Owners Club · Digitális szervizelőzmény
Volkswagen ID.3 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és Provenance
Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Volkswagen AG vagy a Volkswagen UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos viszonteladóval. A ID.3 a Volkswagen dedikált, kompakt akkumulátoros elektromos nyílása a MEB platformon – 2019-től gyártják, 2024-es jelentős műszaki/termékfrissítéssel, ugyanazon az első generáción belül. Ez nem elektromos Golf.
Van egy ID.3? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről, a fék-/gumiabroncs-működésről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.
Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Volkswagen ID.3 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Legfrissebb ID.3 hírek
Frissítve 2026- Globális fejlesztés / műszakiGlobális
ID.3 jelentős frissítés
Volkswagen fő ID.3 frissítése új infotainment generációt, felülvizsgált működési koncepciót, továbbfejlesztett szoftvert és erősebb Pro S teljesítményt vezetett be – még mindig az első MEB generációban.
2024Globális / műszaki
- MűszakiGlobális
ID.3 GTX
A ID.3 GTX bemutatta a 210 kW / 285 PS teljesítményű változatát 79 kWh nettó akkumulátorral, hátsókerék-hajtású APP550 motorral és akár 60K_4 km__ hatótávolsággal. Volkswagen közzétett műszaki adatai.
2024Műszaki
- MűszakiGlobális
ID.3 GTX Teljesítmény
GTX A teljesítmény 240 kW / 326 PS-ra növeli a teljesítményt 545 Nm mellett, 0–100 km/h 5,7 másodperc alatt, 200 km/h elektronikusan korlátozott végsebesség, akár __60K1_5__181 km. kW DC töltődik.
2024Műszaki
Először olvassa el – MEB sraffozás tulajdonosi keret
A ID.3 esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor állapota, töltési előzményei, szoftver/infotainment generálása, hőkezelés, 12V, nagyfeszültségű rendszerek, fékek/gumik, szervizelőzmények, visszahívások és piacspecifikus specifikációk. Ne találjon ki második generációt 2024-re. Ne kezelje a UK 52/59/79 kWh globális ID.3 specifikációként.
1. Generációk és platform
Első generáció – 2019–jelenleg (MEB)
Egy gyártási generáció. A ID.3 volt a Volkswagen csoport első sorozatgyártású modellje a Modular Electric Drive Matrixon (MEB): lemerült nagyfeszültségű akkumulátor a padlóban, hosszú tengelytáv, kompakt külső és hátsó elektromos hajtás. A 2024-es nagy termékfrissítés (új infotainment/szoftvergeneráció, akkumulátor-előkészítés, magasabb DC töltés a megfelelő verziókban, GTX / GTX Teljesítmény APP550-val) ennek az első generációnak a fő állomása – nem egy új generációs kód.
A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse össze a teljesítményt, az akkumulátort, a hatótávolságot és a töltési adatokat a származékhoz, a modellévhez és a piachoz – erősítse meg VIN. A MEB beszélgetések a ID.4 / ID.5 / ID.7-val technikailag kisebb relevanciájúak lehetnek; soha ne vegye fel az alkatrészek azonosságát.
2. Testi stílus
Ötajtós kompakt ferdehátú
Dedikált BEV sraffozás — nem átalakított Golf sziluett. Rövid túlnyúlások, hosszú tengelytáv, lapos akkumulátorpadló, hátsó motor és viszonylag tágas utastér. Ötüléses konfiguráció a piaci specifikációtól függően.
3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer
Mindig különböztesse meg a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól. Az akkumulátor korszaka (korai ~45/58/77 kWh osztály vs jelenlegi UK 52/59/79 kWh vs GTX 79/~84 kWh) egy generáción belül van.
- A korai európai bevezetési korszak családjai: körülbelül 45 kWh nettó osztály · 58 kWh nettó osztály · 77 kWh nettó osztály - a pontos használható/bruttó értékek modellévtől és piactól függően változnak
- Jelenlegi UK Volkswagen műszaki adatok: 52 kWh (Pure-osztály) · 59 kWh (Pro-osztály) · 79 kWh kapcsolódó (Volkswagen S konfigurációk) /Pro_4
- GTX / GTX Teljesítmény: 79 kWh nettó · kb. 84 kWh bruttó · APP550 hátsó motor – erősítse meg a piaci adatlapot
- Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra csak a megjelenített hatótávból
Az akkumulátorkódoknak, a kémiai generálásnak és a töltési görbe részleteinek a Volkswagen dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz – ne találjon ki egyetlen univerzális „ID.3 akkumulátorméretet”.
4. Származékok és hajtásláncok
Hátsókerék-hajtás – egyetlen hátsó motor és egysebességes reduktor. A GTX APP550 állandó mágneses szinkronmotort használ a hátsó tengelyen (nem AWD). Az alábbi kimenetek Volkswagen-dokumentált keretezésűek – gondosan jelölje meg a piacot; erősítse meg a modellévet és a VIN.
ID.3 1ST / korai indítás
Launch edition család (2019/2020 európai bevezetés). Piacspecifikus berendezések, beleértve a 1ST, 1ST Plus és 1ST Max stratégiákat. Az akkumulátor konfigurációk VIN/piacspecifikusak voltak a korai ~45/58/77 kWh osztályú csomagokban – nem egy univerzális bevezetési specifikáció.
Pure
Hatékonyság-orientált származék. Jelenlegi UK Pure-osztály példa: 52 kWh nettó, ~7,2 kW AC és ~145 kW DC - piac/MY címkével; megerősítése VIN.
Pro
Középkategóriás akkumulátor származék. Jelenlegi UK Pro-osztály példa: 59 kWh nettó, ~11 kW AC és ~165 kW DC - piac/MY címkével; megerősítése VIN.
Pro S
Nagy kapacitású nemGTX származék. Jelenlegi UK 79 kWh osztály. A 2024-es főbb frissítés bejelentette a Pro S-t, akár ~175 kW DC-val – erősítse meg az aktuális piaci adatlapot és a VIN.
ID.3 GTX
Sportos teljesítmény származéka — RWD APP550 hátsó motor (nem AWD). Volkswagen közzétéve: 210 kW / 285 PS · 545 Nm · 79 kWh nettó · 185 kW DC -ig km WLTP.
ID.3 GTX Teljesítmény
Nagyobb teljesítményű GTX származék. Volkswagen közzétéve: 240 kW / 326 PS · 545 Nm · 79 kWh nettó · 185 kW DC · 0–100 km/h elektronikusan 5,0 07-ig · 0–100 km/h km WLTP. A felszerelés piaconként eltérő – erősítse meg a VIN.
A pontos teljesítmény, a választék és a felszereltség típus- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.
5. Töltés
- AC töltés: UK jelenlegi példák — Pure ~7.2 kW · Pro / Pro S / GTX-osztály ~11 kW - ____ TOK5 töltés megerősítése
- DC töltés: UK jelenlegi példák — Pure ~145-ig kW · Pro ~165-ig kW · GTX / nagy kapacitás __ ~18K5__-ig
- 2024 jelentős frissítés: akkumulátor előkondicionálás és magasabb DC képesség a megfelelő verziókban; frissített Pro S ~175-ig kW DC
- Ezek a piacra/jelenlegi specifikációra vonatkozó példák – nem univerzális értékek minden ID.3-hoz világszerte
- A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás terhelésétől és a jármű szoftverétől függ
Log home wallbox, AC/DC munkamenetek, időtartam, szolgáltató és megszakítások a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve – a töltési előzmények EV származásúak.
6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest
Mindig különböztesse meg a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. A hivatalos adatok nem garantált távolságok.
- A hatótávolság akkumulátorosztályonként (52 / 59 / 79 kWh jelenlegi UK keret), származékonként, kerekeken és piaconként változik – használja a VIN-specifikus WLTP lapot
- Pure / Pro / Pro S: erősítse meg az aktuális piaci WLTP adatot a konfigurációjához – ne másolja át egyetlen ország adatlapját globálisan
- GTX: 604 km-ig WLTP (210 kW / 285 PS · 79 kWh nettó · RWD APP550)
- GTX Teljesítmény: 601 km-ig WLTP (240 kW / 326 PS · 79 kWh nettó · RWD APP550)
- A hivatalos WLTP adatok európai tanúsítási értékek – a valós távolság kisebb télen, autópályán vagy nagyobb kerekekkel
A hatótávolságot befolyásolja a sebesség, a hőmérséklet, az időjárás, a kerék/gumi specifikáció, a terhelés, a HVAC, a vezetési stílus, az akkumulátor hőmérséklete, a SoC és az opciók. Ne találjon ki más piacok adatait egy ország lapjáról.
7. Rekuperáció és fékezés
A regeneratív fékezés lassítás közben visszanyeri az energiát, és koordinálja az elektromos és súrlódó fékezést. A Regen csökkenti a hagyományos fékhasználatot, de nem szünteti meg a tárcsák, betétek, féknyergek, folyadékok, vezetékek és a korrózió ellenőrzését – az alacsony futásteljesítményű EVakban továbbra is tárcsakorrózió alakulhat ki, ha súrlódó fékeket ritkán használnak.
8. Szoftver és infotainment
- A szoftververzió, az infotainment verzió, a OTA/kereskedő frissítési dátumok és kampányazonosítók követése
- Korai autók: digitális pilótafülke, központi érintőképernyő, azonosító. Fény, hangvezérlés, csatlakoztatott szolgáltatások
- 2024-es frissítés: újabb generációs infotainment, gyorsabb hardver-/szoftver-élmény, továbbfejlesztett töltési/termikus funkciók, ahol fel van szerelve
A szoftver egy alapvető tulajdonosi összetevő. A ID.3 a korai infotainment-generációkat öleli fel a 2024-es frissítést követő működési koncepción keresztül, átdolgozott felülettel és szoftvercsomaggal a megfelelő verziókhoz.
9. Hőgazdálkodás
- Az akkumulátor hűtési hibáinak, a töltési hőmérsékletre vonatkozó figyelmeztetések és az előkondicionálási viselkedés naplózása
- Kövesse nyomon a hőszivattyú állapotát, ha van, és HVAC/fűtési hibákat külön a HV csomagtól SoH
- A hőkezelési javítások a szervizelőzményekhez tartoznak a munkaidőben érvényes szoftververzióval
A hőkezelés befolyásolja az akkumulátor teljesítményét, a töltési sebességet, a hatótávolságot, a motor teljesítményét, a kabinfűtést és a DC munkameneteket. A 2024-es frissítés család akkumulátor-előkészítéssel bővítette a megfelelő verziókat.
10. Őszinte profik
- MEB csomagolás – kompakt külső erős belső térrel és alacsony súlyponttal a padló akkumulátortól
- Megkülönböztető hátsókerék-meghajtás a kompakt osztály számára
- A későbbi verziók lényegesen magasabb DC töltési képességet kínálnak, mint a korai ID.3 modellek
- Jelentős szoftver- és infotainment-fejlesztés a modell élettartama során
- GTX valódi teljesítmény származékot biztosít anélkül, hogy elhagyná a kompakt sraffozási formátumot
- Erős származási lehetőség, ha az akkumulátor, töltés, szerviz és tulajdonosi nyilvántartás egyértelmű
11. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni
- Szoftver összetettsége – a korai bevezetési időszak fejlesztése és az azt követő frissítések a tulajdonosi történet részét képezik
- Specifikációs eltérések – az akkumulátor, a töltési teljesítmény, a felszerelés és a szoftver jelentősen eltér a modellévtől
- Hatótávolság – a hideg időjárás, az autópályás sebesség és a fűtés jelentősen csökkentheti a valós távolságot
- Nem minden ID.3 támogatja ugyanazt a DC töltési teljesítményt – erősítse meg a származékot és a VIN
- A regeneratív fékezés miatt a súrlódó fékek nem használhatók – ellenőrizze a korróziót
- A nagyfeszültségű javításokhoz megfelelően képzett technikusokra van szükség
12. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a vitakategóriákat a tulajdonosok dokumentálhatják. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.
Korai járművek
Szoftverhibák, az információs és szórakoztató rendszer lefagyása, csatlakozási lehetőségek, vezetői asszisztens viselkedés, töltési problémák, 12V akkumulátor, fűtés/légkondicionálás és ajtó/kilincs/elektromos furcsaságok az induló korszak autóin.
Későbbi / 2024-es frissítésű járművek
Infotainment, szoftverfrissítések, töltési viselkedés, akkumulátor-előkészítés, ADAS kalibrálás, 12V rendszer, HVAC, gumikopás és féktárcsa korrózió.
GTX / GTX Teljesítmény
Teljesítményű gumiabroncsok, fékkopás, felfüggesztés, töltés, hatótáv, szoftver és teljesítményfüggő energiafogyasztás.
Töltés
DC teljesítmény és főcímcsúcsok, előkondicionálás, AC viselkedés, nyilvános töltővel való kompatibilitás és munkamenet-megszakítások.
Akkumulátor
A hatótávolság változása, az SoC viselkedése, az akkumulátor hőmérséklete, az észlelt állapot és a hőkezelési viselkedés – tartsa elkülönítve a diagnosztikát az utazási becslésektől.
Szoftver
Infotainment, járműszoftver, OTA frissítések, okostelefon-integráció, navigáció és kapcsolódó szolgáltatások.
12V rendszer
Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés és kiegészítő elektromos rendszerek – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.
Fékek
Lemezkorrózió a regen alulhasználatából, a betét/tárcsa kopásából, a folyadék korából és a fékérzetből.
Gumiabroncsok és kerekek 117
Viseljen nyomatékban gazdag EV, terhelés/sebesség-besorolást, téli/nyári beállításokat, GTX teljesítménykombinációkat és kompromisszumokat a hatékonyságon.
13. Szerviz és karbantartás (EV)
Ne másoljon ICE-szolgáltatási ütemtervet egy EV-ra. Az intervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak – mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Volkswagen karbantartási ütemtervet.
| elem | Tipikus intervallum | Jegyzetek |
|---|---|---|
| Ütemezett EV ellenőrzés / szerviz | Volkswagen VIN ütemterv szerint (gyakran naptár által vezetett) | MEB ID. family – nem ICE Fix 9300 mérföldes ciklus. UK: ID. family ellenőrzés 2 évente futásteljesítmény-korlátozás nélkül normál használat mellett – erősítse meg a kézikönyvet. |
| Fékfolyadék | naptár (gyakran ~24 hónap) | A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását. |
| 12V akkumulátorteszt | Minden szerviz / tünet esetén hamarabb | Load-test – külön a HV csomag eredetétől. |
| Kabin / pollenszűrő | Gyakran ~12 hónap | A legtöbb EV éves szokás. |
| Gumiabroncsok és beállítás | Rendszeres / minden szolgáltatás | Fordítónyomatékban gazdag RWD EV — az óra kopási és terhelési besorolása. |
| Fékbetétek / tárcsák / korrózió | Minden szolgáltatás | A Regen alulhasználhatja a tárcsákat – ellenőrizze a korróziót. |
| Felfüggesztés és kormánymű | Minden szolgáltatás / szükség szerint | Csillapítások, perselyek, beállítás — naplózás számlákkal (GTX teljesítményű gumiabroncsok növelik a kopásterhelést). |
| Hűtőfolyadék-körök / hőrendszer | Volkswagen ütemterv szerint | HV és kabin hőhurkok — EV speciális munka. |
| A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzése | Volkswagen ütemezésenként / kampányonként | Jogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat. |
| Szoftver / OTA ellenőrzés | Szervizben vagy kérésre | Rekordverzió + dátum Digital Service History-ban. |
| Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van) | Tulajdonos / kiskereskedő / harmadik fél | Külön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”. |
| Töltőrendszer / port / kábel | Minden szolgáltatás / szükség szerint | AC/DC viselkedési megjegyzések a töltési előzményekhez tartoznak. |
A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Volkswagen karbantartási ütemtervet.
14. EV akkumulátor egészsége és származása
Az akkumulátor állapota a ID.3 első osztályú származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.
- SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
- A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftververzió a tesztidőben
- Garancia állapota, HV figyelmeztetések, moduljavítások és akkumulátorral kapcsolatos munkák
- Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack
Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.
15. Átvizsgálás és műszaki állapot
A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.
- Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
- Használja a piacválasztót a helyi rendszernévhez és a jogosultsági hivatkozásokhoz
- EV-specifikus elemek (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncs/fék állapota, felfüggesztés) továbbra is számítanak az ellenőrzéskor
Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.
16. Visszahívások és kampányok
- Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos Volkswagen / nemzeti biztonsági portálokon
- A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
- Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden ID.3-ra vonatkozik világszerte
A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változhat. Soha ne jelenítse meg az „ennek az autónak nincs visszahívása” üzenetet, kivéve, ha az adott VIN-t hiteles forrásból ellenőrizték.
17. Hivatalos források
A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Volkswagen AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A kitalált mélyhivatkozásokkal szemben előnyben részesítse a VIN-specifikus Volkswagen Felhasználói kézikönyv keresését.
- Volkswagen Használati útmutató – VIN-specifikus keresés és modell/év kiválasztása (használja a Volkswagen hivatalos kézikönyvrendszerét az Ön piacán)
- Volkswagen műszaki/modellinformációk a specifikációkhoz, töltéshez, akkumulátorhoz, hatótávolsághoz és felszereléshez
- Regionális kormányzati visszahívási adatbázisok (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/nemzeti rendszerek)
18. Használt ID.3 vásárlása
- Identitás: VIN · modellév · származék (1ST / Pure / Pro / Pro S / GTX / GTX Teljesítmény) · akkumulátor korszak · piac · opciók · import előzmények
- Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, garancia, HV figyelmeztetések, töltési teljesítmény, javítások/cserék
- Töltés: AC/DC teszt, ahol praktikus, csatlakozó/fedél, kábelek, töltési előzmények, előkondicionálási viselkedés
- Alváz: gumik, egyenetlen kopás, fékek, felfüggesztés, kormányzás
- Elektromos: 12V, tárolt hibák, kijelzők, kamerák, ADAS, klíma/hőszivattyú, ha van
- Szoftver: verzió, infotainment generáció, OTA/kereskedő kampányok, navigáció, kapcsolt szolgáltatások
- Dokumentumok: Volkswagen szervizelőzmények, számlák, visszahívások, akkumulátor jelentések, töltési jegyzőkönyvek, ellenőrzések, kulcsok, kézikönyvek
19. Van egy ID.3? Proellenőrzi a viszonteladási értékét
Egy EV sraffozás esetén a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftverek, a szervizelés, a fék/gumiabroncs-nyilvántartás és a dokumentált javítások mind a jármű eredetének részévé válhatnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.
- A ID.3 hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
- Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és a szoftver/OTA verziókat
- Pályaszerviz, ellenőrzések, javítások, gumik/fékek és visszahívások számlákkal
- Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak
Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák
Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.
DC / AC töltési teljesítmény
A DC csúcsértéke akkumulátoronként és származékonként változik (UK példák: Pure ~145 kW, Pro ~165 kW, GTX / nagy kapacitás _ 2085_4-ig ~185_4 Pro S ~175 kW-ig). A megszakítások és a címsornál lassabb munkamenetek gyakori tulajdonosi témák – naplózási feltételek, nem csak kW követelések.
Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása
A hatótávolság a sebességtől, a hőmérséklettől, a kerekektől, a terheléstől és a HVAC függvényében változik. Ne következtessen SoH-ra egyetlen útból vagy a hatótávolság-kijelzésből – tartsa külön a gyártói diagnosztikát, a harmadik féltől származó teszteket és a tulajdonosi becsléseket.
Szoftver / OTA / infotainment
Infotainment generálás, navigáció, ADAS kalibrálás és kapcsolódó szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. Rögzítse a verziót, a dátumot és a kereskedőket vagy a OTA frissítést a furcsaságok diagnosztizálása során – különösen a korai és 2024-es frissítési szakaszokban.
12V kiegészítő akkumulátor
A gyenge 12V még egészséges HV csomag esetén is okozhat ébrenlétet, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat. Terhelési teszt és rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.
Útmutatók és ellenőrző listák
További Volkswagen modellek
Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.
GYIK
A Volkswagen ID.3 teljesen elektromos?+
Igen. A ID.3 egy akkumulátoros elektromos jármű belsőégésű motorral – hátul elhelyezett villanymotorral és hátsókerék-hajtással a MEB platformon.
A ID.3 a MEB-on alapul?+
Igen. A Volkswagen a ID.3-t az első Volkswagen gyártási modellként azonosítja, amely a Modular Electric Drive Matrix (MEB) platformon alapul.
A ID.3 GTX összkerékhajtású?+
No. A szabványos ID.3 architektúra a hátsókerék-hajtás. A ID.3 GTX és a GTX Performance a APP550 hátsótengely-motort használja – nem a AWD.
Milyen méretű akkumulátorok állnak rendelkezésre?+
Az akkumulátor kapacitása piaconként és modellévenként változik. Aktuális Volkswagen UK műszaki adatok listája 52, 59 és 79 kWh hálózati konfigurációk; a korábbi európai autók megközelítőleg 45, 58 és 77 kWh nettó osztályú csomagot használtak. A GTX nettó 79 kWh / körülbelül 84 kWh bruttó - erősítse meg VIN értékét.
A 2024-es ID.3 egy új generáció?+
Nem. A The Owners Club V1 taxonómia esetében a 2024-es jelentős frissítés az első generációs MEB ID.3 család műszaki/terméki szakasza – nem a második generáció.
Milyen gyorsan töltődik a GTX?+
Volkswagen legfeljebb 185 kW DC listát tartalmaz a ID.3 GTX és GTX megfelelő feltételek melletti teljesítményhez. A AC jellemzően 11 kW nagyobb kapacitású jelenlegi UK példák esetén – ellenőrizze a beépített töltőt a VIN-on.
ID.3 tulajdonosi beszélgetések
A klub Volkswagen ID.3 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.
Még nincsenek beszélgetések a ID.3 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!
Kérdezz / Fotót posztoljCsatlakozz a Volkswagen Owners Club közösséghez
Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.