Owners Club · Dijital servis geçmişi

BMW i4 Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak

Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve BMW AG veya BMW UK ile bağlantısı yoktur, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Aşağıdaki bilgiler halka açık kaynaklardan toplanmıştır ve rezervasyon işleminden önce araç el kitabınızda (VIN) veya yetkili satıcıyla onaylanmalıdır. i4, BMW'nin G26 platformundaki pilli elektrikli Gran Coupé modelidir — 2021 üretimi, Temmuz 2024'te büyük bir ürün güncellemesi ve aynı tek nesilde Temmuz 2025 verimlilik/M60 aşamasıyla birlikte. 2024'ten sonra ayrı bir nesil değişimi değil.

i4 sahibi misiniz? Pil sağlığı, şarj geçmişi, servis etkinlikleri, yazılım/OTA güncellemeleri, termal yönetim, fren/lastik çalışmaları ve sahiplik belgelerinin dijital kaydını oluşturun. Buradaki en güçlü ürün yolu EV bilgi → pil ve şarj kaydı → dijital hizmet geçmişi → menşei → Transfer Pack'dir. i4'inizi bilin. Geçmişini kaydedin. Durumunu kanıtla. Hikayesini saklayın.

Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün BMW i4 Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

BMW i4
Stüdyo illüstrasyonu

Son i4 Haberler

Güncellendi 2025
  • En son teknik güncellemeGlobal

    Yaz 2025 SiC verimlilik aşaması & M60 xDrive

    Temmuz 2025'ten itibaren BMW, eDrive35 ve eDrive40 için silisyum karbür güç elektroniğini tanıttı (yaklaşık %4,5 tüketim artışı belirtildi; konfigürasyona bağlı olarak ~22 km'ye kadar ekstra WLTP) ve 442 kW / 601 hp'de yeni M60 xDrive en üst sınıf model. — hâlâ G26'in içinde, yeni nesil değil.

    Temmuz 2025Global / teknik

  • Yazılım / şarj / verimlilikGlobal

    2024 ürün güncellemesi — OS 8.5 ve xDrive40

    Temmuz 2024 yenilemesi, revize edilmiş aydınlatma/tasarım, Curved Display güncellemeleri, QuickSelect ile BMW İşletim Sistemi 8.5 ve yeni xDrive40 (295 kW / 401 hp) getirdi. Bu, ikinci nesil değil, G26 kapsamındaki önemli bir ürün güncellemesidir.

    Temmuz 2024Yazılım / verimlilik

  • Piyasa / sahiplik ile ilgiliBirleşik Krallık

    UK M60 teknik çerçeve — pazar etiketli

    Mevcut BMW UK M60 xDrive için teknik veriler 442 kW / 601 hp, 795 Nm, AWD, 3,7 saniyede 0–62 mil/saat, 81,1 kWh, DC listeler 205 kW ve 311–338 mil'e kadar WLTP (yapılandırmaya bağlı). Evrensel bir i4 sayfası olarak değil, UK pazar çerçevesi olarak ele alın.

    2025UK pazar / sahiplik →

Önce okuyun — EV Gran Coupé sahiplik çerçevesi

i4 için en önemli sahiplik verileri pil sağlığı, şarj geçmişi, termal yönetim, yazılım, 12V, yüksek voltaj sistemleri, frenler/lastikler/süspansiyon, servis geçmişi, geri çağırmalar ve pazara özel özelliklerdir. 2024 için ikinci bir nesil icat etmeyin. M50 → M60'yi nesil değişikliği olarak görmeyin. Asla bir pazarın WLTP veya kWh rakamını küresel gerçekmiş gibi kopyalamayın.

1. Nesiller ve platformlar

  • G26 — 2021–günümüz (bir nesil)

    Tek çekirdekli nesil. i4, BMW'nin CLAR'den türetilmiş, yüksek voltajlı elektrikli tahrik ve beşinci nesil eDrive için uyarlanmış esnek mimarisini kullanır. Kendi i4 model kimliğini ve G26 kodlamasını korurken, 4 Serisi Gran Coupé ile geniş gövde/üretim bağlamını paylaşır. UK teslimatları Kasım 2021'de eDrive40 RWD ve M50 xDrive AWD ile başladı.

  • Teknik / ürün aşamaları (yeni nesiller değil)

    Lansman 2021: eDrive40 + M50, ~83,9 kWh brüt uzun menzilli çerçeveleme, DC 205'e kadar kW, ısı pompası, 470–1.290 L bagaj. Genişleme 2022/23: Birçok pazarda eDrive35. Temmuz 2024 ürün güncellemesi: tasarım/iç mekan yenileme, OS 8.5 QuickSelect, xDrive40 (295 kW/401 hp, 600 Nm; küresel lansman WLTP 444–548 km). Temmuz 2025 verimlilik aşaması: eDrive35/40 üzerinde SiC güç elektroniği (~%4,5 tüketim artışı belirtildi; yapılandırmaya bağlı olarak ~22 km'ye kadar ekstra WLTP) ve yeni M60 xDrive (442 kW/601 hp, 795 Nm, 0–100 3,7) s) M50'yi en üst seviye olarak değiştirmek.

Piyasa isimleri, ekipmanlar ve kesin çıktılar farklılık gösterir. Güç, pil, menzil ve şarj rakamlarını her zaman türev, model yılı, üretim aşaması ve pazara göre bağlayın — VIN onaylayın. İlgili modeller (4 Serisi Gran Coupé şasi konuları, iX1/iX3 EV konuları) daha düşük teknik alaka düzeyine sahip olabilir; asla parça kimliğini üstlenmez.

2. Vücut stili

  • 5 kapılı Gran Coupé (geri kaldırma)

    Dört kapılı, coupé tarzı Gran Coupé, liftback bagaj kapağına sahip — beş koltuk. Bagaj 470 L, 1.290 L'ye genişliyor. Arka baş mesafesi/erişim Coupé tavan çizgisini yansıtıyor. Tam boş ağırlık ve taşıma kapasitesi güç aktarma organlarına göre değişir (UK M60 şasi ≈2.285 kg boş / 520 kg taşıma kapasitesi — pazar etiketli).

3. Pil ve yüksek voltaj sistemi

Beşinci nesil eDrive için yere monteli lityum iyon paketi. Her zaman brüt, net ve kullanılabilir kapasiteyi ayırın. Yayınlanan farklı kWh sayıları yeni bir neslin kanıtı değildir.

  • Lansman eDrive40/M50 uzun menzilli çerçeveleme: yaklaşık 83,9 kWh brüt (BMW lansman bilgisi)
  • Mevcut BMW UK M60 listeleri için teknik veriler 81.1 kWh — pazar etiketli; tanım brüt lansman rakamlarından farklı olabilir
  • eDrive35 birçok konfigürasyonda uzun menzilli aileden daha küçük bir pil kullanır — VIN/üretim tarihine kadar saklayın
  • Kabin, HV akü ve sürücü için ısı pompası işlevine sahip entegre termal yönetim; Şarj verimliliği için öngörülü termal yönetim
  • SoH'yi test metodolojisi, yazılım sürümü, şarj geçmişi, garanti ve HV onarımlarıyla birlikte kaydedin — sağlık durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın

Mevcut olduğunda pil parça numarasını, hücre/modül üretimini, üretim tarihini ve yazılım sürümünü saklayın. Kimya icat etmeyin.

4. Türevler ve güç aktarma organları

1 vitesli redüksiyon dişlisi baştan sona. Aşağıdaki çıktılar BMW-belgelenmiş çerçevelemedir, belirtilen yerlerde — dikkatli bir şekilde pazar etiketiyle etiketleyin; model yılını, üretim aşamasını ve VIN'yi onaylayın.

  • i4 eDrive35

    RWD · tek arka motor · 210 kW / 286 hp · 400 Nm · 0–100 ≈6,0 s. Birçok yapılandırmada uzun menzilli aileye göre daha küçük pil. Daha sonra BMW verileri DC'yi ~180'e kadar listeler kW — pazara/sahneye bağlıdır. eDrive35 ile ilgili 2025 SiC güncellemesi.

  • i4 eDrive40

    RWD · tek arka motor · 250 kW / 340 hp · 430 Nm · 0–100 ≈5,6 sn (güncellenmiş BMW verileri). Uzun menzilli pil ailesi · AC 11'e kadar kW · DC 205'e kadar kW geçerli yapılandırmalarda. WLTP'yi ~590 km'ye kadar başlatın (yapılandırmaya bağlı). 2025 SiC verimliliği artırıyor; Almanya yaz-2025 WLTP çerçeveleme 510–613 km — pazar/ekipman etiketli.

  • i4 xDrive40

    2024 ürün güncellemesiyle tanıtıldı. Çift motorlu · elektrikli xDrive AWD · 295 kW / 401 hp · 600 Nm · 0–100 ≈5,1 sn. Uzun menzilli pil · Geçerli yapılandırmalarda DC ~205'e kadar kW. Küresel lansman WLTP çerçeveleme 444–548 km — pazar etiketli.

  • i4 M50 xDrive

    Lansman nesli M performans modeli. Çift motorlu · AWD · 400 kW / 544 hp · 795 Nm · 0–100 3,9 sn. WLTP'yi ~521 km'ye kadar fırlatın. Uyarlanabilir M süspansiyon / M şasi donanımı. Sıralamada yeni nesil değil, M60 başarılı oldu.

  • i4 M60 xDrive

    Temmuz 2025 üretiminden itibaren. Çift motorlu · AWD · 442 kW / 601 hp · 795 Nm · 0–100 3,7 sn. BMW UK teknik çerçeve: 81,1 kWh · AC en fazla 11 kW · DC en fazla 205 kW · 311–338 mil WLTP yapılandırmaya bağlı — pazar etiketli. Almanya yaz-2025 WLTP çerçeveleme 433–551 km.

Tam çıktılar, seriler ve ekipmanlar model yılına, üretim aşamasına ve pazara özeldir. Bölgesel çerçeveleme için pazar seçiciyi kullanın; tek bir ülkenin tablosunu küresel olarak ele almayın.

5. Şarj etme

  • AC şarj: mevcut BMW UK teknik verilerinde 11'e kadar kW; 22 kW kullanılabilirliği pazara ve spesifikasyona bağlıdır — her i4 için varsaymayın
  • DC hızlı şarj: geçerli uzun menzilli yapılandırmalarda 205'e kadar kW; eDrive35 ~180'e kadar sonraki veriler kW
  • Gerçek hız SoC'ye, pil sıcaklığına, ön koşullandırmaya, şarj cihazı kapasitesine, pil sağlığına ve yazılıma bağlıdır
  • AC/DC oturumlarını enerji, başlangıç/bitiş SoC, en yüksek güç, süre, konum/sağlayıcı, ön koşullandırma durumu ve yazılım sürümüyle birlikte saklayın

Ev duvar kutusu ve halka açık oturumları atölye hizmet damgalarından ayrı olarak kaydedin — ücretlendirme geçmişi EV menşelidir.

6. Aralık — WLTP vs gerçek dünya

Resmi test aralığını her zaman gerçek dünyadaki mesafeden ayırın. WLTP'ı yalnızca test yöntemi, pazar, model yılı, tekerlekler/lastikler ve konfigürasyon eşdeğer olduğunda karşılaştırın.

  • Fırlatma eDrive40: ~590 km'ye kadar WLTP (BMW başlatma çerçevesi, yapılandırmaya bağlı)
  • Başlatma M50: ~521 km'ye kadar WLTP (yapılandırmaya bağlı)
  • xDrive40 küresel lansman çerçevesi: 444–548 km WLTP
  • Almanya yaz-2025 çerçevelemesi: eDrive35 428–514 · eDrive40 510–613 · M60 433–551 km WLTP — pazar etiketli
  • BMW UK M60 çerçeveleme: 311–338 mil WLTP yapılandırmaya bağımlı — genel olarak yapıştırma

Gerçek dünyadaki menzil, soğuk havalarda veya yüksek hızda sürüş sırasında WLTP'ın oldukça altında kalabilir. Karşılaştırma yaparken tekerlekleri/lastikleri kaydedin.

7. İyileşme, şasi ve pratiklik

Uyarlanabilir stratejiler dahil yapılandırılabilir iyileşme. Sürtünme frenlerinin hala incelenmeye ihtiyacı vardır; yenileme diskleri az kullanılmış ve paslanmış halde bırakabilir. Şasi: Önde çift mafsallı yaylı payanda, beş bağlantılı arka, arka aksta havalı süspansiyon, alçak montajlı paket. M50/M60 M'ye özel ekipman ekleyin. Bagaj 470–1.290 L. Çekme: BMW UK, geçerli yapılandırmalar için 1.600 kg'a kadar / 75 kg çekme topuzu indirmesine kadar isteğe bağlı frenli çekme işlemini listeler — VIN/varyanta özel, evrensel değil.

8. Yazılım ve dijital sistemler

Yazılım aşaması şarj ve verimlilik kaynağının bir parçasıdır.

  • BMW Başlangıçta İşletim Sistemi 8
  • BMW 2024 güncellemesinden sonra QuickSelect ile İşletim Sistemi 8.5
  • BMW Şarj için optimize edilmiş rota rehberliğine sahip haritalar · BMW Uygulamam · uzaktan şarj · ön koşullandırma · OTA · dijital anahtar (cihaza bağlı)
  • Kayıt yazılım sürümü, son OTA, harita sürümü, şarjla ilgili kampanyalar ve bilgi-eğlence onarımları

OTA kesintiler ve bilgi-eğlence tuhaflıkları, yalnızca forum tahminleri değil, günlük tarihleri de sahiplik temalarıdır.

9. Dürüst profesyoneller

  • Güçlü BMW sürüş dinamikleriyle mükemmel uzun mesafe EV konsepti
  • Uzun menzilli eDrive40 yeteneği ve verimli arkadan itişli modeller
  • 470–1.290 L bagaj alanına sahip pratik geri çekilme Gran Coupé
  • Güçlü xDrive performans sürümleri (M50 / M60)
  • Güçlü DC şarj kapasitesi (geçerli yapılandırmalarda 205 kW'ye kadar)
  • Isı pompası / termal yönetim entegrasyonuna sahip olgun beşinci nesil eDrive
  • Güçlü yazılım ve navigasyon entegrasyonu (OS 8 / 8.5, My BMW)

10. Dürüst eksiler / dikkate alınması gereken şeyler

  • Yüksek araç ağırlığı; büyük tekerlekler menzili ve sürüş konforunu azaltabilir
  • RWD ve xDrive varyantları önemli ölçüde farklı verimliliğe sahiptir; performans versiyonları daha fazla enerji kullanır
  • DC zirve, bazı yeni 800V rakiplerine kıyasla sınıfında lider değil
  • Gerçek dünya menzili, soğuk/yüksek hızlı kullanımda WLTP değerinin çok altında kalabilir
  • Pil sağlığı değerlendirmesi, gösterge tablosu menzil rakamını okumaktan daha az basittir
  • Arka baş mesafesi/erişim Gran Coupé tavan çizgisini yansıtır; özellikler pazara ve aşamaya göre değişir

11. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değil — izlenecek sahiplik temaları, evrensel kusurlar değil. Üretici belgeleri, geri çağırmalar veya güvenilir teknik kanıtlarla desteklenmedikçe, onaylanmış BMW arızalarına müdahale etmeyin.

  • Şarj oluyor

    Soğuk hava DC performansı, ön koşullandırmanın yanlış anlaşılması, genel şarj cihazı uyumluluğu, kapak/konektör kirlenmesi, yüksek SoC'de azaltılmış DC hızı veya yanlış akü sıcaklığı.

  • Pil

    Aralık değişimi, SoH metodolojisi, tekrarlanan yüksek güçlü şarj sonrasında termal yönetim geçmişi — teşhisleri yolculuk tahminlerinden ayrı tutun.

  • Yazılım

    Bilgi-eğlence hataları, OTA kesintileri, ADAS sensör kalibrasyonu, My BMW / dijital anahtar tuhaflıkları.

  • 12V sistem

    12V uyarıları ve yardımcı elektrik sorunları — zayıf 12V, HV hatalarını taklit edebilir.

  • Şasi / süspansiyon

    Büyük tekerlekler ve çukurlardan kaynaklanan süspansiyon/tekerlek hasarı; arka havalı süspansiyon davranışı.

  • Frenler

    Yüksek rejenerasyon / yumuşak sürüşten kaynaklanan disk korozyonu; balata/disk aşınması hala önemlidir.

  • Lastikler

    Araç ağırlığından ve torktan kaynaklanan aşınma; Büyük tekerleklerde verimlilik ve konfor ödünleşimleri.

12. Servis ve bakım (EV)

i4 geleneksel motor yağı, buji ve egzoz bakımını ortadan kaldırır ancak yine de planlı incelemeye ihtiyaç duyar. Aralıklar pazara göre değişir ve BMW CBS — hiçbir zaman tüm dünyada geçerliymiş gibi tek bir evrensel aralık yayınlamayın.

ÜrünTipik aralıkNotlar
Planlanmış EV denetimi / CBS hizmetiPer BMW CBS / VIN (genellikle yıllık takvim + kilometre istemleri)iDrive servis menüsünü onaylayın — ICE yağı aralıklarını değil.
Fren hidroliğiCBS / takvim (genellikle ~24 ay)Yenileme ped aşınmasını azalttığında bile sıvı eskir.
12V akü testiHer serviste / belirtiler ortaya çıkarsa daha erkenYük testi — HV paket kaynağından ayrı.
Kabin mikrofiltresiGenellikle ~12 ay / CBSBelirtildiği yerde — çoğu EV'daki yıllık alışkanlık.
Lastikler ve hizalamaDüzenli / her servisteAğır EV + tork — aşınma ve yük değerlerini izleyin.
Fren balataları / diskleri / korozyonHer hizmetRegen diskleri az kullanılmış halde bırakabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin.
Süspansiyon / direksiyon / tekerleklerHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaArka havalı süspansiyon, darbe hasarı, büyük tekerlekte çukur riski.
Termal yönetim / soğutma sıvısı / ısı pompasıBMW planına göreHV ve kabin termal döngüleri — uzman EV çalışması.
Yüksek gerilim sistemi denetimiBMW programa / kampanyaya göreYetkili EV teknisyeni — uyarıları ve onarımları günlüğe kaydedin.
Yazılım / OTA kontrolüServis sırasında veya istendiğindeSürüm + tarihi Digital Service History'a kaydedin.
Pil sağlığı / tanılama (sunulan yerlerde)Sahip / satıcı / üçüncü tarafStore metodolojisi %SoH ile — "aralık iyi görünüyor" değil.
Şarj ekipmanı / bağlantı noktası / kabloHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaAC/DC davranış notları şarj geçmişine aittir.

Servis aralıkları ve inceleme gereksinimleri pazara, model yılına ve CBS konfigürasyonuna göre değişir. Her zaman VIN'ye özel BMW zamanlamasını doğrulayın.

13. EV pil sağlığı ve kaynağı

Pil sağlığı, i4 için birinci sınıf bir kaynak kategorisidir. Üretici teşhis sonuçlarını, sahibi tarafından bildirilen aralık tahminlerini ve üçüncü taraf pil testlerini ayırt edin.

  • SoH % / teşhis raporu, tarih, kilometre, test sağlayıcısı, metodoloji
  • Test zamanında şarj davranışı notları ve yazılım sürümü
  • Garanti durumu, HV uyarıları, modül onarımları ve akü ile ilgili çalışmalar
  • Belgeleri yeniden satış için araca karşı saklayın / Transfer Pack

Test metodolojisi olmayan bir pil sağlığı yüzdesi, bozulmanın kesin kanıtı olarak değerlendirilmemelidir.

14. Muayene ve yola elverişlilik

Terminoloji ülkeye göre uyarlanır — her pazarın testine asla “MOT” adını vermeyin. UK MOT, İspanya ITV, Polonya/Macaristan periyodik muayene, Türkiye TÜVTÜRK, Almanya TÜV/HU, ABD eyalet sistemleri ve diğer yerel kurallar. Sıfır emisyonlu güç aktarma organları normal yola elverişlilik yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz.

  • Yerel sertifikayı üretici servis damgalarından ayrı olarak kaydedin
  • Yerel sistem adı ve yetki bağlantıları için pazar seçiciyi kullanın
  • Lastiklere, süspansiyona, direksiyona, frenlere/disklere, ışıklara, ön cama/kameralara ve yapısal hasarlara dikkat edin

Aracın tescil piyasasının gerekliliklerini onaylayın — asla UK MOT'yi küresel bir kural olarak sunmayın.

15. Geri çağırmalar ve kampanyalar

  • Pazarınız için resmi BMW / ulusal güvenlik portallarında VIN'yi kontrol edin
  • İşten sonra kampanya kimliğini, tamamlanma tarihini ve yazılım sürümünü kaydedin
  • Bir pazardaki kampanyanın dünya çapındaki her i4 için geçerli olduğunu varsaymayın

Geri çağırma durumu VIN ve piyasa tarafından kontrol edilmelidir. Güvenlik amaçlı geri çağırmalar üretici tarafından gerçekleştirilir; UK sahipleriyle normalde üretici kayıtlarının izin verdiği ölçüde iletişime geçilir. Mağaza kampanya numarası, pazar, VIN uygulanabilirliği, kusur/çözüm, tamamlanma tarihi, satıcı ve kanıtlar.

16. Resmi kaynaklar

Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'un BMW AG ile ticari ilişkisi yoktur. Kılavuzları, şarj ve pil şartlarını kendi belgelerinize göre doğrulayın. İcat edilen derin bağlantılar yerine VIN'ye özel BMW Kullanıcı El Kitabı aramasını tercih edin.

  • BMW Kullanım Kılavuzu — Pazarınız için VIN'ye özel arama
  • BMW Global PressClub / BMW UK i4 etapları için teknik özellikler
  • Bölgesel hükümet geri çağırma veritabanları (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/ulusal sistemler)

17. Kullanılmış bir i4 satın almak

  • VIN · üretim tarihi · tam değişken (eDrive35/40, xDrive40, M50, M60) · pil/elektronik aşaması · pazar · seçenekler · ithalat geçmişi
  • BMW dijital hizmet geçmişi · olağanüstü geri çağırmalar/kampanyalar
  • HV metodolojili pil teşhis kanıtı · DC ve AC şarj testleri
  • Şarj kapağı/konektörü · 12V durumu · yazılım sürümü / OTA geçmişi
  • Düzensiz aşınmaya karşı lastikler · korozyona karşı fren diskleri · süspansiyon/tekerlek darbe hasarı
  • Isı pompası/termal çalışma · iklim · ADAS kalibrasyonu · varsa çekme çubuğu
  • Kaza/onarım geçmişi · faturalar · Garaja ücretlendirme kanıtı

18. i4 sahibi misiniz? Yeniden satış değerini koruyun

i4 için en değerli sahiplik verisi yalnızca hizmet geçmişi değildir. Pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım güncellemeleri, geri çağırmalar ve belgelenen onarımlar, bir sonraki sahibinin güvenini önemli ölçüde artırabilir. i4'inizi bilin. Geçmişini kaydedin. Durumunu kanıtla. Hikayesini saklayın.

  • i4'yi Garaja ekleyin — ücretsiz dijital sahiplik kaydı
  • Pil sağlığını, şarj geçmişini ve yazılım/OTA sürümlerini kaydedin
  • Faturalarla CBS servis, inceleme, onarım, lastik/fren ve geri çağırma işlemlerini takip edin
  • Sonraki sahip için bir Transfer Pack oluşturun

Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.

  • DC / AC şarj performansı

    En yüksek DC (geçerli uzun menzilli yapılandırmalarda 205 kW'ye kadar; eDrive35 daha sonraki veriler ~180 kW'ye kadar) pakete, sıcaklığa, ön koşullandırmaya ve şarj cihazı kapasitesine bağlıdır. Soğuk hava ve yüksek SoC oturumları, yalnızca kW iddiaları değil, günlük koşulları da dahil olmak üzere ortak sahiplik temalarıdır.

  • Pil sağlığı ve menzil değişimi

    Brüt, net ve kullanılabilir kapasiteyi ayırt edin. Uzun menzilli çerçevelemeyi başlatın ~83,9 kWh brüt; UK M60 sayfa listesi 81.1 kWh — tanımlar farklıdır. Yayınlanmış farklı bir kWh'den yeni bir nesil icat etmeyin. Yüzdeyle birlikte SoH metodolojisini koruyun.

  • Yazılım / OTA / iDrive

    OS 8 lansman sırasında · 2024 güncellemesinden sonra QuickSelect ile OS 8.5 · BMW Uygulamam · OTA. Tuhaflıkları teşhis ederken sürümü, tarihi ve tüm bayileri veya OTA güncellemelerini kaydedin.

  • 12V yardımcı akü

    Zayıf bir 12V, sağlıklı bir HV paketiyle bile uyarılara veya şarjda tuhaflıklara neden olabilir. Çekiş aküsü kaynağından ayrı olarak yük testi ve günlük değiştirme işlemleri.

Kılavuzlar ve kontrol listeleri

Daha fazla BMW modeli

Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.

Tüm BMW modelleri →

SSS

BMW i4 tamamen elektrikli mi?+

Evet. i4, yanmalı motoru olmayan, akülü elektrikli bir Gran Coupé'dur — RWD eDrive35/eDrive40 veya xDrive40, M50 ve M60 üzerinde elektrikli xDrive AWD.

2024 i4 yeni nesil mi?+

Hayır. Bu, revize edilmiş aydınlatma/tasarım, OS 8.5, Curved Display güncellemeleri ve yeni xDrive40 olmak üzere tek G26 nesli kapsamındaki önemli bir ürün güncellemesidir. Yeni nesil bir kod değil.

M60 yeni bir nesil mi?+

Hayır. M60 xDrive (Temmuz 2025'ten itibaren), G26 performans sınıfının zirvesi olarak M50'nin yerini alır. Aynı nesil – farklı türev/aşama.

Her i4 aynı bataryaya sahip mi?+

Hayır. Kapasite ve elektronik aksamlar modele, pazara ve üretim aşamasına göre değişiklik gösterir. Brüt/net/kullanılabilir olanı ayrı olarak saklayın ve VIN paketini onaylayın; yayınlanmış bir kWh paketini evrensel olarak değerlendirmeyin.

Ne kadar hızlı şarj olabiliyor?+

AC mevcut BMW UK teknik verilerde en fazla 11 kW (22 kW pazara/ekipmana bağlıdır — varsaymayın). DC uygulanabilir uzun menzilli konfigürasyonlarda 205'e kadar kW; eDrive35 daha sonra BMW veri listeleri ~180'e kadar kW. Gerçek hız SoC'ye, sıcaklığa, ön koşullandırmaya ve şarj cihazına bağlıdır.

Pil sağlığı ve şarj geçmişi kaydedilmeli mi?+

Evet. Pil sağlığı belgeleri (test metodolojisi ile), şarj geçmişi, yazılım/OTA ve geri çağırma tamamlama, yeniden satış ve Transfer Pack için en değerli EV menşe kayıtları arasındadır.

i4 sahibi tartışmaları

Kulüpteki BMW i4 sahiplerinden en son sohbetler.

Henüz i4 için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!

Soru sorun / Fotoğraf paylaşın

BMW Owners Club topluluğuna katıl

Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.

Privacy & Performance

BMW i4 Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak | The Owners Club