Owners Club · Digitális szervizelőzmény
BMW iX1 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a BMW AG vagy a BMW UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos BMW viszonteladóval. A iX1 a BMW teljesen elektromos, kompakt sporttevékenység-járműve a U11 X1 családban – 2022-től gyártják, 2023 novemberétől eDrive20 csatlakozik, és egy 2026-os tavaszi hatásfokú szilícium-karbid fokozatú szilícium-toK13 (__ronics) U11 generáció. Ez nem egy égés X1 akkumulátorcsere jelvénnyel – saját elektromos U11 tagoldala van a BMW kínálatában.
Van egy iX1? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést BMW iX1 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb iX1 hírek
Frissítve 2026- Műszaki szakasz / hatékonyságEurópa / Globális
2026 tavaszi SiC hatékonyságfrissítés
BMW tavaszi, 2026. évi szilícium-karbid teljesítményelektronikai frissítése javítja a hatékonyságot és a WLTP hatótávolságát U11-on belül – Német bejelentés 514 km-ig eDrive20 és 466 km-ig xDrive30. Technikai szakasz, nem új generáció.
2026BMW Csoportos / műszaki
- Szoftver / infotainmentGlobális
Operating System 9 és QuickSelect
Később a iX1 gyártása átveszi a BMW Operating System 9 QuickSelect és a Curved Display párosítást (10,25 hüvelykes műszercsoport + 10,7 hüvelykes központi kijelző) – egy szoftver/hardver szakasz a __.TOK2-en belül, nem pedig a __TOK2 új generációja.
2023/24BMW Csoport / termék
- Származékos indításGlobális
eDrive20 csatlakozik a iX1 csapatához
2023 novemberétől BMW hozzáadva eDrive20 — 150 kW / 204 hp egymotoros FWD 64,78 kWh használható akkumulátorral — a TOK_1___ tartomány bővítése xDrive30 AWD.
2023BMW Csoport/modell bevezetése
Először olvassa el – U11 elektromos SAV tulajdonosi keret
A iX1 esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor állapota, töltési előzményei, szoftver/OS9 generáció, műszaki szakasz (bevezetés → 2023/24 OS9 + eDrive20 → 2026 SiC), TOK111,__, magas hőfeszültség, ___, szerviztörténet, visszahívások és piacspecifikus specifikációk. Ne találjon ki U12-t vagy második generációt 2026-ra. Ne kezelje egy piac WLTP mérföldjét globális törvényként. A iX1 a tágabb U11 X1 családhoz kapcsolódik, de saját elektromos modelloldala – nem „csak egy elektromos X1”, külön származási mezők nélkül.
1. Generációk és platform
U11 – egy generáció (2022-től napjainkig)
Egy éles generáció a iX1 számára. A FAAR/UKL2-eredetű architektúrára épült ötödik generációs BMW eDrive. Az indítás a következővel kezdődött: xDrive30; A eDrive20 2023 novemberétől csatlakozott a Operating System 9 szoftverrel a későbbi gyártáshoz. A iX1 a U11 X1 család elektromos tagja – különálló modell azonosság az égési X1 származékoktól, de megosztott U11 platformkontextus.
A U11 műszaki szakaszai (nem új generációk)
A xDrive30 indítása (2022-es európai bevezetés) → 2023/24 OS9 / QuickSelect / Curved Display + eDrive20 gyártás → 2026 tavasz SiC 514 km eDrive20 / 466 km xDrive30). Ezek termék/műszaki szakaszok – nem U12 és nem egy második iX1 generációs kód a The Owners Club V1 taxonómiához.
A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse össze a teljesítményt, az akkumulátort, a hatótávolságot és a töltési adatokat a származékhoz, a gyártási szakaszhoz és a piachoz – erősítse meg VIN. Az égetési X1 megbeszélések alacsonyabb relevanciájúak lehetnek a platform mellett; soha ne vegyen fel azonos alkatrészeket vagy szervizazonosságot.
2. Testi stílus
Ötajtós kompakt sportjármű (SAV)
Egyedülálló karosszéria – kompakt elektromos SAV sziluett, a U11 X1 lábnyommal megosztva. Ötüléses konfiguráció a piaci specifikációtól függően. Lapos nagyfeszültségű akkumulátor a padlóban; A eDrive20 FWD, a xDrive30 elektromos AWD.
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Mindig meg kell különböztetni a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól, a közzétett főadatokat pedig a VIN-specifikus értékektől. A iX1 ~65 kWh osztálycsomagot használ a származékok között – a pontos használható értékek származékonként és dokumentumonként kissé eltérnek. 43
- Indítás xDrive30: BMW közzétéve 64.7 kWh használható az európai bevezetés műszaki adataiban – piaci adatlap megerősítése
- eDrive20: BMW közzétéve 64.78 kWh indításkor használható/UK technikai keretezés — megerősítés VIN
- A UK piac gyakran ~65 kWh akkumulátorosztályt ír le – a hivatalos lapon a használható és a bruttó/közzétett megfogalmazáshoz kötődik, nem a fórum rövidítéséhez
- Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra pusztán a megjelenített hatótávból
Az akkumulátor kémiájának, a BMS viselkedésének és a töltési görbének részleteinek a BMW VIN dokumentációjából kell származniuk – ne találjon ki egyetlen univerzális „iX1 akkumulátorméretet” minden piacra és szakaszra.
4. Származékok és hajtásláncok
Két elsődleges származék – eDrive20 (FWD) és xDrive30 (elektromos AWD). A xDrive30 rendszer kimenete gyártási szakaszonként változik a közzétett BMW táblákban; mindkét értéket tartsa meg színpadhoz kötött tényként, ne két generációként.
eDrive20 — elsőkerék-hajtás
Egymotoros FWD származék a 2023. novemberi gyártásból. BMW közzétéve: 150 kW / 204 hp · 250 Nm · 0–62 mph 8,6 s alatt · 170 km/h / 106 mph · 64,78 kWh 3K-ig használható kW · AC 11 kW standard / 22 kW opcionális, ahol felajánlják. Hatékonyság-orientált választás a U11 keretein belül.
xDrive30 – kétmotoros elektromos AWD (indítási keret)
Kétmotoros elektromos összkerékhajtás. Indítási/növelési specifikáció a BMW dokumentumokban: 230 kW / 313 PS · 494 Nm · 0–62 mérföld/óra 5,6 s alatt · 180 km/h 130-ig kW · AC 11/22 kW felszereltség szerint. Magasabb saját tömeg és vontatási teljesítmény, mint a eDrive20 a UK lapokon – konfigurációfüggő.
xDrive30 — közzétett eredmények gyártási szakaszonként (ugyanaz U11 gen)
KRITIKUS: MINDKÉT közzétett rendszerkimenetet tartsa meg szakaszhoz kötött értékként egy U11 generáción belül – indítási/növelési dokumentumok: 230 kW / 313 PS · 494 Nm; tavasz-2026 SiC Német műszaki táblázat: 225 kW / 306 hp · 494 Nm. Ugyanaz a kétmotoros AWD architektúra – a kW/hp-t a gyártási szakaszhoz + piaci laphoz kell kötni, nem pedig egy feltalált U12 vagy második generációhoz. A kerekek, a szoftver és a SiC színpad is befolyásolja a hatótávot.
A pontos teljesítmény, a hatótávolság, a saját tömeg és a felszereltség modellév-, szakasz- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.
5. Töltés
- AC töltés: 11 kW szabványos beépített keret a BMW dokumentumokban · 22 kW opcionális, ahol felajánlják – erősítse meg a beépített töltőt a VIN
- DC gyorstöltés: akár ~130 kW megfelelő körülmények között - nem 350 kW-osztályú csúcs
- BMW nagyjából 10–80%-ot dokumentál ~29 perc alatt DC akkumulátor előkezeléssel, ha van
- Az előkondicionálás (manuális vagy navigációs kapcsolattal, ahol elérhető) lényegesen befolyásolja a DC munkamenet sebességét – naplózási viselkedés a töltési előzményekben
- Példák a kezdőlapra AC (eDrive20 indítási keretezés): ~6,5 óra 11-kor kW / ~3 óra 45 óra 22-kor kW üresről telire – piac és fali doboz függő
A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ. Rönkházi faliszekrény, AC/DC munkamenetek, időtartam, szolgáltató és megszakítások a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve.
6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest
Mindig különböztesse meg a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. A hivatalos adatok nem garantált utazási távolságok, és származékonként, szakaszonként, kerekekenként és piaconként változnak.
- UK WLTP mérföld (piaci címkével ellátott példák): eDrive20 297–318 mérföld · xDrive30 269–289 mérföld – az aktuális BMW UK lap és a kerék specifikációjának megerősítése 67
- Indítási EU xDrive30 WLTP: ~417–440 km-es osztály a BMW európai indítási dokumentációban – nem globális mérföldszám
- eDrive20 ideiglenes EU WLTP keretezés: ~430–475 km a specifikációtól és a megjelenés dátumától függően - erősítse meg a VIN lapot
- 2026 tavaszi SiC Német bejelentés: akár 514 km eDrive20 / 466 km xDrive30 WLTP hatékonyságfrissítés után – szakaszhoz kötött, nem új generáció
- A valós távolság kisebb télen, autópályán, nagyobb kerekekkel, nagy teherrel vagy tartósan HVAC – ne következtessen az akkumulátor állapotára egy utazásból
A hatótávolságot befolyásolja a sebesség, a hőmérséklet, az időjárás, a kerék/gumiabroncs specifikációja, a terhelés, a HVAC, a vezetési stílus, az akkumulátor hőmérséklete, a SoC, a gyártási szakasz és az opciók. Soha ne másolja át egy ország WLTP lapot egy másik piacra.
7. Rekuperáció és fékezés
A regeneratív fékezés lassítás közben visszanyeri az energiát, és koordinálja az elektromos és súrlódó fékezést. Az egypedálos/rekuperációs beállítások módtól és szoftvertől függően változnak. A Regen csökkenti a hagyományos fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, betétek, féknyergek, folyadékok, vezetékek és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVakban továbbra is tárcsakorrózió alakulhat ki, ha súrlódó fékeket ritkán használnak.
8. Szoftver és infotainment
A szoftver egy alapvető tulajdonosi összetevő. A későbbi iX1 gyártás a BMW Operating System 9, QuickSelect és Curved Display (10,25 hüvelykes műszer + 10,7 hüvelykes középső) modellekhez igazodik – a korai xDrive30 autók azonban megelőzik a OS9 teljes bevezetését.
- A szoftververzió nyomon követése, iDrive/OS generáció, QuickSelect elérhetőség, OTA/kereskedő frissítési dátumok és kampányazonosítók
- OS9 / QuickSelect: felülvizsgált működési koncepció és menüstruktúra felszerelt autókon – rögzítse, hogy a jármű rendelkezik-e a Curved Display párral
- OTA és a kereskedő frissítései megváltoztathatják a töltést, a ADAS és a csatlakoztatott szolgáltatás viselkedését – minden hiba vagy javítás időpontjában naplózza a verziót
- Ne feltételezze, hogy a modellév megegyezik a szoftvergyártással – erősítse meg a iDrive-ban vagy a műhelynyomtatásban
Az információs és szórakoztató rendszer, a navigáció, a ADAS kalibrálás és a kapcsolódó szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. A töltési és szervizelési nyilvántartások mellett tartsa meg a szoftver származását.
9. Méretek és súlyok
Kompakt SAV lábnyom megosztva a U11 X1 osztállyal. A súlyok, a hasznos teher és a vontatás származék-specifikus – erősítse meg a VIN piaci adatlapot a kapacitás felvétele előtt.
- Hossz / szélesség / magasság: 4500 / 1845 / 1616 mm (tipikus U11 iX1 közzétett méretek)
- Tengelytáv/nyomtáv (kb.): 2692 / 2104 mm — erősítse meg a piaci műszaki adatokat
- Csomagtér térfogata: 490–1495 L az üléshelyzettől függően (piaci címkével ellátott BMW adatok)
- UK eDrive20 (konfig-specifikus példák): járda ~1940 kg · össztömeg 2435 kg · hasznos teher 570 kg · tetőterhelés 75 kg · fékezett vontatás 750 kg
- UK xDrive30 (konfig-specifikus példák): járda ~2085 kg · össztömeg 2580 kg · hasznos teher 570 kg · tetőterhelés 75 kg · fékezett vontatás 1200 kg
- A vontatás, a tetőterhelés és a menetkész tömeg a származéktól, az opcióktól és a piaci homologizációtól függően változik – soha ne vegyen fel xDrive30 súlyt eDrive20 VIN esetén, vagy fordítva
A közzétett méretek és súlyok konfigurációfüggőek. A VIN hivatalos BMW műszaki adatait használja a tulajdonos által becsült értékek helyett.
10. Őszinte profik
- Megfelelő elektromos U11 tag – kompakt SAV csomagolás használható csomagtartóval az osztály számára
- eDrive20 egy hatékonyság-orientált FWD választási lehetőséget ad a xDrive30 AWD mellé
- DC ~130 kW és opcionális 22 kW AC megfelelőek a napi és autópályás használatra előkondicionálás használata esetén
- OS9 / QuickSelect / Curved Display a későbbi gyártás során javítja a tulajdonosi felületet a korai forgalomba kerülő autókhoz képest
- 2026 A SiC szakasz javítja a hatékonyságot/tartományt ugyanazon a U11 generáción belül – jelentős stádiumú származás a továbbértékesítéshez
- Erős származási lehetőség, ha az akkumulátor, a töltés, a szoftver fázis, a szerviz és a tulajdonosi nyilvántartás egyértelmű
11. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni
- Specifikációs eltérések – a származék, a színpad, a szoftver, a kerekek és a piaclapok lényegesen különböznek VIN
- DC csúcs ~130 kW szerény, szemben az újabb 800V / 350 kW-osztályú EVs - tervezzen hosszabb autópálya-megállókat
- Hatótávolság – a hideg időjárás, az autópálya sebesség és a kerékválasztás jelentősen csökkentheti a valós távolságot
- xDrive30 közzétéve kW/hp megváltozott az indulás és a 2026-os SiC dokumentumok között – a vásárlóknak a színpadi egyértelműségre van szükségük, nem a generációs zavarokra
- A regeneratív fékezés miatt a súrlódó fékek kihasználatlanok maradhatnak – ellenőrizze a korróziót a kis futásteljesítményű autókon
12. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a vitakategóriákat a tulajdonosok dokumentálhatják. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.
Töltés
DC munkamenet sebessége ~130 kW főcímhez képest, előfeltételezési viselkedés, AC 11 vs 22 kW falbox kompatibilitás, nyilvános töltő kézfogások és munkamenet megszakítások.
Akkumulátor
A hatótávolság változása, az SoC viselkedése, az akkumulátor hőmérséklete, az észlelt állapot és a hőkezelési viselkedés – tartsa elkülönítve a diagnosztikát az utazási becslésektől.
Szoftver
OS9 / QuickSelect furcsaságok, iDrive lefagyások, OTA frissítések, csatlakoztatott szolgáltatások, navigáció és okostelefon-integráció.
12V rendszer
Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés és kiegészítő elektromos rendszerek – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.
Alváz és vezetés
Kompakt SAV menetminőség, abroncszaj, felfüggesztés kopása és beállítás a nyomatékban gazdag EV-okon – különösen nagyobb kerékválaszték esetén.
Fékek
Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.
Gumiabroncsok és kerekek
Viselés nyomatékban gazdag EV, terhelés/sebesség-besorolások, téli/nyári beállítások, kerékméret-hatékonysági kompromisszumok és hatótávolság.
13. Szerviz és karbantartás (EV)
Ne másoljon ICE X1 olajszolgáltatási ütemtervet egy EV-ra. BMW iX1 a következőt követi: Condition Based Service (CBS) – az időközök és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet a iDrive dokumentumban.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz (iX1) | CBS – gyakran éves / ~10 000–12 000 mérföld (erősítse meg: iDrive) | U11 CBS — ne találjon ki univerzális mérföldes intervallumot. Bármelyik kereskedési rendszer / iDrive is mutatja ezt a VIN-t. Nem égés X1 olajcsere. |
| Fékfolyadék | CBS (gyakran ~24 hónap) | A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását. |
| 12V akkumulátorteszt | Minden szerviz / tünet esetén hamarabb | Load-test – külön a HV csomag eredetétől. |
| Kabin / pollenszűrő | CBS / gyakran ~12 hónap | A legtöbb EV éves szokás. |
| Gumiabroncsok és beállítás | Rendszeres / minden szolgáltatás | Kompakt SAV EV + nyomaték; a terhelés/sebesség értékek és a kerékválasztás befolyásolja a hatótávolságot. |
| Fékbetétek / tárcsák / korrózió | Minden szolgáltatás | A Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót. |
| Felfüggesztés és kormánymű | Minden szolgáltatás / szükség szerint | Csillapítások, perselyek, beszabályozás — napló számlákkal. |
| Hűtőkör/hőrendszer | BMW ütemterv szerint | HV és kabin hőhurkok — EV szakirányú munka; naplózza az előkondicionálási hibákat. |
| A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzése | BMW ütemezésenként / kampányonként | Jogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat. |
| Szoftver / OTA ellenőrzés | Szervizben vagy kérésre | Rögzítse az OS/iDrive verzióját + dátumát itt: Digital Service History (OS9 / QuickSelect későbbi szakaszokban). |
| Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van) | Tulajdonos / kereskedő / harmadik fél | Külön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”. |
| Töltőrendszer / port / kábel | Minden szolgáltatás / szükség szerint | AC 11/22 kW és DC ≤130 kW munkamenet megjegyzések a töltési előzményekhez tartoznak. |
A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piactól, modellévtől, származéktól és gyártási szakasztól függően változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus BMW karbantartási ütemtervet.
14. EV akkumulátor egészsége és származása
Az akkumulátor állapota a iX1 első osztályú származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.
- SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
- A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftver verziója a tesztidőben
- Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
- A gyártási szakasz (bevezetés / OS9 / SiC) és a kerék specifikációja a tesztidőben
- Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack
Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.
15. Átvizsgálás és műszaki állapot
A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.
- Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
- Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
- EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés) továbbra is számítanak az ellenőrzéskor
- Ne keverje össze a sikeres időszakos ellenőrzést a teljes BMW CBS EV szervizbélyegzővel
Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.
16. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos BMW / nemzeti biztonsági portálokon
- A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
- Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden iX1-ra vonatkozik világszerte
A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változhat. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.
17. Biztonsági minősítések
Euro NCAP tesztelte a U11 BMW X1 2022-ben (ötcsillagos eredmény a szélesebb U11 programban). A iX1 a kezdeti közzététel után került hozzáadásra a minősítési hatókörhöz – az elektromos specifikus biztonsági kontextust a Euro NCAP listán kell olvasni a iX1 változathoz, nem feltételezhető, hogy ellenőrzés nélkül azonos minden ICE X1 származékkal.
18. Hivatalos források
A hivatalos linkek az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a BMW AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A kitalált mélyhivatkozásokkal szemben előnyben részesítse a VIN-specifikus BMW Felhasználói kézikönyv keresését.
- BMW UK — a modell műszaki adatai, a töltés, az akkumulátor, a hatótáv és a felszerelés (a származékához használja a BMW hivatalos UK műszaki oldalát)
- BMW Group PressClub – nyilvános technikai közlemények, beleértve a OS9, eDrive20 és SiC hatékonysági frissítéseket
- GOV.UK / DVSA — UK visszahívás és járműbiztonsági ellenőrzések (VIN alapú)
- Euro NCAP — U11 X1 / iX1 biztonsági besorolási lista (olvassa el a iX1 hatókörre vonatkozó megjegyzéseket a hivatalos eredményoldalon)
19. Használt iX1 vásárlása
- Identitás: VIN · modellév · származék (eDrive20 / xDrive30) · gyártási szakasz (bevezetés / OS9 / SiC) · piac · opciók · import előzmények
- Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások/cserék – használható és közzétett kapacitás megfogalmazása
- Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus, csatlakozó/fedél, kábelek, töltési előzmények, előkondicionálási viselkedés, 11 vs 22 kW beépített töltő
- Alváz: gumiabroncsok, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormánybeállítás – a kerék mérete befolyásolja a hatótávot és a futást
- Elektromos: 12V terhelési teszt előzményei, tárolt hibák, Curved Display / kamerák, ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
- Szoftver: OS/iDrive verzió, QuickSelect, OTA/kereskedői kampányok, kapcsolódó szolgáltatások – ne feltételezze, hogy MY = OS9
- Stage egyértelműség: indítás xDrive30 (230 kW/313 PS docs) vs 2026 SiC tábla (225 kW/306 hp_) — 0____ gen azonos kimenet
- Karosszéria: fényezés, panel hézagok, alváz, baleseti javítások, töltőcsatlakozó terület állapota
- Dokumentumok: BMW szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok, kézikönyvek
- A hatótávra vonatkozó elvárások: hasonlítsa össze a WLTP lapot a kerék specifikációival és klímával – utasítsa el az egyszeri utazásra vonatkozó „egészségügyi” állításokat
- Súlyok/vontatás: a járdaszegély, a hasznos teher, a tetőterhelés és a fékezett vontatás megerősítése a származékhoz (eDrive20 és xDrive30 eltérés)
- Tesztvezetés: vásárlás előtt ellenőrizze a DC munkamenet viselkedését, a ADAS, a regen módokat, a 12V ébresztési viselkedést és a iDrive verziót
20. Van egy iX1? Védje viszonteladási értékét
Egy kompakt elektromos SAV esetében a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftver állapota, a szervizelés, a fék-/gumiabroncs-nyilvántartás és a dokumentált javítások mind a jármű eredetének részévé válhatnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
- A iX1 hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
- Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és az OS/iDrive szoftververziókat
- A CBS pálya szervizelése, ellenőrzése, javítása, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
- Jegyezze fel a gyártási szakaszt (indítás / OS9 / SiC) és származékát a Garage-profilban
- Az előkondicionálási viselkedés és a DC munkamenet megjegyzéseinek naplózása a töltés eredeteként
- Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
DC / AC töltési teljesítmény
DC csúcs ~130 kW — nem 350 kW-osztályú fődíj. A AC általában 11 kW szabvány, és 22 kW opcionális, ahol felajánlják. Naplózza a munkamenet feltételeit, az előkondicionálást és a megszakításokat – nem csak a kW brosúra állításait.
Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása
A felhasználható kapacitás a ~64,7–64,78 kWh osztályba tartozik, a származéktól és a közzétett ábrától függően. A hatótávolság a kerekektől, a fokozattól (indítás / OS9 / SiC), a hőmérséklettől és a terheléstől függően változik – ne következtessen SoH értékre pusztán a hatótávolság kijelzéséből.
Szoftver / OS9 / iDrive
Operating System 9, QuickSelect és Curved Display viselkedése fejlődik a OTA és a kereskedő frissítéseivel. Rögzítse a verziót, a dátumot és a kampányt – ne feltételezze, hogy a modellév egyenértékű a szoftver generálásával.
12V kiegészítő akkumulátor
A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. Terhelési teszt és rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.
Útmutatók és ellenőrző listák
További BMW modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A BMW iX1 elkülönül a X1 égésterméktől?+
Igen. A iX1 a U11 X1 család elem-elektromos tagja, saját modellazonosítójával, származékaival (eDrive20 / xDrive30) és elektromos specifikus specifikációival. Megosztja a U11 csomagolást, de nem cserélhető fel az ICE X1 szolgáltatással vagy terhelési feltételezésekkel.
Létezik U12 iX1 generáció?+
Nem. A The Owners Club V1 taxonómiához egy U11 iX1 termelési generáció tartozik (2022-től napjainkig). Ne találjon ki U12 kódot a 2026-os SiC frissítéshez.
A 2026-os iX1 egy új generáció?+
No. A BMW 2026 tavaszi SiC teljesítményelektronikai frissítése a U11 műszaki szakasza – jobb hatékonyság és WLTP hatótáv (német bejelentés 514 km-ig eDrive20 / 466 km xDrive30), de nem a második generáció.
Minden iX1 rendelkezik xDrive-val?+
Nem. A eDrive20 elsőkerék-hajtás, egyetlen motorral. A xDrive30 egy kétmotoros elektromos összkerékhajtás. Erősítse meg a VIN származékát – ne feltételezze AWD értékét a iX1 jelvényből egyedül.
Minden iX1 származék ugyanazon az akkumulátoron és hatótávon osztozik?+
Nem. Az akkumulátor használhatósági adatai, a közzétett hatótáv és a valós távolság a származéktól, a gyártási szakasztól (bevezetés / OS9 / SiC), a kerék/gumiabroncs specifikációjától és a piaci WLTP laptól függően változik. Kösd össze a figurákat a VIN-hoz, és állítsd színpadra – soha ne másolj le egyetlen ország mérföldét sem globálisan.
Minden iX1 22 kW AC után töltődik?+
Nem. 11 kW A AC a szabványos beépített keretezés a BMW dokumentációban; 22 A kW A AC opcionális, ahol felajánlják. Erősítse meg a VIN beépített töltőjének és fali dobozának képességét.
iX1 tulajdonosi beszélgetések
A klub BMW iX1 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a iX1 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a BMW Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.