Owners Club · Digitale servicegeschiedenis
Audi Q8 e-tron Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst
Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door Audi AG of Audi UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde dealer voordat u werkzaamheden boekt. De Audi Q8 e-tron is de evolutie van Audi’s eerste volledig elektrische serieproductiemodel, de Audi e-tron (2018). De familie werd aanzienlijk bijgewerkt en omgedoopt tot Q8 e-tron voor het modeljaar 2023. De productie bij Audi Brussels eindigde eind februari 2025.
Bezit een Q8 e-tron of eerder e-tron? Bouw een digitaal dossier op van de batterijstatus, oplaadgeschiedenis, servicegebeurtenissen, software/OTA-updates en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.
Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match Audi Q8 e-tron Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Laatste Q8 e-tron nieuws
Bijgewerkt 2025- Globaal / productieGlobaal
Productie eindigde in Brussels In de jaarverslagen van
Audi over 2024 staat dat de productie van Q8 e-tron bij Brussels eind februari 2025 werd stopgezet.
2025Audi jaarverslag
- Technisch / hernoemenGlobaal
De e-tron werd Q8 e-tron
De update voor modeljaar 2023 bracht de naam Q8 e-tron, een herzien ontwerp, verbeterde efficiëntie, herziene batterijtechnologie en een hoger oplaadvermogen.
2022/23Modelupdate
- TechnischEuropa
Grote batterij Q8 55 e-tron
De Q8 55 e-tron introduceerde een batterij van 106 kWh netto / 114 kWh bruto batterij, tot 170 kW DC oplaadtijd en een bereik van WLTP tot 582 km voor de SUV en 600 km voor de Sportback in de gepubliceerde specificatie van Audi.
2022Audi technische gegevens
Lees eerst — EV eigendomsframing
Voor Q8 e-tron / e-tron zijn de belangrijkste eigendomsgegevens modeljaar (e-tron versus Q8 hernoemen), batterijversie, oplaadhardware, bereik eerlijkheid, thermisch beheer, software, 12V, hoogspanningssystemen, servicegeschiedenis, oplaadgeschiedenis, batterijstatus, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Kopieer geen ICE Q8- of PPE A6 e-tron-checklist naar deze auto.
1. Generaties en modelevolutie
Audi e-tron — 2018–2022
Audi’s eerste volledig elektrische serieproductiemodel. Vroege versies bevatten de varianten e-tron 50 quattro, e-tron 55 quattro en Sportback. Vroege e-tron 55-documentatie specificeert een batterij van 95 kWh bruto / ongeveer 86 kWh netto. Record VIN, modeljaar, markt, 50/55-versie, carrosserievorm, batterijconfiguratie, software en oplaadapparatuur.
Q8 e-tron — 2022/2023–2025
Het bijgewerkte model behield de gevestigde architectuur, maar kreeg een herziene styling, aerodynamische veranderingen, verbeterde efficiëntie, grotere batterijcapaciteit, bijgewerkt batterijbeheer en een hoger oplaadvermogen. De productie van Brussels eindigde eind februari 2025.
Marktnaamgeving, apparatuur en exacte output variëren. Koppel de cijfers voor vermogen, accu, actieradius en opladen altijd aan derivaat, modeljaar en markt — bevestig VIN. Bedenk geen regionale verkoopmatrices.
2. Carrosseriestijlen
Q8 e-tron (SUV)
Conventionele SUV-carrosserie. Het bereik WLTP is afhankelijk van de afgeleide Q8 50 / 55 / SQ8 — zie het gedeelte Bereik.
Q8 Sportback e-tron
Schuin dak Sportback. Typisch een langere officiële actieradius dan het equivalente SUV-derivaat in de gepubliceerde WLTP-cijfers van Audi.
SQ8 e-tron
Prestatie-SUV met drie elektromotoren, 370 kW boost en 973 Nm — bevestigen marktblad.
SQ8 Sportback e-tron
Prestaties Sportback met dezelfde quattro-indeling met drie motoren als de SQ8 SUV.
3. Batterij- en hoogspanningssysteem
Maak altijd onderscheid tussen brutocapaciteit en bruikbare/nettocapaciteit. Het exacte pakket is afhankelijk van de afgeleide en het tijdperk – VIN is gezaghebbend.
- Q8 50 (bijgewerkt): 95 kWh bruto / 89 kWh netto · ~396 V nominaal · DC tot 150 kW
- Q8 55 / SQ8: 114 kWh bruto / 106 kWh netto · ~396 V nominaal · DC tot 170 kW
- AC: 11 kW standaard · optioneel 22 kW afhankelijk van specificatie
- Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen, batterijmodule en koelsysteem werken als afzonderlijke herkomst - leid de gezondheid nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik
Vroege e-tron framing van 55 pakketten (~95/86 kWh) verschilt van bijgewerkte cijfers uit het Q8-tijdperk. Details over de chemie en de oplaadcurve moeten afkomstig zijn uit de Audi-documentatie voor de VIN.
4. Aandrijflijnen
Alleen elektrische aandrijving met quattro. De onderstaande resultaten weerspiegelen de technische gegevens van Audi voor 2022 voor de bijgewerkte Q8-reeks – bevestig modeljaar en markt.
Q8 50 e-tron
Dubbele motor, quattro, tot 250 kW boost, 664 Nm, 0–100 km/u ongeveer 6,0 s, topsnelheid 200 km/u. Batterij 89/95 kWh netto/bruto. DC tot 150 kW.
Q8 55 e-tron
Dubbele motor, quattro, tot 300 kW boost, 664 Nm, 0–100 km/u ongeveer 5,6 s, topsnelheid 200 km/u. Batterij 106/114 kWh netto/bruto. DC tot 170 kW.
SQ8 e-tron
Drie motoren: één voor en twee achter. 370 kW boost, 973 Nm, 0-100 km/u ongeveer 4,5 s, topsnelheid 210 km/u. Zelfde 106/114 kWh verpakking als Q8 55. DC tot 170 kW.
Exacte vermogens, bereik en uitrusting zijn modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing – behandel het blad van één land niet als mondiaal.
5. Opladen
- AC opladen: 11 kW standaard; optioneel 22 kW afhankelijk van specificatie
- DC opladen: tot 150 kW op Q8 50; tot 170 kW op Q8 55 en SQ8
- Audi geeft ongeveer 31 minuten aan voor 10–80% onder geschikte HPC-omstandigheden voor Q8 50/55
- De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, batterijtemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, station- en voertuigsoftware
- Logboek AC/DC type, energie, start/eind SoC, duur, maximaal waargenomen vermogen, provider, locatie en fouten - de oplaadgeschiedenis is EV herkomst
Maximaal laadvermogen is geen gegarandeerde laadsnelheid. Wallbox-sessies thuis horen thuis in de laadgegevens, los van de servicezegels van de werkplaats.
6. Bereik — WLTP versus in de echte wereld
Maak altijd onderscheid tussen het officiële testbereik en de afstand in de echte wereld. Audi's gepubliceerde WLTP cijfers voor het bijgewerkte assortiment (markt- en uitrustingsafhankelijk):
- Q8 50 SUV: tot 491 km · Q8 50 Sportback: tot 505 km
- Q8 55 SUV: tot 582 km · Q8 55 Sportback: tot 600 km
- SQ8 SUV: tot 458 km · SQ8 Sportback: tot 471 km
- Cijfers variëren per markt, uitrusting, wielen, banden en testomstandigheden
Real-world bereik varieert afhankelijk van temperatuur, snelheid, weer, belasting, banden, wielen, route, HVAC, rijstijl en batterijconditie. Bereik is niet de gezondheid van de batterij.
7. Recuperatie en remmen
Regeneratief remmen en uitrollen zijn kernkenmerken van EV eigendom. Registreer reminspecties, schijven, remblokken, remvloeistof, trillingen, ABS/ESC-waarschuwingen, wieluitlijning en problemen met regeneratief remmen. EV eigendom neemt de noodzaak niet weg om de wrijvingsremmen te onderhouden; door regen kunnen schijven onderbenut raken en vatbaar zijn voor corrosie.
8. Eerlijke pro's
- Grote batterijopties (vooral Q8 55 / SQ8)
- Sterk langeafstandsvermogen voor zijn generatie
- quattro vierwielaandrijving voor het hele assortiment
- Premium cabine en comfort · Praktische grote SUV
- Handige oplaadmogelijkheid voor een 400V-klasse EV uit dit tijdperk
- Sportback alternatief · volwassen EV-architectuur uit de echte wereld
9. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen
- Hoog voertuiggewicht · energieverbruik kan hoog zijn in vergelijking met nieuwere EVs
- 400V-klasse architectuur is minder geavanceerd dan nieuwere 800V-systemen
- DC opladen is langzamer dan veel nieuwere EVs
- De kosten voor banden kunnen aanzienlijk zijn · complexe elektronica/ADAS kan de reparatiekosten verhogen
- Het bewijs van de batterijstatus verschilt per gebruikte auto
- De productie eindigde in 2025 – de bekendheid van onderdelen en dealers zal in de loop van de tijd evolueren
10. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies: dit zijn thema's die eigenaren kunnen documenteren in onderhoudsdocumenten, workshops, forums of eigendomsrapporten. Behandel ze niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar technisch bewijsmateriaal.
Opladen
Oplaadonderbrekingen, langzamer dan verwacht DC opladen, wallbox-communicatie en connectorproblemen.
Hoogspanningssysteem
Diagnostische resultaten van de accu, HV-waarschuwingen, fouten in het laadsysteem, werkzaamheden aan het koelvloeistof-/thermisch beheer en accureparaties.
12V-systeem
12V-vervanging, waarschuwingen voor lage spanning, onderzoek naar parasitaire afvoer en elektrische storingen: zwakke 12V kan HV-storingen nabootsen.
Software
MMI, navigatie, connectiviteit, myAudi, OTA/service-updates en ADAS software.
Vering, stuurinrichting en banden
Bandenslijtage, uitlijning, ophanging, stuurinrichting, luchtvering indien aanwezig en wielschade.
Remmen
Schijfcorrosie, remblok-/schijfvervanging, remvloeistofonderhoud en problemen met regeneratief remmen.
11. Service & onderhoud (EV)
De Q8 e-tron maakt geen gebruik van een conventioneel ICE-serviceschema. Exacte intervallen moeten worden afgeleid uit de markt-, modeljaar-, VIN- en Audi-documentatie – codeer nooit één globaal interval hard.
| Artikel | Typisch interval | Notities |
|---|---|---|
| Geplande EV inspectie/service | Volgens Audi VIN schema (vaak kalendergestuurd) | GEV / e-tron familie — niet PPE A6 of MEB Q4-intervallen. Bevestig handboek / dealersysteem. |
| Remvloeistof | Kalender (vaak ~24 maanden) | Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert. |
| 12V batterijtest | Elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomen | Belastingstest — gescheiden van de herkomst van het HV pakket. |
| Cabine/pollenfilter | Vaak ~12 maanden | Jaarlijkse gewoonte op de meeste EVs. |
| Banden en uitlijning | Regelmatig / elke onderhoudsbeurt | Zwaar EV + koppel — let op slijtage en efficiëntiewielen. |
| Remblokken / schijven / corrosie | Elke onderhoudsbeurt | Regen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie. |
| Koelmiddelcircuits / thermisch systeem | Volgens Audi schema | HV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk. |
| Inspectie van hoogspanningssysteem | Per Audi schema/campagne | Geautoriseerde EV-technicus — registreer waarschuwingen en reparaties. |
| Software / MMI / ADAS controleren | Tijdens service of wanneer daarom wordt gevraagd | Registreer versie + datum in Digital Service History. |
| Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden) | Eigenaar / dealer / derde partij | Afzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”. |
Service-intervallen en inspectievereisten variëren per markt, modeljaar en afgeleide versie. Controleer altijd het VIN-specifieke Audi onderhoudsschema.
12. EV batterijstatus en herkomst
Batterijstatus is een speciale herkomstcategorie voor Q8 e-tron / e-tron. Maak onderscheid tussen de specificaties van de fabrikant, de gemeten batterijstatus en het geschatte bereik.
- SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testtype/aanbieder, softwareversie
- Gemeten capaciteit, HV werk, batterijmodule werk, koelsysteem werk
- Garantiestatus, HV waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties
- Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack
Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. De laadgegevens moeten gescheiden blijven van de onderhoudsstempels van de werkplaats.
13. Inspectie & rijklaarheid
Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, Amerikaanse staatssystemen en andere lokale regels.
- Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
- Gebruik de marktselector voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
- EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van de banden, remmen) zijn nog steeds van belang bij inspectie
Bevestig de vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig.
14. Terugroepacties en campagnes
- Controleer VIN op officiële Audi/nationale veiligheidsportals voor uw markt
- Log campagnenummer, datum, kilometerstand, dealer/werkplaats, voltooide werkzaamheden en ondersteunende documenten
- Ga er niet van uit dat een campagne uit één markt geldt voor elke e-tron wereldwijd
Informatie over terugroepacties moet VIN- en marktbewust zijn. Presenteer geen generieke internetlijst als bewijs dat het om een specifiek voertuig gaat. Maak voor een EV onderscheid tussen batterijgerelateerde campagnes, laadsysteem-, software-, ADAS-, veiligheids- en hoogspanningscampagnes.
15. Officiële bronnen
Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met Audi AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie. VIN-specifieke informatie heeft voorrang op generieke modelinformatie.
- Audi MediaCenter — Q8 e-tron technische informatie
- Audi UK — Onderhoud
- GOV.UK — Controleer terugroepacties van voertuigen
- Gebruikershandleiding en dealerservicesysteem voor uw VIN — passend bij modeljaar en markt
- mijnAudi en Audi Oplaadservice / lokale netwerken (marktspecifiek)
- Regionale Audi-websites voor garantie- en batterij-informatie
16. Een gebruikte Q8 e-tron / e-tron kopen
- Identiteit: VIN · modeljaar · markt · Q8 50 / 55 / SQ8 · SUV / Sportback · batterijformaat · e-tron versus Q8 hernoemingstijdperk
- Batterij: gezondheidsbewijs, diagnostisch rapport, HV waarschuwingen, oplaadgeschiedenis, garantie, eerdere HV reparaties
- Opladen: AC/DC test, connector, kabels, fouten, waargenomen vermogen
- Elektrisch: 12V-leeftijd, waarschuwingsgeschiedenis, MMI, mijnAudi, softwareversie
- Chassis: banden, slijtage, uitlijning, ophanging, stuurinrichting, remmen
- ADAS: camera's/radar/ultrasoon getest indien aanwezig · kalibratiegeschiedenis na relevante reparaties
- Documenten: servicegeschiedenis, facturen, terugroepacties, inspecties, bewijs van batterijstatus, oplaadapparatuur, eigendomsdocumentatie
17. Heb je een Q8 e-tron? Bescherm de verkoopwaarde
Een sterk Q8 e-tron herkomstrecord kan bestaan uit VIN, eigendomsdata, kilometerstand, oplaadgeschiedenis, batterijstatusrapporten, servicebezoeken, software-updates, terugroepacties, inspecties, banden, remmen, ongevals-/reparatiedocumentatie, oplaadapparatuur, foto's en facturen. Ken uw Q8 e-tron. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.
- Voeg Q8 e-tron toe aan Garage — gratis digitaal eigendomsrecord
- Registreer de batterijstatus, oplaadgeschiedenis en software/OTA-versies
- Houd onderhoud, inspecties, reparaties en terugroepacties bij met facturen
- Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar
Generaties en platforms
Audi e-tron (2018–2022)
Electric drive
Q8 e-tron (2022–2025)
Electric drive
Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.
DC / AC oplaadprestaties
Piek DC (150 of 170 kW) is afhankelijk van derivaat, batterijtemperatuur, voorconditionering en capaciteit van de lader. Onderbrekingen en sessies die langzamer zijn dan de krantenkoppen zijn veel voorkomende eigendomsthema’s: logvoorwaarden, niet alleen kW-claims.
Batterijstatus en bereikvariatie
Het bereik varieert afhankelijk van de snelheid, temperatuur, wielen, belasting en HVAC. Leid SoH niet alleen af op basis van een enkele rit of de actieradiusweergave; houd de diagnoses van de fabrikant, tests door derden en schattingen van de eigenaar gescheiden.
Software / MMI / mijnAudi
Infotainment, navigatie, ADAS-kalibratie en digitale diensten evolueren met software. Registreer versie, datum en eventuele dealer- of OTA-updates bij het diagnosticeren van eigenaardigheden.
12V extra batterij
Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij.
Luchtvering (indien aanwezig)
Defecten aan compressoren en zakken zijn duur. Reparaties op factuurbasis met kilometerstand verslaan vage dealerstempels.
Gidsen en checklists
Meer Audi-modellen
Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.
Veelgestelde vragen
Is Q8 e-tron dezelfde auto als Audi e-tron?+
Het is de directe evolutie van de oorspronkelijke Audi e-tron-familie. Audi hernoemde het bijgewerkte model Q8 e-tron voor het modeljaar 2023.
Welke batterijformaten had hij?+
Bijgewerkt Q8 50: 95 kWh bruto / 89 kWh netto. Q8 55 en SQ8: 114 kWh bruto / 106 kWh netto. Vroege e-tron 55-documentatie specificeert ongeveer 95 kWh bruto / ~86 kWh netto — bevestig VIN.
Hoe snel kan het opladen?+
Tot 150 kW DC voor Q8 50 en tot 170 kW voor Q8 55/SQ8. AC is standaard 11 kW, waarbij 22 kW optioneel is, afhankelijk van de specificatie. Audi stelt ongeveer 31 minuten voor 10–80% onder geschikte HPC-omstandigheden voor Q8 50/55.
Hoe ver kan het reizen? De gepubliceerde __TOK2__-cijfers van+
Audi voor het bijgewerkte bereik omvatten de Q8 55 SUV tot 582 km en Sportback tot 600 km. Het bereik in de echte wereld varieert afhankelijk van de omstandigheden.
Is het vierwielaandrijving?+
Ja. De Q8 e-tron-serie maakt gebruik van Audi elektrische quattro. SQ8 gebruikt drie motoren (één voor, twee achter).
Wordt Q8 e-tron nog steeds geproduceerd?+
Nee. In de rapportage van Audi voor 2024 staat dat de productie van Brussels eind februari 2025 eindigde.
Q8 e-tron-eigenaar discussies
Laatste gesprekken van Audi Q8 e-tron-eigenaren in de club.
Nog geen discussies voor de Q8 e-tron. Wees de eerste eigenaar die begint!
Stel een vraag / Plaats een fotoWord lid van de Audi Owners Club community
Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.