Owners Club · Digitális szervizelőzmény

BMW iX3 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos BMW viszonteladóval. A iX3 név két alapvetően különböző generációt takar: G08 (X3 G01-származék, Gen5 eDrive, 400 V, RWD) és G08 (____7__1 /3) eDrive, 800 V, RWD/AWD, Panoramic iDrive). Ezeket nem szabad egyetlen folyamatos műszaki leírásban összevonni.

Van egy iX3? Készítsen digitális nyilvántartást a generációs személyazonosságról, az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → generációs egyértelműség → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szerviztörténet → származás → Transfer Pack.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW iX3 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

BMW iX3
Stúdió illusztráció

Legfrissebb iX3 hírek

Frissítve 2026
  • Globális fejlődés / új generációGlobális

    Neue Klasse iX3 elindul

    A BMW 2025 szeptemberében mutatta be a vadonatúj iX3-t, mint az első sorozatgyártású Neue Klasse modellt – Gen6 eDrive, 800 V architektúra és tiszta szakítás a G08-tól.

    2025BMW Csoport/modell bevezetése

  • Műszaki / származékosEurópa / Globális

    iX3 50 xDrive — Gen6 technológia zászlóshajója A a iX3 kezdeti európai adataiban.

    Kezdeti Neue Klasse gyártási verzió: 345 kW / 469 hp, 645 Nm, kétmotoros AWD, 800 V töltés 400 kW és __2 km-ig __0K BMW kezdeti európai számai.

    2025BMW Csoportos / műszaki

  • Regionális / származékos bevezetésUK piac

    iX3 40 csatlakozik a UK tartományhoz

    A BMW 2026 márciusában bejelentette a iX3 40-es hátsókerék-hajtást a UK típushoz: 235 kW / 320 hp, 500 Nm, _Nm, ____________ _ _ _ _ _ 0 _ _-ig DC és akár 395 mérföld WLTP – a Neue Klasse kiterjesztése 50 xDrive fölé.

    2026BMW UK / termék

Először olvassa el – két iX3 generáció, egy jelvény

A iX3 esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok a generációs identitás (G08 vs Neue Klasse), az akkumulátor architektúrája (400 V Gen5 vs 800 V Gen6), származékos (___TOK2_1 0 ___TOK2_1 · 0) xDrive), töltési képesség, akkumulátor állapota, szoftver/elektronikai szakasz, hőkezelés, 12V, szerviztörténet, visszahívások és piacspecifikus specifikációk. Ne írja felül a G08 ábrákat Neue Klasse 40/50 adatokkal. Ne kezelje a G08 LCI-t új generációként. Egy piac WLTP mérföldjét ne kezelje globális törvényként.

1. Generációk és technikai szakaszok

  • 1. generáció – G08 (2020/2021–2025)
    Stúdió illusztráció

    1. generáció – G08 (2020/2021–2025)

    Első produkció iX3, amely szorosan kapcsolódik a X3 G01 családhoz. Ötödik generációs BMW eDrive, 400 V architektúra, hátsókerék-hajtás. Indítási specifikáció: 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 km/h 6,8 s alatt · végsebesség 180 km/h / 112 mph · 80 kWh bruttó __TOK9_4 kW DC · 11 kW AC · ~460 km-ig WLTP az eredeti európai specifikáció szerint. UK ügyfélszállítások 2021 nyarától.

  • G08 LCI — G08 szakasz (nem új generáció)

    Életciklus-frissítés a G08 belsejében: felülvizsgált külső, világítás és belső/vezérlő részletek; M Sport pozicionálás számos piacon. Folytatás: RWD, Gen5 eDrive, 80/74 kWh osztályú akkumulátor és 150 kW DC. A BMW alkatrészkatalógusok a G08 BEV és a G08 BEV LCI-t gyártási szakaszként azonosítják – nem külön generációként.

  • 2. generáció – Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)
    Stúdió illusztráció

    2. generáció – Neue Klasse / NA5 (2025/2026–)

    Teljesen új modellgeneráció és első sorozatgyártású Neue Klasse jármű. Világpremier 2025. szeptember; gyártás 2025 végétől; Európai bevezetés 2026 tavaszán; US indul 2026 nyarán. Hatodik generációs eDrive, 800 V, hengeres cellák, négy „szuperagy” elektronika, Panoramic iDrive, Operating System X, Heart of Joy. Nem G08 arcplasztika.

Mindig kösse a teljesítményt, az akkumulátort, a hatótávolságot és a töltési adatokat a generációhoz, a származékhoz, a gyártási szakaszhoz és a piachoz – erősítse meg: VIN. A VCE-nek G08 és Neue Klasse pontszámot kell elérnie különböző generációkként (400 V/Gen5 vs 800 V/Gen6).

2. Testi stílus

  • Ötajtós sportjármű (SAV)

    Mindkét generáció ötajtós SAV / ötüléses elrendezésű, padlóra szerelhető nagyfeszültségű akkumulátorral. A G08 egy hátsó beépített eDrive egységet (RWD) használ. Neue Klasse kínál RWD (40) vagy kétmotoros AWD (50 xDrive). Ne másolja a Neue Klasse dimenziókat G08 rekordokba.

3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer

Mindig különbséget kell tenni a bruttó és a felhasználható és a közzétett kapacitás megfogalmazásában. A generációk különböző cellaformátumokat és feszültségeket használnak – soha ne egyesítse a csomagokat.

  • G08: 188 prizmacella · 10 modul · 80 kWh bruttó · ~74 kWh használható · 400 V · integrált hőkezelés
  • Neue Klasse: hengeres Gen6 cellák · 800 V · ~20%-kal magasabb cella energiasűrűség az előző generációhoz képest (BMW nyilatkozat)
  • iX3 40 (UK közzétéve): 82,6 kWh akkumulátorkapacitás — a BMW szöveg megőrzése; erősítse meg a bruttó/nettó értéket a VIN lapon, ha elérhető
  • iX3 50 xDrive (közzétéve): 108,7 kWh akkumulátorkapacitás – piaci/konfig címkével; confirm VIN
  • Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra pusztán a megjelenített hatótávból

Az akkumulátor kémiájának, a BMS viselkedésének és a töltési görbéknek a BMW dokumentációjából kell származnia a VIN és generációhoz – ne találjon ki egyetlen univerzális „iX3 akkumulátorméretet”.

4. Származékok és hajtásláncok

Három elsődleges közzétett változat két generáción keresztül. Ne írja felül a régebbi G08 specifikációkat az aktuális 40/50 számokkal.

  • G08 iX3 – hátsókerék-hajtás

    210 kW / 286 hp · 400 Nm · RWD · 0–100 km/h 6,8 s alatt · 180 km/h / 112 mph korlátozott · ___TOK10_3 150 kW · AC 11 kW · Gen5 eDrive · 400 V. Erősítse meg a VIN és a piaci adatlapot.

  • Neue Klasse iX3 40 – hátsókerék-hajtás (UK keretezés)

    UK 2026. márciusi bejelentés: 235 kW / 320 hp · 500 Nm · RWD · egyetlen hátsó EESM · 0–62 mph · 6,29 mph · 5.29. kWh · Akár 300 kW DC · Akár 395 mérföld WLTP · 800 V · Kétirányú töltés, ahol van. Az első UK szállítást 2026 nyarára tervezik. Piaci címkével ellátott – nem egy globális univerzális lap.

  • Neue Klasse iX3 50 xDrive — kétmotoros AWD

    345 kW / 469 hp · 645 Nm · kétmotoros elektromos AWD · 0–100 km/h 4,9 s alatt · 210 km/h / 130 km/h -1 __0 kW DC · ~372 km-ig WLTP 10 perc alatt hozzáadva a BMW megadott feltételek mellett · ideiglenes WLTP 679–805 km a specifikációtól függően · Gen6 eDrive · hengeres cellák.

A pontos teljesítmények, hatótávolság, saját tömeg és felszereltség generáció-, származék-, modellév- és piacspecifikus. A regionális keretezéshez használja a piacválasztót.

5. Töltés

  • G08 AC: maximum 11 kW (háromfázisú, ha az európai specifikáció szerint alkalmazható)
  • G08 DC: akár 150 kW · BMW ~0–80% ~34 perc alatt · ~100 km WLTP ~10 perc alatt megfelelő körülmények között
  • Neue Klasse 50 xDrive: 800 V · legfeljebb 400 kW DC · ~372 km WLTP 10 perc alatt (BMW megadott feltételek)
  • Neue Klasse 40: 800 V · legfeljebb 300 kW DC · UK anyag ~186 mérföld / 299 km hatótávot idéz 10 perc alatt
  • Töltési események rögzítése dátummal, futásteljesítménnyel, SoC előtt/utána, AC/DC, szolgáltató, energia, csúcs kW, időtartam, szoftververzió és hibák

A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkezeléstől, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ. A munkamenetek naplózása a műhelybélyegektől elkülönítve – és mindig címkegenerálás.

6. Tartomány – piac és generáció felirattal

Soha ne mutasson be egyetlen WLTP értéket sem univerzálisként minden iX3 esetén. Tárolja a választékot piac-, konfiguráció- és generációspecifikusként.

  • G08: ~460 km-ig WLTP az eredeti európai specifikáció szerint · UK indítási anyag ~279 mérföldig a teszttől/specifikációtól függően
  • Neue Klasse 50 xDrive: ideiglenes EU WLTP körülbelül 679–805 km / 421–500 mérföld
  • Neue Klasse 40: BMW UK legfeljebb 395 mérföldet idéz WLTP
  • A valós távolság a kerekek, gumiabroncsok, felszerelés, hőmérséklet, sebesség, stílus, hasznos teher, HVAC és az akkumulátor hőmérséklete függvényében változik

Soha ne másolja át egy ország WLTP lapot egy másik piacra, vagy Neue Klasse-ról G08-ra.

7. Rekuperáció és fékezés

Adaptív rekuperáció és állítható regen a konfigurációtól függően. A Regen csökkenti a súrlódó fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, a betétek, a folyadékok és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVs még mindig tárcsakorróziót okozhat.

8. Szoftver és elektronika

A szoftver alapvető tulajdonosi összetevő – és a generációk élesen eltérnek egymástól.

  • G08: nyomkövető fejegység generálása, BMW operációs rendszer verziója, navigációs térképek, ConnectedDrive, Digital Key, OTA előzmények, ADAS csomag
  • Neue Klasse: négy nagy teljesítményű „szuperagy”, Heart of Joy hajtáslánc/dinamika vezérlés
  • Neue Klasse: BMW Panoramic iDrive (teljes szélességű kijelző, tapintás/hang interakció)
  • Neue Klasse: BMW Operating System X — külön képviseli a G08 szoftverkörnyezettől

Ne feltételezze, hogy a modellév egyenértékű a szoftvergenerációval. A töltési és szervizelési nyilvántartások mellett tartsa meg a szoftver származását.

9. Méretek és súlyok (Neue Klasse felirattal)

Neue Klasse UK műszaki adatok (ne másoljon a G08 rekordokba). A pontos G08 méretek kerekenként/felszereltségenként/homologációnként változnak – erősítse meg a VIN.

  • Neue Klasse hosszúság / szélesség / magasság: 4782 / 1895 / 1635 mm (UK idézve)
  • Neue Klasse tengelytáv: 2897 mm
  • Neue Klasse poggyász: 520–1750 L · első tároló 58 L (UK idézve)
  • Neue Klasse hasznos teher: 540 kg · tetőterhelés 75 kg · fékezett vontatás 2000 kg-ig a hivatkozott UK specifikációban
  • G08: X3 G01-eredetű SAV csomagolás — bolti méretek/súly/vontatás VIN/market/MY

A közzétett méretek és súlyok konfiguráció- és generációspecifikusak.

10. Őszinte profik

  • Erős BMW vezetési jellemzők egy elektromos SUV-hoz A
  • G08 ismerős X3-alapú csomagolást kínál a korszak szokatlan RWD EV elrendezésével
  • G08 DC 150 kW versenyképes volt a bevezetési korszakában
  • Neue Klasse drámaian javítja a töltést (800 V · akár 300/400 kW DC)
  • Nagyon nagy potenciál tartomány a iX3 50 xDrive-on (piaci címkével WLTP)
  • Neue Klasse szoftver/elektronika lépéses változás (Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy)
  • Hasznos poggyászkapacitás és BMW töltési ökoszisztéma integráció a megfelelő autókon

11. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni

  • G08 vegyes hajtásláncú X3 architektúrán alapul, nem tiszta EV platformon
  • G08 a töltési teljesítmény szerény a Neue Klasse 800 V csúcsokhoz képest
  • G08 csak RWD – nincs gyári xDrive
  • A iX3 név mostantól két technikailag nagyon eltérő generációt takar – a vásárlók összetévesztésének veszélye
  • A nehéz járművek tömege befolyásolja a gumiabroncsokat, a fékeket és a hatékonyságot; a nagy kerekek csökkenthetik a hatótávolságot
  • A használt vásárlóknak ellenőrizniük kell az akkumulátor állapotát, nem pedig a megjelenített hatótávra hagyatkozniuk

12. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanács – dokumentálandó vitakategóriák. Ne kezelje megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható bizonyítékok támasztják alá.

  • Töltés

    G08: AC/DC kommunikációs hibák, megszakítások, töltőport problémák. Neue Klasse: 800 V töltő kompatibilitás, munkamenet-megbízhatóság, kétirányú berendezések/piaci támogatás – korai adatok gyűjtése; ne találjon ki lejárati követeléseket.

  • Akkumulátor

    Hatótávolság változása, SoC viselkedése, hőkezelés, észlelt állapot – a diagnosztikát külön kell tartani az útbecslésektől; címkegenerálás.

  • Szoftver

    G08: ConnectedDrive / infotainment furcsaságok. Neue Klasse: Panoramic iDrive viselkedés, OS X stabilitás, OTA kampányok, ADAS kalibráció.

  • 12V rendszer

    Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés – gyenge 12V HV hibákat utánozhat mindkét generációnál.

  • Alváz és vezetés

    Felfüggesztési zaj, gumikopás, nyomatékban gazdag SAV beállítás – különösen nagyobb kerékválaszték esetén.

  • Fékek

    Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.

  • Gumiabroncsok és kerekek

    Nehéz EV viselése, terhelés/sebesség-besorolás, téli/nyári beállítások, kerékméret-hatékonyság kompromisszumok és hatótávolság.

13. Szerviz és karbantartás (EV)

Az akkumulátoros elektromosság nem jelenti azt, hogy nem igényel karbantartást. BMW iX3 a következőt követi: Condition Based Service (CBS) – az intervallumok piactól, generációtól, modellévtől és felhasználástól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet a iDrive dokumentumban. Ne másolja az ICE X3 olajintervallumokat EV-ra.

elemTipikus intervallumJegyzetek
Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz (iX3)CBS – gyakran éves / ~10 000–12 000 mérföld (erősítse meg: iDrive)Generációtudatos CBS – G08 és Neue Klasse egyaránt dokumentált ellenőrzést igényel. Amelyik iDrive jelenik meg ehhez a VIN.
fékfolyadékCBS (gyakran ~24 hónap)A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását.
12V akkumulátortesztMinden szerviz / tünet esetén hamarabbLoad-test – külön a HV csomag eredetétől.
Kabin / pollenszűrőCBS / gyakran ~12 hónapA legtöbb EV éves szokása.
Gumiabroncsok és beállításRendszeres / minden szolgáltatásSAV EV + tömeg/nyomaték; A kerékválasztás befolyásolja a hatótávolságot.
Fékbetétek / tárcsák / korrózióMinden szolgáltatásA Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót.
Felfüggesztés és kormányműMinden szolgáltatás / szükség szerintCsillapítók, perselyek, beszabályozás — napló számlákkal.
Hűtőfolyadék-körök / hőrendszerBMW ütemterv szerintHV és kabin hőhurkok — EV szakirányú munka; generáció-specifikus architektúra.
A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzéseBMW ütemezésenként / kampányonkéntJogosult EV technikus – naplózási figyelmeztetések; 400 V G08 vs 800 V Neue Klasse.
Szoftver / OTA ellenőrzésSzervizben vagy kérésreRögzítse az OS/iDrive verzióját + dátumát (OS X / Panoramic iDrive, Neue Klasse).
Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van)Tulajdonos / kereskedő / harmadik félKülön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”.
Töltőrendszer / port / kábelMinden szolgáltatás / szükség szerintA AC/DC munkamenetek címkézése generációs csúcsokkal (150 vs 300/400 kW osztály).

A szervizintervallumok piactól, generációtól, modellévtől és származéktól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet.

14. EV akkumulátor egészsége és származása

Az akkumulátor állapota első osztályú származási kategória. Különböztesse meg a gyártói diagnosztikát, a tulajdonos által jelentett tartománybecsléseket és a harmadik féltől származó teszteket.

  • SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
  • Generáció + származék + töltési architektúra tesztidőben
  • A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftver verziója a tesztidőben
  • Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
  • Dokumentumok tárolása a járművel szemben viszonteladás céljából / Transfer Pack

Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési feljegyzések külön maradnak a műhelybélyegzőktől.

15. Átvizsgálás és műszaki állapot

A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, US állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.

  • Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
  • Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
  • EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés) továbbra is számítanak
  • Ne keverje össze a sikeres időszakos ellenőrzést a teljes BMW CBS EV szervizbélyegzővel

Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.

16. Visszahívások és kampányok

  • Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos BMW / nemzeti biztonsági portálokon
  • A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
  • Ne feltételezze, hogy egy adott piac vagy generáció kampánya minden iX3-ra vonatkozik világszerte

A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változik. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.

17. Biztonsági minősítések

Olvassa el a generációspecifikus Euro NCAP / regionális biztonsági listákat közzétételkor. Ne feltételezze, hogy a G08 és a Neue Klasse azonos minősítéseket vagy felszerelési hatókört osztanak meg anélkül, hogy ellenőrizné az adott jármű hivatalos eredményoldalát.

18. Hivatalos források

A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a BMW AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában.

  • BMW UK — a iX3 40 / 50 xDrive és korábbi G08 lapok műszaki adatai, ahol archiválták
  • BMW Group PressClub — Neue Klasse és G08 nyilvános technikai közlemények
  • GOV.UK / DVSA — UK visszahívás és járműbiztonsági ellenőrzések (VIN alapú)
  • Nemzeti műszaki vizsgálat az Ön regisztrációs piacán

19. Használt iX3 vásárlása

  • Identitás: VIN · generáció (G08 vs Neue Klasse) · G08 vs G08 LCI szakasz · származtatott (40 / 50 xDrive) · piac · MY · import előzmények
  • Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások – kapacitás megfogalmazása generációnként
  • Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus; G08 ≤150 kW vs Neue Klasse 300/400 kW osztály; kétirányú berendezés, ha igénylik
  • Alváz: gumik, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormányzás, alváz
  • Elektromos: 12V terhelési teszt, tárolt hibák, kamerák/ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
  • Szoftver: OS/iDrive verzió — G08 verem vs Panoramic iDrive / OS X, Neue Klasse; OTA/kampányelőzmények
  • Karosszéria: festés, panel rések, töltőcsatlakozó terület, baleseti javítások
  • Dokumentumok: BMW szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok
  • Tartományi elvárások: hasonlítsa össze a generációs WLTP-t a kerekekkel/klímával – utasítsa el az egyszeri utazásra vonatkozó „egészségügyi” állításokat
  • Tesztvezetés: vásárlás előtt ellenőrizze a DC munkamenet viselkedését, a ADAS, a regen módokat, a 12V felébresztést és a szoftver verzióját

20. Van egy iX3? Védje viszonteladási értékét

Egy elektromos SAV esetében, amelynek jelvénye két architektúrát ölel fel, a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. A generációs azonosítás, az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftver fázisa, a szervizelés, a fék-/gumiabroncs-nyilvántartás és a dokumentált javítások eredetté válnak. Know your car. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.

  • A iX3 hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
  • Rekordgenerálás (G08 / Neue Klasse), származék, akkumulátor állapota és töltési előzményei
  • A CBS pálya szervizelése, ellenőrzése, javítása, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
  • Jegyzetszoftver/OS-generálás (G08 verem vs OS X / Panoramic iDrive) 211
  • A DC munkamenet jegyzeteinek naplózása architektúrával (400 V vs 800 V) töltési forrásként
  • Építs egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak

Nemzedékek és platformok

  • iX3 G08 (2020/2021–2025) (2020–2025)

    BMW CLAR · Electric drive

  • iX3 Neue Klasse (2025/2026–) (2025–2026)

    BMW Neue Klasse · Electric drive

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • DC / AC töltés – generációhoz kötött

    G08 csúcsértéke ~150 kW DC, 400 V. A Neue Klasse 800 V, legfeljebb 300 kW (40) vagy 400 kW (50 xDrive). Naplózza a munkamenet feltételeit generációnként – soha ne illessze be a Neue Klasse csúcsokat egy G08 VIN-ba.

  • Az akkumulátor állapota és felépítése

    G08 indítócsomag: 80 kWh bruttó / ~74 kWh használható, prizmatikus. A Neue Klasse hengeres Gen6 cellákat használ származékonként eltérő publikált kapacitással. Soha ne következtessen SoH-ra csak a megjelenített tartományból.

  • Szoftver / iDrive / OS generáció

    G08 szoftvercsomagok modellévenként eltérőek. A Neue Klasse bemutatja a Panoramic iDrive, a Operating System X és a Heart of Joy - egy eltérő elektronikai architektúrát. Külön rögzítse a verziót, a dátumot és a kampányt.

  • 12V kiegészítő akkumulátor

    A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől külön-külön mindkét generációnál.

Útmutatók és ellenőrző listák

További BMW modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden BMW modell →

GYIK

A BMW iX3 ugyanaz, mint a BMW X3?+

Nem. A G08 iX3 szorosan kapcsolódik a G01 X3 architektúrához, de ez egy akkumulátoros elektromos modell dedikált elektromos hajtáslánccal és akkumulátorrendszerrel. A 2025/26-os iX3 egy teljesen új Neue Klasse modellgeneráció.

Hány generációja van a BMW iX3-nak?+

Két fő generáció/modellarchitektúra: G08 (2020/2021–2025) és Neue Klasse / NA5 (2025/2026-jelenleg). Ne kezelje őket egyetlen folyamatos műszaki modellként.

A G08 LCI új generáció?+

No. A G08 LCI egy életciklus/frissítési szakasz a G08-on belül – felülvizsgált tervezés és felszereltség – továbbra is Gen5 eDrive, 400 V és RWD, ugyanazzal az akkumulátor-/töltési osztálysal.

A 2025-ös iX3 a G08 arculatfelújítása?+

Nem. A BMW új generációs modellként és az első sorozatgyártású Neue Klasse járműként írja le – Gen6 eDrive, 800 V, új elektronika.

Minden iX3-ban van xDrive?+

Nem. A G08 csak hátsókerék-hajtású volt. A Neue Klasse tartalmazza a következőket: iX3 40 (RWD) és iX3 50 xDrive (AWD). Erősítse meg a származékot a VIN-on.

Minden iX3 használ 800 V töltést?+

Nem. A G08 400 V-osztályú architektúrát használ, legfeljebb 150 kW DC-val. A Neue Klasse a 800 V-t használja 300/400 kW DC értékkel, a deriválttól függően.

iX3 tulajdonosi beszélgetések

A klub BMW iX3 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a iX3 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a BMW Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

BMW iX3 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club