Owners Club · Digitális szervizelőzmény
Volkswagen ID.7 Tourer Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és Provenance
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Volkswagen AG vagy a Volkswagen UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos viszonteladóval. A ID.7 Tourer a Volkswagen nagy elektromos túrakombinációja a MEB platformon – gyártás 2024-től –, amely a ID.3/ID.4/ID.5 felett helyezkedik el az ID személygépkocsik kínálatában. Megosztja a MEB műszaki családot a ID.7 limuzinnal/fastback-el, de megtart egy különálló tulajdonosi klubközpontot.
Van egy ID.7 Tourer? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Volkswagen ID.7 Tourer Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb ID.7 Tourer hírek
Frissítve 2026- Globális fejlesztés / műszakiGlobális
ID.7 Pro S távolsági csomag
Pro S hozza a 86 kWh nettó / 91 kWh bruttó akkumulátorosztályt körülbelül 690 km-ig WLTP (Tourer alapító váz) és körülbelül 200 ____TOK verzió megerősítése___DCTOK4__ és piaclap.
2024–Globális / műszaki
- MűszakiGlobális
ID.7 GTX Tourer A
GTX kétmotoros 4MOTION-t ad hozzá, körülbelül 250 kW / 340 PS és 0–100 km/h sebességgel, körülbelül 5,4 másodperc alatt a specifikációtól függően – továbbra is a 86__ __TOK-osztályú akkumulátorral.
2024–Műszaki
- Globális fejlesztés / műszakiGlobális
Hatékonysági demonstráció (nem hitelesített állítás)
Volkswagen 941 km-t regisztrált egy hatékonysági teszt során szabványos ID.7 Pro S mellett, ami jóval meghaladja a WLTP értéket – ez egy teszteredmény, nem pedig a Tourer tulajdonosi tervezés hitelesített hatótávolsága.
Közzétett tesztGlobális / műszaki
Először olvassa el – MEB elektromos ingatlan tulajdonjogának meghatározása
A ID.7 Tourer esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftver/infotainment generálás, a hőkezelés, a 12V, a nagyfeszültségű rendszerek, a fékek/gumik, a csomagtér állapota, a szerviztörténet, a visszahívások és a piacspecifikus specifikációk. Ne egyesítse ezt a hubot a ID.7 szalon oldalával. Ne kezelje a UK mérföldadatokat globális Tourer specifikációként.
1. Generációk és platform
Első generáció – 2024–jelenleg (MEB)
Egy termelési generáció a The Owners Club V1 taxonómiához. A ID.7 Tourer a Volkswagen nagy elektromos túrakombinációja a MEB-on: padlóra szerelt nagyfeszültségű akkumulátor, hátsó elektromos hajtás Pro / Pro S-on, kétmotoros 4MOTION GTX-on, egysebességes redukció. A Procsatorna szakaszai (Pro → Pro S → GTX) ebben az első generációban helyezkednek el – nem külön generációk.
A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse a teljesítmény, az akkumulátor, a hatótáv és a töltési adatokat a származékhoz, a modellévhez és a piachoz – erősítse meg a VIN. Kapcsolódó járművek: ID.7 limuzin/fastback megosztva MEB architektúra, akkumulátor-/hajtáslánc-családok a legmagasabb VCE-relevancia szerint – a hubok külön maradnak; soha ne vegye fel az alkatrészek azonosságát. Az ID.5 / ID.4 / ID.3 MEB relevanciával is megjelenhet.
2. Testi stílus
Elektromos kombi / Tourer
Ötajtós BEV kombi dedikált csomagolással és poggyászkapacitással, miközben megosztja a MEB műszaki családot a ID.7 fastback/szalonnal. A jelenlegi UK műszaki vázszerkezet körülbelül 4961 mm-es hosszúságot, 2971 mm-es tengelytávot és körülbelül 605 literes poggyászt ír le, öt utassal pedig körülbelül 1714 literre bővül lehajtott ülésekkel – piaci/MY jelzéssel; megerősítése VIN.
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Mindig különböztesse meg a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól. Alapító keretezés: Pro 77 kWh net; Pro S és GTX 86 kWh nettó / 91 kWh bruttó (13 akkumulátormodul a 86 kWh osztályon).
- Pro — 77 kWh nettó osztály (túraakkumulátor elindítása)
- Pro S — 86 kWh nettó / 91 kWh bruttó — hatékonyság-központú hosszú távú változat
- GTX — 86 kWh nettó kétmotoros 4MOTION csomagosztály
- Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra csak a megjelenített hatótávból
Az akkumulátorkódoknak, a kémiai generálásnak és a töltési görbe részleteinek a Volkswagen dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz – ne találjon ki egyetlen univerzális „ID.7 Tourer akkumulátorméretet” a dokumentált 77/86 kWh osztályon túl.
4. Származékok és hajtásláncok
Pro / Pro S: hátsó villanymotor, hátsókerék-hajtás, egysebességes csökkentés — a Volkswagen hozzávetőleg 210 kW / 545 Nm a jelenlegi Nm_______TOK /_____TOK /_____TOK /_____TOK. GTX: első + hátsó motorok, elektromos AWD (4MOTION). Az alábbi kimenetek Volkswagen-dokumentált keretezésűek – gondosan jelölje meg a piacot; erősítse meg a modellévet és a VIN.
Pro — 77 kWh
Indítsa el a túraszármazékot 77 kWh nettó akkumulátorral és körülbelül 210 kW / 286 PS hátsó elektromos hajtással. A UK példák közé tartozik a Pro Match Plus keretezés körülbelül 371 mérföldig WLTP – piaci címkével; megerősítése VIN.
Pro S — 86 kWh
Hosszú távú derivált 86 kWh nettó / 91 kWh bruttó akkumulátorral, kb. 210 kW / 286 PS hátsó meghajtással, kb. 690 km-ig és WLTP_______majdig 199–200 kW DC a vonatkozó változatokról. UK Pro S Match Plus keretezési listák körülbelül 422 mérföldig – piaci címkével; megerősítése VIN.
GTX — 86 kWh · 4MOTION
Teljesítményű zászlóshajó kettős motorral 4MOTION: körülbelül 250 kW / 340 PS · 545 Nm · 0–100 km/h körülbelül 5,4–5,5 s - 4 kmTOK-ig (alapító keret) · legfeljebb körülbelül 199–200 kW DC. UK GTX Plus 4MOTION keretezési listák körülbelül 357 mérföldig – piaci címkével; megerősítés VIN.
A pontos teljesítmény, a választék és a felszereltség típus- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.
5. Töltés
- Pro 77 kWh: legfeljebb körülbelül 185 kW DC a megfelelő UK konfigurációkon
- Pro S 86 kWh: legfeljebb körülbelül 199 kW DC a megfelelő verziókban
- GTX 86 kWh: körülbelül 199–200 kW DC a megfelelő verziókban
- AC: általában 11 kW a fedélzeten – erősítse meg a piacot/specifikációt
- Volkswagen körülbelül 26–28 percet idéz a 86 kWh akkumulátor 10–80%-ára megfelelő körülmények között
- A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ
Rönkházi faliszekrény, AC/DC munkamenetek, időtartam, szolgáltató és megszakítások a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve – a töltési előzmények EV származásúak.
6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest
Mindig meg kell különböztetni a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. A hivatalos adatok nem garantált távolságok.
- Pro: durván 590 km-es osztály a konfigurációtól függően – erősítse meg a VIN lapot
- Pro S: körülbelül 690 km-ig WLTP (alapító Tourer keretezés)
- GTX: körülbelül 584 km-ig WLTP (alapító keret)
- UK példák (mérföld): Pro Match Plus ~371-ig · Pro S Match Plus ~422-ig · GTX Plus 4MOTION ~357-ig — UK konfigurációs példák, nem globális specifikációk
- A hatótáv az akkumulátortól, a kerekektől, a gumiabroncsoktól, a sebességtől, a hőmérséklettől, HVAC, terheléstől, vezetési stílustól és az akkumulátor öregedésétől függ
Ne találjon ki más piacok adatait egy ország lapjáról. A megjelenített tartomány nem az akkumulátor állapotának mérése. A hatékonysági demonstrációs eredmények (pl. WLTP feletti hosszú tesztfutások) nem hitelesített tartománykövetelések.
7. GTX Tourer
ID.7 GTX Tourer a kétmotoros 4MOTION teljesítmény származéka: kb. 250 kW / 340 PS, 86 kWh hozzávetőlegesen és ___5_4 km-ig_4 Km. 200 kW DC a vonatkozó előírásokról. A GTX-specifikus futómű-hangolás, a kerékcsomagok és a nagy teljesítményű abroncsok befolyásolják a hatékonyságot és a tulajdonlási költségeket – naplózza a gumiabroncs-/fékválasztást a származás alapján.
8. Rekuperáció és fékezés
A regeneratív fékezés lassítás közben visszanyeri az energiát, és koordinálja az elektromos és súrlódó fékezést. A Regen csökkenti a hagyományos fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, betétek, féknyergek, folyadékok, vezetékek és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVakban továbbra is tárcsakorrózió alakulhat ki, ha súrlódó fékeket ritkán használnak.
9. Szoftver és infotainment
- Szoftververzió, infotainmentverzió, navigációs verzió, OTA/kereskedő frissítési dátumok és kampányazonosítók követése
- A kulcsfontosságú technológiák közé tartozhat a 15 hüvelykes infotainment, a kiterjesztett valóság HUD, a Travel Assist, a Park Assist és az IQ.LIGHT – a felszerelés piac-/felszerelésfüggő
- A töltési kampányok és a navigációs adatbázis-frissítések dátumokkal szerepelnek az előzményekben
A szoftver a hosszú távú Tourer hatékonyságának és töltésének alapvető tulajdonosi összetevője. Gondosan kövesse nyomon a verziókat és a kampányokat.
10. Hőgazdálkodás
- Az akkumulátor hűtési hibáinak, a töltési hőmérsékletre vonatkozó figyelmeztetések és az előkondicionálási viselkedés naplózása
- Kövesse nyomon a hőszivattyú állapotát, ha van, és HVAC/fűtési hibákat külön a HV csomagtól SoH
- A hőkezelési javítások a szervizelőzményekhez tartoznak a munkaidőben érvényes szoftververzióval
A hőkezelés befolyásolja az akkumulátor teljesítményét, a töltési sebességet, a hatótávolságot, a motor teljesítményét, a kabinfűtést és a DC munkameneteket. A ID.7 Tourer különösen a szoftvertől és a hőkezeléstől függ a hosszú távú hatékonyság érdekében.
11. Belső és kényelem
A túra-orientált felszerelések között szerepelhet intelligens automata klímaberendezés, masszázsülések, wellness-funkciók és AR HUD – a pontos felszereltség a piactól és a berendezéstől függ. A kényelmi funkciók nem helyettesítik az akkumulátor/töltés eredetét.
12. ADAS és segítség
Travel Assist, Park Assist és a kapcsolódó rendszerek tulajdonosi témák – a kalibráció, a kamera/radar állapota és a szoftververzió számít a szélvédőn vagy a lökhárítón végzett munka után. A ADAS kampányokat a mechanikus szervizbélyegzőktől elkülönítve naplózza.
13. Felfüggesztés, kerekek és fékek
Kiszereléstől függően: standard felfüggesztés, DCC, progresszív kormányzás, nagy hatékonyságú vagy teljesítményű kerékcsomagok és GTX-specifikus futómű-hangolás. Lánctalpas abroncsok, beállítás, féktárcsák/fékbetétek, felfüggesztés és kormányzás – a nagy gumiabroncsok befolyásolhatják a hatékonyságot és a költségeket.
14. Őszinte profik
- Kiváló távolsági EV ingatlan koncepció
- Erős aerodinamikai hatékonyság egy nagy túraautó számára
- 77 / 86 kWh akkumulátorválaszték (Pro / Pro S / GTX)
- Körülbelül 690 km-ig WLTP Pro S keretezés
- Körülbelül 199–200 kW DC a megfelelő verziókban
- Kényelmes túrakarakter GTX teljesítményopcióval
- Erős MEB ökoszisztéma és kapcsolódó járművek kontextus a ID.7 limuzinnal
15. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni
- Nagy és nehéz
- Specifikáció eltérések a piacok és a modellévek között
- Szoftver összetettsége
- A valós autópálya tartomány WLTP alatt
- A nagy gumiabroncsok befolyásolhatják a hatékonyságot és a csereköltséget
- A nagyfeszültségű javításokhoz speciális felszerelésre van szükség
16. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a vitakategóriákat a tulajdonosok dokumentálhatják. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.
Infotainment
Képernyő viselkedése, kapcsolat, navigáció és frissítési furcsaságok.
OTA / szoftver
Járműszoftver, OTA kampányok, töltőszoftverek és navigációs adatbázis-verziók.
Töltés
DC teljesítmény a főcímcsúcsokhoz képest, előkondicionálás, AC viselkedés, nyilvános töltővel való kompatibilitás és munkamenet-megszakítások.
Akkumulátor-előkészítés
Előkondicionálás a DC ülések előtt – különösen téli távolsági használat esetén.
12V rendszer
Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés és kiegészítő elektromos rendszerek – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.
HVAC / hőszivattyú
Fülkefűtés, a hőszivattyú állapota, ahol fel van szerelve, és a hőkomfort a választékkal szemben.
Travel Assist
ADAS viselkedés, kalibrálás az üveg/lökhárító munka után és a szoftver verziója.
Gumiabroncsok és kerekek
Kopás, terhelés/sebesség besorolás, hatékonyság vs teljesítmény csomagok és GTX kombinációk.
Fékek
Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.
Felfüggesztés
DCC / standard lengéscsillapítók, perselyek, beállítás és Tourer terhelési viselkedés.
Tartomány
Autópálya vs WLTP, téli hatótáv és nagy kerekek hatékonysága – tartsa elkülönítve az utazási becsléseket a SoH diagnosztikától.
17. Szerviz és karbantartás (EV)
Ne másoljon ICE-szolgáltatási ütemtervet egy EV-ra. Az intervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak – mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Volkswagen karbantartási ütemtervet.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz | Volkswagen VIN ütemterv szerint (gyakran naptár által vezetett) | MEB ID. family – nem ICE Fix 9300 mérföldes ciklus. UK: ID. family ellenőrzés 2 évente futásteljesítmény-korlátozás nélkül normál használat mellett – erősítse meg a kézikönyvet. |
| Fékfolyadék | naptár (gyakran ~24 hónap) | A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását. |
| 12V akkumulátorteszt | Minden szerviz / tünet esetén hamarabb | Load-test – külön a HV csomag eredetétől. |
| Kabin / pollenszűrő | Gyakran ~12 hónap | A legtöbb EV éves szokása. |
| Gumiabroncsok és beállítás | Rendszeres / minden szolgáltatás | Fordítónyomatékban gazdag EV kombi – karóra kopás- és terhelési besorolása; A GTX teljesítményű gumiabroncsok növelik a terhelést. |
| Fékbetétek / tárcsák / korrózió | Minden szolgáltatás | A Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót. |
| Felfüggesztés és kormánymű | Minden szolgáltatás / szükség szerint | Csillapítások, perselyek, beszabályozás, DCC / progresszív kormányzás, ahol van – napló számlákkal. |
| Hűtőkörök / hőrendszer | Volkswagen ütemterv szerint | HV és kabin hőhurkok — EV szakirányú munka; naplózza az előkondicionálási hibákat. |
| A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzése | Volkswagen ütemezésenként / kampányonként | Jogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat. |
| Szoftver / OTA ellenőrzés | Szervizben vagy kérésre | Rekordverzió + dátum Digital Service History-ban. |
| Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van) | Tulajdonos / kiskereskedő / harmadik fél | Külön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”. |
| Töltőrendszer / port / kábel | Minden szolgáltatás / szükség szerint | AC/DC viselkedési megjegyzések a töltési előzményekhez tartoznak. |
A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Volkswagen karbantartási ütemtervet.
18. EV akkumulátor egészsége és származása
Az akkumulátor állapota a ID.7 Tourer első osztályú származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.
- SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
- A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftververzió a tesztidőben
- Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
- Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack
Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.
19. Átvizsgálás és műszaki állapot
A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.
- Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
- Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
- EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés, csomagtér sérülése) még mindig számítanak az ellenőrzéskor
Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.
20. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos Volkswagen / nemzeti biztonsági portálokon
- A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
- Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden ID.7 Tourer-ra vonatkozik világszerte
A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változhat. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.
21. Hivatalos források
A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Volkswagen AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A kitalált mélyhivatkozásokkal szemben előnyben részesítse a VIN-specifikus Volkswagen Felhasználói kézikönyv keresését.
- Volkswagen Használati útmutató — VIN-specifikus keresés és modell/év kiválasztása (használja a Volkswagen hivatalos kézikönyvrendszerét az Ön piacán)
- Volkswagen műszaki/modellinformációk a specifikációkhoz, a töltéshez, az akkumulátorhoz, a hatótávolsághoz és a felszereléshez
- Regionális kormányzati visszahívási adatbázisok (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/nemzeti rendszerek)
22. Használt ID.7 Tourer vásárlása
- Identitás: VIN · modellév · származék (Pro / Pro S / GTX) · meghajtó (RWD vs 4MOTION) · akkumulátorosztály (77 vs 86 kWh) · importálás
- Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások/cserék
- Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus, csatlakozó/fedél, kábelek, töltési előzmények, előkondicionálási viselkedés
- Alváz: gumik, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormányzás beállítása, kombi terheléstörténet
- Elektromos: 12V, tárolt hibák, kijelzők, kamerák, ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
- Szoftver: verzió, infotainment, OTA/kereskedő kampányok, navigáció, kapcsolt szolgáltatások
- Dokumentumok: Volkswagen szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok, kézikönyvek, eredeti kábelek
23. Van egy ID.7 Tourer? Proellenőrzi a viszonteladási értékét
Egy EV túrabirtok esetében a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftverek, a szervizelés, a fék/gumiabroncs-nyilvántartás és a dokumentált javítások mind a jármű eredetének részévé válhatnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
- A ID.7 Tourer hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
- Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és a szoftver/OTA verziókat
- Pályaszerviz, ellenőrzések, javítások, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
- Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
DC / AC töltési teljesítmény
A DC csúcsértéke akkumulátoronként változik (Pro 77 kWh ~185-ig kW DC; Pro S / GTX 86 kWh-2 0_9_9-ig DC a vonatkozó verziókon). A megszakítások és a címsornál lassabb munkamenetek gyakori tulajdonosi témák – naplózási feltételek, nem csak kW követelések.
Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása
A hatótávolság a sebességtől, a hőmérséklettől, a kerekektől, a terheléstől és a HVAC függvényében változik. Ne következtessen SoH-ra egyetlen útból vagy a hatótávolság-kijelzésből – tartsa külön a gyártói diagnosztikát, a harmadik féltől származó teszteket és a tulajdonosi becsléseket.
Szoftver / OTA / infotainment
Az információs és szórakoztató rendszer generálása, navigációja, ADAS kalibrálása és a kapcsolódó szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. Rögzítse a verziót, a dátumot és a kereskedőket vagy a OTA frissítést a furcsaságok diagnosztizálása során – a Tourer hosszú távú használata különösen érzékeny a termikus és a szoftver állapotára.
12V kiegészítő akkumulátor
A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. Terhelési teszt és rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.
Útmutatók és ellenőrző listák
További Volkswagen modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A Volkswagen ID.7 Tourer teljesen elektromos?+
Igen. A ID.7 Tourer akkumulátoros elektromos kombi belső égésű motor nélkül – hátsó elektromos hajtás Pro / Pro S; A GTX kétmotoros elektromos összkerékhajtást (4MOTION) használ.
A ID.7 Tourer a MEB-on alapul?+
Igen. A ID.7 Tourer a Volkswagen Modular Electric Drive Matrix (MEB) platformját használja – padlóra szerelt nagyfeszültségű akkumulátort, egysebességes redukciós hajtóművet és elektromos specifikus csomagolást.
A Pro hátsókerék-hajtású? GTX AWD?+
Igen. A Pro és a Pro S hátsókerék-hajtású. ID.7 GTX Tourer kétmotoros 4MOTION elektromos összkerékhajtást használ.
Mi a Pro S akkumulátor mérete és hatótávolsága?+
Pro S 86 kWh nettó / 91 kWh bruttó akkumulátorosztályt használ. A Tourer Pro S alapító keretezése körülbelül 690 km WLTP; GTX körülbelül 584 km-ig WLTP — mindig erősítse meg a VIN és a piac lapot. Ne kezelje egy ország alakját globális törvényként.
A ID.7 Tourer külön generáció a ID.7 limuzintól?+
Nem. Ugyanezen az első generációs MEB hullámon (2024– Tourer esetében) a ID.7 család birtok/test-stílusú tagja. A The Owners Club továbbra is egy dedikált modelloldalt biztosít a Tourer számára, amely szorosan kapcsolódik a ID.7 limuzinhoz a Related Vehicles / VCE-n keresztül.
Hogyan kapcsolódik a ID.7 Tourer a ID.7 szalonhoz?+
Mindkettő MEB ID.7-családmodell, és Kapcsolódó járművekként értékelhető a Vehicle Context Engine-ben (azonos platform, akkumulátor/hajtáslánc és műszaki témák). A csomópontok külön maradnak – a Tourer a kombi névtábla a dedikált csomagtartókkal (körülbelül 605–1714 literes kerettel). A megosztott platform nem bizonyítja az alkatrészek kompatibilitását.
ID.7 Tourer tulajdonosi beszélgetések
A klub Volkswagen ID.7 Tourer tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a ID.7 Tourer modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a Volkswagen Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.