Owners Club · Digitális szervizelőzmény
BMW i5 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG-t. Erősítse meg a VIN adatait. A i5 a nyolcadik generációs 5 Series (G60 Sedan, G61 Touring) akkumulátoros elektromos tagja. Saját oldala van. A 5 Series hub a belső égésű, a mild hibrid és a plug-in hibrid autók családi oldala marad.
Van egy BMW i5? Add hozzá a garázsodhoz. Rögzítsen minden szervizelést, ellenőrzést, töltést, akkumulátor-egészségügyi tesztet és javítást. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW i5 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb i5 hírek
Frissítve 2026. július- Globális termelésGlobális
Kétmilliomodik BMW A BEV csoport egy i5 M60 xDrive
2026 májusában a BMW csoport megépítette kétmilliomodik, teljesen elektromos járművét: egy i5 M60 xDrive, Dingolfing. Az üzemben iX, i5 Sedan/Touring és i7 is készül. Ez egy globális termelési mérföldkő, nem egy új i5 generáció.
2026. májusBMW PressClub →
- Regionális bevezetésIndia
i5 Long Wheelbase indul Indiában
2026. augusztus–szeptember: A BMW elindította az első i5 hosszú tengelytávot Indiában. Helyben gyártják (G68). A BMW 81,6 kWh akkumulátort és akár 669 km-es hatótávot idéz. Ez egy indiai piaci történet – nem egy globális G60 specifikáció.
2026. augusztus–szeptemberBMW PressClub India →
- Folyamatos frissítésekGlobális
i5 PressClub – folyamatos globális frissítések
BMW globális i5 PressClub témája továbbra is közzéteszi a díjszabást, a tulajdonjogot és a termékfejlesztéseket. Az oldal frissítésekor használja az adott hírfolyam legutóbbi keltezésű cikket, ahelyett, hogy egyetlen statikus elemet a teljes történetként kezelne.
2026. júliusBMW PressClub →
Először olvassa el
Kössön minden alakzatot a testhez (G60 vagy G61), a származékhoz, a gyártási dátumhoz, a szoftverhez és a piachoz. G68 Az India Long Wheelbase egy másik taxonómia. A tulajdonosi jelentések témák, nem általános hibák. A visszahívások VIN- és piacspecifikusak.
1. Generáció és testek
G60 Sedan és G61 Touring – egy család (2023-tól napjainkig)
G60 A limuzin 2023-ból az első i5, amelyet a nyolcadik generációs 5 Series-val dobtak piacra. Kezdeti fő származékok: eDrive40 és M60 xDrive. G61 A 2024-es Touring az első teljesen elektromos 5 Series Touring, eDrive40 Touring és M60 xDrive Touring. A Saloon és a Touring testek, nem két generáció. Az éves berendezések, szoftverek vagy hatékonyságváltozások nem új generációk. Külön tárolja a gyártási dátumot, a modellévet, a származékot, az akkumulátor verzióját, a szoftvergyártást és a piacot. Az architektúra CLAR alapú, és belső égésű, plug-in hibrid és akkumulátoros elektromos autókhoz készült. A jelenlegi G60/G61 i5 család nagyfeszültségű rendszere Gen5 eDrive, 400 V osztályú. A hajtás a származéktól függően hátsókerék-hajtású vagy elektromos xDrive. Kapcsolódó családi oldal: 5 Series.
G68 i5 Hosszú tengelytáv – csak India (nem globális generáció)
Külön taxonómia. Régió neve: i5 Hosszú tengelytáv. Piac: India. Generációs kód: G68. Karosszéria: hosszú tengelytávú limuzin. A BMW indiai piacra dobása 81,6 kWh akkumulátorral és akár 669 km-es hatótávolságra vonatkozik. Ne vonja össze ezeket a számokat a globális G60/G61 adatokkal, és ne értékelje a G68 autót minden piacon i5.
Dingolfing épít iX, i5 Sedan/Touring és i7. Ez a megosztott üzem nem megosztott alkatrészek azonossága.
2. Testek
G60 Szalon
Négy ajtós vezetői szalon. A méretek és a csomagok a származéktól és a felszereltségtől függenek – ne másoljon Touring litereket a limuzinra.
G61 Túrázás
Ötajtós Touring. BMW indulási adatok: tengelytáv 2995 mm, hossza kb. 5060 mm, csomagtér 570–1700 l. A hátsó légrugózás csak a vonatkozó Touring konfigurációkon jelenik meg.
G68 hosszú tengelytávú limuzin (India)
Nem globális teststílus. Lemezpiac India és kód G68. Ne sorolja fel a világméretű i5 harmadik generációjaként.
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Padló alatti lítium-ion. Külön nyomon követheti az akkumulátor generálását, a bruttó kapacitást, a hasznosítható kapacitást, az egészségi állapotot, a cella verzióját, a szoftvert és a gyártás dátumát.
- A fő G60/G61 indítási specifikáció: 81.2 kWh használható. A 2025-ös frissítés specifikációjában a
- xDrive40 81.2 kWh osztályú akkumulátorként szerepel.
- India G68: 81.6 kWh in BMW India kommunikáció – csak India.
- Gen5 eDrive, 400 V-osztály, a jelenlegi G60/G61 családon. Ne rendelje hozzá ezt a feszültség mondatot a G68-hoz, hacsak a BMW India nem teszi közzé.
- Az egészségi állapot vizsgálatot igényel. A megjelenített tartomány nem SoH.
V2-nek továbbra is szüksége van bruttó/nettó, kémiai, cella- és moduladatokra, valamint szállítóra. Ne találd ki őket.
4. Származékok
Egyfokozatú reduktor. Az alábbi kimenetek csak az adott származékra és szakaszra vonatkoznak.
i5 eDrive40
Hátsókerék-hajtás. Indítási specifikáció 250 kW / 340 hp. 81.2 kWh használható indító akkumulátor. DC legfeljebb 205 kW. AC legfeljebb 11 kW, 22 kW, a piactól és a felszereléstől függően.
i5 xDrive40
Kétmotoros elektromos összkerékhajtás. 290 kW / 394 hp a BMW 2025-ös frissítési specifikációjában. 81,2 kWh osztályú akkumulátor. Ne tegye vissza a 394 hp dátumot a eDrive40 indítására.
i5 M60 xDrive
Kettős motoros összkerékhajtás. 442 kW / 601 hp. Legfeljebb 795 Nm közzétett szabványos maximum; átmenetileg nagyobb nyomaték alkalmazható boost vagy launch funkciókkal. Körülbelül 3,8–3,9 s 0–100 km/h, testtől függően. 81.2 kWh használható indító akkumulátor. DC legfeljebb 205 kW.
i5 eDrive40 Touring
G61, hátsókerék-hajtás, 250 kW / 340 hp, 81.2 kWh használható. BMW indítás WLTP 483–560 km. Csomag 570–1700 L.
i5 M60 xDrive Touring
G61, összkerékhajtás, 442 kW / 601 hp, 0–100 km/h 3,9 s. Akár 820 Nm M Launch Control / M Sport Boost funkcióval a BMW indítási dokumentációban. 81.2 kWh használható. DC legfeljebb 205 kW. Indítás WLTP 445–506 km.
Erősítse meg a VIN. A Touring figura nem szalonfigura.
5. Töltés
- AC: 11 kW háromfázisú a fő szabvány; 22 kW a specifikációtól függ.
- DC: legfeljebb 205 kW a fő G60/G61 indítási specifikáción.
- BMW indítási dokumentáció: körülbelül 10–80% körülbelül 30 perc alatt megfelelő körülmények között. A csúcs nem tart fenn az egész munkamenetre.
- Töltési rekord: dátum és idő, AC vagy DC, kWh, töltés kezdete és vége, csúcsteljesítmény, időtartam, hely, töltőazonosító, előkondicionálás és költség.
Ne másolja be a 205 kW értéket az India G68 rekordba, hacsak az adott piac adatlapja ezt nem írja.
6. Tartomány
Nincs egyetlen globális i5 tartomány.
- Túraindítás WLTP: eDrive40 483–560 km; M60 xDrive 445–506 km.
- A hatótávolság a származékkal, limuzin vagy túra, kerekek, felszerelés, hőmérséklet, sebesség, akkumulátor állapot, szoftver és homologizációs ciklus.
- India G68: akár 669 km a BMW indiai kommunikációban – India címkével.
Ne alakítsa át ezeket a kilométersávokat címkézetlen mérföldkövetelésekké.
7. Rekuperáció és fékek
Adaptív rekuperációt és fékkeverést alkalmaznak. A pályaféktárcsa-korrózió, a betét- és tárcsakopás, a regeneratív viselkedés és a gumiabroncs-kopás külön tételként. Az alacsony párna használata nem jelenti azt, hogy a lemezek tiszták vagy a folyadék friss.
8. Alváz
A származéktól és a felszereltségtől függően: integrált aktív kormányzás, adaptív felfüggesztés, adaptív M felfüggesztés, elektronikusan vezérelt lengéscsillapítók és hátsó légrugózás a megfelelő Touring konfigurációkban. Ne feltételezze, hogy minden i5 rendelkezik minden lehetőséggel.
9. Szoftver
A szoftverelőzmények elkülönülnek a hardverspecifikációtól.
- BMW Curved Display és iDrive / Operációs rendszer generációja.
- ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key, navigáció és EV útvonaltervezés, töltési integráció.
- OTA frissítések: rögzíti a verziót és a dátumot. Ne tekintsen egy frissítést új generációnak.
A pontos operációs rendszer számok a VIN rekordhoz tartoznak, amikor elolvassa őket. Ez az oldal nem talál ki operációs rendszer verziót.
10. Vezetői segítség
Piactól és felszereléstől függő: adaptív körutazás, sávtartás, holttérfigyelés, ütközés-figyelmeztetés és vészfékezés, parkolóasszisztens, környezeti nézet, távoli parkolás és vezetési támogatási funkciók. Az üveg-, lökhárító- vagy beállítási munkák utáni kalibrálás a nyilvántartásba tartozik.
11. Őszinte profik
- Csendes és kifinomult.
- Erős teljesítmény, beleértve a M60-t is, ahol ez a származék van.
- Kiváló nagy sebességű stabilitás.
- Szalon és Touring választás egy családon belül.
- Erős töltési képesség 400 V-hoz EV a fő indítási specifikáció szerint.
- Kifinomult útvonaltervezés.
12. Őszinte hátrányok
- Nehéz.
- Drága gumiabroncsok és kerekek magas specifikációkkal.
- A valós hatótávolság a sebességtől és az időjárástól függően változik.
- DC csúcs nem marad fenn a teljes munkamenet során.
- Magas javítási költségek a karosszéria vagy ADAS sérülés után.
- Nagy opciófüggőség.
13. A tulajdonos által jelentett témák
Témák a tulajdonosoktól, nem hibalista és nem visszahívás.
Töltési megszakítások és kompatibilitás nyilvános töltővel
Jelölje be a töltőt, a SoC ablakot és azt, hogy az előkondicionálás lefutott-e. Egy webhely nem minden webhely.
Szoftver, iDrive és ConnectedDrive
Az alkalmazások és az infotainment viselkedése megváltozik a szoftver generálásával. Rögzítse a verziót.
12V figyelmeztetések
Egy 12 V-os figyelmeztetés mozdulatlanná teheti az autót egy egészséges vontatási akkumulátorral.
Gumiabroncsok, kerekek és alváz
Azonnali nyomaték és súly a gumiabroncs kopásaként jelenik meg. A kerék és az alváz sérüléseiről fényképeket kell kérni.
Féktárcsa korrózió
A regenerálás során a lemezek kihasználatlanok maradhatnak. A korrózió egy téma, nem pedig annak ígérete, hogy minden autóban megvan.
ADAS kalibrálás
Ütközésjavítás vagy beállítás után jegyezze fel, hogy kalibrálták-e a vezetőtámogatót.
Téli választék
A hideg időjárás csökkenti a hatótávolságot. Ez a csökkenés nem SoH százalék.
14. Szerviz és karbantartás
A EV nem igényel karbantartást. A BMW Condition Based Service lefedi a promptokat. A UK ütemezési oldal a UK szokásokat címkézi. A többi piac továbbra is a „erősítse meg a VIN” feliratot.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| CBS / ütemezett EV ellenőrzés | Per CBS | Gyakran évente, ahol a piac így működik – erősítse meg iDrive. |
| Fékfolyadék | Naptár / CBS | A folyadék akkor is öregszik, ha a betétek hosszabb ideig tartanak. |
| 12V akkumulátor | Teszt a szervizben | Elkülönül a következőtől: HV SoH. |
| Gumiabroncsok, fékek, felfüggesztés, kormánymű | Minden szolgáltatás | Tartalmazza a tárcsakorróziót és a Touring hátsó légrugózást, ha van. |
| Hűtés, HVAC, töltő hardver, szoftver, visszahívás | BMW / kampányonként | A nagyfeszültségű munkát szakképzett technikus végezheti. |
Teljes UK sorkészlet: /models/bmw/i5/service-schedule.
15. Akkumulátor egészségügyi nyilvántartása
Első osztályú Garázsrekord. Soha ne következtessen SoH-ra a tartományból.
- VIN, dátum, futásteljesítmény.
- SoH %, teszt típusa és szolgáltatója, mért használható kapacitás.
- Szoftververzió, hőmérséklet és feltételek, jelentésazonosító, megjegyzések.
Őrizze meg a jelentésfájlt a bejegyzéssel.
16. Töltési rekord
- Dátum és idő, AC vagy DC, hozzáadott energia.
- Töltés kezdeti és befejezési állapota, csúcsteljesítmény, időtartam.
- Hely, szolgáltató, töltőazonosító, előkondicionálás, költség.
17. 12V-os akkumulátor
Rögzítés típusa, telepítés vagy csere dátuma, diagnosztika, figyelmeztetések és mozdulatlansági események. A HV akkumulátor állapota nem bizonyítja a 12 V-os állapotot.
18. Átvizsgálás és műszaki állapot
Használja a piac saját nevét.
- UK MOT.
- Németország HU/AU.
- Spanyolország ITV, és a helyi megfelelője máshol.
- Gumik, fékek, kormánymű, felfüggesztés, lámpák, ADAS kalibrálás, alváz és töltőberendezések.
A piacválasztó felcseréli a helyi címkét. Nem rejti el a többi tulajdonos vitáit.
19. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN-t azon a piacon, ahol az autót regisztrálták.
- A befejezett kampányhoz dátum és bizonyíték kell, nem pedig egy szóbeli „kereskedő azt mondta, hogy megtörtént”.
A kampányok VIN-, piac- és termelési tartományfüggőek. Tárolja a kampányazonosítót, a kockázatot, a jogorvoslatot, a rendelkezésre állást, a befejezési dátumot, a kereskedőt és a bizonyítékokat. Soha ne általánosítson regionális visszahívást minden i5-ra.
20. Hivatalos források
- BMW csoport – kétmilliomodik BEV (i5 M60 xDrive)
- BMW India – i5 Hosszú tengelytáv (India)
- BMW i5 PressClub téma
- 5 Series családi központ (égés, PHEV, kapcsolódó G60/G61): 5 Series
- i5 szerviz ütemezés: /models/bmw/i5/service-schedule
21. Használt vásárlási ellenőrző lista
- VIN, gyártási dátum, G60 vagy G61, származékos termék és piac.
- Akkumulátor-verzió, szoftververzió, SoH jelentés és töltési teszt.
- Akkumulátor garancia, alváz, gumik, fékek, felfüggesztés, 12V és töltőcsatlakozó.
- OTA / ConnectedDrive állapot, ADAS kalibrálás és balesettörténet.
- Ha az autó G68 India hosszú tengelytávú, ne a globális G60 árai alapján számítsa ki.
22. Származási hely és Transfer Pack
Van egy BMW i5? Add hozzá a garázsodhoz. Rögzítsen minden szervizelést, ellenőrzést, töltést, akkumulátor-egészségügyi tesztet és javítást.
- Tulajdonjog, szolgáltatás és számlák.
- Akkumulátor-egészségügyi tesztek és töltési előzmények.
- Szoftver, visszahívások és ellenőrzések.
- Gumiabroncsok, javítások, balesettörténet és fényképek.
- Vevőkész Transfer Pack exportálása.
23. Kapcsolódó járművek
A megosztott család vagy növény kontextus. Ez nem alkatrész-kompatibilitás. A i5 hub az elektromos otthon.
- 5 Series G60/G61 — családi oldal a 5 Series címen. Az égés, a 48V és a 530e/550e ott marad.
- i7 G70 — kapcsolódó nagy BMW EV, alacsonyabb relevancia.
- iX — kapcsolódó BMW EV, más jármű.
- iX3 Neue Klasse — kapcsolódó BMW EV, eltérő architektúra generáció.
- 530e / 550e – plug-in hibridek a G60 családban, nem pedig i5.
G68 India nem örökli ezt a globális kapcsolódó specifikációs lapot.
24. V2 műszaki adatbázis
Még rögzíteni kell, amikor a BMW vagy egy csomagjelentés közzéteszi őket: pontos bruttó és nettó energia, kémia, cella és modul adatok, szállító, inverter és motor kódok, DC görbe, előkondicionálási térkép, szezon kerék termikus határértékei, hőszivattyú, szoftver verziók, használható gumiabroncs-fogyasztás, tesztelési energia és szárny hatások VIN berendezés. Ne töltse fel ezeket találgatásokkal.
25. közösség
A tulajdonosok tényleges beszédének megfelelő szobák: i5 Általános, Töltés és hatótáv, Akkumulátor állapota, Szoftver és iDrive, Karbantartás, Túrázás, M60, Kerekek/Gumiak/Fékek, Tartozékok, Használt vásárlás és származás.
Nemzedékek és platformok
i5 G60 Saloon / G61 Touring (2023–present) (2023–2026)
BMW CLAR · Electric drive
i5 Long Wheelbase G68 — India (2026–2026)
BMW CLAR · Electric drive
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
AC és DC töltés
Fő bevezetési specifikáció: AC 11 kW sok piacon, 22 kW felszerelésenként, DC 205 kW-ig. A csúcsteljesítmény nem tart fenn az egész munkamenetet. Log start/end SoC, csúcs kW és előkondicionálás.
Az akkumulátor állapota
A fő indítási felhasználható kapacitás 81,2 kWh. Tárolja a SoH-t a teszttípussal. Soha ne következtessen SoH-ra a megjelenített tartományból. India G68 81,6 kWh - ez a szám továbbra is az indiai rekordon marad.
Szoftver és OTA
Curved Display, iDrive / Operációs rendszer generálása, ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key és EV útvonaltervezés berendezések és szoftverek generálása. Tartsa távol a szoftverelőzményeket a hardver specifikációitól.
12V akkumulátor
Rögzítés típusa, beszerelés dátuma, figyelmeztetések és mozdulatlanság. A nagyfeszültségű állapot nem bizonyítja a 12V-os állapotot.
Útmutatók és ellenőrző listák
További BMW modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A i5 egy 5 Series?+
A nyolcadik generációs 5 Series család (G60/G61) akkumulátoros elektromos tagja. A The Owners Club külön i5 oldalt vezet, így az elektromos specifikációk nem tárolódnak égési 5 Series adatokként. Az oldalak Kapcsolódó járművekként hivatkoznak.
A i5 Touring egy új generáció?+
No. A G61 A Touring a G60 Sedannal egy családba tartozó karosszériastílus. Ne kreálj generációt a modellévi felszerelésváltáshoz sem.
Mely származékok léteznek? A+
eDrive40 hátsókerék-hajtású (250 kW / 340 hp az indítási specifikációban). A xDrive40 egy kétmotoros összkerékhajtás (290 kW / 394 hp a BMW 2025-ös frissítési specifikációjában). A M60 A xDrive kétmotoros összkerékhajtás (442 kW / 601 hp). A eDrive40 és a M60 túraverziói ugyanazt a családot használják, saját testalkatokkal.
Milyen akkumulátort és töltést vegyek fel?+
A fő G60/G61 indítási specifikációhoz a BMW 81.2 kWh használható és DC 205 kW-ig tesz közzé, körülbelül 10-80%-kal megfelelő körülmények között, körülbelül 30% körül. A AC általános szabványként 11 kW, berendezés szerint pedig 22 kW. Ezek a számok nem az Indiai G68 lap (81,6 kWh, 669 km-ig, India-címkével).
A WLTP egy szám?+
No. BMW indítás A Touring adatok eDrive40 483-560 km WLTP és M60 xDrive 445-506 km WLTP. A hatótáv a kerekekkel, a hőmérséklettel, a sebességgel, a felszereléssel és a szoftverrel is mozog. Ne tároljon egyetlen globális i5 tartományt.
Az akkumulátor állapotának a Garázsban kell lennie?+
Igen. Tárolás VIN, dátum, futásteljesítmény, SoH %, teszt típusa, mért hasznos kapacitás, szoftver verzió, hőmérséklet és jelentésazonosító. A megjelenített tartomány nem SoH teszt.
i5 tulajdonosi beszélgetések
A klub BMW i5 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a i5 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a BMW Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.