Owners Club · Digitális szervizelőzmény
BMW i4 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos márkakereskedővel. A i4 a BMW akkumulátoros elektromos Gran Coupé típusa a G26 platformon – 2021-től gyártják, 2024 júliusában egy jelentős termékfrissítéssel és egy 2025. júliusi hatékonysági/M60 fokozattal ugyanazon az egyetlen generáción belül. Ez nem egy külön generációs csere 2024 után.
Van egy i4? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver/OTA frissítésekről, a hőkezelésről, a fék-/gumiabroncs-munkáról és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack. Ismerje meg i4. Rögzítse a történetét. Bizonyítsd be az állapotát. Tartsa meg a történetét.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW i4 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb i4 hírek
Frissítve 2025- A legújabb műszaki frissítésGlobális
2025 nyár SiC hatékonysági szakasz és M60 xDrive
2025 júliusától a BMW szilícium-karbid teljesítményelektronikát mutatott be a eDrive35 és a eDrive40 típusokhoz (kb. 4,5%-os fogyasztásnövekedést mutattak be; konfigurációtól függően akár ~22 km plusz WLTP) és az új _WLTP ____TOK2-3_4 hatótávolsága kW / 601 hp — még mindig a G26 belsejében van, nem egy új generáció.
2025. júliusGlobális / műszaki
- Szoftver / töltés / hatékonyságGlobális
2024-es termékfrissítés – OS 8.5 és xDrive40
A 2024. júliusi frissítés átdolgozott világítást/dizájnt, Curved Display frissítéseket, BMW 8.5 operációs rendszert QuickSelect-val és az új xDrive40-t (295 kW / 406___TOK) hozott. Ez egy jelentős termékfrissítés a G26-on belül – nem a második generáció.
2024. júliusSzoftver / hatékonyság
- Piaci / tulajdonjogi vonatkozásúEgyesült Királyság
UK M60 műszaki keretezés – piaci címkével
Aktuális BMW UK műszaki adatok a M60 xDrive listákhoz: 442 kW / 601 hp, 795 Nm, __phs.3,–6__2, 7 m/s. 81.1 kWh, DC 205 kW-ig és 311–338 mérföld WLTP (konfigurációfüggő). Kezelje UK piaci keretezésként – nem univerzális i4 lapként.
Először olvassa el – EV Gran Coupé tulajdonosi keret
A i4 esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor állapota, töltési előzményei, hőkezelés, szoftver, 12V, nagyfeszültségű rendszerek, fékek/gumik/felfüggesztés, szervizelőzmények, visszahívások és piacspecifikus specifikációk. Ne találjon ki második generációt 2024-re. Ne kezelje a M50 → M60 generációváltásként. Soha ne másolja le egyetlen piac WLTP vagy kWh adatát globális igazságként.
1. Nemzedékek és platformok
G26 – 2021 – jelen (egy generáció)
Egymagos generáció. A i4 a BMW CLAR-ból származó rugalmas architektúráját használja, amely a nagyfeszültségű elektromos hajtásokhoz és az ötödik generációs eDrive-hoz igazodik. A 4-es sorozatú Gran Coupé széles törzs-/gyártási kontextusban osztozik, miközben megtartja saját i4 modellazonosítóját és G26 kódolását. A UK szállítások 2021 novemberében kezdődtek a következőkkel: eDrive40 RWD és M50 xDrive AWD.
Műszaki / termékszakaszok (nem új generációk)
2021-es bevezetés: eDrive40 + M50, ~83,9 kWh bruttó nagy hatótávolságú keretezés, DC 205-ig kW, hőszivattyú, 470-1,290 l. Bővítés 2022/23: eDrive35 sok piacon. 2024. júliusi termékfrissítés: dizájn/belső frissítés, OS 8.5 QuickSelect, xDrive40 (295 kW/401 hp, 600 Nm; globális bevezetés ___4 km14-5_4). 2025. júliusi hatékonysági fokozat: SiC teljesítményelektronika bekapcsolva a eDrive35/40-et (~4,5%-os fogyasztásnövekedés jelezve; akár ~22 km plusz WLTP konfigurációtól függően) és új M60 xDrive (442 xDrive, 6017_9 __, Nm, 0–100 3,7 s) a M50 helyettesítése tartomány-csúcsként.
A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse a teljesítmény, az akkumulátor, a hatótáv és a töltési adatokat a származékhoz, a modellévhez, a gyártási szakaszhoz és a piachoz – erősítse meg a VIN. A kapcsolódó modellek (4 sorozat Gran Coupé alváz téma, iX1/iX3 EV téma) alacsonyabb műszaki jelentőségűek lehetnek – soha ne vegyék fel az alkatrészek azonosságát.
2. Testi stílus
5 ajtós Gran Coupé (visszaemelő)
Négyajtós kupé stílusú Gran Coupé, visszahúzható csomagtérajtóval – öt ülés. A 470 literes csomagtér 1290 literre bővül. A hátsó fejtér/bejárat a kupé tetővonalát tükrözi. A pontos menetkész tömeg és hasznos teher hajtáslánconként változik (UK M60 vázszerkezet ≈2 285 kg jármû / 520 kg hasznos teher – piaci jelzéssel).
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Padlóra szerelhető lítium-ion csomag az ötödik generációhoz eDrive. Mindig különböztesse meg a bruttó, a nettó és a hasznosítható kapacitást. Az eltérő közzétett kWh számok nem bizonyítékok egy új generációra.
- eDrive40/M50 indítása nagy hatótávolságú keretezés: körülbelül 83,9 kWh bruttó (BMW indítási információ)
- Aktuális BMW UK műszaki adatok a M60 listákhoz 81.1 kWh — piaci jelzésű; meghatározása eltérhet a bruttó kilövési adatoktól
- eDrive35 sok konfigurációban kisebb akkumulátort használ, mint a nagy hatótávolságú család – tárolja VIN/gyártási dátumig
- Integrált hőszabályozás hőszivattyús funkcióval a fülkében, HV akkumulátorral és meghajtóval; előrejelző hőkezelés a töltési hatékonyság érdekében
- Rögzítés SoH vizsgálati módszertannal, szoftververzióval, töltési előzményekkel, garanciával és HV javításokkal – soha ne következtess az állapotra pusztán a megjelenített tartományból
Tárolja az akkumulátor cikkszámát, a cella/modul generációját, a gyártás dátumát és a szoftver verzióját, ha elérhető. Ne találj ki kémiákat.
4. Származékok és hajtásláncok
1 sebességes reduktor az egészben. Az alábbi kimenetek BMW-dokumentált keretezést tartalmaznak, ahol meg van jegyezve – gondosan címkézze meg; erősítse meg a modellévet, a gyártási szakaszt és a VIN.
i4 eDrive35
RWD · egyetlen hátsó motor · 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 ≈6,0 s. Kisebb akkumulátor, mint a nagy hatótávolságú család sok konfigurációban. Később a BMW adatok listája DC ~180 kW-ig — piac/szakasz függő. 2025 SiC frissítés a eDrive35.
i4 eDrive40
RWD · egyetlen hátsó motor · 250 kW / 340 hp · 430 Nm · 0–100 ≈5,6 s (frissített BMW adatok). Nagy hatótávolságú akkumulátorcsalád · AC legfeljebb 11 kW · DC legfeljebb 205 kW a megfelelő konfigurációkon. Indítsa el a WLTP-t ~590 km-ig (konfigurációfüggő). 2025 SiC javítja a hatékonyságot; Német nyár-2025 WLTP keretezés 510-613 km - piac/felszerelés felirattal.
i4 xDrive40
Bemutatjuk a 2024-es termékfrissítéssel. Kettős motorok · elektromos xDrive AWD · 295 kW / 401 hp · 600 Nm · 0–100 ≈5,1 s. Nagy hatótávolságú akkumulátor · DC akár ~205 kW a megfelelő konfigurációkon. Globális bevezetés WLTP keretezés 444–548 km – piaci jelzéssel.
i4 M50 xDrive
Indítási generációs M teljesítményváltozat. Kettős motorok · AWD · 400 kW / 544 hp · 795 Nm · 0–100 3,9 s. WLTP indítása ~521 km-ig. Adaptív M felfüggesztés / M futómű felszerelés. A felállásban a M60 sikeres volt – nem egy új generáció.
i4 M60 xDrive
2025 júliusi gyártás. Kettős motor · AWD · 442 kW / 601 hp · 795 Nm · 0–100 3,7 s. BMW UK műszaki keretezés: 81.1 kWh · AC 11-ig kW · DC 205-ig kW · 311–338 mérföldtől függő —_ piacfüggő kWh Német nyár-2025 WLTP keretezés 433-551 km.
A pontos teljesítmény, választék és felszereltség modellévtől, gyártási szakasztól és piactól függ. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.
5. Töltés
- AC töltés: legfeljebb 11 kW az aktuális BMW UK műszaki adatokban; 22 kW elérhetősége piac- és specifikációfüggő – ne feltételezze minden i4
- DC gyorstöltés: akár 205 kW a megfelelő nagy hatótávolságú konfigurációkon; eDrive35 későbbi adatok ~180 kW-ig
- A tényleges sebesség a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, az előkondicionálástól, a töltőképességtől, az akkumulátor állapotától és a szoftvertől függ
- Tároljon AC/DC munkamenetet energiával, kezdő/vége SoC, csúcsteljesítmény, időtartam, hely/szolgáltató, előkondicionálás állapota és szoftververziója
Jelölje be a falidobozt és a nyilvános üléseket a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve – a töltési előzmények EV származási hely.
6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest
Mindig meg kell különböztetni a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. Csak akkor hasonlítsa össze a WLTP-t, ha a vizsgálati módszer, a piac, a modellév, a kerekek/gumik és a konfiguráció egyenértékűek.
- Indítás eDrive40: ~590 km-ig WLTP (BMW indítási keretezés, konfigurációfüggő)
- Indítás M50: ~521 km-ig WLTP (konfigurációfüggő)
- xDrive40 globális bevezetési keret: 444–548 km WLTP
- Német nyári-2025 keretezés: eDrive35 428–514 · eDrive40 510–613 · M60 433–551 km WLTP — piaci jelzésű
- BMW UK M60 keretezés: 311–338 mérföld WLTP konfigurációfüggő – ne illessze be globálisként
A valós hatótávolság jóval WLTP alatt maradhat hideg időben vagy nagy sebességű vezetés közben. Összehasonlításkor jegyezze fel a kerekeket/abroncsokat.
7. Gyógyulás, alváz és praktikum
Konfigurálható regeneráció, beleértve az adaptív stratégiákat. A súrlódó fékeket továbbra is ellenőrizni kell – a regen a tárcsákat alulhasználhatja és korrodálódhat. Futómű: kétcsuklós rugós-rugóstag elöl, ötlengőkaros hátsó, hátsó tengely légrugózás, alacsonyan szerelt csomag. M50/M60 M-specifikus berendezés hozzáadása. Csomagtartó 470–1290 L. Vontatás: BMW UK felsorolja az opcionális fékezett vontatást 1600 kg-ig / 75 kg-os vonóhorog letöltését a megfelelő konfigurációkhoz – VIN/változat-specifikus, nem univerzális.
8. Szoftverek és digitális rendszerek
A szoftver szakasz része a töltés és a hatékonyság eredetének.
- BMW Operációs rendszer 8 induláskor
- BMW Operációs rendszer 8.5, QuickSelect a 2024-es frissítés után
- BMW Térképek töltésre optimalizált útbaigazítással · Saját BMW App · Távtöltés · Előkezelés · OTA · Digitális kulcs (eszközfüggő)
- Szoftververzió rögzítése, utolsó OTA, térképverzió, töltéssel kapcsolatos kampányok és infotainment javítások A
OTA megszakítások és információs szórakoztatási furcsaságok tulajdonosi témák – naplózási dátumok, nem csak fórumtalálatok.
9. Őszinte profik
- Kiváló hosszú távú EV koncepció erős BMW vezetési dinamikával
- Hosszú hatótávolságú eDrive40 képesség és hatékony hátsó meghajtású változatok
- Praktikus liftback Gran Coupé 470–1290 literes csomagtérrel
- Erőteljes xDrive teljesítményű verziók (M50 / M60)
- Erős DC töltési képesség (akár 205 kW a megfelelő konfigurációkon)
- Érett, ötödik generációs eDrive hőszivattyú/hőkezelés integrációval
- Erős szoftver- és navigációs integráció (OS 8 / 8.5, My BMW)
10. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni
- A jármű nagy tömege; a nagy kerekek csökkenthetik a hatótávolságot és a menetkényelmet
- RWD és xDrive változatok lényegesen eltérő hatásfokkal rendelkeznek; a teljesítményű változatok több energiát fogyasztanak
- DC csúcs nem kategóriaelső néhány újabb 800 V-os versenytárshoz képest
- A valós hatótávolság jóval WLTP alatt is lehet hideg/nagy sebességű használat esetén
- Az akkumulátor állapotának felmérése kevésbé egyszerű, mint egy műszerfali tartományt leolvasni
- A hátsó fejtér/bejárat tükrözi a Gran Coupé tetővonalat; a specifikációk piaconként és szakaszonként változnak
11. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – figyelendő tulajdonosi témák, nem univerzális hibák. Ne kezelje megerősített BMW hibákat, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.
Töltés
Hideg időjárási DC teljesítmény, félreértett előkondicionálás, nyilvános töltő kompatibilitás, csappantyú/csatlakozó szennyeződés, csökkent DC sebesség magas SoC vagy rossz akkumulátorhőmérséklet mellett.
Akkumulátor
Hatótávolság változása, SoH módszertan, hőkezelési előzmények ismételt nagy teljesítményű töltés után – tartsa elkülönítve a diagnosztikát a kioldási becslésektől.
Szoftver
Infotainment hibák, OTA megszakítások, ADAS érzékelő kalibrálása, Saját BMW / digitális kulcsok furcsaságai.
12V rendszer
12V-os figyelmeztetések és kiegészítő elektromos problémák – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.
Alváz / felfüggesztés
A felfüggesztés/kerék sérülései nagy kerekek és kátyúk miatt; a hátsó légrugózás viselkedése.
Fékek
Lemezkorrózió a magas regenerációból / kíméletes vezetésből; a párna/lemez kopása továbbra is számít.
Gumiabroncsok
A jármű tömegéből és nyomatékából eredő kopás; Hatékonyság és kényelem kompromisszumok a nagy kerekeken.
12. Szerviz és karbantartás (EV)
A i4 kiküszöböli a hagyományos motorolaj-, gyújtógyertya- és kipufogó-karbantartást, de továbbra is ütemezett ellenőrzést igényel. Az intervallumok piaconként és BMW CBS szerint változnak – soha ne tegyen közzé egyetlen univerzális intervallumot sem, mintha az világszerte érvényes lenne.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Ütemezett EV ellenőrzés / CBS szolgáltatás | Per BMW CBS / VIN (gyakran éves naptár + kilométer-utasítások) | Erősítse meg a iDrive szervizmenüt – nem az ICE olajintervallumokat. |
| Fékfolyadék | CBS / naptár (gyakran ~24 hónap) | A folyadék akkor is öregszik, ha a regen csökkenti a párna kopását. |
| 12V akkumulátor teszt | Minden szerviz / tünet esetén hamarabb | Load-test – külön a HV csomag eredetétől. |
| Kabin mikroszűrő | Gyakran ~12 hónap / CBS | Ahol megadva – éves szokás a legtöbb EV-on. |
| Gumiabroncsok és beállítás | Rendszeres / minden szolgáltatás | Nehéz EV + nyomaték – az óra kopása és terhelése. |
| Fékbetétek / tárcsák / korrózió | Minden szolgáltatás | A Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót. |
| Felfüggesztés / kormánymű / kerekek | Minden szolgáltatás / szükség szerint | Hátsó légrugózás, ütközési sérülések, nagy kerék kátyúveszély. |
| Hőszabályozás / hűtőfolyadék / hőszivattyú | BMW ütemterv szerint | HV és kabin hőhurkok — speciális EV munka. |
| A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzése | BMW ütemezésenként / kampányonként | Jogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat. |
| Szoftver / OTA ellenőrzés | Szervizben vagy kérésre | Rekordverzió + dátum a Digital Service History-ban. |
| Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van) | Tulajdonos / kereskedő / harmadik fél | Az áruház módszertana SoH %-kal – nem „a tartomány jól néz ki”. |
| Töltőberendezés / port / kábel | Minden szolgáltatás / szükség szerint | AC/DC viselkedési megjegyzések tartoznak a töltési előzményekhez. |
A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piactól, modellévtől és CBS konfigurációtól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW ütemezést.
13. EV akkumulátor egészsége és származása
Az akkumulátor állapota a i4 első osztályú származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.
- SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató, módszertan
- A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftververzió a tesztidőben
- Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
- Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack
Az akkumulátor állapotának százalékos aránya vizsgálati módszertan nélkül nem tekinthető a leromlás végleges bizonyítékának.
14. Átvizsgálás és műszaki állapot
A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzése, Törökország TÜVTÜRK, Németország TÜV/HU, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok. A zéró károsanyag-kibocsátású hajtáslánc nem szünteti meg a szokásos műszaki vizsgálati kötelezettségeket.
- Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
- Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
- Ügyeljen a gumiabroncsokra, a felfüggesztésre, a kormányzásra, a fékekre/tárcsákra, a lámpákra, a szélvédőre/kamerákra és a szerkezeti sérülésekre
Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket – soha ne jelenítse meg a UK MOT általános szabályt.
15. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos BMW / nemzeti biztonsági portálokon
- A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
- Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden i4-ra vonatkozik világszerte
A visszahívás állapotát a VIN-nak és a piacnak ellenőriznie kell. A biztonsági visszahívásokat a gyártó irányítja; A UK tulajdonosokkal általában akkor lépnek kapcsolatba, ha a gyártói nyilvántartások ezt lehetővé teszik. Tárolja a kampányszámot, a piacot, a VIN alkalmazhatóságát, a hibát/javítást, a befejezés dátumát, a kereskedőt és a bizonyítékokat.
16. Hivatalos források
A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a BMW AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A kitalált mélyhivatkozásokkal szemben előnyben részesítse a VIN-specifikus BMW Felhasználói kézikönyv keresését.
- BMW Használati útmutató – VIN-specifikus keresés az Ön piacához
- BMW Global PressClub / BMW UK műszaki specifikációk i4 szakaszokhoz
- Regionális kormányzati visszahívási adatbázisok (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/nemzeti rendszerek)
17. Használt i4 vásárlása
- VIN · gyártási dátum · pontos változat (eDrive35/40, xDrive40, M50, M60) · akkumulátor/elektronikai szakasz · piac · opciók · import előzmények
- BMW digitális szolgáltatástörténet · kiemelkedő visszahívások/kampányok
- HV akkumulátordiagnosztikai bizonyíték módszertannal · DC és AC töltési tesztek
- Töltőfedél/csatlakozó · 12V-os állapot · Szoftververzió / OTA előzmények
- Abroncsok az egyenetlen kopáshoz · féktárcsák korrózió ellen · felfüggesztés/kerék ütközési sérülései
- Hőszivattyú/termikus működés · klíma · ADAS kalibrálás · vonóhorog, ha szükséges
- Balesetes/javítási előzmények · számlák · bizonylatok beszámítása a garázsba
18. Van egy i4? Védje viszonteladási értékét
A i4 esetében a legértékesebb tulajdonosi adatok nem csak a szervizelőzmények. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftverfrissítések, a visszahívások és a dokumentált javítások jelentősen javíthatják a következő tulajdonos bizalmát. Ismerje meg i4. Rögzítse a történetét. Bizonyítsd be az állapotát. Tartsa meg a történetét.
- A i4 hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
- Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és a szoftver/OTA verziókat
- A CBS pálya szervizelése, ellenőrzése, javítása, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
- Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
DC / AC töltési teljesítmény
Csúcs DC (legfeljebb 205 kW az alkalmazható nagy hatótávolságú konfigurációkon; eDrive35 későbbi adatok ~180 kW-ig) a csomagolástól, a hőmérséklettől, az előkondicionálástól és a töltőképességtől függ. A hideg időjárás és a magas SoC munkamenetek gyakori tulajdonosi témák – naplózási feltételek, nem csak kW követelések.
Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása
Megkülönbözteti a bruttó, a nettó és a hasznosítható kapacitást. Hosszú távú keretezés indítása ~83,9 kWh bruttó; UK M60 laplista 81.1 kWh — a meghatározások eltérőek. Ne találjon ki új generációt egy másik közzétett kWh-ból. Tartsa meg a SoH módszertant a százalékos értékkel.
Szoftver / OTA / iDrive
OS 8 induláskor · OS 8.5, QuickSelect a 2024-es frissítés után · Saját BMW alkalmazás · OTA. Rögzítse a verziót, a dátumot és az esetleges kereskedőket vagy OTA frissítést a furcsaságok diagnosztizálása során.
12V kiegészítő akkumulátor
A gyenge 12 V még egészséges HV csomag esetén is figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat okozhat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.
Útmutatók és ellenőrző listák
További BMW modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A BMW i4 teljesen elektromos?+
Igen. A i4 egy akkumulátoros elektromos Gran Coupé, belsőégésű motor nélkül – RWD eDrive35/eDrive40 vagy elektromos xDrive AWD a xDrive40, M50 és __TOK modelleken.
A 2024-es i4 egy új generáció?+
Nem. Ez egy jelentős termékfrissítés az egyetlen G26 generáción belül – átdolgozott világítás/design, OS 8.5, Curved Display frissítések és az új xDrive40. Nem új generációs kód.
A M60 egy új generáció?+
No. A M60 xDrive (2025 júliusától) a M50 helyébe lép, mint a G26 teljesítménytartomány csúcsa. Ugyanaz a generáció – eltérő származék/szakasz.
Minden i4-ban ugyanaz az akkumulátor?+
Nem. A kapacitás és az elektronika változatonként, piaconként és gyártási szakaszonként változik. Tárolja külön a bruttó/nettó/felhasználható mennyiséget, és erősítse meg a VIN csomagot – ne tekintsen egy közzétett kWh-t univerzálisnak.
Milyen gyorsan tud tölteni?+
AC 11 kW-ig a jelenlegi BMW UK műszaki adatokban (22 kW piac-/berendezésfüggő – ne feltételezze). DC legfeljebb 205 kW az alkalmazható nagy hatótávolságú konfigurációkon; eDrive35 később a BMW adatlisták ~180 kW-ig terjednek. A tényleges sebesség a SoC-tól, a hőmérséklettől, az előkondicionálástól és a töltőtől függ.
Rögzíteni kell az akkumulátor állapotát és a töltési előzményeket?+
Igen. Az akkumulátor-egészségügyi dokumentáció (tesztmódszertannal), a töltési előzmények, a szoftver/OTA és a visszahívás befejezése a legértékesebb EV viszonteladási és Transfer Pack származási nyilvántartások közé tartoznak.
i4 tulajdonosi beszélgetések
A klub BMW i4 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a i4 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a BMW Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.