Owners Club · Digitális szervizelőzmény

BMW i3 Szalontulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos BMW viszonteladóval. Ez a központ csak a Neue Klasse G50 i3 Sedanra (2026–) vonatkozik. Ez nem az eredeti BMW i3 ferdehátú (I01, 2013–2022), és nem a kínai hosszú tengelytávú i3 szedán (G28, eDrive35L / eDrive40L) - és soha nem szabad egyetlen típusba egyesíteni, és külön-külön típusokat nem szabad összevonni.

Van egy i3 szalonja? Készítsen digitális nyilvántartást a származékos azonosítóról, az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV ismerete → modell egyértelműsége → akkumulátor- és töltési nyilvántartás → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW i3 Szalontulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

BMW i3 Saloon
Stúdió illusztráció

Legfrissebb i3 hírek

Frissítve 2026
  • Globális fejlesztés / új modellGlobális

    Az új BMW i3 teljesen elektromosként indul 3 Series Neue Klasse

    BMW új i3 Sedanja (G50) az első teljesen elektromos 3 Series és a második Neue Klasse sorozatgyártású modell a iX3 után – Gen6 eDrive, __2 __0. Operating System X. A müncheni gyártás 2026 augusztusában kezdődött. Ez nem a I01 ferdehátú vagy a kínai G28 szedán.

    2026BMW Csoport/modell bevezetése

  • Műszaki / származékosUK piac

    i3 50 xDrive 566 mérföldig WLTP UK + 400 kW DC

    BMW UK a i3 50 xDrive-t idézi és DC töltés akár 400 kW - akár 263 mérföld WLTP 10 perc alatt megfelelő körülmények között. UK indulás: 2026. szeptember 30.; Az előzetes / Első kiadás adatai máshol eltérhetnek.

    2026BMW UK / műszaki

  • Regionális / származékosUK piac

    i3 40 xDrive 374 hp, 520 Nm, akár 441 mérföld WLTP UK

    A i3 40 xDrive csatlakozik a UK tartományhoz 280 kW / 374 hp, 520 Nm, AWD, AWD, 82.8-6_4 in. s és legfeljebb 441 mérföld WLTP. A M60 A xDrive később várható (2027), és indításkor nem érhető el. A UK szállítások 2026 őszén kezdődnek.

    2026BMW UK / termék

Először olvassa el – három „i3” modell, egy név

A „i3” név most három különálló modellt takar: a I01 ferdehátú (2013–2022), a csak Kínában kapható G28 hosszú tengelytávú szedán (eDrive35L / eDrive40L_) és a Salon _______13___TOKoon (2026–) – ennek a központnak a témája. A G50 esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok a származékos azonosító (40 xDrive · 50 xDrive · M60 később), az akkumulátor kapacitása és állapota, 800 V töltési képesség, szoftver/elektronikai szakasz, hőkezelés, 12V, szervizelőzmények, visszahívások és piacspecifikus. Ne másoljon I01 vagy G28 adatokat egy G50 VIN-ra. Ne kezelje egy piac WLTP mérföldjét globális törvényként.

1. Modell identitás és generáció

  • G50 Neue Klasse Sedan – 2026– (egy generáció)
    Stúdió illusztráció

    G50 Neue Klasse Sedan – 2026– (egy generáció)

    Az első teljesen elektromos BMW 3 Series és a második Neue Klasse sorozatgyártású modell a iX3 után. Hatodik generációs BMW eDrive (Gen6), 800 V architektúra, kerek cellák, Panoramic iDrive, Operating System X és Heart of Joy. müncheni gyártás 2026 augusztusától; UK szállítások 2026 őszétől (i3 50 xDrive UK bevezetés: 2026. szeptember 30.). Az alábbi specifikációk UK piaci címkével vannak ellátva, ahol meg van jelölve — erősítse meg: VIN.

  • Nem a hub generációi: I01 és G28

    I01 (BMW i3 ferdehátú, 2013–2022) és G28 (Kína hosszú tengelytávú szedán i3 eDrive35L / eDrive40L) különálló modellek saját identitásukkal. A G28 nem a I01 második generációja, és nem is a G50 elődje vagy generációja. Ezen az oldalon nincs hub – soha ne egyesítse specifikációikat, alkatrészeiket, visszahívásaikat vagy szervizelőzményeiket egy G50-val.

Mindig kösse a teljesítményt, az akkumulátort, a hatótávolságot és a töltési adatokat a modellhez (G50), a származékhoz, a gyártási dátumhoz és a piachoz – erősítse meg a VIN. A VCE a iX3 Neue Klasse-t releváns kapcsolódó járműként (megosztott architektúraként) kezeli, de a I01 nem nyerhet jelentőséget önmagában a névből.

2. Testi stílus

  • Négy ajtós limuzin (teljesen elektromos 3 Series)

    Négyajtós limuzin/limuzin padlóra szerelt nagyfeszültségű akkumulátorral, ötüléses elrendezéssel. Neue Klasse elektronika és 800 V töltési architektúra. Ne másolja a I01 ferdehátú vagy G28 hosszú tengelytávú csomagolást a G50 rekordokba.

3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer

Mindig különbséget kell tenni a bruttó és a felhasználható és a közzétett kapacitás megfogalmazásában. Az alábbi kapacitások a UK által közzétett adatok – őrizze meg a BMW szövegét, és erősítse meg a VIN lapon.

  • Gen6 eDrive · hengeres (kerek) cellák · 800 V architektúra – eltér a I01 és G28 akkumulátorrendszerektől
  • i3 40 xDrive (UK közzétéve): 82,8 kWh akkumulátorkapacitás
  • i3 50 xDrive (UK közzétéve): 108,7 kWh akkumulátorkapacitás
  • M60 xDrive: későbbi származék (2027 várható) – ne feltételezze az akkumulátoradatokat a közzétételig
  • Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra csak a megjelenített hatótávból

Az akkumulátor kémiájának, a BMS viselkedésének és a töltési görbéknek a BMW dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz – ne találjon ki egyetlen univerzális „i3 akkumulátorméretet”.

4. Származékok és hajtásláncok

Két származék az indításkor és egy későbbi M60. Az összes alábbi UK címkével ellátott adat piacspecifikus, és meg kell erősíteni a VIN esetében.

  • i3 40 xDrive — kétmotoros AWD (UK keretezés)

    280 kW / 374 hp · 520 Nm · AWD · 0–62 mérföld/óra 5,4 s alatt · 82,8 kWh · __TOK2_0______3-ig ·__3K2_0 11/22 kW · 441 mérföldig WLTP (UK). Piaci címkével ellátott – nem egy globális univerzális lap.

  • i3 50 xDrive — kétmotoros AWD (UK keretezés)

    345 kW / 469 hp · 645 Nm · AWD · 0–62 mph 4,7 s alatt · 108,7 kWh · __TOK40_0-ig ____TOK40_0 AC 11/22 kW · akár 566 mérföld WLTP (UK, 2026. szeptember 30.) · Akár 263 mérföld WLTP hozzáadva 10 perc alatt megfelelő körülmények között. A BMW UK előzetes / Első kiadású adatokat mutathat máshol.

  • i3 M60 xDrive — később (2027 várható)

    Nagy teljesítményű származékos termék később várható – bevezetéskor nem érhető el. Ne naplózza a M60 specifikációit egy indítási specifikációhoz VIN, és ne találjon ki számokat, amíg a BMW közzé nem teszi azokat.

A pontos teljesítmény, hatótáv, saját tömeg és felszereltség származék-, modellév- és piacspecifikus. A regionális keretezéshez használja a piacválasztót.

5. Töltés

  • AC: 11/22 kW (UK-címkével; erősítse meg a fedélzeti töltőt és a piaci felszerelést a VIN-on)
  • i3 40 xDrive: 800 V · DC 300-ig kW
  • i3 50 xDrive: 800 V · DC 400-ig kW · 263 mérföldig WLTP hozzáadva 10 perc alatt (megfelelő körülmények)
  • Ne alkalmazza a I01 vagy G28 töltési korlátokat vagy csatlakozási feltételezéseket egy G50
  • Töltési események rögzítése dátummal, futásteljesítménnyel, SoC előtt/utána, AC/DC, szolgáltató, energia, csúcs kW, időtartam, szoftververzió és hibák

A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ. A munkameneteket a műhelybélyegzőktől elkülönítve naplózza.

6. Tartomány – piaci címkével

Soha ne mutasson be egyetlen WLTP értéket sem univerzálisként minden i3 limuzinhoz. Tárolja a választékot piac-, származék- és konfigurációspecifikusként.

  • i3 40 xDrive: BMW UK akár 441 mérföldet idéz WLTP
  • i3 50 xDrive: BMW UK 566 mérföldig idéz WLTP — az előzetes / Első kiadás adatai máshol eltérhetnek
  • Más piacok közzéteszik saját WLTP értékeit — megerősítik a helyi BMW lapokat; ne alakítsa át a UK mérföldet EU vagy EPA törvénybe
  • A valós távolság a kerekek, gumiabroncsok, felszerelés, hőmérséklet, sebesség, stílus, hasznos teher, HVAC és az akkumulátor hőmérséklete függvényében változik

Soha ne másolja át egy ország WLTP lapot egy másik piacra vagy a I01 / G28-ra.

7. Rekuperáció és fékezés

A konfigurációtól függően adaptív regeneráció és állítható regen. A Regen csökkenti a súrlódó fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, a betétek, a folyadékok és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVs még mindig tárcsakorróziót okozhat.

8. Szoftver és elektronika

A szoftver a Neue Klasse autó alapvető tulajdonosi összetevője.

  • BMW Panoramic iDrive (teljes szélességű kijelző, tapintás/hang interakció)
  • BMW Operating System X — külön rögzítse a verziót és a frissítés dátumát
  • Heart of Joy hajtáslánc/dinamika vezérlés – OTA pálya és kampányelőzmények
  • Neue Klasse központi „szuperagy” elektronika – koncepciójában iX3 megosztva, nem azonos VIN kalibráció

Ne feltételezze, hogy a modellév egyenértékű a szoftvergenerációval. A töltési és szervizelési nyilvántartások mellett tartsa meg a szoftver származását.

9. Méretek és súlyok (tanúsítvánnyal erősítse meg)

A végső méretek, a saját tömeg, a poggyász és a vontatási adatok a homologizációtól és a piactól függenek. Ne másoljon I01 vagy G28 dimenziót G50 rekordokba.

  • Hossz / szélesség / magasság / tengelytáv — erősítse meg a BMW műszaki adatlapon, ha az Ön piacára hitelesítette
  • Csomagtérfogat és raktér elrendezése – erősítse meg a helyi BMW lapot
  • Járdasúly / hasznos teher / tetőterhelés – erősítse meg származékkal és piaccal
  • Fékes vontatási kapacitás – származékos és piac szerinti megerősítés; itt nem feltételezik
  • Kerék-/gumiabroncsméretek – befolyásolja a hatótávolságot, az utazást és az abroncsköltséget; rekord per VIN

A közzétett méretek és súlyok konfigurációfüggőek. Ez az útmutató nem talál ki olyan számadatokat, amelyeket a BMW nem hitelesített az Ön piacára.

10. Őszinte profik

  • Az első teljesen elektromos 3 Series — ismerős BMW szalon pozicionálás tiszta lappal EV architektúrával
  • 800 V architektúra akár 300/400 kW DC csúcsokkal (UK címkével)
  • Nagyon nagy potenciál tartomány a i3 50 xDrive (piaci címkével WLTP)
  • Panoramic iDrive · OS X · Heart of Joy elektronikai lépésváltás
  • Erős teljesítmény: 0–62 mph 4,7 s alatt (50 xDrive) / 5,4 s (40 xDrive) UK címkével
  • AWD mindkét indító származékon

11. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni

  • Vadonatúj platform – a hosszú távú megbízhatóságra és a szoftver érettségére vonatkozó adatok korlátozottak
  • A „i3” név a I01 ferdehátú és a G28 kínai szedánt is magában foglalja – a vevő és a lista összetévesztésének veszélye
  • A piaci címkével ellátott adatok eltérőek – az előzetes / Első kiadás számai eltérhetnek a későbbi lapoktól
  • A nehéz járművek tömege befolyásolja a gumiabroncsokat, a fékeket és a hatékonyságot; a nagy kerekek csökkenthetik a hatótávolságot
  • M60 A xDrive későbbi – a bevezetést vásárlók nem tudják vállalni a specifikációit
  • A használt vásárlóknak ellenőrizniük kell az akkumulátor állapotát, nem pedig a megjelenített hatótávra hagyatkozniuk

12. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Dokumentálandó korai tulajdonosi beszélgetési kategóriák – nem diagnosztikai tanácsok. Ne kezelje megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható bizonyítékok támasztják alá. A 2026-os bevezetési modell lejárati adatai korlátozottak; ne találj ki állításokat.

  • Töltés

    800 V töltőkompatibilitás, munkamenet-megbízhatóság, előkondicionálási viselkedés és töltési porttal kapcsolatos problémák – korai adatok gyűjtése; ne találjon ki lejárati követeléseket.

  • Akkumulátor

    Hatótávolság változása, SoC viselkedése, hőkezelés, észlelt állapot – tartsa elkülönítve a diagnosztikát az utazási becslésektől.

  • Szoftver

    Panoramic iDrive viselkedés, OS X stabilitás, OTA kampányok, ADAS kalibrálás és Heart of Joy frissítések.

  • 12V rendszer

    Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.

  • Alváz és vezetés

    Felfüggesztési zaj, gumikopás, beállítás egy nyomatékban gazdag AWD limuzinon – különösen nagyobb kerékválaszték esetén.

  • Fékek

    Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.

  • Gumiabroncsok és kerekek

    Nehéz EV viselése, terhelés/sebesség-besorolás, téli/nyári beállítások, kerékméret-hatékonyság kompromisszumok és hatótávolság.

13. Szerviz és karbantartás (EV)

Az akkumulátoros elektromos nem jelenti azt, hogy nem igényel karbantartást. BMW i3 A limuzin Condition Based Service (CBS) követi – az intervallumok piactól, modellévtől és felhasználástól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet a iDrive dokumentumban. Ne másolja az ICE 3 Series olajintervallumokat EV-ra.

elemTipikus intervallumJegyzetek
Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz (i3 Sedan)CBS – gyakran éves / ~10 000–12 000 mérföld (erősítse meg: iDrive)CBS a VIN-specifikus – attól függően, hogy melyik iDrive és a kiskereskedői rendszer jeleníti meg az autót.
FékfolyadékCBS (gyakran ~24 hónap)A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását.
12V akkumulátortesztMinden szerviz / tünet esetén hamarabbLoad-test – külön a HV csomag eredetétől.
Kabin / pollenszűrőCBS / gyakran ~12 hónapA legtöbb EV éves szokás.
Gumiabroncsok és beállításRendszeres / minden szolgáltatásNehéz AWD EV; A kerékválasztás befolyásolja a hatótávolságot és a kopást.
Fékbetétek / tárcsák / korrózióMinden szolgáltatásA Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót.
Felfüggesztés és kormányműMinden szolgáltatás / szükség szerintCsillapítások, perselyek, beszabályozás — napló számlákkal.
Hűtőkör/hőrendszerBMW ütemterv szerintHV és kabin hőhurkok — EV speciális munka.
A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzéseBMW ütemezésenként / kampányonkéntJogosult EV technikus – naplózási figyelmeztetések; 800 V architektúra.
Szoftver / OTA ellenőrzésSzervizben vagy kérésreRekord OS X / Panoramic iDrive verzió + dátum.
Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van)Tulajdonos / kereskedő / harmadik félKülön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”.
Töltőrendszer / port / kábelMinden szolgáltatás / szükség szerintJelölje meg a AC/DC munkamenetet a DC derivált csúcsgal (300 vs 400 kW osztály).

A szervizintervallumok piactól, modellévtől és származéktól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet.

14. EV akkumulátor egészsége és származása

Az akkumulátor állapota első osztályú származási kategória. Különböztesse meg a gyártói diagnosztikát, a tulajdonos által jelentett tartománybecsléseket és a harmadik féltől származó teszteket.

  • SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
  • Származtatott + töltési architektúra a tesztidőben
  • A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftver verziója a tesztidőben
  • Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
  • Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack

Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési feljegyzések külön maradnak a műhelybélyegzőktől.

15. Átvizsgálás és műszaki állapot

A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, US állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.

  • Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
  • Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
  • EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés) továbbra is számítanak
  • Ne keverje össze a sikeres időszakos ellenőrzést a teljes BMW CBS EV szervizbélyegzővel

Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.

16. Visszahívások és kampányok

  • Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos BMW / nemzeti biztonsági portálokon
  • A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
  • Ne feltételezze, hogy a I01, G28 vagy iX3 kampány egy G50 i3 szalonra vonatkozik – vagy fordítva

A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változik. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.

17. Biztonsági minősítések

Olvassa el a Euro NCAP / regionális biztonsági listát a i3 Sedanhoz (G50), amikor megjelent az Ön piacán. Ne feltételezze, hogy a I01, G28 vagy iX3 besorolásai vagy felszerelési körei érvényesek anélkül, hogy ellenőrizné a jármű hivatalos eredményoldalát.

18. Hivatalos források

A hivatalos linkek az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a BMW AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában.

  • BMW UK — a i3 40 xDrive / 50 xDrive modell műszaki adatai
  • BMW Group PressClub — Neue Klasse és i3 Saloon nyilvános technikai közlemények
  • GOV.UK / DVSA — UK visszahívás és járműbiztonsági ellenőrzések (VIN alapú)
  • Nemzeti műszaki vizsgálat az Ön regisztrációs piacán

19. i3 Sedan vásárlása (új vagy majdnem új)

  • Identitás: erősítse meg, hogy G50 Sedan – nem I01 ferdehátú vagy G28 kínai szedán – plusz VIN · származék (40 xDrive / 50 xDrive) · piac · gyártási dátum · importtörténet
  • Specifikációs lap: tartsa meg az eredeti BMW konfigurációt – az előzetes / Első kiadás adatai eltérhetnek a későbbi lapoktól
  • Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások – a kapacitás megfogalmazása származék szerint
  • Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus; derivált DC csúcs (300 vs 400 kW osztály); nincsenek I01 / G28 feltételezések
  • Alváz: gumik, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormányzás, alváz
  • Elektromos: 12V terhelési teszt, tárolt hibák, kamerák/ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
  • Szoftver: OS X / Panoramic iDrive verzió, OTA és kampányelőzmények, Heart of Joy frissítések
  • Karosszéria: festés, panel rések, töltőcsatlakozó terület, baleseti javítások
  • Dokumentumok: BMW szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok
  • A hatótávolságra vonatkozó elvárások: a piaci címkével ellátott WLTP összehasonlítása a kerekekkel/klímával – utasítsa el az egyszeri utazásra vonatkozó „egészségügyi” állításokat; tesztvezetés DC munkamenet viselkedése, ADAS és regen módok

20. Van egy i3 szalonja? Védje viszonteladási értékét

Egy elektromos limuzin esetében, amelynek neve két, egymással nem összefüggő modellel közös, a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. A származékos azonosítás, az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftver állapota, a szervizelés, a fék-/gumiabroncs-nyilvántartások és a dokumentált javítások eredetté válnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.

  • Add hozzá a i3 szalont a garázshoz – ingyenes digitális tulajdonjog
  • Rekordmodell (G50), származék, akkumulátor állapota és töltési előzményei 206
  • Kövesse nyomon a CBS szervizelést, ellenőrzéseket, javításokat, gumikat/fékeket és visszahívásokat számlákkal
  • Megjegyzés szoftver/OS verzió (OS X / Panoramic iDrive)
  • A DC munkamenet megjegyzéseinek naplózása származékos csúcsokkal (300 vs 400 kW) töltési eredetként
  • Építs egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak

Nemzedékek és platformok

  • i3 Saloon Neue Klasse (G50) (2026–2026)

    BMW Neue Klasse · Electric drive

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • DC / AC terhelés – származékhoz kötött

    A G50 i3 egy 800 V autó: legfeljebb 300 kW DC a i3 40 xDrive és legfeljebb 400 kW_0__2 kW_0__ 50 xDrive (UK-címkével), AC 11/22 kW. A munkamenet feltételeinek naplózása derivált szerint – soha ne illessze be a I01 vagy G28 töltési adatokat egy G50 VIN-ba.

  • Az akkumulátor állapota és felépítése

    Gen6 hengeres (kerek) cellák különböző publikált kapacitással derivált szerint: 82,8 kWh (40 xDrive) és 108,7 kWh (50 xDrive) UK-címkézett adatokban. Soha ne következtessen SoH-ra csak a megjelenített tartományból.

  • Szoftver / iDrive / OS generáció

    Neue Klasse bemutatja a Panoramic iDrive, a Operating System X és a Heart of Joy - a régebbi BMW elektronikai architektúrától eltérő. Külön rögzítse a verziót, a dátumot és a kampányt.

  • 12V kiegészítő akkumulátor

    A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.

Útmutatók és ellenőrző listák

További BMW modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden BMW modell →

GYIK

Az új BMW i3 ugyanaz, mint a régi BMW i3 (I01)?+

Nem. A I01 i3 (2013–2022) egy kis szénszálas városi EV ferdehátú volt. Az új i3 Sedan (Neue Klasse G50, 2026–) egy teljesen elektromos 3 Series – eltérő platform, akkumulátorfeszültség, karosszéria és tulajdonosi témák. Csak a név kerül újra felhasználásra.

Az új i3 a kínai hosszú tengelytáv i3 (G28)?+

Nem. A G28 egy kínai piacon kapható, hosszú tengelytávú szedán (i3 eDrive35L / eDrive40L). Ez egy külön modell, nem a I01 generációja és nem az itt tárgyalt G50 Neue Klasse Sedan.

Az új i3 a régi i3 új generációja?+

No. A I01 ferdehátúból műszakilag semmi sem fog át. A I01, G28 és G50 három különálló modellként kezelhető a műszaki adatok, alkatrészek, visszahívások vagy szervizelőzmények rögzítésekor.

Milyen gyorsan tud feltöltődni a i3 Sedan DC-on?+

UK címkével ellátott BMW adatok: legfeljebb 300 kW DC a i3 40 xDrive és legfeljebb 400 kW kW kW DC és legfeljebb 400 kW kW kW DC 800 V architektúra. A BMW akár 263 mérföldet is idéz WLTP hozzávetőlegesen 10 perc alatt hozzáadva a 50 xDrive megfelelő körülmények között. A tényleges sebesség a SoC-tól, a hőmérséklettől, az előkondicionálástól és a töltőtől függ.

Mekkora a i3 50 xDrive tartománya?+

BMW A UK akár 566 mérföldet idéz WLTP a i3 50 xDrive (2026. szeptember 30-i bevezetés) esetében – egy piaci címkével ellátott adat. A BMW UK előzetes vagy első kiadású adatokat mutathat máshol, más piacok pedig közzéteszik saját WLTP számaikat. Soha ne tekints egy piacot globálisnak.

Mely i3 szalonszármazékok léteznek?+

Indításkor: i3 40 xDrive (280 kW / 374 hp, 520 Nm, 82,8 kWh, akár 441 mi ____TOK) és 6K_ ____TOK i3 50 xDrive (345 kW / 469 hp, 645 Nm, 108,7 kWh, legfeljebb 566 mérföld WLTP ___TOK10_). Egy M60 xDrive később várható (2027), és az indításkor nem érhető el. Erősítse meg a származékot a VIN-on.

i3 Saloon tulajdonosi beszélgetések

A klub BMW i3 Saloon tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a i3 Saloon modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a BMW Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

BMW i3 Szalontulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club