Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Audi Q8 e-tron Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Audi AG vagy a Audi UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos márkakereskedővel. A Audi Q8 e-tron a Audi első sorozatgyártású teljesen elektromos modelljének, a Audi e-tron (2018) fejlesztése. A családot jelentősen frissítették, és a 2023-as modellévre Q8 e-tron névre keresztelték. A Audi Brussels gyártása 2025. február végén fejeződött be.

Van egy Q8 e-tron vagy korábbi e-tron? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Audi Q8 e-tron Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Audi Q8 e-tron
Stúdió illusztráció

Legfrissebb Q8 e-tron hírek

Frissítve 2025
  • Globális / termelésGlobális

    A gyártás vége: Brussels

    Audi 2024-es éves jelentése szerint a Q8 e-tron Brussels gyártása 2025. február végén leállt.

    2025Audi éves jelentés

  • Műszaki / átnevezésGlobális

    A e-tron lett Q8 e-tron

    A 2023-as modellév-frissítés a Q8 e-tron nevet, átdolgozott dizájnt, jobb hatékonyságot, átdolgozott akkumulátortechnológiát és magasabb töltési képességet hozott.

    2022/23Modellfrissítés

  • MűszakiEurópa

    Nagy akkumulátor Q8 55 e-tron

    A Q8 55 e-tron 106 kWh nettó / 114 kWh bruttó akkumulátort, akár 170 kW DC töltést és WLTP hatótávolságot 582 WLTP hatótávolságig 582 km SUV és _2 _ _0 _ Audi közzétett specifikációja.

    2022Audi műszaki adatok

Először olvassa el – EV tulajdonosi keret

A Q8 e-tron / e-tron esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok a modellév (e-tron vs. Q8 átnevezés), az akkumulátor verziója, a töltési hardver, a hatótávolság, a hőkezelés, a szoftver, a 12V, a nagyfeszültségű rendszerek, a szervizelőzmények, a töltési előzmények, az akkumulátor állapota, a visszahívások és a piacspecifikus adatok. Ne másoljon ICE Q8 vagy PPE A6 e-tron ellenőrzőlistát erre az autóra.

1. Nemzedékek és modellfejlődés

  • Audi e-tron – 2018–2022

    Audi első sorozatgyártású teljesen elektromos modellje. A korai verziók e-tron 50 quattro, e-tron 55 quattro és Sportback változatokat tartalmaztak. A korai e-tron 55 dokumentáció 95 kWh bruttó / körülbelül 86 kWh nettó akkumulátort ír elő. VIN rekord, modell év, piac, 50/55 verzió, karosszéria, akkumulátor konfiguráció, szoftver és töltőberendezés.

  • Q8 e-tron – 2022/2023–2025

    A frissített modell megtartotta a kialakult architektúrát, miközben átdolgozott stílust, aerodinamikai változtatásokat, jobb hatékonyságot, megnövelt akkumulátorkapacitást, frissített akkumulátorkezelést és magasabb töltési képességet kapott. A Brussels gyártása 2025. február végén fejeződött be.

A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse a teljesítmény, az akkumulátor, a hatótáv és a töltési adatokat a származékhoz, a modellévhez és a piachoz – erősítse meg a VIN. Ne találjon ki regionális értékesítési mátrixokat.

2. Testi stílusok

  • Q8 e-tron (SUV)

    Hagyományos SUV karosszéria. A WLTP tartomány a Q8 50 / 55 / SQ8 deriválttól függ – lásd a Tartomány részt.

  • Q8 Sportback e-tron

    ferde tető Sportback. Jellemzően hosszabb hivatalos hatótáv, mint a Audi közzétett WLTP adataiban szereplő egyenértékű SUV származék.

  • SQ8 e-tron

    Teljesítményű SUV három villanymotorral, 370 kW lökettel és 973 Nm nyomatékkal – erősítse meg a piaci adatlapot.

  • SQ8 Sportback e-tron

    Teljesítmény Sportback ugyanazzal a hárommotoros quattro elrendezéssel, mint az SQ8 SUV.

3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer

Mindig meg kell különböztetni a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól. A pontos csomag a származéktól és a korszaktól függ – VIN a mérvadó.

  • Q8 50 (frissítve): 95 kWh bruttó / 89 kWh nettó · ~396 V névleges · DC 150-ig kW
  • Q8 55 / SQ8: 114 kWh bruttó / 106 kWh nettó · ~396 V névleges · DC 170-ig kW
  • AC: 11 kW szabvány · opcionális 22 kW a specifikációtól függően
  • Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket, az akkumulátormodult és a hűtőrendszert külön forrásként működik – soha ne következtessen az állapotra pusztán a megjelenített hatótávból

A korai e-tron 55 csomagos keretezés (~95/86 kWh) eltér a Q8 korszak frissített adataitól. A kémiai és töltési görbe részleteinek a Audi dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz.

4. Erőátviteli rendszerek

Csak elektromos meghajtó quattro-val. Az alábbi eredmények a Audi 2022-es műszaki adatait tükrözik a frissített Q8-as sorozatra vonatkozóan – erősítse meg a modellévet és a piacot.

  • Q8 50 e-tron

    Dual motor, quattro, up to 250 kW boost, 664 Nm, 0–100 km/h about 6.0 s, top speed 200 km/h. Akkumulátor 89/95 kWh nettó/bruttó. DC legfeljebb 150 kW.

  • Q8 55 e-tron

    Kettős motor, quattro, 300 kW löket, 664 Nm, 0–100 km/h kb. 5,6 s, végsebesség 200 km/h. Akkumulátor 106/114 kWh nettó/bruttó. DC legfeljebb 170 kW.

  • SQ8 e-tron

    Három motor: egy első és két hátsó. 370 kW lendület, 973 Nm, 0–100 km/h kb. 4,5 s, végsebesség 210 km/h. Ugyanaz a 106/114 kWh csomag, mint a Q8 55. DC 170 kW-ig.

A pontos teljesítmény, a választék és a felszereltség típus- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.

5. Töltés

  • AC töltés: 11 kW szabványos; opcionális 22 kW a specifikációtól függően
  • DC charging: up to 150 kW on Q8 50; 170 kW-ig Q8 55 és SQ8 esetén
  • Audi states around 31 minutes for 10–80% under suitable HPC conditions for Q8 50/55
  • A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkezeléstől, a környezeti hőmérséklettől, az állomás és a jármű szoftverétől függ
  • Napló AC/DC típus, energia, kezdő/vége SoC, időtartam, maximális megfigyelt teljesítmény, szolgáltató, hely és hibák – a töltési előzmények EV eredete

Maximum charging power is not guaranteed charging speed. Home wallbox sessions belong in charging records, separate from workshop service stamps.

6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest

Always distinguish official test range from real-world distance. Audi’s published WLTP figures for the updated range (market- and equipment-dependent):

  • Q8 50 SUV: up to 491 km · Q8 50 Sportback: up to 505 km
  • Q8 55 SUV: up to 582 km · Q8 55 Sportback: up to 600 km
  • SQ8 SUV: up to 458 km · SQ8 Sportback: up to 471 km
  • Figures vary by market, equipment, wheels, tyres and test conditions

A valós hatótáv a hőmérséklet, sebesség, időjárás, terhelés, gumiabroncsok, kerekek, útvonal, HVAC, vezetési stílus és az akkumulátor állapota függvényében változik. A hatótávolság nem az akkumulátor állapota.

7. Rekuperáció és fékezés

Regenerative braking and coasting are core EV ownership features. Record brake inspections, discs, pads, brake fluid, vibration, ABS/ESC warnings, wheel alignment and regenerative-braking issues. A EV tulajdonjog nem szünteti meg a súrlódó fékek karbantartásának szükségességét – a regen hatására a tárcsák kihasználatlanok lehetnek, és hajlamosak a korrózióra.

8. Őszinte profik

  • Large battery options (especially Q8 55 / SQ8)
  • Strong long-distance capability for its generation
  • quattro all-wheel drive across the range
  • Premium cabin and comfort · large SUV practicality
  • Hasznos töltési lehetőség a korszak 400V osztályú EV számára
  • Sportback alternatíva · kiforrott valós EV architektúra

9. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni

  • A jármű nagy tömege · az energiafogyasztás magas lehet az újabb EVs-hoz képest
  • 400V osztályú architektúra kevésbé fejlett, mint az újabb 800V rendszerek
  • DC töltése lassabb, mint sok újabb EVs
  • Az abroncsköltségek jelentősek lehetnek · az összetett elektronika/ADAS növelheti a javítási költségeket
  • Az akkumulátor-egészségügyi bizonyítékok eltérőek a használt járművek esetében
  • A gyártás 2025-ben véget ért – az alkatrészek és a kereskedők ismerete idővel fejlődni fog

10. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a témákat a tulajdonosok dokumentálhatják a szolgáltatási nyilvántartásokban, műhelyekben, fórumokon vagy tulajdonosi jelentésekben. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.

  • Töltés

    Töltési megszakítások, a vártnál lassabb DC töltés, fali doboz kommunikációs és csatlakozós problémák.

  • Magasfeszültségű rendszer

    Akkumulátordiagnosztikai eredmények, HV figyelmeztetések, töltőrendszer hibái, hűtőfolyadék/hőkezelési munkák és akkumulátorjavítások.

  • 12V rendszer

    12V csere, alacsony feszültségre vonatkozó figyelmeztetések, parazita-lefolyás-vizsgálatok és elektromos hibák – a gyenge 12V HV hibákat utánozhat.

  • Szoftver

    MMI, navigáció, csatlakozás, myAudi, OTA/szolgáltatásfrissítések és ADAS szoftver.

  • Felfüggesztés, kormánymű és gumik

    Gumiabroncskopás, beállítás, felfüggesztés, kormányzás, légrugózás (ha van) és kerék sérülései.

  • Fékek

    Tárcsakorrózió, betét/tárcsacsere, fékfolyadék szervizelés és regeneratív fékezési problémák.

11. Szerviz és karbantartás (EV)

A Q8 e-tron nem használ hagyományos ICE-szolgáltatási ütemtervet. A pontos intervallumokat a piaci, a modellév, a VIN és a Audi dokumentációból kell megoldani – soha ne kódoljon egyetlen globális intervallumot.

elemTipikus intervallumJegyzetek
Ütemezett EV ellenőrzés / szervizAudi VIN ütemterv szerint (gyakran naptár által vezetett)GEV / e-tron család — nem PPE A6 vagy MEB Q4 intervallumok. Erősítse meg a kézikönyvet/kereskedő rendszert.
Fékfolyadéknaptár (gyakran ~24 hónap)A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását.
12V battery testMinden szerviz / tünet esetén hamarabbLoad-test – külön a HV csomag eredetétől.
Kabin / pollenszűrőGyakran ~12 hónapA legtöbb EV éves szokás.
Gumiabroncsok és beállításRendszeres / minden szolgáltatásNehéz EV + nyomaték – az óra kopása és a hatékony kerekek.
Fékbetétek / tárcsák / korrózióMinden szolgáltatásA Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót.
Hűtőkörök / hőrendszerAudi ütemterv szerintHV és kabin hőhurkok — EV speciális munka.
A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzéseAudi ütemezésenként / kampányonkéntJogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat.
Software / MMI / ADAS checkSzervizben vagy kérésreRekordverzió + dátum Digital Service History-ban.
Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van)Tulajdonos / kereskedő / harmadik félKülön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”.

A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Audi karbantartási ütemtervet.

12. EV akkumulátor egészsége és származása

Battery health is a dedicated provenance category for Q8 e-tron / e-tron. Distinguish manufacturer specification, measured battery health and estimated range.

  • SoH % / diagnostic report, date, mileage, test type/provider, software version
  • Measured capacity, HV work, battery-module work, cooling-system work
  • Garancia állapota, HV figyelmeztetések és akkumulátorral kapcsolatos javítások
  • Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack

Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.

13. Átvizsgálás és műszaki állapot

A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.

  • Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
  • Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
  • EV-specifikus elem (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncsok állapota, fékek) továbbra is számítanak az ellenőrzés során

Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.

14. Visszahívások és kampányok

  • Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos Audi / nemzeti biztonsági portálokon
  • Napló kampányszám, dátum, futásteljesítmény, kereskedő/műhely, befejezett munka és igazoló dokumentumok
  • Ne feltételezze, hogy egy adott piac kampánya minden e-tron-ra vonatkozik világszerte

A visszahívási információnak VIN-nak kell lennie, és tisztában kell lennie a piaccal. Ne mutasson be általános internetes listát annak bizonyítékaként, hogy egy adott jármű érintett. Egy EV esetében különböztesse meg az akkumulátorral kapcsolatos, töltőrendszerrel, szoftverrel, ADAS, biztonsági és nagyfeszültségű kampányokat.

15. Hivatalos források

A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Audi AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában. A VIN-specifikus információk elsőbbséget élveznek az általános modellinformációkkal szemben.

  • Tulajdonosi kézikönyv és kereskedői szervizrendszer az Ön VIN-hoz – megfeleljen a modellévnek és a piacnak
  • myAudi és Audi Töltési szolgáltatás / helyi hálózatok (piacspecifikus)
  • Regionális Audi webhelyek a garanciával és az akkumulátorral kapcsolatos információkért

16. Használt Q8 e-tron / e-tron vásárlása

  • Identitás: VIN · modellév · piac · Q8 50 / 55 / SQ8 · SUV / Sportback · akkumulátorméret · e-tron vs Q8 átnevezési korszak
  • Akkumulátor: egészségügyi bizonyítékok, diagnosztikai jelentés, HV figyelmeztetések, töltési előzmények, garancia, korábbi HV javítások
  • Töltés: AC/DC teszt, csatlakozó, kábelek, hibák, megfigyelt teljesítmény
  • Elektromos: 12V-os kor, figyelmeztetési előzmények, MMI, myAudi, szoftver verzió
  • Alváz: gumik, kopás, beállítás, felfüggesztés, kormánymű, fékek
  • ADAS: kamerák/radar/ultrahang tesztelve, ahol fel vannak szerelve · kalibrálási előzmények a megfelelő javítások után
  • Dokumentumok: szerviztörténet, számlák, visszahívások, ellenőrzések, akkumulátor-egészségügyi bizonyítékok, töltőberendezések, tulajdonosi dokumentáció

17. Van egy Q8 e-tron? Védje viszonteladási értékét

Egy erős Q8 e-tron származási nyilvántartás tartalmazhat VIN, tulajdonosi dátumokat, futásteljesítményt, töltési előzményeket, akkumulátor-egészségügyi jelentéseket, szervizlátogatásokat, szoftverfrissítéseket, visszahívásokat, ellenőrzéseket, gumiabroncsokat, fékeket, baleseti/javítási dokumentációt, töltőberendezéseket, fényképeket és számlákat. Ismerje meg Q8 e-tron. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.

  • A Q8 e-tron hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
  • Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és a szoftver/OTA verziókat
  • Pályaszerviz, ellenőrzés, javítás és visszahívás számlákkal
  • Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak

Nemzedékek és platformok

  • Audi e-tron (2018–2022)

    Electric drive

  • Q8 e-tron (2022–2025)

    Electric drive

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • DC / AC töltési teljesítmény

    Csúcs DC (150 vagy 170 kW) függ a deriválttól, az akkumulátor hőmérsékletétől, az előkezeléstől és a töltő képességétől. A megszakítások és a címsornál lassabb munkamenetek gyakori tulajdonosi témák – naplózási feltételek, nem csak kW követelések.

  • Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása

    A hatótávolság a sebességtől, a hőmérséklettől, a kerekektől, a terheléstől és a HVAC függvényében változik. Ne következtessen SoH-ra egyetlen útból vagy a hatótávolság-kijelzésből – tartsa külön a gyártói diagnosztikát, a harmadik féltől származó teszteket és a tulajdonosi becsléseket.

  • Szoftver / MMI / myAudi

    Az infotainment, a navigáció, a ADAS kalibrálás és a digitális szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. Jegyezze fel a verziót, a dátumot és az esetleges kereskedőket vagy OTA frissítést a furcsaságok diagnosztizálása során.

  • 12V kiegészítő akkumulátor

    A gyenge 12 V-os feszültség még egészséges HV csomag esetén is ébrenlét, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat okozhat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.

  • Légrugózás (ha van)

    A kompresszor és a zsák meghibásodása drága. Számlával alátámasztott javítások futásteljesítménnyel felülmúlták a homályos kereskedői bélyegeket.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Audi modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Audi modell →

GYIK

A Q8 e-tron ugyanaz az autó, mint a Audi e-tron?+

Ez az eredeti Audi e-tron család közvetlen fejlődése. Audi átnevezte a frissített modellt Q8 e-tron a 2023-as modellévre.

Milyen méretű akkumulátor volt benne?+

Frissítve Q8 50: 95 kWh bruttó / 89 kWh nettó. Q8 55 és SQ8: 114 kWh bruttó / 106 kWh nettó. A korai e-tron 55 dokumentáció körülbelül 95 kWh bruttó / ~86 kWh nettó összeget határoz meg – VIN megerősítése.

Milyen gyorsan tud tölteni?+

Akár 150 kW DC Q8 50 esetén és 170 kW Q8 55/SQ8 esetén. A AC 11 kW szabvány, 22 kW opcionális a specifikációtól függően. A Audi körülbelül 31 percet ír ki 10–80%-ra megfelelő HPC-körülmények között a Q8 50/55-höz.

Milyen messzire képes utazni?+

Audi közzétett WLTP adatai a frissített hatótávra vonatkozóan tartalmazzák a Q8 55 SUV-t 582 km-ig és a Sportback-t 600 km-ig. A valós tartomány a körülményektől függően változik.

Négykerék-meghajtású?+

Igen. A Q8 e-tron tartomány Audi elektromos quattro-t használ. Az SQ8 három motort használ (egy elöl, kettő hátul).

A Q8 e-tron még mindig készül?+

sz. A Audi 2024-es jelentése szerint a Brussels gyártása 2025. február végén fejeződött be.

Q8 e-tron tulajdonosi beszélgetések

A klub Audi Q8 e-tron tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a Q8 e-tron modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Audi Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Audi Q8 e-tron Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club