Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
Audi A6 e-tron Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Audi AG lub Audi UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego dealera przed dokonaniem rezerwacji. A6 e-tron to w pełni elektryczny model wykonawczy Audi na platformie Premium Platform Electric (PPE) — wprowadzony w 2024 r. wraz z nadwoziami Sportback i Avant, z pochodnymi S6. Traktuj go jako odrębną elektryczną rodzinę A6, a nie elektryczną wersję poprzedniego spalinowego A6.
Masz A6 e-tron? Twórz cyfrowy zapis stanu baterii, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Audi A6 e-tron Klub właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze A6 e-tron Wiadomości
Aktualizacja 2026- Dostawy globalne / aktualizacja modeluGlobalny
A6 e-tron rozszerza gamę EV firmy Audi
Audi poinformował, że A6 e-tron był jednym z kluczowych nowych modeli elektrycznych marki i dostarczył około 37 000 pojazdów na całym świecie w 2025 r.
2025Dostawy globalne
- RegionalnyUK rynek
Obecny zasięg A6 e-tron sięga 700 km w UK
Audi Aktualne informacje o modelu UK obejmują A6 Sportback e-tron o maksymalnym oficjalnym zasięgu do 700 km, w zależności od wersji i specyfikacji. A6 Avant e-tron ma niższy maksymalny zasięg ze względu na konfigurację nadwozia.
2026Audi UK →
- TechniczneUK / Europa
A6 e-tron nadal pełni funkcję dyrektora długoterminowego Audi EV Obecna oferta __TOK6__ firmy
Audi w dalszym ciągu oferuje A6 Sportback e-tron, A6 Avant e-tron, S6 Sportback e-tron i S6 Avant e-tron. Rodzina wykorzystuje architekturę akumulatorów 800 V i obsługuje ładowanie DC z prędkością do 270 kW w odpowiednich wersjach pochodnych.
2026UK / Europa
Przeczytaj najpierw — EV ustalanie własności
W przypadku A6 e-tron najważniejsze dane dotyczące własności to akumulator, ładowanie, uczciwość zasięgu, zarządzanie temperaturą, oprogramowanie, 12 V, systemy wysokiego napięcia, historia serwisowania, historia ładowania, stan akumulatora, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie kopiuj listy kontrolnej serwisu ICE A6 do tego samochodu.
1. Pokolenia i platforma
A6 e-tron — pierwsza generacja (2024 – obecnie)
Pierwsza produkcja rodziny A6 na architekturze elektrycznej PPE firmy Audi, współdzielona z rodziną Q6 e-tron. Architektura wysokiego napięcia 800 V, podpodłogowy akumulator litowo-jonowy, szybkie ładowanie DC, zaawansowane zarządzanie temperaturą i hamowanie regeneracyjne. Nie jest to techniczna kontynuacja spalania A6 C8.
Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z wersją pochodną, rokiem modelowym i rynkiem — potwierdź VIN.
2. Style ciała
A6 Sportback e-tron
Najbardziej aerodynamiczne nadwozie A6 e-tron. Audi UK obecnie podaje do 468 mil oficjalnego zasięgu dla A6 Sportback e-tron, w zależności od wersji i specyfikacji.
A6 Avant e-tron
Praktyka kombi/wagonu. Audi UK obecnie podaje do 444 mil oficjalnego zasięgu dla A6 Avant e-tron, w zależności od wersji pochodnej.
S6 Sportback e-tron
Zorientowany na wydajność Sportback z podwójnym silnikiem quattro. Audi UK podaje oficjalny zasięg do 411 mil (w zależności od pochodnej).
S6 Avant e-tron
Zorientowany na wydajność Avant z podwójnym silnikiem quattro. Audi UK podaje oficjalny zasięg do 394 mil (w zależności od pochodnej).
3. Bateria i system wysokiego napięcia
Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto. Dokładny pakiet zależy od instrumentu pochodnego i rynku.
- Większe opakowanie: około 100 kWh brutto / 94,9 kWh netto · Architektura 800 V · duża moc DC
- Oprawa pakietu wejściowego: około 83 kWh brutto / 75,8 kWh netto · DC do ~225 kW w odpowiednich konfiguracjach
- Zintegrowany podpodłogowy akumulator litowo-jonowy z inteligentnym zarządzaniem temperaturą
- Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu
Szczegóły dotyczące wytwarzania chemii i krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji Audi dla VIN — nie wymyślaj tutaj składów chemicznych opakowań.
4. Układy napędowe
Tylko napęd elektryczny. Wyniki poniżej odzwierciedlają ramy wprowadzenia Audi w Europie na rok 2024, jeśli zaznaczono – potwierdź rok modelowy i rynek.
A6 e-tron (wpis / RWD)
Napęd na tylne koła. Europejskie ramy wprowadzające: około 210 kW (do ~240 kW z Launch Control), 0–100 km/h ≈6,0 s, 83/75,8 kWh pakiet, DC do ~225 kW, długi zasięg WLTP na Sportback w oryginalnej niemieckiej specyfikacji (do ~627 km – oznakowane markowo).
A6 e-tron wydajność (RWD)
Konfiguracja dalekiego zasięgu z napędem na tylne koła. Kadrowanie startowe: około 270 kW (do ~280 kW Launch Control), 0–100 km/h ≈5,4 s, większy akumulator, szybkie ładowanie.
A6 e-tron quattro
Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła. Kadrowanie startowe: około 315 kW (do ~340 kW Launch Control), 0–100 km/h ≈4,5 s, opakowanie 100/94,9 kWh.
S6 e-tron
Wysokowydajny podwójny silnik quattro. Audi wymienia około 370 kW (do ~405 kW Launch Control), 0–100 km/h ≈3,9 s, 94,9 kWh netto, prędkość maksymalna ~240 km/h.
Dokładne moce, zasięg i wyposażenie zależą od roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.
5. Ładowanie
- AC ładowanie: do 11 kW w bieżących konfiguracjach UK (potwierdź ładowarkę pokładową w VIN)
- DC ładowanie: do ~225 kW w konfiguracjach z mniejszym akumulatorem; do ~270 kW w konfiguracjach o większej pojemności
- Audi UK podaje około 21 minut dla 10–80% DC ładowanie w odpowiednich konfiguracjach 270 kW
- W odpowiednich warunkach Audi stwierdził, że w oryginalnej konfiguracji ładowania o większej mocy można zwiększyć około 260 km zasięgu w około 10 minut
- Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, stacji i oprogramowania pojazdu
Log home wallbox, sesje AC/DC, czas trwania, dostawca i zaplanowane ładowanie niezależnie od znaczków serwisowych warsztatu — historia ładowania pochodzi z EV.
6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty
Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie zapewniają gwarantowanych odległości podróży.
- A6 Sportback e-tron (Audi UK): oficjalne do 468 mil
- A6 Avant e-tron (Audi UK): oficjalne do 700 km
- S6 Sportback e-tron (Audi UK): oficjalne do 411 mil
- S6 Avant e-tron (Audi UK): do 394 mil oficjalnych
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, pogody, specyfikacji koła/opony, obciążenia, HVAC, stylu jazdy, temperatury akumulatora, SoC i opcji. Nie wymyślaj liczb innych rynków z arkuszy UK.
7. Rekuperacja i hamowanie
Hamowanie regeneracyjne i toczenie się to podstawowe cechy własności EV. Audi stwierdza, że rekuperacja może być regulowana (w tym manetki przy kierownicy), może działać podczas hamowania i jazdy na biegu jałowym, z możliwą mocą rekuperacji do około 220 kW oraz dobieranie siły hamowania w celu uzyskania wyczucia pedału. Wyjaśnij regenerację jako odzysk energii, a nie tradycyjne hamowanie silnikiem.
8. Uczciwi profesjonaliści
- Bardzo długi oficjalny zakres wybranych instrumentów pochodnych Sportback Architektura
- 800 V i wysoka zdolność ładowania DC
- Sportback wydajność aerodynamiczna plus praktyczna opcja Avant
- Do wyboru napęd na tylne koła i quattro oraz wysokowydajne wersje S6
- Płaskie opakowanie baterii i zaawansowane zarządzanie temperaturą
- Premium pozycjonowanie dalekobieżne EV z nowoczesną architekturą cyfrową
9. Szczere wady/rzeczy do rozważenia
- Wydajność ładowania zależy w dużym stopniu od temperatury akumulatora i możliwości ładowarki
- Ładowanie publiczne o dużej mocy jest przydatne tylko wtedy, gdy istnieje kompatybilna infrastruktura
- Specyfikacja i asortyment różnią się znacznie w zależności od wersji i kół/opcji Własność
- EV zależy w większym stopniu od oprogramowania i systemów zarządzania temperaturą
- Elementy pod wysokim napięciem wymagają specjalistycznego serwisu; koszty naprawy premium mogą być znaczne
- Stan baterii nie może być oceniany wyłącznie na podstawie zasięgu; rynkowe standardy opłat mogą się różnić
10. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna — są to tematy, które właściciele mogą dokumentować w dokumentach serwisowych, warsztatach, na forach lub w raportach własności. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.
Ładowanie
DC wydajność w porównaniu z głównymi wartościami szczytowymi, przerwami w ładowaniu, zachowaniem AC, zaplanowanym ładowaniem, komunikacją z domowymi stacjami ładowania Wallbox i kompatybilnością z publicznymi ładowarkami.
Bateria
Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, temperatura baterii, postrzegany stan zdrowia i zachowanie w zakresie zarządzania temperaturą — diagnostyka powinna być oddzielona od szacunków przejazdu.
Oprogramowanie
Inforozrywka, oprogramowanie pojazdu, aktualizacje OTA, integracja ze smartfonami, nawigacja i usługi cyfrowe. System
12V
Stan akumulatora niskiego napięcia, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia i pomocnicze układy elektryczne — słabe napięcie 12 V może imitować awarie HV.
ADAS
Kalibracja kamery/radaru, ostrzeżenia wspomagające kierowcę i systemy parkowania po naprawie przedniej szyby lub zderzaka.
Klimat i wydajność
Ogrzewanie kabiny, pompa ciepła, jeśli jest zainstalowana, przygotowanie wstępne i wydajność zimowa.
Zawieszenie / opony
Zużycie opon w ciężkich EV, kompromisy w zakresie wydajności koła/opony, hałas i zbieżność zawieszenia.
11. Serwis i konserwacja (EV)
Nie kopiuj harmonogramu usług ICE do EV. Częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej — zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Audi specyficzny dla VIN.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| Planowany przegląd/serwis EV | Na harmonogram Audi VIN (często oparty na kalendarzu) | PPE — nie MEB Interwały Q4. Potwierdź podręcznik/system dealera. |
| Płyn hamulcowy | Kalendarz (często ~24 miesiące) | Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków. |
| Test akumulatora 12V | Każdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawów | Test obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV. |
| Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy | Często ~12 miesięcy | Coroczny nawyk u większości EV. |
| Opony i zbieżność | Regularny / każdy serwis | Ciężki EV + moment obrotowy — obserwuj zużycie i wydajność kół. |
| Klocki / tarcze hamulcowe / korozja | Każda usługa | Regen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji. |
| Obwody chłodziwa / układ termiczny | Zgodnie z harmonogramem Audi | HV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV. |
| Kontrola układu wysokiego napięcia | Na harmonogram/kampanię Audi | Autoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy. |
| Kontrola oprogramowania / OTA | W służbie lub na żądanie | Wersja zapisu + data w Digital Service History. |
| Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana) | Właściciel / sprzedawca / strona trzecia | Odrębne zdarzenie pochodzenia — a nie „asortyment wygląda dobrze”. |
Czasy międzyobsługowe i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Audi specyficzny dla VIN.
12. EV stan i pochodzenie baterii
Stan baterii to kategoria poświęcona pochodzeniu A6 e-tron. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.
- SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
- Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
- Stan gwarancji, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem
- Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack
Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.
13. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego
Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.
- Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
- Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
- EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon) nadal mają znaczenie podczas kontroli
Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.
14. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na oficjalnych Audi / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
- Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
- Nie zakładaj, że kampania UK dotyczy każdego samochodu PPE na całym świecie
Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. W przypadku EV rozróżnij kampanie związane z akumulatorami, systemem ładowania, oprogramowaniem, ADAS, bezpieczeństwem i wysokim napięciem. Nigdy nie traktuj kampanii z jednego rynku jako automatycznie globalnej.
15. Oficjalne zasoby
Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Audi AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację.
- Instrukcja obsługi i system serwisowy dla Twojego VIN — dopasuj rok modelowy i rynek
- Audi Usługa ładowania / sieci lokalne umożliwiające publiczny dostęp do ładowania (w zależności od rynku)
- Regionalne strony internetowe Audi zawierające informacje na temat gwarancji i baterii
16. Kupno używanego A6 e-tron
- Identyfikator: Sportback lub Avant · A6 lub S6 · rok modelowy · akumulator · RWD/quattro · wykończenie · rynek · opcje
- Bateria: raport stanu, gwarancja, historia ładowania, ostrzeżenia HV, oprogramowanie, historia termiczna
- Ładowanie: zachowanie AC/DC, kabel/port, historia publiczna, wallbox, zaplanowane ładowanie, wstępne kondycjonowanie
- Oprogramowanie: aktualna wersja, OTA, MMI, nawigacja, integracja ze smartfonami, oprogramowanie ADAS
- Mechanizm: hamulce, opony, zawieszenie, układ kierowniczy, zbieżność, chłodzenie, silniki napędowe, podwozie
- 12V: stan, ostrzeżenia, usterki elektryczne, historia wymiany
- Dokumenty: faktury, historia serwisowa, zapisy ładowania, raporty akumulatorów, wycofania, gwarancja, przeglądy, spójność VIN
17. Masz A6 e-tron? Chroń jego wartość odsprzedaży
W przypadku EV historia własności to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, oprogramowanie, serwisowanie i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
- Dodaj A6 e-tron do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
- Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania/OTA
- Śledź czynności serwisowe, inspekcje, naprawy i wycofania produktów na podstawie faktur
- Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
DC / AC wydajność ładowania
Szczyt DC (≈225 lub ≈270 kW) zależy od pochodnej, temperatury akumulatora, wstępnego przygotowania i możliwości ładowarki. Przerwy i sesje wolniejsze niż nagłówek to typowe problemy własności — warunki rejestrowania, a nie tylko roszczenia kW.
Stan baterii i różnice w zasięgu
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, kół, obciążenia i HVAC. Nie wnioskuj SoH na podstawie pojedynczego przejazdu lub samego wskazania zasięgu — oddziel diagnostykę producenta, testy stron trzecich i szacunki właściciela.
Oprogramowanie / OTA / MMI
Informacje, nawigacja, kalibracja ADAS i usługi cyfrowe ewoluują wraz z oprogramowaniem. Zapisz wersję, datę i aktualizację sprzedawcy lub OTA podczas diagnozowania dziwactw.
Akumulator pomocniczy 12V
Słabe napięcie 12 V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem, nawet przy sprawnym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli Audi
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Co to jest Audi A6 e-tron?+
A6 e-tron to w pełni elektryczny model wykonawczy Audi oparty na architekturze PPE (Premium Platform Electric), a nie spalinowy A6 z akumulatorem.
Jakiej baterii używa A6 e-tron?+
W zależności od instrumentu pochodnego, Audi wykorzystuje konfiguracje obejmujące około 83 kWh brutto / 75,8 kWh netto i 100 kWh brutto / 94,9 kWh netto. Potwierdź pakiet dla swojego VIN.
Jak szybko można ładować A6 e-tron?+
W zależności od pochodnej, maksymalne obciążenie DC wynosi do około 225 kW lub 270 kW. Audi UK obecnie podaje około 21 minut dla 10–80% w odpowiednich konfiguracjach 270 kW. AC wynosi zazwyczaj do 11 kW w bieżących konfiguracjach UK.
Jak daleko może podróżować A6 e-tron?+
Oficjalny zakres (WLTP) różni się w zależności od instrumentu pochodnego. Audi UK obecnie podaje do 468 mil dla A6 Sportback e-tron i niższych wartości maksymalnych dla wersji Avant i S6. Są to dane testowe — nie gwarantuje się odległości w świecie rzeczywistym.
Czy A6 e-tron ma quattro?+
Wybrane wersje wykorzystują napęd na wszystkie koła quattro; inne wersje wykorzystują napęd na tylne koła. S6 e-tron wykorzystuje konfigurację quattro z dwoma silnikami.
Czy A6 e-tron to ten sam samochód co spalinowe A6?+
Nie. A6 e-tron to osobna rodzina urządzeń elektrycznych oparta na PPE. Spalanie Audi A6 wykorzystuje inną architekturę techniczną.
Dyskusje właścicieli A6 e-tron
Najnowsze rozmowy właścicieli Audi A6 e-tron w klubie.
Brak dyskusji o A6 e-tron. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności Audi Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.