Owners Club · Digitális szervizelőzmény
BMW iX Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos BMW viszonteladóval. A iX a BMW erre a célra kifejlesztett elektromos zászlóshajója, Sports Activity Vehicle (I20, 2021-jelenleg) – különbözik a X5/X6 égésterméktől, valamint a későbbi iX1 és Neue TOK7 ____3. A gyártás a következőkkel kezdődött: xDrive40 és xDrive50; M60 2022-től csatlakozott. A 2025-ös átfogó frissítés a Dingolfing címen megőrzi ugyanazt a iX / I20 identitást, miközben bevezeti a xDrive45 / xDrive60 / M709_9, újrafelhasználható __ elektromos teljesítményű, nagyobb teljesítményű __ azonosítót és nagyobb hatótávolság – technikai szakasz, nem második generáció.
Van egy iX? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW iX Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb iX hírek
Frissítve 2025- Műszaki szakasz / hatékonyságGlobális
2025 átfogó frissítés
2025 márciusától a Dingolfing gyártása során a BMW átfogó iX frissítése a I20-ban marad – nagyobb használható csomagok, átdolgozott teljesítményelektronika, akár ~25%-kal nagyobb teljesítmény és hatékonyság, valamint akár 701 km __WLTPWLTP__TOK3 frissítés esetén. Technikai szakasz, nem új generáció.
2025BMW Csoportos / műszaki
- Technikai / előadási szakaszGlobális
M70 xDrive előadási szakasz
A 2025+ M70 xDrive felváltja az eredeti M60-t a frissített tartományban: 485 kW / 659 hp, legfeljebb 1015 Nm, 01.8-8.8. kWh használható a BMW UK indítási keretezésben – ugyanaz a I20 generáció, teljesítményszintű eredet.
2025BMW Csoportos / műszaki
- Regionális / tartomány keretezésEgyesült Királyság
UK WLTP mérföld 2025-re
BMW UK indítólapok kerete 2025+ hatótávolság mérföldben: xDrive45 321–374, xDrive60 370–426, M70 321–366 – piaci címkével ellátott és függő. Ne ragasszon UK mérföldet más piacokra.
2025BMW UK / termék
Először olvassa el – I20 zászlóshajó SAV tulajdonosi keret
A iX esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor állapota, töltési előzményei, szoftver/OTA generáció, műszaki szakasz (eredeti → 2025-ös frissítés), hőkezelés, 12V, nagyfeszültségű rendszerek, fékek/gumik, szervizelőzmények, visszahívások és piacspecifikus specifikációk. Ne találjon ki második generációt 2025-re. Egy piac WLTP mérföldjét ne kezelje globális törvényként. A iX különbözik az égéstől X5/X6 és a iX1 / Neue Klasse iX3-tól – soha ne egyesítsék azonosságukat.
1. Generációk és platform
I20 – egy generáció (2021-től napjainkig)
Egy éles generáció a BMW iX számára. Célirányosan kifejlesztett elektromos zászlóshajó SAV egy CLAR-eredetű / iX technológiai eszköztáron ötödik generációs BMW eDrive eredeti és 2025-ös frissítési szakaszon keresztül. Kétmotoros elektromos összkerékhajtás a vonalon. Az utak globális elérhetősége 2021 végén kezdődött, a xDrive40 és a xDrive50; M60 a 2022/23-as modellév piacairól csatlakozott.
A I20 műszaki szakaszai (nem új generációk)
1. szakasz – Eredeti bevezetés (2021–2024 / 2025 eleje a piactól függően): xDrive40, xDrive50, M60. 2. szakasz – 2025. évi átfogó frissítés 2025 márciusától, Dingolfing: xDrive45 a xDrive40, xDrive60 a xDrive50, M70 xDrive helyébe a M60 nagyobb teljesítményű, elektromos, újrafelhasználható és használható_. BMW akár ~25%-kal nagyobb teljesítményt/hatékonyságot és akár 701 km-t WLTP a frissített xDrive60 esetében. Ezek termék/műszaki szakaszok – nem egy második iX generáció a The Owners Club V1 taxonómiához.
A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse össze a teljesítményt, az akkumulátort, a hatótávolságot és a töltési adatokat a származékhoz, a gyártási szakaszhoz és a piachoz – erősítse meg VIN. Soha ne egyesítse a I20 iX iX1 vagy iX3 identitással.
2. Testi stílus
Ötajtós sportjármű (SAV)
Egyetlen karosszéria – célirányosan kifejlesztett elektromos zászlóshajó SAV sziluett, lounge-szerű kabinnal és ívelt kijelzőarchitektúrával. Ötüléses konfiguráció a piaci specifikációtól függően. Lapos nagyfeszültségű akkumulátor a padlóban; kétmotoros elektromos AWD minden származékon.
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Mindig meg kell különböztetni a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól, a közzétett főadatokat pedig a VIN-specifikus értékektől. Tartsa külön az eredeti és a 2025+ csomagokat – ne találjon ki egyetlen univerzális „iX akkumulátorméretet”.
- Eredeti xDrive40: 71,0 kWh nettó / 76,6 kWh bruttó – BMW közzétéve
- Eredeti xDrive50: 105,2 kWh nettó / 111,5 kWh bruttó – BMW közzétéve
- Eredeti M60: a xDrive50 család nagy akkumulátoros architektúrája (~105 kWh nettó / ~111,5 bruttó osztály) — VIN lap megerősítése
- 2025+ xDrive45: 94,8 kWh nettó (BMW UK indítás) – nagyjából 30%-kal több, mint az előd xDrive40 használható
- 2025+ xDrive60: 109.1 kWh net (BMW UK indítás) · M70 xDrive: 108.9 kWh használható (____TOK1)6_____TOK1
- Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra pusztán a megjelenített hatótávból
Az akkumulátor kémiájának, a BMS viselkedésének és a töltési görbének részleteinek a BMW dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz – őrizze meg a korábbi specifikációkat, ahelyett, hogy felülírná azokat az aktuális lapokkal.
4. Származékok és hajtásláncok
Hat elsődleges származék két műszaki szakaszban egy I20 generáción belül. Kétmotoros elektromos AWD az egész. Kösse össze a kW/hp-t, a nyomatékot, az akkumulátort és a WLTP-t a színpad + piaclaphoz – soha ne kezelje egy ország adatait globálisnak.
xDrive40 — eredeti színpad
Kétmotoros elektromos AWD. BMW közzétéve: 240 kW / 326 hp · 630 Nm · ~6,1 s 0–100 · 71,0 kWh nettó / 76,6 kWh bruttó TO1-ig · 0 kW · AC 11-ig kW · ~10–80% ~31 perc alatt megfelelő DC és előkondicionálással · ~425 km-ig WLTP osztály. Piactól/konfigurációtól függő — VIN megerősítése.
xDrive50 — eredeti színpad
Kétmotoros elektromos AWD. BMW közzétéve: 385 kW / 523 hp · 765 Nm · ~4,6 s 0–100 · 105,2 kWh nettó / 111,5 kWh_ 09–3 bruttó kW osztály · AC 11-ig kW · ~10–80% ~35 perc alatt közzétéve · ~630 km-ig WLTP osztály. Piactól/konfigurációtól függő – VIN megerősítése.
M60 — eredeti előadási szakasz
Kétmotoros elektromos AWD teljesítmény származéka a 2022/23-as MY piacokról. BMW közzétéve: 455 kW / 619 hp csúcs · 1 015 Nm Sport / 1 100 Nm Indításvezérlés · 3,8 s 0–100 · TOK család nagy akkumulátora ____ __ TOK ~195–200 kW osztály · ~561 km-ig WLTP osztály. A töltést az akkumulátor/termikus/töltő korlátozza, nem a motorcsúcs. Erősítse meg a VIN.
xDrive45 – 2025+ frissítés
A xDrive40 helyébe lép a frissített tartományban (2025 márciusától Dingolfing). BMW UK indítási keretezés: 300 kW / 408 hp · 700 Nm · 5,1 s 0–62 · 94,8 kWh nettó · DC____17 UK WLTP 321–374 mérföld a specifikációtól függően · Akár ~602 km WLTP osztály egyes európai konstrukciókban. Piaci címkével ellátott — VIN megerősítése.
xDrive60 – 2025+ frissítés (hosszú hatótávolságú)
A xDrive50 helyére lép a frissített tartományban. BMW közzétéve: 400 kW / 544 hp · 765 Nm · 4,6 s 0–62 · 109,1 kWh nettó · DC ~175-195__7 km-ig 0 TOK9__ WLTP · UK WLTP 370–426 mérföld. Kulcsfontosságú hosszú távú származékos ügylet a 2025-ös tartományban – piac/konfig függő.
M70 xDrive – 2025+ teljesítmény szakasz
A M60 helyére lép a frissített tartományban. BMW UK indítási keretezés: 485 kW / 659 hp · legfeljebb 1015 Nm · 3,8 s 0–62 · 108,9 kWh__9 használható __ 0 __ kW osztály · UK WLTP 321–366 mérföld · ~600 km-ig WLTP osztály a kiadványtól függően. Erősítse meg a VIN/piaci adatlapot.
A pontos teljesítmény, a hatótávolság, a saját tömeg és a felszereltség modellév-, szakasz- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.
5. Töltés
- AC töltés: általában legfeljebb 11 kW háromfázisú integrált keretezés a BMW dokumentumokban – erősítse meg a beépített töltőt a VIN-on
- Eredeti xDrive40 DC: akár 150 kW · BMW ~31 perc 10–80% megfelelő DC és előkondicionálással
- Eredeti xDrive50 / M60 nagy kiszerelés DC: ~195–200 kW osztály · BMW ~35 perc 10–80% közzétéve xDrive50
- 2025+ DC osztálypéldák: xDrive45 ~175 kW · xDrive60 ~175–195 kW · M70 ~195-200 kW — kiadványfüggő; megerősíti a piaci lapot
- Az előkondicionálás (manuális vagy navigációs kapcsolattal, ahol elérhető) lényegesen befolyásolja a DC munkamenet sebességét – viselkedés naplózása a töltési előzményekben
A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ. Rönkházi faliszekrény, AC/DC munkamenetek, időtartam, szolgáltató és megszakítások a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve.
6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest
Mindig meg kell különböztetni a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. A hivatalos adatok nem garantált utazási távolságok, és származékonként, szakaszonként, kerekekenként és piaconként változnak.
- Eredeti xDrive40: ~425 km-ig WLTP osztály – piac/konfig függő
- Eredeti xDrive50: ~630 km-ig WLTP osztály · M60: ~561 km-ig WLTP osztály — piaclap megerősítése
- 2025+ xDrive60: BMW akár 701 km-t idéz WLTP (európai indítóanyag) – kulcsfontosságú hosszú távú származék
- UK piaci címkével ellátott 2025+ mérföld (BMW UK bevezetés): xDrive45 321–374 · xDrive60 370–426 · M70 321–366 függő kerék
- A valós távolság kisebb télen, autópályán, nagyobb kerekekkel, nagy teherrel vagy tartósan HVAC – ne következtessen az akkumulátor állapotára egy utazásból
A hatótávolságot befolyásolja a sebesség, a hőmérséklet, az időjárás, a kerék/gumiabroncs specifikációja, a terhelés, a HVAC, a vezetési stílus, az akkumulátor hőmérséklete, a SoC, a gyártási szakasz és az opciók. Soha ne másolja át egy ország WLTP lapot egy másik piacra.
7. Rekuperáció és fékezés
Adaptív rekuperáció D-ben kombinálja a kifutást és a visszafutást a forgalmi, navigációs és vezetési körülményeknek megfelelően; választható regenerációs szintek és erősebb regen a B-ben. Az integrált fékrendszer koordinálja az elektromos és a súrlódó fékezést. A Regen csökkenti a hagyományos fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, betétek, féknyergek, folyadékok, vezetékek és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVakban továbbra is tárcsakorrózió alakulhat ki, ha súrlódó fékeket ritkán használnak.
8. Szoftver és infotainment
A szoftver egy alapvető tulajdonosi összetevő. A iX bemutatta a BMW hajlított kijelzőjét és a legújabb generációs iDrive architektúrát Remote Software Upgrade képességgel – a pontos OS/iDrive generáció a gyártási szakasztól és a piactól függően változik.
- Szoftververzió nyomon követése, iDrive/OS generáció, OTA / Remote Software Upgrade dátumok és kampányazonosítók
- Az ívelt kijelző/digitális pilótafülke viselkedése a szoftverrel fejlődik – rögzítse a verziót bármilyen hiba vagy javítás idején
- ConnectedDrive szolgáltatások, Digital Key (ha van), térképek és ADAS szoftver verziózott járműattribútumok
- Ne feltételezze, hogy a modellév megegyezik a szoftvergyártással – erősítse meg a iDrive-ban vagy a műhelyben kinyomtatott
Az infotainment, a navigáció, a ADAS kalibrálás és a kapcsolódó szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. A töltési és szervizelési nyilvántartások mellett tartsa meg a szoftver származását.
9. Méretek és súlyok
zászlóshajó SAV lábnyom. A súlyok, a hasznos teher és a vontatás származék- és konfiguráció-specifikus – erősítse meg a VIN piaci adatlapot a kapacitás átvétele előtt.
- Hossz / szélesség / magasság (kb.): 4953 / 1967 / 1695 mm
- Tengelytáv (kb.): 3000 mm
- Csomagkapacitás: körülbelül 500–1750 L a konfigurációtól/mérési módszertől függően
- Fékes utánfutó terhelése: 2500 kg-ig az eredeti xDrive40 műszaki adatokban idézve – konfiguráció- és piacspecifikus; soha ne feltételezd minden VIN
- A légrugózás, az integrált aktív kormányzás és az adaptív lengéscsillapítók felszereltségtől függenek – építési/VIN szinten tárolandó, nem univerzálisan
A közzétett méretek és súlyok konfigurációfüggőek. A VIN hivatalos BMW műszaki adatait használja a tulajdonos által becsült értékek helyett.
10. Őszinte profik
- Kiváló távolsági EV hatótáv nagy akkumulátoros verziókban
- Nagyon erős hatékonyság egy nagy luxus számára AWD EV
- Rendkívül csendes és kényelmes kabin
- Erős DC töltési képesség a generációjához
- Fejlett hőkezelés és akkumulátor-előkészítés
- Kiváló minőségű futás és hosszú tengelytáv
- Erős vontatási képesség megfelelő konfigurációkban
- Megkülönböztető dedikált EV dizájn egyszerű égési átalakítás helyett
- Kiváló teljesítmény M60 / M70 változatban
- Erős digitális / csatlakoztatott autós képesség
11. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni
- Magas vételár és potenciálisan magas javítási költségek
- A nagy gumiabroncsok és a prémium alkatrészek cseréje költséges lehet
- A járművek nagy tömege befolyásolja a hatékonyságot, a gumiabroncsokat és a fékterhelést
- A szoftver/elektronikai összetettség miatt a hibaelhárítás kevésbé egyszerű
- A használt vásárlóknak ellenőrizniük kell az akkumulátor- és szoftverelőzményeket ahelyett, hogy csak a hirdetett hatótávra hagyatkoznának
- A felszereltség felépítéstől és piactól függően jelentősen eltér
- A korai xDrive40 akkumulátor kapacitása/hatótávja lényegesen kisebb, mint a xDrive50 osztályú járművek
- M változatok skáláját / hatékonyságát a teljesítményre cserélik
12. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a vitakategóriákat a tulajdonosok dokumentálhatják. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.
Töltés
DC munkamenet sebessége és derivált csúcs, előkondicionálási viselkedés, nyilvános töltő kézfogások, munkamenet megszakítások és hőcsökkentés.
Akkumulátor
A hatótávolság változása, az SoC viselkedése, az akkumulátor hőmérséklete, az észlelt állapot és a hőkezelési viselkedés – tartsa elkülönítve a diagnosztikát az útbecslésektől; Tag eredeti vs 2025+ stage.
Szoftver
iDrive / ívelt megjelenítési furcsaságok, ConnectedDrive / alkalmazásproblémák, OTA / Remote Software Upgrade kampányok, navigáció és okostelefon-integráció.
12V rendszer
Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés és kiegészítő elektromos rendszerek – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.
Alváz és vezetés
Kászlóshajó SAV menetminőség, légrugózás viselkedése, ahol fel van szerelve, abroncszaj, felfüggesztés kopása és beállítás nagy nyomatékban gazdag EV esetén.
Fékek
Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.
Gumiabroncsok és kerekek
Nehéz EV viselése, terhelés/sebesség-besorolás, téli/nyári beállítások, kerékméret-hatékonyság kompromisszumok és hatótávolság.
13. Szerviz és karbantartás (EV)
Ne másoljon ICE X5 olaj-szolgáltatási ütemtervet egy EV-ra. BMW iX a következőt követi: Condition Based Service (CBS) – az időközök és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet a iDrive dokumentumban.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz (iX) | CBS – gyakran éves / ~10 000–12 000 mérföld (erősítse meg: iDrive) | I20 CBS — ne találjon ki univerzális mérföldes intervallumot. Bármelyik kereskedési rendszer / iDrive is mutatja ezt a VIN-t. Nem égési olajcsere. |
| Fékfolyadék | CBS (gyakran ~24 hónap) | A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását. |
| 12V akkumulátorteszt | Minden szerviz / tünet esetén hamarabb | Load-test – külön a HV csomag eredetétől. |
| Kabin / pollenszűrő | CBS / gyakran ~12 hónap | A legtöbb EV éves szokás. |
| Gumiabroncsok és beállítás | Rendszeres / minden szolgáltatás | Nehéz SAV EV + nyomaték; a terhelés/sebesség értékek és a kerékválasztás befolyásolja a hatótávolságot. |
| Fékbetétek / tárcsák / korrózió | Minden szolgáltatás | A Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót. |
| Felfüggesztés és kormánymű | Minden szolgáltatás / szükség szerint | Csillapítások, perselyek, beszabályozás, légrugózás, ahol van – napló számlákkal. |
| Hűtőkörök / hőrendszer | BMW ütemterv szerint | HV és kabin hőhurkok — EV szakirányú munka; naplózza az előkondicionálási hibákat. |
| A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzése | BMW ütemezésenként / kampányonként | Jogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat. |
| Szoftver / OTA ellenőrzés | Szervizben vagy kérésre | Rögzítse az OS/iDrive verzióját + dátumát a Digital Service History-ban (Remote Software Upgrade, ahol van). |
| Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van) | Tulajdonos / kereskedő / harmadik fél | Külön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”. |
| Töltőrendszer / port / kábel | Minden szolgáltatás / szükség szerint | AC ~11 kW és DC csúcs (150–200 kW osztály származékonként/szakasz szerint) munkamenet jegyzetek a terhelési előzményekhez tartoznak. |
A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piactól, modellévtől, származéktól és gyártási szakasztól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet.
14. EV akkumulátor egészsége és származása
Az akkumulátor állapota a iX első osztályú származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.
- SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
- A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftver verziója a tesztidőben
- Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
- Gyártási szakasz (eredeti / 2025+) és származékos (40/50/M60 vs 45/60/M70) a tesztidőben
- Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack
Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.
15. Átvizsgálás és műszaki állapot
A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.
- Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
- Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
- EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés) továbbra is számítanak az ellenőrzéskor
- Ne keverje össze a sikeres időszakos ellenőrzést a teljes BMW CBS EV szervizbélyegzővel
Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.
16. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos BMW / nemzeti biztonsági portálokon
- A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
- Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden iX-ra vonatkozik világszerte
A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változhat. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.
18. Hivatalos források
A hivatalos linkek az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a BMW AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A kitalált mélyhivatkozásokkal szemben előnyben részesítse a VIN-specifikus BMW Felhasználói kézikönyv keresését.
- BMW UK — a modell műszaki adatai, a töltés, az akkumulátor, a hatótáv és a felszerelés (használja a BMW hivatalos UK műszaki oldalát a származékához/színpadhoz)
- BMW Group PressClub – nyilvános technikai bejelentések, beleértve az eredeti bevezetést és a 2025-ös átfogó frissítést
- GOV.UK / DVSA — UK visszahívás és járműbiztonsági ellenőrzések (VIN alapú)
- A regisztrációs piac nemzeti műszaki vizsgálatával foglalkozó hatóságok
19. Használt iX vásárlása
- Identitás: VIN · modellév · származtatott (xDrive40 / 50 / M60 vagy xDrive45 / 60 / M70) · gyártási szakasz (eredeti / 2025+) · piac · opciók · import előzmények
- Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások/cserék – használható és a közzétett kapacitás megfogalmazása szakaszonként
- Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus, csatlakozó/fedél, kábelek, töltési előzmények, előkondicionálási viselkedés, származtatott DC csúcsosztály
- Alváz: gumiabroncsok, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormánybeállítás, légrugózás, ha van – a kerék mérete befolyásolja a hatótávot és a futást
- Elektromos: 12V terhelési teszt előzményei, tárolt hibák, ívelt kijelző / kamerák, ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
- Szoftver: OS/iDrive verzió, Remote Software Upgrade / OTA kampányok, ConnectedDrive – ne feltételezze az MY = OS generációt
- Stage tisztaság: eredeti 40/50/M60 vs 2025+ 45/60/M70 — ugyanaz a I20 generáció, különböző közzétett csomagok és kimenetek
- Karosszéria: fényezés, panel hézagok, alváz / akkumulátorház, baleseti javítások, töltőcsatlakozó terület állapota
- Dokumentumok: BMW szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok, kézikönyvek
- Tartományi elvárások: hasonlítsa össze a WLTP lapot a kerék specifikációival és klímával – utasítsa el az egyszeri utazásra vonatkozó „egészségügyi” állításokat
- Súlyok/vontatás: erősítse meg a járdaszegélyt, a hasznos teherbírást, a tetőterhelést és a fékezett vontatást a származékhoz és a piachoz (konfiguráció-specifikus – 2500 kg-ig néhány eredeti xDrive40 lapon hivatkozva)
- Tesztvezetés: vásárlás előtt ellenőrizze a DC munkamenet viselkedését, a ADAS, a regen módokat, a 12V ébresztési viselkedést és a iDrive verziót
20. Van egy iX? Védje viszonteladási értékét
Egy zászlóshajó elektromos SAV esetében a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftver állapota, a szervizelés, a fék-/gumiabroncs-nyilvántartás és a dokumentált javítások mind a jármű eredetének részévé válhatnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
- A iX hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
- Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és az OS/iDrive szoftververziókat
- A CBS pálya szervizelése, ellenőrzése, javítása, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
- Jegyezze fel a gyártási szakaszt (eredeti / 2025+) és a származékot a Garage profilban
- Az előkondicionálási viselkedés és a DC munkamenet megjegyzéseinek naplózása a töltés eredeteként
- Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
DC / AC töltési teljesítmény
DC csúcsok származékonként és szakaszonként változnak – nagyjából 150 kW (eredeti xDrive40), ~195–200 kW osztály (eredeti nagycsomagos / M70 osztály) és ~175–175–19 kW osztály 25+25 lapon. A AC általában 11 kW. Naplózza a munkamenet feltételeit, az előkezelést és a megszakításokat – nem csak a kW brosúra állításait.
Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása
A bruttó és a nettó/felhasználható különválasztás: eredeti xDrive40 71/76,6 · xDrive50 105,2/111,5 · 2025+ xDrive45 94,8 nettó · xDrive60 109,1 __TOK18 nettó. 9 (BMW UK indító szöveg). A hatótávolság a kerekektől, a fokozattól, a hőmérséklettől és a terheléstől függően változik – ne következtessen SoH-ra pusztán a hatótávolság-kijelzőből.
Szoftver / iDrive / Remote Software Upgrade
Az ívelt kijelző, a iDrive generáció és az operációs rendszer szakasza a OTA és a kereskedő frissítéseivel fejlődik. Rögzítse a verziót, a dátumot és a kampányt – ne feltételezze, hogy a modellév egyenértékű a szoftver generálásával.
12V kiegészítő akkumulátor
A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.
Útmutatók és ellenőrző listák
További BMW modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A BMW iX elektromos X5?+
Nem. Hasonló luxus-SAV helyet foglal el, de egy dedikált BMW i elektromos modell, saját architektúrával és technológiai csomaggal – nem egy égési X5 akkumulátorjellel.
A iX ugyanaz, mint a iX3?+
Nem. A iX és a iX3 különálló modellsorok. A iX korábban a BMW elektromos technológia zászlóshajójaként jelent meg; a iX3 később átkerült a Neue Klasse generációba. Soha ne egyesítse a I20 iX specifikációit a iX3-mal.
A iX új generációt kapott 2025-ben?+
No. A 2025-ös autó egy átfogó modellfrissítés a iX / I20 modellcsaládon belül – nem egy második generáció. Tartsa elkülönítve az eredeti xDrive40/50/M60 adatokat a 2025+ xDrive45/60/M70-tól.
Melyik iX rendelkezik a leghosszabb hatótávolsággal?+
A frissített xDrive60 a 2025-ös kínálat kulcsfontosságú nagy hatótávolságú változata, BMW akár 701 km-t WLTP idéz az európai indulási anyagokban. A tényleges hatótávolság a piactól, a kerekektől, a gumiabroncsoktól és a felszereléstől függ – soha ne kezelje egyetlen lapot sem globális törvényként.
Jó a iX hosszú távú vezetéshez?+
Igen. A nagy akkumulátor-származékok, a hatékony meghajtórendszerek, a hőkezelés és a nagy teljesítményű DC töltés az egyik legerősebb távolsági luxus EV-szá teszik – bár a valós hatótávolság továbbra is sebesség- és hőmérsékletfüggő.
A használt vásárlóknak kapniuk kell az akkumulátor állapotáról szóló jelentést?+
Igen. A független akkumulátor-egészségügyi diagnosztika az egyik leghasznosabb kiegészítés a használt iX származási nyilvántartáshoz – sokkal hasznosabb, mint egyetlen megjelenített tartományra vonatkozó bejelentés.
iX tulajdonosi beszélgetések
A klub BMW iX tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a iX modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a BMW Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.