Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Audi A8 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

A Audi A8 (D2–D5) független tulajdonosok forrása. Készítette: The Owners Club – nem áll kapcsolatban a Audi AG-val vagy a Audi UK-val. Változnak a műszaki adatok, a visszahívás állapota és a jótállási feltételek – mindig tájékozódjon a kézikönyvben (VIN) vagy egy hivatalos kereskedőnél. A A8 1994-ben került gyártásba, mint a Audi zászlóshajója és az első sorozatgyártású Audi Space Frame (ASF) alumínium karosszéria. Négy fő nemzedék: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) és D5 (2017–jelenleg), D2 és L0 származékkal és ___8___. Ez a központ a tulajdonra, a karbantartásra és a származásra összpontosít – nem egy kimerítő motorkódmátrix. Ne találjon ki egy BEV A8 rekordot hivatalos modell/platformforrás nélkül.

Tulajdonosok Klubja · Digital Service History. Ismerje meg A8. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét. Hasznos azonosító: A8 + generáció (D2–D5) + normál vagy A8 L + hajtáslánc család + sebességváltó + hajtáslánc + modellév + piac – soha nem „A8” egyedül. A rögzített/rugalmas szolgáltatási adatok a gyártó által meghatározott VIN szerint; A UK mérföld és a UK TFSI e akkumulátoradatok csak piaci példák. Az időzítési rendszerek motorkódonként változnak – soha ne találjon ki szíj- vagy láncköveteléseket az adattáblán.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Audi A8 Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Audi A8
Stúdió illusztráció

Kiemelt proveniencia útmutató

Audi — Teljes DSP szolgáltatási ütemterv, quattro és S tronic származási útmutató

Audi Digitális szolgáltatási terv (DSP), erWin/ODIS érvényesítés, S tronic és Tiptronic ATF, Haldex, quattro, _TOK _1, 0__8 ultra technológiával SOH és származási ellenőrző lista a UK és EU tulajdonosok számára — A3, A4, A6, Q5, Q7, Q7, EU és EU.

Olvassa el a teljes útmutatót →

Legfrissebb A8 Hírek és életciklus-frissítések

Frissítve 2026
  • Termék / jelenlegi tartományUK piac

    A8 a Audi jelenlegi modelltartományában marad

    Audi A UK továbbra is felsorolja a A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e és S8 ____family modellek elérhetőségét. A jelenlegi UK tartomány hasznos D5 referenciapont marad, ahelyett, hogy a A8-t megszűnt modellként kezelné.

    2026Audi UK →

  • Műszaki / PHEVUK piac

    A jelenlegi A8 TFSI e továbbra is a PHEV zászlóshajója

    Audi A UK listája a A8 TFSI e 3,0 literes TFSI V6, 462 PS, quattro és tiptronic. A hivatkozott UK adatok akár 36 mérföld elektromos hatótávolságot, 14,4 kWh használható akkumulátort és 7,4 kW maximális váltakozó áramú töltést tartalmaznak – VIN megerősítése; nem univerzális.

    2026Audi UK / TFSI e →

  • Regionális / LWBUK piac

    A8 L folytatja a hosszú tengelytávú zászlóshajó formátumot

    Audi UK továbbra is kínálja a A8 L és A8 L TFSI e. Az L változat körülbelül 13 cm-rel hosszabb, mint a hivatkozott UK PHEV specifikációban szereplő szabványos A8, a hátsó utastérre és a luxusfelszerelésekre összpontosítva.

    2026Audi UK / A8 L

Modell áttekintése — globális A8 azonosság

Ez a hub lefedi a Audi A8 D2–D5 globális műszaki identitást és piactudatos szolgáltatást, ellenőrzést és elérhetőséget. A karosszéria a szedán/limuzin zászlóshajója; A8 L a hosszú tengelytáv származéka; A S8 a teljesítményvonal. A hajtásláncok közé tartozik a benzin/TFSI (V6/V8/V10/W12), dízel/TDI, 48V MHEV és TFSI e PHEV. A ASF alumínium konstrukció a D2 gyártásával kezdődik 1994-ben. A gyártói adatok (Fix/Flexible, kézikönyv) elkülönülnek a tulajdonosok által bejelentett témáktól. A kimerítő motorkód mátrixok a V1 utánra halasztásra kerülnek. Használja a piacválasztót a motorokhoz, programokhoz és a helyi ellenőrzési nevekhöz. VIN / kézikönyv továbbra is mérvadó. Ne találj ki BEV A8 rekordot.

1. Nemzedékek és platformok

  • D2 – 1994–2002

    Első generációs A8 és első sorozatgyártású ASF alumínium ház (Neckarsulm 1994). Sedan/limuzin; benzines 2,8 V6 / 3,7–4,2 V8 és piaci motorok; 2,5 TDI V6; Kézi / automatikus / quattro konfigurációk; S8 korai teljesítményazonosságot hozott létre. Most klasszikus/régebbi – alumínium állapot, vegyes anyagú korrózió, felfüggesztés, időzítés, hűtés, elektromosság és alkatrészek elérhetősége kulcsfontosságú.

  • D3 – 2002–2010

    Főbb technológiai és kényelmi lépés. A8 és A8 L; benzin 3,0 V6 / 3,7–4,2 V8 / 6,0 W12; dízel 3,0/4,0/4,2 TDI; Multitronic a kiválasztott FWD-n, Tiptronic, quattro; MMI, adaptív légrugózás, világítás, ADAS és a hátsó ülések luxus bővítése. S8 használt 5.2 V10. Tulajdonosi témák: MMI, légrugózás, V8/V10/W12 szerviz, dízel károsanyag-kibocsátás, automatika.

  • D4 – 2010–2017

    Modern alumínium konstrukció, kiterjedt LED világítás és további elektronika. A8 és A8 L; 3.0 TFSI V6 / 4.0 TFSI V8 / 6.3 FSI W12; 3.0 TDI V6 / 4.2 TDI V8; kiválasztott hibrid/PHEV fejlesztések piac/MY szerint; S8 és S8 plus (dokumentált ~605 LE / 750 Nm osztály). Futómű: adaptív légrugózás, quattro, dinamikus kormányzás, sportdifferenciálmű, ADAS.

  • D5 – 2017–jelenleg

    Digitális belső, vezetői asszisztens és villamosítási bővítés. A8 és A8 L; 3.0 TFSI V6 / 4.0 TFSI V8; 3.0 TDI V6; 48V MHEV; A8 TFSI e PHEV. Jelenlegi UK tartománylisták A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e és S8. UK TFSI e osztály: 462 LE / 700 Nm, 14,4 kWh használható, 7,4 kW AC, legfeljebb ~36 mérföld EV — erősítse meg VIN.

  • A8 L – hosszú tengelytávú karosszéria származék

    Nem díszlet – a hosszú tengelytávú karosszéria a hátsó utastérre, a sofőr használatára és a hátsó ülések felszerelésére összpontosít. Taxonómia: A8 → normál tengelytáv | A8 L → normál hajtásláncok | TFSI e. A hivatkozott UK A8 L TFSI e ~13 cm-rel hosszabb, mint a szabványos A8 TFSI e (~5,3 m teljes hosszosztály).

  • S8 — teljesítmény származék

    Generáció-specifikus: D2 nagy teljesítményű V8; D3 5.2 V10; D4 4.0 TFSI (+ S8 plusz); D5 4.0 TFSI 48V MHEV teljesítményű házzal. Rögzítse a motorkódot, a sebességváltót, a fékeket, a felfüggesztést, a differenciálművet, a gumikat, a szoftvert, a hűtést és az akkumulátorrendszert a A8 kötettől elkülönítve.

  • W12 — történelmi zászlóshajó hajtáslánc

    W12 a kiválasztott generációkban/piacokon volt kínálva. Rögzítse a motorkódot, MY, sebességváltót, hűtést, gyújtást, időzítési rendszer működését, szakszervizt és eredeti specifikációt. Nem aktuális hajtáslánc alapértelmezett.

Mindig naplózás (D2–D5), normál vs A8 L, modellév és hajtáslánc, mielőtt összehasonlítaná a motorokat vagy a szerviztémákat. Nincs kitalált BEV A8 generáció.

2. Piaci és modellinformációk

  • A motor, a berendezés, a sebességváltó és a hajtáslánc elérhetősége piaconként és évenként változik
  • A szervizprogramok (fix/rugalmas) és az ellenőrző rendszerek a piacon helyi jellegűek – soha ne feltételezze, hogy UK MOT globálisan
  • US/Kanada: elsősorban kiválasztott benzin/teljesítményű kiskereskedelmi minták – ne találjon ki teljes EU dízel/PHEV mátrixot
  • A8 L és Kína/helyi LWB megjelöléseket nem szabad egyetlen UK szabványos tengelytáv specifikációba összevonni

A piac kontextus, nem fal. A lengyel A8 tulajdonos továbbra is használhatja a UK/német/spanyol nyelvű megbeszéléseket, ahol a generáció, a hajtáslánc és a sebességváltó egyezik. Az európai piacok hagyományosan szélesebb TDI tartományt kínáltak; az USA inkább a benzinre koncentrált/TFSI; Kínának voltak hosszú tengelytávú és piacspecifikus változatai; A PHEV és a S8 specifikációi országonként eltérőek. Soha ne kezelje a UK A8 specifikációt globális A8-ként.

3. Motorok, hajtásláncok és karosszéria stílusok

A motor elérhetősége megváltozott a D2–D5 és a piacokon. A V1 családokat és tulajdonosi témákat fed le – nem egy teljes motorkód mátrixot. Először mindig oldja meg a generáció + hajtáslánc családot.

  • Benzin — V6 / V8 / V10 / W12 / TFSI

    A szívó- és turbófeltöltős benzin története tartalmazza a V6, V8, W12, V10 (S8) és TFSI PHEV kombinációkat. Ugyanaz a lökettérfogat-jelvény nem garantálja az azonos hardvert – erősítse meg a VIN / motorkódot.

  • Dízel – TDI család

    2.5 TDI, 3.0 TDI, 4.0 TDI, 4.2 TDI – a későbbi generációk a V6 TDI-ra koncentráltak. Rögzítse a DPF/EGR/AdBlue/SCR-t, ahol van.

  • Mild hibrid – 48V

    A későbbi A8 generációk 48 V-os MHEV-t használnak. Jegyezze fel a 48V-ot és a 12V-ot külön a PHEV-től – szíjgenerátor-indító, szoftver és elektromos figyelmeztetések, ahol vannak.

  • Plug-in hibrid — TFSI e

    D5 A8 TFSI e: 3.0 TFSI V6 + villanymotor + lítium-ion akkumulátor + quattro + automata. UK műszaki adatok listája 14,4 kWh használható és 7,4 kW AC — megerősítés VIN; nem univerzális. Tárolja a benzinmotort, a motort, a bruttó/nettó akkumulátort, a rendszer teljesítményét/nyomatékát, az AC töltést, a hatótávolságot, a garanciát és az SOH-t (V2 mezők).

  • Sebességváltók — Kézi / Multitronic / Tiptronic / automatikus

    Az átviteli családot az átviteli kódtól (V2) elkülönítve tárolja. Kézikönyv a kiválasztott korai konfigurációkhoz; Multitronic a kiválasztott korábbi FWD-n; A Tiptronic egy jelentős család (beleértve a jelenlegi TFSI e-t is). Ne tárolja egyszerűen „A8 → automatikus”.

  • Meghajtó — quattro

    quattro a A8 technológiát határozza meg számos nagy teljesítményű konfigurációban; a pontos megvalósítás generációnként és hajtáslánconként eltérő. Jegyezze fel a differenciálművet, a kardántengelyt, a CV-csuklókat, a folyadékokat és a megfelelő gumiabroncsokat.

  • Karosszéria stílusok – szedán / A8 L

    Core A8 szedán/limuzin. A8 L hosszú tengelytáv. A S8 a teljesítmény származéka a A8 platformon.

  • S8

    Teljesítmény származékos generáció- és piacspecifikus hajtásláncokkal. Tartsa a S8 identitást explicit, szemben a kötet A8 ellenőrzőlistákkal.

  • ASF alumínium ház

    Sorozatgyártás ASF 1994-től D2. Tulajdonjog: szerkezeti/baleseti javítási dokumentáció, vegyes anyagú korrózió, alumínium szakjavítás.

A téma társítása előtt oldja meg a generáció + karosszéria (standard/L) + erőátviteli család + sebességváltó család + hajtáslánc elemet. A teljes kódmátrixok a V2.

4. Őszinte profik

  • Zászlóshajó szintű kifinomultság és hosszú távú kényelem
  • Nagy, kényelmes hátsó kabin — A8 L lényegesen több hátsó helyet biztosít
  • Erős V6/V8 hajtásláncok több generáción keresztül
  • Bőséges quattro elérhetőség
  • Fejlett futómű technológia (légrugózás, dinamikus kormányzás, ha van)
  • Kiváló minőségű belső anyagok és felszerelések
  • Erős technológiai tartalom (MMI, ADAS, hátsó ülésrendszerek)
  • Széles, történelmi hajtáslánc-választék, beleértve a W12 és S8 teljesítményt a A8 platform elhagyása nélkül A
  • PHEV elektromos vezetést biztosít megfelelő rövid utakhoz, miközben megtartja a belső égésű motor hatótávját

5. Őszinte hátrányok

  • Az összetett rendszerek elöregedve drágák lehetnek
  • A légrugózás javítása költséges lehet
  • A magas specifikációjú elektronika speciális diagnosztikát igényelhet
  • V8/W12/S8 tulajdonjog magas karbantartási költségekkel járhat
  • A régebbi dízel károsanyag-kibocsátó rendszerek drágává válhatnak
  • quattro hajtáslánc-alkatrészeket és karbantartási követelményeket ad hozzá
  • A8 L méret megnehezítheti a városi parkolást és a manőverezést
  • A nagy kerekek/gumik és az opcionális felszerelések jelentős költség- és összehasonlítási különbségeket okoznak; a rosszul dokumentált példákat nehéz értékelni

6. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Ezek a témák, amelyeket meg kell vizsgálni, nem pedig azokat az állításokat, amelyek szerint minden A8 meg fogja tapasztalni a problémát. Soha ne találja ki a meghibásodási arányokat.

  • Benzinmotor témák

    Ellenőrizze a pontos motorkódot az olajfogyasztásra, a hűtésre, a turbófeltöltőre, a gyújtásra, a szénlerakódásokra és az időzítési rendszerrel kapcsolatos problémákra vonatkozóan. Ne alkalmazzon egy motorcsalád problémáját minden A8-ra.

  • Időzítő rendszer

    Szíj vs lánc motorkódfüggő. Bolti igény generáció szerint → modellév → motorkód → piac. Soha ne jelenítsen meg egy A8 széles vezérműszíj intervallumot.

  • Multitronic / automata sebességváltó

    Késleltetett kapcsolódás, váltás minősége, mechatronika, nyomatékváltó viselkedése és folyadék/szerviz előzmények – a kockázat a sebességváltó kódjától, a motortól, a futásteljesítménytől és a szervizelőzményektől függ.

  • Tiptronic

    Tartsa elkülönítve a Tiptronic bizonyítékot a Multitronic-tól. A folyadék-szerviz története és a futásteljesítményt tartalmazó számlák nagy értékű származásúak.

  • Dízel károsanyag-kibocsátó rendszerek

    DPF betöltés/regenerálás, EGR, AdBlue/SCR, NOx-érzékelők és károsanyag-kibocsátással kapcsolatos figyelmeztető lámpák – generációtól és piactól függően.

  • Hűtőrendszer

    Vízszivattyúk, termosztátok, hűtőrendszer-szivárgások, segédszivattyúk és radiátorrendszerek – napló a futásteljesítményről és az alkatrészekről.

  • quattro és a hajtáslánc

    Differenciálműszerviz, kardántengely/hajtótengelyek, CV-csuklók, megfelelő gumiabroncsok, rendellenes zaj vagy vibráció.

  • Légrugózás / alváz

    Kompresszorkopás, légszivárgás, menetmagasság-érzékelők, szelepblokkok, légrugók, lengéscsillapítók, dinamikus összkerékkormány javítások, ahol van.

  • ASF / alumínium ház

    Baleseti/szerkezeti javítási minőség, vegyes anyagú korrózió, panelbeállítás és speciális alumínium javítási előzmények.

  • Fékek és gumik

    A tengelyek/rendszerek közötti megfelelő gumiabroncsméretek számítanak a quattro autókon. Fék- és gumimunkák naplózása számlákkal — különösen S8.

  • MMI / elektronika

    MMI újraindítás, kijelző hibák, csatlakozás, navigáció, szoftverfrissítések, 12V/48V figyelmeztetések és vezérlőmodul hibái.

  • ADAS kalibrálás

    Kamera, radar, ultrahangos és világítás alapú érzékelők konfigurációtól függően – kalibrálás a szélvédő/lökhárító munka után; őrizze meg a műhely bizonyítékait.

  • Hátsó ülés / vezetői felszerelés

    Elektromosan állítható/fűthető/szellőző/masszázs ülések, hátsó klíma, szórakozás, redőnyök és hűtődoboz opciók – tesztelje a használt autók minden meghajtású funkcióját.

  • TFSI e / PHEV

    Akkumulátor SOH, töltési hibák, HV figyelmeztetések, hőkezelés, szoftver, töltőkábel és akkumulátor garancia.

7. Szerviz és karbantartás

Nincs univerzális A8 szolgáltatási ütemterv. Az intervallumok a piactól, generációtól, motorkódtól, sebességváltótól, hajtáslánctól és működési feltételektől függenek. Az alábbi táblázat a gyártótól eltérő keretezést mutat – erősítse meg a VIN.

elemTipikus intervallumJegyzetek
Ütemezett szolgáltatás – Audi Fix / RugalmasAudi VIN ütemezés szerintRögzített és rugalmas, valamint a mérföld/hónap határok eltérőek – erősítse meg a kereskedő rendszerét/kézikönyvét.
Motorolaj és szűrőRögzített/rugalmasAz olajminőség és a térfogat motorkódfüggő.
Időzítési rendszer ellenőrzése / cseréjeMotorkód-specifikusSzíj és lánc különbözik – soha ne tételezzen fel egyetlen A8 szabályt sem.
Gyújtógyertyák / dízel emissziós termékekKézikönyvenkéntDPF/EGR/AdBlue/SCR, ha van.
Levegő-/kabinszűrőGyakran évente / kézikönyvenkéntTipikus éves szokás – erősítse meg VIN.
fékfolyadékKézikönyvenként (gyakran ~24 hónap)Naptári tétel — a piaci ütemezés megerősítése.
Multitronic / Tiptronic / automatikusSebességváltónként és kézikönyvenkéntCsaládi bizonyítékok átvitele – ne keverje össze a családokat.
quattro / hajtáslánc-folyadékokHajtáslánconként és kézikönyvenkéntDiff / kardántengely / sport differenciálmű hardver eltérő.
12V / 48V akkumulátor tesztMinden szervíznél / tünet esetén hamarabbMMI / ADAS / MHEV érzékeny a gyenge LV-rendszerekre.
Légrugózás / ADAS kalibrálás (ha van)Igény szerint / kapcsolódó javítások utánŐrizze meg a kompresszor-, rugó- és kalibrációs számlákat.
TFSI e HV ellenőrzések (ha van)KézikönyvenkéntAkkumulátor SOH és töltés – nem BEV ellenőrzőlista.
Visszahívás / kampányellenőrzésMinden szervizbenVIN- és piacspecifikus.

Soha ne találjon fel egyetlen A8 széles vezérműszíjat vagy szervizkilométert. Időzítés tárolása generációnként → MY → motorkód → piac.

8. Átvizsgálás és műszaki állapot

Használjon globális ellenőrzési és műszaki vizsgálati réteget – soha ne adja globálisan a „MOT” címet.

  • UK – MOT
  • Spanyolország – ITV
  • Lengyelország / Magyarország – időszakos műszaki vizsgálat
  • Törökország – TÜVTÜRK
  • USA – államspecifikus ellenőrzés/kibocsátások
  • Kanada – tartományspecifikus követelmények
  • Ausztrália/NZ – állam/terület vagy nemzeti piacspecifikus

Az üzlet ellenőrzésének dátuma, futásteljesítmény, piac, eredmény, tanácsok, kibocsátási eredmények, ahol releváns, következő határidő és dokumentumok.

9. Visszahívások és kampányok

  • Kampányazonosító, piac, modellév és VIN tartomány
  • Alkatrész, kockázat/ok és orvoslás
  • A befejezés dátuma és az igazoló dokumentum

A visszahívási információknak a VIN-t, a piacot, a modellévet és a kampányt kell ismerniük. Ne kezelje az internetes fórum jelentését a visszahívás bizonyítékaként. Irányítsa a tulajdonosokat a Audi/kereskedőhöz és a nemzeti visszahívási hatóságokhoz a VIN szintű megerősítés érdekében.

10. Hivatalos források

11. Használt vásárlási ellenőrző lista

  • VIN megfelel a dokumentációnak; helyes D2–D5 generáció; standard vagy A8 L; motorkód; terjedés; quattro; piac/import; S8 adott esetben
  • Hidegindítás; olaj/hűtőfolyadék; hűtőrendszer; szivárgások; felfüggesztés; fékek; hozzáillő gumiabroncsok; alváz; kipufogó/emisszió
  • Légrugózás, ha fel van szerelve: menetmagasság, kompresszor, éjszakai ereszkedés, légrugók, érzékelők, figyelmeztetések, kalibrálás
  • Sebességváltó; nincs rendellenes elmozdulás/rezgés; sebességváltó és quattro szervizbizonyítvány
  • Dízel: DPF/EGR/SCR/AdBlue/NOx + diagnosztikai szkennelés, ahol alkalmazható
  • Elektronika: MMI, virtuális pilótafülke, kamerák, parkolóérzékelők, ADAS, mátrix/OLED világítás, HUD, klíma, hátsó ülésfunkciók, kulcsnélküli, csatlakoztathatóság
  • TFSI e: akkumulátor SOH, töltésteszt/kábel, HV hibakeresés, garancia, szoftver, előzetes HV javítás
  • Előzmények: szerviz, ellenőrzés, visszahívás, baleseti/szerkezeti (ASF) javítás, tulajdonosok, import, futásteljesítmény bizonylatok, jelentősebb számlák, módosítások

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • Négy zászlóshajó korszak – D2, D3, D4 és D5

    D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) és D5 (2017–jelenleg) nem osztozik egy ellenőrző listával. A naplózás és a hajtáslánc a szolgáltatási témák összehasonlítása előtt. A D2/D3 autók egyre inkább modern-klasszikussá válnak – a származás és az alkatrészek elérhetősége számít.

  • Audi Space Frame (ASF) alumínium ház

    Az 1994-es A8 sorozatgyártásba kezdett ASF. Vizsgálja meg a baleseti/szerkezeti javítást, a vegyes anyagú korróziót, a panelek beállítását és a szakszerű javítási előzményeket. A helytelen alumínium javítási technikák nagy kockázatú származási problémákat jelentenek.

  • Időzítő rendszerek – először a motorkód

    A szíj és a lánc motorcsaládonként és kódonként különbözik a D2–D5 között. Rekordtípus + számlák – soha ne találjon ki egyetlen A8 időzítési szabályt sem. A kimerítő kódmátrixok a V1 után elhalaszthatók.

  • Multitronic / Tiptronic – külön átviteli családok A

    Multitronic egyes korábbi elsőkerék-hajtású A8 alkalmazásokban használatos. A Tiptronic egy jelentős A8 automatikus család (beleértve a jelenlegi TFSI e-t is). Ne keverje össze a Multitronic szolgáltatási bizonyítékot a Tiptronic ellenőrző listákkal. Tárolja a sebességváltó családot az átviteli kódtól (V2) elkülönítve.

  • Adaptív légrugózás / alváz

    Az adaptív légrugózás, a dinamikus összkerék-kormányzás és a sportdifferenciálmű megjelenik a kiválasztott specifikációknál. A kompresszor, a légrugók, a szelepblokkok és a menetmagasság-érzékelő munkája a kor előrehaladtával drágább – őrizze meg a számlákat.

  • Dízel károsanyag-kibocsátó rendszerek (DPF / EGR / AdBlue / SCR)

    TDI tulajdonjogának meg kell határoznia a DPF-et, az EGR-t, az SCR/AdBlue-t, az NOx-érzékelőket és a károsanyag-kibocsátási szoftverkampányokat, ha vannak. A témák generációnként és piaconként változnak – soha ne kezelje a fórumjelentéseket globális bizonyítékként.

  • quattro és hajtáslánc – konfigurációfüggő

    Állandó quattro, a sport differenciálmű és a generáció-specifikus hardver nem azonos. Diff/kardántengely/CV számlák és a hozzá illő gumik számítanak. Jegyezze fel a pontos hajtásláncot.

  • TFSI e PHEV – nem teljes elektromos autó

    D5 plug-in hibridek kombinálják a 3.0 TFSI V6 és az elektromos hajtást. Log system output, battery capacity, AC charging and EV range where documented. UK-referenced ~14.4 kWh usable / 7.4 kW AC / up to ~36 mi figures are market-specific — do not invent pack kWh without VIN data. Ne töltse be a BEV A6 e-tron/PPE specifikációit a A8-ba.

  • S8 — teljesítmény származék A

    S8 nem egyszerűen egy motorfrissítés. D2 nagy teljesítményű V8, D3 5.2 V10, D4 4.0 TFSI (beleértve a S8 plusz ~605 PS osztályt) és D5__ 4V.09. MHEV generáció-specifikus marad. Tartsa egyértelmű identitást a mennyiségi A8 ellenőrzőlistákkal szemben.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Audi modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Audi modell →

GYIK

Mikor vezették be a Audi A8-t?+

A A8 1994-ben került gyártásba, mint a Audi zászlóshajója, és bemutatta a Audi gyártási ASF alumínium karosszéria koncepcióját.

How many main A8 generations are there?+

A A8-nak négy fő generációja van: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) és D5 (2017).

Mi az a A8 L?+

A8 L a A8 hosszú tengelytávú változata, amelyet a hátsó utastér bővítésére és a vezetői/sofőr-orientált kényelemre terveztek. Ez egy karosszéria-származék – nem csak díszítés.

A A8 L csak egy berendezés?+

sz. Ez egy hosszú tengelytávú karosszéria származék.

Mi az a S8? A+

S8 a A8 teljesítményorientált származéka. A specifikációk generációnként jelentősen eltérnek (V8, V10, 4.0 TFSI, MHEV).

Használt a A8 W12-t?+

Igen. A W12 motorokat a kiválasztott A8 generációkban és piacokon kínálták. Kezelje a W12-t történelmi zászlóshajó-hajtási dokumentációként – nem aktuális alapértelmezett.

A8 tulajdonosi beszélgetések

A klub Audi A8 tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a A8 modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Audi Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Audi A8 Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club