Owners Club · Digitale servicegeschiedenis
Audi A6 e-tron Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst
Hulpbron van onafhankelijke eigenaren. Deze pagina is geproduceerd door The Owners Club en is niet gelieerd aan, onderschreven door of gesponsord door Audi AG of Audi UK. De onderstaande informatie is verzameld uit openbare bronnen en moet worden bevestigd in het handboek van uw voertuig (VIN) of bij een geautoriseerde dealer voordat u werkzaamheden boekt. De A6 e-tron is het volledig elektrische executive model van Audi op de Premium Platform Electric (PPE) – geïntroduceerd in 2024 naast de carrosserievarianten Sportback en Avant, met S6-derivaten. Beschouw hem als een aparte elektrische A6-familie, niet als een elektrische versie van de vorige A6 met verbranding.
Bezit een A6 e-tron? Bouw een digitaal dossier op van de batterijstatus, oplaadgeschiedenis, servicegebeurtenissen, software/OTA-updates en eigendomsdocumenten. Het sterkste productpad hier is EV kennis → batterij- en oplaadgegevens → digitale servicegeschiedenis → herkomst → Transfer Pack.
Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match Audi A6 e-tron Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Laatste A6 e-tron nieuws
Bijgewerkt 2026- Wereldwijde leveringen / modelupdateGlobaal
A6 e-tron breidt het EV bereik van Audi uit
Audi meldde dat de A6 e-tron een van de belangrijkste nieuwe elektrische modellen van het merk was en in 2025 wereldwijd ongeveer 37.000 voertuigen afleverde.
2025Wereldwijde leveringen
- RegionaalUK markt
Het huidige A6 e-tron-bereik reikt tot 468 mijl in de UK
Audi De huidige modelinformatie van UK vermeldt de A6 Sportback e-tron met een maximaal officieel bereik van maximaal 760 km, afhankelijk van de afgeleide en specificatie. De A6 Avant e-tron wordt vermeld met een lager maximaal bereik vanwege zijn carrosserieconfiguratie.
2026Audi UK →
- TechnischUK / Europa
A6 e-tron gaat verder als Audi's langetermijnmanager EV Het huidige __TOK6__-assortiment van
Audi biedt nog steeds A6 Sportback e-tron, A6 Avant e-tron, S6 Sportback e-tron en S6 Avant e-tron. De familie maakt gebruik van een batterijarchitectuur van 800 volt en ondersteunt DC opladen tot 270 kW op toepasselijke derivaten.
2026UK / Europa
Lees eerst — EV eigendomsframing
Voor A6 e-tron zijn de belangrijkste eigendomsgegevens batterij, opladen, bereik eerlijkheid, thermisch beheer, software, 12V, hoogspanningssystemen, servicegeschiedenis, oplaadgeschiedenis, batterijstatus, terugroepacties en marktspecifieke specificaties. Kopieer geen ICE A6-servicechecklist naar deze auto.
1. Generaties en platform
A6 e-tron - eerste generatie (2024-heden)
Eerste productie-A6-familie op de PPE elektrische architectuur van Audi, gedeeld met de Q6 e-tron-familie. 800 volt hoogspanningsarchitectuur, lithium-ionbatterij onder de vloer, snel DC opladen, geavanceerd thermisch beheer en regeneratief remmen. Geen technische voortzetting van de verbranding A6 C8.
Marktnaamgeving, apparatuur en exacte output variëren. Koppel de cijfers voor vermogen, accu, actieradius en opladen altijd aan derivaat, modeljaar en markt — bevestig VIN.
2. Carrosseriestijlen
A6 Sportback e-tron
Meest aerodynamische A6 e-tron carrosserie. Audi UK vermeldt momenteel maximaal 468 mijl aan officieel bereik voor de A6 Sportback e-tron, afhankelijk van de afgeleide en specificatie.
A6 Avant e-tron
Praktijk van een stationwagen/wagen. Audi UK vermeldt momenteel maximaal 444 mijl aan officieel bereik voor de A6 Avant e-tron, afhankelijk van de afgeleide.
S6 Sportback e-tron
Prestatiegerichte Sportback met dubbele motor quattro. Audi UK geeft een officieel bereik weer van maximaal 411 mijl (afhankelijk van de afgeleide).
S6 Avant e-tron
Prestatiegerichte Avant met dubbele motor quattro. Audi UK geeft een officieel bereik van maximaal 394 mijl weer (afhankelijk van de afgeleide).
3. Batterij- en hoogspanningssysteem
Maak altijd onderscheid tussen brutocapaciteit en bruikbare/nettocapaciteit. Het exacte pakket is afhankelijk van het derivaat en de markt.
- Grotere verpakking: ongeveer 100 kWh bruto / 94,9 kWh netto · 800 volt architectuur · hoog vermogen DC
- Instappakketframing: ongeveer 83 kWh bruto / 75,8 kWh netto · DC tot ~225 kW op toepasselijke configuraties
- Geïntegreerde lithium-ionbatterij onder de vloer met intelligent thermisch beheer
- Registreer de garantiestatus, SoH-diagnostiek, HV-waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties als afzonderlijke herkomst – leid de gezondheid nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik
De gegevens over het genereren van chemie en de laadcurve moeten afkomstig zijn uit de Audi-documentatie voor de VIN — verzin hier geen pakketchemie.
4. Aandrijflijnen
Alleen elektrische aandrijving. De onderstaande resultaten weerspiegelen het Europese introductiekader van Audi voor 2024, waar aangegeven – bevestig modeljaar en markt.
A6 e-tron (invoer / RWD)
Achterwielaandrijving. Europese introductieframe: ongeveer 210 kW (tot ~240 kW met Launch Control), 0–100 km/u ≈6,0 s, 83/75,8 kWh pakket, DC tot ~225 kW, groot WLTP bereik op Sportback in originele Duitse specificatie (tot ~627 km - met marktlabel).
A6 e-tron prestatie (RWD)
Configuratie met achterwielaandrijving voor lange afstanden. Lanceringsframe: ongeveer 270 kW (tot ~280 kW Launch Control), 0–100 km/u ≈5,4 s, grotere batterij, snel opladen.
A6 e-tron quattro
Vierwielaandrijving met dubbele motor. Lanceringsframe: ongeveer 315 kW (tot ~340 kW Launch Control), 0–100 km/u ≈4,5 s, 100/94,9 kWh pakket.
S6 e-tron
Krachtige dubbele motor quattro. Audi vermeldt ongeveer 370 kW (tot ~405 kW Launch Control), 0–100 km/u ≈3,9 s, 94,9 kWh netto, ~240 km/u topsnelheid.
Exacte vermogens, bereik en uitrusting zijn modeljaar- en marktspecifiek. Gebruik de marktselector voor regionale framing – behandel het blad van één land niet als mondiaal.
5. Opladen
- AC opladen: maximaal 11 kW op huidige UK-configuraties (bevestig ingebouwde oplader op VIN)
- DC opladen: tot ~225 kW bij configuraties met kleinere batterijen; tot ~270 kW bij configuraties met hogere capaciteit
- Audi UK geeft ongeveer 21 minuten aan voor 10–80% DC opladen op toepasselijke 270 kW configuraties
- Onder geschikte omstandigheden heeft Audi verklaard dat er in ongeveer 10 minuten ongeveer 260 km actieradius kan worden toegevoegd met de oorspronkelijke oplaadconfiguratie met hoger vermogen
- De werkelijke prestaties zijn afhankelijk van SoC, batterijtemperatuur, oplaadcapaciteit, preconditionering, omgevingstemperatuur, station- en voertuigsoftware
Loghome wallbox, AC/DC sessies, duur, provider en gepland opladen afzonderlijk van werkplaatsservicestempels - de oplaadgeschiedenis is EV herkomst.
6. Bereik — WLTP versus in de echte wereld
Maak altijd onderscheid tussen het officiële testbereik en de afstand in de echte wereld. Officiële cijfers zijn geen gegarandeerde reisafstanden.
- A6 Sportback e-tron (Audi UK): tot 468 mijl officieel
- A6 Avant e-tron (Audi UK): tot 444 mijl officieel
- S6 Sportback e-tron (Audi UK): tot 411 mijl officieel
- S6 Avant e-tron (Audi UK): tot 394 mijl officieel
Het bereik wordt beïnvloed door snelheid, temperatuur, weer, wiel-/bandspecificatie, belasting, HVAC, rijstijl, batterijtemperatuur, SoC en opties. Verzin geen cijfers van andere markten uit UK-bladen.
7. Recuperatie en remmen
Regeneratief remmen en uitrollen zijn kernkenmerken van EV eigendom. Audi geeft aan dat de recuperatie kan worden aangepast (inclusief stuurpeddels), kan werken tijdens remmen en uitrollen, met maximaal ongeveer 220 kW recuperatievermogen mogelijk, en remmenging voor pedaalgevoel. Leg regeneratie uit als energieterugwinning – en niet als traditioneel remmen op de motor.
8. Eerlijke pro's
- Zeer groot officieel bereik op geselecteerde Sportback-derivaten
- 800 volt architectuur en hoog DC oplaadvermogen
- Sportback aerodynamische efficiëntie plus praktische Avant optie Keuze uit
- Achterwielaandrijving en quattro, plus krachtige S6-versies
- Platte batterijverpakking en geavanceerd thermisch beheer
- Premium EV positionering over lange afstanden met moderne digitale architectuur
9. Eerlijke nadelen / dingen om te overwegen
- De oplaadprestaties zijn sterk afhankelijk van de batterijtemperatuur en de capaciteit van de oplader
- Openbaar opladen met hoog vermogen is alleen nuttig als er een compatibele infrastructuur bestaat
- Specificatie en bereik variëren aanzienlijk per afgeleide en wielen/opties
- EV eigendom hangt sterker af van software en thermische beheersystemen
- Hoogspanningscomponenten vereisen gespecialiseerd onderhoud; premium reparatiekosten kunnen aanzienlijk zijn
- De batterijstatus kan niet alleen op basis van het bereik worden beoordeeld; de marktlaadnormen kunnen verschillen
10. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies: dit zijn thema's die eigenaren kunnen documenteren in onderhoudsdocumenten, workshops, forums of eigendomsrapporten. Behandel ze niet als bevestigde defecten, tenzij ondersteund door documentatie van de fabrikant, terugroepacties of betrouwbaar technisch bewijsmateriaal.
Opladen
DC-prestaties versus piekpieken, oplaadonderbrekingen, AC-gedrag, gepland opladen, thuiswallbox-communicatie en compatibiliteit met openbare opladers.
Batterij
Bereikvariatie, SoC-gedrag, batterijtemperatuur, waargenomen gezondheid en gedrag op het gebied van thermisch beheer: houd diagnostiek gescheiden van ritschattingen.
Software
Infotainment, voertuigsoftware, OTA updates, smartphone-integratie, navigatie en digitale diensten.
12V-systeem
Laagspanningsaccuconditie, waak-/slaapgedrag en elektrische hulpsystemen — zwakke 12V kan HV-fouten nabootsen.
ADAS
Camera-/radarkalibratie, waarschuwingen voor bestuurdersassistentie en parkeersystemen na werkzaamheden aan de voorruit of bumper.
Klimaat en efficiëntie
Cabineverwarming, warmtepomp indien aanwezig, preconditioning en winterefficiëntie.
Vering / banden
Bandenslijtage bij zware EVs, compromissen tussen wiel- en bandefficiëntie, ophangingsgeluiden en uitlijning.
11. Service & onderhoud (EV)
Kopieer geen ICE-serviceschema naar een EV. Intervallen en inspectievereisten variëren per markt, modeljaar en afgeleide variant. Controleer altijd het VIN-specifieke Audi onderhoudsschema.
| Artikel | Typisch interval | Notities |
|---|---|---|
| Geplande EV inspectie/service | Volgens Audi VIN schema (vaak kalendergestuurd) | PPE — niet MEB Q4-intervallen. Bevestig handboek / dealersysteem. |
| Remvloeistof | Kalender (vaak ~24 maanden) | Vloeistof absorbeert vocht, zelfs wanneer regen de slijtage van de remblokken vermindert. |
| 12V batterijtest | Elke onderhoudsbeurt / eerder bij symptomen | Belastingstest — gescheiden van de herkomst van het HV pakket. |
| Cabine/pollenfilter | Vaak ~12 maanden | Jaarlijkse gewoonte op de meeste EVs. |
| Banden en uitlijning | Regelmatig / elke onderhoudsbeurt | Zwaar EV + koppel — let op slijtage en efficiëntiewielen. |
| Remblokken / schijven / corrosie | Elke onderhoudsbeurt | Regen kan ertoe leiden dat schijven te weinig worden gebruikt; inspecteer ze op corrosie. |
| Koelmiddelcircuits / thermisch systeem | Volgens Audi schema | HV en thermische lussen in cabines — specialistisch EV werk. |
| Inspectie van hoogspanningssysteem | Per Audi schema/campagne | Geautoriseerde EV-technicus — registreer waarschuwingen en reparaties. |
| Software / OTA controle | Tijdens service of wanneer daarom wordt gevraagd | Registreer versie + datum in Digital Service History. |
| Batterijstatus/diagnose (waar aangeboden) | Eigenaar / dealer / derde partij | Afzonderlijke herkomstgebeurtenis — niet “bereik ziet er goed uit”. |
Service-intervallen en inspectievereisten variëren per markt, modeljaar en afgeleide versie. Controleer altijd het VIN-specifieke Audi onderhoudsschema.
12. EV batterijstatus en herkomst
Batterijstatus is een speciale herkomstcategorie voor A6 e-tron. Onderscheid diagnostische resultaten van de fabrikant, door de eigenaar gerapporteerde bereikschattingen en batterijtests van derden.
- SoH % / diagnostisch rapport, datum, kilometerstand, testaanbieder
- Aantekeningen over oplaadgedrag en softwareversie tijdens testtijd
- Garantiestatus, HV waarschuwingen en batterijgerelateerde reparaties
- Bewaar documenten bij het voertuig voor wederverkoop / Transfer Pack
Leid de batterijstatus nooit alleen af op basis van het weergegeven bereik. De laadgegevens moeten gescheiden blijven van de onderhoudsstempels van de werkplaats.
13. Inspectie & rijklaarheid
Terminologie past zich aan per land – noem nooit de test van elke markt “MOT”. UK MOT, Spanje ITV, periodieke inspectie Polen/Hongarije, Turkije TÜVTÜRK, Amerikaanse staatssystemen en andere lokale regels.
- Registreer het lokale certificaat afzonderlijk van de dienststempels van de fabrikant
- Gebruik de marktselector voor de lokale systeemnaam en autoriteitslinks
- EV-specifieke items (HV isolatiewaarschuwingen, staat van de banden) zijn nog steeds van belang bij inspectie
Bevestig de vereisten voor de registratiemarkt van het voertuig.
14. Terugroepacties en campagnes
- Controleer VIN op officiële Audi/nationale veiligheidsportals voor uw markt
- Log campagne-ID, voltooiingsdatum en softwareversie na het werk
- Ga er niet vanuit dat een UK-campagne van toepassing is op elke PPE-auto wereldwijd
Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes kan variëren per markt, productiedatum, softwareversie en VIN. Maak voor een EV onderscheid tussen batterijgerelateerde campagnes, laadsysteem-, software-, ADAS-, veiligheids- en hoogspanningscampagnes. Beschouw een campagne uit één markt nooit als automatisch mondiaal.
15. Officiële bronnen
Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met Audi AG. Bevestig handleidingen, oplaad- en batterijvoorwaarden aan de hand van uw eigen documentatie.
- Audi UK — A6 Sportback e-tron
- Audi UK — A6 Avant e-tron
- GOV.UK — Controleer terugroepacties van voertuigen
- Gebruikershandleiding en dealerservicesysteem voor uw VIN — passend bij modeljaar en markt
- Audi Laadservice / lokale netwerken voor publieke laadtoegang (marktspecifiek)
- Regionale Audi-websites voor garantie- en batterij-informatie
16. Een gebruikte A6 e-tron kopen
- Identiteit: Sportback of Avant · A6 of S6 · modeljaar · accu · RWD/quattro · bekleding · markt · opties
- Batterij: gezondheidsrapport, garantie, oplaadgeschiedenis, HV waarschuwingen, software, thermische geschiedenis
- Opladen: AC/DC gedrag, kabel/poort, openbare geschiedenis, wallbox, gepland opladen, preconditioning
- Software: huidige versie, OTA, MMI, navigatie, smartphone-integratie, ADAS software
- Mechanisch: remmen, banden, ophanging, besturing, uitlijning, koeling, aandrijfmotoren, onderkant
- 12V: toestand, waarschuwingen, elektrische storingen, vervangingsgeschiedenis
- Documenten: facturen, servicegeschiedenis, oplaadgegevens, batterijrapporten, terugroepacties, garantie, inspecties, VIN-consistentie
17. Heb je een A6 e-tron? Bescherm de verkoopwaarde
Voor een EV is het eigendomsverhaal meer dan alleen kilometers. De staat van de batterij, de oplaadgeschiedenis, software, onderhoud en gedocumenteerde reparaties kunnen allemaal deel uitmaken van de herkomst van het voertuig. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast.
- Voeg A6 e-tron toe aan Garage — gratis digitaal eigendomsrecord
- Registreer de batterijstatus, oplaadgeschiedenis en software/OTA-versies
- Houd onderhoud, inspecties, reparaties en terugroepacties bij met facturen
- Bouw een Transfer Pack voor de volgende eigenaar
Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's
Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.
DC / AC oplaadprestaties
Piek DC (≈225 of ≈270 kW) is afhankelijk van derivaat, batterijtemperatuur, voorconditionering en capaciteit van de lader. Onderbrekingen en sessies die langzamer zijn dan de krantenkoppen zijn veel voorkomende eigendomsthema’s: logvoorwaarden, niet alleen kW-claims.
Batterijstatus en bereikvariatie
Het bereik varieert afhankelijk van de snelheid, temperatuur, wielen, belasting en HVAC. Leid SoH niet alleen af op basis van een enkele rit of de actieradiusweergave; houd de diagnoses van de fabrikant, tests door derden en schattingen van de eigenaar gescheiden.
Software / OTA / MMI
Infotainment, navigatie, ADAS-kalibratie en digitale diensten evolueren met software. Registreer versie, datum en eventuele dealer- of OTA-updates bij het diagnosticeren van eigenaardigheden.
12V extra batterij
Een zwakke 12V kan no-wake, waarschuwingen of oplaadproblemen veroorzaken, zelfs met een gezond HV-pakket. Belastingtest en vervanging van boomstammen afzonderlijk van de herkomst van de tractiebatterij.
Gidsen en checklists
Meer Audi-modellen
Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.
Veelgestelde vragen
Wat is de Audi A6 e-tron?+
De A6 e-tron is het volledig elektrische executive model van Audi, gebaseerd op de PPE (Premium Platform Electric) architectuur – niet op een A6 met verbranding en een batterij.
Welke batterij gebruikt de A6 e-tron?+
Afhankelijk van de afgeleide gebruikt Audi configuraties waaronder ongeveer 83 kWh bruto / 75,8 kWh netto en 100 kWh bruto / 94,9 kWh netto. Bevestig het pakket voor uw VIN.
Hoe snel kan de A6 e-tron opladen?+
Afhankelijk van het derivaat bedraagt de maximale DC-lading ongeveer 225 kW of 270 kW. Audi UK geeft momenteel ongeveer 21 minuten aan voor 10-80% op toepasselijke 270 kW-configuraties. AC is doorgaans maximaal 11 kW op de huidige UK-configuratie.
Hoe ver kan de A6 e-tron reizen?+
Het officiële (WLTP) bereik varieert per afgeleide. In Audi UK worden momenteel maximaal 468 mijlen vermeld voor de A6 Sportback e-tron en lagere maxima voor de Avant- en S6-versies. Dit zijn testcijfers – geen gegarandeerde afstanden in de echte wereld.
Heeft de A6 e-tron quattro?+
Geselecteerde versies maken gebruik van quattro vierwielaandrijving; andere versies maken gebruik van achterwielaandrijving. S6 e-tron gebruikt een quattro-configuratie met twee motoren.
Is de A6 e-tron dezelfde auto als de A6 met verbranding?+
Nee. De A6 e-tron is een afzonderlijke, op PPE gebaseerde elektrische familie. De verbranding A6 van Audi maakt gebruik van een andere technische architectuur.
A6 e-tron-eigenaar discussies
Laatste gesprekken van Audi A6 e-tron-eigenaren in de club.
Nog geen discussies voor de A6 e-tron. Wees de eerste eigenaar die begint!
Stel een vraag / Plaats een fotoWord lid van de Audi Owners Club community
Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.