceerd: 455 kW / 619 hp piek · 1.015 Nm Sport / 1.100 Nm Launch Control · 3,8 s 0–100 · grote batterij uit de xDrive50-familie · DC ~195–200 kW-klasse · tot ~561 km WLTP klasse. Opladen beperkt door batterij/thermisch/lader, niet door motorpiek. Bevestig VIN.

  • xDrive45 — Update 2025+

    Vervangt xDrive40 in het bijgewerkte bereik (Dingolfing vanaf maart 2025). BMW UK lanceringsframing: 300 kW / 408 hp · 700 Nm · 5,1 s 0–62 · 94,8 kWh netto · DC ~175 kW klasse · UK WLTP 321–374 mijl afhankelijk van de specificatie · tot ~602 km WLTP klasse in sommige Europese frames. Op de markt gelabeld — bevestig VIN.

  • xDrive60 — Update 2025+ (lange termijn)

    Vervangt xDrive50 in het bijgewerkte bereik. BMW gepubliceerd: 400 kW / 544 hp · 765 Nm · 4,6 s 0–62 · 109,1 kWh netto · DC ~175–195 kW klasse · tot 701 km WLTP · UK WLTP 370-426 mijl. Belangrijkste afgeleide voor de lange termijn in het bereik van 2025 – afhankelijk van de markt/configuratie.

  • M70 xDrive — Prestatiefase 2025+

    Vervangt M60 in het bijgewerkte bereik. BMW UK lanceringsframing: 485 kW / 659 hp · tot 1.015 Nm · 3,8 s 0–62 · 108,9 kWh bruikbaar · DC ~195–200 kW klasse · UK WLTP 321–366 mijl · tot ~600 km WLTP klasse, afhankelijk van publicatie. Bevestig VIN/marktblad.

Exacte vermogens, actieradius, leeggewicht en uitrusting zijn modeljaar-, fase- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing – behandel het blad van één land niet als mondiaal.

5. Opladen

  • AC opladen: doorgaans maximaal 11 kW driefasige ingebouwde framing in BMW documenten — bevestig de ingebouwde oplader op VIN
  • Origineel xDrive40 DC: tot 150 kW · BMW ~31 min 10–80% met geschikte DC en voorconditionering
  • Origineel xDrive50 / M60 grootverpakking DC: ~195–200 kW klasse · BMW ~35 min 10–80% gepubliceerd voor xDrive50
  • 2025+ DC klassevoorbeelden: xDrive45 ~175 kW · xDrive60 ~175–195 kW · M70 ~195–200 kW — publicatieafhankelijk; bevestig het marktblad
  • Voorconditionering (handmatig of gekoppeld aan navigatie, indien beschikbaar) heeft een wezenlijke invloed op de sessiesnelheid van DC - loggedrag in de oplaadgeschiedenis

De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, batterijtemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, stationbelasting en voertuigsoftware. Log home wallbox, AC/DC sessies, duur, provider en onderbrekingen afzonderlijk van werkplaatsservicestempels.

6. Bereik — WLTP versus in de echte wereld

Maak altijd onderscheid tussen het officiële testbereik en de afstand in de echte wereld. Officiële cijfers zijn geen gegarandeerde reisafstanden en variëren per afgeleide, etappe, wielen en markt.

  • Origineel xDrive40: tot ~425 km WLTP klasse — afhankelijk van markt/configuratie
  • Origineel xDrive50: tot ~630 km WLTP klasse · M60: tot ~561 km WLTP klasse — bevestig marktblad
  • 2025+ xDrive60: BMW koersen tot 701 km WLTP (Europees lanceermateriaal) — belangrijkste afgeleide voor de lange afstand
  • UK met marktlabel 2025+ mijl (BMW UK lancering): xDrive45 321–374 · xDrive60 370–426 · M70 321–366 — afhankelijk van wiel/specificatie
  • De afstand in de echte wereld is kleiner in de winter, op snelwegsnelheid, met grotere wielen, zware belasting of aanhoudende HVAC — leid de batterijstatus niet af op basis van één rit

Het bereik wordt beïnvloed door snelheid, temperatuur, weer, wiel-/bandspecificatie, belasting, HVAC, rijstijl, accutemperatuur, SoC, productiefase en opties. Kopieer nooit het WLTP-blad van een land naar een andere markt.

7. Recuperatie en remmen

Adaptieve recuperatie in D combineert uitrollen en regen op basis van verkeers-, navigatie- en rijomstandigheden; selecteerbare regeneratieniveaus en sterkere regeneratie in B. Het geïntegreerde remsysteem coördineert elektrisch remmen en wrijvingsremmen. Regen vermindert het gebruik van conventionele remmen, maar elimineert de inspectie van schijven, remblokken, remklauwen, vloeistoffen, leidingen en corrosie niet. Bij lage kilometerstanden kan er nog steeds schijfcorrosie optreden als wrijvingsremmen niet vaak worden gebruikt.

8. Software en infotainment

Software is een kerncomponent van eigendom. De iX introduceerde het gebogen display van BMW en de nieuwste generatie iDrive-architectuur met Remote Software Upgrade-mogelijkheden. De exacte OS/iDrive-generatie varieert per productiefase en markt.

  • Softwareversie, iDrive/OS-generatie, OTA / Remote Software Upgrade datums en campagne-ID's bijhouden
  • Gedrag van gebogen display/digitale cockpit evolueert met de software: registreer de versie op het moment van een fout of reparatie
  • ConnectedDrive services, Digital Key (indien aanwezig), kaarten en ADAS software zijn voertuigkenmerken met versienummer
  • Ga er niet van uit dat het modeljaar gelijk is aan de softwaregeneratie — bevestig in iDrive of werkplaatsafdruk

Infotainment, navigatie, ADAS-kalibratie en verbonden diensten evolueren met de software. Houd de herkomst van de software bij naast de oplaad- en servicegegevens.

9. Afmetingen & gewichten

Vlaggenschip SAV voetafdruk. Gewichten, laadvermogen en trekken zijn afgeleide- en configuratiespecifiek - bevestig het VIN-marktblad voordat u capaciteit aanneemt.

  • Lengte / breedte / hoogte (ca.): 4.953 / 1.967 / 1.695 mm
  • Wielbasis (ca.): 3.000 mm
  • Bagagecapaciteit: ongeveer 500–1.750 liter, afhankelijk van configuratie/meetmethode
  • Geremde aanhangwagenbelasting: tot 2.500 kg vermeld in de originele xDrive40 technische gegevens — configuratie- en marktspecifiek; ga er nooit vanuit dat voor elke VIN
  • Luchtvering, integrale actieve besturing en adaptieve dempers zijn uitrustingsafhankelijk – opslaan op build/VIN-niveau, niet als universeel

Gepubliceerde afmetingen en gewichten zijn configuratiespecifiek. Gebruik officiële BMW technische gegevens voor de VIN in plaats van door de eigenaar geschatte waarden.

10. Eerlijke profs

  • Uitstekend EV bereik over lange afstanden in versies met grote batterij
  • Zeer sterke efficiëntie voor een grote luxe AWD EV
  • Extreem stille en comfortabele cabine
  • Sterk DC-oplaadvermogen voor zijn generatie
  • Geavanceerd thermisch beheer en batterijvoorconditionering
  • Hoge kwaliteit en lange wielbasis
  • Sterk trekvermogen in geschikte configuraties
  • Onderscheidend speciaal-EV ontwerp in plaats van een eenvoudige verbrandingsconversie
  • Uitstekende prestaties in M60 / M70 varianten
  • Sterke digitale/connected-car mogelijkheden

11. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen

  • Hoge aankoopprijs en mogelijk hoge reparatiekosten
  • Grote banden en hoogwaardige onderdelen kunnen duur zijn om te vervangen
  • De massa van een zwaar voertuig heeft invloed op de efficiëntie, de banden en de rembelasting
  • De complexiteit van software/elektronica kan het oplossen van problemen minder eenvoudig maken
  • Gebruikte kopers moeten de batterij- en softwaregeschiedenis verifiëren in plaats van alleen te vertrouwen op het geadverteerde bereik
  • Uitrusting varieert aanzienlijk per bouw en markt
  • Vroege xDrive40 heeft aanzienlijk minder batterijcapaciteit/bereik dan voertuigen uit de xDrive50-klasse
  • M-varianten ruilen bereik/efficiëntie in voor prestaties

12. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies: dit zijn discussiecategorieën die eigenaren kunnen documenteren. Behandel ze niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar technisch bewijsmateriaal.

  • Opladen

    DC sessiesnelheid versus afgeleide piek, preconditioneringsgedrag, handdrukken van openbare opladers, sessieonderbrekingen en thermische reductie.

  • Batterij

    Bereikvariatie, SoC-gedrag, batterijtemperatuur, waargenomen gezondheid en gedrag op het gebied van thermisch beheer: houd diagnostiek gescheiden van ritschattingen; tag origineel versus 2025+ podium.

  • Software

    iDrive / eigenaardigheden met gebogen schermen, ConnectedDrive / app-problemen, OTA / Remote Software Upgrade campagnes, navigatie en smartphone-integratie.

  • 12V systeem

    Laagspanningsaccuconditie, waak-/slaapgedrag en elektrische hulpsystemen — zwakke 12V kan HV-fouten nabootsen.

  • Chassis en rit

    Flagship SAV rijkwaliteit, luchtveringgedrag indien gemonteerd, bandengeluid, ophangingsslijtage en uitlijning op een zware koppelrijke EV.

  • Remmen

    Schijfcorrosie door te weinig gebruik van regen, remblok-/schijfslijtage, veroudering van de vloeistof en remgevoel.

  • Banden en wielen

    Slijtage bij een zware EV, belasting-/snelheidsclassificaties, winter-/zomeropstellingen, afwegingen tussen wielmaatefficiëntie en impact op de actieradius.

13. Service & onderhoud (EV)

Kopieer geen ICE X5 olieonderhoudsschema naar een EV. BMW iX volgt Condition Based Service (CBS) — intervallen en inspectie-eisen variëren per markt, modeljaar en afgeleide. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema in iDrive.

ArtikelTypisch intervalNotities
Geplande EV inspectie/service (iX)CBS — vaak jaarlijks / ~10.000–12.000 mijl (bevestig iDrive)I20 CBS — bedenk geen universeel mijleninterval. Ongeacht het dealersysteem / iDrive voor deze VIN. Verbrandingsolie verandert niet.
RemvloeistofCBS (vaak ~24 maanden)Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert.
12V batterijtestElke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomenBelastingstest — gescheiden van de herkomst van het HV pakket.
Cabine/pollenfilterCBS / vaak ~12 maandenJaarlijkse gewoonte op de meeste EVs.
Banden en uitlijningRegelmatig / elke onderhoudsbeurtZwaar SAV EV + koppel; belasting-/snelheidswaarden en wielkeuze zijn van invloed op het bereik.
Remblokken / schijven / corrosieElke onderhoudsbeurtRegen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie.
Vering en besturingElke onderhoudsbeurt / indien nodigDempers, bussen, uitlijning, luchtvering indien aanwezig — logboek met facturen.
Koelmiddelcircuits / thermisch systeemVolgens BMW schemaHV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk; fouten in de voorconditionering registreren.
Inspectie van hoogspanningssysteemPer BMW schema / campagneGeautoriseerde EV-technicus — registreer waarschuwingen en reparaties.
Software / OTA controleTijdens service of wanneer daarom wordt gevraagdRecord OS/iDrive versie + datum in Digital Service History (Remote Software Upgrade indien aanwezig).
Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden)Eigenaar / dealer / derde partijAfzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”.
Oplaadsysteem / poort / kabelElke service / indien nodigAC ~11 kW en DC piek (150–200 kW klasse per afgeleide/fase) sessienotities horen thuis in de kostengeschiedenis.

Service-intervallen en inspectie-eisen variëren per markt, modeljaar, afgeleide en productiefase. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema.

14. EV batterijstatus en herkomst

Batterijstatus is een eersteklas herkomstcategorie voor iX. Onderscheid diagnostische resultaten van de fabrikant, door de eigenaar gerapporteerde bereikschattingen en batterijtests van derden.

  • SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testaanbieder
  • Aantekeningen over oplaadgedrag en softwareversie tijdens testtijd
  • Garantiestatus, HV waarschuwingen, modulereparaties en batterijgerelateerde werkzaamheden
  • Productiefase (origineel / 2025+) en afgeleide (40/50/M60 versus 45/60/M70) tijdens de testperiode
  • Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack

Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. De laadgegevens moeten gescheiden blijven van de onderhoudsstempels van de werkplaats.

15. Inspectie & rijklaarheid

Terminologie wordt per land aangepast – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, Amerikaanse staatssystemen en andere lokale regels.

  • Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
  • Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
  • EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van band/rem, ophanging) zijn nog steeds van belang bij inspectie
  • Verwar een geslaagde periodieke keuring niet met een volledige BMW CBS EV servicestempel

Bevestig de vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig.

16. Terugroepacties en campagnes

  • Controleer VIN op officiële BMW/nationale veiligheidsportals voor uw markt
  • Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
  • Ga er niet vanuit dat een campagne uit één markt geldt voor elke iX wereldwijd

Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes kan variëren per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron.

18. Officiële bronnen

Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met BMW AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie. Geef de voorkeur aan VIN-specifieke BMW-zoekopdrachten in de gebruikershandleiding boven verzonnen deep links.

  • BMW UK — technische gegevens van model, opladen, batterij, actieradius en uitrusting (gebruik de officiële UK technische pagina's van BMW voor uw afgeleide/fase)
  • BMW Group PressClub — openbare technische aankondigingen inclusief oorspronkelijke lancering en uitgebreide update voor 2025
  • GOV.UK / DVSA — UK terugroepacties en voertuigveiligheidscontroles (gebaseerd op VIN)
  • Nationale technische autoriteiten voor uw registratiemarkt

19. Een gebruikte iX kopen

  • Identiteit: VIN · modeljaar · afgeleide (xDrive40 / 50 / M60 of xDrive45 / 60 / M70) · productiefase (origineel / 2025+) · markt · opties · importgeschiedenis
  • Batterij: gezondheidsbewijs, garantie, HV-waarschuwingen, oplaadprestaties, reparaties/vervangingen - bruikbare versus gepubliceerde capaciteitsverwoording per fase
  • Opladen: AC/DC test waar praktisch, connector/klep, kabels, laadgeschiedenis, preconditioneringsgedrag, afgeleide DC piekklasse
  • Chassis: banden, ongelijkmatige slijtage, remmen, ophanging, uitlijning van de stuurinrichting, luchtvering indien gemonteerd – wielmaat heeft invloed op bereik en rijgedrag
  • Elektrisch: 12V belastingtestgeschiedenis, opgeslagen fouten, gebogen display/camera's, ADAS, klimaat/warmtepomp indien aanwezig
  • Software: OS/iDrive-versie, Remote Software Upgrade / OTA campagnes, ConnectedDrive — ga er niet van uit dat MY = OS-generatie
  • Podiumhelderheid: origineel 40/50/M60 versus 2025+ 45/60/M70 — dezelfde I20 gen, verschillende gepubliceerde packs en outputs
  • Body: lak, paneelopeningen, onderkant/batterijbehuizing, reparaties bij ongeval, toestand van de oplaadpoort
  • Documenten: BMW servicegeschiedenis, facturen, terugroepacties, batterijrapporten, oplaadgegevens, inspecties, sleutels, handleidingen
  • Verwachtingen bereik: vergelijk het WLTP blad met de wielspecificaties en het klimaat – wijs “gezondheidsclaims” voor enkele reizen af
  • Gewichten/slepen: bevestig stoeprand, laadvermogen, dakbelasting en geremd slepen voor de afgeleide en markt (configuratiespecifiek - tot 2.500 kg vermeld op sommige originele xDrive40-bladen)
  • Testrit: verifieer DC sessiegedrag, ADAS, regenmodi, 12V ontwaakgedrag en iDrive versie vóór aankoop

20. Heb je een iX? Bescherm de verkoopwaarde

Voor een elektrisch vlaggenschip SAV is het eigendomsverhaal meer dan alleen kilometers. De staat van de accu, de laadgeschiedenis, de softwarefase, het onderhoud, de gegevens over de remmen/banden en gedocumenteerde reparaties kunnen allemaal deel uitmaken van de herkomst van het voertuig. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.

  • Voeg iX toe aan Garage — gratis digitaal eigendomsrecord
  • Registreer de batterijstatus, oplaadgeschiedenis en OS/iDrive softwareversies
  • Volg CBS onderhoud, inspecties, reparaties, banden/remmen en terugroepacties met facturen
  • Notitie productiefase (origineel / 2025+) en afgeleide in het Garage-profiel
  • Preconditioneringsgedrag en DC sessienotities registreren als herkomst van de kosten
  • Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • DC / AC oplaadprestaties

    DC-pieken variëren per afgeleide en fase — ongeveer 150 kW (origineel xDrive40), ~195–200 kW klasse (oorspronkelijke grootverpakking / M70 klasse) en ~175–195 kW klasse op veel 2025+ vellen. AC is doorgaans 11 kW. Voorwaarden voor logsessies, pre-conditionering en onderbrekingen – niet alleen claims uit de brochure kW.

  • Batterijstatus en bereikvariatie

    Bruto versus netto/bruikbaar gescheiden houden: origineel xDrive40 71/76,6 · xDrive50 105,2/111,5 · 2025+ xDrive45 94,8 netto · xDrive60 109,1 netto · M70 108,9 bruikbaar (lanceringstekst BMW UK). De actieradius varieert afhankelijk van de wielen, het niveau, de temperatuur en de belasting. Leid SoH niet alleen af ​​uit de actieradiusweergave.

  • Software / iDrive / Remote Software Upgrade

    Gebogen display, iDrive-generatie en besturingssysteemfase evolueren met OTA en dealerupdates. Registreer versie, datum en eventuele campagnes – ga er niet van uit dat het modeljaar gelijk is aan de softwaregeneratie.

  • 12V hulpbatterij

    Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij.

Gidsen en checklists

Meer BMW-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle BMW-modellen →

Veelgestelde vragen

Is de BMW iX de elektrische X5?+

Nee. Hij neemt een vergelijkbare luxe-SAV-ruimte in beslag, maar is een speciaal BMW i elektrisch model met zijn eigen architectuur- en technologiepakket – en geen verbrandingsmotor X5 met een batterijbadge.

Is de iX hetzelfde als de iX3?+

Nee. iX en iX3 zijn afzonderlijke modellijnen. De iX werd eerder gelanceerd als het vlaggenschip van BMW op het gebied van elektrische technologie; de iX3 ging later over naar de Neue Klasse-generatie. Voeg nooit I20 iX specificaties samen met iX3.

Kreeg de iX in 2025 een nieuwe generatie?+

Nee. De auto uit 2025 is een uitgebreide modelupdate binnen de modellijn iX / I20 en is geen tweede generatie. Bewaar originele xDrive40/50/M60-gegevens gescheiden van 2025+ xDrive45/60/M70.

Welke iX heeft het langste bereik?+

De bijgewerkte xDrive60 is de belangrijkste langeafstandsversie in de reeks van 2025, waarbij BMW tot 701 km WLTP vermeldt in Europees lanceermateriaal. Het werkelijke bereik is afhankelijk van de markt, de wielen, de banden en de uitrusting. Beschouw één blad nooit als mondiale wetgeving.

Is de iX geschikt voor lange afstanden?+

Ja. Derivaten met grote accu's, efficiënte aandrijfsystemen, thermisch beheer en krachtig DC-opladen maken hem tot een van de sterkere luxe EVs voor lange afstanden, hoewel het bereik in de echte wereld snelheids- en temperatuurafhankelijk blijft.

Moeten gebruikte kopers een batterijstatusrapport krijgen?+

Ja. Een onafhankelijke diagnose van de batterijstatus is een van de nuttigste toevoegingen aan een gebruikt iX herkomstrecord – veel nuttiger dan een enkele claim over het weergegeven bereik.

iX-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van BMW iX-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de iX. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de BMW Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance

BMW iX Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst | The Owners Club