Owners Club · Dijital servis geçmişi
BMW iX Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak
Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve BMW AG veya BMW UK ile bağlantısı yoktur, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Aşağıdaki bilgiler halka açık kaynaklardan toplanmıştır ve rezervasyon işleminden önce araç el kitabınızda (VIN) veya yetkili bir BMW satıcısıyla onaylanmalıdır. iX, BMW'ün amaca yönelik geliştirilmiş elektrikli amiral gemisi Spor Aktivite Aracıdır (I20, 2021 – günümüz) — yanmalı X5/X6 ve sonraki iX1 ve Neue Klasse iX3'ten farklıdır. Üretim xDrive40 ve xDrive50 ile başladı; M60 2022'den itibaren katıldı. Dingolfing'deki 2025 kapsamlı güncellemesi, aynı iX / I20 kimliğini korurken, xDrive45 / xDrive60 / M70 xDrive'yi daha büyük kullanılabilir paketler, revize edilmiş güç elektroniği ve daha uzun menzille (ikinci nesil değil, teknik bir aşama) tanıtıyor.
iX sahibi misiniz? Pil sağlığı, şarj geçmişi, servis etkinlikleri, yazılım/OTA güncellemeleri, fren/lastik çalışmaları ve sahiplik belgelerinin dijital kaydını oluşturun. Buradaki en güçlü ürün yolu EV bilgi → pil ve şarj kaydı → dijital hizmet geçmişi → menşei → Transfer Pack'dir.
Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün BMW iX Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Son iX Haberler
Güncellendi 2025- Teknik aşama / verimlilikGlobal
2025 kapsamlı güncelleme
Mart 2025 Dingolfing üretiminden itibaren, BMW'ın kapsamlı iX güncellemesi I20 içinde kalır — daha büyük kullanılabilir paketler, revize edilmiş güç elektroniği, ~%25'e kadar daha fazla güç ve verimlilik ve güncellenmiş xDrive60 için 701 km'ye kadar WLTP. Yeni nesil değil, teknik bir aşama.
2025BMW Grup / teknik
- Teknik / performans aşamasıGlobal
M70 xDrive performans aşaması
2025+ M70 xDrive, güncellenen aralıkta orijinal M60'nin yerini alır: 485 kW / 659 hp, 1.015'e kadar Nm, 3,8 sn 0–62 ve 108,9 kWh, BMW'da kullanılabilir UK lansman çerçevesi — aynı I20 nesli, performans aşaması menşei.
2025BMW Grup / teknik
- Bölgesel / aralık çerçevelemeBirleşik Krallık
UK WLTP 2025 aralığı için mil
BMW UK lansman sayfaları çerçevesi 2025+ mil aralığı: xDrive45 321–374, xDrive60 370–426, M70 321–366 — pazar etiketli ve tekerleğe/tekniğe bağlı. UK milini diğer pazarlara yapıştırmayın.
2025BMW UK / ürün
Önce okuyun — I20 amiral gemisi SAV sahiplik çerçevesi
iX için en önemli sahiplik verileri pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım/OTA üretimi, teknik aşama (orijinal → 2025 güncellemesi), termal yönetim, 12V, yüksek voltaj sistemleri, frenler/lastikler, servis geçmişi, geri çağırmalar ve pazara özel spesifikasyonlardır. 2025 için ikinci nesil icat etmeyin. Bir pazarın WLTP milini küresel kanun olarak görmeyin. iX yanma X5/X6 ve iX1 / Neue Klasse iX3'ten farklıdır — asla kimliklerini birleştirmezler.
1. Nesiller ve platform
I20 — bir nesil (2021 – günümüz)
BMW iX için bir üretim nesli. Orijinal ve 2025 güncelleme aşamaları boyunca beşinci nesil BMW eDrive içeren CLAR türetilmiş / iX teknoloji araç seti üzerinde amaca yönelik geliştirilmiş elektrikli amiral gemisi SAV. Hat boyunca çift motorlu elektrikli dört tekerlekten çekiş. Küresel yol kullanılabilirliği 2021'in sonlarında xDrive40 ve xDrive50 ile başladı; M60 2022/23 model yılı pazarlarından katıldı.
I20 içindeki teknik aşamalar (yeni nesiller değil)
Aşama 1 — Orijinal lansman (pazara bağlı olarak 2021–2024 / 2025 başı): xDrive40, xDrive50, M60. Aşama 2 — 2025 Mart 2025'ten itibaren Dingolfing'deki kapsamlı güncelleme: xDrive45, xDrive40'ün yerini alır, xDrive60, xDrive50'nın yerini alır, M70 xDrive, M60'nin yerini alır; daha büyük kullanılabilir paketler, revize edilmiş güç elektroniği ve ~%25'e kadar daha fazla güç/verimlilik ve BMW teklifleri ile Güncellenmiş xDrive60 için 701 km WLTP. Bunlar ürün/teknik aşamalardır; The Owners Club V1 sınıflandırması için ikinci bir iX nesli değildir.
Piyasa isimleri, ekipmanlar ve kesin çıktılar farklılık gösterir. Her zaman güç, pil, menzil ve şarj rakamlarını türev, üretim aşaması ve pazara göre bağlayın — VIN onaylayın. I20 iX öğesini asla iX1 veya iX3 kimliğiyle birleştirmeyin.
2. Vücut stili
Beş Kapılı Spor Aktivite Aracı (SAV)
Tek gövde stili — salon benzeri kabin ve kavisli ekran mimarisiyle amaca yönelik olarak geliştirilmiş elektrikli amiral gemisi SAV silueti. Pazar spesifikasyonuna bağlı olarak beş koltuklu konfigürasyon. Yerde düz yüksek voltajlı pil; tüm türevlerde çift motorlu elektrikli AWD.
3. Pil ve yüksek voltaj sistemi
Brüt kapasiteyi her zaman kullanılabilir/net kapasiteden ve yayınlanan başlık rakamlarını VIN'ye özgü değerlerden ayırın. Orijinal ve 2025+ paketlerini ayrı tutun; tek bir evrensel “iX pil boyutu” icat etmeyin.
- Orijinal xDrive40: 71,0 kWh net / 76,6 kWh brüt — BMW yayınlandı
- Orijinal xDrive50: 105,2 kWh net / 111,5 kWh brüt — BMW yayınlandı
- Orijinal M60: xDrive50 ailesinin büyük pil mimarisi (~105 kWh net / ~111,5 brüt sınıf) — VIN sayfasını onaylayın
- 2025+ xDrive45: 94,8 kWh net (BMW UK lansmanı) — önceki xDrive40'nin kabaca %30 üzerinde kullanılabilir
- 2025+ xDrive60: 109,1 kWh net (BMW UK lansmanı) · M70 xDrive: 108,9 kWh kullanılabilir (BMW UK lansman metni)
- Garanti durumunu, SoH teşhislerini, HV uyarılarını ve pille ilgili onarımları ayrı bir kaynak olarak kaydedin — sağlık durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın
Pil kimyası, BMS davranışı ve şarj eğrisi ayrıntıları, VIN için BMW belgelerinden gelmelidir; mevcut sayfalarla bunların üzerine yazmak yerine geçmiş özellikleri koruyun.
4. Türevler ve güç aktarma organları
Bir I20 nesilde iki teknik aşamada altı birincil türev. Tamamen çift motorlu elektrikli AWD. kW/hp, tork, akü ve WLTP'yi aşama + pazar sayfasına bağlayın — asla bir ülkenin rakamlarını küresel olarak ele almayın.
xDrive40 — orijinal sahne
Çift motorlu elektrikli AWD. BMW yayınlanan: 240 kW / 326 hp · 630 Nm · ~6,1 sn 0–100 · 71,0 kWh net / 76,6 kWh brüt · DC en fazla 150 kW · AC en fazla 11 kW · Uygun DC ve ön koşullandırma ile ~31 dakikada ~%10–80 · ~425 km'ye kadar WLTP sınıfı. Pazara/yapılandırmaya bağlı — VIN'yı onaylayın.
xDrive50 — orijinal sahne
Çift motorlu elektrikli AWD. BMW yayınlanan: 385 kW / 523 hp · 765 Nm · ~4,6 sn 0–100 · 105,2 kWh net / 111,5 kWh brüt · DC ~195–200 kW sınıfı · AC en fazla 11 kW · ~35 dakikada ~%10–80 yayınlandı · ~630 km'ye kadar WLTP sınıfı. Pazara/yapılandırmaya bağlı — VIN onaylayın.
M60 — orijinal performans aşaması
2022/23 MY pazarlarından çift motorlu elektrikli AWD performans türevi. BMW yayınlanan: 455 kW / 619 hp zirve · 1.015 Nm Spor / 1.100 Nm Kalkış Kontrolü · 3,8 sn 0–100 · xDrive50 ailesinin büyük bataryası · DC ~195–200 kW sınıfı · ~561 km'ye kadar WLTP sınıfı. Şarj işlemi, motorun tepe noktasıyla değil, pil/termal/şarj cihazıyla sınırlıdır. VIN'i onaylayın.
xDrive45 — 2025+ güncellemesi
Güncellenen aralıkta xDrive40 yerine geçer (Mart 2025'ten itibaren Dingolfing). BMW UK fırlatma çerçevesi: 300 kW / 408 hp · 700 Nm · 5,1 sn 0–62 · 94,8 kWh net · DC ~175 kW sınıfı · UK WLTP 321–374 mil bağlı olarak spesifikasyona göre · bazı Avrupa çerçevelerinde ~602 km'ye kadar WLTP sınıfı. Pazar etiketli — VIN onaylayın.
xDrive60 — 2025+ güncellemesi (uzun menzilli)
Güncellenen aralıkta xDrive50 yerine geçer. BMW yayınlanan: 400 kW / 544 hp · 765 Nm · 4,6 sn 0–62 · 109,1 kWh net · DC ~175–195 kW sınıfı · 701 km'ye kadar WLTP · UK WLTP 370-426 mil. 2025 aralığındaki temel uzun vadeli türev — pazara/yapılandırmaya bağlıdır.
M70 xDrive — 2025+ performans aşaması
Güncellenen aralıkta M60 yerine geçer. BMW UK fırlatma çerçevesi: 485 kW / 659 hp · 1.015'e kadar Nm · 3,8 sn 0–62 · 108,9 kWh kullanılabilir · DC ~195–200 kW sınıfı · UK WLTP 321–366 mil · yayına bağlı olarak ~600 km'ye kadar WLTP sınıfı. VIN/pazar sayfasını onaylayın.
Tam çıktılar, menzil, boş ağırlık ve ekipmanlar model yılına, aşamaya ve pazara özeldir. Bölgesel çerçeveleme için pazar seçiciyi kullanın; tek bir ülkenin tablosunu küresel olarak ele almayın.
5. Şarj etme
- AC şarj: BMW belgelerinde genellikle 11 adede kadar kW üç fazlı yerleşik çerçeveleme — VIN üzerinde yerleşik şarj cihazını onaylayın
- Orijinal xDrive40 DC: 150'ye kadar kW · BMW ~31 dk uygun DC ve ön koşullandırma ile %10–80
- Orijinal xDrive50 / M60 büyük paket DC: ~195–200 kW sınıfı · BMW ~35 dakika %10–80 xDrive50 için yayınlandı
- 2025+ DC sınıf örnekleri: xDrive45 ~175 kW · xDrive60 ~175–195 kW · M70 ~195–200 kW — yayına bağlı; pazar tablosunu onayla
- Ön koşullandırma (varsa manuel veya navigasyon bağlantılı) DC oturum hızını maddi olarak etkiler — şarj geçmişindeki davranışı günlüğe kaydeder
Gerçek performans SoC'ye, akü sıcaklığına, şarj cihazı kapasitesine, ön koşullandırmaya, ortam sıcaklığına, istasyon yüküne ve araç yazılımına bağlıdır. Ana duvar kutusunu, AC/DC oturumlarını, süreyi, sağlayıcıyı ve kesintileri atölye hizmet damgalarından ayrı olarak kaydedin.
6. Aralık — WLTP vs gerçek dünya
Resmi test aralığını her zaman gerçek dünyadaki mesafeden ayırın. Resmi rakamlar yolculuk mesafelerini garanti etmez ve türev, aşama, jantlar ve pazara göre değişiklik gösterir.
- Orijinal xDrive40: ~425 km'ye kadar WLTP sınıfı — pazara/yapılandırmaya bağlıdır
- Orijinal xDrive50: ~630 km'ye kadar WLTP sınıfı · M60: ~561 km'ye kadar WLTP sınıfı — pazar sayfasını onaylayın
- 2025+ xDrive60: BMW 701 km'ye kadar alıntı yapıyor WLTP (Avrupa fırlatma materyali) — uzun menzilli anahtar türev
- UK pazar etiketli 2025+ mil (BMW UK lansman): xDrive45 321–374 · xDrive60 370–426 · M70 321–366 — tekerleğe/tekniğe bağlı
- Gerçek dünyadaki mesafe kışın, otoyol hızında, daha büyük tekerleklerle, ağır yükle veya sürekli olarak daha kısadır HVAC — tek bir yolculuktan pil sağlığı sonucunu çıkarmayın
Menzil; hız, sıcaklık, hava durumu, tekerlek/lastik özellikleri, yük, HVAC, sürüş tarzı, akü sıcaklığı, SoC, üretim aşaması ve seçeneklerden etkilenir. Asla bir ülkenin WLTP sayfasını başka bir pazara kopyalamayın.
7. İyileşme ve frenleme
D'deki uyarlanabilir geri kazanım, trafik, navigasyon ve sürüş koşullarına göre yavaşlama ve yenilenmeyi birleştirir; B'de seçilebilir yenilenme seviyeleri ve daha güçlü yenilenme. Entegre fren sistemi, elektrikli ve sürtünmeli frenlemeyi koordine eder. Regen, geleneksel fren kullanımını azaltır ancak disklerin, balataların, kaliperlerin, sıvının, hatların ve korozyonun incelenmesini ortadan kaldırmaz; düşük kilometreli EV'lar, sürtünmeli frenlerin seyrek kullanılması durumunda yine de disk korozyonu geliştirebilir.
8. Yazılım ve bilgi-eğlence sistemi
Yazılım temel bir sahiplik bileşenidir. iX, BMW'nin kavisli ekranını ve Remote Software Upgrade özelliğine sahip en yeni nesil iDrive mimarisini tanıttı — tam işletim sistemi/iDrive nesli, üretim aşamasına ve pazara göre değişir.
- Yazılım Sürümünü, iDrive/OS neslini, OTA / Remote Software Upgrade tarihlerini ve kampanya kimliklerini takip edin
- Kavisli ekran / dijital kokpit davranışı yazılımla birlikte gelişir; herhangi bir arıza veya onarım anında versiyonu kaydeder
- ConnectedDrive hizmetleri, Digital Key (varsa), haritalar ve ADAS yazılımı sürümlendirilmiş araç özellikleridir
- Model yılının yazılım üretimine eşit olduğunu varsaymayın — iDrive veya atölye çıktısında onaylayın
Bilgi-eğlence, navigasyon, ADAS kalibrasyonu ve bağlantılı hizmetler yazılımla birlikte gelişir. Şarj ve servis kayıtlarının yanı sıra yazılım kaynağını da saklayın.
9. Boyutlar ve ağırlıklar
Amiral gemisi SAV ayak izi. Ağırlıklar, taşıma kapasitesi ve çekme, türev ve konfigürasyona özeldir; kapasiteyi varsaymadan önce VIN pazar tablosunu onaylayın.
- Uzunluk / genişlik / yükseklik (yaklaşık): 4.953 / 1.967 / 1.695 mm
- Dingil mesafesi (yaklaşık): 3.000 mm
- Bagaj kapasitesi: konfigürasyona / ölçüm yöntemine bağlı olarak yaklaşık 500–1.750 L
- Frenli römork yükü: orijinal xDrive40 teknik verilerinde belirtilen 2.500 kg'a kadar — konfigürasyona ve pazara özel; her VIN için asla varsaymayın
- Havalı süspansiyon, entegre aktif direksiyon ve uyarlanabilir amortisörler donanıma bağlıdır — evrensel olarak değil, üretim/VIN seviyesinde saklayın
Yayınlanan boyutlar ve ağırlıklar konfigürasyona özeldir. VIN için sahibinin tahmin ettiği değerler yerine resmi BMW teknik verilerini kullanın.
10. Dürüst profesyoneller
- Büyük pilli versiyonlarda mükemmel uzun mesafe EV menzili
- Büyük bir lüks için çok güçlü verimlilik AWD EV
- Son derece sessiz ve konforlu kabin
- Kendi nesline göre güçlü DC şarj kapasitesi
- Gelişmiş termal yönetim ve pil ön koşullandırma
- Yüksek kaliteli sürüş ve uzun dingil mesafesi
- Uygun konfigürasyonlarda güçlü çekme kabiliyeti
- Basit bir yanma dönüşümü yerine kendine özgü özel-EV tasarımı
- M60 / M70 varyantlarında mükemmel performans
- Güçlü dijital / bağlantılı araç kapasitesi
11. Dürüst eksiler / dikkate alınması gereken şeyler
- Yüksek satın alma fiyatı ve potansiyel olarak yüksek onarım maliyetleri
- Büyük lastiklerin ve birinci sınıf bileşenlerin değiştirilmesi pahalı olabilir
- Ağır araç kütlesi verimliliği, lastikleri ve fren yüklerini etkiler
- Yazılımın / elektronik karmaşıklığı, sorun gidermeyi daha az basit hale getirebilir
- İkinci el alıcılar, yalnızca reklamı yapılan ürün yelpazesine güvenmek yerine pil ve yazılım geçmişini doğrulamalıdır
- Ekipman, yapıya ve pazara göre önemli ölçüde farklılık gösterir
- Erken xDrive40, xDrive50 sınıfı araçlara göre önemli ölçüde daha az pil kapasitesine/menziline sahiptir
- M çeşit ticaret aralığı / performans için verimlilik
12. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir — bunlar sahiplerinin belgeleyebileceği tartışma kategorileridir. Üretici belgeleri, geri çağırmalar veya güvenilir teknik kanıtlarla desteklenmedikçe bunları onaylanmış kusurlar olarak ele almayın.
Şarj oluyor
DC oturum hızı ile türev tepe noktası, ön koşullandırma davranışı, genel şarj cihazı el sıkışmaları, oturum kesintileri ve termal değer kaybı.
Pil
Aralık değişimi, SoC davranışı, pil sıcaklığı, algılanan sağlık ve termal yönetim davranışı — teşhisleri yolculuk tahminlerinden ayrı tutun; orijinali ve 2025+ aşamasını etiketleyin.
Yazılım
iDrive / kavisli ekran tuhaflıkları, ConnectedDrive / uygulama sorunları, OTA / Remote Software Upgrade kampanyaları, navigasyon ve akıllı telefon entegrasyonu.
12V sistemi
Düşük voltajlı akü durumu, uyanık/uyku davranışı ve yardımcı elektrik sistemleri — zayıf 12V, HV hatalarını taklit edebilir.
Şasi ve sürüş
Amiral gemisi SAV sürüş kalitesi, takılı olduğu yerlerde havalı süspansiyon davranışı, lastik gürültüsü, süspansiyon aşınması ve tork açısından zengin ağır EV üzerindeki hizalama.
Frenler
Yenilemenin yetersiz kullanımı, balata/disk aşınması, sıvı eskimesi ve fren hissinden kaynaklanan disk korozyonu.
Lastikler ve tekerlekler
Ağır EV aşınması, yük/hız değerleri, kış/yaz ayarları, tekerlek boyutu verimliliği değişimleri ve menzil etkisi.
13. Servis ve bakım (EV)
ICE X5 yağ servis programını EV'ye kopyalamayın. BMW iX, Condition Based Service (CBS)'u takip eder — aralıklar ve denetim gereklilikleri pazara, model yılına ve türete göre değişir. iDrive'de her zaman VIN'ye özel BMW bakım planını doğrulayın.
| Ürün | Tipik aralık | Notlar |
|---|---|---|
| Planlanmış EV inceleme / servis (iX) | CBS — genellikle yıllık / ~10.000–12.000 mil (iDrive onaylayın) | I20 CBS — evrensel mil aralığını icat etmeyin. Bu VIN için bayi sistemi / iDrive hangisini gösterirse göstersin. Yanma yağı değişmez. |
| Fren hidroliği | CBS (genellikle ~24 ay) | Sıvı, rejenerasyon ped aşınmasını azalttığında bile nemi emer. |
| 12V pil testi | Her serviste / belirtiler ortaya çıkarsa daha erken | Yük testi — HV paket kaynağından ayrı. |
| Kabin / polen filtresi | CBS / sıklıkla ~12 ay | Çoğu EV'da yıllık alışkanlık. |
| Lastikler ve hizalama | Düzenli / her serviste | Ağır SAV EV + tork; yük/hız değerleri ve tekerlek seçimi menzili etkiler. |
| Fren balataları / diskleri / korozyon | Her hizmet | Regen diskleri az kullanılmış halde bırakabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin. |
| Süspansiyon ve direksiyon | Her hizmet / ihtiyaç duyulduğunda | Amortisörler, burçlar, hizalama, takılı olduğu yerlerde havalı süspansiyon — faturalarla birlikte kaydedin. |
| Soğutma devreleri / termal sistem | BMW planına göre | HV ve kabin termal döngüleri — uzman EV işi; ön koşullandırma hatalarını günlüğe kaydedin. |
| Yüksek gerilim sistemi muayenesi | BMW programa / kampanyaya göre | Yetkili EV teknisyeni — uyarıları ve onarımları günlüğe kaydedin. |
| Yazılım / OTA kontrolü | Servis sırasında veya istendiğinde | OS/iDrive sürümünü + tarihi Digital Service History (varsa Remote Software Upgrade) içine kaydedin. |
| Pil sağlığı / tanılama (sunulan yerlerde) | Sahip / satıcı / üçüncü taraf | Ayrı kaynak olayı — "aralık iyi görünüyor" değil. |
| Şarj sistemi / bağlantı noktası / kablo | Her hizmet / ihtiyaç duyulduğunda | AC ~11 kW ve DC zirve (türev/aşama bazında 150–200 kW sınıfı) seans notları ücretlendirme geçmişine aittir. |
Servis aralıkları ve muayene gereksinimleri pazara, model yılına, türev ve üretim aşamasına göre değişir. Her zaman VIN'ye özel BMW bakım planını doğrulayın.
14. EV pil sağlığı ve kaynağı
Pil sağlığı, iX için birinci sınıf bir kaynak kategorisidir. Üretici teşhis sonuçlarını, sahibi tarafından bildirilen aralık tahminlerini ve üçüncü taraf pil testlerini ayırt edin.
- SoH % / teşhis raporu, tarih, kilometre, test sağlayıcı
- Test zamanında şarj davranışı notları ve yazılım sürümü
- Garanti durumu, HV uyarıları, modül onarımları ve akü ile ilgili çalışmalar
- Test zamanında üretim aşaması (orijinal / 2025+) ve türev (40/50/M60 vs 45/60/M70)
- Belgeleri yeniden satış için araca karşı saklayın / Transfer Pack
Pil sağlığını asla yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın. Şarj kayıtları atölye servis damgalarından ayrı tutulmalıdır.
15. Muayene ve yola elverişlilik
Terminoloji ülkeye göre uyarlanır — her pazarın testine asla “MOT” adını vermeyin. UK MOT, İspanya ITV, Polonya/Macaristan periyodik muayene, Türkiye TÜVTÜRK, ABD eyalet sistemleri ve diğer yerel kurallar.
- Yerel sertifikayı üretici servis damgalarından ayrı olarak kaydedin
- Yerel sistem adı ve yetki bağlantıları için pazar seçiciyi kullanın
- EV'ya özel öğeler (HV izolasyon uyarıları, lastik/fren durumu, süspansiyon) inceleme sırasında hala önemlidir
- Başarılı geçen bir periyodik muayeneyi tam BMW CBS EV servis damgasıyla karıştırmayın
Aracın tescil pazarına yönelik gereklilikleri onaylayın.
16. Geri çağırmalar ve kampanyalar
- Pazarınız için resmi BMW / ulusal güvenlik portallarında VIN'yi kontrol edin
- İşten sonra kampanya kimliğini, tamamlanma tarihini ve yazılım sürümünü kaydedin
- Bir pazardaki kampanyanın dünya çapındaki her iX için geçerli olduğunu varsaymayın
Geri çağırma ve kampanya kullanılabilirliği pazara, üretim tarihine, yazılım sürümüne ve VIN'ya göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir VIN yetkili bir kaynağa göre kontrol edilmediği sürece asla "bu arabanın geri çağrılması yok" ifadesini görüntülemeyin.
18. Resmi kaynaklar
Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'un BMW AG ile ticari ilişkisi yoktur. Kılavuzları, şarj ve pil şartlarını kendi belgelerinize göre doğrulayın. İcat edilen derin bağlantılar yerine VIN'ye özel BMW Kullanıcı El Kitabı aramasını tercih edin.
- BMW UK — teknik verileri, şarjı, pili, menzili ve ekipmanı modelleyin (türeviniz/aşamanız için BMW'nin resmi UK teknik sayfalarını kullanın)
- BMW Group PressClub — orijinal lansman ve 2025 kapsamlı güncellemesi dahil kamuya açık teknik duyurular
- GOV.UK / DVSA — UK geri çağırma ve araç güvenlik kontrolleri (VIN tabanlı)
- Kayıt pazarınız için ulusal yola elverişlilik yetkilileri
19. Kullanılmış bir iX satın almak
- Kimlik: VIN · model yılı · türev (xDrive40 / 50 / M60 veya xDrive45 / 60 / M70) · üretim aşaması (orijinal / 2025+) · pazar · seçenekler · ithalat geçmişi
- Pil: sağlık kanıtı, garanti, HV uyarıları, şarj performansı, onarımlar/değiştirmeler — aşamalara göre kullanılabilir ve yayınlanmış kapasite ifadeleri
- Şarj: Pratik olduğu yerde AC/DC testi, konektör/kanat, kablolar, şarj geçmişi, ön koşullandırma davranışı, türev DC tepe sınıfı
- Şasi: lastikler, eşit olmayan aşınma, frenler, süspansiyon, direksiyon hizalaması, takılı olduğu yerlerde havalı süspansiyon — tekerlek boyutu menzili ve sürüşü etkiler
- Elektrik: 12V yük testi geçmişi, kayıtlı arızalar, kavisli ekran / kameralar, ADAS, takılı olduğu yerde iklim/ısı pompası
- Yazılım: OS/iDrive sürümü, Remote Software Upgrade / OTA kampanyaları, ConnectedDrive — MY = OS neslini varsaymayın
- Sahne netliği: orijinal 40/50/M60 ile 2025+ 45/60/M70 — aynı I20 gen, farklı yayınlanmış paketler ve çıktılar
- Gövde: boya, panel boşlukları, gövde altı / akü muhafazası, kaza onarımları, şarj portu alanının durumu
- Belgeler: BMW servis geçmişi, faturalar, geri çağırmalar, akü raporları, şarj kayıtları, incelemeler, anahtarlar, kılavuzlar
- Genişlik beklentileri: WLTP sayfasını jant özellikleri ve iklimiyle karşılaştırın — tek seferlik "sağlık" iddialarını reddedin
- Ağırlıklar/çekme: türev ve pazar için kaldırım, taşıma kapasitesi, tavan yükü ve frenli çekme işlemini onaylayın (yapılandırmaya özel — bazı orijinal xDrive40 sayfalarında belirtilen 2.500 kg'a kadar)
- Test sürüşü: satın almadan önce DC oturum davranışını, ADAS, yenilenme modlarını, 12V uyanma davranışını ve iDrive sürümünü doğrulayın
20. iX sahibi misiniz? Yeniden satış değerini koruyun
Elektrikli amiral gemisi SAV için sahip olma hikayesi kilometreden daha fazlasıdır. Akü sağlığı, şarj geçmişi, yazılım aşaması, servis, fren/lastik kayıtları ve belgelenen onarımların tümü aracın menşeinin bir parçası olabilir. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın.
- iX'yi Garaja ekleyin — ücretsiz dijital sahiplik kaydı
- Pil sağlığını, şarj geçmişini ve işletim sistemi/iDrive yazılım sürümlerini kaydedin
- CBS servis, muayene, onarım, lastik/fren ve geri çağırma işlemlerini faturalarla takip edin
- Not üretim aşaması (orijinal / 2025+) ve Garaj profilinde türevi
- Ön koşullandırma davranışını ve DC oturum notlarını ücretlendirme kaynağı olarak günlüğe kaydedin
- Sonraki sahip için bir Transfer Pack oluşturun
Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.
DC / AC şarj performansı
DC zirveleri türev ve aşamaya göre değişir - birçok 2025+ sayfada kabaca 150 kW (orijinal xDrive40), ~195–200 kW sınıfı (orijinal büyük paket / M70 sınıfı) ve ~175–195 kW sınıfı. AC genellikle 11 kW'dir. Yalnızca kW broşürü iddialarını değil, oturum koşullarını, ön koşullandırmayı ve kesintileri günlüğe kaydedin.
Pil sağlığı ve menzil değişimi
Brüt ve net/kullanılabiliri ayrı tutun: orijinal xDrive40 71/76,6 · xDrive50 105,2/111,5 · 2025+ xDrive45 94,8 net · xDrive60 109,1 net · M70 108,9 kullanılabilir (BMW UK lansman metni). Menzil tekerleklere, kademeye, sıcaklığa ve yüke göre değişir; yalnızca menzil göstergesinden SoH sonucunu çıkarmayın.
Yazılım / iDrive / Remote Software Upgrade
Kavisli ekran, iDrive oluşturma ve İşletim Sistemi aşaması, OTA ve bayi güncellemeleriyle gelişiyor. Sürümü, tarihi ve herhangi bir kampanyayı kaydedin; model yılının yazılım üretimine eşit olduğunu varsaymayın.
12V yardımcı akü
Zayıf bir 12V, sağlıklı bir HV paketiyle bile uyanmamaya, uyarılara veya şarj etme tuhaflıklarına neden olabilir. Çekiş aküsü kaynağından ayrı olarak yük testi ve günlük değiştirme işlemleri.
Kılavuzlar ve kontrol listeleri
Daha fazla BMW modeli
Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.
SSS
BMW iX elektrikli X5 mi?+
Hayır. Benzer bir lüks SAV alanı kaplıyor ancak kendi mimarisi ve teknoloji paketine sahip özel bir BMW i elektrikli modelidir; pil rozetli bir yanmalı X5 değil.
iX ile iX3 aynı mı?+
Hayır. iX ve iX3 ayrı model serileridir. iX, BMW'un elektrik teknolojisi amiral gemisi olarak daha önce piyasaya sürüldü; iX3 daha sonra Neue Klasse nesline geçti. I20 iX özelliklerini asla iX3 ile birleştirmeyin.
iX 2025'te yeni bir jenerasyona kavuştu mu?+
Hayır. 2025 otomobili, ikinci nesil değil, iX / I20 model serisinde kapsamlı bir model güncellemesidir. Orijinal xDrive40/50/M60 verilerini 2025+ xDrive45/60/M70 verilerinden ayrı tutun.
Hangi iX en uzun menzile sahip?+
Güncellenen xDrive60, 2025 menzilindeki en önemli uzun menzilli versiyondur ve BMW, Avrupa fırlatma materyalinde 701 km'ye kadar WLTP'yi belirtir. Gerçek menzil pazara, tekerleklere, lastiklere ve ekipmana bağlıdır; asla tek bir sayfayı küresel kanun olarak görmeyin.
iX uzun mesafe sürüş için iyi mi?+
Evet. Büyük pil türevleri, verimli tahrik sistemleri, termal yönetim ve yüksek güçlü DC şarjı, onu daha güçlü uzun mesafe lüks EV'lerden biri haline getiriyor; ancak gerçek dünyadaki menzil hıza ve sıcaklığa bağlı kalıyor.
İkinci el alanlar pil-sağlık raporu almalı mı?+
Evet. Bağımsız bir pil sağlığı teşhisi, kullanılmış bir iX kaynak kaydına yapılan en yararlı eklemelerden biridir; tek bir görüntülenen aralık iddiasından çok daha kullanışlıdır.
iX sahibi tartışmaları
Kulüpteki BMW iX sahiplerinden en son sohbetler.
Henüz iX için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!
Soru sorun / Fotoğraf paylaşınBMW Owners Club topluluğuna katıl
Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.