Owners Club · Dijital servis geçmişi
Vauxhall / Opel Astra Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak
Vauxhall / Opel Astra için bağımsız sahiplerin kaynağı. The Owners Club tarafından üretilmiştir — Vauxhall Motors Limited, Opel veya Stellantis'ye bağlı değildir. Teknik özellikler, geri çağırma durumu ve garanti şartları değişir; her zaman el kitabınıza (VIN) veya yetkili satıcınıza bakarak onaylayın. Astra, 1980'den itibaren sekiz nesil boyunca Opel/Vauxhall aralığındaki en uzun süredir devam eden kompakt isim plakalarından biridir. Bölgesel adlandırma Vauxhall (UK) veya Opel'dir (diğer pazarların çoğu); Teknik kimlik küreseldir.
Sahipler Kulübü · Digital Service History. Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın. Yararlı kimlik Astra + nesil (Mk1–Mk8 / K / L) + motor/güç aktarım sistemi + şanzıman + model yılı + pazardır; asla tek başına “Astra” değildir. Astra L MY26 UK hizmet rakamları bir pazar örneğidir (piyasa seçiciyi kullanın); evrensel değiller. VIN / el kitabı geçerli olmaya devam ediyor.
Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün Vauxhall / Opel Astra Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Son Astra Haberler
Güncellendi 30 Eylül 2026- Küresel kalkınmaAvrupa ve UK
2027 yılı için yeni Astra GSE Hattı açıklandı
Vauxhall, İlkbahar 2027'den itibaren GS'nin yerini alan Astra GSE Hattını duyurdu — BEV, PHEV, 48V Hybrid ve benzinli, hatchback ve Sports Tourer ile mevcut. Paris Motor Show 2026'da halka açık tanıtım; daha yüksek performanslı ~280PS varyantının 2027'nin sonlarında planlanması planlanıyor.
17 Eylül 2026Vauxhall / Stellantis Medya →
- BölgeselUK pazar
Altı vitesli manuel, Astra aralığına geri döner
Altı vitesli manuel şanzıman, 1.2 Turbo 130PS / 230Nm benzinli — hatchback ve Sports Tourer — ile otomatik, 48V hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli yolların yanı sıra eşleşir. Şanzıman tipi The Owners Club üzerindeki araç kimliğinin bir parçasıdır. Fiyatlandırma pazara göre değişir; UK Griffin OTR rakamları pazara özeldir ve tarihlidir.
10 Eylül 2026Vauxhall / Stellantis Medya
- TeknikUK / Avrupa
2026 Astra ürün yelpazesi daha büyük pilli Elektrikli modelle genişliyor
MY26 çoklu enerji Astra Elektrikli, ön WLTP ile konfigürasyona bağlı olarak yaklaşık 281 mile kadar toplam 58,3 kWh pakete (yaklaşık 55,4 kWh kullanılabilir) hareket eder — Digital Service History için önemli olan güç aktarım mekanizması farklılıkları. Kullanılabilirlik ve teşvikler pazara göre değişir.
28 Mayıs 2026Vauxhall / Stellantis Medya →
Modele genel bakış — küresel Astra kimliği
Bu merkez, küresel teknik kimliğe ve pazara duyarlı hizmet, denetim ve kullanılabilirliğe sahip sekiz nesli (Mk1–Mk8 / K / L) kapsamaktadır. Vauxhall (UK) ve Opel (diğer pazarların çoğu) aynı model ailesinin bölgesel adlarıdır. Astra K'nin tamamı Stellantis/PureTech değildir. Astra L (2022'den itibaren, EMP2) teklif edildiği yerde çoklu enerjidir. Motorlar, aralıklar ve yerel muayene adları için pazar seçiciyi kullanın. VIN / el kitabı geçerli olmaya devam ediyor.
1. Nesiller ve platformlar
Astra Mk1 — 1980–1984
İlk Astra nesli (1980'ler). Motor boyutunu/kodunu, manuel ve otomatik karşılaştırmasını, varsa kam kayışı/zincirini, soğutmayı, debriyajı, süspansiyonu/direksiyonu, frenleri, pas/gövdeyi ve yerel muayene geçmişini kaydedin - yalnızca jenerasyona özel programlar.
Astra Mk2 — 1984–1991
Büyük Avrupa genişlemesiyle ikinci nesil. Hizmet kategorileri: koduna göre benzin/dizel, zamanlama sistemi, debriyaj/şanzıman, soğutma, süspansiyon burçları, direksiyon, egzoz/emisyonlar, frenler, korozyon ve yerel denetim tavsiyeleri.
Astra Mk3 — 1991–1998
1990'ların birden fazla gövde stili ve pazarına sahip nesli. Yakıt türünü, motor kodunu, şanzımanı, gövde stilini, zamanlama sistemini, takılı olduğu yerlerde debriyaj/DMF'yi ve korozyonu kaydedin; modern L aralıklarını uygulamayın.
Astra Mk4 — 1998–2004
1990'ların sonu/2000'lerin başı modern kompakt mimari. Dizel kayıtları benzinden farklıdır; özellikle geçerli dizellerde EGR/turbo. Motor kodunu, şanzımanı, gövde stilini ve zamanlama sistemini yakalayın.
Astra Mk5 (H) — 2004–2009
Astra H / beşinci nesil (GM dönemi gelişimi). Motor kodunu, yakıtı, şanzımanı, zamanlamayı, debriyajı, turboyu, takılı olduğu yerde DPF, elektronikleri, yerel muayeneyi ve geri çağırmaları kaydedin.
Astra Mk6 (J) — 2009–2015
Astra J / altıncı nesil (2009–2015). Daha fazla elektronik ve ADAS başlangıçlar. Motor kodunu, yakıtı, şanzımanı, zamanlamayı, debriyaj/DMF'yi, takılı olduğu yerde Başlat/Durdur akü tipini, yazılımı, incelemeyi ve geri çağırmaları kaydedin.
Astra Mk7 (K) — 2015–2022
Astra K / yedinci nesil (2015–2022). "Tüm PureTech" değil: erken GM/Vauxhall motorlar ile daha sonraki makyajlı PSA türetilmiş — motor kodu + yıl kararı. Birçok UK kılavuzunda ~20.000 mil / 1 yıl belirtilir; diğer pazarlar yerel programları takip ediyor.
Astra Mk8 (L) — 2022–günümüz (EMP2)
Astra L / sekizinci nesil (2022 – günümüz), Stellantis / EMP2 üzerinde. Çoklu enerji: benzin, 48V Hibrit, PHEV ve Elektrikli, piyasaların bunları sunduğu yerler. Hatch ve Sports Tourer. Kardeş mimari temaları Peugeot 308 ile mevcut; aynı pazar geçmişi değil.
Nesil numaralandırma kafa karıştırıcı olabilir: nesil numarası + üretici adı (K/L) + model yılı + ortak pazar terminolojisini kullanın. Kardeş EMP2 arabaları mimari temaları paylaşıyor; ıslak kayış menşei yalnızca Gen2 / geç-K PureTech onaylandığı durumlarda geçerlidir; asla yalnızca "1.2 Turbo" rozetinden veya asla Ford PowerShift kılavuzları aracılığıyla.
2. Pazar ve model bilgileri
- Bölgesel adlandırma: Vauxhall Astra (UK) · Opel Astra (diğer pazarların çoğu)
- Mevcut çok enerjili L otomobiller Avrupa'da yaygın olarak satılmaktadır; ABD, Kanada veya Avustralya/Yeni Zelanda'da yeni satılmıyor - pazar seçiciye bakın
- Fiyatlandırma pazara göre değişir — kodlanmış yabancı liste fiyatları yerine yerel satıcı/üretici fiyatlarını tercih edin
- Motorlar, servis aralıkları ve muayene sistemi adları için yukarıdaki pazar seçiciyi kullanın
Pazar bir duvar değil, bağlamdır. Teknik kimlik (nesiller, platformlar, motor aileleri) küreseldir; donanımlar, fiyatlandırma, servis aralıkları, inceleme kuralları ve bulunabilirlik ülkeye göre değişir.
3. Güç aktarma organları, motorlar ve şanzımanlar
Motor, şanzıman ve aktarma organlarının kullanılabilirliği ülkeye, üretime ve model yılına göre değişir. Pazar seçici mevcut pazar örneklerini gösterir; tarihsel kapsam benzinli, dizel, hafif hibrit, PHEV ve BEV'yi kapsamaktadır.
Astra L benzin — 1,2 Turbo 130 (zamanlama tahrikini doğrulayın)
Mevcut aile örneği: 1.2 Turbo benzinli ~130 PS. Gen2 PureTech yağda bant kullanır; ~2023'ten itibaren Gen3 zincir tahriklidir. ~2024'ten itibaren "1.2 Turbo" ticari adı her ikisini de kapsar; yalnızca rozet size hangisinin olduğunu söylemez. Islak bant menşeini varsaymadan önce VIN, tam motor kodunu ve model yılını doğrulayın. UK MY26 servis örneği 12.500 mil / 1 yıl. Hibrit'i asla bu motor olarak yeniden adlandırmayın. Kullanılabilirlik pazara göre değişir.
Astra L 48V Hibrit — 145 (zincir tahrikli + e-DCT)
1.2 turbo benzinli taban, zincir tahrikli zamanlama + 48V + elektrikli çift kavramalı. UK MY26 örnek ~16.000 mil / 1 yıl — el kitabını onaylayın. Islak kayışlı PureTech benzini olarak saklamayın — Hibritin zincir tahriki Gen2/Gen3 benzin zamanlaması sorularından ayrıdır.
Astra L PHEV — 1,6 195
Plug-in hibrit, 1.6 benzinli + HV paketiyle sunulan yerlerde. UK MY26 örnek 20.000 mil / 1 yıl. HV sağlığını, şarj geçmişini günlüğe kaydedin ve 12V'yi ayırın.
Astra Elektrik (BEV)
L ailesinde pilli-elektrikli sunulmaktadır. MY26 çerçeveleme ~58,3 / 55,4 kWh paket rakamlarını ve ~156 PS'yi içerir — VIN/spec'i onaylayın. UK örnek: ilk muayene 8.000 mil / 1 yıl, ardından 16.000 mil / 2 yıl.
Manuel, geleneksel otomatik, çift kavramalı ve tek vitesli EV sürüşünü Digital Garage'de ayrı tutun. Modern Astra'larda çekiş genellikle önden çekişlidir.
Gelecek Astra / Yeni Nesil
Haziran 2026'da Stellantis, yeni nesil Vauxhall-Opel Astra'nin, mevcut Astra L / MY26 güncellemelerinin ötesinde bir ardıl nesil olan STLA ONE platformunda Rüsselsheim'da tasarlanacağını, tasarlanacağını ve üretileceğini doğruladı. Bunu günümüz otomobillerindeki makyaj ve donanım haberlerinden (GSE Line, Elektrikli paket, manuel dönüş) farklı tutun. Kaynak: Stellantis Medya (8 Haziran 2026).
4. Dürüst profesyoneller - sahiplerin değer verebileceği şeyler
- Geniş gövde stili seçeneği — pratik hatchback ve Sports Tourer formatları
- Pazarların çoklu enerji hatları sunduğu modern L otomobillerde geniş güç aktarma organı seçeneği
- Doğru tanımlandığında verimli, daha yeni hibrit ve elektrikli versiyonlar
- Sonraki nesillerde modern sürücü destek teknolojisi
- Birçok pazarda güçlü parça ve servis olanağının yanı sıra geniş bir tarihsel kurulu taban
5. Dürüst eksiler - dikkate alınması gereken şeyler
- Teknik özellikler pazarlar arasında büyük farklılıklar gösterebilir; asla küresel olarak UK ekipman varsaymayın
- Motorlar ve şanzımanlar büyük ölçüde model yılına bağlıdır
- Yeni arabalar daha fazla elektronik ve yazılıma bağımlı sistemler içerir
- PHEV ve EV sahipliği hususları ICE'den farklıdır; ücretlendirme ve HV menşei dahil
- İkinci el araba özellikleri aynı nesil içinde bile önemli ölçüde farklılık gösterebilir
6. Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir — bunlar, sahiplerinin hizmet kayıtlarında, forumlarda veya sahiplik raporlarında belgeleyebileceği temalardır. Belgelenmiş menşe öğelerini, kullanılmış araba kontrollerini ve genel temaları ayırt edin. Hiçbiri, her Astra'nin bu şekilde başarısız olacağı anlamına gelir.
Belgelenmiş: Gen2 / geç-K PureTech'nin geçerli olduğu ıslak bantlı benzin
Gen2 ıslak kayış 1.2 Turbo / PureTech (veya son K PSA-türetilmiş PureTech) takılı olduğunda, triger kayışı muayenesini/değiştirilmesini, yağ kalitesini, yağ değişim geçmişini ve yağ tüketimi notlarını yüksek öncelikli kaynak olarak değerlendirin. Gen3 L 1.2 Turbo (~2023+) zincir tahriklidir — “1.2 Turbo” rozetinden kayış son kullanma tarihini icat etmeyin. VIN / motor kodu / yılını onaylayın. Zincirli Hibrit motorlar, erken GM Astra K benzinlileri, dizelleri, PHEVs veya Elektriklileri için asla kayış son tarihi icat etmeyin.
Tema: 48V Hibrit zincir tahriklidir
Kayıt Hibrit kimlik, zincir zamanlaması (ıslak bant değil), elektrikli DCT, 48V akü, entegre motor, hibrit teşhis ve yazılım. 48V'yi 12V'dan ve PHEV/BEV çekiş paketlerinden ayrı tutun. Bu Hibrit zincir hikayesi, Gen2 ve Gen3 L benzin zamanlamasından farklıdır.
Kontrol edin: Astra K motor ailesi kimliği
PureTech/PSA varsaymadan önce motor kodunu ve yılını doğrulayın. Erken K GM/Vauxhall benzinli ve dizel motorların kendi yağ, zamanlama ve emisyon alanlarına ihtiyacı vardır — birçok UK kılavuzu ~20k/1yıldan bahseder ancak VIN karar verir.
Tema: PHEV HV ve şarj geçmişi
1.6 PHEV: kapasite/sağlık, AC şarj geçmişi/arızalar, hibrit yazılım, HV onarımları ve ayrı 12V. 48V hafif hibrit kontrol listesi değil.
Tema: Astra Elektrik HV ve şarj etme
Kapasite (örn. MY26 58,3 / 55,4 kWh çerçeveleme), kullanılabilir kapasite, sağlık raporları, AC/DC şarj geçmişi/arızaları, BMS/yazılım, termal yönetim, HV onarımları ve ayrı 12V.
Tema: aktarım kimliği
Manuel debriyaj/şanzıman yağı/DMF; EAT8 akışkan geçmişi; elektrikli DCT servis/teşhis; EV sabit oranlı sürücü. Hiçbir zaman herkes için tek bir “Otomatik” alan olmaz.
Tema: 12V elektrik sağlığı
Özellikle Start/Stop, yoğun bilgi-eğlence sistemi, Hibrit/PHEV/EV arabalar. Kayıt türü, marka, kapasite, montaj tarihi/kilometre, gerektiğinde kodlama, alternatör/DC-DC çalışması — 48V ve HV'den ayrı.
Kontrol: bileşenler olarak soğutma
Belirsiz bir "soğutma sıvısı sızıntısı onarıldı" damgası yerine termostatı / su pompasını / radyatörü / mahfazayı / hortumları / genleşme tankını tercih edin — parçayı adlandıran faturayı ekleyin.
Tema: ADAS ve yazılım
Sonraki K/L araçları: ön cam/kamera/radar kalibrasyonu, sensör değişimleri, ADAS hata kodları, far çalışması, bilgi-eğlence/ECU güncellemeleri ve geri çağırma yazılımı — faydalı kaza/onarım kaynağı.
Tema: Denetim ve geri çağırmalar ayrı kalır
Yasal yola elverişlilik testleri (MOT, ITV, TÜVTÜRK, vb.) üretici hizmeti değildir. Geri çağırma referansını, tarihleri, kilometreyi, satıcıyı ve kanıtları ayrı ayrı saklayın. Açık güvenlik geri çağırma, doğru piyasa yetkilisi tarafından kontrol edilene kadar geçmişin tam olarak doğrulanmayacağı anlamına gelir; geri çağırmalar otomatik olarak küresel değil, VIN/pazara özeldir.
7. Servis ve bakım (pazara duyarlı)
Etkileşimli aralıklar için pazar seçiciyi kullanın. Aşağıdaki tablo bir UK MY26 örneğidir; evrensel bir Astra kuralı değildir. Diğer pazarlar: Üretici programı değişiklik gösterir; ABD/CA/AU mevcut Astra satılmıyor.
| Hizmet | Mil / ay | Notlar |
|---|---|---|
| Planlı servis — L 1,2 Turbo benzin 130 | 12,500 / 12 | UK MY26 örneği. Hibrit değil. VIN — Gen2 ıslak kayış ve Gen3 zincirinin “1.2 Turbo” rozetine değil, motor kodu/yılı gerektirdiğini doğrulayın. |
| Planlı servis — L 48V Hibrit 145 | 16,000 / 12 | Zincir tahrikli + e-DCT. 48V/e-DCT'yi ayrı ayrı günlüğe kaydedin. |
| Planlı servis — L PHEV 1,6 195 | 20,000 / 12 | UK MY26 örneği. VIN onaylayın. |
| Planlı servis — L Elektrik (ilk) | 8,000 / 12 | El kitabı çerçevesine göre ilk EV denetimi. |
| Planlı servis — L Electric (bundan sonra) | 16,000 / 24 | İlk EV hizmetinden sonra. |
| Planlı servis — Astra K (tipik UK kılavuzları) | 20,000 / 12 | UK kılavuzlarında 20 bin/1 yıl belirtilirken — motor/yıl yine de karar verir. |
| Geçerli ıslak bantlı petrol menşei | — / Kampanya ve el kitabı başına | Gen2 ıslak bant / geç-K PureTech geçerli olduğunda - Hibrit değil, Gen3 zinciri değil, her K değil. VIN/motor kodunu onaylayın. |
| 12V pil testi | — / Her serviste veya belirtiler ortaya çıkarsa daha erken | 48V, PHEV HV ve BEV paketlerinden farklıdır. |
| Geri çağırma / kampanya kontrolü | — / Her serviste | VIN pazarlara özel — doğru ulusal geri çağırma portalını kullanın. |
| Kabin polen filtresi | — / 12 | Her araç için standart aralık. |
Aralıklar, belirtilmediği sürece hangisi önce gelirse (mil veya ay). Bunlar pazara, üretime, motor koduna, şanzımana ve servis rejimine göre değişiklik gösterir. VIN'nuz için el kitabından, servis kitapçığından veya bayi sisteminden onaylayın. Yasal not: Gösterilen rakamlar gösterge niteliğindedir. Resmi programlar model yılına, motor koduna, pazara veya bayi güncellemelerine göre değişiklik gösterebilir.
8. Muayene ve yola elverişlilik
“MOT” genel başlık olarak kullanmayın. Yerel sistem adı için yukarıdan pazarınızı seçin.
- Birleşik Krallık — MOT
- İspanya — ITV
- Polonya — periyodik teknik muayene
- Macaristan — periyodik muayene
- Türkiye — TÜVTÜRK
- Amerika Birleşik Devletleri — eyalete özgü denetim / emisyonlar
- Diğer pazarlar — yerel yola elverişlilik sistemi
Muayene sertifikalarını üretici servis pullarından ve geri çağırma kampanyası kanıtlarından ayrı tutun.
9. Geri çağırmalar ve kampanyalar
- Aracın pazarına uygun olarak Vauxhall veya Opel için üreticinin geri çağırma portallarını kontrol edin
- Mümkün olduğunda bölgesel hükümetin geri çağırma veritabanlarını kullanın
- Tamamlanma kanıtlarını (tarih, kilometre, bayi, referans) Digital Garage'da saklayın
Geri çağırma ve kampanya durumu pazara, üretim tarihine ve VIN'ya göre değişiklik gösterebilir. Tek bir ülkede bulunan bir geri çağırmanın küresel olarak otomatik olarak uygulandığını göstermeyin.
10. Resmi kaynaklar ve öne çıkan kılavuzlar
Resmi bağlantılar kolaylık sağlamak içindir. The Owners Club'nin Vauxhall, Opel veya Stellantis ile ticari ilişkisi yoktur. Pazarınız için geri çağırma kontrolü URL'lerini onaylayın. Islak bantlı benzin menşei yalnızca Gen2 / late-K PureTech onaylandığında önemlidir (VIN / motor kodu) - Astra kimliği olarak Ford PowerShift ıslak kayış kılavuzu yoktur.
- UK GOV.UK — MOT geçmişini kontrol edin (UK pazarı)
- UK GOV.UK — Araç geri çağırmayı kontrol edin (UK pazarı)
- Yıllık denetime nasıl hazırlanılır / MOT (pazara duyarlı kılavuzlar)
- Satış yaparken tam hizmet geçmişi nasıl kanıtlanır?
- EV sahipliği — servisin anlamı
- 12V pil tüketimi — kontrol edilmesi gerekenler
- Peugeot 308 hub (EMP2 kardeş bağlamı)
- VIN aracınız için kullanıcı el kitabı / programı — nesil (Mk1–Mk8) ve güç aktarma organlarını eşleştirin
- Islak bant / yağ geçmişi yalnızca Gen2 ıslak bant / geç-K PureTech'nin geçerli olduğu durumlarda yüksek öncelikli kaynaktır — Gen3 zincir L benzini değil, Hibrit zincir değil, her Astra değil. VIN/motor kodunu onaylayın
11. Kullanılmış bir Astra satın almak
- Herhangi bir kontrol listesinden önce nesli, model yılını, gövde stilini, motoru, şanzımanı, aktarma organlarını ve pazar özelliklerini tanımlayın
- Mekanik: servis geçmişi, yağ değişiklikleri, soğutma, frenler, süspansiyon, debriyaj/otomatik davranış, tam motor için zamanlama sistemi, uygun olduğu yerde DPF/emisyonlar
- PHEV/EV: pil sağlığı, şarj davranışı/kablolar, şarj geçmişi, 12V, HV uyarıları, yazılım, pil garanti durumu
- Elektronik: bilgi-eğlence sistemi, kameralar, sensörler, ADAS, anahtarsız, kilitleme, uyarı ışıkları
- Sahiplik geçmişi: kayıtlar, faturalar, inceleme geçmişi, geri çağırmalar, onarımlar, belgelenen önceki sahipler, VIN tutarlılık
- Satıcılar — faturalarla birlikte kronolojik Digital Garage belirsiz bir "tam geçmiş" iddiasını geride bırakıyor
12. Astra sahibi misiniz? Yeniden satış değerini koruyun
The Owners Club'a ücretsiz ekleyin — Arabanızı tanıyın. Geçmişini kaydedin. Sahiplerle bağlantı kurun. Hikayesini saklayın. Üretim + güç aktarma organları + pazar bağlamı, geçerli ıslak bant menşei, pazara duyarlı hizmet varsayılanları ve fatura kanıtları, bir sonraki araştırılan alıcının isteyeceği şeylerdir.
- Faturalar ve aktarma organlarına özel alanlarla doğrulanmış bakım zaman çizelgesi
- Desteklendiğinde denetim geçmişinin içe aktarılması (ör. UK MOT) — üretici damgalarından ayrı
- Üretim, motor kodu, şanzıman, pazar ve akü tipi notları (12V / 48V / PHEV HV / BEV)
- Doğrulandı Transfer Pack PDF satılık
- Tam bir dijital kayıt oluşturun — bakım, parçalar, incelemeler, geri çağırma ve sahiplik belgeleri
Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.
Sekiz UK nesil — Mk1 ila Mk8 arası
Mk1 1980–84'ten Mk7/Astra K 2015–2022'ye ve Mk8/Astra L'den 2022'ye kadar. Kontrol listeleri ve aralıklar nesiller arasında birbirinin yerine kullanılamaz.
1.2 Turbo benzinli zamanlama tahriki (Gen2/Gen3 onaylayın)
Geçerli Gen2 PureTech / erken L 1.2 Turbo benzinleri yağda kayış kullanır; ~2023'ten itibaren Gen3 zincir tahriklidir. "1.2 Turbo" ticari adı (2024 sonrası markalama) her ikisini de kapsar - VIN onaylayın / tam motor kodu / model yılı. 48V Hibrit değil (her zaman buraya zincirleyin) ve her Astra K değil.
Astra L çoklu enerjidir
L, 1.2 Turbo benzinli, 48V Hibrit 145, PHEV 1.6 195 ve Elektrikli 156PS'yi kapsar. Benzin, hibrit, PHEV ve EV farklı Digital Garage alanlarına ihtiyaç duyar; asla tek bir Astra kontrol listesi gerekmez.
1.2 Hibrit zincir tahriklidir + e-DCT
48V Hibrit'i ıslak kayışlı PureTech benzini olarak saklamayın. Kütük zincir zamanlaması, 48V paketi ve L 1.2 Turbo benzinden ayrı olarak elektrikli DCT (kendisi Gen2 ıslak kayış veya Gen3 zincir olabilir - VIN onaylayın).
12V ≠ 48V ≠ PHEV HV ≠ BEV çekiş
Geleneksel 12V, Hibritin 48V paketini, PHEV yüksek voltaj sistemini ve Elektrikli çekiş aküsünü ayrı bileşenler olarak kaydedin — bunları asla çökertmeyin.
Astra K — GM dönemi ve sonrası PSA'dan türetilmiş
Erken Astra K motorları GM/Vauxhall; daha sonraki makyajlı arabalar PSA'den türetilmiş aileleri kullanabilir. Motor kodu + yıl aileye karar verir — asla “tüm Astra K PureTech değildir”.
Kılavuzlar ve kontrol listeleri
Daha fazla Vauxhall modeli
Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.
SSS
Astra cihazımın hangi servis aralığına ihtiyacı var?+
Pazara, model yılına, motora/güç aktarım mekanizmasına ve kullanıma bağlıdır. UK MY26 çerçeveleme (örnek): 1.2 Turbo benzin 12.500 mil / 1 yıl; 48V Hibrit ~16.000 mil / 1 yıl; PHEV 20.000 mil / 1 yıl; Elektrikli başlangıç 8.000 mil / 1 yıl, ardından 16.000 mil / 2 yıl. Diğer pazarlar o ülkeye yönelik üretici programını takip ediyor. Her zaman VIN'ye özel programı doğrulayın.
Her Vauxhall Astra'de ıslak triger kayışı var mı?+
Hayır. 48V Hibrit 145, e-DCT ile zincir tahriklidir. L 1.2 Turbo benzinde, Gen2 (ıslak kayış) ile Gen3 (~2023'ten itibaren zincir) yalnızca "1.2 Turbo" ticari etiketinden okunamaz — VIN / tam motor kodunu / model yılını doğrulayın. Erken Astra K GM motorları battaniye PureTech değildir. Asla tek bir jenerik “1.2 PureTech”.
Benim Astra hangi nesil?+
Model yılını, gövde stilini ve nesil kodunu kullanın (örn. Astra K = Mk7, Astra L = Mk8). Üretici, pazar ve meraklı Mk etiketleri farklılık gösterebilir; nesil numarası + kod + yılı tercih edin.
Astra elektrikli veya hibrit otomobil olarak mevcut mu?+
Evet piyasaların onlara sunduğu yer. Mevcut L versiyonları, geçerli pazarlarda pilli elektrikli, 48V hibrit ve şarj edilebilir hibrit çeşitlerini içerir; teknik özellikler model yılına ve ülkeye bağlıdır.
Opel Astra ve Vauxhall Astra arasındaki fark nedir?+
Bunlar aynı model ailesinin, markalama, pazar ekipmanı, donanım adları ve bulunabilirlik açısından farklılıklar gösteren pazar versiyonlarıdır.
Astra Elektrik için neyi kaydetmeliyim?+
Pil kapasitesi / kullanılabilir kapasite (MY26 çerçevelemesi toplam 58,3 / 55,4 kWh içerir), sağlık raporları, AC/DC şarj geçmişi ve arızalar, BMS/yazılım, termal ve yüksek voltaj çalışması, 12V değiştirmeleri, frenler, lastikler ve hizmetler — HV'yi 12V'den ayrı tutun.
Astra sahibi tartışmaları
Kulüpteki Vauxhall Astra sahiplerinden en son sohbetler.
Henüz Astra için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!
Soru sorun / Fotoğraf paylaşınVauxhall Owners Club topluluğuna katıl
Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.