Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

Audi A8 Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli dotyczące Audi A8 (D2–D5). Wyprodukowane przez The Owners Club — niepowiązane z Audi AG lub Audi UK. Specyfikacje, stan wycofania i warunki gwarancji ulegają zmianie — zawsze sprawdzaj je w instrukcji obsługi (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy. A8 wszedł do produkcji w 1994 roku jako flagowy sedan Audi i pierwsze seryjnie produkowane aluminiowe nadwozie Audi Space Frame (ASF). Cztery główne generacje: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) i D5 (2017 – obecnie), z pochodnymi A8 L i S8. To centrum koncentruje się na własności, konserwacji i pochodzeniu, a nie na wyczerpującej matrycy kodów silnika. Nie wymyślaj rekordu BEV A8 bez oficjalnego źródła modelu/platformy.

Klub Właścicieli · Digital Service History. Poznaj swoje A8. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię. Przydatna tożsamość to A8 + generacja (D2–D5) + standard lub A8 L + rodzina zespołów napędowych + skrzynia biegów + układ napędowy + rok modelowy + rynek — nigdy sam „A8”. Dane dotyczące usług stałych/elastycznych zostały określone przez producenta przez VIN; Dane dotyczące akumulatora UK mil i UK TFSI e są jedynie przykładami rynkowymi. Układy rozrządu różnią się w zależności od kodu silnika — nigdy nie wymyślaj informacji o pasku lub łańcuchu na tabliczce znamionowej.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Audi A8 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Audi A8
Ilustracja studyjna

Wyróżniony przewodnik proveniencji

Audi — Pełny harmonogram usług DSP, quattro i S tronic Przewodnik pochodzenia

Audi Plan usług cyfrowych (DSP), walidacja erWin/ODIS, S tronic i Tiptronic ATF, Haldex, quattro z ultra technologią, EA888, e-tron SOH i lista kontrolna pochodzenia dla UK i właściciele EU — A3, A4, A6, Q5, Q7, TT i e-tron.

Przeczytaj pełny przewodnik →

Najnowsze A8 Wiadomości i aktualizacje cyklu życia

Zaktualizowano 2026
  • Produkt / aktualny asortymentUK rynek

    A8 pozostaje w aktualnej ofercie modeli Audi

    Audi UK kontynuuje listę dostępnych modeli rodziny A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e i S8 jako dostępnych. Obecna seria UK pozostaje użytecznym punktem odniesienia dla D5, zamiast traktować A8 jako model wycofany.

    2026Audi UK →

  • Techniczne / PHEVUK rynek

    Obecny A8 TFSI e nadal jest flagowym pojazdem PHEV

    Audi UK wymienia A8 TFSI e z 3,0-litrowym TFSI V6, 462 KM, quattro i tiptronic. Dane referencyjne UK obejmują do 56 mil zasięgu na napędzie elektrycznym, użyteczną baterię 14,4 kWh i maksymalną moc ładowania AC 7,4 kW — potwierdź VIN; nie uniwersalny.

    2026Audi UK / TFSI e →

  • Regionalny / LWBUK rynek

    A8 L kontynuuje flagowy format z dużym rozstawem osi

    Audi UK w dalszym ciągu oferuje A8 L i A8 L TFSI e. Wersja L jest o około 13 cm dłuższa od standardowego A8 we wspomnianej specyfikacji UK PHEV, z naciskiem na przestrzeń dla pasażerów z tyłu i luksusowe wyposażenie.

    2026Audi UK / A8 L

Przegląd modelu — globalna tożsamość A8

To centrum obejmuje Audi A8 D2–D5 z globalną tożsamością techniczną oraz usługą zorientowaną na rynek, inspekcją i dostępnością. Nadwozie podstawowe to flagowy sedan/limuzyna; A8 L to pochodna długiego rozstawu osi; S8 to linia wydajności. Napędy obejmują benzynę/TFSI (V6/V8/V10/W12), olej napędowy/TDI, 48 V MHEV i TFSI e PHEV. Konstrukcja aluminiowa ASF rozpoczęła się wraz z produkcją D2 w 1994 roku. Dane producenta (stałe/elastyczne, instrukcja) różnią się od tematów zgłaszanych przez właścicieli. Wyczerpujące macierze kodów silnika są odroczone poza wersję V1. Użyj selektora rynku dla silników, programów i nazw lokalnych inspekcji. VIN / podręcznik pozostaje miarodajny. Nie wymyślaj rekordu BEV A8.

1. Pokolenia i platformy

  • D2 — 1994–2002

    Pierwsza generacja A8 i pierwsza seryjna karoseria aluminiowa ASF (Neckarsulm 1994). Sedan/limuzyna; benzyna 2,8 V6 / 3,7–4,2 V8 i silniki rynkowe; 2,5 TDI V6; Konfiguracje ręczne / automatyczne / quattro; S8 ustalił wczesną tożsamość wydajnościową. Teraz klasyka/starsza — kluczowy jest stan aluminium, korozja różnych materiałów, zawieszenie, rozrząd, chłodzenie, elektryka i dostępność części.

  • D3 — 2002–2010

    Główny krok w zakresie technologii i komfortu. A8 i A8 L; benzyna 3,0 V6 / 3,7–4,2 V8 / 6,0 W12; olej napędowy 3,0/4,0/4,2 TDI; Multitronic na wybranym FWD, Tiptronic, quattro; MMI, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, oświetlenie, ADAS i rozszerzony luksus tylnych siedzeń. S8 użyto 5,2 V10. Tematyka własności: MMI, zawieszenie pneumatyczne, V8/V10/W12 serwis, emisja spalin, automatyka.

  • D4 — 2010–2017

    Nowoczesna konstrukcja aluminiowa, rozbudowane oświetlenie LED i dodatkowa elektronika. A8 i A8 L; 3,0 TFSI V6 / 4,0 TFSI V8 / 6,3 FSI W12; 3,0 TDI V6 / 4,2 TDI V8; wybrane rozwiązania hybrydowe/PHEV według rynku/MY; S8 i S8 plus (udokumentowana klasa ~605 PS / 750 Nm). Podwozie: adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, quattro, dynamiczny układ kierowniczy, sportowy mechanizm różnicowy, ADAS.

  • D5 — 2017 – obecnie

    Cyfrowe wnętrze, wspomaganie kierowcy i rozbudowa elektryfikacji. A8 i A8 L; 3,0 TFSI V6 / 4,0 TFSI V8; 3,0 TDI V6; 48V MHEV; A8 TFSI e PHEW. Aktualne wykazy asortymentu UK A8, A8 TFSI e, A8 L, A8 L TFSI e i S8. UK TFSI e klasa: 462 KM / 700 Nm, 14,4 kWh użyteczne, 7,4 kW AC, do ~36 mil EV — potwierdź VIN.

  • A8 L — wersja nadwozia z dużym rozstawem osi

    To nie jest wersja wyposażenia — nadwozie z dużym rozstawem osi skupia się na przestrzeni dla pasażerów z tyłu, obsłudze szofera i wyposażeniu tylnych siedzeń. Taksonomia: A8 → standardowy rozstaw osi | A8 L → standardowe układy napędowe | TFSI e. Wspomniany UK A8 L TFSI e jest o ~13 cm dłuższy niż standardowy A8 TFSI e (klasa długości całkowitej ~5,3 m).

  • S8 — pochodna wydajności

    Specyficzne dla generacji: D2 wysoka wydajność V8; D3 5.2 V10; D4 4,0 TFSI (+ S8 plus); D5 4.0 TFSI 48 V MHEV z wydajną obudową. Zapisz kod silnika, skrzyni biegów, hamulców, zawieszenia, mechanizmu różnicowego, opon, oprogramowania, układu chłodzenia i akumulatora oddzielnie od objętości A8.

  • W12 — historyczny flagowy układ napędowy

    W12 był oferowany w wybranych generacjach/rynkach. Przechwytuj kod silnika, MY, skrzynię biegów, chłodzenie, zapłon, pracę układu rozrządu, serwis specjalistyczny i oryginalną specyfikację. Nie jest to aktualna wartość domyślna układu napędowego.

Zawsze generuj dzienniki (D2–D5), standard vs A8 L, rok modelowy i układ napędowy przed porównaniem silników lub tematów usług. Nie wynaleziono generacji BEV A8.

2. Informacje o rynku i modelu

  • Dostępność silnika, wyposażenia, skrzyni biegów i układu napędowego różni się w zależności od rynku i roku
  • Programy usług (stałe/elastyczne) i systemy kontroli mają charakter lokalny na rynku — nigdy nie zakładaj, że UK MOT globalnie
  • USA / Kanada: przede wszystkim wybrane wzorce sprzedaży detalicznej benzyny / wydajności – nie wymyślaj pełnej matrycy EU diesel/PHEV
  • A8 L i chińskich/lokalnych oznaczeń LWB nie można łączyć w jedną specyfikację UK ze standardowym rozstawem osi

Rynek to kontekst, a nie ściana. Polski właściciel A8 może nadal korzystać z dyskusji na temat UK/niemieckiego/hiszpańskiego, gdzie generacja, układ napędowy i skrzynia biegów pasują do siebie. Historycznie rynki europejskie oferowały szerszy asortyment TDI; USA skoncentrowały się bardziej na benzynie/TFSI; Chiny miały warianty z dużym rozstawem osi i warianty dostosowane do potrzeb rynku; Specyfikacje PHEV i S8 różnią się w zależności od kraju. Nigdy nie traktuj specyfikacji UK A8 jako globalnej A8.

3. Silniki, układy napędowe i style nadwozia

Dostępność silnika uległa zmianie w D2–D5 i na rynkach. Wersja 1 obejmuje rodziny i motywy własności — a nie wyczerpującą matrycę kodu silnika. Zawsze najpierw rozwiązuj kwestię generacji + rodziny układów napędowych.

  • Benzyna — V6 / V8 / V10 / W12 / TFSI

    Historia benzyn wolnossących i turbodoładowanych obejmuje kombinacje V6, V8, W12, V10 (S8) i TFSI PHEV. Ta sama plakietka przemieszczenia nie gwarantuje identycznego sprzętu — potwierdź VIN / kod silnika.

  • Diesel — rodziny TDI

    2,5 TDI, 3,0 TDI, 4,0 TDI, 4,2 TDI — późniejsze pokolenia skupiały się na V6 TDI. Przechwyć DPF/EGR/AdBlue/SCR, jeśli są zamontowane.

  • Łagodna hybryda — 48 V

    Późniejsze pokolenia A8 używają 48V MHEV. Zapisać wartości 48 V i 12 V oddzielnie od PHEV — alternator-rozrusznik, oprogramowanie i ostrzeżenia elektryczne, jeśli ma to zastosowanie.

  • Hybryda plug-in — TFSI e

    D5 A8 TFSI e: 3,0 TFSI V6 + silnik elektryczny + akumulator litowo-jonowy + quattro + automat. UK wykaz informacji technicznych 14,4 kWh użytkowej i 7,4 kW prądu przemiennego — potwierdzić VIN; nie uniwersalny. Przechowuj silnik benzynowy, silnik, akumulator brutto/netto, moc/moment obrotowy systemu, ładowanie AC, zasięg, gwarancję i SOH (pola V2).

  • Przekładnie — ręczne / Multitronic / Tiptronic / automatyczne

    Rodzinę transmisji przechowuj oddzielnie od kodu transmisji (V2). Podręcznik dotyczący wybranych wczesnych konfiguracji; Multitronic na wybranym wcześniej FWD; Tiptronic to rodzina główna (łącznie z obecnym TFSI e). Nie przechowuj po prostu „A8 → automatycznie”.

  • Napęd — quattro

    quattro definiuje technologię A8 w wielu konfiguracjach o dużej wydajności; dokładna implementacja różni się w zależności od generacji i układu napędowego. Rekordowy mechanizm różnicowy, wał napędowy, przeguby homokinetyczne, płyny i dopasowane opony.

  • Wersje nadwozia — Sedan / A8 L

    Core A8 to sedan/limuzyna. A8 L oznacza duży rozstaw osi. S8 to pochodna wydajności na platformie A8.

  • S8

    Pochodna wydajności z układami napędowymi specyficznymi dla danej generacji i rynku. Zachowaj przejrzystą tożsamość S8 w porównaniu z listami kontrolnymi woluminu A8.

  • ASF korpus aluminiowy

    Produkcja seryjna ASF od 1994 D2. Własność: dokumentacja napraw konstrukcyjnych/powypadkowych, korozja materiałów mieszanych, specjalistyczne naprawy aluminium.

Rozwiąż generację + nadwozie (standard/L) + rodzinę układów napędowych + rodzinę skrzyń biegów + układ napędowy przed powiązaniem dowolnego tematu. Wyczerpujące macierze kodów to V2.

4. Uczciwi profesjonaliści

  • Wyrafinowanie na poziomie flagowca i komfort na długich dystansach
  • Duża, wygodna tylna kabina — A8 L znacznie zwiększa przestrzeń z tyłu
  • Silne układy napędowe V6/V8 wielu generacji
  • Szeroka dostępność quattro
  • Zaawansowana technologia podwozia (zawieszenie pneumatyczne, dynamiczny układ kierowniczy, jeśli jest zamontowany)
  • Wysokiej jakości materiały i wyposażenie wnętrz
  • Zaawansowana zawartość technologiczna (MMI, ADAS, systemy tylnych siedzeń)
  • Szeroka, historyczna gama układów napędowych, w tym osiągi W12 i S8 bez rezygnacji z platformy A8
  • PHEV zapewnia napęd elektryczny na odpowiednich krótkich trasach, przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu silnika spalinowego

5. Szczere wady

  • Złożone systemy mogą być drogie, gdy się starzeją
  • Naprawa zawieszenia pneumatycznego może być kosztowna
  • Elektronika o wysokich specyfikacjach może wymagać specjalistycznej diagnostyki
  • V8/W12/S8 posiadanie może wiązać się z wysokimi kosztami utrzymania
  • Starsze systemy emisji spalin z silnikami wysokoprężnymi mogą stać się drogie
  • quattro dodaje komponenty układu napędowego i wymagania konserwacyjne
  • A8 Rozmiar L może utrudniać parkowanie i manewrowanie w mieście
  • Duże koła/opony i wyposażenie opcjonalne powodują duże różnice w kosztach i porównaniach; słabo udokumentowane przykłady są trudne do oceny

6. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

To są tematy do zbadania — a nie stwierdzenia, że każdy A8 doświadczy problemu. Nigdy nie wymyślaj wskaźników awaryjności.

  • Motywy silników benzynowych

    Sprawdź dokładny kod silnika pod kątem zużycia oleju, chłodzenia, turbosprężarki, zapłonu, osadów węglowych i problemów z układem rozrządu. Nie przypisuj problemu jednej rodziny silników do każdego A8.

  • Układ rozrządu

    Pasek a łańcuch zależy od kodu silnika. Przechowuj wymagania według generacji → rok modelowy → kod silnika → rynek. Nigdy nie wyświetlaj jednego odstępu paska rozrządu o szerokości A8.

  • Multitronic / automatyczne skrzynie biegów

    Opóźnione włączenie, jakość zmiany biegów, mechatronika, zachowanie przemiennika momentu obrotowego i historia płynów/serwisów – ryzyko zależy od kodu skrzyni biegów, silnika, przebiegu i historii serwisowania.

  • Tiptronic

    Trzymaj dowód Tiptronic oddzielnie od Multitronic. Historia serwisowa płynów i faktury z przebiegiem mają bardzo cenne pochodzenie.

  • Systemy emisji spalin diesla

    Ładowanie/regeneracja DPF, EGR, AdBlue/SCR, czujniki NOx i lampki ostrzegawcze związane z emisją spalin — w zależności od generacji i rynku.

  • Układ chłodzenia

    Pompy wodne, termostaty, nieszczelności układu chłodzenia, pompy pomocnicze i układy chłodnic — dziennik z przebiegiem i częściami.

  • quattro i układ napędowy

    Naprawa mechanizmu różnicowego, wał napędowy/półosie napędowe, przeguby homokinetyczne, dopasowane opony, nietypowy hałas lub wibracje.

  • Zawieszenie / podwozie pneumatyczne

    Zużycie sprężarki, wycieki powietrza, czujniki wysokości jazdy, bloki zaworów, resory pneumatyczne, amortyzatory, naprawy dynamicznego układu kierowniczego na wszystkie koła, jeśli są zamontowane.

  • ASF / korpus aluminiowy

    Jakość napraw powypadkowych/konstrukcyjnych, korozja materiałów mieszanych, ustawienie paneli i historia napraw specjalistycznych aluminium.

  • Hamulce i opony

    Dopasowane rozmiary opon na całej osi/systemie w samochodach quattro. Rejestruj prace hamulców i opon z fakturami — szczególnie S8.

  • MMI / elektronika

    MMI ponowne uruchomienie, błędy wyświetlania, łączność, nawigacja, aktualizacje oprogramowania, ostrzeżenia 12V/48V i błędy modułu sterującego.

  • ADAS kalibracja

    Czujniki kamery, radaru, ultradźwiękowe i świetlne w zależności od konfiguracji – kalibracja po pracy szyby/zderzaka; zachować dowody warsztatowe.

  • Wyposażenie tylne / dla kadry kierowniczej

    Fotele z elektryczną regulacją/podgrzewaniem/wentylacją/masażem, klimatyzacją tylnej części pojazdu, rozrywką, roletami i lodówką — przetestuj każdą elektryczną funkcję w używanych samochodach.

  • TFSI e / PHEV

    SOH akumulatora, błędy ładowania, ostrzeżenia HV, zarządzanie temperaturą, oprogramowanie, kabel do ładowania i gwarancja na akumulator.

7. Serwis i konserwacja

Nie ma uniwersalnego harmonogramu usług A8. Częstotliwości zależą od rynku, generacji, kodu silnika, skrzyni biegów, układu napędowego i warunków pracy. Poniższa tabela przedstawia ramy zależne od producenta — potwierdź VIN.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Usługa regularna — Audi Stała/ElastycznaZgodnie z harmonogramem Audi VINStałe i elastyczne limity mil/miesięcy są różne — potwierdź system dealera/podręcznik.
Olej silnikowy i filtrNa stałą/elastycznąGatunek i pojemność oleju zależą od kodu silnika.
Kontrola/wymiana układu rozrząduSpecyficzny dla kodu silnikaPas i łańcuch różnią się — nigdy nie zakładaj jednej reguły A8.
Świece zapłonowe/elementy dotyczące emisji oleju napędowegoNa podręcznikDPF/EGR/AdBlue/SCR, jeśli są zamontowane.
Filtr powietrza/kabinowyCzęsto co roku / na podręcznikTypowy pokrój roczny — potwierdź VIN.
Płyn hamulcowyNa podręcznik (często ~24 miesiące)Pozycja w kalendarzu — potwierdź harmonogram rynku.
Multitronic / Tiptronic / automatycznyNa skrzynię biegów i podręcznikDowody rodzinne przeniesienia – nie mieszaj rodzin.
quattro / płyny do układu napędowegoNa układ napędowy i podręcznikOsprzęt mechanizmu różnicowego / wału napędowego / sportowego mechanizmu różnicowego jest różny.
Test akumulatora 12V / 48VPrzy każdym serwisie / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówMMI / ADAS / MHEV wrażliwy na słabe systemy nn.
Zawieszenie pneumatyczne / kalibracja ADAS (jeśli na wyposażeniu)W razie potrzeby / po powiązanych naprawachZachowaj faktury za sprężarkę, sprężynę i kalibrację.
TFSI e Kontrola WN (jeśli występuje)Na podręcznikSOH i ładowanie akumulatora — a nie lista kontrolna BEV.
Przypomnienie / sprawdzenie kampaniiPrzy każdym serwisieVIN- i specyficzne dla rynku.

Nigdy nie wymyślaj jednej liczby pasków rozrządu lub przebiegu serwisowego o szerokości A8. Przechowuj czas według generacji → MY → kod silnika → rynek.

8. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Użyj globalnej warstwy „Inspekcja i przydatność do ruchu drogowego” — nigdy nie nadawaj tego tytułu „MOT” globalnie.

  • UK — MOT
  • Hiszpania — ITV
  • Polska/Węgry — okresowy przegląd techniczny
  • Turcja — TÜVTÜRK
  • USA — inspekcja/emisje specyficzne dla stanu
  • Kanada — wymagania specyficzne dla prowincji
  • Australia/NZ — stan/terytorium lub specyficzny dla rynku krajowego

Data kontroli w sklepie, przebieg, rynek, wynik, porady, wynik emisji, jeśli ma to zastosowanie, następny termin i dokumenty.

9. Przypomnienia i kampanie

  • Identyfikator kampanii, rynek, rok modelowy i asortyment VIN
  • Komponent, ryzyko/przyczyna i rozwiązanie
  • Data zakończenia i dokument uzupełniający

Informacje o wycofaniu muszą uwzględniać VIN, rynek, rok modelowy i kampanię. Nie traktuj raportu na forum internetowym jako dowodu wycofania. Skieruj właścicieli do Audi/sprzedawcy i krajowych organów ds. wycofania w celu potwierdzenia na poziomie VIN.

10. Oficjalne zasoby

11. Lista kontrolna zakupu używanego

  • VIN pasuje do dokumentacji; poprawna generacja D2–D5; standardowy lub A8 L; kod silnika; przenoszenie; quattro; rynek/import; S8, jeśli dotyczy
  • Zimny start; olej/chłodziwo; układ chłodzenia; wycieki; zawieszenie; hamulce; dopasowane opony; podwozie; spaliny/emisje
  • Zawieszenie pneumatyczne, jeśli jest zamontowane: wysokość jazdy, sprężarka, ugięcie nocne, resory pneumatyczne, czujniki, ostrzeżenia, kalibracja
  • Włączenie transmisji; brak nietypowych przesunięć/wibracji; skrzynia biegów oraz dowód serwisowy quattro
  • Diesel: DPF/EGR/SCR/AdBlue/NOx + skanowanie diagnostyczne, jeśli ma to zastosowanie
  • Elektronika: MMI, wirtualny kokpit, kamery, czujniki parkowania, ADAS, oświetlenie matrix/OLED, HUD, klimatyzacja, funkcje tylnych siedzeń, bezkluczykowy, łączność
  • TFSI e: SOH akumulatora, test/kabel ładowania, skanowanie usterek WN, gwarancja, oprogramowanie, wcześniejsze naprawy WN
  • Historia: serwis, przeglądy, wycofania, naprawy powypadkowe/strukturalne (ASF), właściciele, import, dokumentacja przebiegu, główne faktury, modyfikacje

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • Cztery sztandarowe epoki — D2, D3, D4 i D5

    D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) i D5 (2017 – obecnie) nie mają wspólnej listy kontrolnej. Generowanie dziennika i układ napędowy przed porównaniem tematów usług. Samochody D2/D3 są coraz bardziej nowocześnie-klasyczne – liczy się pochodzenie i dostępność części.

  • Audi Rama przestrzenna (ASF) aluminiowa obudowa

    A8 z 1994 roku rozpoczął produkcję seryjną ASF. Sprawdź naprawy powypadkowe/konstrukcyjne, korozję materiałów mieszanych, ustawienie paneli i historię napraw specjalistycznych. Nieprawidłowe techniki naprawy aluminium są problemami związanymi z pochodzeniem wysokiego ryzyka.

  • Układy rozrządu — najpierw kod silnika

    Pasek i łańcuch różnią się w zależności od rodziny silników i kodu w D2–D5. Typ rekordu + faktury — nigdy nie wymyślaj jednej reguły czasowej A8. Wyczerpujące macierze kodowe są odroczone poza wersję V1.

  • Multitronic / Tiptronic — oddzielne rodziny przekładni

    Multitronic był używany w wybranych wcześniejszych zastosowaniach A8 z napędem na przednie koła. Tiptronic to główna rodzina automatyczna A8 (w tym obecna TFSI e). Nie mieszaj dowodów serwisowych Multitronic z listami kontrolnymi Tiptronic. Przechowuj rodzinę przekładni oddzielnie od kodu skrzyni biegów (V2).

  • Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne/podwozie

    Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, dynamiczny układ kierowniczy na wszystkie koła i sportowy mechanizm różnicowy pojawiają się w wybranych wersjach wyposażenia. Kompresor, resory pneumatyczne, bloki zaworów i praca czujnika wysokości jazdy są drogie wraz z wiekiem — zachowaj faktury.

  • Systemy emisji spalin (DPF / EGR / AdBlue / SCR) Posiadacz

    TDI powinien uwzględniać czujniki DPF, EGR, SCR/AdBlue, NOx i kampanie oprogramowania dotyczącego emisji, jeśli są na wyposażeniu. Tematy różnią się w zależności od pokolenia i rynku — nigdy nie traktuj raportów na forach jako dowodów globalnych.

  • quattro i układ napędowy — zależny od konfiguracji

    Stały quattro, sportowy mechanizm różnicowy i sprzęt specyficzny dla generacji nie są identyczne. Faktury za mechanizm różnicowy/wał napędowy/CV i dopasowane opony mają znaczenie. Zapisz dokładny układ napędowy.

  • TFSI e PHEV — nie jest to w pełni pojazd elektryczny

    D5 hybrydy typu plug-in łączą w sobie napęd 3.0 TFSI V6 i napęd elektryczny. Rejestruj moc systemu, pojemność akumulatora, ładowanie AC i zasięg pojazdu elektrycznego, jeśli jest to udokumentowane. UK-odniesienie ~14,4 kWh użytkowej / 7,4 kW AC / dane do ~36 mil są zależne od rynku — nie wymyślaj paczek kWh bez danych VIN. Nie wprowadzaj specyfikacji BEV A6 e-tron/PPE do A8.

  • S8 — pochodna wydajności

    S8 to nie tylko aktualizacja silnika. D2 wysokowydajne V8, D3 5.2 V10, D4 4.0 TFSI (w tym S8 plus klasa ~605 PS) i D5 4.0 TFSI 48V MHEV pozostają specyficzne dla danej generacji. Zachowaj wyraźną tożsamość w porównaniu z listami kontrolnymi woluminu A8.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli Audi

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele Audi →

Często zadawane pytania

Kiedy wprowadzono Audi A8?+

A8 wszedł do produkcji w 1994 roku jako flagowy sedan Audi i wprowadził koncepcję aluminiowego nadwozia ASF produkowanego przez Audi.

Ile jest głównych pokoleń A8?+

A8 ma cztery główne generacje: D2 (1994–2002), D3 (2002–2010), D4 (2010–2017) i D5 (2017 – obecnie).

Co to jest A8 L?+

A8 L to wersja A8 z dużym rozstawem osi, zaprojektowana z myślą o dodatkowej przestrzeni dla pasażerów z tyłu i komforcie zorientowanym na kierowcę/szofera. Jest to pochodna korpusu, a nie tylko wykończenie.

Czy A8 L to tylko wykończenia?+

Nie. Jest to pochodna nadwozia z dużym rozstawem osi.

Co to jest S8?+

S8 jest zorientowaną na wydajność pochodną A8. Specyfikacje różnią się znacznie w zależności od generacji (V8, V10, 4.0 TFSI, MHEV).

Czy A8 użył W12?+

Tak. Silniki W12 były oferowane w wybranych generacjach i rynkach A8. Traktuj W12 jako historyczną dokumentację flagowego układu napędowego — a nie aktualną domyślną.

Dyskusje właścicieli A8

Najnowsze rozmowy właścicieli Audi A8 w klubie.

Brak dyskusji o A8. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności Audi Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance