Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Vauxhall / Opel Astra Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

A Vauxhall / Opel Astra független tulajdonosok forrása. Gyártó: The Owners Club – nem áll kapcsolatban a Vauxhall Motors Limited, Opel vagy Stellantis társaságokkal. Változnak a műszaki adatok, a visszahívás állapota és a jótállási feltételek – mindig tájékozódjon a kézikönyvben (VIN) vagy egy hivatalos kereskedőnél. A Astra az egyik leghosszabb ideig működő kompakt névtábla a Opel/Vauxhall tartományban 1980-tól nyolc generáción keresztül. A regionális elnevezés Vauxhall (UK) vagy Opel (a legtöbb más piac); a technikai identitás globális.

Tulajdonosok Klubja · Digital Service History. Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét. Hasznos azonosító: Astra + generáció (Mk1–Mk8 / K / L) + motor/hajtáslánc + sebességváltó + modellév + piac – soha nem egyedül a „Astra”. A Astra L MY26 UK szolgáltatási adatok egy piaci példa (használja a piacválasztót); nem univerzálisak. VIN / kézikönyv továbbra is mérvadó.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Vauxhall / Opel Astra Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Vauxhall Astra
Stúdió illusztráció

Legfrissebb Astra hírek

Frissítve 2026. szeptember 30
  • Globális fejlődésEurópa és UK

    Új Astra GSE vonal bejelentette 2027-re

    Vauxhall bejelentette: Astra GSE A GS-t 2027 tavaszától felváltva – elérhető BEV, PHEV, 48V Hybrid és benzines, ___TOK4 és. Nyilvános debütálás a Paris Motor Show 2026-ban; egy nagyobb teljesítményű ~280PS változatot 2027-ben terveznek.

    2026. szeptember 17Vauxhall / Stellantis Média →

  • RegionálisUK piac

    A hatfokozatú kézi váltó visszatér a Astra tartományba

    A hatfokozatú kézi sebességváltó páros 1.2 Turbo 130PS / 230Nm benzinnel – sraffozással és Sports Tourer – automata, 48V hibrid, plug-in hibrid és elektromos pályákkal. A sebességváltó típusa a The Owners Club járműazonosítójának része. Az árak piaconként eltérőek; A UK Griffin OTR adatok piacspecifikusak és dátummal rendelkeznek.

    2026. szeptember 10Vauxhall / Stellantis Média

  • MűszakiUK / Európa

    2026 A Astra választéka nagyobb akkumulátoros elektromos modellel bővül

    MY26 többenergiás Astra Az elektromos 58,3 kWh összcsomagra vált (körülbelül 55,4 kWh használható) az előzetes WLTP körülbelül 281 mérföldes különbséggel, a konfigurációtól függően TO____________________ különbségek a TO__. Az elérhetőség és az ösztönzők piaconként eltérőek.

    2026. május 28Vauxhall / Stellantis Média →

Modell áttekintése — globális Astra identitás

Ez a hub nyolc generációt fed le (Mk1–Mk8 / K / L) globális műszaki identitás és piactudatos szolgáltatás, ellenőrzés és elérhetőség mellett. A Vauxhall (UK) és a Opel (a legtöbb más piac) ugyanazon modellcsalád regionális nevei. Astra K nem minden Stellantis/PureTech. A Astra L (2022-től, EMP2) többenergiás, ahol kínálják. Használja a piacválasztót a motorokhoz, az intervallumokhoz és a helyi ellenőrzési nevekhöz. VIN / kézikönyv továbbra is mérvadó.

1. Nemzedékek és platformok

  • Astra Mk1 – 1980–1984

    Első Astra generáció (1980-as évek). Jegyezze fel a motor méretét/kódját, manuális vagy automata, vezérműszíj/lánc, ahol van, hűtés, tengelykapcsoló, felfüggesztés/kormányzás, fékek, rozsda/karosszéria és helyi ellenőrzési előzmények – csak generáció-specifikus ütemezések.

  • Astra Mk2 – 1984–1991

    Második generáció, jelentős európai terjeszkedéssel. Szolgáltatási kategóriák: benzin/dízel kód szerint, időzítési rendszer, tengelykapcsoló/sebességváltó, hűtés, felfüggesztés perselyek, kormánymű, kipufogó/emisszió, fékek, korrózió és helyi ellenőrzési tanácsok.

  • Astra Mk3 – 1991–1998

    1990-es évek generációja többféle karosszériával és piaccal. Rögzítse az üzemanyag típusát, a motorkódot, a sebességváltót, a karosszériát, az időzítési rendszert, a tengelykapcsolót/DMF-et, ha van, és a korróziót – ne alkalmazzon modern L intervallumokat.

  • Astra Mk4 – 1998–2004

    Az 1990-es évek vége/2000-es évek eleje, modern kompakt architektúra. A dízelrekordok eltérnek a benzinestől – különösen a EGR/turbó az alkalmazható dízeleknél. Rögzítse a motorkódot, a sebességváltót, a karosszériát és az időzítési rendszert.

  • Astra Mk5 (H) – 2004–2009

    Astra H / ötödik generáció (GM-korszak fejlesztése). Jegyezze fel a motorkódot, üzemanyagot, sebességváltót, időzítést, tengelykapcsolót, turbót, DPF, ahol van, elektronikát, helyi ellenőrzést és visszahívásokat.

  • Astra Mk6 (J) – 2009–2015

    Astra J / hatodik generáció (2009–2015). Még több elektronika és ADAS kezdetek. Jegyezze fel a motorkódot, az üzemanyagot, a sebességváltót, az időzítést, a tengelykapcsolót/DMF-et, a Start/Stop akkumulátortípust, ha van, a szoftvert, az ellenőrzést és a visszahívásokat.

  • Astra Mk7 (K) – 2015–2022

    Astra K / hetedik generáció (2015–2022). Nem „minden PureTech”: a korai GM/Vauxhall motorok vs. későbbi facelift PSA-eredetű – motorkód + év dönt. Sok UK kézikönyv ~20 000 mérföld/1 évre hivatkozik; a többi piac a helyi menetrend szerint működik.

  • Astra Mk8 (L) – 2022–jelenleg (EMP2)

    Astra L / nyolcadik generáció (2022-jelenleg) Stellantis / EMP2. Több energiájú: benzin, 48V hibrid, PHEV és elektromos, ahol a piacok kínálják. Sraffozás és Sports Tourer. A testvérarchitektúra-témák léteznek a Peugeot 308 elemmel – nem azonos piaci előzmények.

A generációs számozás összetévesztheti: használja a generációs számot + a gyártó megnevezését (K/L) + a modelléveket + a közös piaci terminológiát. A testvérautók EMP2 megosztják az építészeti témákat; A nedves öv eredete csak akkor érvényes, ha a Gen2 / késői K PureTech megerősítést nyert – soha nem csak az „1.2 Turbo” jelvény alapján, soha nem a Ford PowerShift útmutatókon keresztül.

2. Piaci és modellinformációk

  • Regionális elnevezés: Vauxhall Astra (UK) · Opel Astra (a legtöbb más piac)
  • A jelenlegi többenergiás L típusú autókat széles körben értékesítik Európában; nem értékesítik újonnan az Egyesült Államokban, Kanadában vagy Ausztráliában/Új-Zélandban – lásd a piacválasztót
  • Az árak piaconként eltérőek – előnyben részesítse a helyi kereskedő/gyártó árajánlatokat a kódolt külföldi listaárakkal szemben
  • Használja a fenti piacválasztót a motorok, a szervizintervallumok és az ellenőrzőrendszerek neveihez

A piac kontextus, nem fal. A műszaki identitás (generációk, platformok, motorcsaládok) globális; a díszítések, az árak, a szervizintervallumok, az ellenőrzési szabályok és a rendelkezésre állás országonként eltérőek.

3. Erőátviteli rendszerek, motorok és sebességváltók

A motor, a sebességváltó és a hajtáslánc elérhetősége országonként, generációnként és modellévenként változik. A piacválasztó aktuális piaci példákat mutat; A korábbi lefedettség a benzinre, a dízelre, a mild hibridre, a PHEV és a BEV típusokra terjed ki.

  • Astra L benzin – 1.2 Turbo 130 (időzítés megerősítése)

    Jelenlegi család példa: 1.2 Turbó benzin ~130 LE. Gen2 PureTech övet az olajban használ; A ~2023-as Gen3 lánchajtású. ~2024-től az „1.2 Turbo” kereskedelmi név mindkettőt takarja – a jelvény önmagában nem árulja el, melyiket. Erősítse meg a VIN pontos motorkódot és a modellévet, mielőtt feltételezi a nedves öv eredetét. UK MY26 szervizpélda 12 500 mérföld / 1 év. Soha ne nevezze át a hibridet erre a motorra. Az elérhetőség piaconként változik.

  • Astra L 48V Hibrid — 145 (lánchajtású + e-DCT)

    1,2-es turbó benzines alap lánchajtással + 48V + elektromos duplakuplung. UK MY26 példa ~16 000 mérföld / 1 év — erősítse meg a kézikönyvet. Ne tárolja nedves szíjként PureTech benzint – a hibrid lánchajtása elkülönül a Gen2/Gen3 benzines időzítési kérdésektől.

  • Astra L PHEV – 1,6 195

    Plug-in hibrid 1,6 benzinnel + HV csomaggal, ahol kínálják. UK MY26 példa: 20 000 mérföld / 1 év. Jelentkezzen be a HV állapotát, a terhelési előzményeket és különítse el a 12V.

  • Astra Elektromos (BEV)

    Akkumulátoros elektromos az L családban, ahol kínálják. A MY26 keretezés ~58,3 / 55,4 kWh-s csomagadatokat és ~156 LE-t tartalmaz – erősítse meg a VIN/specifikációt. UK példa: kezdeti ellenőrzés 8000 mérföld / 1 év, majd 16 000 mérföld / 2 év.

A Digital Garage-ban külön kell tartani a kézi, a hagyományos automata, a duplakuplungos és az egysebességes elektromos meghajtást. A hajtás jellemzően elsőkerék-hajtás a modern Astraokon.

Jövő Astra / Következő generáció

2026 júniusában a Stellantis megerősítette, hogy a következő generációs Vauxhall-Opel Astra a Rüsselsheim STLA ONE platformon lesz megtervezve, beépítve – a jelenlegi L /_____7 frissítéseken túlmutató utódgeneráció. Tartsa ezt megkülönböztetve az arculatfelújítási és -kiigazítási hírektől (GSE vonal, elektromos csomag, kézi visszaküldés) a mai autókon. Forrás: Stellantis Media (2026. június 8.).

4. Őszinte profik – amit a tulajdonosok értékelhetnek

  • Széles karosszéria elérhetőség – praktikus ferdehátú és Sports Tourer formátumok 64
  • Széles hajtáslánc-választék a modern L típusú autókhoz, ahol a piacok többenergiás vonalakat kínálnak
  • Hatékony újabb hibrid és elektromos változatok, ha helyesen azonosítják
  • Modern vezetőtámogató technológia a későbbi generációkban
  • Erős alkatrészek és szervizelhetőség számos piacon, valamint nagy történelmi telepített bázis

5. Őszinte hátrányok – amit figyelembe kell venni

  • A specifikációk piaconként jelentősen eltérhetnek – soha ne feltételezzen UK berendezést globálisan
  • A motorok és sebességváltók erősen modellévfüggőek
  • Az újabb autók több elektronikus és szoftverfüggő rendszert tartalmaznak
  • PHEV és az elektromos járművek tulajdonjoga eltér az ICE-től – beleértve a töltést és a HV származását
  • A használt autók specifikációi még ugyanazon a generáción belül is jelentősen eltérhetnek

6. Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – ezeket a témákat a tulajdonosok dokumentálhatják a szolgáltatási nyilvántartásokban, fórumokon vagy tulajdonosi jelentésekben. Különböztesse meg a dokumentált származási tételeket, a használt autók ellenőrzését és az általános témákat. Egyik sem jelenti azt, hogy minden Astra sikertelen lesz így.

  • Dokumentált: nedvesöves benzin, amelyre a Gen2 / késői K PureTech vonatkozik

    Ahol Gen2 nedves szíj 1.2 Turbo / PureTech (vagy késői K PSA-eredetű PureTech) van felszerelve, kezelje a vezérműszíj ellenőrzését/cseréjét, az olajminőséget, az olajcsere történetet és az olajfogyasztás mentességét. Gen3 L 1.2 Turbo (~2023+) lánchajtású – ne találjon ki egy szíj határidőt az „1.2 Turbo” jelvényből. Erősítse meg VIN / motorkód / év. Soha ne találjon ki egy szíj határidőt láncos hibrid motorokhoz, korai GM Astra K benzinekhez, dízelekhez, PHEVokhoz vagy elektromos motorokhoz.

  • Téma: 48V A hibrid lánchajtású

    Rögzítés Hibrid azonosító, láncvezérlés (nem nedves szíj), elektromos DCT, 48V akkumulátor, integrált motor, hibrid diagnosztika és szoftver. A 48V legyen külön a 12V és a PHEV/BEV vontatási csomagoktól. Ez a hibrid lánc története elkülönül a Gen2 és Gen3 L benzinidőzítéstől.

  • Ellenőrizze: Astra K motorcsalád azonosságát

    A PureTech/PSA feltételezése előtt erősítse meg a motorkódot és az évet. A korai K GM/Vauxhall benzinesekhez és dízelekhez saját olaj-, időzítés- és károsanyag-kibocsátó mezőre van szükség – sok UK kézikönyv ~20 ezer/1 évre hivatkozik, de VIN dönt.

  • Téma: PHEV HV és terhelési előzmények

    1.6 PHEV: kapacitás/állapot, AC töltéstörténet/hiba, hibrid szoftver, HV javítások és a különálló 12V. Nem egy 48V enyhe hibrid ellenőrzőlista.

  • Téma: Astra Elektromos HV és töltés

    Kapacitás (pl. MY26 58,3 / 55,4 kWh keret), hasznos kapacitás, állapotjelentések, AC/DC töltési előzmények/hibák, BMS/szoftver, hőkezelés, HV javítások és a különálló 12V.

  • Téma: átviteli identitás

    Kézi tengelykapcsoló/sebességváltó olaj/DMF; EAT8 folyadéktörténet; villamosított DCT szerviz/diagnosztika; EV fix áttételű meghajtó. Soha ne egy „Automatikus” mező mindenkinek.

  • Téma: 12V elektromos egészség

    Különösen Start/Stop, nehéz infotainment, hibrid/PHEV/EV autók. Rönk típusa, márka, kapacitás, felszerelés dátuma/futásteljesítménye, kódolás, ahol szükséges, generátor/DC-DC munka – külön a 48V és a HV.

  • Ellenőrzés: hűtés, mint alkatrészek

    A termosztátot / vízszivattyút / radiátort / házat / tömlőket / tágulási tartályt részesítse előnyben egy homályos „hűtőfolyadék-szivárgás javítva” bélyeggel szemben – csatolja az alkatrész megnevezéséről szóló számlát.

  • Téma: ADAS és szoftver

    Későbbi K/L autók: szélvédő/kamera/radar kalibrálás, érzékelőcsere, ADAS hibakódok, fényszóróműködés, infotainment/ECU frissítések és visszahívó szoftverek – hasznos baleseti/javítási forrás.

  • Téma: az ellenőrzés és a visszahívások külön maradnak

    A kötelező műszaki vizsgálatok (MOT, ITV, TÜVTÜRK stb.) nem a gyártói szolgáltatások. Tárolja külön a visszahívási hivatkozást, a dátumokat, a futásteljesítményt, a kereskedőt és a bizonyítékokat. A nyílt biztonsági visszahívás azt jelenti, hogy az előzményeket nem ellenőrzik teljesen, amíg a megfelelő piaci hatóság ellenőrzi – a visszahívások VIN/piacspecifikusak, nem automatikusan globálisak.

7. Szerviz és karbantartás (piactudatos)

Használja a piacválasztót az interaktív intervallumokhoz. Az alábbi táblázat egy UK MY26 példa – nem egy univerzális Astra szabály. Egyéb piacok: a gyártó ütemezése változó; Az US/CA/AU jelenlegi Astra nem kerül értékesítésre.

Szolgáltatásmérföld / hónapJegyzetek
Rendezett szerviz — L 1.2 Turbó benzin 13012,500 / 12UK MY26 példa. Nem hibrid. Erősítse meg: VIN — Gen2 nedves szalag vs Gen3 lánchoz évenkénti motorkódra van szüksége, nem az „1.2 Turbo” jelvényre.
Ütemezett szolgáltatás – L 48V Hibrid 14516,000 / 12Láncvezérelt + e-DCT. Jelentkezzen be a 48V/e-DCT külön.
Ütemezett szolgáltatás – L PHEV 1,6 19520,000 / 12UK MY26 példa. Erősítse meg VIN.
Ütemezett szerviz – L elektromos (kezdeti)8,000 / 12Első elektromos jármű ellenőrzés a kézikönyv keretezése szerint.
Ütemezett szerviz – L elektromos (a továbbiakban)16,000 / 24Az első EV szolgáltatás után.
Ütemezett szolgáltatás – Astra K (tipikus UK kézikönyvek)20,000 / 12Ahol a UK kézikönyvek 20 ezer/1évet említenek – a motor/év továbbra is dönt.
Alkalmazható nedvesöves benzin származás— / Kampányonként és kézikönyvenkéntAhol a Gen2 wet-belt / late-K PureTech vonatkozik – nem hibrid, nem Gen3 lánc, nem minden K. Erősítse meg a VIN/motorkódot.
12V akkumulátorteszt— / Minden szerviznél, vagy tünet esetén hamarabbMegkülönböztet a 48V, PHEV HV és BEV csomagoktól.
Visszahívás / kampányellenőrzés— / Minden szervíznélVIN-specifikus a piacokon – használja a megfelelő nemzeti visszahívási portált.
Virágporszűrő— / 12Szabvány intervallum bármely járműhöz.

Az intervallumok attól függenek, hogy melyik következik be előbb (mérföld vagy hónap), hacsak nincs megjelölve. Piactól, generációtól, motorkódtól, sebességváltótól és szervizrendszertől függően változnak. Erősítse meg a VIN kézikönyvében, szervizfüzetében vagy kereskedési rendszerében. Jogi megjegyzés: a feltüntetett adatok tájékoztató jellegűek. A hivatalos menetrendek modellévtől, motorkódtól, piactól vagy kereskedőtől függően változhatnak.

8. Átvizsgálás és műszaki állapot

Ne használja a „MOT”-t globális címként. Válassza ki fent a piacát a helyi rendszer nevéhez.

  • Egyesült Királyság – MOT
  • Spanyolország – ITV
  • Lengyelország – időszakos műszaki vizsgálat
  • Magyarország — időszakos ellenőrzés
  • Törökország – TÜVTÜRK
  • Amerikai Egyesült Államok – államspecifikus ellenőrzés/kibocsátás
  • Egyéb piacok – helyi műszaki vizsgálat

Az ellenőrzési tanúsítványokat tartsa elkülönítve a gyártó szervizbélyegzőitől és a visszahívási kampány bizonyítékaitól.

9. Visszahívások és kampányok

  • Ellenőrizze a gyártók visszahívási portáljait a Vauxhall vagy Opel esetében, a jármű piacának megfelelően
  • Használjon regionális önkormányzati visszahívási adatbázisokat, ahol elérhető
  • A bolt kitöltésének bizonyítéka (dátum, futásteljesítmény, kereskedő, hivatkozás) a Digital Garage

A visszahívás és a kampány elérhetősége piac, gyártási dátum és VIN szerint változhat. Ne mutassa be az egyik országban talált visszahívást globálisan automatikusan érvényesnek.

10. Hivatalos források és kiemelt útmutatók

A hivatalos linkek az egyszerűség kedvéért. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Vauxhall, Opel vagy Stellantis között. Erősítse meg a piacra vonatkozó visszahívás-ellenőrző URL-eket. A nedves öv benzin eredete csak ott számít, ahol a Gen2 / késői K PureTech megerősítést nyer (VIN / motorkód) – nincs Ford PowerShift nedves öv-útmutató, mint Astra azonosság.

  • Tulajdonosi kézikönyv / ütemterv a VIN - mérkőzésgenerálás (Mk1-Mk8) és a hajtáslánchoz
  • A nedves szíj / olaj története csak ott van kiemelten fontos, ahol a Gen2 nedves öv / késői K PureTech vonatkozik - nem Gen3 lánc L benzin, nem hibrid lánc, nem minden Astra. Erősítse meg a VIN/motorkódot

11. Használt Astra vásárlása

  • Az ellenőrzőlista előtt azonosítsa a generációt, a modellévet, a karosszériát, a motort, a sebességváltót, a hajtásláncot és a piaci specifikációkat
  • Mechanikai: szervizelőzmények, olajcserék, hűtés, fékek, felfüggesztés, tengelykapcsoló/automatikus viselkedés, időzítő rendszer a pontos motorhoz, DPF/kibocsátás adott esetben
  • PHEV/EV: akkumulátor állapota, töltési viselkedés/kábelek, töltési előzmények, 12V, HV figyelmeztetések, szoftver, akkumulátor garanciális állapota
  • Elektronikus: infotainment, kamerák, érzékelők, ADAS, kulcs nélküli, zár, figyelmeztető lámpák
  • Tulajdonosi előzmények: nyilvántartások, számlák, ellenőrzési előzmények, visszahívások, javítások, korábbi tulajdonosok, ahol dokumentálták, VIN konzisztencia
  • Eladók – időrendi Digital Garage számlákkal felülmúlja a homályos „teljes történelem” állítást

12. Van egy Astra? Védje viszonteladási értékét

Adja hozzá ingyen a The Owners Club-hoz — Ismerje meg autóját. Rögzítse a történetét. Lépjen kapcsolatba a tulajdonosokkal. Tartsa meg a történetét. Generáció + hajtáslánc + piaci kontextus, alkalmazandó vizesszíj származás, piactudatos szolgáltatási alapértelmezések és számlaigazolások – ez az, amit a következő vizsgált vásárló kérni fog.

  • Ellenőrzött karbantartási idővonal számlákkal és hajtáslánc-specifikus mezőkkel
  • Ellenőrzési előzmények importálása, ahol támogatott (pl. UK MOT) – külön a gyártó bélyegzőitől
  • Generáció, motorkód, sebességváltó, piaci és akkumulátortípus megjegyzések (12V / 48V / PHEV HV / BEV)
  • Eladó: Transfer Pack PDF
  • Készítsen teljes digitális nyilvántartást – karbantartás, alkatrészek, ellenőrzések, visszahívások és tulajdonosi dokumentumok

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • Nyolc UK generáció – Mk1 és Mk8 között

    Mk1 1980–84 – Mk7/Astra K 2015–2022 és Mk8/Astra L 2022-től. Az ellenőrzőlisták és az intervallumok nem cserélhetők fel generációk között.

  • 1.2 Turbó benzines időzítés (erősítse meg: Gen2/Gen3)

    Alkalmazandó Gen2 PureTech / korai L 1.2 Turbós benzineseknél öv az olajban; A ~2023-as Gen3 lánchajtású. Az „1.2 Turbo” kereskedelmi név (2024 utáni márka) mindkettőt lefedi – erősítse meg VIN / pontos motorkód / modellév. Nem a 48V hibrid (mindig itt van lánc), és nem minden Astra K.

  • Astra L többenergiás

    L az 1.2 Turbó benzines, a 48V Hybrid 145, a PHEV 1.6 195 és az elektromos 156 LE. A benzines, a hibrid, a PHEV és az elektromos járművekhez különböző Digital Garage mezők szükségesek – soha nem egy Astra ellenőrzőlista.

  • 1.2 A hibrid lánchajtású + e-DCT

    Ne tárolja a 48V hibridet nedves öv PureTech benzinként. Rönklánc időzítés, 48V csomag és elektromos DCT külön az L 1.2 Turbo benzintől (amely maga lehet Gen2 nedves szíj vagy Gen3 lánc – megerősítés VIN).

  • 12V ≠ 48V ≠ PHEV HV ≠ BEV vonóerő

    Rögzítse a hagyományos 12V, a hibrid 48V csomagját, a PHEV nagyfeszültségű rendszert és az elektromos vontatási akkumulátort különálló alkatrészekként – soha ne csukja össze őket.

  • Astra K – GM korszak vs későbbi PSA-eredetű

    A korai Astra K motorok GM/Vauxhall; a későbbi facelift autók PSA-eredetű családokat használhatnak. A motorkód + év határozza meg a családot – soha nem „minden Astra K PureTech”.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Vauxhall modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Vauxhall modell →

GYIK

Milyen szervizintervallumra van szüksége a Astra készülékemnek?+

Ez a piactól, a modell évétől, a motortól/hajtáslánctól és a használattól függ. UK MY26 keret (példa): 1.2 Turbó benzin 12 500 mérföld / 1 év; 48V Hibrid ~16 000 mérföld / 1 év; PHEV 20 000 mérföld / 1 év; Elektromos kezdeti 8000 mérföld / 1 év, majd 16 000 mérföld / 2 év. A többi piac az adott ország gyártói ütemtervét követi. Mindig ellenőrizze a VIN-specifikus ütemezést.

Minden Vauxhall Astra rendelkezik nedves vezérműszíjjal?+

No. A 48V Hybrid 145 lánchajtású egy e-DCT. Az L 1.2 Turbo benzines Gen2 (nedves öv) vs Gen3 (lánc ~2023-tól) önmagában nem olvasható le az „1.2 Turbo” kereskedelmi címkéről – erősítse meg a VIN / pontos motorkódot / modellévet. A korai Astra K GM motorok nem általánosak PureTech. Soha nem egy általános „1.2 PureTech”.

Melyik generáció az én Astra?+

Használja a modell évét, a karosszériát és a generációs kódot (pl. Astra K = Mk7, Astra L = Mk8). A gyártó, a piac és a lelkes Mk címkék eltérőek lehetnek – előnyben részesítse a generációszámot + kódot + évszámot.

Elérhető a Astra elektromos vagy hibrid autóként?+

Igen, ahol a piacok kínálják őket. A jelenlegi L verziók az érintett piacokon akkumulátoros elektromos, 48V hibrid és plug-in hibrid változatokat tartalmaznak; a specifikációk a modell évétől és az országtól függenek.

Mi a különbség a Opel Astra és a Vauxhall Astra között?+

Ezek ugyanannak a modellcsaládnak a piaci változatai, eltérésekkel a márkajelzésben, a piaci felszereltségben, a díszítőelemekben és a rendelkezésre állásban.

Mit vegyek fel egy Astra elektromos készülékhez?+

Akkumulátorkapacitás / hasznosítható kapacitás (MY26 keretezés összesen 58,3 / 55,4 kWh-t tartalmaz), egészségügyi jelentések, AC/DC töltési előzmények és hibák, BMS/szoftver, hő- és nagyfeszültségű munkák, 12V csere és szerviz 12V.

Astra tulajdonosi beszélgetések

A klub Vauxhall Astra tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a Astra modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Vauxhall Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Vauxhall / Opel Astra Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club