Owners Club · Dijital servis geçmişi
Toyota bZ4X Sahipler Kulübü — Bakım ve Kaynak
Bağımsız sahiplerin kaynağı. Bu sayfa The Owners Club tarafından üretilmiştir ve Toyota Motor Corporation veya Toyota (GB) PLC'ye bağlı değildir, bunlar tarafından desteklenmez veya desteklenmez. Teknik özellikler, geri çağırmalar, yazılım kampanyaları, hizmet gereksinimleri, pil kapsamı ve garanti koşulları VIN, yapım tarihi, model yılı, akü, aktarma organları ve ekipman sınıfına göre değişir. Daima araç el kitabına, Toyota servis kayıtlarına, Toyota/GB geri çağırma sistemine veya GOV.UK/DVSA geri çağırma denetleyicisine bakarak onaylayın. Toyota bZ4X, Toyota'nın ilk amaca yönelik tasarlanmış modern akülü elektrikli SUV'sidir, 2022'de e-TNGA'da UK ile tanıtılmıştır ve Subaru (özellikle çift motorlu AWD sistemi) ile geliştirilmiştir. Benzinli, dizel veya hibrit Toyota'lerin aksine, geleneksel motor yağı servisi, egzoz, DPF, debriyaj veya çok vitesli otomatik yoktur; yüksek voltajlı akü, termal yönetim, e-Axle'ler, şarj, 12V, lastikler, frenler, süspansiyon, yazılım ve kameralar üzerinde sahiplik merkezleri vardır.
Her bZ4X'a aynı araba muamelesi yapmayın. Kayıt: üretim yılı → model yılı → pil → FWD/AWD → ekipman sınıfı → şarj donanımı → yazılım/geri çağırma durumu → pil sağlığı → servis geçmişi → MOT. Orijinal UK otomobil (≈71.4kWh-sınıfı, 2022–2025, 2024 akü ısıtma güncellemesiyle) ve makyajlı MY26 (57.7/73.1kWh, revize edilmiş e-Axles, ön koşullandırma, isteğe bağlı 22kW AC) tek isim altında iki teknik dönemdir.
Bir kulüp aramasından mı geldiniz? Tam eşleşmeyi görün Toyota bZ4X Sahipler Kulübü açılış - daha sonra platformlar, sorunlar ve tüm kılavuz kümesi için bu merkezi kullanın.

Önce şunu okuyun: teknik olarak farklı iki bZ4X dönemi
bZ4X adı, orijinal fırlatma aracını (2022–2025) ve büyük ölçüde revize edilmiş MY26 makyajını (2025/2026 – günümüz) kapsar. Orijinal UK arabaları, FWD veya AWD (Pure/Motion/Vision dereceleri) ile ≈71.4kWh sınıfı paketi kullanıyordu. 2024 model yılı güncellemesi, daha soğuk DC şarj için akü ısıtmasını (sudan suya ısı eşanjörü ve ısıtma ayar valfi) iyileştirdi; Toyota spesifikasyona bağlı olarak 318 mile kadar WLTP FWD ve 286 AWD kadar fiyatlandırılmıştır. MY26, 57,7 ve 73,1kWh brüt pilleri, revize edilmiş SiC e-Axles'yi, daha yüksek çıkışları, pil ön koşullandırmasını, daha yüksek derecelerde isteğe bağlı 22kW AC'yi ve Toyota ile yaklaşık %10-80'lik bir alıntıyla 150kW DC'e kadar sunar. Uygun koşullar altında 30–32 dakika. Hibrit yağ/DPF/E-CVT kontrol listelerini her iki döneme de kopyalamayın.
1. Nesiller, platformlar ve güç aktarma organları
Orijinal bZ4X — 2022–2025 (e-TNGA)
Toyota e-TNGA üzerinde özel BEV SUV, Subaru ile geliştirildi. Kalıcı mıknatıslı motorlar, tek hız düşürücü, sıvı/su soğutmalı lityum iyon paketi, ısı pompalı klima, CCS2 DC, Toyota Dereceye bağlı olarak Safety Sense / Smart Connect ve geleneksel 12V sistem. FWD = tek ön motor (tipik olarak daha uzun WLTP aralığı); AWD = mekanik kardan mili olmayan ön ve arka motorlar — Subaru ile birlikte geliştirildi. Pure/Motion/Vision derecesini, FWD/AWD ve tüm 2024 termal güncellemelerini kaydedin.
2024 model yılı termal güncellemesi (hala orijinal dönem)
Tam bir yenileme değil: paketin sıcaklık yönetimini iyileştirmek ve soğuk havada şarj sürelerini azaltmak için pil ısıtma değişiklikleri (sudan suya ısı eşanjörü ve ısıtma ayar valfi). İkinci el arabaları karşılaştırırken 2022-2025 döneminde yazılım/termal donanım kontrol noktası olarak değerlendirin.
MY26 makyajı — 2025/2026 – günümüz
Önemli revizyon: çift akü seçenekleri, silisyum karbür yarı iletkenlerle revize edilmiş e-Axle'ler, güncellenmiş termal yönetim ve ön koşullandırma, iç multimedya, dış mekan, süspansiyon ayarı, NVH ve çekme (AWD 1.500 kg frenli; FWD 750 kg). Pili kWh, tahrik tipini, tekerlek boyutunu ve şarj donanımını orijinal çağdaki bir arabadan ayrı olarak kaydedin.
Subaru Solterra (özellikle AWD) ile paylaşılan mühendislik ilişkisi. Toyota sahiplik bağlamı için RAV4, C-HR, Prius, Corolla ve Yaris hub'larını çapraz bağlayın — ancak bZ4X'ye hibrit invertör soğutma sıvısı veya E-CVT temaları uygulamayın. Tavsiyeyi kopyalamadan önce e-TNGA ve TNGA-B/C/K'yi doğrulayın.
2. MY26 UK sahiplik anlık görüntüsü — piller, tahrik, menzil ve çekme
MY26'yı tek menzil numarasına sahip tek bir araba olarak görmeyin. UK makyajlı arabalar iki brüt paketle indi: 57.7kWh FWD kurulumu (yaklaşık 165bhp / 123kW) ve FWD'de 73.1kWh paketi (yaklaşık 221bhp / 165kW) veya AWD (yaklaşık 338bhp / 252kW). Icon tarzı giriş arabaları genellikle daha küçük paketi taşır; Design/Excel tarzı arabalar 73.1kWh üzerinde bulunur — yalnızca rozeti değil, her zaman aküyü okuyun ve VIN ile yola çıkın.
Sahibi odaklı WLTP yönelimi (tekerleklere ve seçeneklere göre değişir): 57,7kWh FWD genellikle yaklaşık 274 mil'e kadar fiyatlandırılır; 73.1kWh FWD daha hafif eğimlerde yaklaşık 352 mile, ekipman daha ağır olduğunda ise 319 mile kadar ulaşabilir; 73.1kWh AWD yaklaşık 292 mil civarındadır. FWD genellikle aynı pakette AWD'den daha az enerji tüketir; kullanılmış arabaları karşılaştırırken faydalıdır, işe gidip gelmeniz için bir vaat değildir.
MY26'da frenli çekme genellikle 1.500 kg AWD ve 750 kg FWD'dir. Zirve DC 150kW'de kalıyor; daha yüksek sınıflar 22kW AC yerleşik şarj cihazı ekleyebilir ve soğukta hızlı şarj davranışını daha tutarlı tutmak için ön koşullandırma mevcuttur. Toyota, doğru koşullar altında yaklaşık 30-32 dakika içinde kabaca %10-80 DC alıntı yaptı — bunu bir saha kronometresi olarak değil, laboratuvar oryantasyonu olarak değerlendirin. Planlanmış EV muayenesi, birçok UK otomobil için tanıdık 10.000 mil / yıllık ritim olmaya devam ediyor.
Belirli VIN için pil kWh, FWD/AWD, kalite, tekerlek boyutu ve şarj donanımını kaydedin. Yukarıdaki şekiller, üreticinin yeniden yayınlanmış bir medya sayfası değil, zaten bu merkezde bulunan halka açık MY26 oryantasyonundan yeniden yazılmış sahip düz yazılarıdır.
3. bZ4X sahipliğin güçlü yönleri
- Tamamen elektrikli aktarma organları — geleneksel motor yağı, DPF, debriyaj veya çok vitesli otomatik şanzımana gerek yok
- Sıvı/su soğutmalı HV akü, bireysel hücre voltajı, akım ve sıcaklık izleme özelliğine sahip
- Isı pompalı iklim sistemi ve desteklenen sınıflarda Toyota Safety Sense / bağlantılı MyToyota özellikleri
- FWD ve AWD konfigürasyonları; AWD, Subaru ile birlikte geliştirildi
- Yıllık EV sağlık kontrolü yolu ve Battery Care Programı şartlarına bağlı olarak 10 yıla kadar kapasite koruması
- MY26: 73.1kWh FWD'da daha uzun WLTP, ön koşullandırma, 338bhp AWD'e kadar ve 1.500 kg AWD çekme
4. bZ4X sahiplik hususları
- UK açısından genç model — kaynağı VIN geri çağırma, pil sağlığı ve yazılımdır, uzun bir What Car? yüzdelik iz değildir
- İlk göbek cıvataları, kameralar, MID, HVAC ve park kameraları genelinde çoklu UK güvenlik geri çağırmaları — tamamlandığını kontrol edin, her VIN'nin etkilendiğini varsaymayın
- Şarj performansı paket sıcaklığına, SoC, şarj cihazına ve model yılına bağlıdır; MY26 ön koşullandırmasına rağmen soğuk hava hâlâ önemli
- 12V zayıflığı HV veya yazılım hatası gibi görünebilir — önce küçük pili araştırın
- EV ağırlık ve tork, lastik aşınmasını, hizalamayı ve fren diski korozyonunu (düşük sürtünme kullanımı) gerçek mülkiyet teması haline getirir
5. Bilinen sorunlar ve geri çağırma geçmişi — bir arıza olduğunu varsaymadan önce kontrol edin
Kanıt ayırma: Level A = resmi UK/DVSA güvenlik geri çağırmaları (VIN/yapım tarihine özel); Level B = üretici kampanyaları/teknoloji bilgisi; Level C = bağımsız veri kümeleri (What Car? burada yalnızca marka düzeyinde); Level D = sahip raporları; Level E = bireysel hatalar. Aşağıda listelenen geri çağırma, her bZ4X'un etkilendiği anlamına gelmez. Teşhis tavsiyesi değil.
Level A — Tekerlek göbeği cıvataları R/2022/181 (412 UK · 2 Kasım 2021–15 Haziran 2022)
DVSA, düşük kilometre performansından sonra tekerlek ayrılana kadar göbek cıvatalarının gevşeyebileceğini kaydetti. Çözüm: Yeni tasarlanmış rondelalı göbek cıvatalarıyla değiştirin. En önemli erken araç kontrollerinden biri.
Level A — Perde hava yastığı kayışları R/2022/288 (763 UK · 2 Kasım 2021–15 Haziran 2022)
Destek kayışları yanlış yönlendirilmiş olabilir. Çözüm: Yanlış monte edilmiş kayışların incelenmesi ve düzeltilmesi.
Level A — DCM / eCall yazılımı R/2023/279 (12 Ekim 2023)
Veri İletişim Modülü kapatmayı tamamlayamayabilir, dolayısıyla bir sonraki ateşleme döngüsünde eCall kullanılamayabilir. Çözüm: OTA yazılımını DCM'ye güncelleyin. Çok modelli kampanya — bZ4X yapı aralığını VIN ile doğrulayın.
Level A — Çoklu bilgi ekranı R/2023/333 (2.289 UK · 2 Kasım 2021–7 Ağustos 2023)
Programlama hatası MID'ı boşaltabilir, uyarı göstergelerini, dönüş sinyallerini, tehlikeleri ve Pre-Collision System ekranlarını etkileyebilir. Çözümü: MID ECU'yi yeniden programlayın.
Level A — İleri tanıma kamera yazılımı R/2024/249 (7.150 UK · 2 Kasım 2021–14 Kasım 2023)
Kamera belleği, kontak kapatma işlemi sırasında arızalanabilir, dolayısıyla bir sonraki döngüde Çarpışma Öncesi etkinleşmeyebilir. Çözüm: İleri tanıma kamerasını yeniden programlayın. Özellikle kullanılmış arabalardaki Toyota Safety Sense geçmişiyle ilgilidir.
Level A — Kamera kasasına su girişi R/2024/251 (167 UK · 10 Mart 2023–11 Temmuz 2023)
Kamera kasasının lazer kaynağının yetersiz olması su girişine ve kamera elektroniğinin kısa devre yapmasına neden olabilir. Çözüm: kamera değişimi.
Level A — HVAC elektrikli kompresör / buz çözücü R/2025/372 (12.619 UK · 2 Kasım 2021–2 Haziran 2025)
Belirli bir elektrikli kompresör arıza modunda, HVAC arıza güvenliği ısıtıcının çalışmasını askıya alabilir ve ön cam buz çözücüyü etkileyebilir. Çözümü: HVAC kontrolünü ECU yeniden programlayın ve elektrikli kompresörü kontrol edin. Kullanılmış arabalarda kabin ısıtmasını, buğu gidermeyi, klimayı, ısı pompası tepkisini ve tüm iklim uyarılarını test edin.
Level A — Parking Assist / Panoramic View Monitor R/2025/466 (2.934 UK · 9 Kasım 2021–2 Haziran 2025)
Parking Assist ECU'ye sahip etkilenen araçlarda yazılım, arka görüş / PVM görüntüsünü dondurabilir veya boşaltabilir. Çözümü: Parking Assist ECU'yi yeniden programlayın. Geri görüş kamerasını, PVM'ü, görüntü değiştirmeyi ve siyah/donmuş ekranı kontrol edin.
Level C — Güvenilirlik kanıtı (What Car?): yetersiz model yanıtları
What Car?, modelin en son güvenilirlik anketinde görünmesi için yeterli bZ4X yanıtının olmadığını belirtiyor; dolayısıyla bu sayfa, modele özgü bir güvenilirlik yüzdesi icat etmiyor. Toyota'in üretici düzeyindeki güçlü anket sonuçları yalnızca marka düzeyinde kanıt niteliğindedir. bZ4X'nin kendisi için geri çağırma tamamlama, pil sağlığı, EV health check'ler, şarj geçmişi, yazılım güncellemeleri, HVAC, kameralar/ADAS, 12V, MOT, lastikler, süspansiyon ve servis kayıtlarına öncelik verin.
Pil sağlığı ve Battery Care (köken, geri çağırma değil)
Yalnızca görüntülenen şarj durumuna güvenmeyin. Sağlık kontrolü sonuçlarını, sağlandığı yerde mevcut kapasiteyi, Toyota EV sağlık kontrolü kayıtlarını, şarj geçmişini, tekrarlanan DC kullanımını, çok yüksek/düşük SoC değerinde uzun beklemeleri, pil uyarılarını/kodlarını ve geri çağırma/yazılım durumunu kaydedin. Orijinal program dili EV Care Battery Health Check ile 10 yıla/600.000 mile kadar dahildir; daha sonraki programlar güncellenmiş kilometre limitlerini ve şartlarını kullanır; araca ve mevcut Toyota şartlarına göre onaylanır.
12V yardımcı akü — küçük aküyü göz ardı etmeyin
Zayıf 12V, uyanmama, birden fazla uyarı, uzaktan/kapı/bilgi-eğlence sistemi tuhaflıkları, başlamayan şarj etme ve davranış sahiplerinin HV veya yazılım hatası olarak yanlış okumasına neden olabilir. Değiştirme tarihini, tipini, voltaj/yük testini ve belirtilerini kaydedin. Çekiş paketinin değiştirilmesi gerektiğini varsaymadan önce 12V'yi araştırın.
Şarj sistemi notları (AC vs DC)
Performans pil sıcaklığına, SoC, şarj cihazı kapasitesine, ortam sıcaklığına, model yılına, pil yazılımına ve termal sistem durumuna bağlıdır. MY26 ön koşullandırmayı ekler; maksimum DC 150kW kalır ve daha yüksek derecelerde isteğe bağlı 22kW AC kalır. Günlük AC ve DC, şarj cihazı türü/gücü, başlangıç/bitiş SoC, biliniyorsa sıcaklıklar, kesintiler ve başka bir şarj cihazının çalışıp çalışmadığı — tek başına "şarj olmuyor" zayıf bir kaynaktır.
Rutin aşınma — frenler, lastikler, süspansiyon
Regen sürtünme freni kullanımını azaltır ancak diskler hala paslanır, balatalar aşınır ve kaliperler yapışır. EV ağırlık ve tork, lastik markasını, yük/hız değerini, lastik sırtını, düzensiz aşınmayı ve hizalamayı kritik hale getirir. Sadece yeni lastiklerin değil, eşit olmayan iç kenar aşınmasının da araştırılması gerekir. Süspansiyon burçları, yatakları ve damperleri MOT/servis öğeleri olarak kalır.
6. Bir bakışta UK servis aralığı (bZ4X EV)
| Bakım öğesi | Tipik UK gereksinimi | Sahiplerin kaydetmesi gerekenler |
|---|---|---|
| Planlı servis (Toyota bZ4X) | 10.000 mil / yıllık | Toyota fatura + kilometre; VIN programını onaylayın (12 ay/10.000 mil kılavuzu da yaygındır). |
| EV sağlık kontrolü / Battery Care | Program için gerekli olduğu durumlarda yıllık | Pil sağlığı sonucu; şartlara bağlı olarak 10 yıla kadar program uygunluğu. |
| Yüksek voltajlı pil | Rutin değiştirme aralığı yok | Sağlık kontrolü geçmişi, yağ tarzı bir aralık değil. |
| Akü soğutma sıvısı / termal sistem | Araca özel muayene | Herhangi bir soğutma sıvısı/termal uyarısı; MY26 ön koşullandırma notları. |
| 12V akü | Durum bazlı / serviste | Yük testi + değiştirme tarihi. |
| Frenler / lastikler / hizalama | Düzenli olarak kontrol edin | Pabuçlar, diskler, korozyon; sırt; düzensiz aşınma; hizalama raporu. |
| Yazılım / geri çağırma | Her serviste + satın almadan önce | VIN kampanya durumu (hub, kamera, HVAC, PVM, MID, DCM). |
| MOT | 3 yıl sonra yıllık | DVSA MOT geçmişi içe aktarma. |
Orijinal 2022–2025 ve MY26, EV denetim felsefesini paylaşır ancak pil donanımı, ön koşullandırma ve şarj seçenekleri açısından farklılık gösterir — VIN el kitabından onaylayın. Aralıklar gösterge niteliğindedir; resmi programlar model yılına ve pazara göre değişir. İş rezervasyonu yapmadan önce daima doğrulayın. Hibrit RAV4 yağ/DPF programları geçerli değildir.
7. Resmi kaynaklar ve bağımsız kanıtlar
Resmi bağlantılar kolaylık ve doğruluk içindir. The Owners Club'nin Toyota Motor Corporation veya Toyota (GB) PLC ile hiçbir ticari ilişkisi yoktur ve onlar adına fiyatlandırmayı, müsaitlik durumunu veya rezervasyonu onaylayamaz. Bu sayfadaki hatırlama satırları araştırma referanslarıdır; belirli bir araba için kayıt + VIN + Toyota bayi kayıtlarını kullanın.
- Toyota UK — bZ4X
- Toyota UK — Servis ve bakım
- Toyota UK — Sahipler
- Toyota — MY26 bZ4X şarj, güç ve menzile genel bakış
- GOV.UK — Araç geri çağırmalarını kontrol edin
- GOV.UK — Araç geri çağırma ve arızalar
- What Car? — Toyota bZ4X güvenilirlik incelemesi
- What Car? — Toyota bZ4X incelemesi
- VIN'niz için kullanıcı el kitabı ve Toyota bayi sistemi — model yılınıza ve pilinize uygun sürümü takip edin
8. Aslında neyin üzerinde durmalı
- VIN, yapım tarihi, model yılı, pil kWh, FWD/AWD, kalite ve tekerlek boyutu — anekdotlardan önceki kimlik
- Belirli VIN'ye göre tamamlamayı hatırlama (özellikle ilk araçlarda R/2022/181; R/2025/372 HVAC; kamera/PVM/MID kampanyaları)
- Toyota EV health checks, Battery Care uygunluğu ve herhangi bir kapasite/SoH belgeleri
- AC ve DC şarj davranışı, soğuk hava notaları ve takılı olduğu yerlerde MY26 ön koşullandırma dahil
- 12V yük testleri ve değiştirme tarihleri — HV arızasını varsaymadan önce
- HVAC yolda/testte ısıtma/buğu giderme ve kamera/ADAS işlevi — eşleşen geri çağırma temaları
- Lastik aşınması/hizalaması, fren durumu, süspansiyon ve MOT geçmişi
- Geleneksel yağ/DPF/debriyaj/AT kontrol listelerini uygulamayın — bunun yerine EV menşeini kullanın
9. Toyota bZ4X sahibi misiniz? Pilini ve kaynağını koruyun
Dijital bir bakım zaman çizelgesi oluşturmak, UK MOT geçmişini içe aktarmak ve aktarılabilir bir kaynak kaydı oluşturmak için bZ4X'nizi The Owners Club'a ücretsiz ekleyin. Bunun için EV önemli zincir, pil sağlığı → geri çağırma → yazılım → şarj etme → 12V → HVAC → kameralar → frenler → lastikler → MOT — yalnızca "her yıl bakım yapılır" damgaları değildir.
- Bayi ve uzman faturalarıyla doğrulanmış bakım zaman çizelgesi
- UK MOT içe aktarma (DVSA)
- Pil sağlığı kontrolleri, geri çağırma/yazılım tamamlama, şarj etme ve 12V notları
- Doğrulandı Transfer Pack PDF satılık
Sahip tarafından bildirilen ortak temalar
Teşhis tavsiyesi değildir; tema sahipleri genellikle servis geçmişinde belgelenir. Her zaman tam motorunuzu ve yılınızı doğrulayın.
Tekerlek göbek cıvataları — R/2022/181 (412 UK)
İlk yapılar 2 Kasım 2021–15 Haziran 2022: Düşük kilometreden sonra poyra cıvataları tekerleğin ayrılabileceği noktaya kadar gevşeyebilir. Çözüm: rondelalı yeniden tasarlanmış göbek cıvataları. İlk araçlarda kritik VIN kontrolü.
Çoklu bilgi ekranı boş — R/2023/333 (2,289 UK)
Programlama hatası, uyarılar, göstergeler ve Pre-Collision System ipuçları dahil olmak üzere MID'ı boşaltabilir. Çözümü: MID ECU'yi yeniden programlayın. Ağustos 2023'e kadar olan oluşturma aralığı.
İleri tanıma kamera yazılımı — R/2024/249 (7.150 UK)
Kamera belleği kontak kapatıldığında arızalanabilir, bu nedenle Çarpışma Öncesi bir sonraki döngüyü etkinleştirmeyebilir. Çözüm: İleri tanıma kamerasını yeniden programlayın.
HVAC elektrikli kompresör / buz çözücü — R/2025/372 (12,619 UK)
Kompresör arıza emniyeti ısıtıcıyı ve ön cam buz çözücüyü askıya alabilir. Çözümü: HVAC ECU'yi yeniden programlayın ve kompresörü kontrol edin. Kullanılmış her arabada ısıtmayı ve buğu gidermeyi test edin.
12V yardımcı akü sağlığı
Zayıf bir 12V, HV veya yazılım arızasını (uyanmama, uyarılar, kilitleme/uzaktan kumanda/şarj etme tuhaflıkları) taklit edebilir. Çekiş paketini devralmadan önce yük testi yapın ve değişiklikleri kaydedin.
HV pil sağlığı ve Battery Care kontrolleri
Günlük Toyota EV sağlık kontrolü sonuçları, kapasite notları ve Battery Care uygunluğu (yıllık kontrollere ve güncel şartlara bağlı olarak 10 yıla kadar). Araca özel kapsamı onaylayın.
Kılavuzlar ve kontrol listeleri
Daha fazla Toyota modeli
Ürün yelpazesindeki platformları, hizmet temalarını ve dijital servis geçmişi araçlarını karşılaştırın.
SSS
Bir Toyota bZ4X ne sıklıkta bakıma tabi tutulmalıdır?+
Toyota'nin UK bZ4X rehberliği genellikle 10.000 mil veya yıllıktır (Toyota UK genellikle bunu 12 ay veya 10.000 mil (hangisi önce gelirse) olarak çerçeveler). Bireysel araçlar farklılık gösterebilir; her zaman el kitabına ve o VIN için Toyota servis planına göre onaylayın.
bZ4X motor yağına ihtiyaç duyuyor mu?+
Geleneksel motor yağı bakımına gerek yoktur — içten yanmalı motor yoktur. Planlanmış EV denetimleri, fren hidroliği, kabin filtresi, lastikler, 12V ve yazılım/geri çağırma kontrolleri hala geçerlidir.
2026 bZ4X 2022 modeliyle aynı araba mı?+
Hayır. MY26, pil seçeneklerini (57.7 ve 73.1kWh), e-Axle'leri, termal yönetimi, şarjı (ön koşullandırma; isteğe bağlı 22kW AC; 150kW DC korunur), yazılımı, iç mekanı ve ekipmanı revize eder. Bunu orijinal 2022-2025 otomobilinden ayrı bir teknik dönem olarak kaydedin.
bZ4X güvenilir mi — What Car? puanı nedir?+
Anlamlı bir bZ4X güvenilirlik yüzdesi için modele özel What Car? anket verisi yeterli değil. What Car?, modelin en son güvenilirlik anketinde görünmesi için yeterli yanıt olmadığını belirtiyor. Marka düzeyindeki Toyota anket sonuçları, bZ4X puanının yerine geçmez. Kullanılmış bir araba için akü sağlığı, geri çağırmanın tamamlanması, yazılım, şarj, 12V, HVAC, kameralar, lastikler, frenler ve MOT daha önemlidir.
bZ4X'da kontrol etmem gereken geri çağırmalar var mı?+
Evet — UK DVSA kayıtları arasında R/2022/181 göbek cıvataları (412), R/2022/288 perde hava yastığı kayışları (763), R/2023/279 DCM/eCall, R/2023/333 MID yazılımı (2,289), R/2024/249 ön kamera bulunur (7.150), R/2024/251 kamera su girişi (167), R/2025/372 HVAC kompresör/buz çözücü (12.619) ve R/2025/466 Parking Assist/PVM (2.934). Her zaman VIN/derleme tarihini kontrol edin; listelenmiş bir geri çağırma, her bZ4X'un etkilendiği anlamına gelmez.
bZ4X pil garantisi / Battery Care kapsamı ne kadardır?+
Kapsam, model yılına, garanti koşullarına ve Battery Care Program koşullarına bağlıdır. Toyota'ın mevcut Battery Care Programı, gerekli yıllık pil sağlığı kontrollerine ve geçerli şartlara tabi olarak, 10 yıla kadar pil kapasitesi koruması sağlayabilir; belirli araç için onaylayın.
bZ4X sahibi tartışmaları
Kulüpteki Toyota bZ4X sahiplerinden en son sohbetler.
Henüz bZ4X için tartışma yok. Konuşmayı başlatan ilk sahip olun!
Soru sorun / Fotoğraf paylaşınToyota Owners Club topluluğuna katıl
Bakım zaman çizelgesini takip etmek, Birleşik Krallık MOT geçmişini içe aktarmak ve sattığınızda doğrulanmış menşei aktarmak için The Owners Club'a ücretsiz olarak ekleyin.