Owners Club · Dijital servis geçmişi
BMW i5 Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak
Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve BMW AG'ye bağlı değildir, bu sayfa tarafından desteklenmez veya desteklenmez. VIN için rakamları doğrulayın. i5, sekizinci nesil 5 Series'nin (G60 Saloon, G61 Touring) pilli elektrikli üyesidir. Kendi sayfası var. 5 Series merkezi, yanmalı, hafif hibrit ve plug-in hibrit otomobiller için aile sayfası olmaya devam ediyor.
BMW i5 sahibi misiniz? Garajınıza ekleyin. Her servis, muayene, şarj, pil sağlığı testi ve onarımını kaydedin. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın.
Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün BMW i5 Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Son i5 Haberler
Güncellendi Temmuz 2026- Global üretimGlobal
İki milyonuncu BMW Grubu BEV bir i5 M60 xDrive
Mayıs 2026'da BMW Grup iki milyonuncu tamamen elektrikli aracını üretti: i5 M60 xDrive Dingolfing'de. Tesis ayrıca iX, i5 Sedan/Touring ve i7'yi de üretiyor. Bu, yeni bir i5 nesli değil, küresel bir üretim kilometre taşıdır.
Mayıs 2026BMW PressClub →
- Bölgesel lansmanHindistan
i5 Hindistan'da Uzun Dingil Mesafesi lansmanı
Ağustos – Eylül 2026: BMW Hindistan'da ilk i5 Uzun Dingil Mesafesini piyasaya sürdü. Yerli üretimdir (G68). BMW, 81,6 kWh bataryaya ve 669 km'ye kadar menzile sahiptir. Bu bir Hindistan pazarı hikayesidir; küresel bir G60 spesifikasyonu değildir.
Ağustos – Eylül 2026BMW PressClub Hindistan →
- Devam eden güncellemelerGlobal
i5 PressClub — devam eden küresel güncellemeler
BMW'nin küresel i5 PressClub konusu ücretlendirme, sahiplik ve ürün geliştirmelerini yayınlamaya devam ediyor. Bu sayfayı yenilerken, tek bir statik öğeyi hikayenin tamamı olarak ele almak yerine, söz konusu beslemedeki en son tarihli makaleyi kullanın.
Temmuz 2026BMW PressClub →
Önce oku
Her rakamı gövdeye (G60 veya G61), türev, üretim tarihi, yazılım ve pazara bağlayın. G68 Hindistan Uzun Dingil Mesafesi farklı bir sınıflandırmadır. Sahip raporları evrensel hatalar değil, temalardır. Geri çağırmalar VIN- ve pazara özeldir.
1. Nesil ve bedenler
G60 Salon ve G61 Touring — tek aile (2023 – günümüz)
G60 2023 tarihli Sedan, sekizinci nesil 5 Series ile piyasaya sürülen ilk i5'dır. İlk ana türevler: eDrive40 ve M60 xDrive. G61 Touring, 2024'ten itibaren eDrive40 Touring ve M60 xDrive Touring ile ilk tamamen elektrikli 5 Series Touring'dir. Sedan ve Touring iki nesil değil, birer vücuttur. Yıllık ekipman, yazılım veya verimlilik değişiklikleri yeni nesil değildir. Üretim tarihini, model yılını, türevini, pil revizyonunu, yazılım üretimini ve pazarını ayrı ayrı saklayın. Mimari CLAR tabanlıdır ve yanmalı, şarjlı hibrit ve akülü elektrikli otomobiller için tasarlanmıştır. Mevcut G60/G61 i5 ailesindeki yüksek voltaj sistemi Gen5 eDrive, 400 V sınıfıdır. Tahrik, türevine bağlı olarak arkadan çekişli veya elektrikli xDrive'dir. İlgili aile sayfası: 5 Series.
G68 i5 Uzun Dingil Mesafesi — yalnızca Hindistan (küresel nesil değil)
Ayrı taksonomi. Bölge adı: i5 Uzun Dingil Mesafesi. Pazar: Hindistan. Nesil kodu: G68. Gövde: Uzun dingil mesafeli sedan. BMW'nın Hindistan lansmanında 81,6 kWh pil ve 669 km'ye kadar menzil belirtiliyor. Bu rakamları küresel G60/G61 verileriyle birleştirmeyin ve G68 arabasını her pazara i5 olarak puanlamayın.
Dingolfing, iX, i5 Sedan/Touring ve i7'yi oluşturur. Bu paylaşılan tesis, paylaşılan parça kimliği değildir.
2. Bedenler
G60 Salon
Dört kapılı executive salon. Boyutlar ve bagaj, türev ve donanıma bağlıdır; Touring litrelerini sedana kopyalamayın.
G61 Gezi
Beş kapılı Touring. BMW lansman verileri: dingil mesafesi 2.995 mm, uzunluk yaklaşık 5.060 mm, bagaj 570–1.700 L. Havalı arka süspansiyon yalnızca ilgili Touring konfigürasyonlarında görünür.
G68 uzun dingil mesafeli sedan (Hindistan)
Global bir vücut stili değil. Hindistan'ı kaydedin ve G68 kodunu girin. Onu dünya çapındaki i5'ın üçüncü nesli olarak listelemeyin.
3. Pil ve yüksek voltaj sistemi
Yer altı lityum iyon. Pil üretimini, brüt kapasiteyi, kullanılabilir kapasiteyi, sağlık durumunu, hücre revizyonunu, yazılımı ve üretim tarihini ayrı ayrı takip edin.
- Principal G60/G61 başlatma spesifikasyonu: 81.2 kWh kullanılabilir.
- xDrive40, 2025 güncelleme spesifikasyonunda 81.2 kWh sınıfı pil olarak tanımlanıyor.
- Hindistan G68: 81,6 kWh, BMW Hindistan iletişiminde — yalnızca Hindistan.
- Gen5 eDrive, 400 V sınıfı, mevcut G60/G61 ailesinde. BMW Hindistan yayınlamadığı sürece bu voltaj cümlesini G68'ye atamayın.
- Sağlık durumunun test edilmesi gerekiyor. Görüntülenen aralık SoH değil.
V2'nin hâlâ brüt/net, kimya, hücre ve modül verilerine ve tedarikçiye ihtiyacı var. Onları icat etmeyin.
4. Türevler
Tek vitesli redüksiyon dişlisi. Aşağıdaki çıktılar yalnızca bu türev ve aşama için yayınlanmıştır.
i5 eDrive40
Arkadan çekişli. 250 kW / 340 hp spesifikasyonunu başlatın. 81.2 kWh kullanılabilir başlatma bataryası. DC 205'e kadar kW. AC 11'e kadar kW, pazara ve ekipmana bağlı olarak 22 kW ile.
i5 xDrive40
Çift motorlu elektrikli dört tekerlekten çekiş. BMW'nın 2025 güncelleme spesifikasyonunda 290 kW / 394 hp. 81.2 kWh-sınıfı pil. 394 hp'i eDrive40 lansmanına geri yüklemeyin.
i5 M60 xDrive
Çift motorlu dört tekerlekten çekiş. 442 kW / 601 hp. Maksimum 795 Nm yayınlanmış standarta kadar; artırma veya başlatma işlevleriyle geçici olarak daha yüksek tork uygulanabilir. Vücuda bağlı olarak yaklaşık 3,8–3,9 sn 0–100 km/saat. 81.2 kWh kullanılabilir başlatma bataryası. DC 205'e kadar kW.
i5 eDrive40 Tur
G61, arkadan çekişli, 250 kW / 340 hp, 81.2 kWh kullanılabilir. BMW fırlatma WLTP 483–560 km. Bagaj 570–1.700 L.
i5 M60 xDrive Tur
G61, dört tekerlekten çekiş, 442 kW / 601 hp, 0–100 km/sa 3,9 sn. BMW lansman belgelerinde M Başlatma Kontrolü / M Sport Boost ile 820'ye kadar Nm. 81.2 kWh kullanılabilir. DC 205'e kadar kW. WLTP 445–506 km'yi başlatın.
VIN onaylayın. Touring figürü bir Salon figürü değildir.
5. Şarj etme
- AC: 11 kW üç fazlı temel standarttır; 22 kW spesifikasyona bağlıdır.
- DC: temel G60/G61 başlatma spesifikasyonuna göre 205'e kadar kW.
- BMW fırlatma belgeleri: uygun koşullarda yaklaşık 30 dakikada yaklaşık %10–80. Zirve tüm seans boyunca sürdürülemez.
- Şarj kaydı: tarih ve saat, AC veya DC, kWh, şarjın başlangıç ve bitiş durumu, en yüksek güç, süre, konum, şarj cihazı kimliği, ön koşullandırma ve maliyet.
205 kW'yi Hindistan G68 kaydına, o pazarın tablosunda aksi belirtilmediği sürece kopyalamayın.
6. Aralık
Tek bir küresel i5 aralığı yoktur.
- Tur lansmanı WLTP: eDrive40 483–560 km; M60 xDrive 445–506 km.
- Türev, Sedan veya Touring, tekerlekler, ekipman, sıcaklık, hız, pil durumu, yazılım ve homologasyon döngüsü ile menzil hareketleri.
- Hindistan G68: BMW Hindistan iletişiminde 669 km'ye kadar — Hindistan etiketli.
Bu kilometre bantlarını etiketsiz mil talebine dönüştürmeyin.
7. İyileşme ve frenler
Adaptif geri kazanım ve fren harmanlama kullanılır. Fren diski korozyonunu, balata ve disk aşınmasını, rejeneratif davranışı ve lastik aşınmasını ayrı öğeler olarak izleyin. Pedin az kullanılması disklerin temiz olduğu veya sıvının taze olduğu anlamına gelmez.
8. Şasi
Türev ve donanıma bağlı olarak: İlgili Touring konfigürasyonlarında Entegre Aktif Direksiyon, uyarlanabilir süspansiyon, uyarlanabilir M süspansiyon, elektronik olarak kontrol edilen amortisörler ve havalı arka süspansiyon. Her i5'un her seçeneğe sahip olduğunu varsaymayın.
9. Yazılım
Yazılım geçmişi, donanım spesifikasyonundan ayrıdır.
- BMW Curved Display ve iDrive / İşletim Sistemi oluşturma.
- ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key, navigasyon ve EV rota planlama, şarj entegrasyonu.
- OTA güncellemeleri: sürüm ve tarihi kaydedin. Bir güncellemeye yeni nesil muamelesi yapmayın.
Tam işletim sistemi numaraları, onları okuduğunuzda VIN kaydına aittir. Bu sayfa bir işletim sistemi sürümü icat etmez.
10. Sürücü yardımı
Pazara ve donanıma bağlıdır: uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritte kalma, kör nokta izleme, çarpışma uyarısı ve acil frenleme, Park Asistanı, surround görüş, uzaktan park etme ve destekli sürüş fonksiyonları. Cam, tampon veya hizalama işlerinden sonra yapılan kalibrasyon kayıt altına alınmalıdır.
11. Dürüst profesyoneller
- Sessiz ve zarif.
- Güçlü performans, türevin takıldığı M60 dahil.
- Mükemmel yüksek hızda stabilite.
- Salon ve Touring seçeneği tek ailede.
- Temel başlatma spesifikasyonuna göre 400 V EV için güçlü şarj kapasitesi.
- Gelişmiş rota planlaması.
12. Dürüst eksiler
- Ağır.
- Yüksek teknik özelliklere sahip pahalı lastikler ve tekerlekler.
- Gerçek dünyadaki menzil hıza ve hava durumuna göre değişir.
- DC zirve tüm seans boyunca sürdürülemez.
- Gövde veya ADAS hasarından sonra yüksek onarım maliyetleri.
- Büyük seçenek bağımlılığı.
13. Sahibi tarafından bildirilen temalar
Sahiplerden gelen temalar, hata listesi veya geri çağırma değil.
Şarj kesintileri ve genel şarj cihazı uyumluluğu
Şarj cihazını, SoC penceresini ve ön koşullandırmanın çalışıp çalışmadığını günlüğe kaydedin. Bir site her site değildir.
Yazılım, iDrive ve ConnectedDrive
Uygulama ve bilgi-eğlence davranışı yazılım üretimiyle birlikte değişir. Sürümü kaydedin.
12V uyarıları
12V uyarısı sağlıklı bir çekiş aküsü ile aracı hareketsiz hale getirebilir.
Lastikler, tekerlekler ve gövde altı
Anında tork ve ağırlık, lastik aşınması olarak kendini gösterir. Jant ve gövde altı hasarlarının fotoğraflanması gerekiyor.
Fren diski korozyonu
Rejenerasyon disklerin az kullanılmasına neden olabilir. Korozyon bir temadır, her arabanın sahip olacağı bir vaat değildir.
ADAS kalibrasyonu
Çarpışma onarımı veya hizalamadan sonra sürücü yardımının kalibre edilip edilmediğini kaydedin.
Kış aralığı
Soğuk hava menzili azaltır. Bu düşüş SoH yüzdesi değil.
14. Servis ve bakım
Bir EV bakım gerektirmez. BMW Condition Based Service istemleri kapsar. UK planlama sayfası UK alışkanlıklarını etiketler. Diğer piyasalar “VIN'ü onayla” durumunda kalıyor.
| Ürün | Tipik aralık | Notlar |
|---|---|---|
| CBS / planlı EV denetimi | CBS başına | Piyasanın bu şekilde işlediği yerlerde genellikle yıllık — iDrive onaylayın. |
| Fren hidroliği | Takvim / CBS | Pedler daha uzun süre dayansa bile sıvı eskir. |
| 12V pil | Servisteki test | HV SoH'dan ayrıdır. |
| Lastikler, frenler, süspansiyon, direksiyon | Her hizmet | Takıldığı yerlerde disk korozyonunu ve Touring arka havalı süspansiyonu içerir. |
| Soğutma, HVAC, şarj donanımı, yazılımı, geri çağırma | BMW / kampanya başına | Yüksek gerilim işi kalifiye bir teknisyenin elindedir. |
Tam UK satır kümesi: /models/bmw/i5/service-schedule.
15. Pil sağlığı kaydı
Birinci sınıf Garaj rekoru. Asla aralıktan SoH sonucunu çıkarmayın.
- VIN, tarih, kilometre.
- SoH %, test türü ve sağlayıcı, ölçülen kullanılabilir kapasite.
- Yazılım sürümü, sıcaklık ve koşullar, rapor kimliği, notlar.
Rapor dosyasını girişle birlikte saklayın.
16. Şarj kaydı
- Tarih ve saat, AC veya DC, enerji eklendi.
- Şarjın başlangıç ve bitiş durumu, tepe gücü, süresi.
- Konum, sağlayıcı, şarj cihazı kimliği, ön koşullandırma, maliyet.
17. 12V pil
Kayıt türü, kurulum veya değiştirme tarihi, teşhisler, uyarılar ve hareketsiz kalma olayları. HV pil sağlığı 12V sağlığını kanıtlamaz.
18. Muayene ve yola elverişlilik
Marketin kendi adını kullanın.
- UK MOT.
- Almanya HU/AU.
- İspanya ITV ve başka yerlerdeki yerel eşdeğeri.
- Lastikler, frenler, direksiyon, süspansiyon, ışıklar, ADAS kalibrasyonu, alt gövde ve şarj ekipmanı.
Pazar seçici yerel etiketi değiştirir. Diğer sahiplerin tartışmalarını gizlemez.
19. Geri çağırmalar ve kampanyalar
- Aracın kayıtlı olduğu pazardaki VIN'yi kontrol edin.
- Tamamlanan bir kampanyanın sözlü bir "bayi yapıldığını söyledi" değil, bir tarih ve kanıta ihtiyacı vardır.
Kampanyalar VIN-, pazara ve üretim aralığına özeldir. Kampanya kimliğini, riskini, çözümü, kullanılabilirliği, tamamlanma tarihini, satıcıyı ve kanıtları saklayın. Bölgesel geri çağırmayı asla her i5 için genelleştirmeyin.
20. Resmi kaynaklar
- BMW Grubu — iki milyonuncu BEV (i5 M60 xDrive)
- BMW Hindistan — i5 Uzun Dingil Mesafesi (Hindistan)
- BMW i5 PressClub konusu
- 5 Series aile merkezi (yanma, PHEV, ilgili G60/G61): 5 Series
- i5 servis planı: /models/bmw/i5/service-schedule
21. Kullanılmış satın alma kontrol listesi
- VIN, üretim tarihi, G60 veya G61, türev ve piyasa.
- Pil revizyonu, yazılım sürümü, SoH raporu ve şarj testi.
- Akü garantisi, gövde altı, lastikler, frenler, süspansiyon, 12V ve şarj portu.
- OTA / ConnectedDrive durumu, ADAS kalibrasyonu ve kaza geçmişi.
- Araba G68 Hindistan Uzun Dingil Mesafeli ise, küresel G60 rakamlarına göre fiyatlandırma yapmayın.
22. Kaynak ve Transfer Pack
Bir BMW i5 sahibi misiniz? Garajınıza ekleyin. Her servis, muayene, şarj, pil sağlığı testi ve onarımını kaydedin.
- Mülkiyet, hizmet ve faturalar.
- Pil sağlığı testleri ve şarj geçmişi.
- Yazılım, geri çağırmalar ve denetimler.
- Lastikler, onarımlar, kaza geçmişi ve fotoğraflar.
- Alıcıya hazır bir Transfer Pack dosyasını dışa aktarın.
23. İlgili araçlar
Paylaşılan aile veya bitki bağlamdır. Parça uyumluluğu değildir. i5 merkezi elektrikli evdir.
- 5 Series G60/G61 — 5 Series adresindeki aile sayfası. Yanma, 48V ve 530e/550e orada kalır.
- i7 G70 — büyük BMW EV ile ilgili, daha düşük alaka düzeyi.
- iX — BMW EV ile ilgili, farklı araç.
- iX3 Neue Klasse — BMW EV ile ilgili, farklı mimari nesil.
- 530e / 550e — i5 değil, G60 ailesindeki plug-in hibritler.
G68 Hindistan bu küresel ilgili spesifikasyon sayfasını devralmaz.
24. V2 teknik veritabanı
Hala BMW veya bir paket raporu yayınlandığında yakalanması gerekenler: tam brüt ve net enerji, kimya, hücre ve modül verileri, tedarikçi, invertör ve motor kodları, DC eğrisi, ön koşullandırma haritası, termal sınırlar, ısı pompası, yazılım sürümleri, kullanılabilir enerji testi, mevsimsel tüketim, çekme, tekerlek ve lastik etkileri ve VIN ekipmanı. Bunları tahminlerle doldurmayın.
25. Topluluk
Sahiplerin gerçekte konuşma şekliyle eşleşen odalar: i5 Genel, Şarj ve Menzil, Pil Sağlığı, Yazılım ve iDrive, Bakım, Tur, M60, Tekerlekler/Lastikler/Frenler, Aksesuarlar, İkinci El Satın Alma ve Kaynak.
Nesiller ve platformlar
i5 G60 Saloon / G61 Touring (2023–present) (2023–2026)
BMW CLAR · Electric drive
i5 Long Wheelbase G68 — India (2026–2026)
BMW CLAR · Electric drive
Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.
AC ve DC şarj oluyor
Başlıca lansman özellikleri: AC 11 kW birçok pazarda, ekipmana göre 22 kW, DC 205'e kadar kW. Tüm seans boyunca zirve gücü korunmaz. Günlük başlangıç/bitiş SoC'si, zirve kW ve ön koşullandırma.
Pil sağlığı
Ana fırlatma kullanılabilir kapasitesi 81,2 kWh'dir. SoH'yi test türüyle birlikte saklayın. Hiçbir zaman görüntülenen aralıktan SoH sonucunu çıkarmayın. Hindistan G68 81,6 kWh'den alıntı yapıyor — bu rakam Hindistan rekorunda kalıyor.
Yazılım ve OTA
Curved Display, iDrive / İşletim Sistemi oluşturma, ConnectedDrive, BMW ID, Digital Key ve EV rota planlama, ekipman ve yazılım oluşturma öğeleridir. Yazılım geçmişini donanım spesifikasyonlarının dışında tutun.
12V akü
Kayıt tipi, montaj tarihi, uyarılar ve immobilizasyon. Yüksek voltajın sağlığı 12V sağlığını kanıtlamaz.
Kılavuzlar ve kontrol listeleri
Daha fazla BMW modeli
Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.
SSS
i5 bir 5 Series mi?+
Sekizinci nesil 5 Series ailesinin (G60/G61) pilli-elektrikli üyesidir. The Owners Club ayrı bir i5 sayfası tutar, böylece elektrik özellikleri yanma 5 Series verileri olarak saklanmaz. Sayfalar İlgili Araçlar olarak bağlanır.
i5 Touring yeni bir nesil mi?+
Hayır. G61 Touring, G60 Salon ile aynı aileden olan bir gövde stilidir. Model yılı ekipman değişikliği için de nesil oluşturmayın.
Hangi türevler mevcut?+
eDrive40 arkadan çekişlidir (lansman spesifikasyonuna göre 250 kW / 340 hp). xDrive40 çift motorlu dört tekerlekten çekişlidir (BMW'nin 2025 güncelleme spesifikasyonunda 290 kW / 394 hp). M60 xDrive çift motorlu dört tekerlekten çekişlidir (442 kW / 601 hp). eDrive40 ve M60'nin turne versiyonları, kendi vücut figürleriyle aynı aileyi kullanıyor.
Hangi pil ve şarj durumunu kaydetmeliyim?+
Temel G60/G61 lansman spesifikasyonu için BMW, uygun koşullarda yaklaşık 30 dakikada yaklaşık %10–80 ile 81.2 kWh kullanılabilir ve DC 205'e kadar kW yayınlar. AC ortak standart olarak 11 kW ve ekipmana göre 22 kW'dir. Bu rakamlar Hindistan G68 sayfası değildir (81,6 kWh, 669 km'ye kadar, Hindistan etiketli).
WLTP tek sayı mı?+
Hayır. BMW lansmanı Tur rakamları eDrive40 483–560 km WLTP ve M60 xDrive 445–506 km WLTP şeklindedir. Menzil ayrıca tekerlekler, sıcaklık, hız, ekipman ve yazılımla da değişir. Tek bir genel i5 aralığını saklamayın.
Pil sağlık durumu Garajda mı olmalı?+
Evet. VIN, tarih, kilometre, SoH %, test türü, ölçülen kullanılabilir kapasite, yazılım sürümü, sıcaklık ve rapor kimliğini saklayın. Görüntülenen aralık bir SoH testi değil.
i5 sahibi tartışmaları
Kulüpteki BMW i5 sahiplerinden en son sohbetler.
Henüz i5 için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!
Soru sorun / Fotoğraf paylaşınBMW Owners Club topluluğuna katıl
Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.