Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Audi A6 e-tron Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Audi AG vagy a Audi UK. Az alábbi információk nyilvános forrásokból származnak, és a munka lefoglalása előtt meg kell erősíteni a jármű kézikönyvében (VIN) vagy egy hivatalos márkakereskedővel. A A6 e-tron a Audi teljesen elektromos executive modellje a Premium Platform Electric (PPE) modellen – 2024-ben vezették be a Sportback és Avant karosszériák mellett, S6 származékokkal. Tekintse úgy, mint egy külön elektromos A6 családot, ne az előző égésű A6 elektromos változataként.

Van egy A6 e-tron? Készítsen digitális nyilvántartást az akkumulátor állapotáról, a töltési előzményekről, a szervizeseményekről, a szoftver-/OTA frissítésekről és a tulajdonosi dokumentumokról. A legerősebb termékút itt a EV tudás → akkumulátor- és töltési rekord → digitális szervizelőzmények → származás → Transfer Pack.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Audi A6 e-tron Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Audi A6 e-tron
Stúdió illusztráció

Legfrissebb A6 e-tron hírek

Frissítve 2026
  • Globális szállítások / modellfrissítésGlobális

    A6 e-tron kiterjeszti a Audi EV tartományát

    Audi arról számolt be, hogy a A6 e-tron a márka egyik legfontosabb új elektromos modellje volt, és 2025-ben körülbelül 37 000 járművet szállított le világszerte.

    2025Globális szállítások

  • RegionálisUK piac

    A jelenlegi A6 e-tron hatótávolság eléri a 468 mérföldet a UK

    Audi A UK jelenlegi modellinformációi a A6 Sportback e-tron-t listázzák, amelynek maximális hivatalos hatótávja akár 468 mérföld, a származéktól és a specifikációtól függően. A A6 Avant e-tron a test konfigurációja miatt alacsonyabb maximális tartományban szerepel.

    2026Audi UK →

  • MűszakiUK / Európa

    A6 e-tron továbbra is a Audi hosszú távú ügyvezetőjeként EV

    Audi jelenlegi UK kínálata továbbra is kínálja a A6 Sportback e-tron, A6 Avant e-tron, S6 Sportback e-tron és S6 Avant e-tron kínálatát. A család 800 voltos akkumulátor-architektúrát használ, és támogatja a DC töltést akár 270 kW-ig a megfelelő származékokon.

    2026UK / Európa

Először olvassa el – EV tulajdonosi keret

A A6 e-tron esetében a legfontosabb tulajdonosi adatok az akkumulátor, a töltés, a hatótávolság, a hőkezelés, a szoftver, a 12 V, a nagyfeszültségű rendszerek, a szervizelőzmények, a töltési előzmények, az akkumulátor állapota, a visszahívások és a piacspecifikus specifikációk. Ne másoljon ICE A6 szervizellenőrző listát erre az autóra.

1. Generációk és platform

  • A6 e-tron – első generáció (2024-től napjainkig)

    Az első sorozatgyártású A6 család a Audi PPE elektromos architektúráján, megosztva a Q6 e-tron családdal. 800 V-os nagyfeszültségű architektúra, padló alatti lítium-ion akkumulátor, nagy sebességű DC töltés, fejlett hőkezelés és regeneratív fékezés. Nem technikai folytatása az égésnek A6 C8.

A piac elnevezése, a felszerelés és a pontos kimenetek eltérőek. Mindig kösse a teljesítmény, az akkumulátor, a hatótáv és a töltési adatokat a származékhoz, a modellévhez és a piachoz – erősítse meg a VIN.

2. Testi stílusok

  • A6 Sportback e-tron

    A legtöbb aerodinamikus A6 e-tron karosszéria. A Audi A UK jelenleg akár 468 mérföldes hivatalos hatótávolságot is tartalmaz a A6 Sportback e-tron számára, a származéktól és a specifikációtól függően.

  • A6 Avant e-tron

    Praktikus kombi/kocsi. A Audi A UK jelenleg akár 444 mérföldes hivatalos hatótávolságot is tartalmaz a A6 Avant e-tron számára, származéktól függően.

  • S6 Sportback e-tron

    Teljesítményorientált Sportback kettős motorral quattro. Audi A UK legfeljebb 411 mérföldes hivatalos hatótávolságot sorol fel (származékfüggő).

  • S6 Avant e-tron

    Teljesítményorientált Avant kettős motorral quattro. Audi A UK legfeljebb 394 mérföldes hivatalos hatótávolságot sorol fel (származékfüggő).

3. Akkumulátor és nagyfeszültségű rendszer

Mindig meg kell különböztetni a bruttó kapacitást a felhasználható/nettó kapacitástól. A pontos csomag a származéktól és a piactól függ.

  • Nagyobb kiszerelésű keret: körülbelül 100 kWh bruttó / 94,9 kWh nettó · 800 voltos architektúra · nagy teljesítményű DC 42
  • Belépőcsomag keretezése: körülbelül 83 kWh bruttó / 75,8 kWh nettó · DC ~225 kW-ig a megfelelő konfigurációkon
  • Integrált padló alatti lítium-ion akkumulátor intelligens hőkezeléssel
  • Rögzítse a garanciális állapotot, a SoH diagnosztikát, a HV figyelmeztetéseket és az akkumulátorral kapcsolatos javításokat külön forrásként – soha ne következtessen az állapotra pusztán a megjelenített hatótávból

A kémia generálása és a töltési görbe részleteinek a Audi dokumentációjából kell származniuk a VIN-hoz – ne találjon ki itt csomagkémiát.

4. Erőátviteli rendszerek

Csak elektromos hajtás. Az alábbi eredmények tükrözik a Audi 2024-es európai bevezetését, ahol meg van jegyezve – erősítse meg a modellévet és a piacot.

  • A6 e-tron (bejegyzés / RWD)

    Hátsókerék-hajtás. Európai bevezető keretezés: kb. 210 kW (akár ~240 kW Launch Control-val), 0-100 km/h ≈6,0 s, 83/75.8 kWh csomag, DC akár ~225_K_____ hosszú távon Sportback eredeti német specifikációban (~627 km-ig – piaci jelzéssel).

  • A6 e-tron teljesítmény (RWD)

    Hátsókerék-hajtású, nagy hatótávolságú konfiguráció. Indítási keret: kb. 270 kW (akár ~280 kW Launch Control), 0–100 km/h ≈5,4 s, nagyobb akkumulátor, nagy sebességű töltés.

  • A6 e-tron quattro

    Kettős motoros összkerékhajtás. Indítási keret: körülbelül 315 kW (akár ~340 kW Launch Control), 0–100 km/h ≈4,5 s, 100/94,9 kWh csomag.

  • S6 e-tron

    Nagy teljesítményű kétmotoros quattro. A Audi körülbelül 370 kW (~405 kW Launch Control-ig), 0–100 km/h ≈3,9 s, 94,9 kWh nettó, ~240 km/h végsebesség.

A pontos teljesítmény, a választék és a felszereltség típus- és piacfüggő. Használja a piacválasztót a regionális keretezéshez – ne kezelje egy ország lapot globálisként.

5. Töltés

  • AC töltés: akár 11 kW a jelenlegi UK konfigurációkon (erősítse meg a beépített töltőt a VIN-on)
  • DC töltés: akár ~225 kW kisebb akkumulátoros bemeneti konfigurációk esetén; akár ~270 kW nagyobb kapacitású konfigurációkon
  • Audi UK körülbelül 21 percet ír 10–80%-os DC töltésre a megfelelő 270 kW konfigurációkon
  • Megfelelő körülmények között a Audi kijelentette, hogy az eredeti, nagyobb teljesítményű töltési konfigurációval körülbelül 10 perc alatt körülbelül 260 km hatótávolság bővíthető 62 63
  • A tényleges teljesítmény a SoC-tól, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltő képességétől, az előkondicionálástól, a környezeti hőmérséklettől, az állomás és a jármű szoftverétől függ

Rönkházi falidoboz, AC/DC munkamenetek, időtartam, szolgáltató és ütemezett töltés a műhelyszolgáltatás bélyegzőitől elkülönítve – a töltési előzmények EV származásúak.

6. Tartomány — WLTP a való világhoz képest

Mindig különböztesse meg a hivatalos teszttartományt a valós távolságtól. A hivatalos adatok nem garantált távolságok.

  • A6 Sportback e-tron (Audi UK): akár 468 mérföld hivatalos
  • A6 Avant e-tron (Audi UK): akár 444 mérföld hivatalos
  • S6 Sportback e-tron (Audi UK): akár 411 mérföld hivatalos
  • S6 Avant e-tron (Audi UK): akár 394 mérföld hivatalos

A hatótávolságot a sebesség, a hőmérséklet, az időjárás, a kerék/gumi specifikáció, a terhelés, a HVAC, a vezetési stílus, az akkumulátor hőmérséklete, a SoC és az opciók befolyásolják. Ne találjon ki más piacok figuráit UK lapokból.

7. Rekuperáció és fékezés

A regeneratív fékezés és a szabadonfutás a EV alapvető jellemzői. A Audi állapotok visszanyerése állítható (beleértve a kormánylapátokat is), működhet fékezés és szabadonfutás közben, akár körülbelül 220 kW rekuperációs erővel, valamint a fékek keverése a pedálérzés érdekében. Magyarázd el, hogy a regen energia-visszanyerés – nem hagyományos motorfék.

8. Őszinte profik

  • Nagyon hosszú hivatalos tartomány a kiválasztott Sportback származékokon
  • 800 voltos architektúra és magas DC töltési képesség
  • Sportback aerodinamikai hatékonyság plusz praktikus Avant opció
  • Hátsókerék-hajtás és quattro választási lehetőség, valamint nagy teljesítményű S6-os verziók
  • Lapos akkumulátorcsomagolás és fejlett hőkezelés
  • Prémium távolsági EV helymeghatározás modern digitális architektúrával

9. Őszinte hátrányok / dolgok, amelyeket figyelembe kell venni

  • A töltési teljesítmény erősen függ az akkumulátor hőmérsékletétől és a töltő képességétől
  • A nagy teljesítményű nyilvános töltés csak akkor hasznos, ha létezik kompatibilis infrastruktúra
  • A specifikáció és a hatótávolság jelentősen eltér a származéktól és a kerekektől/opcióktól függően
  • EV a tulajdonjog nagyobb mértékben függ a szoftverektől és a hőkezelési rendszerektől
  • A nagyfeszültségű alkatrészek speciális szervizelést igényelnek; prémium javítási költségek jelentősek lehetnek
  • Az akkumulátor állapotát nem lehet pusztán a hatótávolság alapján megítélni; a piaci díjszabási szabványok eltérőek lehetnek

10. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a témákat a tulajdonosok dokumentálhatják a szolgáltatási nyilvántartásokban, műhelyekben, fórumokon vagy tulajdonosi jelentésekben. Ne kezelje azokat megerősített hibaként, kivéve, ha azt a gyártó dokumentációja, visszahívások vagy megbízható műszaki bizonyítékok támasztják alá.

  • Töltés

    DC teljesítmény és csúcscsúcsok, töltési megszakítások, AC viselkedés, ütemezett töltés, otthoni fali doboz kommunikáció és nyilvános töltőkompatibilitás.

  • Akkumulátor

    A hatótávolság változása, az SoC viselkedése, az akkumulátor hőmérséklete, az észlelt egészségi állapot és a hőkezelési viselkedés – tartsa elkülönítve a diagnosztikát az utazási becslésektől.

  • Szoftver

    Infotainment, járműszoftver, OTA frissítések, okostelefon-integráció, navigáció és digitális szolgáltatások.

  • 12V rendszer

    Alacsony feszültségű akkumulátor állapot, ébrenléti/alvási viselkedés és kiegészítő elektromos rendszerek – a gyenge 12 V HV hibákat utánozhat.

  • ADAS

    Kamera/radar kalibrálás, vezetőtámogató figyelmeztetések és parkolási rendszerek a szélvédőn vagy a lökhárítón végzett munka után.

  • Klíma és hatékonyság

    Kabinfűtés, hőszivattyú, ha van, előkondicionálás és téli hatékonyság.

  • Felfüggesztés / gumik

    Abroncskopás erős EV-okon, kerék/gumiabroncs-hatékonyság kompromisszumok, felfüggesztési zaj és beállítás.

11. Szerviz és karbantartás (EV)

Ne másoljon ICE-szolgáltatási ütemtervet egy EV-ra. Az intervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak – mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Audi karbantartási ütemtervet.

elemTipikus intervallumJegyzetek
Ütemezett EV ellenőrzés / szervizAudi VIN ütemterv szerint (gyakran naptár által vezetett)PPE — nem MEB Q4 intervallumok. Erősítse meg a kézikönyvet/kereskedő rendszert.
Fékfolyadéknaptár (gyakran ~24 hónap)A folyadék akkor is felszívja a nedvességet, ha a regen csökkenti a párna kopását.
12V akkumulátor tesztMinden szerviz / tünet esetén hamarabbLoad-test – külön a HV csomag eredetétől.
Kabin / pollenszűrőGyakran ~12 hónapA legtöbb EV éves szokás.
Gumiabroncsok és beállításRendszeres / minden szolgáltatásNehéz EV + nyomaték – az óra kopása és a hatékony kerekek.
Fékbetétek / tárcsák / korrózióMinden szolgáltatásA Regen a tárcsákat kihasználatlanul hagyhatja – ellenőrizze a korróziót.
Hűtőkörök / hőrendszerAudi ütemterv szerintHV és kabin hőhurkok — EV speciális munka.
A nagyfeszültségű rendszer ellenőrzéseAudi ütemezésenként / kampányonkéntJogosult EV technikus – naplózza a figyelmeztetéseket és a javításokat.
Szoftver / OTA ellenőrzésSzervizben vagy kérésreRekordverzió + dátum Digital Service History-ban.
Akkumulátor állapota / diagnosztika (ha van)Tulajdonos / kereskedő / harmadik félKülön származási esemény – nem „a tartomány jól néz ki”.

A szervizintervallumok és az ellenőrzési követelmények piaconként, modellévenként és származékonként változnak. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus Audi karbantartási ütemtervet.

12. EV akkumulátor egészsége és származása

Az akkumulátor állapota a A6 e-tron dedikált származási kategóriája. Különböztesse meg a gyártó diagnosztikai eredményeit, a tulajdonos által bejelentett hatótávolság-becsléseket és a harmadik féltől származó akkumulátorteszteket.

  • SoH % / diagnosztikai jelentés, dátum, futásteljesítmény, tesztszolgáltató
  • A töltési viselkedéssel kapcsolatos megjegyzések és a szoftver verziója a tesztidőben
  • Garancia állapota, HV figyelmeztetések és akkumulátorral kapcsolatos javítások
  • Dokumentumok tárolása a járművön viszonteladás céljából / Transfer Pack

Soha ne következtessen az akkumulátor állapotára pusztán a megjelenített tartományból. A töltési nyilvántartást el kell különíteni a műhely szervizbélyegzőitől.

13. Átvizsgálás és műszaki állapot

A terminológia országonként alkalmazkodik – soha ne adjon minden piac tesztjének „MOT” címet. UK MOT, Spanyolország ITV, Lengyelország/Magyarország időszakos ellenőrzés, Törökország TÜVTÜRK, amerikai állami rendszerek és egyéb helyi szabályok.

  • Rögzítse a helyi tanúsítványt a gyártó szervizbélyegzőitől elkülönítve
  • Használja a piacválasztót a helyi rendszernév és a jogosultság hivatkozásaihoz
  • EV-specifikus elem (HV szigetelési figyelmeztetések, gumiabroncsok állapota) továbbra is számít az ellenőrzéskor

Erősítse meg a jármű regisztrációs piacára vonatkozó követelményeket.

14. Visszahívások és kampányok

  • Ellenőrizze a VIN webhelyet az Ön piacára vonatkozó hivatalos Audi / nemzeti biztonsági portálokon
  • A kampányazonosító, a befejezési dátum és a szoftververzió naplózása munka után
  • Ne feltételezze, hogy a UK kampány minden PPE autóra vonatkozik világszerte

A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum, szoftververzió és VIN szerint változhat. Egy EV esetében különböztesse meg az akkumulátorral kapcsolatos, töltőrendszerrel, szoftverrel, ADAS, biztonsági és nagyfeszültségű kampányokat. Soha ne kezelje egy adott piac kampányát automatikusan globálisnak.

15. Hivatalos források

A hivatalos hivatkozások az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Audi AG-val. Erősítse meg a kézikönyveket, a töltési és az akkumulátor feltételeit saját dokumentációjában.

  • Tulajdonosi kézikönyv és kereskedői szervizrendszer az Ön VIN-hoz – megfeleljen a modellévnek és a piacnak
  • Audi Töltési szolgáltatás / helyi hálózatok nyilvános töltési hozzáféréshez (piacspecifikus)
  • Regionális Audi webhelyek a garanciával és az akkumulátorral kapcsolatos információkért

16. Használt A6 e-tron vásárlása

  • Identitás: Sportback vagy Avant · A6 vagy S6 · modellév · akkumulátorcsomag · RWD/quattro · díszítés · piac · opciók
  • Akkumulátor: állapotjelentés, garancia, töltési előzmények, HV figyelmeztetések, szoftver, hőtörténet
  • Töltés: AC/DC viselkedés, kábel/port, nyilvános előzmények, fali doboz, ütemezett töltés, előkondicionálás
  • Szoftver: aktuális verzió, OTA, MMI, navigáció, okostelefon integráció, ADAS szoftver
  • Mechanikai: fékek, gumik, felfüggesztés, kormányzás, beállítás, hűtés, hajtómotorok, alváz
  • 12V: állapot, figyelmeztetések, elektromos hibák, cseretörténet
  • Dokumentumok: számlák, szervizelőzmények, töltési jegyzőkönyvek, akkumulátor jelentések, visszahívások, garancia, ellenőrzések, VIN konzisztencia

17. Van egy A6 e-tron? Védje viszonteladási értékét

Egy EV esetében a tulajdonosi sztori több, mint a futásteljesítmény. Az akkumulátor állapota, a töltési előzmények, a szoftverek, a szervizelés és a dokumentált javítások mind a jármű eredetének részévé válhatnak. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét.

  • A A6 e-tron hozzáadása a Garage-hoz – ingyenes digitális tulajdonjog
  • Rögzítse az akkumulátor állapotát, a töltési előzményeket és a szoftver/OTA verziókat
  • Pályaszerviz, ellenőrzés, javítás és visszahívás számlákkal
  • Készítsen egy Transfer Pack-t a következő tulajdonosnak

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • DC / AC töltési teljesítmény

    Csúcs DC (≈225 vagy ≈270 kW) a deriválttól, az akkumulátor hőmérsékletétől, az előkondicionálástól és a töltőképességtől függ. A megszakítások és a címsornál lassabb munkamenetek gyakori tulajdonosi témák – naplózási feltételek, nem csak kW követelések.

  • Az akkumulátor állapota és a hatótávolság változása

    A hatótávolság a sebességtől, a hőmérséklettől, a kerekektől, a terheléstől és a HVAC függvényében változik. Ne következtessen SoH-ra egyetlen útból vagy a hatótávolság-kijelzésből – tartsa külön a gyártói diagnosztikát, a harmadik féltől származó teszteket és a tulajdonosi becsléseket.

  • Szoftver / OTA / MMI

    Az infotainment, a navigáció, a ADAS kalibrálás és a digitális szolgáltatások a szoftverrel együtt fejlődnek. Jegyezze fel a verziót, a dátumot és az esetleges kereskedőket vagy OTA frissítést a furcsaságok diagnosztizálása során.

  • 12V kiegészítő akkumulátor

    A gyenge 12 V-os feszültség még egészséges HV csomag esetén is ébrenlét, figyelmeztetéseket vagy töltési zavarokat okozhat. A terhelési teszt és a rönkcsere a vontatási akkumulátor eredetétől elkülönítve.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Audi modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Audi modell →

GYIK

Mi az a Audi A6 e-tron?+

A A6 e-tron a Audi teljesen elektromos végrehajtó modellje, amely a PPE (Premium Platform Electric) architektúrán alapul – nem egy égetésű A6 akkumulátorral.

Milyen akkumulátort használ a A6 e-tron?+

A származéktól függően a Audi körülbelül 83 kWh bruttó / 75,8 kWh nettó és 100 kWh bruttó / 94,9 kWh nettó konfigurációkat használ. Erősítse meg a VIN csomagját.

Milyen gyorsan tud tölteni a A6 e-tron?+

A deriválttól függően a maximális DC töltés körülbelül 225 kW vagy 270 kW. A Audi UK jelenleg körülbelül 21 percet idéz 10–80%-ra a megfelelő 270 kW konfigurációkon. A AC jellemzően legfeljebb 11 kW az aktuális UK konfigurációkon.

Milyen messzire utazhat a A6 e-tron?+

A hivatalos (WLTP) tartomány származékonként változik. A Audi UK jelenleg akár 468 mérföldet is tartalmaz a A6 Sportback e-tron és alacsonyabb maximumokat a Avant és S6 verziókhoz. Ezek tesztadatok – nem garantált valós távolságok.

A A6 e-tron rendelkezik quattro-val?+

Egyes verziók quattro összkerékhajtást használnak; más változatok hátsókerék-hajtást használnak. A S6 e-tron kétmotoros quattro konfigurációt használ.

A A6 e-tron ugyanaz az autó, mint az égésű A6?+

Nem. A A6 e-tron egy külön PPE alapú elektromos család. A Audi égésterméke A6 más műszaki architektúrát használ.

A6 e-tron tulajdonosi beszélgetések

A klub Audi A6 e-tron tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a A6 e-tron modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Audi Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Audi A6 e-tron Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club