Owners Club · Istoric digital de service
Volkswagen ID.7 Tourer Owners Club — Întreținere și Provenance
Resursa proprietarilor independenți. Această pagină este produsă de The Owners Club și nu este afiliată, aprobată sau sponsorizată de Volkswagen AG sau Volkswagen UK. Informațiile de mai jos sunt adunate din surse publice și trebuie confirmate în manualul vehiculului dvs. (VIN) sau de la un comerciant autorizat înainte de a rezerva munca. ID.7 Tourer este marea mașină de turism electrică a lui Volkswagen pe platforma MEB — producție din 2024 — poziționată deasupra ID.3/ID.4/ID.5 în gama de autoturisme ID. Împărtășește familia tehnică MEB cu ID.7 salon/fastback, dar păstrează un centru distinct al Clubului proprietarilor.
Dețineți un ID.7 Tourer? Creați o înregistrare digitală a stării de sănătate a bateriei, a istoricului de încărcare, a evenimentelor de service, a actualizărilor de software/OTA, a lucrărilor de frână/anvelope și a documentelor de proprietate. Cea mai puternică cale de produs aici este EV cunoștințe → înregistrarea bateriei și încărcării → istoricul serviciilor digitale → proveniența → Transfer Pack.
Ați ajuns dintr-o căutare în club? Vezi potrivirea exactă Volkswagen ID.7 Tourer Owners Club aterizare — apoi utilizați acest hub pentru platforme, probleme și clusterul complet de ghidare.

Ultimele ID.7 Tourer Știri
Actualizat 2026- Dezvoltare globală/tehnicăGlobal
ID.7 Pro S pachet pe distanțe lungi
Pro S aduce clasa de baterie 86 kWh net / 91 kWh brută cu până la aproximativ 690 km WLTP (Tourer încadrare fondator) și până la aproximativ 200 kW_ kW _ __Versiunea relevantă pentru a confirma Pro S fisa de piata.
2024–Global / tehnic
- TehnicGlobal
ID.7 GTX Tourer
GTX adaugă un motor dublu 4MOTION cu aproximativ 250 kW / 340 PS și 0–100 km/h în aproximativ 5,4 secunde, în funcție de specificație — încă din clasa de baterie 86 kWh.
2024–Tehnic
- Dezvoltare globală/tehnicăGlobal
Demonstrație de eficiență (nu o revendicare certificată)
Volkswagen a înregistrat 941 km într-un test de eficiență cu un ID.7 Pro S standard, cu mult peste cifra sa WLTP — acesta este un rezultat al testului, nu o revendicare certificată de gamă pentru planificarea proprietății Tourer.
Test publicatGlobal / tehnic
Citiți mai întâi — MEB încadrarea proprietății electrice
Pentru ID.7 Tourer, cele mai importante date de proprietate sunt starea bateriei, istoricul de încărcare, generarea de software/infotainment, managementul termic, 12V, sistemele de înaltă tensiune, frânele/anvelopele, starea zonei bagajelor, istoricul service-ului, rechemarile și specificațiile specifice pieței. Nu îmbina acest hub în pagina de salon ID.7. Nu tratați cifrele UK mile ca fiind specificația globală Tourer.
1. Generații și platformă
Prima generație — 2024 – prezent (MEB)
O generație de producție pentru taxonomia The Owners Club V1. ID.7 Tourer este marea mașină de turism electrică a Volkswagen pe MEB: baterie de înaltă tensiune montată pe podea, acționare electrică spate pe Pro / Pro S, motor dublu 4MOTION pe GTX, reductor cu o singură viteză. Etapele Product (Pro → Pro S → GTX) se află în interiorul acestei prime generații – nu în generații separate.
Numele pieței, echipamentele și rezultatele exacte variază. Legați întotdeauna puterea, bateriei, autonomie și cifrele de încărcare cu modelul derivat, anul modelului și piața — confirmați VIN. Vehicule înrudite: ID.7 limuzina/fastback partajează arhitectura MEB, familii de baterii/grup de propulsie la cea mai mare relevanță VCE — huburile rămân separate; nu-și asuma niciodată identitatea părților. ID.5 / ID.4 / ID.3 pot apărea și la relevanța MEB.
2. Stilul corpului
Mobilier electric / Tourer
Habitație BEV cu cinci uși, cu ambalaje și capacitate de bagaje dedicate, în timp ce împarte familia tehnică MEB cu ID.7 fastback/saloon. Cadrul tehnic actual UK prezintă o lungime de aproximativ 4.961 mm, un ampatament de 2.971 mm și un bagaj de aproximativ 605 litri, cu cinci ocupanți extinzându-se la aproximativ 1.714 litri cu scaunele pliate — etichetate pe piață/MY; confirmați VIN.
3. Baterie și sistem de înaltă tensiune
Distingeți întotdeauna capacitatea brută de capacitatea utilizabilă/netă. Încadrare fondator: Pro 77 kWh net; Pro S și GTX 86 kWh net / 91 kWh brut (13 module de baterie pe clasa 86 kWh).
- Pro — 77 kWh clasă net (lansare baterie de turism)
- Pro S — 86 kWh net / 91 kWh brut — versiune axată pe eficiență pe distanțe lungi
- GTX — 86 kWh net cu motor dublu 4MOTION clasa de pachet
- Înregistrați starea garanției, diagnosticarea SoH, avertismentele HV și reparațiile legate de baterie ca proveniență separată - nu deduceți niciodată starea de sănătate doar din intervalul afișat
Codurile bateriei, generarea chimiei și detaliile curbei de încărcare ar trebui să provină din documentația Volkswagen pentru VIN — nu inventați o „dimensiune baterie ID.7 Tourer” universală dincolo de clasele documentate 77 / 86 kWh.
4. Derivate și sisteme de propulsie
Pro / Pro S: motor electric spate, tracțiune spate, reducere cu o singură viteză — Volkswagen listează aproximativ 210 kW / 545 Nm pe specificațiile actuale ProTOK__ / ______ GTX: motoare față + spate, electrice AWD (4MOTION). Rezultatele de mai jos sunt încadrare documentată Volkswagen — eticheta pieței cu atenție; confirmați anul modelului și VIN.
Pro — 77 kWh
Lansați derivatul de turism cu 77 kWh baterie netă și aproximativ 210 kW / 286 PS tracțiune electrică spate. Exemplele UK includ Pro încadrarea Match Plus cu până la aproximativ 371 mile WLTP — etichetate pe piață; confirmați VIN.
Pro S — 86 kWh
Derivată pe distanțe lungi cu 86 kWh net / 91 kWh baterie brută, aproximativ 210 kW / 286 PS tracțiune spate, până la aproximativ 690 km WLTP (fondator până la ___) 199–200 kW DC pentru versiunile relevante. UK Pro S Liste de încadrare Match Plus până la aproximativ 422 mile — etichetate pe piață; confirmați VIN.
GTX — 86 kWh · 4MOTION
Navă de vârf de performanță cu motor dublu 4MOTION: aproximativ 250 kW / 340 PS · 545 Nm · 0–100 km/h aproximativ 5,4–5,5 s, în funcție de specificații, până la 4 km până la __5TOK · 4 ___5 încadrare) · până la aproximativ 199–200 kW DC. UK GTX Plus 4MOTION liste de încadrare până la aproximativ 357 mile — etichetate pe piață; confirmați VIN.
Punctele exacte, gama și echipamentul sunt specifice anului modelului și pieței. Utilizați selectorul de piață pentru încadrarea regională - nu tratați foaia unei țări ca fiind globală.
5. Încărcare
- Pro 77 kWh: până la aproximativ 185 kW DC pe configurațiile relevante UK
- Pro S 86 kWh: până la aproximativ 199 kW DC pe versiunile relevante
- GTX 86 kWh: până la aproximativ 199–200 kW DC pe versiunile relevante
- AC: de obicei 11 kW la bord — confirmați piața/specificațiile
- Volkswagen cotează aproximativ 26–28 de minute pentru 10–80% pe bateria 86 kWh în condiții adecvate
- Performanța reală depinde de SoC, temperatura bateriei, capacitatea încărcătorului, precondiționare, temperatura ambiantă, încărcarea stației și software-ul vehiculului
Log home wallbox, AC/DC sesiuni, durata, furnizorul și întreruperile separat de ștampilele serviciului atelierului — istoricul de încărcare este EV proveniență.
6. Interval — WLTP față de lumea reală
Distingeți întotdeauna intervalul de testare oficial de distanța din lumea reală. Cifrele oficiale nu sunt distanțele de călătorie garantate.
- Pro: până la aproximativ 590 km clasă, în funcție de configurație — confirmați foaia VIN
- Pro S: până la aproximativ 690 km WLTP (fondatorul Tourer încadrare)
- GTX: până la aproximativ 584 km WLTP (încadrarea fondatorului)
- UK exemple (mile): Pro Match Plus până la ~371 · Pro S Match Plus până la ~422 · GTX Plus 4MOTION până la ~357 — UK exemple de configurare, nu specificații globale
- Autonomia depinde de baterie, roți, anvelope, viteză, temperatură, HVAC, sarcină, stilul de condus și vechimea bateriei
Nu inventați cifrele altor piețe din fișa unei țări. Intervalul afișat nu este o măsurătoare a stării de sănătate a bateriei. Rezultatele demonstrației de eficiență (de exemplu, teste lungi peste WLTP) nu sunt revendicări certificate ale intervalului.
7. GTX Tourer
ID.7 GTX Tourer este derivatul de performanță 4MOTION cu dublu motor: aproximativ 250 kW / 340 PS, 86 kWh net, până la aproximativ 2 _0 TOK1__ și aproximativ _0 TOK0__ kW DC despre specificațiile relevante. Reglarea șasiului specifică GTX, pachetele de roți și anvelopele de performanță afectează eficiența și costul de proprietate — înregistrează alegerile anvelopelor/frânelor în funcție de proveniență.
8. Recuperare și frânare
Frânarea regenerativă recuperează energia în timpul decelerației și coordonează frânarea electrică și prin frecare. Regen reduce utilizarea convențională a frânelor, dar nu elimină inspecția discurilor, plăcuțelor, etrierelor, lichidului, conductelor și coroziunii — EV-urile cu kilometraj redus pot dezvolta în continuare coroziunea discurilor dacă frânele cu frecare sunt utilizate rar.
9. Software și infotainment
- Urmărire softwareVersion, infotainmentVersion, navigationVersion, OTA/date de actualizare a distribuitorului și ID-urile campaniei
- Tehnologiile cheie pot include infotainment de 15 inchi, HUD cu realitate augmentată, Travel Assist, Park Assist și IQ.LIGHT — echipamentul este dependent de piață/model
- Campaniile de încărcare și actualizările bazei de date de navigare aparțin istoricului cu date
Software-ul este o componentă de bază de proprietate pentru eficiența și încărcarea Tourer pe distanțe lungi. Urmăriți cu atenție versiunile și campaniile.
10. Management termic
- Înregistrați defecțiunile de răcire a bateriei, avertismentele de temperatură de încărcare și comportamentul de precondiționare
- Urmăriți starea pompei de căldură acolo unde este echipată și HVAC/defecțiunile de încălzire separat de pachetul HV SoH
- Reparațiile de management termic aparțin istoricului service-ului cu versiunea software la momentul lucrului
Gestiunea termică afectează performanța bateriei, viteza de încărcare, autonomia, puterea motorului, încălzirea cabinei și sesiunile DC. ID.7 Tourer depinde în special de software și de managementul termic pentru eficiența pe distanțe lungi.
11. Interior și confort
Echipamentele orientate spre turism pot include control automat al climatizării, scaune cu masaj, funcții de wellness și AR HUD — echipamentul exact depinde de piață și de echipare. Caracteristicile de confort nu înlocuiesc bateria/proveniența încărcării.
12. ADAS și asistență
Travel Assist, Park Assist și sistemele aferente sunt teme de proprietate — calibrarea, starea camerei/radar și versiunea software contează după parbriz sau bara de protecție. Înregistrați campaniile ADAS separat de ștampilele de service mecanice.
13. Suspensie, roți și frâne
În funcție de echipare: suspensie standard, DCC, direcție progresivă, pachete mari de roți cu eficiență sau performanță și reglaj specific șasiului GTX. Anvelope de șenile, aliniere, discuri/plăcuțe de frână, suspensie și direcție — anvelopele mari pot afecta eficiența și costul.
14. Profesioniști cinstiți
- Concept imobiliar excelent la distanță lungă EV
- Eficiență aerodinamică puternică pentru o mașină de turism mare
- 77 / 86 kWh opțiuni de baterie (Pro / Pro S / GTX)
- Până la aproximativ 690 km WLTP Pro S încadrare
- Până la aproximativ 199–200 kW DC pe versiunile relevante
- Personaj de turneu confortabil cu opțiunea de performanță GTX
- Ecosistem puternic MEB și context de vehicule aferente cu ID.7 sedan
15. Dezavantaje sincere / lucruri de luat în considerare
- Mare și grea
- Variația specificațiilor în funcție de piețe și ani de model
- Complexitatea software-ului
- Raza de autostradă din lumea reală sub WLTP
- Anvelopele mari pot afecta eficiența și costul de înlocuire
- Reparațiile de înaltă tensiune necesită echipament specializat
16. Teme comune raportate de proprietar
Nu sunt sfaturi de diagnostic – acestea sunt categorii de discuții pe care proprietarii le pot documenta. Nu le tratați ca defecte confirmate decât dacă sunt susținute de documentația producătorului, retrageri sau dovezi tehnice de încredere.
Infotainment
Comportamentul ecranului, conectivitate, navigare și actualizare.
OTA / software
Software pentru vehicule, campanii OTA, software de încărcare și versiuni ale bazei de date de navigație.
Încarcare
DC performanță față de vârfurile din titlu, precondiționare, comportament AC, compatibilitate cu încărcătorul public și întreruperi ale sesiunii.
Precondiționarea bateriei
Comportamentul de precondiționare înainte de sesiunile DC — în special utilizarea pe distanțe lungi de iarnă.
12V sistem
Starea de joasă tensiune a bateriei, comportamentul de trezire/somn și sistemele electrice auxiliare — 12V slabe pot imita defecțiunile HV.
HVAC / pompă de căldură
Încălzirea cabinei, starea pompei de căldură acolo unde este prevăzută și compromisuri între confortul termic și gama.
Asistență de călătorie
ADAS comportament, calibrare după lucru pe sticlă/bumper și versiune software.
Anvelope și roți
Uzură, evaluări de sarcină/viteză, pachete de eficiență vs performanță și combinații GTX.
Frâne
Coroziunea discului din cauza regenerării insuficiente, uzura plăcuțelor/discului, vârsta fluidului și senzația de frână.
Suspensie
DCC / amortizoare standard, bucșe, aliniere și Tourer comportament la sarcină.
Interval
Autostradă vs WLTP, interval de iarnă și eficiență a roților mari — păstrați estimările călătoriei separate de diagnosticarea SoH.
17. Service și întreținere (EV)
Nu copiați un program de service ICE pe un EV. Intervalele și cerințele de inspecție variază în funcție de piață, de anul model și de produs derivat — verificați întotdeauna programul de întreținere specific VIN Volkswagen.
| Articol | Interval tipic | Note |
|---|---|---|
| Inspecție/service EV programată | Per Volkswagen VIN program (deseori condus de calendar) | MEB ID. family — nu ICE Ciclu fix de 9.300 mile. UK: ID. family inspecție la fiecare 2 ani, fără limită de kilometraj în condiții normale de utilizare — confirmați manualul. |
| Lichidul de frână | Calendar (adesea ~24 de luni) | Lichidul absoarbe umezeala chiar și atunci când regenerarea reduce uzura plăcuțelor. |
| 12V test baterie | Fiecare serviciu / mai devreme dacă apar simptome | Load-test — separat de proveniența pachetului HV. |
| Cabină / filtru de polen | Adesea ~12 luni | Obișnuință anuală pe majoritatea EV-urilor. |
| Anvelope și aliniere | Obișnuit / fiecare serviciu | Mobile EV bogate în cuplu — uzura ceasului și gradele de încărcare; GTX anvelopele de performanță adaugă sarcină. |
| Plăcuțe de frână / discuri / coroziune | Fiecare serviciu | Regen poate lăsa discurile subutilizate — inspectați pentru coroziune. |
| Suspensie și direcție | Fiecare serviciu / la nevoie | Amortizatoare, bucșe, aliniere, DCC / direcție progresivă acolo unde este prevăzut — jurnal cu facturi. |
| Circuite de răcire/sistem termic | Per program Volkswagen | HV și bucle termice cabină — lucrare de specialitate EV; înregistrați erorile de precondiționare. |
| Inspecția sistemului de înaltă tensiune | Per Volkswagen program / campanie | Tehnician autorizat EV — înregistrați avertismentele și reparațiile. |
| Verificare software / OTA | La service sau când vi se solicită | Versiune de înregistrare + data în Digital Service History. |
| Sănătatea bateriei/diagnostic (acolo unde este oferit) | Proprietar / comerciant cu amănuntul / terță parte | Eveniment de proveniență separat – nu „intervalul arată bine”. |
| Sistem de încărcare/port/cablu | Fiecare serviciu / după cum este necesar | AC/DC notele de comportament aparțin istoricului de încărcare. |
Intervalele de service și cerințele de inspecție variază în funcție de piață, anul de model și derivat. Verificați întotdeauna programul de întreținere specific VIN pentru Volkswagen.
18. EV starea bateriei și proveniența
Sănătatea bateriei este o categorie de proveniență de primă clasă pentru ID.7 Tourer. Distingeți rezultatele diagnostice ale producătorului, estimările de interval raportate de proprietar și testele bateriei de la terți.
- SoH % / raport de diagnosticare, dată, kilometraj, furnizor de teste
- Notele de comportament de încărcare și versiunea software la momentul testării
- Starea garanției, avertismente HV, reparații module și lucrări legate de baterie
- Depozitați documente împotriva vehiculului pentru revânzare / Transfer Pack
Nu deduceți niciodată starea bateriei doar din intervalul afișat. Înregistrările de încărcare ar trebui să rămână separate de ștampilele de service ale atelierului.
19. Inspecție și stare tehnică
Terminologia se adaptează în funcție de țară — nu denumește niciodată testul fiecărei piețe „MOT”. UK MOT, Spania ITV, Polonia/Ungaria inspecție periodică, Turcia TÜVTÜRK, sisteme de stat din SUA și alte reguli locale.
- Înregistrați certificatul local separat de ștampilele de service ale producătorului
- Utilizați selectorul de piață pentru numele sistemului local și legăturile de autoritate
- EV articolele specifice (HV avertismente de izolare, starea anvelopei/frânelor, suspensie, deteriorarea zonei bagajelor) contează în continuare la inspecție
Confirmați cerințele pentru piața de înmatriculare a vehiculului.
20. Rechemari și campanii
- Verificați VIN pe portalurile oficiale de siguranță Volkswagen / naționale pentru piața dvs.
- Înregistrați ID-ul campaniei, data finalizării și versiunea software după lucru
- Nu presupuneți că o campanie de pe o piață se aplică fiecărui ID.7 Tourer din întreaga lume
Rechemarea și disponibilitatea campaniei pot varia în funcție de piață, data producției, versiunea software și VIN. Nu afișa niciodată „această mașină nu are rechemare” decât dacă VIN specific a fost verificat cu o sursă autorizată.
21. Resurse oficiale
Legăturile oficiale sunt pentru comoditate. The Owners Club nu are nicio relație comercială cu Volkswagen AG. Confirmați manualele, condițiile de încărcare și baterie față de propria dumneavoastră documentație. Preferați căutarea manualului proprietarului VIN specifică Volkswagen față de linkurile profunde inventate.
- Volkswagen Manual de utilizare — Căutare și selecție specifică modelului/anului VIN (utilizați sistemul manual oficial al Volkswagen pentru piața dvs.)
- Volkswagen informații tehnice/model pentru specificații, încărcare, baterie, autonomie și echipament
- Baze de date de rechemare guvernamentale regionale (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/sisteme naționale)
22. Cumpărarea unui ID.7 Tourer second hand
- Identitate: VIN · anul model · derivat (Pro / Pro S / GTX) · unitate (RWD vs 4MOTION) · clasa bateriei (77 vs 86 kWh) · istoric import · opțiuni
- Baterie: dovezi de sănătate, garanție, avertismente HV, performanță de încărcare, reparații/înlocuiri
- Încărcare: AC/DC test acolo unde este posibil, conector/clapă, cabluri, istoric de încărcare, comportament de precondiționare
- Șasiu: anvelope, uzură neuniformă, frâne, suspensie, alinierea direcției, istoricul încărcăturii break
- Electric: 12V, defecțiuni stocate, afișaje, camere, ADAS, climă/pompă de căldură acolo unde este prevăzută
- Software: versiune, infotainment, campanii OTA/dealeri, navigare, servicii conectate
- Documente: Volkswagen istoric de service, facturi, rechemari, rapoarte baterie, înregistrări de încărcare, inspecții, chei, manuale, cabluri originale
23. Dețineți un ID.7 Tourer? Protectați valoarea sa de revânzare
Pentru o proprietate de turism EV, povestea proprietății este mai mult decât kilometraj. Sănătatea bateriei, istoricul de încărcare, software-ul, service-ul, înregistrările frânelor/anvelopelor și reparațiile documentate pot deveni toate parte din proveniența vehiculului. Cunoaște-ți mașina. Înregistrați-i istoria. Conectați-vă cu proprietarii. Păstrează-i povestea.
- Adăugați ID.7 Tourer la Garage — înregistrare digitală gratuită de proprietate
- Înregistrați starea bateriei, istoricul de încărcare și versiunile software/OTA
- Servicii de urmărire, inspecții, reparații, anvelope/frâne și rechemari cu facturi
- Creați un Transfer Pack pentru următorul proprietar
Teme comune raportate de proprietar
Nu sfaturi de diagnosticare - proprietarii de teme se documentează adesea în istoricul serviciilor. Verificați întotdeauna motorul și anul exact.
DC / AC performanță de încărcare
Vârful DC variază în funcție de baterie (Pro 77 kWh până la ~185 kW DC; Pro S / GTX 86 kWh – 20 kWh până la ~_19__ DC pe versiunile relevante). Întreruperile și sesiunile mai lente decât titlurile sunt teme comune de proprietate — condiții de jurnal, nu doar revendicări kW.
Sănătatea bateriei și variația autonomiei
Raza variază în funcție de viteză, temperatură, roți, sarcină și HVAC. Nu deduceți SoH dintr-o singură călătorie sau doar afișarea intervalului - păstrați separat diagnosticele producătorului, testele de la terți și estimările proprietarului.
Software / OTA / infotainment
Generarea infotainment, navigarea, calibrarea ADAS și serviciile conectate evoluează cu software. Înregistrați versiunea, data și orice actualizare dealer sau OTA atunci când diagnosticați neplăceri — utilizarea la distanță lungă Tourer este deosebit de sensibilă la starea termică și a software-ului.
12V baterie auxiliară
O 12V slabă poate cauza lipsă de trezire, avertismente sau ciudații de încărcare chiar și cu un pachet HV sănătos. Testul de încărcare și înlocuirea buștenilor separat de proveniența bateriei de tracțiune.
Ghiduri și liste de verificare
- Deținerea unui vehicul electric: ce înseamnă întreținerea fără motor →
- Scădere baterie de 12V — ce trebuie verificat înainte de a presupune o defecțiune →
- Unelte Esențiale de Garaj DIY — Kit de Start →
- Cum să-ți pregătești mașina pentru ITV-ul anual →
- Cum să dovediți istoricul complet al serviciilor atunci când vindeți →
Mai multe modele Volkswagen
Comparați platformele, temele de servicii și instrumentele de istoric al serviciilor digitale din întreaga gamă.
FAQ
Este Volkswagen ID.7 Tourer complet electric?+
Da. ID.7 Tourer este un break cu baterie electrică fără motor cu ardere — acționare electrică spate pe Pro / Pro S; GTX utilizează tracțiune integrală electrică cu dublu motor (4MOTION).
Este ID.7 Tourer bazat pe MEB?+
Da. ID.7 Tourer folosește platforma Modular Electric Drive Matrix (MEB) a lui Volkswagen — baterie de înaltă tensiune montată pe podea, angrenaj de reducere cu o singură viteză și ambalaj specific electric.
Este Pro tracțiune pe roată spate? Este GTX AWD?+
Da. Pro și Pro S sunt cu tracțiune spate. ID.7 GTX Tourer utilizează tracțiune integrală electrică cu motor dublu 4MOTION.
Care este dimensiunea și autonomia bateriei Pro S?+
Pro S utilizează o clasă de baterie 86 kWh net / 91 kWh brută. Încadrarea fondatorului pentru Tourer Pro S este de până la aproximativ 690 km WLTP; GTX până la aproximativ 584 km WLTP — confirmați întotdeauna foaia pentru VIN și piață. Nu tratați figura unei țări ca pe o lege globală.
Este ID.7 Tourer o generație separată de salonul ID.7?+
Nu. Este un membru al familiei ID.7 pe același val MEB de prima generație (2024– pentru Tourer). The Owners Club oferă încă Tourer o pagină de model dedicată, strâns legată de ID.7 sedan prin Related Vehicles / VCE.
Cum este ID.7 Tourer legat de ID.7 salon?+
Ambele sunt modele de familie MEB ID.7 și au un punctaj ca vehicule înrudite în motorul de context al vehiculului (aceeași platformă, baterie/motor și teme tehnice). Huburile rămân separate — Tourer este plăcuța de identificare a proprietății cu ambalaj dedicat pentru bagaje (cadru de aproximativ 605–1.714 L). Platforma partajată nu dovedește compatibilitatea pieselor.
Discuții proprietari ID.7 Tourer
Ultimele conversații ale proprietarilor Volkswagen ID.7 Tourer din club.
Încă nu există discuții pentru ID.7 Tourer. Fii primul proprietar care începe o conversație!
Pune o întrebare / Publică o fotografieAlătură-te comunității Volkswagen Owners Club
Adăugați-l gratuit la The Owners Club pentru a urmări cronologia de întreținere, pentru a importa istoricul MOT din Marea Britanie și pentru a transfera proveniența verificată atunci când vindeți.