Owners Club · Digitális szervizelőzmény
BMW 5 Series Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Erősítse meg az adatokat a VIN kézikönyvében vagy egy hivatalos BMW viszonteladóval. A 5 Series nyolc generációt ölel fel: E12, E28, E34, E39, E60/E61, F10/F11, G30/G31/G38 és G60/G61. A BMW a G60-t a nyolcadik generációként azonosítja. Több mint tízmillió 5 Series épült 2023-ig. Soha ne dőljenek össze generációk. Soha ne egyesítse a i5, M5 és az égési 5 Series egy specifikációt.
Van egy BMW 5 Series? Rekordgenerálás, alvázkód, motor vagy akkumulátor, sebességváltó, hajtáslánc, CBS események, visszahívások és dokumentumok. Az ide vezető út a generációs egyértelműség, majd a digitális szolgáltatástörténet, a származás és a Transfer Pack.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW 5 Series Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb 5 Series hírek
Frissítve 2026- Aktuális tartományGlobális
A jelenlegi nyolcadik generációs 5 Series tartomány
BMW továbbra is kínálja a nyolcadik generációs 5 Series égésű, plug-in hibrid és teljesen elektromos i5 hajtásláncokat. A 2025/2026-os berendezések változásai a G60/G61-on belül maradnak.
2023–2026BMW Csoport / termék
- Body and i5 TouringGlobális
5 Series Touring és i5 Touring
A G61 Touring a nyolcadik generációs családot égéstechnikai, PHEV és elektromos i5 változatokkal bővítette. A UK bevezetéséhez a Touring csatlakozott 2024-ben. Tartsa külön a limuzin és a Touring méretét.
2024BMW / indítási dokumentáció
- M5 családGlobális
M5 és M5 Touring
A jelenlegi 5 Series család tartalmazza a nagy teljesítményű M5 és M5 Touring modelleket is. Külön M-specifikus műszaki és szervizadatokra van szükségük (S68 a jelenlegi autókon), és a 5 Series családon belül maradnak.
2024–2026BMW M / termék
Először olvassa el – nyolc generáció, nem egy globális specifikáció
Kössön minden műszaki adatot a generációhoz, az alvázkódhoz, a gyártási szakaszhoz, a piachoz és a modellévhez, valamint a motorkódhoz vagy az akkumulátorhoz, a sebességváltóhoz, a hajtáslánchoz és a karosszériához. A RWD a történelmi identitás. A túrázás a E34-val kezdődik 1991-ben. A 525iX az első AWD 5 Series. A i5, a 530e/550e és a M5 különálló identitások a G60 családon belül, ahol léteznek. A CBS felváltja a találgatásokat a modern autókon. A tulajdonosi jelentések nem visszahívások.
1. Nemzedékek

Stúdió illusztráció 1. generáció – E12 (1972–1981)
Először BMW, amely tartalmazza a 5 Series nevet és a háromjegyű jelvényrendszert. Csak szalon. 518/520/520i/525/528 és piaci származékok, hátsókerék-hajtás. A M535i egy korai, nagy teljesítményű származék, nem pedig egy M5. A BMW közel 700 000 szalont rögzít. Ne alkalmazza itt a CBS, xDrive vagy PHEV ellenőrzőlistákat.

Stúdió illusztráció 2. generáció – E28 (1981–1988)
Evolúciós test, jelentős technikai átdolgozással. Első dízel 5 Series: 524td (M21). Első M5, 1985-ben vezették be. Hátsókerék-hajtás. Kézi és automata motortól és piactól függően. A BMW több mint 722 000 E28 járművet rögzít, és a E28 M5 az első M5 generációt azonosítja.

Stúdió illusztráció 3. generáció – E34 (1988–1996)
Több kifinomultság, tér és aerodinamikai hatékonyság. Az első 5 Series Touring 1991-ben. A 525iX az első összkerékhajtású 5 Series – ezt a hajtásláncot kifejezetten tárolja. A V8-as benzines a generáció későbbi részében érkezett. M5 elérhető. Ne kezelje a Touringot vagy a 525iX-t új generációként.

Stúdió illusztráció 4. generáció – E39 (1995–2004)
Könnyű szerkezet és a váz finomítása. Szalon és Touring. Hathengeres és V8-as benzines, dízel és M5. Hátsókerék-hajtás; A xDrive nem az általános architektúra volt. Az intenzív alumínium felfüggesztés fontos jellemzője, és konfiguráció-specifikus, nem pedig annak ígérete, hogy minden persely alumínium.

Stúdió illusztráció 5. generáció – E60 / E61 (2003–2010)
E60 Sedan és E61 Touring. Új tervezési nyelv és sokkal nehezebb elektronikus architektúra. Hathengeres és V8-as benzinesek, dízelek és a M5 V10-es. xDrive a kiválasztott származékokon. Aktív kormányzás és dinamikus hajtás adott esetben. A BMW több mint egymillió eladott példányt jelentett világszerte 2007 végéig. iDrive ennek a generációnak a hibái nem G60 szoftverproblémák.

Stúdió illusztráció 6. generáció – F10 / F11 (2010–2017)
F10 Sedan és F11 Touring. Hátsókerék-hajtás és xDrive. Négy-, hat- és nyolchengeres motorok piac szerint. Az 520d Európa vezető dízelmotorja lett. A későbbi modellévek 520e/530e típusú elektromos változatokkal egészítették ki, ahol a piac kínálta őket. A F10 A M5 a S63 4,4 literes duplaturbós V8-at használja. F07 5 Series A Gran Turismo osztozik a korszakban, de nem a kilencedik generáció.

Stúdió illusztráció 7. generáció – G30 / G31 / G38 (2017–2023)
G30 Sedan, G31 Touring, G38 hosszú tengelytávú limuzin a kiválasztott piacokon, CLAR. Benzin, dízel, plug-in hibrid (530e és kapcsolódó származékai) és M5. Az F90 alváz ennek a generációnak a M5, nem egy különálló 5 Series generációja. xDrive számos konfiguráción. A 2020-as facelift / LCI egy termékfrissítés, nem pedig a 8. generáció. A 48V csak a megadott helyen jelenik meg – ne a jelvényből következtessen rá.

Stúdió illusztráció 8. generáció – G60 / G61 (2023-tól napjainkig)
Hivatalos nyolcadik generáció. G60 Sedan és G61 Touring, nagyobb, mint G30/G31. Benzin és dízel, 48V enyhe hibrid, ahol előírják, 530e és 550e xDrive plug-in hibridek, teljesen elektromos i5 eDrive40 és i5 M60 xDrive__, plusz_7 _8 és Touring (S68). Curved Display, az Interaction Bar és a csatlakoztatott segítség specifikáció, nem univerzális szabvány. A 2025/2026-os modellév változások frissítések, nem kilencedik generáció. Elsődleges szalongyártás: BMW Csoportos üzem Dingolfing.
Mindig erősítse meg a VIN. A VCE nem adhat át a E39 tulajdonosának F10 vagy G60 műszaki szálakat pusztán azért, mert mindkét autó neve 5 Series. Az átfedési évekhez (1981, 1988, 1995, 2003, 2010, 2017, 2023) szükség van egy alvázkódra a generáció feltételezése előtt.
2. Családi szétválás
5 Series vs i5
A i5 a nyolcadik generációs család teljesen elektromos tagja. Saját kereshető modelloldalra és taxonómiára van szüksége, erős G60/G61 kapcsolattal. Az akkumulátor, a töltési görbe és a hőkezelés nem tartozik az égési szolgáltatáshoz.
5 Series vs M5
M5 egy nagy teljesítményű származékos termék saját identitással, motorokkal (az 1985-ös E28 M5-tól S63-ig és a jelenlegi S68-ig) és tulajdonosi tartalommal, és a 5 Series családon belül marad. M5 A Touring egy testspecifikus M rekord, nem pedig egy volumen Touring egy M jelvénnyel, amelyet az opciókból tippeltek ki.
5 Series vs 6 Series
Ne egyesítsen történelmi 5 Series szalonokat vagy Touringokat a 6-os sorozattal. A BMW hierarchia idővel megváltozott. Kövesse a VIN és a modell azonosságát.
5 Series vs 7-es sorozat
A 5 Series a 7-es sorozat alatt marad a vezetői / felső-középkategóriás vonal, még akkor is, ha a G60 méretei és felszereltsége nőtt.
Related vehicles
The i5 is a separate electric hub. This page stays the 5 Series family record.
- BMW i5 (G60 Saloon / G61 Touring) — electric specifications, charging and battery health: i5
- i5 M60 xDrive and eDrive40 are derivatives on that hub, not combustion 5 Series engines
- G68 i5 Long Wheelbase is an India taxonomy and is not a global 5 Series generation
530e/550e plug-in hybrids stay on this 5 Series page. They are not the i5.
3. Testi stílusok
limuzin / szedán
A meghatározó törzs E12-tól kezdve. A poggyász és a méretek generációnként és PHEV vagy i5 csomagolásonként változnak. Ne másoljon G60 szalonlitereket egy E39-ra.
Túra / birtok
Bevezetve a E34 1991-ben, majd a E39, E61, F11, G31 és G61. Az önbeálló vagy légterelő hátsó felfüggesztés csak bizonyos Touring specifikációknál jelenik meg. A G61 (2024-től a UK indítási keretrendszerben) tartalmazhat égést, PHEV és i5 Touring – mindegyik a saját hajtáslánc-rekordja.
Hosszú tengelytávú limuzin
A kiválasztott generációkon és piacokon kínálják, beleértve a G38-t is. Az üzlet piaca és a tengelytáv kifejezetten. Ez nem egy új generáció.
4. i5, PHEV és M5 – eltérő identitás
Ezek a származékok családi kapcsolatban osztoznak. Nem osztoznak egy technikai rekordon.
i5 eDrive40
Teljesen elektromos G60/G61 tag. Az eredeti UK indítási adatok 356 mérföldig WLTP. Kezelje ezt az ábrát UK címkével. Jegyezze fel az akkumulátor állapotát, az AC és DC töltést, a szoftververziót és az alváz/akkumulátorház állapotát a CBS bélyegzőktől elkülönítve.
i5 M60 xDrive
Kétmotoros teljesítmény i5. UK indulási adatok körülbelül 284,6–315,7 mérföld WLTP. A hajtáslánc elektromos összkerékhajtás – tárolja kifejezetten. Ez nem egy S68 M5 és nem egy eDrive40.
530e és 550e xDrive
G30/G31 530e és kapcsolódó piaci származtatott termékek, valamint G60/G61 530e és 550e xDrive. Tárolja a bruttó/nettó akkumulátort, motorteljesítményt, rendszerkimenetet, váltóáramú töltést és elektromos hatótávolságot a gyártási szakaszban és a piac számára. A 48V mild hibrid egy másik rendszer.
M5
Nagy teljesítményű származék a E28 (1985) óta. A figyelemre méltó későbbi kódok közé tartozik a E60 V10 M5, F10 S63 ikerturbós V8, F90 (G30 generáció – nem kilencedik 5 Series) és a jelenlegi S68 __TOK6_. A fékek, a hűtés és a sebességváltó szolgáltatás az M specifikációt követi, nem az 520d hangerőt.
M5 Túrázás
A jelenlegi családba tartozik a M5 Touring, valamint a M5 limuzin. A Touring karosszéria, a S68 (vagy a megfelelő M-motor) és az M-specifikus alváz adatait tartsa nyilván. Ne egyesítse egy G61 520d Touringgal.
5. Erőátviteli rendszerek generációnként
A motorkód-leképezés a gyártási szakaszban és a piac tudatában történik. Az alábbi családok tipikusak, nem ígéret, hogy a generáció minden autójában minden kód megvan.
E12 benzin
M10/M30 korszak négyes és hatos, piactól függően, plusz M535i. Hátsókerék-hajtás. Ebben a generációban nincs dízel.
E28 benzin, 524td és első M5
A benzines hatosok folytatják. Az M21-es dízel 524td-ként érkezik. Az 1985-ös M5 az első M5. Kézi és automata motor és piac szerint.
E34 hatos, később V8, 525iX
M20/M30/M50 korszak benzinesek, dízelek, később V8-asok és M5. A 525iX az AWD kivétel. Az 1991-es Touring ugyanazt a generációt használja, nem újat.
E39 hatos, V8, dízel, M5
M52/M54 és a kapcsolódó hatosok, V8-as benzinesek, M57-korabeli dízelek, ahol felszerelték, és M5. RWD architektúra. Az alumínium felfüggesztés alkatrészei az alváz jellemzői, nem pedig a motor kódja.
E60/E61 six, V8, diesel, V10 M5
N52/N53/N54-family petrols by stage, M57/N47 diesels, V8s, and the S85 V10 M5. xDrive csak a kiválasztott származékokon.
F10/F11 N20/N47/N55/N57 és S63 M5
Four-, six- and eight-cylinder by market. Az 520d a tömeges európai dízeltörténet. Later 520e/530e-style PHEVs are model-year and market specific. A F10 M5 a S63 4.4 duplaturbós V8.
G30/G31/G38 B47/B48/B58, 530e, F90 M5
CLAR benzin és dízel, 48V csak az előírások szerint, 530e PHEV és M5 az F90 alvázon. A 2020-as LCI nem módosítja a generációt, és nem adja hozzá automatikusan a 48V-t.
G60/G61 combustion, 48V, 530e/550e, i5, S68 M5
UK indítási dokumentáció felsorolja: 520i, 530e, 550e xDrive, i5 eDrive40 és i5 M60 xDrive, a Touring modellek _0 TOK6__ kapcsolása _0 TOK4. csak. A rendelkezésre állás továbbra is országonként, károsanyag-kibocsátási tanúsítványonként, évjáratonként és karosszériánként változik.
Dízel károsanyag-kibocsátó berendezés (EGR, DPF, SCR/AdBlue) és benzinbefecskendezés/turbó elrendezésének módosítása motorkód szerint. Ne következtessen 48V, PHEV vagy i5 a 5 Series nevéből.
6. Sebességváltók
Generációtól és motortól függően: 4 sebességes automata, 5 sebességes automata, 6 sebességes automata, 8 sebességes ZF automata, kézi vezérlés számos történelmi származékhoz, valamint duplakuplungos vagy speciális egységek a kiválasztott autókhoz. Az aktuális G60/G61 égési és hibrid átviteli adatokat a pontos hajtáslánchoz és gyártási szakaszhoz kell kötni. A i5 meghajtóegységek nem ZF 8HP szolgáltatások.
7. Hajtáslánc
RWD alapvető fontosságú a történelmi 5 Series. A xDrive kiválasztott generációkon és származékokon érkezett. A E34 525iX az első összkerék-meghajtású 5 Series, és saját jelként kell tárolni. A jelenlegi G60/G61 modellek deriváltként használhatják a xDrive-t. A PHEV és i5 elrendezések (beleértve a i5 M60 xDrive és eDrive40) explicit rekordok, nem a jelvényből származó találgatások. xDrive autóknak megfelelő gumiabroncs kerületre van szükségük.
8. Futómű, felfüggesztés és kormánymű
- Hagyományos acélrugók a történelmi magon
- Önszintező hátsó felfüggesztés egyes Touring modelleken
- Adaptív felfüggesztés, Adaptive Drive / Dynamic Drive, ahol fel van szerelve (nevezetesen a kiválasztott E60 korabeli autók)
- Integrált aktív kormányzás és hátsókerék-kormányzás csak ott, ahol a VIN rendelkezik
- Légrugózás bizonyos konfigurációkban – gyakran Touring vagy Executive opció, nem minden autó
- M Sport felfüggesztés és M Adaptive felfüggesztés egy csomag, nem a térfogatú futómű
- E39 az intenzív alumínium felfüggesztés generációs funkció; a bokor és a kar kopása továbbra is autóspecifikus
A berendezés konfigurációfüggő. Ne jelöljön meg egy rendszert standardként egy egész generációra.
9. Fékek és kormányzás
- A limuzinfékek nem M5 vagy i5 M60 fékek
- A regeneratív fékezés megváltoztatja a PHEV és i5 betétkopási mintázatait – naplózza külön a hidraulikus tárcsa méréseitől
- A kormányrendszer és a hátsó kerék kormányzása opciók/fokozatok, nem generációs alapértékek
Tárolja az első és hátsó tárcsaátmérőt, a tárcsa típusát, az M Sport vagy M Performance fék opciót és a regeneratív fékezést a PHEV/i5-on. Kösse a csomagot a VIN-hoz, a modellévhez és a kerékcsomaghoz.
10. G60 technológia (specifikáció, nem szabványos)
- BMW Curved Display és BMW interakciós sáv
- Operációs rendszer / iDrive generáció a gyártási szakaszhoz
- Élő Cockpit Professional, Head-Up Display, ConnectedDrive, OTA frissítések, digitális kulcs
- Vezetőasszisztens és Parkolóasszisztens csomagok
- Adaptív LED / Matrix LED és Iconic Glow veserács, ahol van
- Panorámás üvegtető, ahol van
Később a G60 autók tartalmazhatják az alábbi elemeket a piactól és a felszereltségtől függően. Ne gondolja, hogy minden autónak minden eleme van. A korábbi generációk gyártási szakaszuk iDrive generációját használják.
11. Töltés — PHEV és i5
A töltőberendezés piac- és származékspecifikus. Az otthoni wallbox számla tartozik a nyilvántartásba.
- 530e / 550e: rögzítse az AC képességet, a kábelt és azt, hogy használtak-e nyilvános töltést – ne másolja a i5 egyenáramú viselkedést egy PHEV-ra
- i5: külön naplózza az AC és DC munkameneteket, beleértve az előkondicionálást, a megszakításokat és a jelzett tápellátást
- UK i5 eDrive40 indítási keret 356 mérföldig WLTP és i5 M60 xDrive kb. 284,6–315,7 mérföld – nem garantált piaci tanúsítási adatok.
- 12V az akkumulátor állapota továbbra is számít a PHEV és i5 esetében; a gyenge 12V nem vonó-akkumulátor állapota
Tárolja a szoftver verzióját az akkumulátor állapotának ellenőrzésekor.
12. Szoftver
- Ne kezelje a modellévet szoftvergenerálásként
- PHEV Az elektromos hatótávolsággal kapcsolatos panaszok gyakran szoftveresek, 12V vagy használati problémák – naplózza a verziót, mielőtt akkumulátorhibának nevezné.
- i5 a hőkezelés és a töltési görbe viselkedése változhat a szoftver fázisával
iDrive generáció, térkép/ConnectedDrive állapot és OTA vagy kereskedő kampányok a gyártási szakasz tényei. A E60 iDrive, G30 iDrive és G60 operációs rendszer nem cserélhető fel. Rögzítse a verziót, a dátumot és a kampányazonosítót.
13. A tulajdonos által jelentett témák (nem visszahívások)
Ezek generáció- és motorspecifikus kategóriák, amelyekről a tulajdonosok beszélnek. Ezek nem megerősített hibák, és nem egyetlen globális hibalista.
Hűtőrendszer
A szivattyúk, termosztátok és tágulási tartályok különböznek a E12 mechanikus rendszerektől a későbbi elektromos szivattyúkig és a PHEV/i5 hőhurokig.
Olajszivárgás
A szelepfedél, az olajteknő és a szűrőház szivárgása a motorcsaládtól függ. Fényképezze le a szivárgást, és jegyezze fel a kódot.
Vezérműlánc a kiválasztott motorokon
N47 és néhány későbbi láncmotornak megvan a maga története. Ez nem E39 M62 téma és nem i5 téma.
Dízel EGR, DPF és SCR
M57, N47, N57, B47 és B57 nem osztja meg az utókezelési elrendezést. Az AdBlue berendezés piac- és évfüggő. Kérdezzen a rövid távú használatról.
Turbófeltöltés
A későbbi benzin- és dízelturbók (N20, N55, B48, B58, N57 és hasonlók) másképp működnek, mint a szívó E12/E28 motorok.
Automatikus sebességváltó szervizelése
A tényleges sebességváltó folyadékspecifikációja, tartálya és mechatronikai története. A kemény váltások nem jelentenek automatikusan meghibásodott 8 LE-t.
xDrive osztómű és hajtáslánc
A kötés, a gumiabroncs-átmérő és az osztótok-folyadék a xDrive autókra vonatkozik, beleértve a történelmi 525iX-t is, mint saját hardvergenerációt.
Perselyek, karok és légrugók
A vezérlőkarok és a perselyek kopása az életkor és a futásteljesítmény miatt gyakori. A légrugózás csak azokban az autókban van, amelyekben ez van – gyakran a Tourings-t választják.
Modulok és iDrive
E60-kor elektronikai és későbbi fejegységhibái generációspecifikusak. Naplózza a modult és a szoftver verzióját.
12V akkumulátor
A gyenge 12V figyelmeztetéseket okoz a modern autókon, és töltési zavarokat okoz a PHEV/i5 esetében, még akkor is, ha a nagyfeszültségű csomag egészséges.
PHEV töltés, akkumulátor és szoftver
Töltési tesztek, elektromos hatótávolság, kábel állapota és szoftvertörténet. Ne találja ki az egészségi állapotot vizsgálat nélkül.
i5 töltés, szoftver és hőkezelés
DC teljesítmény, váltóáramú töltés, szoftververzió, hőkorlátozások és baleseti javítások az akkumulátorház közelében. A tulajdonosi jelentések jelentésként címkézve maradnak.
14. Szolgáltatás — CBS, nem egy globális intervallum
A modern 5 Series autók Condition Based Service-t használnak. A régebbi autók a piac és a motor füzetét követik. Az alábbi sorok származási ellenőrző listák, nem pedig univerzális mérfölddiagram.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Motorolaj és szűrő | CBS vagy füzet | Motorkód-specifikus. Nem alkalmazható ICE olajszolgáltatásként i5. |
| Légszűrő és kabin mikroszűrő | CBS / gyakran éves kabin | Erősítse meg a VIN. A i5 még mindig rendelkezik kabinszűrővel. |
| Gyújtógyertyák | Benzin / PHEV kézikönyv | Nem dízel. Nem i5. |
| Dízel üzemanyag-rendszer, DPF, EGR, SCR | Ahol fel van szerelve | AdBlue csak akkor, ha az autóban van SCR. |
| fékfolyadék | CBS, gyakran ~24 hónap | naptári tétel. A nedvesség nem várja meg a betét kopását. |
| Hűtőfolyadék | Termikus rendszerenként | ICE, PHEV és i5 hurkok különböznek. |
| Átviteli szolgáltatás | Sebességváltó kódonként | 4/5/6/8-sebesség és a kézi sebesség. A i5 meghajtóegység nem 8 LE-s. |
| xDrive osztómű és differenciálművek | Ahol fel van szerelve | Tartalmazza a saját korszakának 525iX hardverét. Illessze a gumikat. |
| Fékek, felfüggesztés, kormánymű | Minden szerviz / kopott Az | M csomagok és légrugók konfigurációfüggőek. |
| 12V akkumulátor | Teszt, ne tippelj | Elkülönül a PHEV/i5 nagyfeszültségű állapottól. |
| PHEV nagyfeszültségű és i5 akkumulátor/töltés | BMW ütemezésen és kampányonként | Kapacitás, hatótáv, kábelek, SoH teszt, szoftver verzió. |
| Szoftverkampányok és visszahívás befejezése | Szolgáltatáskor és kampány megnyitásakor | VIN, piaci és gyártási dátum alkalmazhatósága. Nem globális visszahívási lista. |
Bízzon a iDrive-ban vagy a kiskereskedő kinyomtatásában egy fórumintervallumon keresztül. Címkegenerálás és alváz minden bélyegzőn.
15. Átvizsgálás és műszaki állapot
Használja a regisztrációs joghatóságot. Ne nevezzen minden tesztet MOT-nak.
- UK: A MOT általában az első három év után kezdődik, majd évente. Rögzítés dátuma, futásteljesítmény, tanácsok és hibák.
- UK: a károsanyag-kibocsátási eredményeket és a fék/felfüggesztési megfigyeléseket a CBS számlák mellett tárolja.
- Európa: használja a nemzeti időszakos ellenőrzést (TÜV, ITV, kontrolltechnika és helyi megfelelői).
- Egyesült Államok és Kanada: az ellenőrzési és kibocsátási szabályok államonként vagy tartományonként eltérőek.
- Egyéb piacok: kövesse azt a hatóságot, ahol az autót nyilvántartásba vették, beleértve az importot is.
Az ellenőrzési igazolvány nem BMW szolgáltatási bélyeg, és a szervizbélyeg nem MOT.
16. Visszahívások és kampányok
- VIN alkalmazhatóság és piac/ország
- A gyártás dátumtartománya és modell éve
- Kampányazonosító, összetevő, kockázat és orvoslás
- A jogorvoslat elérhetősége, a befejezés állapota, a forrás és a dátum ellenőrzése
Soha ne jelenítsen meg egyetlen globális 5 Series visszahívási listát úgy, mintha minden autóra vonatkozna. Részesítse előnyben a hivatalos BMW visszahívási eszközöket és a nemzeti hatóságot.
17. Méretek
G60 az alábbi szalonfigurák a BMW indítókeret és a G30. A túra és más piacok eltérőek.
- G60 limuzin hossza kb. 5060 mm
- Szélesség kb. 1900 mm
- Magasság körülbelül 1505–1515 mm a verziótól függően
- A tengelytáv körülbelül 2995 mm
- BMW kijelenti, hogy a G60 97 mm-rel hosszabb, 32 mm-rel szélesebb és 36 mm-rel magasabb, mint elődje, tengelytávja 20 mm-rel hosszabb
A túrapoggyászt a szalontól elkülönítve tárolja. A PHEV és a i5 csomagolás megváltoztathatja a rendszerindítást. Ne kezelje ezeket a millimétereket E39 vagy F10 méretként.
18. Használt vásárlási ellenőrző lista
Először a személyazonosság, majd a ténylegesen a VIN-on található hajtáslánc.
- VIN dekódolva, gyártási dátum, modellév, motorkód, sebességváltó, hajtáskonfiguráció, piaci specifikáció és karosszéria
- Hidegindítás, olajszivárgás, hűtőrendszer, turbóműködés, ahol van, kipufogó/emisszió és szerviztörténet
- Dízel: DPF, EGR, SCR/AdBlue, ha van, és rövid utazási előzmények
- Benzin: olajfogyasztás, hűtés, gyújtás, turbó és az adott motorcsalád időzítőrendszere
- Automatikus és xDrive: váltás minősége, folyadéktörténet, osztómű, differenciálmű zaj, megfelelő gumik
- PHEV: töltési teszt, nagyfeszültségű akkumulátor állapota, ahol elérhető, elektromos hatótávolság, kábelek, 12V és szoftverelőzmények
- i5: akkumulátor állapota, töltési előzmények, DC teljesítmény, AC töltés, szoftver verzió, alváz/akkumulátorház és baleseti javítások
19. Származási hely és Transfer Pack
Van egy BMW 5 Series? Add hozzá a garázsodhoz. Szerviz, ellenőrzés, javítás, visszahívás, gumiabroncsok, fékek, módosítások és dokumentumok rögzítése. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
- A jármű azonosítása — VIN, piac, generáció, alváz, motor vagy akkumulátor
- Tulajdonosi idővonal és a futásteljesítmény kronológiája
- Szolgáltatási előzmények, beleértve BMW digitális nyilvántartást és független számlákat
- Az ellenőrzési előzmények (MOT vagy a helyi teszt) és a visszahívás befejezése
- Nagyjavítások, baleseti nyilatkozatok, gumik és fékek
- Szoftverfrissítések és adott esetben PHEV/i5 akkumulátorrekordok
- Módosítások, fotók és eredeti felszerelés
- Transfer Pack PDF: személyazonosság, tulajdonjog, futásteljesítmény, szerviz, ellenőrzés, visszahívás, nagyjavítás, akkumulátor-nyilvántartás, ha van, módosítások, igazoló dokumentumok
20. közösség
A megbeszélések során előnyben kell részesíteni a pontos generációt, a motort és a hajtásláncot, ugyanakkor lehetővé kell tenni a műszakilag releváns generációk közötti szálakat. Ajánlott kategóriák:
- Általános 5 Series vita
- E12 · E28 · E34 · E39
- E60/E61 · F10/F11 · G30/G31 · G60/G61
- M5 · i5
- Karbantartás és barkácsolás · Hibaelhárítás és javítás · Építések és módosítások
- Vásárlás és eladás · Utazás / ingatlantulajdonosok · PHEV és elektromos járművek tulajdonlása · Útmutatók és források
21. Miért maradnak a tulajdonosok?
- Nyolc generációs vezetői limuzin és Touring vonal egyértelmű alvázkódtörténettel
- RWD mag, xDrive és 525iX rögzíthető, nem pedig feltételezés
- G60 lehetővé teszi az égést, a PHEV, a i5 és a M5 külön választásként elérhető egy családban
- CBS plusz egy Transfer Pack jobbat ad a használt vásárlóknak, mint egy homályos, teljes történetre vonatkozó állítás
22. Ami felkelti a vásárlókat
- Minden 5 Series azonos motorként, sebességváltóként és szervizintervallumként történő kezelése
- Az arcplasztika új generációjának, vagy az F90 kilencedik generációnak nevezett
- UK i5 mérföld vagy G60 méret másolása más piacokra és generációkra
- A xDrive gumiabroncs-illesztés, a dízel utókezelés vagy a PHEV/i5 akkumulátor bizonyíték figyelmen kívül hagyása
23. Hivatalos források
Preferált rendelés: BMW tulajdonosi dokumentáció, BMW műszaki adatok a pontos piaci és modellévhez, BMW visszahívási információk, nemzeti visszahívási hatóság, országos műszaki hatóság, BMW sajtó műszaki közlemények, majd független adatok. A tulajdonosi közösségek továbbra is tulajdonos által bejelentettként vannak megjelölve.
- BMW sajtó- és tulajdonosirodalom a generációk történetéhez és a G60 helymeghatározáshoz – erősítse meg a piaci adatlapot, mielőtt egy figurát univerzálisnak tekintene
24. Adatminőségi szabályok
Soha ne tároljon 5 Series specifikációt generáció, alvázkód, gyártási szakasz, piac, modellév, motorkód vagy akkumulátorazonosító, hajtáslánc, sebességváltó, hajtáslánc és karosszéria-típus nélkül, ahol ismertek. Soha nem egy globális szervizintervallum. Soha ne kezelje az arcplasztika új generációjaként, hacsak BMW nem mondja. Soha ne egyesítse a i5, M5 és a szabványos 5 Series specifikációkat. Soha ne kezelje a tulajdonos által bejelentett problémákat megerősített hibaként.
25. V2 műszaki adatbázis A
V2 strukturált felvételeket ad hozzá, nem pedig prózát. ICE: motorkód és család, turbó, befecskendezés, olajspecifikáció és kapacitás, hűtési elrendezés, időzítés típusa, károsanyag-kibocsátási fokozat, SCR/AdBlue, DPF. PHEV: bruttó/nettó akkumulátor, motor és rendszer kimenet, AC töltés, elektromos hatótáv, HV állapot, töltési előzmények. i5: bruttó/nettó akkumulátor, motor konfiguráció, inverter generálás, töltési görbe, AC/DC képesség, kémia, ahol a BMW dokumentálja, SoH, szoftver előállítás, hőkezelési szakasz. Alváz: felfüggesztési kód, adaptív hardver, kormánymű, fékcsomag, kerekek/gumik, xDrive hardver. Tulajdonjog: szerviz, ellenőrzés, visszahívás, javítás, akkumulátor állapot, töltési események, gumik, fékek, szoftverek, dokumentumok és fényképek.
Nemzedékek és platformok
5 Series E12 (1972–1981)
A platform részletei hamarosan
5 Series E28 (1981–1988)
A platform részletei hamarosan
5 Series E34 (1988–1996)
A platform részletei hamarosan
5 Series E39 (1995–2004)
m52 · m54 · m57
5 Series E60/E61 (2003–2010)
n52 · n53 · m57 · BMW N47 · zf-6hp
5 Series F10/F11 (2010–2017)
BMW N47 · n57 · n20 · n55 · BMW B47 · ZF 8HP
5 Series G30/G31/G38 (2017–2023)
BMW CLAR · BMW B47 · BMW B48 · BMW B58 · ZF 8HP
5 Series G60/G61 (2023–2026)
BMW CLAR · BMW B47 · BMW B48 · BMW B58 · ZF 8HP
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
Olajszivárgás és a szűrőház szivárgása (először a motorkód)
Gen-aware: A B47/B48 és a kapcsolódó modulok a későbbi autókban gyakran beszivárognak a műanyag házakba. A régebbi M/N motorok másképp szivárognak. A motorkódot tartalmazó, keltezett számla a származási hely – soha egyetlen olajszivárgási szabály sem minden 5 Series.
Hűtőrendszer (először a generáció és a motor)
A vízszivattyúk, termosztátok és radiátorok generáció-specifikusak. A későbbi autók elektromos szivattyúi nem E12/E28 hűtési feladatok. Jegyezze fel az alkatrészszámot, a futásteljesítményt és az alvázkódot.
Automatikus / ZF / Steptronic szolgáltatás
4-, 5-, 6- és 8-fokozatú automaták különböző családok. ZF A 8LE-s folyadéktörténet számít a későbbi autóknál még akkor is, ha a matrica élettartamot ír. Soha ne illesszen be G60 8HP tanácsot egy E28 automatikusra.
Dízel EGR, DPF és SCR (ha van)
A E28 524td-től kezdve a dízel utókezelés motorcsaládonként (M21, M51, M57, N47, N57, B47, B57) és piaci károsanyag-kibocsátási szakaszonként változik. Az AdBlue/SCR nem univerzális. A rövid távú használat a történelemhez tartozik.
xDrive és a E34 525iX jel
RWD a történelmi alapértelmezett. A E34 525iX volt az első összkerék-hajtású 5 Series – külön jel a későbbi xDrive-tól. A xDrive autókon a megfelelő gumiabroncs kerülete számít. Ne következtessen AWD-re a 5 Series jelvényből.
530e / 550e plug-in hibrid állapot
G30 530e és G60 530e/550e xDrive akkumulátorkapacitást, elektromos tartományt, töltőberendezést, szoftverszintet és piacot kell tárolni az égetési szolgáltatástól elkülönítve. A töltési teszt nem CBS olajbélyegző.
i5 akkumulátor, töltés és szoftver
i5 eDrive40 és i5 M60 xDrive a teljesen elektromos G60/G61 tagjai. A UK indulási adatok 356 mérföldig WLTP a eDrive40 esetében és körülbelül 285–316 mérföld az M60 xDrive esetében – piaci jelzéssel. Log SoH, AC/DC munkamenetek és szoftver verzió. Ne másolja át ezeket a mérföldeket egy 520d-re.
Útmutatók és ellenőrző listák
További BMW modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
Hány BMW 5 Series generáció létezik?+
Nyolc: E12, E28, E34, E39, E60/E61, F10/F11, G30/_____TOK1 és _______1 G60/G61. A BMW a G60-t a nyolcadik generációként azonosítja. Az arculatváltás, beleértve a 2020-as G30 LCI és a 2025/2026-os G60 berendezésváltozásokat, nem egy új generáció.
Mikor kezdődött a BMW 5 Series?+
1972, a E12 szalonnal. A BMW rögzíti az 1981-ben végződő generáció gyártását.
Mikor kapott először Touringot a 5 Series?+
1991, a E34 generáció során. A korábbi 5 Series autók ebben a vonalban limuzinok voltak.
Mikor kapott először összkerékhajtást a 5 Series?+
A E34 525iX bemutatta az összkerékhajtást. Később a xDrive egy másik, generáció-specifikus rendszer. Ne kezeljen minden 5 Series-t AWD-ként.
Mikor vált elektromosvá a 5 Series?+
A nyolcadik generációs G60/G61 bemutatta a teljesen elektromos i5-t (eDrive40 és M60 xDrive, valamint későbbi piaci származékokat). A plug-in hibridek, például a 530e/550e nem a i5.
A i5 külön modell?+
A The Owners Club esetében a i5-nak meg kell tartania saját modelloldalát és taxonómiáját, miközben szorosan kapcsolódik a G60/G61 5 Series családhoz. Ne egyesítse a i5 akkumulátoradatokat egy égési 5 Series rekordba.
5 Series tulajdonosi beszélgetések
A klub BMW 5 Series tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a 5 Series modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a BMW Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.