Owners Club · Dijital servis geçmişi

Volkswagen ID.3 Sahipler Kulübü — Bakım ve Provenance

Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve Volkswagen AG veya Volkswagen UK ile bağlantısı yoktur, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Aşağıdaki bilgiler halka açık kaynaklardan toplanmıştır ve rezervasyon işleminden önce araç el kitabınızda (VIN) veya yetkili bir satıcıyla onaylanmalıdır. ID.3, Volkswagen'ün MEB platformundaki özel kompakt akülü elektrikli kapağıdır - aynı ilk nesilde 2024'te büyük bir teknik/ürün yükseltmesi ile 2019 üretimidir. Elektrikli bir Golf değil.

ID.3 sahibi misiniz? Pil sağlığı, şarj geçmişi, servis etkinlikleri, yazılım/OTA güncellemeleri, fren/lastik çalışmaları ve sahiplik belgelerinin dijital kaydını oluşturun. Buradaki en güçlü ürün yolu EV bilgi → pil ve şarj kaydı → dijital hizmet geçmişi → menşei → Transfer Pack'dir.

Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün Volkswagen ID.3 Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Volkswagen ID.3
Stüdyo illüstrasyonu

Son ID.3 Haberler

Güncellendi 2026
  • Küresel gelişim / teknikGlobal

    ID.3 büyük yükseltme

    Volkswagen'nin büyük ID.3 yükseltmesi, yeni bir bilgi-eğlence nesli, gözden geçirilmiş işletim konsepti, geliştirilmiş yazılım ve daha güçlü Pro S performansını tanıttı - hâlâ ilk MEB neslinde.

    2024Global / teknik

  • TeknikGlobal

    ID.3 GTX

    ID.3 GTX, Volkswagen'in yayınlanan teknik verilerinde 79 kWh net bataryaya, arkadan çekişli APP550 motora ve 604 km'ye kadar WLTP menzile sahip 210 kW / 285 PS performans versiyonunu tanıttı.

    2024Teknik

  • TeknikGlobal

    ID.3 GTX Performans

    GTX Performans, çıkışı 545 Nm ile 240 kW / 326 PS'ye, 0'dan 100 km/sa hıza 5,7 saniyede, elektronik olarak sınırlandırılmış 200 km/sa azami hıza, 601 km'ye kadar WLTP ve 185 kW DC şarja çıkarır.

    2024Teknik

Önce okuyun — MEB ambar sahipliği çerçevesi

ID.3 için en önemli sahiplik verileri pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım/bilgi-eğlence üretimi, termal yönetim, 12V, yüksek voltaj sistemleri, frenler/lastikler, servis geçmişi, geri çağırmalar ve pazara özel spesifikasyonlardır. 2024 için ikinci bir nesil icat etmeyin. UK 52/59/79 kWh'ü global ID.3 spesifikasyonu olarak görmeyin.

1. Nesiller ve platform

  • İlk nesil — 2019 – günümüz (MEB)

    Bir üretim nesli. ID.3, Volkswagen Grubunun Modüler Elektrikli Tahrik Matrisine (MEB) dayalı ilk üretim modeliydi: zeminde düz yüksek voltajlı pil, uzun dingil mesafesi, kompakt dış cephe ve arkaya monteli elektrikli tahrik. 2024 ana ürün yükseltmesi (yeni bilgi-eğlence/yazılım üretimi, pil ön koşullandırma, ilgili sürümlerde daha yüksek DC şarjı, APP550 ile GTX / GTX Performansı) bu ilk neslin önemli bir aşamasıdır; yeni nesil bir kod değildir.

Piyasa isimleri, ekipmanlar ve kesin çıktılar farklılık gösterir. Her zaman güç, pil, menzil ve şarj rakamlarını türev, model yılı ve pazara göre bağlayın — VIN onaylayın. MEB ile ID.4 / ID.5 / ID.7 arasındaki tartışmalar teknik olarak daha düşük düzeyde ilişkili olabilir; asla parça kimliğini üstlenmeyin.

2. Vücut stili

  • Beş kapılı kompakt hatchback

    Özel BEV kapağı — dönüştürülmüş bir Golf silueti değil. Kısa çıkıntılar, uzun dingil mesafesi, düz akü tabanı, arka motor ve kapladığı alana göre nispeten geniş kabin. Pazar spesifikasyonuna bağlı olarak beş koltuklu konfigürasyon.

3. Pil ve yüksek voltaj sistemi

Brüt kapasiteyi her zaman kullanılabilir/net kapasiteden ayırın. Pil dönemi (erken ~45/58/77 kWh sınıfına karşı mevcut UK 52/59/79 kWh vs GTX 79/~84 kWh) bir nesil içinde yer alıyor.

  • Avrupa'nın ilk lansman dönemi aileleri: yaklaşık 45 kWh net-class · 58 kWh net-class · 77 kWh net-class — tam kullanılabilir/brüt değerler model yılına ve pazara göre değişir
  • Mevcut UK Volkswagen teknik veriler: 52 kWh (Pure-sınıfı) · 59 kWh (Pro-sınıfı) · 79 kWh (Pro S / GTX ile ilgili konfigürasyonlar)
  • GTX / GTX Performans: 79 kWh net · yaklaşık 84 kWh brüt · APP550 arka motor — piyasa raporunu onaylayın
  • Garanti durumunu, SoH teşhislerini, HV uyarılarını ve pille ilgili onarımları ayrı bir kaynak olarak kaydedin — sağlık durumunu hiçbir zaman yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın

Pil kodları, kimya üretimi ve şarj eğrisi ayrıntıları, VIN için Volkswagen belgelerinden gelmelidir — tek bir evrensel “ID.3 pil boyutu” icat etmeyin.

4. Türevler ve güç aktarma organları

Tamamen arkadan çekişli — tek arka motor ve tek vitesli redüksiyon dişlisi. GTX, arka aksta APP550 kalıcı mıknatıslı senkron motor kullanır (AWD değil). Aşağıdaki çıktılar Volkswagen-belgelenmiş çerçevelemedir — dikkatlice pazarlayın; model yılını ve VIN'yi onaylayın.

  • ID.3 1ST / erken lansman

    Lansman sürümü ailesi (2019/2020 Avrupa tanıtımı). 1ST, 1ST Plus ve 1ST Max stratejilerini içeren pazara özel ekipmanlar. Pil konfigürasyonları, ~45/58/77 başındaki kWh sınıf paketlerinde VIN/pazara özeldi; tek bir evrensel lansman spesifikasyonu değildi.

  • Pure

    Verimlilik odaklı türev. Mevcut UK Pure sınıfı örneği: 52 kWh net, ~7,2 kW AC ve ~145'e kadar kW DC — market/MY etiketli; VIN onaylayın.

  • Pro

    Orta seviye pil türevi. Mevcut UK Pro sınıfı örneği: 59 kWh net, ~11 kW AC ve ~165'e kadar kW DC — market/MY etiketli; VIN onaylayın.

  • Pro S

    Yüksek kapasiteli GTX olmayan türev. Geçerli UK 79 kWh sınıfı. 2024 büyük yükseltmesi, ~175'e kadar kW DC ile Pro S'yi duyurdu — mevcut pazar tablosunu ve VIN'yi doğruladı.

  • ID.3 GTX

    Sportif performans türevi — RWD APP550 arka motor (AWD değil). Volkswagen yayınlanan: 210 kW / 285 PS · 545 Nm · 79 kWh net · 185'e kadar kW DC · 0–100 km/saat, 5,9 saniyede · 180 km/saat · 604 km'ye kadar WLTP.

  • ID.3 GTX Performans

    Daha yüksek çıkışlı GTX türevi. Volkswagen yayınlanan: 240 kW / 326 PS · 545 Nm · 79 kWh net · 185 kW DC · 0–100 km/saat, 5,7 saniyede · 200 km/saat elektronik olarak sınırlı · 601 km'ye kadar WLTP. Ekipman pazara göre değişir — VIN onaylayın.

Tam çıktılar, seriler ve ekipmanlar model yılına ve pazara özeldir. Bölgesel çerçeveleme için pazar seçiciyi kullanın; tek bir ülkenin tablosunu küresel olarak ele almayın.

5. Şarj etme

  • AC şarj: UK mevcut örnekler — Pure ~7,2 kW · Pro / Pro S / GTX-sınıfı ~11 kW — VIN üzerinde yerleşik şarj cihazını onaylayın
  • DC şarj: UK güncel örnekler — Pure ~145'e kadar kW · Pro ~165'e kadar kW · GTX / yüksek kapasite ~185'e kadar kW
  • 2024 büyük yükseltme: pil ön koşullandırma ve ilgili sürümlerde daha yüksek DC özelliği; yükseltilmiş Pro S ~175'e kadar duyuruldu kW DC
  • Bunlar pazar/mevcut spesifikasyon örnekleridir; dünya çapındaki her ID.3 için evrensel değerler değildir
  • Gerçek performans SoC'ye, akü sıcaklığına, şarj cihazı kapasitesine, ön koşullandırmaya, ortam sıcaklığına, istasyon yüküne ve araç yazılımına bağlıdır

Ev duvar kutusunu, AC/DC oturumlarını, süreyi, sağlayıcıyı ve kesintileri atölye hizmet damgalarından ayrı olarak kaydedin — ücretlendirme geçmişi EV menşelidir.

6. Aralık — WLTP vs gerçek dünya

Resmi test aralığını her zaman gerçek dünyadaki mesafeden ayırın. Resmi rakamlar yolculuk mesafelerini garanti etmez.

  • Aralık, pil sınıfına (52 / 59 / 79 kWh mevcut UK çerçeveleme), türev, jantlar ve pazara göre değişir — VIN'ye özel WLTP sayfasını kullanın
  • Pure / Pro / Pro S: yapılandırmanız için mevcut pazar WLTP rakamını onaylayın — küresel olarak tek bir ülkenin sayfasını kopyalamayın
  • GTX: 604 km'ye kadar WLTP (210 kW / 285 PS · 79 kWh net · RWD APP550)
  • GTX Performans: 601 km'ye kadar WLTP (240 kW / 326 PS · 79 kWh net · RWD APP550)
  • Resmi WLTP rakamları Avrupa sertifikasyon değerleridir — gerçek hayattaki mesafe kışın, otoyol hızında veya daha büyük tekerleklerle daha kısadır

Menzil; hız, sıcaklık, hava durumu, tekerlek/lastik özellikleri, yük, HVAC, sürüş tarzı, akü sıcaklığı, SoC ve seçeneklerden etkilenir. Bir ülkenin tablosundan başka pazarların rakamlarını uydurmayın.

7. İyileşme ve frenleme

Rejeneratif frenleme, yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanır ve elektrikli ve sürtünmeli frenlemeyi koordine eder. Regen, geleneksel fren kullanımını azaltır ancak disklerin, balataların, kaliperlerin, sıvının, hatların ve korozyonun incelenmesini ortadan kaldırmaz; düşük kilometreli EV'lar, sürtünmeli frenlerin seyrek kullanılması durumunda yine de disk korozyonu geliştirebilir.

8. Yazılım ve bilgi-eğlence sistemi

  • SoftwareVersion, infotainmentVersion, OTA/bayi güncelleme tarihlerini ve kampanya kimliklerini takip edin
  • İlk arabalar: dijital kokpit, merkezi dokunmatik ekran, kimlik. Işık, ses kontrolü, bağlı hizmetler
  • 2024 yükseltmesi: daha yeni bilgi-eğlence nesli, daha hızlı donanım/yazılım deneyimi, varsa gelişmiş şarj/termal işlevler

Yazılım temel bir sahiplik bileşenidir. ID.3, revize edilmiş bir arayüz ve ilgili sürümlerdeki yazılım yığını ile 2024 yükseltme işletim konsepti aracılığıyla ilk bilgi-eğlence nesillerini kapsar.

9. Termal yönetim

  • Akü soğutma arızalarını, şarj sıcaklığı uyarılarını ve ön koşullandırma davranışını günlüğe kaydedin
  • Donanımlı olduğu yerde ısı pompası durumunu ve HVAC/ısıtma arızalarını HV paketi SoH'den ayrı olarak izleyin
  • Termal yönetim onarımları, çalışma anındaki yazılım sürümüyle birlikte servis geçmişine aittir

Termal yönetim pil performansını, şarj hızını, menzilini, motor çıkışını, kabin ısıtmasını ve DC oturumlarını etkiler. 2024 yükseltme ailesi, ilgili versiyonlara akü ön koşullandırma özelliğini ekledi.

10. Dürüst profesyoneller

  • MEB paketleme — güçlü iç alana ve zemin aküsünün alçak ağırlık merkezine sahip kompakt dış cephe
  • Kompakt sınıf için ayırt edici arkadan çekiş düzeni
  • Sonraki sürümler, eski ID.3 modellerine göre önemli ölçüde daha yüksek DC şarj kapasitesi sunar
  • Model ömrü boyunca önemli yazılım ve bilgi-eğlence gelişimi
  • GTX kompakt hatchback formatından ayrılmadan gerçek bir performans türevi sağlar
  • Pil, şarj, servis ve sahiplik kayıtları net olduğunda güçlü menşe potansiyeli

11. Dürüst eksiler / dikkate alınması gereken şeyler

  • Yazılım karmaşıklığı — lansman döneminde erken geliştirme ve sonraki güncellemeler, sahiplik hikayesinin bir parçasıdır
  • Teknik özelliklerde değişiklik — pil, şarj gücü, ekipman ve yazılım, model yılına göre önemli ölçüde farklılık gösterir
  • Menzil hassasiyeti — soğuk hava, otoyol hızı ve ısıtma, gerçek dünyadaki mesafeyi önemli ölçüde azaltabilir
  • Her ID.3 aynı DC şarj gücünü desteklemez — türevi ve VIN onaylayın
  • Rejeneratif frenleme, sürtünmeli frenlerin gereğinden az kullanılmasına neden olabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin
  • Yüksek voltaj onarımları uygun şekilde eğitilmiş teknisyenler gerektirir

12. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değildir — bunlar sahiplerinin belgeleyebileceği tartışma kategorileridir. Üretici belgeleri, geri çağırmalar veya güvenilir teknik kanıtlarla desteklenmedikçe bunları onaylanmış kusurlar olarak ele almayın.

  • İlk araçlar

    Yazılım hataları, bilgi-eğlence sisteminde donmalar, bağlantı, sürücü destek davranışları, şarj sorunları, 12V pil, ısıtma/klima ve lansman dönemindeki araçlarda kapı/kol/elektrik tuhaflıkları.

  • Sonraki / 2024-yükseltme araçları

    Bilgi-eğlence, yazılım güncellemeleri, şarj davranışı, akü ön koşullandırma, ADAS kalibrasyonu, 12V sistemi, HVAC, lastik aşınması ve fren diski korozyonu.

  • GTX / GTX Performans

    Performans lastikleri, fren aşınması, süspansiyon, şarj, menzil, yazılım ve performansa bağlı enerji tüketimi.

  • Şarj oluyor

    DC performansı ile manşet zirveleri, ön koşullandırma, AC davranışı, genel şarj cihazı uyumluluğu ve oturum kesintileri.

  • Pil

    Aralık değişimi, SoC davranışı, pil sıcaklığı, algılanan sağlık durumu ve termal yönetim davranışı — tanılamayı yolculuk tahminlerinden ayrı tutun.

  • Yazılım

    Bilgi-eğlence, araç yazılımı, OTA güncellemeleri, akıllı telefon entegrasyonu, navigasyon ve bağlı hizmetler.

  • 12V sistemi

    Düşük voltajlı akü durumu, uyanık/uyku davranışı ve yardımcı elektrik sistemleri — zayıf 12V, HV hatalarını taklit edebilir.

  • Frenler

    Yenileyicinin yetersiz kullanımı, balata/disk aşınması, sıvı eskimesi ve fren hissinden kaynaklanan disk korozyonu.

  • Lastikler ve tekerlekler

    Tork açısından zengin EV üzerinde aşınma, yük/hız değerleri, kış/yaz ayarları, GTX performans kombinasyonları ve verimlilik ödünleşimleri.

13. Servis ve bakım (EV)

Bir ICE servis programını EV'ye kopyalamayın. Aralıklar ve inceleme gereklilikleri pazara, model yılına ve türevlere göre değişiklik gösterir; her zaman VIN'ye özel Volkswagen bakım programını doğrulayın.

ÜrünTipik aralıkNotlar
Planlı EV inceleme / servisVolkswagen VIN planına göre (genellikle takvime dayalı)MEB ID. family — ICE değil Sabit 9.300 millik döngü. UK: ID. family normal kullanımda kilometre sınırı olmadan her 2 yılda bir muayene — el kitabını onaylayın.
Fren hidroliğiTakvim (genellikle ~24 ay)Sıvı, rejenerasyon ped aşınmasını azalttığında bile nemi emer.
12V pil testiHer serviste / belirtiler ortaya çıkarsa daha erkenYük testi — HV paket kaynağından ayrı.
Kabin / polen filtresiGenellikle ~12 ayÇoğu EV'da yıllık alışkanlık.
Lastikler ve hizalamaDüzenli / her servisteTork açısından zengin RWD EV — aşınma ve yük değerlerini izleyin.
Fren balataları / diskleri / korozyonHer hizmetRegen diskleri az kullanılmış halde bırakabilir — korozyon olup olmadığını kontrol edin.
Süspansiyon ve direksiyonHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaAmortisörler, burçlar, hizalama — faturalarla birlikte kayıt yapın (GTX performans lastikleri aşınma yükünü artırır).
Soğutucu devreler / termal sistemVolkswagen planına göreHV ve kabin termal döngüleri — uzman EV çalışması.
Yüksek gerilim sistemi muayenesiVolkswagen programa / kampanyaya göreYetkili EV teknisyeni — uyarıları ve onarımları günlüğe kaydedin.
Yazılım / OTA kontrolüServis sırasında veya istendiğindeSürüm + tarihi Digital Service History'a kaydedin.
Pil sağlığı / tanılama (sunulan yerlerde)Sahibi / perakendeci / üçüncü tarafAyrı kaynak olayı — "aralık iyi görünüyor" değil.
Şarj sistemi / bağlantı noktası / kabloHer hizmet / ihtiyaç duyulduğundaAC/DC davranış notları şarj geçmişine aittir.

Servis aralıkları ve muayene gereklilikleri pazara, model yılına ve türevine göre değişiklik gösterir. Her zaman VIN'ye özel Volkswagen bakım planını doğrulayın.

14. EV pil sağlığı ve kaynağı

Pil sağlığı, ID.3 için birinci sınıf bir kaynak kategorisidir. Üretici teşhis sonuçlarını, sahibi tarafından bildirilen aralık tahminlerini ve üçüncü taraf pil testlerini ayırt edin.

  • SoH % / teşhis raporu, tarih, kilometre, test sağlayıcı
  • Test zamanında şarj davranışı notları ve yazılım sürümü
  • Garanti durumu, HV uyarıları, modül onarımları ve akü ile ilgili çalışmalar
  • Belgeleri yeniden satış için araca karşı saklayın / Transfer Pack

Pil sağlığını asla yalnızca görüntülenen aralıktan çıkarmayın. Şarj kayıtları atölye servis damgalarından ayrı tutulmalıdır.

15. Muayene ve yola elverişlilik

Terminoloji ülkeye göre uyarlanır — her pazarın testine asla “MOT” adını vermeyin. UK MOT, İspanya ITV, Polonya/Macaristan periyodik muayene, Türkiye TÜVTÜRK, ABD eyalet sistemleri ve diğer yerel kurallar.

  • Yerel sertifikayı üretici servis damgalarından ayrı olarak kaydedin
  • Yerel sistem adı ve yetki bağlantıları için pazar seçiciyi kullanın
  • EV'ya özel öğeler (HV izolasyon uyarıları, lastik/fren durumu, süspansiyon) inceleme sırasında hala önemlidir

Aracın tescil pazarına yönelik gereklilikleri onaylayın.

16. Geri çağırmalar ve kampanyalar

  • Pazarınız için resmi Volkswagen / ulusal güvenlik portallarında VIN'yi kontrol edin
  • İşten sonra kampanya kimliğini, tamamlanma tarihini ve yazılım sürümünü kaydedin
  • Bir pazardaki kampanyanın dünya çapındaki her ID.3 için geçerli olduğunu varsaymayın

Geri çağırma ve kampanya kullanılabilirliği pazara, üretim tarihine, yazılım sürümüne ve VIN'ya göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir VIN yetkili bir kaynağa göre kontrol edilmediği sürece asla "bu arabanın geri çağrılması yok" ifadesini görüntülemeyin.

17. Resmi kaynaklar

Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'un Volkswagen AG ile ticari ilişkisi yoktur. Kılavuzları, şarj ve pil şartlarını kendi belgelerinize göre doğrulayın. İcat edilen derin bağlantılar yerine VIN'ye özel Volkswagen Kullanıcı El Kitabı aramasını tercih edin.

  • Volkswagen Kullanım Kılavuzu — VIN'ye özel arama ve model/yıl seçimi (pazarınız için Volkswagen'nin resmi kılavuz sistemini kullanın)
  • Volkswagen teknik özellikler, şarj, pil, menzil ve ekipman için teknik/model bilgileri
  • Bölgesel hükümet geri çağırma veritabanları (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/ulusal sistemler)

18. Kullanılmış bir ID.3 satın almak

  • Kimlik: VIN · model yılı · türev (1ST / Pure / Pro / Pro S / GTX / GTX Performansı) · pil dönemi · pazar · seçenekler · içe aktarma geçmişi
  • Pil: sağlık kanıtı, garanti, HV uyarıları, şarj performansı, onarımlar/değiştirmeler
  • Şarj: AC/DC testi, pratik olduğu yerde, konektör/kanat, kablolar, şarj geçmişi, ön koşullandırma davranışı
  • Şasi: lastikler, eşit olmayan aşınma, frenler, süspansiyon, direksiyon hizalaması
  • Elektrik: 12V, kayıtlı arızalar, ekranlar, kameralar, ADAS, takılı olduğu yerde iklim/ısı pompası
  • Yazılım: sürüm, bilgi-eğlence üretimi, OTA/bayi kampanyaları, navigasyon, bağlantılı hizmetler
  • Belgeler: Volkswagen servis geçmişi, faturalar, geri çağırmalar, akü raporları, şarj kayıtları, incelemeler, anahtarlar, kılavuzlar

19. ID.3 sahibi misiniz? Protect yeniden satış değeri

Bir EV hatchback için sahiplik hikayesi kilometreden daha fazlasıdır. Pil sağlığı, şarj geçmişi, yazılım, servis, fren/lastik kayıtları ve belgelenmiş onarımların tümü aracın menşeinin bir parçası olabilir. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın.

  • ID.3'yi Garaja ekleyin — ücretsiz dijital sahiplik kaydı
  • Pil sağlığını, şarj geçmişini ve yazılım/OTA sürümlerini kaydedin
  • Servis, muayene, onarım, lastik/fren ve geri çağırma işlemlerini faturalarla takip edin
  • Sonraki sahip için bir Transfer Pack oluşturun

Sahip tarafından bildirilen ortak temalar

Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.

  • DC / AC şarj performansı

    Zirve DC pil ve türevine göre değişir (UK örnekler: Pure ~145 kW, Pro ~165 kW, GTX / ~185'e kadar yüksek kapasite kW; 2024 Pro S ~175'e kadar kW). Kesintiler ve başlıktan daha yavaş olan oturumlar, yalnızca kW iddiaları değil, günlük koşulları da dahil olmak üzere ortak sahiplik temalarıdır.

  • Pil sağlığı ve menzil değişimi

    Menzil hıza, sıcaklığa, tekerleklere, yüke ve HVAC'ye göre değişir. SoH sonucunu tek bir hatadan veya yalnızca aralık göstergesinden çıkarmayın; üretici teşhislerini, üçüncü taraf testlerini ve kullanıcı tahminlerini ayrı tutun.

  • Yazılım / OTA / bilgi-eğlence sistemi

    Bilgi-eğlence üretimi, navigasyon, ADAS kalibrasyonu ve bağlantılı hizmetler yazılımla birlikte gelişir. Özellikle erken ve 2024 yükseltme aşamalarında tuhaflıkları teşhis ederken sürümü, tarihi ve tüm bayileri veya OTA güncellemelerini kaydedin.

  • 12V yardımcı akü

    Zayıf bir 12V, sağlıklı bir HV paketiyle bile uyanmamaya, uyarılara veya şarj etme tuhaflıklarına neden olabilir. Çekiş aküsü kaynağından ayrı olarak yük testi ve günlük değiştirme işlemleri.

Kılavuzlar ve kontrol listeleri

Daha fazla Volkswagen modeli

Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.

Tüm Volkswagen modelleri →

SSS

Volkswagen ID.3 tamamen elektrikli mi?+

Evet. ID.3, yanmalı motoru olmayan, arkaya monteli elektrik motoru ve MEB platformunda arkadan çekişli, akülü elektrikli bir araçtır.

ID.3, MEB'yi temel alıyor mu?+

Evet. Volkswagen, ID.3'yi Modüler Elektrikli Tahrik Matrisi (MEB) platformunu temel alan ilk Volkswagen üretim modeli olarak tanımlar.

ID.3 GTX dört tekerlekten çekişli mi?+

Hayır. Standart ID.3 mimarisi arkadan çekişlidir. ID.3 GTX ve GTX Performance, AWD değil, APP550 arka aks motorunu kullanır.

Hangi pil boyutları mevcut?+

Pil kapasitesi pazara ve model yılına göre değişir. Mevcut Volkswagen UK teknik verileri 52, 59 ve 79 kWh ağ yapılandırmasını listeler; Daha önceki Avrupa otomobilleri yaklaşık 45, 58 ve 77 adet kWh net sınıfı paket kullanıyordu. GTX net 79 kWh kullanıyor / yaklaşık 84 kWh brüt kullanıyor — VIN'nizi onaylayın.

2024 ID.3 yeni nesil mi?+

Hayır. The Owners Club V1 sınıflandırması için, 2024 ana yükseltmesi, ikinci nesil değil, birinci nesil MEB ID.3 ailesi içindeki bir teknik/ürün aşamasıdır.

GTX ne kadar hızlı şarj oluyor?+

Volkswagen, uygun koşullar altında ID.3 GTX ve GTX Performansı için 185'e kadar kW DC listeler. AC, daha yüksek kapasiteli akım UK örneklerinde genellikle 11 kW'dur — VIN üzerindeki yerleşik şarj cihazını onaylayın.

ID.3 sahibi tartışmaları

Kulüpteki Volkswagen ID.3 sahiplerinden en son sohbetler.

Henüz ID.3 için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!

Soru sorun / Fotoğraf paylaşın

Volkswagen Owners Club topluluğuna katıl

Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.

Privacy & Performance

Volkswagen ID.3 Sahipler Kulübü — Bakım ve Provenance | The Owners Club