Owners Club · Digitale servicegeschiedenis
BMW 1 Series Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst
Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet aangesloten bij, onderschreven of gesponsord door BMW AG of BMW UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde BMW-dealer voordat u werk boekt. De naam 1 Series omvat vier generaties: E81/E82/E87/E88 (RWD), F20/F21 (RWD), F40 (op FWD gebaseerd UKL) en F70 (vierde generatie, op FWD gebaseerd – geen F40 facelift). Voeg nooit technische gegevens samen tijdens de pauze van RWD→FWD.
Bezit een BMW 1 Series? Bouw een digitaal dossier op van generatie-identiteit, architectuur (RWD versus FWD/xDrive), CBS onderhoudsgebeurtenissen, versnellingsbakwerk, 48V mild-hybride items indien gemonteerd, terugroepacties en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is kennis → duidelijkheid over generatie → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.
Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match BMW 1 Series Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Laatste 1 Series nieuws
Bijgewerkt 2026- Regionaal/huidig bereikUK markt
Huidig F70 UK bereik — 120, 123 xDrive, M135 xDrive De __TOK10__-gelabelde xDrive line-up van
BMW belicht drie afgeleiden: 120 (170 hp / 280 Nm, FWD, 48V MHEV), 123 xDrive (218 hp / 360 Nm) en M135 xDrive (300 hp / 400 Nm). De cijfers hebben een marktlabel – bevestig VIN buiten de UK.
2024–BMW UK / product
- Mondiale ontwikkeling / nieuwe generatieGlobaal
Introductie van de vierde generatie — F70, OS9 en nieuw chassis
F70 arriveert als de vierde generatie van de 1 Series (2024–), geen F40 facelift – herzien chassis/motoren en BMW Operating System 9 met QuickSelect Curved Display. Houd de identiteiten F40 en F70 gescheiden.
2024BMW Lancering van groepen/modellen
- ProductiecontinuïteitGlobaal
Leipzig productiecontinuïteit — F70 na F40
BMW zet de productie van 1 Series voort op Leipzig, waarbij F70 F40 volgt — eigendomsrecords moeten de juiste generatie markeren in plaats van uit te gaan van continue F40 technische gegevens.
2024BMW productie / fabriek
Lees eerst — vier generaties en de pauze van RWD→FWD
Voor de 1 Series zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de identiteit van de generatie (E8x · F20/F21 · F40 · F70), architectuur (RWD versus op FWD gebaseerde UKL), carrosseriestijl, afgeleide (incl. M135 / M140 / 128ti / 1 Series M Coupé), versnellingsbak, aandrijflijn, CBS geschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. F70 is generatie 4 – geen F40 facelift. Overschrijf cijfers uit het RWD-tijdperk niet met gegevens uit F40/F70. Behandel de machtscijfers van één markt niet als mondiale wet.
1. Generaties en platforms

Studio-illustratie Generatie 1 — E81 / E82 / E87 / E88 (2004–2011/2013)
Eerste 1 Series-familie op een compact platform met achterwielaandrijving. Vijfdeurs E87, driedeurs E81, coupé E82 en cabriolet E88. De productievensters verschillen per carrosserie: cabriolet en coupé kwamen later begin 2010 op de markt. Benzine- en dieselfamilies uit de N-serie; handmatig en automatisch. RWD eigendomsthema’s domineren. Pas de F40/F70 FWD checklists niet achterstevoren toe.

Studio-illustratie Generatie 2 — F20 / F21 (2011–2019)
Tweede generatie hatchback: vijfdeurs F20 en driedeurs F21, nog steeds met achterwielaandrijving. Brede benzine/dieselmix inclusief N47/B47 diesels en B38/B48 benzines per jaar. In dit tijdperk verschijnen M135i / M140i prestatiederivaten. LCI-updates zijn fasen binnen F20/F21 en vormen geen nieuwe generatie. Blijft aan de RWD-kant van de architectuurbreuk.

Studio-illustratie Generatie 3 — F40 (2019–2024)
Derde generatie op de FWD-gebaseerde UKL-architectuur van BMW — de belangrijkste verpakkings- en aandrijflijnbreuk van E8x/F20. Vijfdeurs hatchback alleen in volumemarkten. 128ti en M135i xDrive zijn opmerkelijke derivaten. 7 versnellingen DCT op veel automaten. Voeg nooit F40 power/dims samen in F20 of E8x records.

Studio-illustratie Generatie 4 — F70 (2024-heden)
Vierde generatie — geen F40 facelift. Voortzetting van de op FWD gebaseerde architectuur met herzien chassis, motoren en BMW OS 9 / QuickSelect Curved Display. Voorbeelden van series met het UK-label zijn 120, 123 xDrive en M135 xDrive (zie aandrijflijnen). Bevestig VIN voordat u vergelijkt met F40.
Verbind vermogen, versnellingsbak, aandrijflijn en afmetingen altijd aan generatie en markt — bevestig VIN. VCE moet E8x/F20 (RWD) en F40/F70 (FWD-gebaseerd) scoren als verschillende architectuurfamilies.
2. Carrosseriestijlen
Vijfdeurs luik
Kernvolume over E87, F20, F40 en F70. Het bagagevolume en de verpakking veranderen sterk tijdens de pauze van RWD→FWD – kopieer nooit F70 liter naar een E87.
Driedeurs luik
E81 en F21 driedeurs luiken. Niet op dezelfde manier aangeboden op de F40/F70 volumebereiken – bevestig de carrosseriestijl op de VIN voordat u deuren of glas vergelijkt.
Coupé en cabriolet (E82 / E88)
E82 coupé en E88 cabriolet zitten in Gen 1. Latere tweedeurs sportverpakkingen werden opgenomen in de 2 Serie-familie – behandel de moderne 2 Serie niet als “1 Series coupé” voor servicethema’s.
3. Prestatiederivaten
1 Series M Coupé (E82)
Beperkte, hoogwaardige E82-derivaat - verschillend van latere M135/M140-badges. Houd identiteits-, chassis- en motorfacturen gescheiden van de volume-E87-luikchecklists.
M135i / M135 xDrive
F20-tijdperk M135i (RWD) en later F40/F70 M135i / M135 xDrive (FWD-gebaseerd xDrive) zijn verschillende auto's met vergelijkbare badges. UK F70 M135 xDrive voorbeeld met label: 300 hp / 400 Nm · xDrive · 7 versnellingen · 0–62 ~4,9 s · 250 km/u beperkt. Bevestig generatie.
M140i (F20 LCI)
F20 LCI zescilinder prestatie-hatchback — RWD-tijdperk. Plak geen F70 M135 xDrive figuren op een M140i VIN.
128ti (F40)
F40 sportgericht FWD luik (ti). Verschilt van M135i xDrive — verschillende machts-, gedrevenheids- en eigendomsthema's. Registreer de exacte badge.
4. Aandrijflijnen per generatie
Motorfamilies veranderen per generatie en per markt. De onderstaande UK F70-cijfers zijn marktvoorbeelden – geen universeel mondiaal overzicht. Bevestig VIN / handboek.
E8x — benzine en diesel (RWD)
Benzine- en dieselfamilies uit de N-serie per markt en jaar. Handmatig en automatisch. Uitgangen en emissieapparatuur lopen sterk uiteen: bewaar de motorcode, niet alleen de badgetaal “118d/120i”.
F20/F21 — benzine en diesel (RWD)
Brede mix inclusief N47/B47 diesels en B38/B48 benzines per jaar, plus M135i/M140i. Distributieketting- en oliethema's zijn specifiek voor de motorcode. Blijft RWD (xDrive indien aangeboden op geselecteerde auto's).
F40 — benzine en diesel (gebaseerd op FWD)
UKL benzine-/dieselfamilies met 128ti en M135i xDrive derivaten. Veel automaten gebruiken DCT met 7 versnellingen. Gebruik de serviceaannames van E8x/F20 RWD niet opnieuw.
F70 — huidige voorbeelden met UK-label
UK met marktlabel (niet universeel): 120 — 170 hp / 280 Nm / FWD / 7 versnellingen Steptronic DCT / 48V MHEV / 0–62 7,8 s / 140 mph / ~0,9 kWh extra batterij. 123 xDrive — 218 hp / 360 Nm / xDrive / 7 versnellingen / 48V / 0–62 6,3 s / 243 km/u. M135 xDrive — 300 hp / 400 Nm / xDrive / 7 versnellingen / 0–62 4,9 s / 250 km/u begrensd. Bevestig lokale bladen buiten de UK.
Exacte prestaties, leeggewicht en uitrusting zijn generatie-, afgeleide-, modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing.
5. Transmissies
Handgeschakelde versnellingsbakken en automaten (inclusief ZF automaten op RWD gens en 7 versnellingen DCT / Steptronic DCT op F40/F70) zijn afhankelijk van generatie, motor en markt. Registreer de versnellingsbakfamilie en eventuele vloeistofonderhoudsfacturen afzonderlijk van de motoroliestempels. Ga er nooit vanuit dat F70 Steptronic DCT intervallen van toepassing zijn op een E87 automaat.
6. Aandrijflijn — RWD / FWD / xDrive
Implicatie van eigendom: E8x en F20/F21 zijn auto's met achterwielaandrijving (verschillende bandenslijtage, wintergedrag, aandrijfas/diff-thema's). F40 en F70 zijn gebaseerd op FWD met optionele xDrive op geselecteerde afgeleiden - verschillende koppelings-/aandrijfeenheidthema's en cabine-uitrusting. Het registreren van de aandrijflijn op de VIN is verplicht voordat u verhalen over ‘hoe een 1 Series rijdt’ vergelijkt.
7. Chassis en ophanging
De lay-outs van de ophanging, bussen en uitlijningsprioriteiten verschillen tussen de RWD→FWD remblokken en tussen M/ti-derivaten en volumeauto's. Boomstamdempers, veren, bussen, uitlijning en bandenmaten met kilometerstand — behandel E87 en F70 niet als één chassisfamilie.
8. Infotainment en software
iDrive tijdperken omvatten CCC/CIC/NBT op eerdere auto's tot en met F70 BMW Operating System 9 met QuickSelect en Curved Display. Registreer de generatie van de head-unit, de softwareversie en de OTA-/campagnedatums – ga er niet van uit dat het modeljaar gelijk is aan de softwaregeneratie.
9. Veiligheid & ADAS
ADAS-pakketten zijn VIN-gebonden en generatiespecifiek. Camera-/radarkalibratie na werkzaamheden aan de voorruit of bumper is van belang bij latere auto's. Ga er niet van uit dat elke 1 Series hetzelfde actieve veiligheidsbereik heeft; bevestig de uitrusting op het bouwblad.
10. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies — discussiecategorieën om te documenteren. Verbind elk thema met de juiste generatie, motorcode en aandrijflijn. Bedenk geen faalpercentages en behandel forumthema's niet als bevestigde gebreken.
Timingsystemen
N47 kettingrek op toepasselijke F20 diesels; latere oliespecificatie-discipline uit de B-serie; De ontwerpen E8x en F70 verschillen per familie. Altijd eerst de motorcode.
Turbo-/dieselnabehandeling
Turbostoringen, DPF/EGR-thema's bij dieselauto's - afhankelijk van generatie en markt. Waarschuwingen en facturen registreren; verzin nooit beweringen over emissie-apparatuur.
Koppeling en vliegwiel met dubbele massa
Handgeschakelde auto's van verschillende generaties: koppeling en DMF-slijtage met kilometerstand/stijl. Bewaar facturen – anders dan de DCT vloeiende thema's op F40/F70 automaten.
Ophanging & bussen
Busjes voor/achter, dempers en uitlijning — vooral op RWD prestatieauto's en FWD hot hatches met grotere wielen.
Infotainment en elektronica
iDrive loopt vast, Bluetooth, navigatiekaarten, batterij leeglopen van modules - genereren van tag-hoofdunit (incl. OS9 op F70).
12V batterij
Zwakke 12V veroorzaakt waarschuwingen, geen start en ADAS eigenaardigheden op alle gens. Belastingtest; op F70 MHEV auto's blijft 12V gescheiden van het kleine 48V hulppakket.
48V mild hybride (indien aanwezig)
Voornamelijk F70 UK 120 / 123 xDrive frame — kleine hulpbatterij van de ~0,9 kWh-klasse, geen PHEV. Log MHEV identiteit; verzin geen tractie-pack SoH-verhalen.
DCT / Steptronic gedrag
Lage trillingen, harde schakelingen en te laat vloeistof op F40 DCT / F70 Steptronic DCT. Houd versnellingsbakfacturen gescheiden van motorolie.
11. Service & onderhoud (CBS)
BMW 1 Series volgt Condition Based Service (CBS) — intervallen variëren per markt, generatie, motor, aandrijflijn en gebruik. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW onderhoudsschema in iDrive. Genereren van tags (E8x / F20 / F40 / F70) op elke postzegel. Bedenk niet één universeel olie-interval voor elke 1 Series.
| Artikel | Typisch interval | Notities |
|---|---|---|
| Motorolie en filter (CBS) | CBS — vaak jaarlijks / ~10.000–12.000 mijl (bevestig iDrive) | Generatiebewust CBS — oliekwaliteit is motorcodespecifiek. Welke iDrive ook wordt weergegeven voor deze VIN. |
| Remvloeistof | CBS (vaak ~24 maanden) | Kalendervervanging — vloeistof absorbeert vocht. |
| Bougies (benzine) | Per handboek / CBS | Alleen benzine — bevestig code en generatie. |
| Luchtfilter / cabine(micro)filter | CBS / vaak ~12 maanden voor hut | Gemeenschappelijke jaarlijkse gewoonte — bevestig VIN. |
| Remblokken/schijven | Elke onderhoudsbeurt / zoals gedragen | Inspecteer slijtage en corrosie; log met kilometerstand. |
| Banden en uitlijning | Regelmatig / elke onderhoudsbeurt | RWD versus FWD slijtagepatronen verschillen - let op de aandrijflijn. |
| Koelvloeistof/koelsysteem controleren | Volgens BMW schema | Lekkages, thermostaat, waterpomp — generatie/motorspecifiek. |
| Versnellingsbakvloeistof (DCT / ZF / handmatige koppeling indien van toepassing) | Per versnellingsbak en handboek | F40/F70 DCT ≠ E8x/F20 ZF — type houtversnellingsbak. |
| 48V mild-hybride controle (indien aanwezig) | Per BMW schema / campagnes | F70 MHEV hoofdzakelijk — klein hulppakket; geen PHEV HV-service. |
| Software / iDrive versiecontrole | Tijdens service of wanneer daarom wordt gevraagd | Record OS/iDrive versie + datum (OS9 op F70). |
| 12V batterijtest | Elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomen | Belastingstest — gescheiden van 48V indien aanwezig. |
| Recall/campagnecontrole | Bij elke dienst | VIN + markt + generatiespecifiek. |
Service-intervallen variëren per markt, generatie, modeljaar, motor en aandrijflijn. Controleer altijd het VIN-specifieke BMW CBS schema.
12. Inspectie & rijklaarheid
Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, US staatssystemen en andere lokale regels vormen een mondiaal raamwerk.
- Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de CBS-stempels van de fabrikant
- Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
- Remmen, banden, verlichting, ophanging en emissieapparatuur zijn nog steeds belangrijk op ICE-auto's
- Verwar een geslaagde periodieke keuring niet met een volledige BMW CBS servicestempel
Bevestig de vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig.
13. Terugroepacties en campagnes
- Controleer VIN op officiële BMW/nationale veiligheidsportals voor uw markt
- Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
- Ga er niet vanuit dat een campagne uit één markt of generatie van toepassing is op elke 1 Series wereldwijd
Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes varieert per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron.
19. Afmetingen — F70 UK gelabeld
F70 UK geschatte technische framing (niet kopiëren naar E8x/F20/F40 records zonder bevestiging). Exacte cijfers variëren per wielen/uitrusting – bevestig VIN.
- Lengte/breedte/hoogte: ca. 4361/1800/1459 mm
- Wielbasis: ca. 2670 mm
- Bagage 120 / 123: ca. 300–1135 L
- Bagage M135: ca. 380–1200 L
Gepubliceerde afmetingen zijn configuratie- en marktspecifiek.
17. Eerlijke profs
- Duidelijke afstamming van vier generaties met officiële chassiscodes
- RWD compact karakter op E8x en F20/F21 nog steeds gewaardeerd door liefhebbers
- F40/F70 FWD verpakking zorgt voor meer binnenruimte voor veel eigenaren
- Grote keuze uit gebruikte markten, van begin E87 tot en met huidige F70
- Sterke prestatiederivaten (M Coupé, M135/M140, 128ti, M135 xDrive)
- CBS digitale servicecultuur past bij Transfer Pack herkomst
- Marktkiezer houdt regionale framing eerlijk zonder eigenaren af te sluiten
18. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen
- RWD→FWD-pauze brengt kopers in verwarring die ervan uitgaan dat elke 1 Series hetzelfde voelt
- Vergelijkbare badges (M135 enz.) omvatten verschillende architecturen – gemakkelijk verkeerd te vergelijken
- Timing, olielekkage en DCT-thema's zijn generatie-/motorspecifiek - één checklist mislukt
- F70 UK cijfers hebben een marktlabel – riskant om universeel te maken
- Kopers van een coupé/cabriolet mogen E82/E88 niet verwarren met latere 2-series
- US/CA hatch-retail historisch beperkt voor latere generaties - gebruikte importproducten hebben originele handboeken nodig
14. Een gebruikte 1 Series kopen
- Identiteit: VIN · generatie (E8x / F20 / F40 / F70) · carrosserievorm · markt · MIJN · importgeschiedenis — bevestig dat F70 niet verkeerd wordt verkocht als F40 LCI
- Architectuur: RWD (E8x/F20) versus FWD-gebaseerd (F40/F70) voordat het rijgevoel of de servicethema's worden vergeleken
- Motor: koude start, oliepeil/geschiedenis, koelvloeistof, lekkages, facturen van het distributiesysteem, motorcode
- Versnellingsbak: handmatige koppeling/DMF of DCT/ZF gedrag, vloeistoffacturen, waarschuwingen
- Aandrijflijn: FWD / RWD / xDrive bevestiging; aandrijfas/diff- of koppelingsthema's per architectuur
- Chassis: banden, ongelijkmatige slijtage, remmen, ophanging, stuurinrichting, uitlijning
- Elektrisch: 12V belastingstest, iDrive generatie, ADAS camera's, 48V MHEV waar geclaimd
- Afgeleide producten: M Coupé / M135 / M140 / 128ti / M135 xDrive — badge moet overeenkomen met VIN
- Documenten: BMW CBS geschiedenis, facturen, terugroepacties, inspecties, twee sleutels, Transfer Pack indien aangeboden
- Testrit: controleer diensten, geluiden, ADAS en softwareversie vóór aankoop
Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.
De pakking van het oliefilterhuis lekt
Algemene kennis: B47/B48-modules (voornamelijk F20 laat / F40 / gerelateerd) sijpelen vaak naar de plastic filterbehuizing. E8x Auto's uit de N-serie hebben verschillende lekpatronen. Een gedateerde pakking/huisvesting met foto's heeft een hoge herkomstwaarde. Ga nooit uit van één 1 Series olielekregel voor de RWD en FWD gens.
DCT / Steptronic dubbele koppelingsservice
Algemene kennis: F40 7-versnellingsbak DCT en F70 7-versnellingsbak Steptronic DCT hebben vloeistof nodig op het interval waar aangegeven. Schokkerig schakelen bij lage snelheid betekent vaak te laat olie. E8x/F20 automaten (bijv. ZF) zijn een andere servicefamilie – registreer het type versnellingsbak met VIN, plak nooit F70 DCT advies op een E87.
Verzorging distributieketting / riem (motorcode eerst)
Gen-bewust: F20 N47 diesels erfden het risico op kettingrek; later hebben B47/B48 nog steeds de juiste oliespecificatie en -interval nodig. De timingontwerpen E8x en F70 verschillen per motorfamilie. Registreer de motorcode + facturen – verzin nooit één riem-/kettingclaim voor elke 1 Series.
Gidsen en checklists
Meer BMW-modellen
Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.
Veelgestelde vragen
Hoeveel generaties BMW 1 Series zijn er?+
Vier grote generaties volgens de officiële afstamming van BMW: Gen 1 E81/E82/E87/E88 (2004–2011/2013 per lichaam), Gen 2 F20/F21 (2011–2019), Gen 3 F40 (2019–2024) en Gen 4 F70 (2024–heden). Voeg ze niet samen tot één doorlopend technisch model.
Is de F70 een facelift van de F40?+
Nee. F70 is de vierde generatie van de 1 Series. Behandel het afzonderlijk van F40 voor afmetingen, aandrijflijnen, software en servicethema's, ook al zijn beide op FWD-gebaseerde UKL-architectuur.
Is elke BMW 1 Series achterwielaandrijving?+
Nee. E8x en F20/F21 hebben achterwielaandrijving (xDrive op geselecteerde latere auto's, indien aangeboden). F40 en F70 zijn op FWD gebaseerde UKL-platforms met optionele xDrive op geselecteerde derivaten. Registreer de aandrijflijn altijd op de VIN.
Gebruiken F40 en F70 dezelfde engine?+
Nee. Plak geen F70 UK 120 / 123 xDrive / M135 xDrive cijfers op een F40 VIN, of ga ervan uit dat de resultaten over de modeljaren heen identiek zijn. Bevestig de motorcode en het marktblad.
Welke versnellingsbak gebruikt de huidige UK F70?+
UK-gelabelde F70 voorbeelden gebruiken een 7-traps Steptronic automaat met dubbele koppeling op 120, 123 xDrive en M135 xDrive. Historische E8x/F20 handleidingen en ZF automaten zijn verschillend: log de transmissie altijd per generatie.
Is de M135 xDrive een volledige M-auto?+
M135 xDrive is de hoogwaardige 1 Series-afgeleide voor F40/F70-tijdperken - niet hetzelfde als een auto met een volledige M-divisie met een Competitie-badge, zoals een M2/M3/M4. Registreer de exacte badge en aandrijflijn.
1 Series-eigenaar discussies
Laatste gesprekken van BMW 1 Series-eigenaren in de club.
Nog geen discussies voor de 1 Series. Wees de eerste eigenaar die begint!
Stel een vraag / Plaats een fotoWord lid van de BMW Owners Club community
Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.