Owners Club · Dijital servis geçmişi

Volkswagen ID.7 Tourer Sahipler Kulübü — Bakım ve Provenance

Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve Volkswagen AG veya Volkswagen UK ile bağlantısı yoktur, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Aşağıdaki bilgiler halka açık kaynaklardan toplanmıştır ve rezervasyon işleminden önce araç el kitabınızda (VIN) veya yetkili bir satıcıyla onaylanmalıdır. ID.7 Tourer, Volkswagen'ün MEB platformundaki büyük elektrikli tur tesisidir - 2024 üretimi - ID binek otomobil serisinde ID.3/ID.4/ID.5'in üzerinde konumlanmıştır. MEB teknik ailesini ID.7 salon/fastback ile paylaşıyor ancak ayrı bir Sahipler Kulübü merkezini koruyor.

ID.7 Tourer sahibi misiniz? Pil sağlığı, şarj geçmişi, servis etkinlikleri, yazılım/OTA güncellemeleri, fren/lastik çalışmaları ve sahiplik belgelerinin dijital kaydını oluşturun. Buradaki en güçlü ürün yolu EV bilgi → pil ve şarj kaydı → dijital hizmet geçmişi → menşei → Transfer Pack'dir.

Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün Volkswagen ID.7 Tourer Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Volkswagen ID.7 Tourer
Stüdyo illüstrasyonu

Son ID.7 Tourer Haberler

Güncellendi 2026
  • Küresel gelişim / teknikGlobal

    ID.7 Pro S uzun mesafe paketi

    Pro S, yaklaşık 690 km'ye kadar WLTP (Tourer kurucu çerçeve) ve ilgili versiyonlarda yaklaşık 200 kW DC ile 86 kWh net / 91 kWh brüt akü sınıfını getirir - VIN ve pazar sayfasını onaylayın.

    2024–Global / teknik

  • TeknikGlobal

    ID.7 GTX Tourer

    GTX, teknik özelliklere bağlı olarak yaklaşık 250 kW / 340 PS ve 0-100 km/sa hıza yaklaşık 5,4 saniyede ulaşan çift motorlu 4MOTION ekler — hala 86 kWh akü sınıfındadır.

    2024–Teknik

  • Küresel gelişim / teknikGlobal

    Verimlilik gösterimi (sertifikalı bir iddia değil)

    Volkswagen, ID.7 Pro S standardı ile verimlilik testinde 941 km kaydetti; bu, WLTP rakamının oldukça üzerindeydi — bu bir test sonucudur, Tourer sahiplik planlamasına yönelik onaylı bir menzil iddiası değil.

    Yayınlanmış testGlobal / teknik

Önce okuyun — MEB elektrikli mülk sahipliği çerçevesi

ID.7 Tourer için en önemli sahiplik verileri pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım/bilgi-eğlence üretimi, termal yönetim, 12V, yüksek voltaj sistemleri, frenler/lastikler, bagaj alanı durumu, servis geçmişi, geri çağırmalar ve pazara özel özelliklerdir. Bu merkezi ID.7 salon sayfasıyla birleştirmeyin. UK mil rakamlarını genel Tourer spesifikasyonu olarak değerlendirmeyin.

1. Nesiller ve platform

  • İlk nesil — 2024–günümüz (MEB)

    The Owners Club V1 taksonomisi için bir üretim nesli. ID.7 Tourer, Volkswagen'nin MEB'deki büyük elektrikli gezi alanıdır: zemine monte yüksek voltajlı batarya, Pro / Pro S üzerinde arka elektrikli tahrik, GTX üzerinde çift motorlu 4MOTION, tek hızlı redüksiyon dişlisi. Prokanal aşamaları (Pro → Pro S → GTX) bu ilk neslin içinde yer alır — ayrı nesiller değil.

Piyasa isimleri, ekipmanlar ve kesin çıktılar farklılık gösterir. Her zaman güç, pil, menzil ve şarj rakamlarını türev, model yılı ve pazara göre bağlayın — VIN onaylayın. İlgili Araçlar: ID.7 sedan/fastback paylaşımları MEB mimarisi, en yüksek VCE ilişkisine sahip akü/güç aktarma sistemi aileleri — merkezler ayrı kalır; asla parça kimliğini üstlenmeyin. ID.5 / ID.4 / ID.3 aynı zamanda MEB ile alakalı olarak da görünebilir.

2. Vücut stili

  • Elektrikli emlak / Tourer

    5 kapılı BEV station, özel paketleme ve bagaj kapasitesi ile MEB teknik ailesini ID.7 fastback/saloon ile paylaşıyor. Mevcut UK teknik çerçevesi, yaklaşık 4.961 mm uzunluk, 2.971 mm dingil mesafesi ve bagaj hacmini yaklaşık 605 litre olarak listeliyor; beş yolcunun bagaj hacmi, koltuklar katlandığında yaklaşık 1.714 litreye çıkıyor - pazar/MY etiketli; VIN onaylayın.

3. Pil ve yüksek voltaj sistemi

Brüt kapasiteyi her zaman kullanılabilir/net kapasiteden ayırın. Kurucu çerçeveleme: Pro 77 kWh net; Pro S ve GTX 86 kWh net / 91 kWh brüt (86 kWh sınıfında 13 akü modülü).

  • Pro — 77 kWh net sınıfı (tur pilini başlat)
  • Pro S — 86 kWh net / 91 kWh brüt — verimlilik odaklı uzun mesafe versiyonu
  • GTX — 86 kWh net çift motorlu 4MOTION paket sınıfı
  • Garanti durumunu, SoH teşhislerini, HV uyarılarını ve pille ilgili onarımları ayrı bir kaynak olarak kaydedin — sağlık durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın

Pil kodları, kimya üretimi ve şarj eğrisi ayrıntıları, VIN için Volkswagen belgelerinden gelmelidir — belgelenen 77/86 kWh sınıflarının ötesinde tek bir evrensel “ID.7 Tourer pil boyutu” icat etmeyin.

4. Türevler ve güç aktarma organları

Pro / Pro S: arka elektrik motoru, arkadan çekişli, tek vitesli redüksiyon — Volkswagen, mevcut Pro / Pro S UK spesifikasyonlarında yaklaşık 210 kW / 545 Nm listeler. GTX: ön + arka motorlar, elektrikli AWD (4MOTION). Aşağıdaki çıktılar Volkswagen-belgelenmiş çerçevelemedir — dikkatlice pazarlayın; model yılını ve VIN'u onaylayın.

  • Pro — 77 kWh

    77 kWh ağ bataryası ve yaklaşık 210 kW / 286 PS arka elektrikli tahrikli touring türevi piyasaya sürüldü. UK örnekleri arasında yaklaşık 371 mil'e kadar Pro Match Plus çerçeveleme WLTP — pazar etiketli; VIN'yi onaylayın.

  • Pro S — 86 kWh

    86 kWh net / 91 kWh brüt pil ile uzun mesafe türevi, yaklaşık 210 kW / 286 PS arkadan itişli, yaklaşık 690 km'ye kadar WLTP (kurucu Tourer çerçeveleme) ve ilgili alanda yaklaşık 199–200 kW DC'e kadar versiyonları. UK Pro S Match Plus çerçeveleme listeleri yaklaşık 422 mile kadardır — pazar etiketli; VIN onaylayın.

  • GTX — 86 kWh · 4MOTION

    Çift motorlu performans amiral gemisi 4MOTION: yaklaşık 250 kW / 340 PS · 545 Nm · 0–100 km/sa teknik özelliklere bağlı olarak yaklaşık 5,4–5,5 s · yaklaşık 584 km'ye kadar WLTP (kurucu çerçeve) · yaklaşık 199–200'e kadar kW DC. UK GTX Ayrıca 4MOTION çerçeveleme listeleri yaklaşık 357 mile kadar — pazar etiketli; VIN onaylayın.

Tam çıktılar, seriler ve ekipmanlar model yılına ve pazara özeldir. Bölgesel çerçeveleme için pazar seçiciyi kullanın; tek bir ülkenin tablosunu küresel olarak ele almayın.

5. Şarj etme

  • Pro 77 kWh: ilgili UK konfigürasyonlarında yaklaşık 185'e kadar kW DC
  • Pro S 86 kWh: ilgili sürümlerde yaklaşık 199'a kadar kW DC
  • GTX 86 kWh: ilgili sürümlerde yaklaşık 199–200'e kadar kW DC
  • AC: gemide genellikle 11 kW — pazarı/şartnameyi onaylayın
  • Volkswagen, uygun koşullar altında 86 kWh pilde %10–80 için yaklaşık 26–28 dakika verir
  • Gerçek performans SoC'ye, akü sıcaklığına, şarj cihazı kapasitesine, ön koşullandırmaya, ortam sıcaklığına, istasyon yüküne ve araç yazılımına bağlıdır

Ev duvar kutusunu, AC/DC oturumlarını, süreyi, sağlayıcıyı ve kesintileri atölye hizmet damgalarından ayrı olarak günlüğe kaydedin — ücretlendirme geçmişi EV menşelidir.

6. Aralık — WLTP vs gerçek dünya

Resmi test aralığını her zaman gerçek dünyadaki mesafeden ayırın. Resmi rakamlar yolculuk mesafelerini garanti etmez.

  • Pro: konfigürasyona bağlı olarak yaklaşık 590 km'ye kadar sınıf — VIN sayfasını onaylayın
  • Pro S: yaklaşık 690 km'ye kadar WLTP (kurucu Tourer çerçeveleme)
  • GTX: yaklaşık 584 km'ye kadar WLTP (kurucu çerçeveleme)
  • UK örnekler (mil): Pro Match Plus ~371'e kadar · Pro S Match Plus ~422'ye kadar · GTX Plus 4MOTION ~357'ye kadar — UK yapılandırma örnekleri, genel spesifikasyonlar değil
  • Menzil aküye, tekerleklere, lastiklere, hıza, sıcaklığa, HVAC, yüke, sürüş tarzına ve akü eskimesine bağlıdır

Bir ülkenin tablosundan başka pazarların rakamlarını uydurmayın. Görüntülenen aralık pil sağlığı ölçümü değildir. Verimlilik gösterim sonuçları (örneğin WLTP üzerindeki uzun test çalışmaları) sertifikalı menzil iddiaları değildir.

7. GTX Tourer

ID.7 GTX Tourer çift motorlu 4MOTION performans türevidir: ilgili spesifikasyonlara göre yaklaşık 250 kW / 340 PS, 86 kWh net, yaklaşık 584 km'ye kadar WLTP ve yaklaşık 200 kW DC'ya kadar. GTX'e özel şasi ayarı, jant paketleri ve performans lastikleri verimliliği ve sahip olma maliyetini etkiler; lastik/fren seçimlerini kökenleriyle birlikte kaydedin.

8. İyileşme ve frenleme

Rejeneratif frenleme, yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanır ve elektrikli ve sürtünmeli frenlemeyi koordine eder. Regen, geleneksel fren kullanımını azaltır ancak disklerin, balataların, kaliperlerin, sıvının, hatların ve korozyonun incelenmesini ortadan kaldırmaz; düşük kilometreli EV'lar, sürtünmeli frenlerin seyrek kullanılması durumunda yine de disk korozyonu geliştirebilir.

9. Yazılım ve bilgi-eğlence sistemi

  • SoftwareVersion, infotainmentVersion, navigasyonVersion, OTA/bayi güncelleme tarihlerini ve kampanya kimliklerini takip edin
  • Önemli teknolojiler arasında 15 inç bilgi-eğlence sistemi, artırılmış gerçeklik HUD, Seyahat Yardımı, Park Yardımı ve IQ.LIGHT yer alabilir — ekipman pazara/donanımlara bağlıdır
  • Şarj kampanyaları ve navigasyon veritabanı güncellemeleri tarihleriyle birlikte geçmişe aittir

Yazılım, uzun mesafe Tourer verimliliği ve şarjı için temel sahiplik bileşenidir. Sürümleri ve kampanyaları dikkatle izleyin.

10. Termal yönetim

  • Akü soğutma arızalarını, şarj sıcaklığı uyarılarını ve ön koşullandırma davranışını günlüğe kaydedin
  • Donanımlı olduğu yerde ısı pompası durumunu ve HVAC/ısıtma arızalarını HV paketi SoH'den ayrı olarak takip edin
  • Termal yönetim onarımları, çalışma anındaki yazılım sürümüyle birlikte servis geçmişine aittir

Termal yönetim pil performansını, şarj hızını, menzilini, motor çıkışını, kabin ısıtmasını ve DC oturumlarını etkiler. ID.7 Tourer uzun mesafe verimliliği için özellikle yazılıma ve termal yönetime bağımlıdır.

11. İç mekan ve konfor

Tur odaklı ekipmanlar arasında akıllı otomatik klima kontrolü, masaj koltukları, sağlıklı yaşam fonksiyonları ve AR HUD yer alabilir — tam ekipman pazara ve donanıma bağlıdır. Konfor özellikleri pil/şarj kaynağının yerini almaz.

12. ADAS ve yardım

Seyahat Yardımı, Park Yardımı ve ilgili sistemler sahiplik temalarıdır; ön cam veya tampon çalışmasından sonra kalibrasyon, kamera/radar durumu ve yazılım sürümü önemlidir. ADAS kampanyalarını mekanik servis damgalarından ayrı olarak günlüğe kaydedin.

13. Süspansiyon, tekerlekler ve frenler

Donatıma bağlı olarak: standart süspansiyon, DCC, aşamalı direksiyon, büyük verimlilik veya performans tekerlek paketleri ve GTX'ya özel şasi ayarı. Palet lastikleri, hizalama, fren diskleri/balataları, süspansiyon ve direksiyon — büyük lastikler verimliliği ve maliyeti etkileyebilir.

14. Dürüst profesyoneller

  • Mükemmel uzun mesafe EV emlak konsepti
  • Büyük bir touring otomobil için güçlü aerodinamik verimlilik
  • 77 / 86 kWh pil seçenekleri (Pro / Pro S / GTX)
  • Yaklaşık 690 km'ye kadar WLTP Pro S çerçeveleme
  • İlgili sürümlerde yaklaşık 199–200'e kadar kW DC
  • GTX performans seçeneğiyle konforlu touring karakteri
  • Güçlü MEB ekosistemi ve ID.7 salonuyla İlgili Araçlar bağlamı

15. Dürüst eksiler / dikkate alınması gereken şeyler

  • Büyük ve ağır
  • Pazarlara ve model yıllarına göre spesifikasyon farklılıkları
  • Yazılım karmaşıklığı
  • Gerçek dünya otoyol aralığı WLTP altında
  • Büyük lastikler verimliliği ve değiştirme maliyetini etkileyebilir
  • Yüksek voltaj onarımları özel ekipman gerektirir

16. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değildir — bunlar sahiplerinin belgeleyebileceği tartışma kategorileridir. Üretici belgeleri, geri çağırmalar veya güvenilir teknik kanıtlarla desteklenmedikçe bunları onaylanmış kusurlar olarak ele almayın.

  • Bilgi-eğlence

    Ekran davranışı, bağlantı, gezinme ve güncelleme tuhaflıkları.

  • OTA / yazılım

    Araç yazılımları, OTA kampanyaları, şarj yazılımları ve navigasyon veritabanı versiyonları.

  • Şarj oluyor

    DC performansı ile manşet zirveleri, ön koşullandırma, AC davranışı, genel şarj cihazı uyumluluğu ve oturum kesintileri.

  • Pil ön koşullandırma

    DC seanslarından önce ön koşullandırma davranışı — özellikle kışın uzun mesafe kullanımı.

  • 12V sistemi

    Düşük voltajlı akü durumu, uyanık/uyku davranışı ve yardımcı elektrik sistemleri — zayıf 12V, HV hatalarını taklit edebilir.

  • HVAC / ısı pompası

    Kabin ısıtması, takılı olduğu yerde ısı pompası durumu ve termal konfor ile menzil ödünleşimleri.

  • Seyahat Asistanı

    ADAS davranışı, cam/tampon çalışması sonrası kalibrasyon ve yazılım sürümü.

  • Lastikler ve jantlar

    Aşınma, yük/hız değerleri, verimlilik ve performans paketleri ve GTX kombinasyonları.

  • Frenler

    Yenileyicinin yetersiz kullanımı, balata/disk aşınması, sıvı eskimesi ve fren hissinden kaynaklanan disk korozyonu.

  • Süspansiyon

    DCC / standart damperler, burçlar, hizalama ve Tourer yük davranışı.

  • Aralık

    Otoyol ve WLTP, kış menzili ve büyük tekerlek verimliliği — yolculuk tahminlerini SoH teşhislerinden ayrı tutun.

17. Servis ve bakım (EV)

Bir ICE servis programını EV'ye kopyalamayın. Aralıklar ve inceleme gereklilikleri pazara, model yılına ve türevlere göre değişiklik gösterir; her zaman VIN'ye özel Volkswagen bakım programını doğrulayın.

ÜrünTipik aralıkNotlar
Planlı EV inceleme / servisVolkswagen VIN planına göre (genellikle takvime dayalı)MEB ID. family — ICE değil Sabit 9.300 millik döngü. UK: ID. family normal kullanımda kilometre sınırı olmadan her 2 yılda bir muayene — el kitabını onaylayın.
Fren hidroliğiTakvim (genellikle ~24 ay)Sıvı, rejenerasyon ped aşınmasını azalttığında bile nemi emer.
12V pil testiHer serviste / belirtiler ortaya çıkarsa daha erkenYük testi — HV paket kaynağından ayrı.
Kabin / polen filtresiGenellikle ~12 ayÇoğu EV'da yıllık alışkanlık.
Lastikler ve hizalamaDüzenli / her servisteTork açısından zengin EV emlak — aşınma ve yük değerlerini izleyin; GTX performans lastikleri yük ekler.
Fren balataları / diskleri / korozyonHer hizmetRegen diskleri az kullanılmış halde bırakabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin.
Süspansiyon ve direksiyonHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaAmortisörler, burçlar, hizalama, DCC / takıldığı yerde aşamalı direksiyon — faturalarla birlikte kayıt yapın.
Soğutucu devreler / termal sistemVolkswagen planına göreHV ve kabin termal döngüleri — uzman EV işi; ön koşullandırma hatalarını günlüğe kaydedin.
Yüksek gerilim sistemi muayenesiVolkswagen programa / kampanyaya göreYetkili EV teknisyeni — uyarıları ve onarımları günlüğe kaydedin.
Yazılım / OTA kontrolüServis sırasında veya istendiğindeSürüm + tarihi Digital Service History'a kaydedin.
Pil sağlığı / tanılama (sunulan yerlerde)Sahip / perakendeci / üçüncü tarafAyrı kaynak olayı — "aralık iyi görünüyor" değil.
Şarj sistemi / bağlantı noktası / kabloHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaAC/DC davranış notları şarj geçmişine aittir.

Servis aralıkları ve muayene gereklilikleri pazara, model yılına ve türevlere göre değişiklik gösterir. Her zaman VIN'ye özel Volkswagen bakım planını doğrulayın.

18. EV pil sağlığı ve kaynağı

Pil sağlığı, ID.7 Tourer için birinci sınıf bir kaynak kategorisidir. Üretici teşhis sonuçlarını, sahibi tarafından bildirilen aralık tahminlerini ve üçüncü taraf pil testlerini ayırt edin.

  • SoH % / teşhis raporu, tarih, kilometre, test sağlayıcı
  • Test zamanında şarj davranışı notları ve yazılım sürümü
  • Garanti durumu, HV uyarıları, modül onarımları ve akü ile ilgili çalışmalar
  • Belgeleri yeniden satış için araca karşı saklayın / Transfer Pack

Pil sağlığı durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın. Şarj kayıtları atölye servis damgalarından ayrı tutulmalıdır.

19. Muayene ve yola elverişlilik

Terminoloji ülkeye göre uyarlanır — her pazarın testine asla “MOT” adını vermeyin. UK MOT, İspanya ITV, Polonya/Macaristan periyodik muayene, Türkiye TÜVTÜRK, ABD eyalet sistemleri ve diğer yerel kurallar.

  • Yerel sertifikayı üretici servis damgalarından ayrı olarak kaydedin
  • Yerel sistem adı ve yetki bağlantıları için pazar seçiciyi kullanın
  • EV'ya özel öğeler (HV izolasyon uyarıları, lastik/fren durumu, süspansiyon, bagaj alanı hasarı) inceleme sırasında hala önemlidir

Aracın tescil pazarına yönelik gereklilikleri onaylayın.

20. Geri çağırmalar ve kampanyalar

  • Pazarınız için resmi Volkswagen / ulusal güvenlik portallarında VIN'yi kontrol edin
  • İşten sonra kampanya kimliğini, tamamlanma tarihini ve yazılım sürümünü kaydedin
  • Bir pazardaki kampanyanın dünya çapındaki her ID.7 Tourer için geçerli olduğunu varsaymayın

Geri çağırma ve kampanya kullanılabilirliği pazara, üretim tarihine, yazılım sürümüne ve VIN'ya göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir VIN yetkili bir kaynağa göre kontrol edilmediği sürece asla "bu arabanın geri çağrılması yok" ifadesini görüntülemeyin.

21. Resmi kaynaklar

Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'un Volkswagen AG ile ticari ilişkisi yoktur. Kılavuzları, şarj ve pil şartlarını kendi belgelerinize göre doğrulayın. İcat edilen derin bağlantılar yerine VIN'ye özel Volkswagen Kullanıcı El Kitabı aramasını tercih edin.

  • Volkswagen Kullanım Kılavuzu — VIN'ye özel arama ve model/yıl seçimi (pazarınız için Volkswagen'nin resmi kılavuz sistemini kullanın)
  • Volkswagen teknik özellikler, şarj, pil, menzil ve ekipman için teknik/model bilgileri
  • Bölgesel hükümet geri çağırma veritabanları (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/ulusal sistemler)

22. Kullanılmış bir ID.7 Tourer satın almak

  • Kimlik: VIN · model yılı · türev (Pro / Pro S / GTX) · sürücü (RWD vs 4MOTION) · pil sınıfı (77 vs 86 kWh) · pazar · seçenekler · içe aktarma geçmişi
  • Pil: sağlık kanıtı, garanti, HV uyarıları, şarj performansı, onarımlar/değiştirmeler
  • Şarj: Pratik olduğu yerde AC/DC testi, konektör/kanat, kablolar, şarj geçmişi, ön koşullandırma davranışı
  • Şasi: lastikler, eşit olmayan aşınma, frenler, süspansiyon, direksiyon hizalaması, arazi yükü geçmişi
  • Elektrik: 12V, kayıtlı arızalar, ekranlar, kameralar, ADAS, takılı olduğu yerde iklim/ısı pompası
  • Yazılım: sürüm, bilgi-eğlence, OTA/bayi kampanyaları, navigasyon, bağlı hizmetler
  • Belgeler: Volkswagen servis geçmişi, faturalar, geri çağırmalar, akü raporları, şarj kayıtları, incelemeler, anahtarlar, kılavuzlar, orijinal kablolar

23. ID.7 Tourer sahibi misiniz? Protect yeniden satış değeri

Bir EV gezi mülkü için sahiplik hikayesi kilometreden daha fazlasıdır. Pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım, servis, fren/lastik kayıtları ve belgelenmiş onarımların tümü aracın menşeinin bir parçası olabilir. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın.

  • ID.7 Tourer'yi Garaj'a ekleyin — ücretsiz dijital sahiplik kaydı
  • Pil sağlığını, şarj geçmişini ve yazılım/OTA sürümlerini kaydedin
  • Servis, muayene, onarım, lastik/fren ve geri çağırma işlemlerini faturalarla takip edin
  • Sonraki sahip için bir Transfer Pack oluşturun

Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.

  • DC / AC şarj performansı

    Tepe DC pile göre değişir (Pro 77 kWh ~185'e kadar kW DC; Pro S / GTX 86 kWh ~199–200'e kadar kW DC ilgili sürümlerde). Kesintiler ve başlıktan daha yavaş olan oturumlar, yalnızca kW iddiaları değil, günlük koşulları da dahil olmak üzere ortak sahiplik temalarıdır.

  • Pil sağlığı ve menzil değişimi

    Menzil hıza, sıcaklığa, tekerleklere, yüke ve HVAC'ye göre değişir. SoH sonucunu tek bir hatadan veya yalnızca aralık göstergesinden çıkarmayın; üretici teşhislerini, üçüncü taraf testlerini ve kullanıcı tahminlerini ayrı tutun.

  • Yazılım / OTA / bilgi-eğlence sistemi

    Bilgi-eğlence üretimi, navigasyon, ADAS kalibrasyonu ve bağlantılı hizmetler yazılımla birlikte gelişir. Tuhaflıkları teşhis ederken sürümü, tarihi ve tüm bayileri veya OTA güncellemelerini kaydedin — uzun mesafeli Tourer kullanımı özellikle termal ve yazılım durumuna duyarlıdır.

  • 12V yardımcı akü

    Zayıf bir 12V, sağlıklı bir HV paketiyle bile uyanmamaya, uyarılara veya şarj etme tuhaflıklarına neden olabilir. Çekiş aküsü kaynağından ayrı olarak yük testi ve günlük değiştirme işlemleri.

Kılavuzlar ve kontrol listeleri

Daha fazla Volkswagen modeli

Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.

Tüm Volkswagen modelleri →

SSS

Volkswagen ID.7 Tourer tamamen elektrikli mi?+

Evet. ID.7 Tourer, yanmalı motoru olmayan, akülü elektrikli bir emlaktır — Pro / Pro S üzerinde arkadan elektrikli tahrik; GTX çift motorlu elektrikli dört tekerlekten çekiş (4MOTION) kullanır.

ID.7 Tourer, MEB'yi temel alıyor mu?+

Evet. ID.7 Tourer, Volkswagen'nin Modüler Elektrikli Tahrik Matrisi (MEB) platformunu kullanır; zemine monte yüksek voltajlı akü, tek hızlı redüksiyon dişlisi ve elektriğe özel paketleme.

Pro arkadan çekişli mi? GTX AWD mi?+

Evet. Pro ve Pro S arkadan çekişlidir. ID.7 GTX Tourer çift motorlu 4MOTION elektrikli dört tekerlekten çekiş kullanır.

Pro S pil boyutu ve menzili nedir?+

Pro S, 86 kWh net / 91 kWh brüt akü sınıfını kullanır. Tourer Pro S için kurucu çerçeve yaklaşık 690 km'ye kadardır WLTP; GTX yaklaşık 584 km'ye kadar WLTP — her zaman VIN'nız ve pazarınız için olan sayfayı onaylayın. Tek bir ülkenin rakamına küresel kanun muamelesi yapmayın.

ID.7 Tourer, ID.7 sedandan ayrı bir nesil mi?+

Hayır. Aynı birinci nesil MEB dalgasının (2024– Tourer için) ID.7 ailesinin emlak/gövde stili üyesidir. The Owners Club hala Tourer'e İlgili Araçlar / VCE aracılığıyla ID.7 sedan ile güçlü bir şekilde bağlantılı olan özel bir model sayfası veriyor.

ID.7 Tourer ile ID.7 salonunun ilişkisi nedir?+

Her ikisi de MEB ID.7-ailesi modelleridir ve Araç Bağlam Motorunda İlgili Araçlar olarak puanlanır (aynı platform, akü/güç aktarım mekanizması ve teknik temalar). Hub'lar ayrı kalır — Tourer, özel bagaj ambalajına sahip emlak isim plakasıdır (yaklaşık 605–1.714 L çerçeve). Paylaşılan platform parça uyumluluğunu kanıtlamaz.

ID.7 Tourer sahibi tartışmaları

Kulüpteki Volkswagen ID.7 Tourer sahiplerinden en son sohbetler.

Henüz ID.7 Tourer için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!

Soru sorun / Fotoğraf paylaşın

Volkswagen Owners Club topluluğuna katıl

Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.

Privacy & Performance

Volkswagen ID.7 Tourer Sahipler Kulübü — Bakım ve Provenance | The Owners Club