Owners Club · Dijital servis geçmişi
BMW iX1 Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak
Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve BMW AG veya BMW UK ile bağlantısı yoktur, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Aşağıdaki bilgiler halka açık kaynaklardan toplanmıştır ve rezervasyon çalışması öncesinde araç el kitabınızda (VIN) veya yetkili bir BMW satıcısıyla onaylanmalıdır. iX1, BMW'nin U11 X1 ailesindeki tamamen elektrikli kompakt Spor Aktivite Aracıdır - 2022'den itibaren üretilmiştir, eDrive20 Kasım 2023'ten itibaren katılmıştır ve aynı U11 nesli içinde ilkbahar 2026 silikon karbür (SiC) güç elektroniği verimlilik aşamasına sahiptir. Bu, pil değiştirme rozeti olan bir yanmalı X1 değildir; BMW'in kadrosunda kendi elektrikli U11 üye sayfası vardır.
iX1 sahibi misiniz? Pil sağlığı, şarj geçmişi, servis etkinlikleri, yazılım/OTA güncellemeleri, fren/lastik çalışmaları ve sahiplik belgelerinin dijital kaydını oluşturun. Buradaki en güçlü ürün yolu EV bilgi → pil ve şarj kaydı → dijital hizmet geçmişi → menşei → Transfer Pack'dir.
Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün BMW iX1 Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Son iX1 Haberler
Güncellendi 2026- Teknik aşama / verimlilikAvrupa / Küresel
Bahar 2026 SiC verimlilik güncellemesi
BMW'nin bahar 2026 silisyum karbür güç elektroniği güncellemesi, verimliliği ve WLTP menzilini artırır; U11 — Almanya'nın duyurusu 514 km eDrive20 ve 466 km xDrive30'ye kadardır. Yeni nesil değil, teknik bir aşama.
2026BMW Grup / teknik
- Yazılım / bilgi-eğlence sistemiGlobal
Operating System 9 & QuickSelect
Daha sonra iX1 üretimi, QuickSelect ile BMW Operating System 9 ve Curved Display eşleştirmesini (10,25 inç gösterge paneli + 10,7 inç merkezi ekran) benimser - yeni nesil değil, U11 içindeki bir yazılım/donanım aşaması.
2023/24BMW Grup / ürün
- Türev lansmanıGlobal
eDrive20, iX1 kadrosuna katıldı
Kasım 2023'ten itibaren BMW eklendi eDrive20 — 150 kW / 204 hp tek motorlu FWD 64,78 kWh kullanılabilir pille — U11 iX1 aralığını xDrive30 AWD ile genişletiyor.
2023BMW Grup/model lansmanı
Önce okuyun — U11 elektrik SAV sahiplik çerçevesi
iX1 için en önemli sahiplik verileri pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım/OS9 üretimi, teknik aşama (lansman → 2023/24 OS9 + eDrive20 → 2026 SiC), termal yönetim, 12V, yüksek voltaj sistemleri, frenler/lastikler, servis geçmişi, geri çağırmalar ve pazara özel özelliklerdir. U12 veya 2026 için ikinci nesli icat etmeyin. Bir pazarın WLTP milini küresel kanun olarak görmeyin. iX1, daha geniş U11 X1 ailesiyle ilişkilidir ancak kendi elektrikli model sayfasıdır; ayrı kaynak alanları olmayan "sadece bir elektrikli X1" değildir.
1. Nesiller ve platform
U11 — bir nesil (2022 – günümüz)
iX1 için bir üretim nesli. Beşinci nesil BMW eDrive ile FAAR/UKL2'den türetilmiş mimari üzerine inşa edilmiştir. Lansman xDrive30 ile başladı; eDrive20, Kasım 2023'ten itibaren daha sonraki üretimde yazılım temeli olarak Operating System 9 ile katıldı. iX1, U11 X1 ailesinin elektrikli üyesidir; model kimliğini yanmalı X1 türevlerinden ayrı tutar, ancak U11 platform bağlamını paylaşır.
U11 içindeki teknik aşamalar (yeni nesiller değil)
Lansman xDrive30 (2022 Avrupa tanıtımı) → 2023/24 OS9 / QuickSelect / Curved Display + eDrive20 üretimi → bahar-2026 SiC güç elektroniği verimlilik güncellemesi (514 km'ye kadar Almanca WLTP duyurusu eDrive20 / 466 km) xDrive30). Bunlar ürün/teknik aşamalardır; U12 değil ve The Owners Club V1 sınıflandırması için ikinci bir iX1 oluşturma kodu değildir.
Piyasa isimleri, ekipmanlar ve kesin çıktılar farklılık gösterir. Güç, pil, menzil ve şarj rakamlarını her zaman türev, üretim aşaması ve pazara bağlayın — VIN'i onaylayın. Yanma X1 tartışmaları daha düşük düzeyde platforma bitişik olabilir; asla aynı parçaları veya servis kimliğini üstlenmeyin.
2. Vücut stili
Beş kapılı kompakt Spor Aktivite Aracı (SAV)
Tek gövde stili — U11 X1 ayak iziyle paylaşılan kompakt elektrikli SAV silueti. Pazar spesifikasyonuna bağlı olarak beş koltuklu konfigürasyon. Yerde düz yüksek voltajlı pil; eDrive20 FWD'dür, xDrive30 elektrikli AWD'dir.
3. Pil ve yüksek voltaj sistemi
Brüt kapasiteyi her zaman kullanılabilir/net kapasiteden ve yayınlanan başlık rakamlarını VIN'ye özgü değerlerden ayırın. iX1 türevler arasında ~65 kWh sınıf paketi kullanır — tam olarak kullanılabilir değerler türev ve belgeye göre biraz farklılık gösterir.
- Lansman xDrive30: BMW yayınlandı 64.7 kWh Avrupa lansman teknik verilerinde kullanılabilir — pazar sayfasını onaylayın
- eDrive20: BMW yayınlandı 64.78 kWh lansmanda kullanılabilir/UK teknik çerçeve — onaylayın VIN
- UK piyasası genellikle ~65 kWh pil sınıfını tanımlar — forum kısaltması değil, resmi sayfadaki kullanılabilir ve brüt/yayınlanmış ifadelere bağlıdır
- Garanti durumunu, SoH teşhislerini, HV uyarılarını ve pille ilgili onarımları ayrı bir kaynak olarak kaydedin; sağlık durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın
Pil kimyası, BMS davranışı ve şarj eğrisi ayrıntıları VIN için BMW belgelerinden alınmalıdır — her pazar ve aşama için tek bir evrensel “iX1 pil boyutu” icat etmeyin.
4. Türevler ve güç aktarma organları
İki birincil türev — eDrive20 (FWD) ve xDrive30 (elektrik AWD). xDrive30 sistem çıktısı, yayınlanan BMW tablolarında üretim aşamasına göre değişir; her iki değeri de iki kuşak değil, aşamaya bağlı gerçekler olarak tutun.
eDrive20 — önden çekişli
Kasım 2023 üretiminden tek motorlu FWD türevi. BMW yayınlanan: 150 kW / 204 hp · 250 Nm · 0–62 mil/saat, 8,6 saniyede · 170 km/sa / 106 mil/saat · 64,78 kWh kullanılabilir · DC en fazla 130 kW · AC 11 kW standart / 22 kW isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. U11 kapsamında verimlilik odaklı seçim.
xDrive30 — çift motorlu elektrikli AWD (fırlatma çerçevesi)
Çift motorlu elektrikli dört tekerlekten çekiş. BMW belgelerindeki başlatma/yükseltme özellikleri: 230 kW / 313 PS · 494 Nm · 0–62 mil/saat, 5,6 saniyede · 180 km/sa / 112 mil/sa · ~64,7 kWh kullanılabilir sınıf · DC en fazla 130 kW · AC 11/22 kW donanımlı olarak. UK sayfalarında eDrive20'den daha yüksek boş ağırlık ve çekme kapasitesi — konfigürasyona özel.
xDrive30 — üretim aşamasına göre yayınlanan çıktılar (aynı U11 gen)
KRİTİK: HER İKİ yayınlanmış sistem çıktısını bir U11 nesli içinde aşamaya bağlı değerler olarak tutun — başlatma/yükseltme belgeleri: 230 kW / 313 PS · 494 Nm; ilkbahar-2026 SiC Alman teknik tablosu: 225 kW / 306 hp · 494 Nm. Aynı çift motorlu AWD mimarisi — kW/hp'yi icat edilmiş bir U12 veya ikinci nesle değil, üretim aşamasına + pazar sayfasına bağlayın. Tekerlekler, yazılım ve SiC tablası da menzili etkiler.
Tam çıktılar, menzil, boş ağırlık ve ekipmanlar model yılına, aşamaya ve pazara özeldir. Bölgesel çerçeveleme için pazar seçiciyi kullanın; tek bir ülkenin tablosunu küresel olarak ele almayın.
5. Şarj etme
- AC şarj: 11 BMW belgelerde kW standart yerleşik çerçeve · 22 kW teklif edildiğinde isteğe bağlı — yerleşik şarj cihazını VIN üzerinde onaylayın
- DC hızlı şarj: uygun koşullar altında ~130 kW'ye kadar — 350 kW sınıfı zirve değil
- BMW ~29 dakikada kabaca %10–80'i belgeliyor DC varsa pil ön koşullandırması ile
- Ön koşullandırma (varsa manuel veya navigasyon bağlantılı) DC oturum hızını maddi olarak etkiler — şarj geçmişindeki davranışı günlüğe kaydeder
- Ana sayfa AC örnekleri (eDrive20 lansman çerçevesi): ~6,5 saat 11 kW / ~3 saat 45 saat 22 kW boştan doluya — pazara ve Wallbox'a bağlıdır
Gerçek performans SoC'ye, akü sıcaklığına, şarj cihazı kapasitesine, ön koşullandırmaya, ortam sıcaklığına, istasyon yüküne ve araç yazılımına bağlıdır. Ana duvar kutusunu, AC/DC oturumlarını, süreyi, sağlayıcıyı ve kesintileri atölye hizmet damgalarından ayrı olarak kaydedin.
6. Aralık — WLTP vs gerçek dünya
Resmi test aralığını her zaman gerçek dünyadaki mesafeden ayırın. Resmi rakamlar yolculuk mesafelerini garanti etmez ve türev, aşama, jantlar ve pazara göre değişiklik gösterir.
- UK WLTP mil (piyasa etiketli örnekler): eDrive20 297–318 mil · xDrive30 269–289 mil — mevcut BMW UK çarşaf ve tekerlek özelliklerini onaylayın
- Lansman EU xDrive30 WLTP: BMW Avrupa lansman belgelerinde ~417–440 km sınıfı — küresel bir mil rakamı değil
- eDrive20 geçici EU WLTP çerçeveleme: ~430–475 km, spesifikasyona ve yayın tarihine bağlı olarak — VIN sayfasını onaylayın
- Bahar-2026 SiC Almanya duyurusu: 514 km'ye kadar eDrive20 / 466 km xDrive30 WLTP verimlilik güncellemesinden sonra — aşamaya bağlı, yeni nesil değil
- Gerçek dünyadaki mesafe kışın, otoyol hızında, daha büyük tekerleklerle, ağır yükle veya sürekli olarak daha kısadır HVAC — bir yolculuktan pil sağlığı sonucunu çıkarmayın
Menzil; hız, sıcaklık, hava durumu, tekerlek/lastik özellikleri, yük, HVAC, sürüş tarzı, akü sıcaklığı, SoC, üretim aşaması ve seçeneklerden etkilenir. Asla bir ülkenin WLTP sayfasını başka bir pazara kopyalamayın.
7. İyileşme ve frenleme
Rejeneratif frenleme, yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanır ve elektrikli ve sürtünmeli frenlemeyi koordine eder. Tek pedal / kurtarma ayarları moda ve yazılıma göre değişir. Regen, geleneksel fren kullanımını azaltır ancak disklerin, balataların, kaliperlerin, sıvının, hatların ve korozyonun incelenmesini ortadan kaldırmaz; düşük kilometreli EV'lar, sürtünmeli frenlerin seyrek kullanılması durumunda yine de disk korozyonu geliştirebilir.
8. Yazılım ve bilgi-eğlence sistemi
Yazılım temel bir sahiplik bileşenidir. Daha sonra iX1 üretimi BMW Operating System 9, QuickSelect ve Curved Display (10,25 inç cihaz + 10,7 inç merkezi) ile uyumlu hale gelir - ancak erken lansman xDrive30 arabaları tam OS9 piyasaya sürülmesinden önce gerçekleşir.
- Yazılım Sürümünü, iDrive/OS oluşumunu, QuickSelect kullanılabilirliğini, OTA/bayi güncelleme tarihlerini ve kampanya kimliklerini takip edin
- OS9 / QuickSelect: donanımlı araçlarda revize edilmiş işletim konsepti ve menü yapısı — aracın Curved Display çiftine sahip olup olmadığını kaydedin
- OTA ve bayi güncellemeleri şarjı, ADAS ve bağlantılı servis davranışını değiştirebilir — herhangi bir arıza veya onarım anında sürümün kaydını tutabilir
- Model yılının yazılım üretimine eşit olduğunu varsaymayın — iDrive veya atölye çıktısında onaylayın
Bilgi-eğlence, navigasyon, ADAS kalibrasyonu ve bağlantılı hizmetler yazılımla birlikte gelişir. Şarj ve servis kayıtlarının yanı sıra yazılım kaynağını da saklayın.
9. Boyutlar ve ağırlıklar
Kompakt SAV ayak izi, U11 X1 sınıfıyla paylaşılıyor. Ağırlıklar, taşıma kapasitesi ve çekme, türeve özeldir; kapasiteyi varsaymadan önce VIN pazar tablosunu onaylayın.
- Uzunluk / genişlik / yükseklik: 4500 / 1845 / 1616 mm (tipik U11 iX1 yayınlanan boyutlar)
- Dingil mesafesi / iz genişliği (yaklaşık): 2692 / 2104 mm — piyasa teknik verilerini doğrulayın
- Bagaj hacmi: 490–1495 L, koltuk konumuna bağlı olarak (piyasa etiketli BMW rakamları)
- UK eDrive20 (yapılandırmaya özel örnekler): kaldırım ~1940 kg · GVW 2435 kg · taşıma kapasitesi 570 kg · tavan yükü 75 kg · frenli çekme 750 kg
- UK xDrive30 (yapılandırmaya özel örnekler): kaldırım ~2085 kg · GVW 2580 kg · taşıma kapasitesi 570 kg · tavan yükü 75 kg · frenli çekme 1200 kg
- Çekme, tavan yükü ve boş ağırlık, türevlere, seçeneklere ve pazar homologasyonuna göre değişiklik gösterir — asla eDrive20 VIN üzerinde xDrive30 ağırlıkları varsaymayın veya tam tersi
Yayınlanan boyutlar ve ağırlıklar konfigürasyona özeldir. VIN için sahibinin tahmin ettiği değerler yerine resmi BMW teknik verilerini kullanın.
10. Dürüst profesyoneller
- Uygun elektrikli U11 üyesi — sınıf için kullanılabilir bagaj alanına sahip kompakt SAV paketi
- eDrive20, xDrive30 AWD'nin yanına verimlilik odaklı bir FWD seçeneği ekler
- DC ~130 kW ve isteğe bağlı 22 kW AC ön koşullandırma kullanıldığında günlük ve otoyol kullanımı için yeterlidir
- OS9 / QuickSelect / Curved Display sonraki üretimde, erken lansman arabalarına göre sahiplik arayüzünü geliştirir
- 2026 SiC aşaması, aynı U11 nesli içindeki verimliliği/menzilini artırır — yeniden satış için anlamlı aşama kaynağı
- Pil, şarj, yazılım aşaması, servis ve sahiplik kayıtları net olduğunda güçlü menşe potansiyeli
11. Dürüst eksiler / dikkate alınması gereken şeyler
- Spesifikasyon varyasyonu — türev, aşama, yazılım, tekerlekler ve pazar sayfaları VIN kadar önemli ölçüde farklılık gösterir
- DC zirve ~130 kW daha yeni 800V / 350 kW sınıfı EVs'ye kıyasla mütevazıdır — daha uzun otoyol durakları planlayın
- Menzil hassasiyeti — soğuk hava, otoyol hızı ve tekerlek seçimi gerçek dünyadaki mesafeyi önemli ölçüde azaltabilir
- xDrive30 yayınlandı kW/hp lansman ile 2026 arasında değiştirildi SiC belgeleri — alıcıların üretim karışıklığına değil sahne netliğine ihtiyacı var
- Rejeneratif frenleme, sürtünmeli frenlerin gereğinden az kullanılmasına neden olabilir — düşük kilometreli araçlarda korozyon olup olmadığını kontrol edin
12. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir — bunlar sahiplerinin belgeleyebileceği tartışma kategorileridir. Üretici belgeleri, geri çağırmalar veya güvenilir teknik kanıtlarla desteklenmedikçe bunları onaylanmış kusurlar olarak ele almayın.
Şarj oluyor
DC oturum hızı vs ~130 kW başlığı, ön koşullandırma davranışı, AC 11 vs 22 kW duvar kutusu uyumluluğu, genel şarj cihazı el sıkışmaları ve oturum kesintileri.
Pil
Aralık değişimi, SoC davranışı, pil sıcaklığı, algılanan sağlık durumu ve termal yönetim davranışı — tanılamayı yolculuk tahminlerinden ayrı tutun.
Yazılım
OS9 / QuickSelect tuhaflıkları, iDrive donmalar, OTA güncellemeleri, bağlı hizmetler, navigasyon ve akıllı telefon entegrasyonu.
12V sistemi
Düşük voltajlı akü durumu, uyanık/uyku davranışı ve yardımcı elektrik sistemleri — zayıf 12V, HV hatalarını taklit edebilir.
Şasi ve sürüş
Kompakt SAV sürüş kalitesi, lastik gürültüsü, süspansiyon aşınması ve tork açısından zengin EVs üzerinde hizalama — özellikle daha büyük tekerlek seçenekleriyle.
Frenler
Yenilemenin yetersiz kullanımı, balata/disk aşınması, sıvı eskimesi ve fren hissinden kaynaklanan disk korozyonu.
Lastikler ve jantlar
Tork açısından zengin EV aşınması, yük/hız değerleri, kış/yaz ayarları, tekerlek boyutu verimliliği değişimleri ve menzil etkisi.
13. Servis ve bakım (EV)
ICE X1 yağ servis programını EV'ye kopyalamayın. BMW iX1, Condition Based Service (CBS)'u takip eder — aralıklar ve denetim gereklilikleri pazara, model yılına ve türete göre değişir. iDrive'de her zaman VIN'ye özel BMW bakım planını doğrulayın.
| Ürün | Tipik aralık | Notlar |
|---|---|---|
| Planlanmış EV inceleme / servis (iX1) | CBS — genellikle yıllık / ~10.000–12.000 mil (iDrive onaylayın) | U11 CBS — evrensel mil aralığını icat etmeyin. Bu VIN için bayi sistemi / iDrive hangisini gösterirse göstersin. Yanma değil X1 yağ değişimi. |
| Fren hidroliği | CBS (genellikle ~24 ay) | Sıvı, rejenerasyon ped aşınmasını azalttığında bile nemi emer. |
| 12V pil testi | Her serviste / belirtiler ortaya çıkarsa daha erken | Yük testi — HV paket kaynağından ayrı. |
| Kabin / polen filtresi | CBS / sıklıkla ~12 ay | Çoğu EV'da yıllık alışkanlık. |
| Lastikler ve hizalama | Düzenli / her serviste | Kompakt SAV EV + tork; yük/hız değerleri ve tekerlek seçimi menzili etkiler. |
| Fren balataları / diskleri / korozyon | Her hizmet | Regen diskleri az kullanılmış halde bırakabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin. |
| Süspansiyon ve direksiyon | Her hizmet / ihtiyaç duyulduğunda | Sönümleyiciler, burçlar, hizalama — faturalarla birlikte kayıt yapın. |
| Soğutucu devreler / termal sistem | BMW planına göre | HV ve kabin termal döngüleri — uzman EV işi; ön koşullandırma hatalarını günlüğe kaydedin. |
| Yüksek gerilim sistemi denetimi | BMW programa / kampanyaya göre | Yetkili EV teknisyeni — uyarıları ve onarımları günlüğe kaydedin. |
| Yazılım / OTA kontrolü | Servis sırasında veya istendiğinde | OS/iDrive sürümünü + tarihini Digital Service History'ye kaydedin (daha sonraki aşamalarda OS9 / QuickSelect). |
| Pil sağlığı / tanılama (sunulan yerlerde) | Sahip / bayi / üçüncü taraf | Ayrı kaynak olayı — "aralık iyi görünüyor" değil. |
| Şarj sistemi / bağlantı noktası / kablo | Her hizmet / ihtiyaç duyulduğunda | AC 11/22 kW ve DC ≤130 kW seans notları ücretlendirme geçmişine aittir. |
Servis aralıkları ve muayene gereksinimleri pazara, model yılına, türev ve üretim aşamasına göre değişir. Her zaman VIN'ye özel BMW bakım planını doğrulayın.
14. EV pil sağlığı ve kaynağı
Pil sağlığı, iX1 için birinci sınıf bir kaynak kategorisidir. Üretici teşhis sonuçlarını, sahibi tarafından bildirilen aralık tahminlerini ve üçüncü taraf pil testlerini ayırt edin.
- SoH % / teşhis raporu, tarih, kilometre, test sağlayıcı
- Test zamanında şarj davranışı notları ve yazılım sürümü
- Garanti durumu, HV uyarıları, modül onarımları ve akü ile ilgili çalışmalar
- Üretim aşaması (lansman / OS9 / SiC) ve test sırasındaki tekerlek özellikleri
- Belgeleri yeniden satış için araca karşı saklayın / Transfer Pack
Pil sağlığını asla yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın. Şarj kayıtları atölye servis damgalarından ayrı tutulmalıdır.
15. Muayene ve yola elverişlilik
Terminoloji ülkeye göre uyarlanır — her pazarın testine asla “MOT” adını vermeyin. UK MOT, İspanya ITV, Polonya/Macaristan periyodik muayene, Türkiye TÜVTÜRK, ABD eyalet sistemleri ve diğer yerel kurallar.
- Yerel sertifikayı üretici servis damgalarından ayrı olarak kaydedin
- Yerel sistem adı ve yetki bağlantıları için pazar seçiciyi kullanın
- EV'ya özel öğeler (HV izolasyon uyarıları, lastik/fren durumu, süspansiyon) inceleme sırasında hala önemlidir
- Başarılı geçen bir periyodik muayeneyi tam BMW CBS EV servis damgasıyla karıştırmayın
Aracın tescil pazarına yönelik gereklilikleri onaylayın.
16. Geri çağırmalar ve kampanyalar
- Pazarınız için resmi BMW / ulusal güvenlik portallarında VIN'yi kontrol edin
- İşten sonra kampanya kimliğini, tamamlanma tarihini ve yazılım sürümünü kaydedin
- Bir pazardaki kampanyanın dünya çapındaki her iX1 için geçerli olduğunu varsaymayın
Geri çağırma ve kampanya kullanılabilirliği pazara, üretim tarihine, yazılım sürümüne ve VIN'ya göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir VIN yetkili bir kaynağa göre kontrol edilmediği sürece asla "bu arabanın geri çağrılması yok" ifadesini görüntülemeyin.
17. Güvenlik derecelendirmeleri
Euro NCAP, 2022'de U11 BMW X1'yi test etti (daha geniş U11 programı için beş yıldızlı sonuç). iX1, ilk yayının ardından derecelendirme kapsamına eklendi — elektriğe özgü güvenlik bağlamı, iX1 varyantı için Euro NCAP listesinde okunmalı, kontrol edilmeden her ICE X1 türeviyle aynı olduğu varsayılmamalıdır.
18. Resmi kaynaklar
Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'un BMW AG ile ticari ilişkisi yoktur. Kılavuzları, şarj ve pil şartlarını kendi belgelerinize göre doğrulayın. İcat edilen derin bağlantılar yerine VIN'ye özel BMW Kullanıcı El Kitabı aramasını tercih edin.
- BMW UK — model teknik verileri, şarjı, pili, menzili ve ekipmanı (türeviniz için BMW'nin resmi UK teknik sayfalarını kullanın)
- BMW Group PressClub — OS9, eDrive20 ve SiC verimlilik güncellemeleri dahil kamuya açık teknik duyurular
- GOV.UK / DVSA — UK geri çağırma ve araç güvenlik kontrolleri (VIN tabanlı)
- Euro NCAP — U11 X1 / iX1 güvenlik derecelendirme listesi (resmi sonuç sayfasındaki iX1 kapsam notlarını okuyun)
19. Kullanılmış bir iX1 satın almak
- Kimlik: VIN · model yılı · türev (eDrive20 / xDrive30) · üretim aşaması (lansman / OS9 / SiC) · pazar · seçenekler · ithalat geçmişi
- Pil: sağlık kanıtı, garanti, HV uyarıları, şarj performansı, onarımlar/değiştirmeler — kullanılabilir ve yayınlanmış kapasite ifadeleri
- Şarj: Pratik olduğunda AC/DC testi, konektör/kanat, kablolar, şarj geçmişi, ön koşullandırma davranışı, 11'e karşı 22 kW yerleşik şarj cihazı
- Şasi: lastikler, eşit olmayan aşınma, frenler, süspansiyon, direksiyon hizalaması — tekerlek boyutu menzili ve sürüşü etkiler
- Elektrik: 12V yük testi geçmişi, kayıtlı arızalar, Curved Display / kameralar, ADAS, takılı olduğu yerde iklim/ısı pompası
- Yazılım: OS/iDrive sürümü, QuickSelect, OTA/bayi kampanyaları, bağlı hizmetler — MY = OS9 varsaymayın
- Sahne netliği: xDrive30 (230 kW/313 PS docs) ile 2026 SiC tablosunu (225 kW/306 hp) başlatın — aynı U11 gen, farklı yayınlanmış çıktılar
- Gövde: boya, panel boşlukları, alt gövde, kaza onarımları, şarj portu alanının durumu
- Belgeler: BMW servis geçmişi, faturalar, geri çağırmalar, akü raporları, şarj kayıtları, incelemeler, anahtarlar, kılavuzlar
- Genişlik beklentileri: WLTP sayfasını jant özellikleri ve iklimle karşılaştırın — tek seferlik "sağlık" iddialarını reddedin
- Ağırlıklar/çekme: türev için kaldırım, taşıma kapasitesi, tavan yükü ve frenli çekme işlemini onaylayın (eDrive20 ile xDrive30 farklıdır)
- Test sürüşü: satın almadan önce DC oturum davranışını, ADAS, yenilenme modlarını, 12V uyanma davranışını ve iDrive sürümünü doğrulayın
20. iX1 sahibi misiniz? Yeniden satış değerini koruyun
Kompakt bir elektrikli SAV için sahip olma hikayesi kilometreden daha fazlasıdır. Akü sağlığı, şarj geçmişi, yazılım aşaması, servis, fren/lastik kayıtları ve belgelenen onarımların tümü aracın menşeinin bir parçası olabilir. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın.
- iX1'yi Garaja ekleyin — ücretsiz dijital sahiplik kaydı
- Pil sağlığını, şarj geçmişini ve işletim sistemi/iDrive yazılım sürümlerini kaydedin
- Faturalarla CBS servis, inceleme, onarım, lastik/fren ve geri çağırma işlemlerini takip edin
- Not üretim aşaması (lansman / OS9 / SiC) ve Garage profilindeki türev
- Ön koşullandırma davranışını ve DC oturum notlarını ücretlendirme kaynağı olarak günlüğe kaydedin
- Sonraki sahip için bir Transfer Pack oluşturun
Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.
DC / AC şarj performansı
DC zirve ~130 kW'dir — 350 kW sınıfı manşet ücreti değil. AC genellikle 11 kW standarttır ve teklif edildiği yerde 22 kW isteğe bağlıdır. Yalnızca kW broşürü iddialarını değil, oturum koşullarını, ön koşullandırmayı ve kesintileri günlüğe kaydedin.
Pil sağlığı ve menzil değişimi
Kullanılabilir kapasite, türev ve yayınlanan rakama bağlı olarak ~64,7–64,78 kWh sınıfında yer almaktadır. Menzil tekerleklere, aşamaya (kalkış / OS9 / SiC), sıcaklığa ve yüke göre değişir; SoH sonucunu yalnızca menzil ekranından çıkarmayın.
Yazılım / OS9 / iDrive
Operating System 9, QuickSelect ve Curved Display davranışları OTA ve bayi güncellemeleriyle gelişir. Sürümü, tarihi ve herhangi bir kampanyayı kaydedin; model yılının yazılım üretimine eşit olduğunu varsaymayın.
12V yardımcı akü
Zayıf bir 12V, sağlıklı bir HV paketiyle bile uyanmamaya, uyarılara veya şarj etme tuhaflıklarına neden olabilir. Çekiş aküsü kaynağından ayrı olarak yük testi ve günlük değiştirme işlemleri.
Kılavuzlar ve kontrol listeleri
Daha fazla BMW modeli
Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.
SSS
BMW iX1 yanma X1'den ayrı mı?+
Evet. iX1, kendi model kimliğine, türevlerine (eDrive20 / xDrive30) ve elektriğe özgü spesifikasyonlara sahip U11 X1 ailesinin pilli-elektrikli üyesidir. U11 ambalajını paylaşır ancak ICE X1 hizmeti veya ücretlendirme varsayımlarıyla değiştirilemez.
U12 iX1 kuşağı var mı?+
Hayır. The Owners Club V1 sınıflandırması için bir U11 iX1 üretim nesli (2022'den günümüze) vardır. 2026 SiC güncellemesi için bir U12 kodu icat etmeyin.
2026 iX1 yeni nesil mi?+
Hayır. BMW'nin bahar 2026 SiC güç elektroniği güncellemesi, U11 — geliştirilmiş verimlilik ve WLTP menzili (Almanya'nın 514 km'ye kadar duyurusu eDrive20 / 466 km xDrive30 duyurusu) kapsamındaki teknik bir aşamadır, ancak ikinci nesil değildir.
Her iX1'da xDrive var mı?+
Hayır. eDrive20 tek motorlu önden çekişlidir. xDrive30 çift motorlu elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemidir. VIN üzerinde türevi onaylayın — yalnızca iX1 rozetinden AWD varsaymayın.
Tüm iX1 türevleri aynı pili ve menzili paylaşıyor mu?+
Hayır. Pilin kullanılabilir rakamları, yayınlanmış menzil ve gerçek dünya mesafesi, türev, üretim aşaması (lansman / OS9 / SiC), jant/lastik teknik özellikleri ve pazar WLTP sayfasına göre değişiklik gösterir. Rakamları VIN'e ve sahneye bağlayın; asla küresel olarak bir ülkenin kilometresini kopyalamayın.
Her iX1 22 kW AC üzerinden ücret alıyor mu?+
Hayır. 11 kW AC, BMW belgelerindeki standart yerleşik çerçevelemedir; 22 kW AC teklif edildiği yerde isteğe bağlıdır. VIN'de yerleşik şarj cihazı ve duvar kutusu kapasitesini doğrulayın.
iX1 sahibi tartışmaları
Kulüpteki BMW iX1 sahiplerinden en son sohbetler.
Henüz iX1 için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!
Soru sorun / Fotoğraf paylaşınBMW Owners Club topluluğuna katıl
Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.