Owners Club · Digitale servicegeschiedenis

Vauxhall / Opel Astra Eigenaarsclub — Onderhoud en herkomst

Resource van onafhankelijke eigenaren voor Vauxhall / Opel Astra. Geproduceerd door The Owners Club — niet aangesloten bij Vauxhall Motors Limited, Opel of Stellantis. Specificaties, terugroepstatus en garantievoorwaarden veranderen – controleer dit altijd aan de hand van uw handleiding (VIN) of een erkende dealer. De Astra is een van de langstlopende compacte naamplaatjes in de Opel/Vauxhall-reeks over acht generaties vanaf 1980. Regionale naamgeving is Vauxhall (UK) of Opel (de meeste andere markten); technische identiteit is mondiaal.

Eigenaarsclub · Digital Service History. Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast. Nuttige identiteit is Astra + generatie (Mk1–Mk8 / K / L) + motor/aandrijflijn + transmissie + modeljaar + markt – nooit alleen ‘Astra’. Astra L MY26 UK servicecijfers zijn een marktvoorbeeld (gebruik de marktkiezer); ze zijn niet universeel. VIN / handboek blijft gezaghebbend.

Komt u uit een clubzoektocht? Bekijk de exacte match Vauxhall / Opel Astra Eigenaarsclub landing - gebruik dan deze hub voor platforms, problemen en het volledige gidscluster.

Vauxhall Astra
Studio-illustratie

Laatste Astra nieuws

Bijgewerkt 30 september 2026
  • Mondiale ontwikkelingEuropa & UK

    Nieuwe Astra GSE lijn aangekondigd voor 2027

    Vauxhall aangekondigd Astra GSE Lijn vervangt GS vanaf voorjaar 2027 — beschikbaar met BEV, PHEV, 48V Hybrid en benzine, hatchback en Sports Tourer. Publieksdebuut op de Paris Motor Show 2026; een krachtigere variant van ~280PS is later in 2027 gepland.

    17 september 2026Vauxhall / Stellantis Media →

  • RegionaalUK markt

    Handgeschakelde zesversnellingsbak keert terug naar het bereik Astra

    Een handgeschakelde zesversnellingsbak kan worden gecombineerd met de 1.2 Turbo 130PS / 230Nm benzine – hatchback en Sports Tourer – naast automatische, 48V hybride, plug-in hybride en elektrische modellen. Transmissietype maakt deel uit van de voertuigidentiteit op The Owners Club. Prijzen variëren per markt; UK Griffin OTR cijfers zijn marktspecifiek en gedateerd.

    10 september 2026Vauxhall / Stellantis Media

  • TechnischUK / Europa

    2026 Astra bereik wordt uitgebreid met elektrisch model met grotere batterij

    MY26 multi-energie Astra Elektrisch gaat naar een totaalpakket van 58,3 kWh (ongeveer 55,4 kWh bruikbaar) met een voorlopige WLTP tot ongeveer 451 kilometer, afhankelijk van de configuratie – de verschillen in de aandrijflijn zijn van belang voor Digital Service History. Beschikbaarheid en incentives variëren per markt.

    28 mei 2026Vauxhall / Stellantis Media →

Modeloverzicht — globale Astra identiteit

Deze hub bestrijkt acht generaties (Mk1–Mk8 / K / L) met een wereldwijde technische identiteit en marktbewuste service, inspectie en beschikbaarheid. Vauxhall (UK) en Opel (de meeste andere markten) zijn regionale namen voor dezelfde modelfamilie. Astra K is niet alles Stellantis/PureTech. Astra L (vanaf 2022, EMP2) is multi-energie waar aangeboden. Gebruik de marktselector voor motoren, intervallen en lokale keuringsnamen. VIN / handboek blijft gezaghebbend.

1. Generaties en platforms

  • Astra Mk1 — 1980–1984

    Eerste Astra-generatie (jaren 80). Registreer motorgrootte/code, handmatig versus automatisch, distributieriem/ketting indien van toepassing, koeling, koppeling, ophanging/stuurinrichting, remmen, roest/carrosserie en lokale inspectiegeschiedenis – alleen generatiespecifieke schema's.

  • Astra Mk2 — 1984–1991

    Tweede generatie met grote Europese expansie. Servicecategorieën: benzine/diesel op code, distributiesysteem, koppeling/versnellingsbak, koeling, ophangingsbussen, stuurinrichting, uitlaat/emissies, remmen, corrosie en lokale inspectieadviezen.

  • Astra Mk3 — 1991–1998 Generatie

    Jaren 90 met meerdere carrosserievarianten en markten. Leg het brandstoftype, de motorcode, de transmissie, het carrosserietype, het distributiesysteem, de koppeling/DMF (indien aanwezig) en corrosie vast – pas geen moderne L-intervallen toe.

  • Astra Mk4 — 1998–2004

    Moderne compacte architectuur eind jaren negentig/begin jaren 2000. Dieselrecords verschillen van benzine, vooral EGR/turbo op toepasselijke diesels. Leg de motorcode, transmissie, carrosseriestijl en timingsysteem vast.

  • Astra Mk5 (H) — 2004-2009

    Astra H / vijfde generatie (ontwikkeling uit het GM-tijdperk). Registreer motorcode, brandstof, transmissie, timing, koppeling, turbo, DPF indien gemonteerd, elektronica, lokale inspectie en terugroepacties.

  • Astra Mk6 (J) — 2009–2015

    Astra J / zesde generatie (2009–2015). Meer elektronica en het begin van ADAS. Registreer motorcode, brandstof, transmissie, timing, koppeling/DMF, start/stop-accutype indien aanwezig, software, inspectie en terugroepacties.

  • Astra Mk7 (K) — 2015–2022

    Astra K / zevende generatie (2015–2022). Niet “alle PureTech”: vroege GM/Vauxhall-motoren vs. latere facelift PSA-afgeleid - motorcode + jaar bepalen. Veel UK-handleidingen vermelden ~20.000 mijlen / 1 jaar; andere markten volgen lokale schema's.

  • Astra Mk8 (L) — 2022-heden (EMP2)

    Astra L / achtste generatie (2022-heden) op Stellantis / EMP2. Multi-energie: benzine, 48V hybride, PHEV en elektrisch waar de markten deze aanbieden. Luik en Sports Tourer. Er bestaan ​​architectuurthema's voor broers en zussen met Peugeot 308 – geen identieke marktgeschiedenis.

Generatienummering kan voor verwarring zorgen: gebruik generatienummer + aanduiding van de fabrikant (K/L) + modeljaren + gangbare marktterminologie. Broer/zus EMP2 auto's delen architectuurthema's; De herkomst van de natte band is alleen van toepassing waar Gen2 / late-K PureTech wordt bevestigd – nooit alleen op basis van de ‘1.2 Turbo’-badge, nooit via Ford PowerShift-handleidingen.

2. Markt- en modelinformatie

  • Regionale naamgeving: Vauxhall Astra (UK) · Opel Astra (de meeste andere markten)
  • De huidige multi-energie L-auto's worden op grote schaal verkocht in Europa; wordt niet nieuw verkocht in de VS, Canada of Australië/NZ – zie marktkiezer
  • Prijzen variëren per markt – geef de voorkeur aan offertes van lokale dealers/fabrikanten boven hardgecodeerde buitenlandse catalogusprijzen
  • Gebruik de marktkiezer hierboven voor motoren, onderhoudsintervallen en namen van inspectiesystemen

De markt is context, geen muur. De technische identiteit (generaties, platforms, motorfamilies) is mondiaal; uitrustingen, prijzen, onderhoudsintervallen, inspectieregels en beschikbaarheid verschillen per land.

3. Aandrijflijnen, motoren en transmissies

De beschikbaarheid van motoren, transmissies en aandrijflijnen varieert per land, generatie en modeljaar. De marktselector toont voorbeelden van de huidige markt; historische dekking omvat benzine, diesel, milde hybride, PHEV en BEV.

  • Astra L benzine — 1.2 Turbo 130 (bevestig timing aandrijving)

    Voorbeeld van de huidige familie: 1.2 turbobenzine ~130 pk. Gen2 PureTech maakt gebruik van riem-in-olie; Gen3 uit ~2023 is kettingaangedreven. Vanaf ~2024 dekt de commerciële naam “1.2 Turbo” beide – de badge alleen vertelt je niet welke. Bevestig VIN, de exacte motorcode en het modeljaar voordat u uitgaat van de herkomst van de natte riem. UK MY26 servicevoorbeeld 19.500 km / 1 jaar. Hernoem de hybride nooit als deze motor. Beschikbaarheid verschilt per markt.

  • Astra L 48V Hybride — 145 (kettingaangedreven + e-DCT)

    1.2 turbobenzinebasis met kettingaangedreven timing + 48V + geëlektrificeerde dubbele koppeling. UK MY26 voorbeeld ~16.000 mijl / 1 jaar — bevestig handboek. Niet opslaan als PureTech-benzine met natte riem; de kettingaandrijving van de hybride staat los van de vragen over de Gen2/Gen3-benzinetiming.

  • Astra L PHEV — 1,6 195

    Plug-in hybride met 1.6 benzine + HV pakket indien aangeboden. UK MY26 voorbeeld 20.000 mijlen / 1 jaar. Registreer de status van HV, laadgeschiedenis en scheid 12V.

  • Astra Elektrisch (BEV)

    Batterij-elektrisch op de L-familie waar aangeboden. MY26-frame bevat ~58,3 / 55,4 kWh-pakketcijfers en ~156 pk — bevestig VIN/spec. UK voorbeeld: eerste inspectie 8.000 mijl / 1 jaar, daarna 16.000 mijl / 2 jaar.

Houd handmatige, conventionele automatische, dubbele koppeling en EV-aandrijving met één versnelling gescheiden in de Digital Garage. De aandrijving is doorgaans voorwielaandrijving op moderne Astras.

Toekomstige Astra / Volgende generatie

In juni 2026 bevestigde Stellantis dat de volgende generatie Vauxhall-Opel Astra zal worden ontworpen, ontwikkeld en gebouwd in Rüsselsheim op het STLA ONE-platform - een opvolger van de huidige Astra L / MY26-updates. Houd dat onderscheidend van facelift- en trimnieuws (GSE Line, elektrisch pakket, handmatige terugkeer) op de auto's van vandaag. Bron: Stellantis Media (8 juni 2026).

4. Eerlijke professionals – wat eigenaren mogelijk waarderen

  • Brede beschikbaarheid van carrosserievarianten – praktische hatchback- en Sports Tourer-formaten
  • Ruime keuze uit aandrijflijnen voor moderne L-auto's waar markten multi-energielijnen aanbieden
  • Efficiënte nieuwere hybride en elektrische versies wanneer correct geïdentificeerd
  • Moderne rijhulptechnologie op latere generaties
  • Grote beschikbaarheid van onderdelen en onderhoud in veel markten, plus een grote historische geïnstalleerde basis

5. Eerlijke nadelen – dingen om te overwegen

  • Specificaties kunnen aanzienlijk variëren tussen markten – ga er nooit vanuit dat UK-apparatuur wereldwijd beschikbaar is
  • Motoren en transmissies zijn sterk modeljaarafhankelijk
  • Nieuwere auto's bevatten meer elektronische en software-afhankelijke systemen
  • PHEV en EV-eigendomsoverwegingen verschillen van ICE – inclusief kosten en HV herkomst
  • De specificaties van gebruikte auto's kunnen aanzienlijk verschillen, zelfs binnen dezelfde generatie

6. Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies: dit zijn thema's die eigenaren kunnen documenteren in servicerecords, forums of eigendomsrapporten. Maak onderscheid tussen gedocumenteerde herkomstartikelen, tweedehandsautocontroles en algemene thema's. Niets betekent dat elke Astra op deze manier zal mislukken.

  • Gedocumenteerd: benzine met natte band waarbij Gen2 / late K PureTech van toepassing is

    Als Gen2 natte riem 1.2 Turbo / PureTech (of laat-K PSA-afgeleide PureTech) is gemonteerd, behandel dan de inspectie/vervanging van de distributieriem, oliekwaliteit, olieverversingsgeschiedenis en olieverbruiksnotities als herkomst met hoge prioriteit. Gen3 L 1.2 Turbo (~2023+) wordt aangedreven door een ketting. Verzin geen vervaldatum voor de riem op basis van het '1.2 Turbo'-embleem. Bevestig VIN / motorcode / jaar. Bedenk nooit een vervaldatum voor de riem voor hybride kettingmotoren, vroege GM Astra K benzinemotoren, diesels, PHEVs of elektrische motoren.

  • Thema: 48V Hybride wordt aangedreven door een ketting

    Record Hybride identiteit, kettingtiming (geen natte riem), geëlektrificeerde DCT, 48V batterij, geïntegreerde motor, hybride diagnostiek en software. Houd 48V gescheiden van 12V en van PHEV/BEV tractiepakketten. Dit hybride-kettingverhaal staat los van de Gen2 versus Gen3 L-benzinetiming.

  • Controleer: Astra Identiteit van de K-motorfamilie

    Bevestig de motorcode en het jaar voordat u uitgaat van PureTech/PSA. Vroege K GM/Vauxhall benzine- en dieselmotoren hebben hun eigen olie-, timing- en emissievelden nodig - veel UK-handleidingen noemen ~20k/1yr, maar VIN beslist.

  • Thema: PHEV HV en laadgeschiedenis

    1.6 PHEV: capaciteit/status, AC-laadgeschiedenis/storingen, hybride software, HV reparaties en de afzonderlijke 12V. Geen 48V mild-hybride checklist.

  • Thema: Astra Elektrisch HV & opladen

    Capaciteit (bijv. MY26 58,3 / 55,4 kWh framing), bruikbare capaciteit, gezondheidsrapporten, AC/DC-laadgeschiedenis/storingen, BMS/software, thermisch beheer, HV reparaties en de afzonderlijke 12V.

  • Thema: transmissie-identiteit

    Handmatige koppeling/versnellingsbakolie/DMF; EAT8 vloeistofgeschiedenis; geëlektrificeerde DCT service/diagnostiek; EV-aandrijving met vaste verhouding. Nooit één “Automatisch” veld voor iedereen.

  • Thema: 12V elektrische gezondheid

    Vooral Start/Stop, zwaar infotainment, hybride/PHEV/EV-auto's. Logtype, merk, capaciteit, montagedatum/kilometerstand, codering waar nodig, dynamo/DC-DC werk — gescheiden van 48V en HV.

  • Check: koeling als componenten

    Geef de voorkeur aan thermostaat/waterpomp/radiator/behuizing/slangen/expansietank boven een vage stempel ‘koelvloeistoflek gerepareerd’ – voeg de factuur bij met de naam van het onderdeel.

  • Thema: ADAS & software

    Latere K/L-auto's: kalibratie van voorruit/camera/radar, sensorwissels, ADAS foutcodes, koplampwerk, infotainment/ECU-updates en terugroepsoftware - nuttige herkomst van ongeval/reparatie.

  • Thema: inspectie & terugroepacties blijven gescheiden

    Wettelijke technische controles (MOT, ITV, TÜVTÜRK, enz.) zijn geen diensten van de fabrikant. Bewaar de terugroepreferentie, datums, kilometerstand, dealer en bewijsstukken afzonderlijk. Een open veiligheidsterugroeping betekent dat de geschiedenis pas volledig wordt geverifieerd nadat deze is gecontroleerd door de juiste marktautoriteit. Terugroepingen zijn VIN/marktspecifiek en niet automatisch mondiaal.

7. Service & onderhoud (marktbewust)

Gebruik de marktkiezer voor interactieve intervallen. De onderstaande tabel is een UK MY26 voorbeeld — geen universele Astra regel. Andere markten: het schema van de fabrikant varieert; VS/CA/AU huidige Astra wordt niet verkocht.

ServiceMijlen / maandenNotities
Gepland onderhoud — L 1.2 Turbobenzine 13012,500 / 12UK MY26 voorbeeld. Niet hybride. Bevestig dat VIN — Gen2 natte riem versus Gen3 ketting motorcode/jaar nodig heeft, niet de "1.2 Turbo"-badge.
Gepland onderhoud — L 48V Hybride 14516,000 / 12Kettingaangedreven + e-DCT. Log 48V/e-DCT afzonderlijk in.
Gepland onderhoud — L PHEV 1,6 19520,000 / 12UK MY26 voorbeeld. Bevestig VIN.
Gepland onderhoud — L Electric (initieel)8,000 / 12Eerste EV-inspectie per handleiding.
Gepland onderhoud — L Electric (daarna)16,000 / 24Na de eerste EV-service.
Gepland onderhoud — Astra K (typische UK handleidingen)20,000 / 12Waar in de UK-handleidingen 20k/1jr wordt vermeld, is de motor/jaar nog steeds beslissend.
Toepasselijke herkomst van benzine met natte band— / Per campagne en handboek AlleenWaar Gen2 natte band / late K PureTech van toepassing is — niet hybride, niet Gen3 ketting, niet elke K. Bevestig VIN/motorcode.
12V batterijtest— / Bij elke dienst, of eerder als er symptomen zijnVerschilt van de pakketten 48V, PHEV HV en BEV.
Recall/campagnecontrole— / Bij elke dienstVIN-specifiek voor alle markten: gebruik het juiste nationale terugroepportaal.
Interieurpollenfilter— / 12Standaardinterval voor elk voertuig.

Intervallen zijn afhankelijk van wat zich het eerst voordoet (mijlen of maanden), tenzij anders aangegeven. Ze variëren per markt, generatie, motorcode, transmissie en serviceregime. Bevestig dit in het handboek, het serviceboekje of het dealersysteem voor uw VIN. Juridische opmerking: de getoonde cijfers zijn indicatief. Officiële schema's kunnen variëren per modeljaar, motorcode, markt- of dealerupdates.

8. Inspectie & rijklaarheid

Gebruik “MOT” niet als globale titel. Selecteer hierboven uw markt voor de lokale systeemnaam.

  • Verenigd Koninkrijk — MOT
  • Spanje — ITV
  • Polen — periodieke technische inspectie
  • Hongarije — periodieke keuring
  • Turkije — TÜVTÜRK
  • Verenigde Staten — staatsspecifieke inspectie/emissies
  • Andere markten — lokaal technisch controlesysteem

Houd inspectiecertificaten gescheiden van de dienststempels van de fabrikant en het bewijsmateriaal van de terugroepcampagne.

9. Terugroepacties en campagnes

  • Controleer de terugroepportals van fabrikanten voor Vauxhall of Opel, afhankelijk van de markt van het voertuig
  • Gebruik terugroepdatabases van de regionale overheid, indien beschikbaar
  • Bewijs van voltooiing opslaan (datum, kilometerstand, dealer, referentie) in de Digital Garage

Beschikbaarheid van terugroepacties en campagnes kan variëren per markt, productiedatum en VIN. Presenteer een terugroepactie in één land niet alsof deze automatisch wereldwijd van toepassing is.

10. Officiële bronnen en aanbevolen gidsen

Officiële links zijn bedoeld voor het gemak. The Owners Club heeft geen commerciële relatie met Vauxhall, Opel of Stellantis. Bevestig URL's voor terugroepcontrole voor uw markt. De herkomst van benzine met natte riem is alleen van belang als Gen2 / late K PureTech wordt bevestigd (VIN / motorcode) - er is geen Ford PowerShift natte riemgids als Astra-identiteit.

  • Gebruikershandleiding/schema voor uw VIN — matchgeneratie (Mk1–Mk8) en aandrijflijn
  • Geschiedenis van natte banden/olie heeft alleen een hoge prioriteit als Gen2 natte band/late K PureTech van toepassing is — niet Gen3 ketting L benzine, niet hybride ketting, niet elke Astra. Bevestig VIN/motorcode

11. Een gebruikte Astra kopen

  • Identificeer generatie, modeljaar, carrosserievorm, motor, transmissie, aandrijflijn en marktspecificatie vóór elke checklist
  • Mechanisch: onderhoudsgeschiedenis, olie verversen, koeling, remmen, ophanging, koppeling/automatisch gedrag, timingsysteem voor de exacte motor, DPF/emissies indien van toepassing
  • PHEV/EV: batterijstatus, laadgedrag/kabels, laadgeschiedenis, 12V, HV waarschuwingen, software, batterijgarantiestatus
  • Elektronisch: infotainment, camera's, sensoren, ADAS, sleutelloos, vergrendeling, waarschuwingslichten
  • Eigendomsgeschiedenis: gegevens, facturen, inspectiegeschiedenis, terugroepacties, reparaties, vorige eigenaren waar gedocumenteerd, VIN consistentie
  • Verkopers — chronologische Digital Garage met facturen verslaat een vage bewering over de “volledige geschiedenis”

12. Heb je een Astra? Bescherm de verkoopwaarde

Voeg het gratis toe aan The Owners Club — Ken uw auto. Noteer de geschiedenis ervan. Maak contact met eigenaren. Houd zijn verhaal vast. Generatie + aandrijflijn + marktcontext, toepasselijke herkomst van de natte riem, marktbewuste servicestandaarden en factuurbewijs zijn waar de volgende onderzochte koper om zal vragen.

  • Geverifieerde onderhoudstijdlijn met facturen en aandrijflijnspecifieke velden
  • Importeren van inspectiegeschiedenis waar ondersteund (bijv. UK MOT) — gescheiden van fabrieksstempels
  • Aantekeningen over generatie, motorcode, transmissie, markt en batterijtype (12V / 48V / PHEV HV / BEV)
  • Geverifieerd Transfer Pack PDF te koop
  • Bouw een compleet digitaal dossier op: onderhoud, onderdelen, inspecties, terugroepacties en eigendomsdocumenten

Veelvoorkomende door de eigenaar gerapporteerde thema's

Geen diagnostisch advies; thema's die eigenaren vaak documenteren in de servicegeschiedenis. Controleer altijd uw exacte motor en bouwjaar.

  • Acht UK generaties — Mk1 tot en met Mk8

    Mk1 1980–84 tot en met Mk7/Astra K 2015–2022 en Mk8/Astra L vanaf 2022. Checklists en intervallen zijn niet tussen generaties uitwisselbaar.

  • 1.2 Turbo-benzine-timingaandrijving (bevestig Gen2/Gen3)

    Van toepassing op Gen2 PureTech / vroege L 1.2 turbobenzinemotoren gebruiken riem-in-olie; Gen3 uit ~2023 is kettingaangedreven. De commerciële naam “1.2 Turbo” (merk van na 2024) dekt beide – bevestig VIN / exacte motorcode / modeljaar. Niet de 48V Hybride (hier altijd ketting) en niet elke Astra K.

  • Astra L is multi-energie

    L omvat 1.2 turbobenzine, 48V hybride 145, PHEV 1.6 195 en elektrisch 156 pk. Benzine, hybride, PHEV en EV hebben verschillende Digital Garage-velden nodig – nooit één Astra-checklist.

  • 1.2 Hybride is kettingaangedreven + e-DCT

    Sla de 48V Hybride niet op als PureTech benzine met natte band. Logkettingtiming, 48V pakket en geëlektrificeerde DCT afzonderlijk van L 1.2 turbobenzine (die zelf een Gen2 natte riem of Gen3 ketting kan zijn - bevestig VIN).

  • 12V ≠ 48V ≠ PHEV HV ≠ BEV tractie

    Log de conventionele 12V, het 48V-pakket van de hybride, het PHEV hoogspanningssysteem en de elektrische tractiebatterij als afzonderlijke componenten – laat ze nooit in elkaar zakken.

  • Astra K - GM-tijdperk versus later PSA-afgeleid

    Vroege Astra K-motoren zijn GM/Vauxhall; latere facelift-auto's kunnen PSA-afgeleide families gebruiken. Motorcode + jaar bepalen de familie – nooit “alle Astra K zijn PureTech”.

Gidsen en checklists

Meer Vauxhall-modellen

Vergelijk platforms, servicethema's en digitale servicegeschiedenistools over het hele assortiment.

Alle Vauxhall-modellen →

Veelgestelde vragen

Welk onderhoudsinterval heeft mijn Astra nodig?+

Het hangt af van de markt, het modeljaar, de motor/aandrijflijn en het gebruik. UK MY26 frame (voorbeeld): 1.2 Turbobenzine 19.500 mijl / 1 jaar; 48V Hybride ~26.000 km / 1 jaar; PHEV 20.000 mijlen / 1 jaar; Elektrisch, aanvankelijk 8.000 mijl / 1 jaar, daarna 16.000 mijl / 2 jaar. Andere markten volgen het fabrikantschema voor dat land. Controleer altijd het VIN-specifieke schema.

Heeft elke Vauxhall Astra een natte distributieriem?+

Nee. De 48V Hybride 145 is kettingaangedreven met een e-DCT. Op L 1.2 Turbo-benzine kan Gen2 (natte riem) versus Gen3 (ketting uit ~2023) niet alleen worden afgelezen op het commerciële label “1.2 Turbo” – bevestig VIN / exacte motorcode / modeljaar. Vroege Astra K GM-motoren zijn geen algemene PureTech. Nooit één generieke “1.2 PureTech”.

Welke generatie is mijn Astra?+

Gebruik modeljaar, carrosseriestijl en generatiecode (bijv. Astra K = Mk7, Astra L = Mk8). Mk-labels van fabrikant, markt en liefhebber kunnen verschillen - geef de voorkeur aan generatienummer + code + jaartallen.

Is de Astra verkrijgbaar als elektrische of hybride auto?+

Ja, waar markten ze aanbieden. De huidige L-versies omvatten batterij-elektrische, 48V hybride en plug-in hybride varianten in toepasselijke markten; specificaties zijn afhankelijk van modeljaar en land.

Wat is het verschil tussen Opel Astra en Vauxhall Astra?+

Het zijn marktversies van dezelfde modelfamilie, met verschillen in merknaam, marktuitrusting, uitrustingsnamen en beschikbaarheid.

Wat moet ik opnemen voor een Astra Electric?+

Batterijcapaciteit/bruikbare capaciteit (MY26 frame omvat 58,3 / 55,4 kWh totaal), gezondheidsrapporten, AC/DC-oplaadgeschiedenis en fouten, BMS/software, thermisch en hoogspanningswerk, 12V vervangingen, remmen, banden en service — houd HV gescheiden van 12V.

Astra-eigenaar discussies

Laatste gesprekken van Vauxhall Astra-eigenaren in de club.

Nog geen discussies voor de Astra. Wees de eerste eigenaar die begint!

Stel een vraag / Plaats een foto

Word lid van de Vauxhall Owners Club community

Voeg hem gratis toe aan The Owners Club om de onderhoudstijdlijn bij te houden, de Britse APK-geschiedenis te importeren en de geverifieerde herkomst over te dragen wanneer u hem verkoopt.

Privacy & Performance