Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Toyota bZ4X Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Toyota Motor Corporation vagy a Toyota (GB) PLC. A műszaki adatok, a visszahívások, a szoftverkampányok, a szervizkövetelmények, az akkumulátor lefedettsége és a garanciális feltételek a VIN, a gyártási dátum, a modellév, az akkumulátor, a hajtáslánc és a felszereltség típusa szerint változnak. Mindig ellenőrizze a jármű kézikönyvét, a Toyota szerviznyilvántartást, a Toyota/GB visszahívási rendszert vagy a GOV.UK/DVSA visszahívás-ellenőrzőt. A Toyota bZ4X a Toyota első erre a célra tervezett modern akkumulátoros elektromos SUV-ja, amelyet 2022-ben mutattak be a UK-hoz a e-TNGA-on, és a Subaru-vel (különösen a kétmotoros ___TOK11 rendszerrel) fejlesztették. A benzines, dízel vagy hibrid Toyota-ekkel ellentétben nincs benne hagyományos motorolaj szerviz, kipufogó, DPF, tengelykapcsoló vagy többfokozatú automata – a tulajdonlás középpontjában a nagyfeszültségű akkumulátor, a hőkezelés, a e-Axles, a töltés, a 12V, a gumik, a fékek, a felfüggesztés, a szoftver és a kamerák állnak.

Ne kezeljen minden bZ4X-t ugyanazon autóként. Rögzítés: gyártási év → modellév → akkumulátor → FWD/AWD → felszereltség → töltési hardver → szoftver/visszahívás állapota → akkumulátor állapota → szervizelőzmények → MOT. Az eredeti UK autó (≈71.4kWh-osztály, 2022–2025, 2024-es akkumulátorfűtés-frissítésekkel) és az MY26 facelift (57.7/73.1kWh, felülvizsgált e-Axle__s,___Kondicional_2___, __Kiegészítő_K2_2 AC) két technikai korszak egy név alatt.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Toyota bZ4X Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Toyota bZ4X
Stúdió illusztráció

Először ezt olvassa el: két technikailag különböző bZ4X korszak

A bZ4X név az eredeti hordozórakétát (2022–2025) és egy alaposan átdolgozott MY26 faceliftet (2025/2026–jelenleg) takar. Az eredeti UK autók ≈71.4kWh osztályú csomagot használtak FWD vagy AWD (Pure/Motion/Vision osztályzattal). A 2024-es modellév frissítés javította az akkumulátor fűtését (víz-víz hőcserélő és fűtésszabályozó szelep) a hidegebb DC töltés érdekében; Toyota 318 mérföldig WLTP FWD és 286 AWD a specifikációtól függően. A MY26 bemutatja az 57.7 és 73.1kWh bruttó akkumulátorokat, felülvizsgált SiC e-Axles, nagyobb teljesítményt, akkumulátor előkondicionálást, opcionális 22kW AC magasabb minőségben, és ___3__1_1_1 TOK10-ig Toyota nagyjából 10-80%-ot idéz 30-32 perc alatt megfelelő körülmények között. Ne másolja át a hibrid olaj/DPF/E-CVT ellenőrzőlistákat egyik korszakra sem.

1. Nemzedékek, platformok és hajtásláncok

  • Eredeti bZ4X – 2022–2025 (e-TNGA)

    Dedikált BEV SUV a Toyota e-TNGA modellen, Subaru-val fejlesztették. Állandó mágneses motorok, egysebességes csökkentés, folyadék/vízhűtéses lítium-ion csomag, hőszivattyús klíma, CCS2 DC, Toyota Safety Sense / Smart Connect fokozattól függően, és hagyományos 12 V-os rendszer. FWD = egyetlen első motor (általában hosszabb WLTP tartomány); AWD = első és hátsó motorok mechanikus kardántengely nélkül – a Subaru-val közösen fejlesztették. Rögzítse a Pure/Motion/Vision fokozatot, a FWD/AWD és a 2024-es hőfrissítéseket.

  • 2024-es modellév hőfrissítés (még az eredeti korszak)

    Nem teljes arculatváltás: az akkumulátor fűtésének változtatásai (víz-víz hőcserélő és fűtésszabályozó szelep) a csomag hőmérséklet-szabályozásának javítása és a hideg időjárási DC töltési idő csökkentése érdekében. Szoftver/termikus hardver ellenőrzőpontként kezelje a 2022–2025-ös időszakot a használt autók összehasonlításakor.

  • MY26 arcplasztika – 2025/2026-jelenleg

    Jelentős átdolgozás: kettős akkumulátor opciók, átdolgozott e-Axles szilícium-karbid félvezetőkkel, frissített hőkezelés és előkondicionálás, belső multimédia, külső, felfüggesztés hangolás, NVH és vontatás (AWD 1.500 kg TO50K0; ____7 fékezett). Rögzítse az akkumulátort kWh, a hajtás típusát, a kerékméretet és a töltési hardvert külön egy eredeti korabeli autótól.

Megosztott mérnöki kapcsolat a következővel: Subaru Solterra (különösen AWD). A RAV4, C-HR, Prius, Corolla és Yaris hubok keresztkötése a Toyota tulajdonosi környezethez – de ne alkalmazzon hibrid inverteres hűtőfolyadékot vagy E-CVT témákat a bZ4X-hoz. A tanácsok másolása előtt erősítse meg a e-TNGA vs TNGA-B/C/K.

2. MY26 UK tulajdonosi pillanatkép – akkumulátorok, meghajtó, hatótáv és vontatás

Ne kezelje az MY26-ot egyetlen autóként egyetlen hatótávolsággal. A UK facelift autók két bruttó csomaggal landoltak: egy 57.7kWh FWD beállítással (körülbelül 165bhp / 123kW) és egy 73.1kWh csomaggal ___15_____15____TOK2 165kW) vagy AWD (kb. 338bhp / 252kW). A Icon stílusú beléptető autók általában a kisebb csomagot szállítják; A Design/Excel stílusú autók a 73.1kWh-on ülnek – mindig olvassa el az akkumulátort, és hajtsa le a VIN-t, ne csak a jelvényt.

Tulajdonos-orientált WLTP tájolás (kerekektől és opcióktól függően): 57,7kWh A FWD-t általában 274 mérföldig idézik; 73,1kWh A FWD elérheti a körülbelül 352 mérföldet könnyebb fokozatokon, és közelebb 319 mérföldre, ha a berendezés nehezebb; 73,1kWh AWD 292 mérföld körül van. A FWD általában kevesebb energiát fogyaszt, mint az ugyanazon a csomagon lévő AWD – hasznos a használt autók összehasonlításakor, nem pedig ígéret az ingázáshoz.

A MY26-os fékezett vontatás általában 1500 kg AWD és 750 kg FWD. A DC csúcs 150kW marad; A magasabb fokozatok 22kW AC fedélzeti töltővel egészíthetők ki, és az előkondicionálás azért van, hogy a gyorstöltési viselkedés egyenletesebb legyen hidegben. A Toyota nagyjából 10–80%-ot jegyzett DC körülbelül 30–32 perc alatt, megfelelő körülmények között – ezt tekintsd laboratóriumi tájékozódásnak, ne pedig előtér stoppernek. Az ütemezett EV ellenőrzés továbbra is a megszokott 10 000 mérföld/év ritmus marad sok UK autónál.

Akkumulátor rögzítése kWh, FWD/AWD, fokozat, kerékméret és töltőhardver az adott VIN-hoz. A fenti ábrák átírt tulajdonosi prózák, nyilvános MY26 tájolásból, amely már ezen a hub-on található – nem egy újra kiadott gyártói adatlap.

3. bZ4X tulajdonosi erősségek

  • Teljesen elektromos hajtáslánc – nincs hagyományos motorolaj, DPF, tengelykapcsoló vagy többfokozatú automata sebességváltó
  • Folyadék/vízhűtéses HV akkumulátor egyedi cellás feszültség, áram és hőmérséklet figyeléssel
  • Hőszivattyús klímarendszer és Toyota Safety Sense / csatlakoztatott MyToyota funkciók a támogatott minőségeken
  • FWD és AWD konfigurációk; AWD a Subaru-val közösen kifejlesztve
  • Éves EV állapotellenőrzési útvonal és Battery Care Programkapacitás-védelem akár 10 évig a feltételeknek megfelelően
  • MY26: hosszabb WLTP 73.1kWh FWD, előkondicionálás, 338bhp AWD és 1500 kg AWD vontatás

4. bZ4X tulajdonjogi megfontolások

  • Fiatal modell UK kifejezéssel – eredete VIN visszahívás, akkumulátor állapota és szoftver, nem hosszú What Car? százalékos nyomvonal
  • Többszörös UK biztonsági visszahívás a korai agycsavaroknál, kameráknál, MID, HVAC és parkolókameráknál – ellenőrizze a befejezést, ne feltételezze, hogy minden VIN érintett
  • A töltési teljesítmény a csomag hőmérsékletétől, a SoC-tól, a töltőtől és a modell évétől függ; A hideg időjárás még MY26-os előkondicionálás mellett is számít
  • 12V-os gyengeség HV vagy szoftverhiba lehet – először vizsgálja meg a kis akkumulátort
  • EV súly és nyomaték a gumiabroncsok kopását, beállítását és a féktárcsák korrózióját (alacsony súrlódású használat) valódi tulajdonosi témákká teszik

5. Ismert problémák és visszahívási előzmények – ellenőrizze, mielőtt feltételezi a hibát

Bizonyítékok szétválasztása: Level A = hivatalos UK/DVSA biztonsági visszahívások (VIN/építési dátum specifikus); Level B = gyártói kampányok/technológiai információk; Level C = független adatkészletek (csak itt a What Car? márkaszintű); Level D = tulajdonosi jelentések; Level E = egyedi hibák. Az alább felsorolt ​​visszahívás nem jelenti azt, hogy minden bZ4X érintett. Nem diagnosztikai tanács.

  • Level A — Kerékagy csavarok R/2022/181 (412 UK · 2021. november 2.–2022. június 15.)

    DVSA rögzített agycsavarokat, amelyek kis futásteljesítmény után kilazulhatnak, amíg a kerék le nem vált. Megoldás: cserélje ki az újonnan tervezett agycsavarokat alátéttel. Az egyik legfontosabb korai autóellenőrzés.

  • Level A – Függönylégzsák-hevederek R/2022/288 (763 UK · 2021. november 2.–2022. június 15.)

    A támasztóhevederek helytelenül vannak elhelyezve. Megoldás: a hibásan összeállított hevederek ellenőrzése és javítása.

  • Level A — DCM / eCall szoftver R/2023/279 (2023. október 12.)

    Az adatkommunikációs modul nem tudja befejezni a leállítást, ezért előfordulhat, hogy a eCall nem érhető el a következő gyújtási ciklusban. Megoldás: OTA szoftverfrissítés a DCM-hez. Több modelles kampány – erősítse meg a bZ4X összeállítási tartományt VIN-ig.

  • Level A — Több információs kijelző R/2023/333 (2289 UK · 2021. november 2. – 2023. augusztus 7.)

    A programozási hiba kiüresítheti a MID jelet, ami hatással lehet a figyelmeztető jelzésekre, az irányjelzőkre, a veszélyekre és a Pre-Collision System kijelzőkre. Megoldás: programozza újra a MID ECU.

  • Level A — Előrejelző kameraszoftver R/2024/249 (7150 UK · 2021. november 2.–2023. november 14.)

    A kamera memóriája meghibásodhat a gyújtás-kikapcsolás feldolgozása során, így előfordulhat, hogy az ütközés előtti funkció nem aktiválódik a következő ciklusban. Megoldás: programozza újra az előre felismerő kamerát. Különösen releváns a Toyota Safety Sense használt autók történetéhez.

  • Level A — Víz behatolása a fényképezőgép házába R/2024/251 (167 UK · 2023. március 10.–2023. július 11.)

    A fényképezőgép házának elégtelen lézeres hegesztése víz bejutását eredményezheti, és rövidre zárhatja a kamera elektronikáját. Megoldás: fényképezőgép csere.

  • Level A — HVAC elektromos kompresszor / jégtelenítő R/2025/372 (12 619 UK · 2021. november 2. – 2025. június 2.)

    Egy adott elektromos kompresszor meghibásodási módban a HVAC failsafe felfüggesztheti a fűtés működését, és hatással lehet a szélvédő páramentesítésére. Megoldás: programozza újra a HVAC vezérlést ECU és ellenőrizze az elektromos kompresszort. Használt autókon, próbafülke fűtés, páramentesítés, légkondicionálás, hőszivattyú reakciója és minden éghajlati figyelmeztetés.

  • Level A — Parking Assist / Panoramic View Monitor R/2025/466 (2934 UK · 2021. november 9. – 2025. június 2.)

    A Parking Assist ECU érintett autókon a szoftver lefagyhat vagy kiüresítheti a tolató / PVM képet. Megoldás: programozza újra a Parking Assist ECU. Ellenőrizze a tolatókamerát, a PVM-t, a képváltást és a fekete/fagyott kijelzőt.

  • Level C — Megbízhatósági bizonyítékok (What Car?): elégtelen modellválaszok

    What Car? azt állítja, hogy nem volt elég bZ4X válasz ahhoz, hogy a modell megjelenjen a legutóbbi megbízhatósági felmérésben – tehát ez az oldal nem talál ki modellspecifikus megbízhatósági százalékot. A Toyota erős gyártói szintű felmérési eredményei csak márkaszintű bizonyítékok. Maga a bZ4X esetében előnyben részesítse a visszahívás befejezését, az akkumulátor állapotát, EV health checks, töltési előzményeket, szoftverfrissítéseket, HVAC, kamerákat/ADAS, 12V, MOT, gumiabroncsokat, felfüggesztést és szervizrekordokat.

  • Akkumulátor állapota és Battery Care (eredet, nem visszahívás)

    Ne hagyatkozzon kizárólag a megjelenített töltöttségi állapotra. Rögzítse az állapotfelmérés eredményeit, a rendelkezésre álló kapacitást, ahol rendelkezésre áll, Toyota EV állapotellenőrzési rekordokat, töltési előzményeket, ismételt DC használatot, hosszú töltéseket nagyon magas/alacsony SoC, akkumulátor figyelmeztetések/kódok és visszahívás/szoftver állapota. Az eredeti programnyelv legfeljebb 10 év/600 000 mérföld, EV Care Battery Health Check; a későbbi programok frissített futásteljesítmény-korlátokat és feltételeket használnak – erősítse meg a járműre és a jelenlegi Toyota feltételekre.

  • 12V segédakkumulátor – ne hagyja figyelmen kívül a kis akkumulátort

    A gyenge 12V ébrenléti feszültséget, többszörös figyelmeztetést, távirányító/ajtó/infotainment zavarokat, töltést, amely nem indul el, és a tulajdonosok viselkedését HV-ként vagy szoftverhibaként értelmezheti. Jegyezze fel a csere dátumát, típusát, feszültség/terhelési tesztjét és a tüneteket. Vizsgálja meg a 12 V-ot, mielőtt feltételezi, hogy a vontatócsomagot ki kell cserélni.

  • Megjegyzések a töltési rendszerről (AC vs DC)

    A teljesítmény az akkumulátor hőmérsékletétől, a SoC-tól, a töltő kapacitásától, a környezeti hőmérséklettől, a modell évétől, az akkumulátor szoftverétől és a hőrendszer állapotától függ. A MY26 előkondicionálást ad hozzá; A max. DC 150kW marad az opcionális 22kW AC értékkel magasabb osztályzatokon. Naplózás AC vs DC, töltő típusa/teljesítménye, kezdete/vége SoC, hőmérsékletek, ha ismertek, megszakítások és hogy működött-e egy másik töltő – a „nem töltene” önmagában gyenge eredet.

  • Rutin kopás – fékek, gumik, felfüggesztés

    A Regen csökkenti a súrlódó fékhasználatot, de a tárcsák továbbra is korrodálnak, kopnak a betétek és a féknyeregek tapadnak. EV súly és nyomaték kritikussá teszi a gumiabroncs márkáját, terhelési/sebesség-besorolását, futófelületét, egyenetlen kopását és beállítását. Az egyenetlen belső élkopás vizsgálatot igényel, nem csak az új abroncsokat. A felfüggesztés perselyei, csapágyai és lengéscsillapítói MOT/szervizelemek maradnak.

6. UK szervizintervallum áttekintése (bZ4X EV)

Karbantartási elemTipikus UK követelményMit rögzítsenek a tulajdonosok
Ütemezett szolgáltatás (Toyota bZ4X)10 000 mérföld / éventeToyota számla + futásteljesítmény; erősítse meg a VIN ütemtervét (12 hónap/10 000 mérföld útmutatás is gyakori).
EV állapotfelmérés / Battery CareÉves, ha a programhoz szükségesAz akkumulátor állapotának eredménye; a programra való jogosultság legfeljebb 10 évig a feltételek függvényében.
Magasfeszültségű akkumulátorNincs rutin csereintervallumEgészségügyi ellenőrzés előzményei, nem olajszerű intervallum.
Akkumulátor hűtőfolyadék / hőrendszerJármű-specifikus ellenőrzésBármilyen hűtőfolyadékra/hőhatásra vonatkozó figyelmeztetés; MY26 előkezelési megjegyzések.
12V akkumulátorÁllapot alapú / üzembenBetöltési teszt + csere dátuma.
Fékek / gumiabroncsok / beállításRendszeresen ellenőrizzePads, discs, corrosion; futófelület; egyenetlen kopás; igazítási jelentés.
Szoftver / visszahívásMinden szerviznél + vásárlás előttVIN kampány állapota (hub, kamera, HVAC, PVM, MID, DCM).
MOTÉvente 3 év utánDVSA MOT előzmények importálása.

Eredeti 2022–2025 és MY26 osztja a EV ellenőrzési filozófiát, de különbözik az akkumulátor hardver, az előkondicionálás és a töltési lehetőségek tekintetében – erősítse meg a VIN kézikönyvében. Intervals are indicative; a hivatalos menetrendek modellévenként és piaconként változnak. Always verify before booking work. Hybrid RAV4 oil/DPF schedules do not apply.

7. Hivatalos források és független bizonyítékok

A hivatalos hivatkozások a kényelem és a pontosság érdekében. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Toyota Motor Corporation-lel vagy a Toyota (GB) PLC-vel, és nem tudja megerősíteni az árakat, a rendelkezésre állást vagy a foglalást a nevükben. Az oldalon található visszahívási sorok kutatási hivatkozások – használja a regisztrációs + VIN + Toyota kereskedői rekordokat egy adott autóhoz.

  • Tulajdonosi kézikönyv és Toyota kereskedői rendszer a VIN-hoz – kövesse a modellévhez és az akkumulátorhoz igazított kiadást

8. Mit kell tulajdonképpen a tetején tartani

  • VIN, gyártási dátum, modellév, akkumulátor kWh, FWD/AWD, fokozat és kerékméret – azonosság az anekdoták előtt
  • A befejezés visszahívása az adott VIN szerint (különösen a R/2022/181 a korai autókon; R/2025/372 HVAC; kamera/PVM/MID kampányok)
  • Toyota EV health checks, Battery Care jogosultság és bármilyen kapacitás/SoH dokumentáció
  • AC és DC töltési viselkedés, beleértve a hideg időjárásra vonatkozó megjegyzéseket és az MY26 előkondicionálást, ha van
  • 12V terhelési tesztek és cseredátumok – a HV hiba feltételezése előtt
  • HVAC fűtés/páramentesítő és kamera/ADAS funkció úton/teszten – a visszahívási témáknak megfelelő
  • Gumikopás/-beállítás, fékállapot, felfüggesztés és MOT előzmények
  • Ne alkalmazzon hagyományos olaj/DPF/kuplung/AT ellenőrző listákat – használja helyette a EV származást

9. Van egy Toyota bZ4X? Védje akkumulátorát és származását

Adja hozzá bZ4X-ját a The Owners Club-hoz ingyenesen, hogy létrehozzon egy digitális karbantartási idővonalat, importáljon UK MOT előzményeket, és hozzon létre egy átruházható származási nyilvántartást. Ehhez a EV fontos lánc az akkumulátor állapota → visszahívások → szoftver → töltés → 12V → HVAC → kamerák → fékek → gumik → MOT — nem csak a „évente szervizelt” bélyegek.

  • Ellenőrzött karbantartási ütemterv kereskedői és szakértői számlákkal
  • UK MOT import (DVSA)
  • Akkumulátor-ellenőrzés, visszahívás/szoftver befejezése, töltés és 12V-os megjegyzések
  • Ellenőrzött Transfer Pack PDF eladó

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • Kerékagy csavarok — R/2022/181 (412 UK)

    Korai építések 2021. november 2. és 2022. június 15. között: alacsony futásteljesítmény után az agycsavarok annyira meglazulhatnak, hogy a kerék leválhat. Megoldás: újratervezett agycsavarok alátéttel. Kritikus VIN ellenőrzés a korai autóknál.

  • Több információs kijelző üres — R/2023/333 (2289 UK)

    A programozási hiba kiürítheti a MID-t, beleértve a figyelmeztetéseket, jelzéseket és Pre-Collision System jelzéseket. Megoldás: programozza újra a MID ECU. Építési ablak 2023 augusztusáig.

  • Előrejelző kameraszoftver — R/2024/249 (7150 UK)

    A kamera memóriája meghibásodhat a gyújtás kikapcsolásakor, így előfordulhat, hogy az ütközés előtti funkció nem aktiválja a következő ciklust. Megoldás: programozza újra az előre felismerő kamerát.

  • HVAC elektromos kompresszor / jégtelenítő — R/2025/372 (12 619 UK)

    A kompresszoros hibabiztos felfüggesztheti a fűtést és a szélvédő páramentesítőt. Megoldás: programozza újra a HVAC ECU és ellenőrizze a kompresszort. Tesztelje a fűtést és páramentesítést minden használt autón.

  • 12V kiegészítő akkumulátor állapota

    A gyenge 12 V-os feszültség HV vagy szoftverhiba utánozhatja – nincs ébrenlét, figyelmeztetések, zárolási/távirányítói/töltési furcsaságok. Terhelési teszt és naplócsere a vontatási csomag átvétele előtt.

  • HV akkumulátor állapota és Battery Care ellenőrzések

    Napló Toyota EV állapotfelmérés eredményei, kapacitásfeljegyzések és Battery Care jogosultság (legfeljebb 10 év az éves ellenőrzésektől és az aktuális feltételektől függően). Erősítse meg a járműspecifikus fedelet.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Toyota modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Toyota modell →

GYIK

Milyen gyakran kell szervizelni egy Toyota bZ4X?+

Toyota UK bZ4X útmutatása általában 10 000 mérföld vagy évente (a Toyota UK ezt gyakran 12 hónapnak vagy 10 000 mérföldnek nevezi, attól függően, hogy melyik következik be előbb). Az egyes járművek eltérőek lehetnek – mindig erősítse meg a kézikönyvben és az adott VIN Toyota szerviztervében.

Szükséges a bZ4X motorolaj?+

Nincs szükség hagyományos motorolaj-szolgáltatásra – nincs belső égésű motor. Ütemezett EV ellenőrzések, fékfolyadék, fülkeszűrő, gumiabroncsok, 12V és szoftveres/visszahívási ellenőrzések továbbra is érvényesek.

A 2026-os bZ4X ugyanaz az autó, mint a 2022-es modell?+

Nem. A MY26 felülvizsgálja az akkumulátor opciókat (57.7 és 73.1kWh), e-Axles, hőkezelést, töltést (előkészítés; opcionális 22kW AC; 150kW DC megtartva), szoftvert, belső teret és felszerelést Rögzítse az eredeti 2022–2025-ös autótól külön műszaki korszakként.

Megbízható a bZ4X – mi a What Car? pontszám?+

Nincs elég modell-specifikus What Car? felmérési adat egy jelentős bZ4X megbízhatósági százalékhoz. What Car? azt állítja, hogy nem érkezett elegendő válasz ahhoz, hogy a modell megjelenjen a legutóbbi megbízhatósági felmérésben. A márkaszintű Toyota felmérés eredményei nem helyettesítik a bZ4X pontszámot. Használt autónál az akkumulátor állapota, a visszahívás befejezése, a szoftver, a töltés, a 12V, a HVAC, a kamerák, a gumik, a fékek és a MOT fontosabb.

A bZ4X rendelkezik visszahívásokkal, amelyeket ellenőriznem kell?+

Igen — A UK DVSA rekordok között szerepel R/2022/181 agycsavar (412), R/2022/288 függönylégzsák heveder (763), R/2023/279 DCM/__1, _TOK MID szoftver (2 289), R/2024/249 előremenő kamera (7 150), R/2024/251 kamera vízbevezetése (167), R/2025/372 HVAC kompresszor/leolvasztó (12 619) és ______8_TOK_8______TOK (2934). Mindig ellenőrizze a VIN/építési dátumot – a felsorolt ​​visszahívás nem jelenti azt, hogy minden bZ4X érintett.

Meddig érvényes a bZ4X akkumulátor garancia / Battery Care fedél?+

A lefedettség a modell évétől, a garanciális feltételektől és a Battery Care program feltételeitől függ. A Toyota jelenlegi Battery Care programja akár 10 évig is védelmet nyújthat az akkumulátor kapacitása számára, az előírt éves akkumulátor-egészségügyi ellenőrzések és a vonatkozó feltételek függvényében – erősítse meg az adott járműre vonatkozóan.

bZ4X tulajdonosi beszélgetések

A klub Toyota bZ4X tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a bZ4X modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Toyota Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Toyota bZ4X Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club