Owners Club · Digitale servicegeschiedenis
Audi e-tron GT Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst
Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door Audi AG of Audi UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde dealer voordat u werkzaamheden boekt. De e-tron GT is de batterij-elektrische vierdeurs Gran Turismo van Audi op het prestatieplatform J1 – productie vanaf 2021, met een grote technische update in 2024 binnen dezelfde eerste generatie. Het is geen elektrische A7 of A8.
Bezit een e-tron GT? Bouw een digitaal dossier op van de staat van de accu, de oplaadgeschiedenis, onderhoudsgebeurtenissen, software/OTA-updates, werkzaamheden aan de ophanging/rem/banden en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.
Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match Audi e-tron GT Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Laatste e-tron GT nieuws
Bijgewerkt 2025- Wereldwijde ontwikkeling / technischGlobaal
Bijgewerkte e-tron GT-familie De grote update van
Audi uit 2024 breidde de familie rond de prestaties van S e-tron GT, RS e-tron GT en RS e-tron GT uit, met aanzienlijke verbeteringen op het gebied van batterijcapaciteit, opladen, recuperatie, prestaties en chassistechnologie – nog steeds binnen de eerste generatie.
2024Globaal / technisch
- TechnischGlobaal
RS e-tron GT prestatie
De prestaties van de RS e-tron GT werden het krachtigste serieproductievoertuig van Audi, met maximaal 680 kW / 925 PS in Launch Control-modus en 0-100 km/u in 2,5 seconden (Audi-gedocumenteerde Launch Control-pieken – zorgvuldig op het marktlabel).
2024Technisch
- Algemene modelupdateGlobaal
Nieuw e-tron GT quattro
In 2025 heeft Audi een nieuwe basis e-tron GT quattro toegevoegd met 370 kW systeemvermogen, 430 kW Launch Control vermogen, tot 622 km WLTP bereik en tot 320 kW DC opladen op de bijgewerkte versie 105/97 kWh batterijfamilie.
2025Algemene / modelupdate
Lees eerst — EV GT-eigendomsframing
Voor e-tron GT zijn de belangrijkste eigendomsgegevens de staat van de batterij, de oplaadgeschiedenis, het 800V-gedrag, het temperatuurbeheer, software, 12 V, hoogspanningssystemen, ophanging/remmen/banden, onderhoudsgeschiedenis, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Bedenk geen tweede generatie voor 2024. Kopieer de servicetabellen PPE of MEB niet naar J1.
1. Generaties en platform
Eerste generatie — 2021-heden (J1 Performance Platform)
Eén productiegeneratie. De e-tron GT maakt gebruik van het J1-prestatieplatform van de Volkswagen Groep, ontwikkeld met Porsche en gedeeld in belangrijke architecturale gebieden met de Porsche Taycan. Audi gaf de GT een eigen exterieurdesign, chassiskalibratie, interieur en merkspecifiek rijkarakter. De technische en prestatie-update van 2024 (grotere batterij, hogere DC-lading, herziene motoren/chassis, S/RS/RS-prestatiereeks) is een grote update van deze eerste generatie – geen nieuwe generatiecode.
Marktnaamgeving, apparatuur en exacte output variëren. Koppel de cijfers voor vermogen, accu, actieradius en opladen altijd aan derivaat, modeljaar en markt — bevestig VIN. Cross-platform Taycan-discussies kunnen technisch gerelateerd zijn, maar met een lagere relevantie; ga er nooit vanuit dat de delen identiek zijn.
2. Lichaamsstijl
Vierdeurs Gran Turismo
Lage vierdeurs prestatiecoupé met vier zitplaatsen – geen traditionele A4/A6 sedan. Prioriteiten: aerodynamica, lange wielbasis, stabiliteit bij hoge snelheden, comfort over lange afstanden, prestatievermogen en snel opladen. Exacte zitplaatsen en uitrusting blijven VIN/marktbewust.
3. Batterij- en hoogspanningssysteem
Maak altijd onderscheid tussen brutocapaciteit en bruikbare/nettocapaciteit. Het batterijtijdperk (lancering versus 2024+) bevindt zich binnen één generatie.
- Framing van het lanceringspakket: ongeveer 93 kWh bruto / ≈84 kWh netto · 800 volt architectuur · DC tot ~270 kW
- Bijgewerkt 2024+ pakket: 105 kWh bruto / 97 kWh netto · 800 volt · DC tot 320 kW · Audi citeert ~18 minuten 10–80% onder geschikte omstandigheden
- Lithium-ionpakket met geavanceerd thermisch beheer; Audi verminderde het batterijgewicht en verhoogde de energiedichtheid tijdens de update
- Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties als afzonderlijke herkomst – leid de gezondheid nooit alleen af op basis van de weergegeven actieradius
De gegevens over het genereren van chemie en de laadcurve moeten afkomstig zijn uit de Audi-documentatie voor de VIN — verzin hier geen pakketchemie.
4. Derivaten en aandrijflijnen
Elektrische vierwielaandrijving met twee motoren. De onderstaande resultaten zijn Audi-gedocumenteerde framing, waar aangegeven – marktlabel zorgvuldig; bevestig modeljaar en VIN. Launch Control-cijfers zijn tijdelijke pieken, geen continue beoordelingen.
e-tron GT quattro (lancering)
Originele standaardprestaties/GT-configuratie (2021–). Dubbele motoren, elektrisch AWD, 800V, ~93/84 kWh batterij, DC tot ~270 kW, 11 kW AC standaard (22 kW afhankelijk van markt/uitrusting), WLTP tot ≈488 km afhankelijk van de specificatie.
RS e-tron GT (lancering)
High-performance lanceringsderivaat. Tot ≈440 kW / 598 PS in overboost, 0–100 km/u ≈3,3 s, adaptieve luchtvering met drie kamers, optionele vierwielbesturing, elektronisch geregeld differentieelslot achter — bevestig marktblad.
S e-tron GT (2024+)
Prestatiegericht niet-RS-lid van de bijgewerkte familie. ≈435 kW nominaal / tot 500 kW Launch Control, 0–100 in 3,6 s, 245 km/u bestuurd, 105/97 kWh, 320 kW DC, WLTP ≈563–609 km afhankelijk van de specificatie.
RS e-tron GT (2024+)
RS bijgewerkt boven S. Maximaal elektrisch vermogen tot ≈630 kW, 0–100 in 2,8 s, 105/97 kWh, tot 320 kW DC, bijgewerkt thermisch beheer en recuperatie, prestatiegericht chassis.
RS e-tron GT prestatie (2024+)
Vlaggenschip. Tot 680 kW / 925 PS in Launch Control (tijdelijke piek), 0–100 in 2,5 s, 250 km/u geregeld, 105/97 kWh, WLTP ≈533–592 km, tot 320 kW DC, tot ≈400 kW recuperatie, luchtvering met twee kamers/twee kleppen standaard, optionele wielselectieve actieve vering.
e-tron GT quattro (invoerretour 2025)
Nieuw instapmodel onder S/RS op het bijgewerkte pakket. ≈370 kW systeem / tot 430 kW Launch Control, 0–100 in 4,0 s, 105/97 kWh, tot 622 km WLTP, tot 320 kW DC — met marktlabel; bevestig VIN.
Exacte vermogens, bereik en uitrusting zijn modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing – behandel het blad van één land niet als mondiaal.
5. Opladen (800V)
- AC opladen: doorgaans 11 kW standaard; 22 kW afhankelijk van markt/apparatuur — bevestig de ingebouwde oplader op VIN
- DC opladen: tot ~270 kW op lanceerauto's; tot 320 kW op de bijgewerkte 2024+-familie
- Bijgewerkte familie: Audi vermeldt ongeveer 18 minuten voor 10-80% onder geschikte omstandigheden
- Lanceringsframing: Audi verklaarde dat vijf minuten op maximaal DC onder geschikte omstandigheden ongeveer 100 km bereik zouden kunnen toevoegen
- De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, accutemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, stationbelasting en voertuigsoftware
Loghome wallbox, AC/DC sessies, duur, provider en onderbrekingen afzonderlijk van werkplaatsservicestempels - de oplaadgeschiedenis is EV herkomst.
6. Bereik — WLTP versus in de echte wereld
Maak altijd onderscheid tussen het officiële testbereik en de afstand in de echte wereld. Officiële cijfers zijn geen gegarandeerde reisafstanden.
- Origineel e-tron GT quattro: tot ≈488 km WLTP (specificatie-afhankelijk)
- Bijgewerkt S e-tron GT: ≈563–609 km WLTP
- Bijgewerkte RS e-tron GT-prestaties: ≈533–592 km WLTP
- 2025 e-tron GT quattro: tot ≈622 km WLTP
Het bereik wordt beïnvloed door snelheid, temperatuur, weer, wiel-/bandspecificatie, belasting, HVAC, rijstijl, batterijtemperatuur, SoC en opties. Verzin geen cijfers van andere markten op basis van de fiches van één land.
7. Recuperatie en remmen
Regeneratief remmen recupereert energie; het bijgewerkte gezin verhoogt het maximale herstel tot ongeveer 400 kW. Bestuurders kunnen automatische/handmatige recuperatieniveaus en stuurwielpeddels gebruiken. Regen vermindert het gebruik van conventionele remmen, maar elimineert de inspectie van schijven, remblokken, remklauwen, vloeistoffen, leidingen en corrosie niet. Bij lage kilometerstanden kan er nog steeds schijfcorrosie optreden als wrijvingsremmen niet vaak worden gebruikt.
8. Eerlijke pro's
- Extreem sterke acceleratie en hoge snelheid zonder verbrandingsgeluiden of schakelen
- GT-karakter voor lange afstanden - meer toercomfort dan een speciale sportwagen met twee zitplaatsen
- 800V-architectuur met ongewoon hoog DC-laadvermogen voor deze klasse
- Onderscheidend laaghangend GT-ontwerp in plaats van een omgebouwd verbrandingssilhouet
- Elektrische vierwielaandrijving met dubbele motor en sterke tractie
- Sterk herkomstpotentieel wanneer de batterij-, oplaad-, service- en eigendomsgegevens duidelijk zijn
9. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen
- Zware voertuigmassa dankzij de grote HV-batterij en prestatiehardware
- Prestatiebanden, grote remmen en specialistische onderdelen kunnen duur zijn
- Luxe prestaties EVs kunnen aanzienlijk in waarde afnemen – specificatie en herkomst zijn van belang
- Complexe systemen: HV, dubbele motoren, thermisch beheer, luchtvering, ADAS en software
- Gebruik over lange afstanden is sterker afhankelijk van de laadinfrastructuur dan een GT met verbranding
- Hoogspanningsreparaties vereisen goed opgeleide technici
10. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies: dit zijn discussiecategorieën die eigenaren kunnen documenteren. Behandel ze niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar technisch bewijsmateriaal.
Opladen
DC-prestaties versus piekpieken, preconditionering, AC-gedrag, compatibiliteit met openbare opladers en sessie-onderbrekingen.
Batterij
Bereikvariatie, SoC-gedrag, batterijtemperatuur, waargenomen gezondheid en gedrag op het gebied van thermisch beheer: houd diagnostiek gescheiden van ritschattingen.
Software
Infotainment, voertuigsoftware, OTA updates, smartphone-integratie, navigatie en verbonden diensten.
12V-systeem
Conditie van laagspanningsbatterij, waak-/slaapgedrag en elektrische hulpsystemen — zwakke 12V kan HV-fouten nabootsen.
Vering / besturing
Gedrag van luchtvering, fouten in de rijhoogte, werking van de compressor, achterwielbesturing en uitlijning.
Remmen
Schijfcorrosie door te weinig gebruik van regen, remblok-/schijfslijtage, veroudering van de vloeistof en rem-by-wire-gevoel.
Banden en wielen
Slijtage op een zware EV met hoog koppel, belasting/snelheidswaarden, winter/zomeropstellingen en efficiëntie-afwegingen.
11. Service & onderhoud (EV)
Kopieer geen ICE-serviceschema naar een EV. Intervallen en inspectievereisten variëren per markt, modeljaar en afgeleide model. Controleer altijd het VIN-specifieke Audi onderhoudsschema.
| Artikel | Typisch interval | Notities |
|---|---|---|
| Geplande EV inspectie/service | Volgens Audi VIN schema (vaak kalendergestuurd) | J1 — niet PPE of MEB intervallen. Bevestig handboek / dealersysteem. |
| Remvloeistof | Kalender (vaak ~24 maanden) | Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert. |
| 12V batterijtest | Elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomen | Belastingstest — gescheiden van de herkomst van het HV pakket. |
| Cabin/pollenfilter | Vaak ~12 maanden | Jaarlijkse gewoonte op de meeste EVs. |
| Banden en uitlijning | Regelmatig / elke onderhoudsbeurt | Zwaar EV + koppel — slijtage- en belastingswaarden van horloges. |
| Remblokken / schijven / corrosie | Elke onderhoudsbeurt | Regen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie. |
| Vering / luchtvering | Elke service / indien nodig | Lekkages, rijhoogte, compressor, bussen — fouten registreren. |
| Koelmiddelcircuits / thermisch systeem | Volgens Audi schema | HV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk. |
| Inspectie van hoogspanningssysteem | Per Audi schema / campagne | Geautoriseerde EV-technicus — registreer waarschuwingen en reparaties. |
| Software / OTA controle | Tijdens service of wanneer daarom wordt gevraagd | Registreer versie + datum in Digital Service History. |
| Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden) | Eigenaar / dealer / derde partij | Afzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”. |
| Oplaadsysteem / poort / kabel | Elke onderhoudsbeurt / indien nodig Gedragsnotities | AC/DC horen thuis in de betalingsgeschiedenis. |
Service-intervallen en inspectievereisten variëren per markt, modeljaar en afgeleide versie. Controleer altijd het VIN-specifieke Audi onderhoudsschema.
12. EV batterijstatus en herkomst
De batterijstatus is een eersteklas herkomstcategorie voor e-tron GT. Onderscheid diagnostische resultaten van de fabrikant, door de eigenaar gerapporteerde bereikschattingen en batterijtests van derden.
- SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testaanbieder
- Aantekeningen over oplaadgedrag en softwareversie tijdens de test
- Garantiestatus, HV waarschuwingen, modulereparaties en batterijgerelateerde werkzaamheden
- Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack
Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. De laadgegevens moeten gescheiden blijven van de onderhoudsstempels van de werkplaats.
13. Inspectie & rijklaarheid
Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, Amerikaanse staatssystemen en andere lokale regels.
- Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
- Gebruik de marktkiezer voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
- EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van band/rem, ophanging) zijn nog steeds van belang bij inspectie
Vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig bevestigen.
14. Terugroepacties en campagnes
- Controleer VIN op officiële Audi/nationale veiligheidsportals voor uw markt
- Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
- Ga er niet vanuit dat een campagne uit één markt van toepassing is op elke e-tron GT wereldwijd
Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes kan variëren per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Geef nooit 'deze auto heeft geen terugroepacties' weer, tenzij de specifieke VIN is gecontroleerd aan de hand van een gezaghebbende bron. In de NHTSA-documentatie zijn bepaalde Audi e-tron GT-voertuigen uit 2022-2026 opgenomen in bredere terugroeppopulaties – wat aantoont waarom de status gebaseerd moet zijn op VIN/campagne.
15. Officiële bronnen
Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met Audi AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie. Geef de voorkeur aan VIN-specifieke Audi-zoekopdrachten in de gebruikershandleiding boven verzonnen deep links.
- Audi Gebruikershandleiding — VIN-specifieke zoekopdracht en model-/jaarselectie (gebruik het officiële handmatige systeem van Audi voor uw markt)
- Audi technische/modelinformatie voor specificaties, opladen, batterij, bereik en uitrusting
- Herroepingsdatabases van regionale overheden (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/nationale systemen)
16. Een gebruikte e-tron GT kopen
- Identiteit: VIN · modeljaar · afgeleide (quattro / S / RS / RS-prestaties) · batterijtijdperk · markt · opties · importgeschiedenis
- Batterij: gezondheidsbewijs, garantie, HV waarschuwingen, oplaadprestaties, reparaties/vervangingen
- Opladen: AC/DC test waar praktisch, connector/flap, kabels, oplaadgeschiedenis
- Chassis: banden, ongelijkmatige slijtage, remmen, vering/rijhoogte, uitlijning van het stuur
- Elektrisch: 12V, opgeslagen fouten, MMI/displays, camera's, ADAS, klimaat
- Body: verf, paneelopeningen, onderkant, reparaties bij ongevallen, oplaadpoortgebied
- Documenten: Audi servicegeschiedenis, facturen, terugroepacties, batterijrapporten, oplaadgegevens, inspecties, sleutels, handleidingen
17. Heb je een e-tron GT? Bescherm de verkoopwaarde
Voor een prestatie EV is het eigendomsverhaal meer dan alleen kilometers. De staat van de accu, de laadgeschiedenis, software, onderhoud, gegevens over de ophanging/remmen/banden en gedocumenteerde reparaties kunnen allemaal deel uitmaken van de herkomst van het voertuig. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.
- Voeg e-tron GT toe aan Garage — gratis digitaal eigendomsrecord
- Registreer de batterijstatus, oplaadgeschiedenis en software/OTA-versies
- Volg onderhoud, inspecties, reparaties, banden/remmen en terugroepacties met facturen
- Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar
Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.
DC / AC oplaadprestaties
Piek DC (≈270 kW lancering / ≈320 kW 2024+) is afhankelijk van het batterijtijdperk, de temperatuur, de voorconditionering en de capaciteit van de oplader. Onderbrekingen en sessies die langzamer zijn dan de krantenkoppen zijn veel voorkomende eigendomsthema’s: logvoorwaarden, niet alleen kW-claims.
Batterijstatus en bereikvariatie
Het bereik varieert afhankelijk van de snelheid, temperatuur, wielen, belasting en HVAC. Leid SoH niet alleen af op basis van een enkele rit of de actieradiusweergave; houd de diagnoses van de fabrikant, tests door derden en schattingen van de eigenaar gescheiden.
Software / OTA / MMI
Infotainment, navigatie, ADAS-kalibratie en digitale diensten evolueren met software. Registreer versie, datum en eventuele dealer- of OTA-updates bij het diagnosticeren van eigenaardigheden.
12V hulpbatterij
Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij.
Gidsen en checklists
Meer Audi-modellen
Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.
Veelgestelde vragen
Is de Audi e-tron GT volledig elektrisch?+
Ja. De e-tron GT is een batterij-elektrisch voertuig zonder verbrandingsmotor: dubbele elektrische vierwielaandrijving op het J1 prestatieplatform.
Hoe groot is de batterij?+
Oude auto's gebruikten ongeveer 93 kWh bruto / 84 kWh netto. De bijgewerkte familie 2024+ gebruikt 105 kWh bruto / 97 kWh netto. Bevestig het pakket voor uw VIN en modeljaar.
Hoe snel kan hij opladen?+
Het originele model kan opladen tot ongeveer 270 kW DC. De bijgewerkte familie verhoogt de maximale oplaadcapaciteit van DC tot 320 kW onder geschikte omstandigheden. AC is doorgaans 11 kW standaard, waarbij 22 kW afhankelijk is van de markt/apparatuur.
Is de RS e-tron GT-prestatie een nieuwe generatie?+
Nee. Het is de vlaggenschipprestatieafgeleide van de bijgewerkte e-tron GT-familie van de eerste generatie. De update van 2024 is geen tweede generatie.
Is de e-tron GT dezelfde auto als de Porsche Taycan?+
Nee. Ze delen het J1-prestatieplatform en de belangrijke architectuur, maar het zijn verschillende voertuigen met een verschillend ontwerp, afstemming, software, uitrusting en merkpositionering. Compatibiliteit van onderdelen mag nooit alleen vanaf het platform worden aangenomen.
Moeten de batterijstatus en de oplaadgeschiedenis worden vastgelegd?+
Ja. Documentatie over de batterijstatus en de oplaadgeschiedenis behoren tot de meest waardevolle EV-specifieke herkomstgegevens voor wederverkoop en Transfer Pack.
e-tron GT-eigenaar discussies
Laatste gesprekken van Audi e-tron GT-eigenaren in de club.
Nog geen discussies voor de e-tron GT. Wees de eerste eigenaar die begint!
Stel een vraag / Plaats een fotoWord lid van de Audi Owners Club community
Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.