Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

Audi A8 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Resource van onafhankelijke eigenaren voor Audi A8 (D2–D5). Geproduceerd door The Owners Club — niet aangesloten bij Audi AG of Audi UK. Specificaties, terugroepstatus en garantievoorwaarden veranderen – controleer dit altijd aan de hand van uw handleiding (VIN) of een erkende dealer. De A8 ging in 1994 in productie als Audi’s vlaggenschip sedan en de eerste in serie geproduceerde Audi Space Frame (ASF) aluminium carrosserie. Vier belangrijkste generaties: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) en D5 (2017–heden), met A8 L- en S8-derivaten. Deze hub richt zich op eigendom, onderhoud en herkomst - niet op een uitputtende motorcodematrix. Bedenk geen BEV A8-record zonder een officiële model-/platformbron.

Eigenaarsclub · Digital Service History. Ken uw A8. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast. Nuttige identiteit is A8 + generatie (D2–D5) + standaard of A8 L + aandrijflijnfamilie + transmissie + aandrijflijn + modeljaar + markt — nooit “A8” alleen. Vaste/flexibele servicecijfers zijn opgesteld door de fabrikant door VIN; UK mijlen en UK TFSI e batterijcijfers zijn slechts marktvoorbeelden. Distributiesystemen variëren per motorcode. Verzin nooit riem- of kettingclaims op het naamplaatje.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match Audi A8 Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Audi A8
Studio-illustratie

Uitgelichte provenance-gids

Audi — Volledig DSP serviceschema, quattro en S tronic herkomstgids

Audi Digitaal serviceplan (DSP), erWin/ODIS validatie, S tronic & Tiptronic ATF, Haldex, quattro met ultratechnologie, EA888, e-tron SOH en herkomstchecklist voor UK en EU eigenaren — A3, A4, A6, Q5, Q7, TT en e-tron.

Lees de volledige gids →

Laatste A8 nieuws- en levenscyclusupdates

Bijgewerkt 2026
  • Product / huidig assortimentUK markt

    A8 blijft in het huidige modellengamma van Audi

    Audi UK geeft verder een lijst met de A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e en S8 als beschikbare modellen uit de A8-familie. De huidige UK-reeks blijft een nuttig D5-referentiepunt in plaats van de A8 als een uit de handel genomen model te behandelen.

    2026Audi UK →

  • Technisch / PHEVUK markt

    Huidige A8 TFSI e gaat verder als vlaggenschip PHEV

    Audi UK vermeldt de A8 TFSI e met een 3,0-liter TFSI V6, 462 pk, quattro en tiptronic. De UK-cijfers omvatten een elektrische actieradius van maximaal 58 km, een bruikbare batterij van 14,4 kWh en een maximale AC-lading van 7,4 kW – bevestig VIN; niet universeel.

    2026Audi UK / TFSI e →

  • Regionaal / LWBUK markt

    A8 L zet het vlaggenschipformaat met lange wielbasis voort

    Audi UK blijft de A8 L en A8 L TFSI e aanbieden. De L-versie is ongeveer 13 cm langer dan de standaard A8 in de genoemde UK PHEV-specificatie, met de nadruk op passagiersruimte achterin en luxe uitrusting.

    2026Audi UK / A8 L

Modeloverzicht — globale A8 identiteit

Deze hub bestrijkt Audi A8 D2–D5 met een wereldwijde technische identiteit en marktbewuste service, inspectie en beschikbaarheid. De kern van de carrosserie is de vlaggenschip sedan/limousine; A8 L is de afgeleide met lange wielbasis; S8 is de prestatielijn. Aandrijflijnen omvatten benzine/TFSI (V6/V8/V10/W12), diesel/TDI, 48V MHEV en TFSI e PHEV. De aluminiumconstructie van ASF begint met de productie van D2 in 1994. Gegevens van de fabrikant (vast/flexibel, handboek) blijven gescheiden van door de eigenaar gerapporteerde thema's. Uitputtende motorcodematrices worden uitgesteld tot voorbij V1. Gebruik de marktkiezer voor motoren, programma's en lokale keuringsnamen. VIN / handboek blijft gezaghebbend. Bedenk geen BEV A8-record.

1. Generaties en platforms

  • D2 — 1994-2002

    Eerste generatie A8 en eerste serieproductie ASF aluminium carrosserie (Neckarsulm 1994). Sedan/limousine; benzine 2,8 V6 / 3,7–4,2 V8 en marktmotoren; 2.5 TDI V6; Handmatige / automatische / quattro configuraties; S8 heeft een vroege prestatie-identiteit vastgesteld. Nu klassiek/ouder – staat van aluminium, corrosie van gemengd materiaal, ophanging, timing, koeling, elektriciteit en beschikbaarheid van onderdelen zijn van cruciaal belang.

  • D3 — 2002–2010

    Belangrijke stap op het gebied van technologie en comfort. A8 en A8 L; benzine 3,0 V6 / 3,7–4,2 V8 / 6,0 W12; diesel 3,0/4,0/4,2 TDI; Multitronic op geselecteerde DSN, Tiptronic, quattro; MMI, adaptieve luchtvering, verlichting, ADAS en luxe achterbank uitgebreid. S8 gebruikte 5,2 V10. Eigendomsthema's: MMI, luchtvering, V8/V10/W12 onderhoud, dieselemissies, automaten.

  • D4 — 2010–2017

    Moderne aluminium constructie, uitgebreide LED-verlichting en verdere elektronica. A8 en A8 L; 3,0 TFSI V6 / 4,0 TFSI V8 / 6,3 FSI W12; 3,0 TDI V6 / 4,2 TDI V8; geselecteerde hybride/PHEV-ontwikkelingen per markt/MY; S8 en S8 plus (gedocumenteerde klasse ~605 pk / 750 Nm). Chassis: adaptieve luchtvering, quattro, dynamische besturing, sportdifferentieel, ADAS.

  • D5 — 2017-heden

    Uitbreiding digitaal interieur, rijhulp en elektrificatie. A8 en A8 L; 3,0 TFSI V6 / 4,0 TFSI V8; 3,0 TDI V6; 48V MHEV; A8 TFSI e PHEV. Het huidige UK-bereik bevat A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e en S8. UK TFSI e klasse: 462 pk / 700 Nm, 14,4 kWh bruikbaar, 7,4 kW AC, tot ~56 mijl EV — bevestig VIN.

  • A8 L - carrosseriederivaat met lange wielbasis

    Geen uitvoering: carrosserie met lange wielbasis, gericht op passagiersruimte achterin, gebruik als chauffeur en uitrusting op de achterbank. Taxonomie: A8 → standaard wielbasis | A8 L → standaard aandrijflijnen | TFSI e. Referentie UK A8 L TFSI e is ~13 cm langer dan standaard A8 TFSI e (~5,3 m totale lengteklasse).

  • S8 — prestatieafgeleide

    Generatiespecifiek: D2 hoge prestaties V8; D3 5,2 V10; D4 4,0 TFSI (+ S8 plus); D5 4.0 TFSI 48V MHEV met prestatiechassis. Noteer motorcode, transmissie, remmen, ophanging, differentieel, banden, software, koeling en accusysteem afzonderlijk van volume A8.

  • W12 — historische vlaggenschipaandrijflijn

    W12 werd aangeboden in geselecteerde generaties/markten. Leg motorcode, MY, transmissie, koeling, ontsteking, distributiesysteemwerk, specialistische service en originele specificatie vast. Geen huidige standaard voor de aandrijflijn.

Log altijd de generatie (D2–D5), standaard versus A8 L, modeljaar en aandrijflijn voordat u motoren of servicethema's vergelijkt. Geen uitgevonden BEV A8-generatie.

2. Markt- en modelinformatie

  • De beschikbaarheid van motoren, trimmen, transmissies en aandrijflijnen varieert per markt en jaar
  • Serviceprogramma's (vast/flexibel) en inspectiesystemen zijn marktlokaal – ga nooit uit van UK MOT globaal
  • VS/Canada: voornamelijk geselecteerde verkooppatronen voor benzine/prestatievoertuigen – bedenk geen volledige EU diesel/PHEV-matrix De aanduidingen
  • A8 L en China/lokale LWB mogen niet worden samengevoegd tot één UK specificatie met standaard wielbasis

De markt is context, geen muur. Een Poolse A8-eigenaar kan nog steeds gebruik maken van UK/Duits/Spaanse discussies waarbij generatie, aandrijflijn en transmissie overeenkomen. Europese markten boden historisch gezien een breder bereik van TDI; de VS concentreerden zich meer op benzine/TFSI; China heeft varianten met een lange wielbasis en marktspecifieke varianten gehad; De specificaties van PHEV en S8 variëren per land. Behandel een UK A8-specificatie nooit als de globale A8.

3. Motoren, aandrijflijnen en carrosserievarianten

De beschikbaarheid van motoren is gewijzigd in D2–D5 en markten. V1 behandelt families en eigendomsthema's - geen uitputtende motorcodematrix. Los altijd eerst de generatie + aandrijflijnfamilie op.

  • Benzine — V6 / V8 / V10 / W12 / TFSI

    De geschiedenis van benzine met natuurlijke aanzuiging en turbocompressor omvat V6, V8, W12, V10 (S8) en TFSI PHEV-combinaties. Dezelfde cilinderinhoud-badge garandeert geen identieke hardware - bevestig VIN / motorcode.

  • Diesel — TDI-families

    2,5 TDI, 3,0 TDI, 4,0 TDI, 4,2 TDI — latere generaties concentreerden zich op V6 TDI. Vang DPF/EGR/AdBlue/SCR op, indien aanwezig.

  • Milde hybride — 48V

    Latere A8-generaties gebruiken 48V MHEV. Registreer 48V en 12V afzonderlijk van PHEV – riemdynamostarter, software en elektrische waarschuwingen, indien van toepassing.

  • Plug-in hybride — TFSI e

    D5 A8 TFSI e: 3.0 TFSI V6 + elektromotor + lithium-ionbatterij + quattro + automatisch. UK technische informatie vermeldt 14,4 kWh bruikbaar en 7,4 kW AC — bevestig VIN; niet universeel. Bewaar benzinemotor, motor, accu bruto/netto, systeemvermogen/koppel, AC-opladen, actieradius, garantie en SOH (V2-velden).

  • Transmissies — Handmatig / Multitronic / Tiptronic / automatisch

    Sla de transmissiefamilie apart van de transmissiecode op (V2). Handleiding voor geselecteerde vroege configuraties; Multitronic op geselecteerde eerdere FWD; Tiptronic is een grote familie (incl. huidige TFSI e). Sla niet simpelweg “A8 → automatisch” op.

  • Drive — quattro

    quattro definieert de A8-technologie voor veel configuraties met hoog vermogen; de exacte uitvoering verschilt per generatie en aandrijflijn. Recorddifferentieel, aandrijfas, homokineten, vloeistoffen en bijpassende banden.

  • Carrosserievarianten — Sedan / A8 L

    Kern A8 is sedan/limousine. A8 L heeft een lange wielbasis. S8 is de prestatieafgeleide op het A8-platform.

  • S8

    Prestatiederivaat met generatie- en marktspecifieke aandrijflijnen. Houd de identiteit van S8 expliciet en de checklists voor volume A8.

  • ASF aluminium behuizing

    Serieproductie ASF uit 1994 D2. Eigendom: structurele/ongevallenreparatiedocumentatie, corrosie door gemengd materiaal, specialistische aluminiumreparaties.

Los generatie + carrosserie (standaard/L) + aandrijflijnfamilie + transmissiefamilie + aandrijflijn op voordat u een thema koppelt. Uitputtende codematrices zijn V2.

4. Eerlijke pro's

  • Verfijning op topniveau en comfort op lange afstanden
  • Grote, comfortabele achtercabine — A8 L voegt aanzienlijk meer ruimte achterin toe
  • Sterke V6/V8-aandrijflijnen over meerdere generaties heen
  • Uitgebreide quattro beschikbaarheid
  • Geavanceerde chassistechnologie (luchtvering, dynamische besturing indien aanwezig)
  • Hoogwaardige interieurmaterialen en uitrusting
  • Sterke technologie-inhoud (MMI, ADAS, systemen op de achterbank)
  • Breed historisch assortiment aandrijflijnen, inclusief W12- en S8-prestaties zonder het A8-platform te verlaten
  • PHEV biedt elektrisch rijden voor geschikte korte ritten, terwijl de actieradius van de verbrandingsmotor behouden blijft

5. Eerlijke nadelen

  • Complexe systemen kunnen duur worden als ze ouder worden
  • Reparaties aan de luchtvering kunnen kostbaar zijn
  • Elektronika met hoge specificaties kan specialistische diagnostiek vereisen
  • V8/W12/S8 eigendom kan hoge onderhoudskosten met zich meebrengen
  • Oudere dieselemissiesystemen kunnen duur worden
  • quattro voegt aandrijflijncomponenten en onderhoudsvereisten toe
  • A8 L-formaat kan parkeren en manoeuvreren in de stad moeilijker maken
  • Grote wielen/banden en optionele uitrusting zorgen voor grote kosten- en vergelijkingsverschillen; slecht gedocumenteerde voorbeelden zijn moeilijk te beoordelen

6. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Dit zijn thema’s om te onderzoeken – geen uitspraken dat elke A8 met dit probleem te maken zal krijgen. Bedenk nooit faalpercentages.

  • Thema's van benzinemotoren

    Controleer de exacte motorcode op olieverbruik, koeling, turbocompressor, ontsteking, koolstofafzettingen en problemen met het distributiesysteem. Pas het probleem van één motorfamilie niet toe op elke A8.

  • Timingsysteem

    Riem versus ketting is motorcodespecifiek. Winkelvereiste per generatie → modeljaar → motorcode → markt. Geef nooit één distributierieminterval van A8 breed weer.

  • Multitronic / automatische transmissies

    Vertraagde inschakeling, kwaliteit van het schakelen, mechatronica, gedrag van de koppelomvormer en vloeistof-/onderhoudsgeschiedenis: het risico hangt af van de transmissiecode, de motor, de kilometerstand en de onderhoudsgeschiedenis.

  • Tiptronic

    Bewaar Tiptronic bewijs gescheiden van Multitronic. Vloeiende onderhoudshistorie en facturen met kilometerstand zijn van hoogwaardige herkomst.

  • Dieselemissiesystemen

    DPF laden/regeneratie, EGR, AdBlue/SCR, NOx-sensoren en emissiegerelateerde waarschuwingslichten — afhankelijk van productie en markt.

  • Koelsysteem

    Waterpompen, thermostaten, lekkages in het koelsysteem, hulppompen en radiatorsystemen — logboek met kilometerstand en onderdelen.

  • quattro en aandrijflijn

    Differentieel onderhoud, cardanas/aandrijfassen, homokineten, bijpassende banden, abnormaal geluid of trillingen.

  • Luchtvering/chassis

    Compressorslijtage, luchtlekken, rijhoogtesensoren, kleppenblokken, luchtveren, dempers, reparaties aan de dynamische vierwielbesturing, indien aanwezig.

  • ASF / aluminium behuizing

    Kwaliteit van ongevallen/structurele reparaties, corrosie van gemengd materiaal, uitlijning van panelen en specialistische geschiedenis van aluminiumreparaties.

  • Remmen en banden

    Overeenkomende bandenmaten per as/systeem zijn van belang op quattro auto's. Logboekrem- en bandenwerkzaamheden met facturen — vooral S8.

  • MMI / elektronica

    MMI opnieuw opstarten, weergavefouten, connectiviteit, navigatie, software-updates, 12V/48V-waarschuwingen en fouten in de besturingsmodule.

  • ADAS kalibratie

    Camera-, radar-, ultrasone en op verlichting gebaseerde sensoren, afhankelijk van de configuratie — kalibratie na werkzaamheden aan de voorruit/bumper; bewaar werkplaatsbewijs.

  • Achterbank-/executive-uitrusting

    Elektrisch verstelbare/verwarmde/geventileerde/massagestoelen, klimaatregeling achterin, entertainment, zonwering en koelboxopties — test elke elektrische functie op gebruikte auto's.

  • TFSI e / PHEV

    Batterij SOH, laadfouten, HV-waarschuwingen, thermisch beheer, software, laadkabel en batterijgarantie.

7. Service & onderhoud

Er is geen universeel A8-serviceschema. Intervallen zijn afhankelijk van markt, generatie, motorcode, transmissie, aandrijflijn en bedrijfsomstandigheden. De onderstaande tabel is een frame volgens de fabrikant - bevestig VIN.

ArtikelTypisch intervalNotities
Geplande service — Audi Vast / FlexibelVolgens Audi VIN schemaVast versus flexibel en kilometer-/maandlimieten variëren – bevestig dealersysteem/handboek.
Motorolie en filterPer vast/flexibelOliekwaliteit en olieinhoud zijn motorcodespecifiek.
Inspectie/vervanging van het timingsysteemMotorcode specifiekRiem versus ketting verschillen — ga nooit uit van één A8-regel.
Artikelen voor bougies / dieselemissiesPer handboekDPF/EGR/AdBlue/SCR indien aanwezig.
Lucht-/cabinefilterVaak jaarlijks / per handboekTypische jaarlijkse gewoonte — bevestig VIN.
RemvloeistofPer handboek (vaak ~24 maanden)Kalenderitem — bevestig het marktschema.
Multitronic / Tiptronic / automatischPer versnellingsbak en handboekOverdracht familiebewijs – meng geen gezinnen.
quattro / aandrijflijnvloeistoffenPer aandrijflijn en handboekHardware verschil / cardanas / sportdifferentieel variëren.
12V / 48V batterijtestBij elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomenMMI / ADAS / MHEV gevoelig voor zwakke LV-systemen.
Luchtvering / ADAS kalibratie (indien aanwezig)Zo nodig/na gerelateerde reparatiesBewaar de facturen van de compressor, de veer en de kalibratie.
TFSI e HV-controles (indien aanwezig)Per handboekBatterij SOH en opladen — geen BEV-checklist.
Recall/campagnecontroleBij elke dienstVIN- en marktspecifiek.

Verzin nooit één A8-brede distributieriem- of servicekilometerwaarde. Bewaar timing per generatie → MY → motorcode → markt.

8. Inspectie & rijklaarheid

Gebruik een globale laag Inspectie en technische controle. Noem deze nooit globaal “MOT”.

  • UK — MOT
  • Spanje — ITV
  • Polen / Hongarije — periodieke technische inspectie
  • Turkije — TÜVTÜRK
  • VS — staatsspecifieke inspecties/emissies
  • Canada — provinciespecifieke vereisten
  • Australië/NZ — staat/territoria of nationaal-marktspecifiek

Inspectiedatum opslaan, kilometerstand, markt, resultaat, adviezen, emissieresultaat waar relevant, volgende vervaldatum en documenten.

9. Terugroepacties en campagnes

  • Campagne-ID, markt, modeljaar en VIN bereik
  • Component, risico/reden en oplossing
  • Voltooiingsdatum en ondersteunend document

Recall-informatie moet VINbewust, marktbewust, modeljaarbewust en campagnebewust zijn. Beschouw een rapport op een internetforum niet als bewijs van een terugroepactie. Verwijs eigenaren naar Audi/dealer en nationale terugroepautoriteiten voor bevestiging op VIN-niveau.

10. Officiële bronnen

11. Gebruikte aankoopchecklist

  • VIN komt overeen met documentatie; correcte D2–D5-generatie; standaard of A8 L; motorcode; overdragen; quattro; markt/import; S8 indien van toepassing
  • Koude start; olie/koelvloeistof; koelsysteem; lekken; oponthoud; remmen; bijpassende banden; onderkant; uitlaatgassen/emissies
  • Luchtvering indien gemonteerd: rijhoogte, compressor, doorzakking 's nachts, luchtveren, sensoren, waarschuwingen, kalibratie
  • Transmissiebetrokkenheid; geen abnormale verschuivingen/trillingen; versnellingsbak en quattro servicebewijs
  • Diesel: DPF/EGR/SCR/AdBlue/NOx + diagnostische scan indien van toepassing
  • Elektronica: MMI, virtuele cockpit, camera's, parkeersensoren, ADAS, matrix/OLED-verlichting, HUD, klimaat, achterbankfuncties, keyless, connectiviteit
  • TFSI e: batterij SOH, laadtest/kabel, HV-foutscan, garantie, software, eerdere HV-reparaties
  • Geschiedenis: service, inspectie, terugroepacties, ongeval/structurele (ASF) reparatie, eigenaren, import, kilometerbewijs, grote facturen, wijzigingen

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • Vier vlaggenschiptijdperken — D2, D3, D4 en D5

    D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) en D5 (2017–heden) delen niet één checklist. Logboekgeneratie en aandrijflijn voordat servicethema's worden vergeleken. D2/D3-auto's worden steeds meer modern-klassiek – herkomst en beschikbaarheid van onderdelen zijn van belang.

  • Audi Space Frame (ASF) aluminium behuizing

    De A8 uit 1994 begon met de serieproductie ASF. Inspecteer ongevallen/structurele reparaties, corrosie door gemengd materiaal, paneeluitlijning en specialistische reparatiegeschiedenis. Onjuiste reparatietechnieken voor aluminium vormen risicovolle herkomstproblemen.

  • Timingsystemen — eerst de motorcode

    Riem versus ketting verschillen per motorfamilie en code in D2–D5. Recordtype + facturen: bedenk nooit één A8-timingregel. Uitputtende codematrices worden uitgesteld tot voorbij V1.

  • Multitronic / Tiptronic — afzonderlijke transmissiefamilies

    Multitronic werd gebruikt op geselecteerde eerdere A8-toepassingen met voorwielaandrijving. Tiptronic is een grote A8 automatische familie (inclusief de huidige TFSI e). Meng Multitronic servicebewijs niet met Tiptronic checklists. Transmissiefamilie gescheiden van transmissiecode (V2) opslaan.

  • Adaptieve luchtvering/chassis

    Adaptieve luchtvering, dynamische vierwielbesturing en sportdifferentieel zijn beschikbaar op geselecteerde specificaties. Compressor, luchtveren, kleppenblokken en rijhoogtesensoren zijn duur naarmate ze ouder worden - bewaar facturen.

  • Dieselemissiesystemen (DPF / EGR / AdBlue / SCR)

    TDI eigendom moet DPF, EGR, SCR/AdBlue, NOx-sensoren en emissiesoftwarecampagnes omvatten, indien aanwezig. Thema's variëren per generatie en per markt; behandel forumrapporten nooit als mondiaal bewijs.

  • quattro en aandrijflijn — configuratiespecifiek

    Permanente quattro, sportdifferentieel en generatiespecifieke hardware zijn niet identiek. Facturen van differentieel/aandrijfas/CV en bijpassende banden zijn van belang. Registreer de exacte aandrijflijn.

  • TFSI e PHEV — geen volledige EV

    D5 plug-in hybrides combineren 3.0 TFSI V6 en elektrische aandrijving. Registreer systeemoutput, batterijcapaciteit, AC-opladen en EV-bereik waar gedocumenteerd. UK-referentie ~14,4 kWh bruikbaar / 7,4 kW AC / tot ~56 mi cijfers zijn marktspecifiek - verzin geen pakket kWh zonder VIN gegevens. Vul de BEV A6 e-tron/PPE-specificaties niet in in A8.

  • S8 — prestatieafgeleide

    S8 is niet zomaar een motorupgrade. D2 krachtige V8, D3 5.2 V10, D4 4.0 TFSI (incl. S8 plus ~605 pk-klasse) en D5 4.0 TFSI 48V MHEV blijven generatiespecifiek. Houd identiteit expliciet versus volume A8 checklists.

Gidsen en checklists

Meer Audi-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle Audi-modellen →

Veelgestelde vragen

Wanneer werd de Audi A8 geïntroduceerd?+

De A8 ging in 1994 in productie als het vlaggenschip van Audi en introduceerde het productieconcept van de ASF aluminium carrosserie van Audi.

Hoeveel belangrijke A8-generaties zijn er?+

De A8 kent vier hoofdgeneraties: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) en D5 (2017–heden).

Wat is A8 L?+

A8 L is de versie met lange wielbasis van de A8, ontworpen voor extra passagiersruimte achterin en op directie/chauffeur gericht comfort. Het is een lichaamsderivaat - niet alleen een trim.

Is A8 L slechts een versiering?+

Nee. Het is een carrosseriederivaat met lange wielbasis.

Wat is S8?+

S8 is de prestatiegerichte afgeleide van A8. De specificaties variëren aanzienlijk per generatie (V8, V10, 4.0 TFSI, MHEV).

Heeft de A8 een W12 gebruikt?+

Ja. W12-motoren werden aangeboden in geselecteerde A8-generaties en markten. Beschouw W12 als historisch vlaggenschipdocumentatie over de aandrijflijn en niet als een huidige standaard.

A8-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van Audi A8-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de A8. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de Audi Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance

Audi A8 Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst | The Owners Club