Owners Club · Digitális szervizelőzmény

Toyota Auris Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás

Független tulajdonosok erőforrása. Ezt az oldalt a The Owners Club készítette, és nem áll kapcsolatban, nem támogatja vagy szponzorálja a Toyota Motor Corporation-t. Változnak a műszaki adatok, a visszahívás állapota és a garanciális feltételek – a munka lefoglalása előtt mindig tájékozódjon a kézikönyvben (VIN) vagy egy hivatalos Toyota kereskedőnél. A Toyota Auris a Toyota európai családi ferdehátúja volt a Corolla korszakok között. A UK-ban két generációt ölel fel – Auris E150 (2007–2012) és Auris E180 (2012–2018) –, amely Burnaston címen épült. A mai hibrid vezetésű Corolla sorozattól eltérően a Auris benzines, dízel és full-hibrid hajtásláncokat vegyesen; hibrid 2010-től E150-on érkezett és E180-on folytatódott. Ne kezeljen minden Auris-t hibridként. A E180 2013-tól a Touring Sports ingatlant is kínálta. A névtáblát 2018-tól a nemzetközi piacon visszavonták, amikor a Corolla visszatért a nyílásért – ez egy használt piac / történelmi központ.

A hasznos járműazonosító: Toyota Auris + generáció + motor + sebességváltó + évjárat + karosszéria – soha nem egyedül a „Auris”. A Multidrive S CVT (hagyományos motorok) és a E-CVT (hibrid) változatnak külön kell maradnia. Az alapértelmezett Toyota UK szolgáltatási ritmus 12 hónap / 10 000 mérföld Intermediate ↔ Full váltakozóval; a fontos kivétel a E180 1.6 D-4D WWE185 12 hónapos korban / 12 500 mérföld.

Klubkeresésből érkezett? Lásd a pontos egyezést Toyota Auris Tulajdonosok Klubja landing – majd ezt a hubot használja a platformokhoz, problémákhoz és a teljes útmutatófürthöz.

Toyota Auris
Stúdió illusztráció

Először ezt olvassa el – UK szervizintervallumok

Toyota A UK kijelenti, hogy szinte minden Auris modell 12 hónapos / 10 000 mérföldes szervizintervallumot követ, amelyik előbb bekövetkezik, felváltva a Intermediate és a Full szervizelést a korai kilométerprogramon keresztül. Egy fontos UK kivétel: E180 1.6 D-4D motorkóddal WWE185 (BMW-forrás) 12 hónapot / 12 500 mérföldet és egy másik Intermediate/__TOK12_ sorozatot használ. A The Owners Club járműkörnyezet alapértelmezései ezt a felosztást követik – soha ne alkalmazzon vak 10 000 mérföldes emlékeztetőt minden Auris-ra. A VIN / Toyota ütemezése továbbra is mérvadó.

1. Nemzedékek, karosszéria stílusok és hajtásláncok

  • Auris E150 – 2007–2012

    Első generációs európai nyílás, Burnaston. UK bevezetés 2007 benzinnel és gázolajjal; később 1.8 Hibrid 2010-től. Tipikus motorok: 1.4 VVT-i benzin, 1.6 Dual VVT-i benzin, 1.4 D-4D, 2.0 2.0 ____3_1, __3_TOK 1.8 Hibrid. A Hybrid Synergy Drive az azonos generációhoz tartozó hagyományos benzin/dízel autóktól eltérő karbantartási profilt vezetett be.

  • Auris E180 – 2012–2018

    Második generáció érkezett UK 2012 decemberében, ismét Burnaston-beépített. Ötajtós ferdehátú plusz Touring Sports kombi 2013-tól. Motorok év/specifikáció szerint: 1.33 Dual VVT-i, 1.6 Valvematic, 1.2T turbó benzin, 1.4_ _1 _TOK D-4D (beleértve a WWE185-t), 2.0 D-4D a kiválasztott piacokon/év és 1.8 Hibrid (2ZR-FXE). Sebességváltók: hatfokozatú kézi, Multidrive S CVT vagy E-CVT hibriden.

  • Touring Sports (E180 birtok)

    A E180 kombi verziója 2013-ból. Ugyanaz a platform/hajtáslánc-család, mint a sraffozás, de a ferdehátú vs Touring Sports külön karosszéria-típusként kezelendő – a panelek, a csomagtartó, a hátsó felfüggesztés hardverei és a méretek eltérhetnek. Rönkfa karosszéria stílus a garázsban.

  • 1.8 Hibrid (E150 2010-től · E180)

    Önfeltöltés Hybrid Synergy Drive: 1.8 benzin (2ZR-FXE), motorgenerátorok, nagyfeszültségű NiMH-osztályú csomag, inverter/konverter, E-CVT és regeneratív fékezés – nem plug-in. Fontos használt UK konfiguráció, de soha nem jelenti azt, hogy minden Auris hibrid.

A E180 után a Toyota visszatért a Corolla adattáblára az európai családi nyíláshoz. Crosslink Corolla az utód TNGA-C generációhoz – ne feltételezze az ismert problémaprofilok folytonosságát.

2. Auris: a becsületes profik

  • Széles UK használt piaci lefedettség a benzin, a dízel és a hibrid tekintetében – valódi választás, ha megfelelően párosítja a motort és a generációt
  • Hybrid Synergy Drive tapasztalat átfedésben van más Toyota hibridekkel (Prius-családi technológia), ha ténylegesen hibrid tulajdonosa van
  • Touring Sports birtok (E180) praktikus rakteret biztosít anélkül, hogy elhagyná a Auris alkatrészeket/tudástárat
  • Törölje a Toyota UK szolgáltatáskeretet (10 000 alapértelmezés; dokumentált WWE185 kivétel) a generáció és a motorkód azonosítása után
  • Burnaston épített UK autó, erős független és kereskedői ismeretekkel a rutin Intermediate/Full munkához

3. Auris: az őszinte hátrányok A

  • „Auris” önmagában túl homályos – a rossz generáció vagy a motor ellenőrző listája félrevezeti a vásárlókat, és az emlékeztetők alapértelmezett beállításai
  • A dízel emissziós hardver (DPF/EGR/turbó) és a tengelykapcsoló/DMF témák nem oszthatók meg a benzines vagy hibrid autókkal
  • A hibrid autóknak továbbra is szükségük van inverteres hűtésre, 12 V-os állapot- és fékkorrózió-ellenőrzésre – nem igényel karbantartást
  • A Multidrive S vs E-CVT összetévesztés rossz folyadékhoz/tanácshoz vezet, ha mindkettőt általános CVT néven tárolják
  • Megszűnt névtábla – történelminek kell tekinteni; az alkatrészeknek és a kampányoknak VIN-egyezniük kell, nem feltételezhető az összes Auris évre

4. Tulajdonosi témák – ellenőrizze ezeket, mielőtt feltételezi a hibát

Az alábbi témák egyike sem jelenti azt, hogy minden Auris sikertelen lesz így. Ezek olyan területek, amelyek fontosak lehetnek egy régebbi autó átvizsgálásakor, és alá kell támasztani az adott jármű történetét – hajtáslánc szerint szervezve, mert a benzin, a dízel és a hibrid különbözik.

  • E180 1.6 D-4D WWE185 — rossz 10 ezer emlékeztető kockázata

    A BMW forrású 1.6 D-4D (WWE185) 12 hónapot / 12 500 mérföldet használ dokumentált Intermediate/Full futásteljesítmény-sorozattal. A 2017-es Auris 1.6 D-4D nem örökölheti az általános 10 000 mérföldes alapértelmezést. A Digital Garage emlékeztetők beállítása előtt erősítse meg a motorkódot.

  • Hibrid nagyfeszültségű akkumulátor (csak hibrid)

    Kezelje a vontatócsomagot saját előzményelemeként: ellenőrzések, diagnosztika, figyelmeztetések, hűtési állapot, csere és garanciajegyek. Ne használjon műszerfali mpg vagy EV-mód becsléseket az akkumulátor állapotának mérésére – használjon megfelelő diagnosztikai vagy dokumentált Toyota ellenőrzést.

  • Hibrid inverter / átalakító

    Kezeli az energiát a nagyfeszültségű akkumulátor, a motor-generátorok, a benzinmotor és a 12 V-os rendszer között. Tárolja az inverterrel kapcsolatos javításokat dedikált eseményként dátummal, futásteljesítménnyel, diagnózissal és számlával – nem „hibrid javítással”.

  • Inverteres hűtőfolyadék és szivattyú

    A hibrid dedikált hűtőkört használ. Megkülönböztetni az ellenőrzött / feltöltött / cserélt / szivárgás javítása / szivattyú cseréje. A meghibásodott szivattyú hibrid figyelmeztetéseket, túlmelegedés elleni védelmet és csökkent teljesítményt válthat ki.

  • 12V akkumulátor külön van a hibrid csomagtól

    A hibrid Auris továbbra is hagyományos 12 V-tal rendelkezik. A gyenge 12V READY problémákat, furcsa elektronikát és hibrid hibának tűnő figyelmeztetéseket okoz. Napló a beszerelés dátuma, futásteljesítménye, márka és a vizsgálati eredmény a nagyfeszültségű csomagtól függetlenül.

  • Regen fékezés és tárcsakorrózió

    Az elektromos regen visszanyeri az energiát, mielőtt súrlódó fékekre lenne szükség. A betétek tartósak lehetnek, de az enyhén hajtott hibridek továbbra is láthatják a tárcsakorróziót. A lemez és a pad külön működik.

  • Multidrive S CVT vs E-CVT

    Multidrive S = hagyományos CVT bizonyos nem hibrid autókon. E-CVT = hibrid bolygó/elektronikus CVT. Soha ne csukja össze mindkettőt az átvitelhez=CVT — a fórumszűrők és a megfelelő tanácsok a megkülönböztetéstől függenek. A kézi vezérlésű autók saját kategóriájukként tartják a kuplung/sebességváltó olajat.

  • Dízel-kibocsátás, tengelykapcsoló és DMF

    Az üzemanyagszűrő, a DPF, az EGR, a turbó és a tengelykapcsoló/kettős tömegű lendkerék témák dízelspecifikusak. A motorkód és az évszám határozza meg a hardvert – ne feltételezze, hogy minden Auris dízelmotor azonos károsanyag-kibocsátási szinttel rendelkezik. A WWE185 módosítja a szervizfutási időintervallumot is.

  • A benzinmotorok nem cserélhetők fel

    1.33 Dual VVT-i, 1.6 Valvematic és 1.2T különböző motorok – ne rendeljen hozzá egy olaj/szikra/időzítés ellenőrzőlistát az összeshez. Kövesse az adott motorkód Toyota ütemezését.

  • Időzítés – nincs általános „öv esedékes” minden Auris

    Az időzítési konfiguráció motoronként változik. Az időzítési tanácsok megjelenítése előtt oldja meg a generáció + motorcsalád/kód + év számát. Ha a motor láncot használ ütemezett szíjintervallum nélkül, ne találjon ki egy szíjcsere dátumát.

  • MOT és a visszahívások külön maradnak a Toyota szolgáltatástól

    MOT a kötelező műszaki vizsgálat, nem pedig Full szervizbélyegző. A visszahívások és a biztonsági kampányok VIN/modellév specifikusak egy hosszú gyártási távon; soha ne jelölje meg a visszahívást befejezettnek pusztán azért, mert nincs figyelmeztető lámpa.

5. UK szervizintervallum áttekintése (Toyota Auris)

Szolgáltatásmérföld / hónapJegyzetek
Ütemezett szolgáltatás – a legtöbb Auris10,000 / 12Amelyik előbb következik be. Alternatívák Intermediate ↔ Full. Erősítse meg a VIN kézikönyvet.
Ütemezett szolgáltatás — E180 1.6 D-4D WWE18512,500 / 12BMW-eredetű dízel kivétel – lásd az alábbi WWE185 sorrendtáblázatot.
Intermediate vs Full programToyota sorozatonkéntA naplózási szolgáltatás típusa, nem csak „kiszolgált”. A hatókör az életkortól, a futásteljesítménytől és a hajtáslánctól függ.
Éves Hybrid Health Check (hibrid)— / 12Ahol a kiterjesztett hibrid akkumulátor-garanciára való jogosultság számít – csak hibrid autók.
12V akkumulátor teszt— / Minden szerviznél, vagy tünet esetén hamarabbKülönösen hibrid – terhelési teszt, különbözik a HV-csomagtól.
Inverter hűtőfolyadék / szivattyú ellenőrzése (hibrid)— / Kézikönyv szerintVálassza el a hűtőkört a motor hűtőfolyadékától.
Fékállapot (betétek/tárcsák/korrózió)— / Minden szervíznélNézze meg a regen alulhasználati korrózióját enyhén hajtott hibrideken.
Dízel DPF / üzemanyagszűrő / tengelykapcsoló témák— / Kézikönyv szerint / jelzett módonCsak dízel – egyezzen meg a motorkóddal; WWE185 is módosítja a futásteljesítmény-intervallumot.
Visszahívás / kampányellenőrzés— / Minden szervíznélVIN-specifikus a E150/E180 között – ne feltételezzen egy kampánylistát az összes Auris esetében.
Virágporszűrő— / 12Szabvány intervallum bármely járműhöz.

Az intervallumok attól függenek, amelyik előbb bekövetkezik (mérföld vagy hónap), hacsak nincs megjelölve. Generációnként, motorkódonként, sebességváltónként és szervizrendszerenként változnak. A munka lefoglalása előtt tájékozódjon a VIN kézikönyvében, szervizfüzetében vagy kereskedői rendszerében. Jogi megjegyzés: A feltüntetett szervizintervallumok és specifikációk tájékoztató jellegűek, és nyilvános vagy közösségi forrásokból származnak. A hivatalos menetrendek modellévtől, motorkódtól, piactól vagy a kereskedő frissítéseitől függően változhatnak. Munkavégzés előtt mindig ellenőrizze a jármű kézikönyvét (VIN), vagy forduljon hivatalos márkakereskedőhöz.

E180 1.6 D-4D WWE185 — dokumentált szolgáltatási sorrend

Toyota UK sorozat a BMW forrásból származó 1.6 D-4D (WWE185) 12 hónapos korában / 12 500 mérföld. Kódolja ezt külön karbantartási ütemtervként a jármű környezetében – nem az általános 10k Auris szabályt.

évKifutásSzolgáltatás
1. év12,500Intermediate
2. év25,000Full
3 év37,500Full
4. év50,000Full
5. év62,500Intermediate
6. év75,000Full
7. év87,500Intermediate
8. év100,000Full
9. év112,500Full
10. év125,000Full

Erősítse meg az élő sorozatot a VIN kézikönyvében. A Intermediate és a Full megkülönböztethető a Digital Garage idővonalon.

6. Hivatalos források és kiemelt útmutatók

A hivatalos hivatkozások a kényelem és a pontosság érdekében. A The Owners Club nem áll kereskedelmi kapcsolatban a Toyota Motor Corporationnel. Mielőtt rájuk hagyatkozna, erősítse meg a Toyota UK visszahívás-ellenőrző URL-jeit. A Hybrid Health Check útmutatás csak a hibrid Auris-ra vonatkozik.

7. Használt ellenőrző listák – mire érdemes figyelni

  • Az ellenőrzőlista alkalmazása előtt azonosítsa a generációt (E150 vs E180), a motorkódot, a sebességváltót (kézi / Multidrive S / E-CVT) és a Hatch vs Touring Sports
  • Hibrid: HV akkumulátor diagnosztika (nem dash mpg), inverter hűtőfolyadék/szivattyú előzmények, külön 12V kor/teszt, regen fékkorrózió, Hybrid Health Check rögzíti, hol számít a garancia
  • Benzin: megfelelő motor (1.33 / 1.6 Valvematic / 1.2T stb.), olajcsere-történet, dugók, hűtés, Multidrive S vagy kézi tengelykapcsoló, ahogy van - nincs megosztott intervallum az összes benzin esetében
  • Dízel: motorkód (különösen WWE185 12,5k), olaj-/üzemanyagszűrő, DPF/EGR/turbó, tengelykapcsoló/DMF, ha van, helyes szervizintervallum
  • Mind: MOT előzmények elkülönülve a Toyota bélyegektől, VIN visszahívási állapot, felfüggesztés/kormányzás/gumik, számlák, amelyek igazolják a Intermediate és Full
  • Eladók: időrendi Digital Garage bizonyítékokkal – önmagában a pecsétes könyv alulárul egy jól karbantartott Auris

8. Van egy Toyota Auris? Védje viszonteladási értékét

Adja hozzá a The Owners Club-hoz ingyenesen, hogy nyomon követhesse a karbantartást, importálhassa a UK MOT előzményeit, és eladáskor átadhassa a származást. Generáció + motor + Multidrive S/E-CVT azonosság, adott esetben WWE185 intervallum, hibrid/12V/inverter rekordok és Intermediate/Full bélyegek pontosan az, amit a következő vizsgált vásárló kérni fog. A fórumkategória fák, az 1–5. szintű garázs felhasználói felülete és a teljes Karbantartási Irányítópult késleltetett termékmunka marad – ez a hub szállítja most a tulajdonosi kereteket és az alapértelmezett ütemezést.

  • Ellenőrzött karbantartási idővonal Intermediate/Full típussal és számlákkal
  • UK MOT import (DVSA) – külön a Toyota szolgáltatástól
  • Generáció, motorkód, sebességváltó és karosszéria-típus megjegyzések (beleértve: Touring Sports)
  • Ellenőrzött Transfer Pack PDF eladó

Nemzedékek és platformok

  • Auris E150 (2007–2012)

    Toyota 4ZZ · Toyota 1ZR · Toyota 1ND · Toyota AD D-4D · Toyota 2ZR · 6-speed manual · Toyota Multidrive S CVT · Toyota E-CVT

  • Auris E180 (2012–2018)

    Toyota 1NR · Toyota 1ZR · Toyota 8NR · Toyota 1ND · BMW N47 · Toyota AD D-4D · Toyota 2ZR · 6-speed manual · Toyota Multidrive S CVT · Toyota E-CVT

Gyakori, tulajdonosok által bejelentett témák

Nem diagnosztikai tanácsok – a témák tulajdonosai gyakran dokumentálják a szervizelőzményeket. Mindig ellenőrizze a pontos motort és évjáratot.

  • Két UK generáció – E150 és E180

    E150 (2007–2012) és E180 (2012–2018) különböző autók. A 2010-es hibrid a benzin és a dízel egyik hajtáslánca – nem a teljes kínálat.

  • E180 1.6 D-4D WWE185 – 12,5 ezer mérföld kivétel

    BMW forrású 1.6 D-4D 12 hónapot / 12 500 mérföldet használ a saját Intermediate/Full sorozatával – nem az általános 10 000 mérföldes Auris alapértelmezés szerint.

  • Hibrid akkumulátor, inverter hűtőfolyadék és 12V

    Csak hibrid autókon: nagyfeszültségű csomag, inverteres hűtőkör és külön 12 V-os akkumulátor. A gyenge 12 V hibrid figyelmeztetéseket ad – a naplócsere külön-külön.

  • Inverteres hűtőfolyadék-szivattyú

    A meghibásodott inverteres szivattyú hibrid figyelmeztetést ad. Napló szivattyú, hűtőfolyadék és futásteljesítmény – nem egy általános „hibrid javított” bélyeg.

  • Fékkorrózió enyhén hajtott hibrideken

    Regen csökkenti a súrlódási igénybevételt; a lemezek még mindig korrodálódnak. A rönktárcsa és a betét munkák külön-külön futásteljesítménnyel.

  • Multidrive S CVT ≠ E-CVT Hibrid

    Multidrive S a Toyota hagyományos CVT; A hibrid E-CVT-t használja. Soha ne tárolja mindkettőt általános „CVT” néven.

Útmutatók és ellenőrző listák

További Toyota modellek

Hasonlítsa össze a platformokat, a szolgáltatási témákat és a digitális szolgáltatástörténeti eszközöket a kínálatban.

Minden Toyota modell →

GYIK

Milyen gyakran kell szervizelni egy Toyota Auris?+

A legtöbb UK Auris modell 12 hónapot / 10 000 mérföldet követ, amelyik előbb bekövetkezik, felváltva a Intermediate és a Full. A fontos kivétel a E180 1.6 D-4D motorkóddal WWE185 12 hónapos / 12 500 mérföld után. Mindig ellenőrizze a pontos járművet.

Minden Auris-nak ugyanaz a szolgáltatási ütemezése?+

No. Az ütemezés a generációtól, a motortól, a sebességváltótól, a modellévtől és a VIN-tól függ. A benzin, a dízel és a hibrid karbantartási profilja különbözik – és a WWE185 dokumentált dízel kivétel.

A Auris hibrid karbantartásmentes?+

Nem. A hibrid eltávolít néhány hagyományos hajtáslánc-alkatrészt, de még mindig szüksége van a benzinmotor gondozására, a hibrid akkumulátor/inverter hűtésére, az egészséges 12 V-ra, a fékekre, a gumikra, a felfüggesztésre és a HVAC-ra.

A Auris hibrid hagyományos CVT-t használ?+

Nem. A hibrid a Toyota E-CVT-ját használja. A Multidrive S CVT bizonyos benzin-/dízelmotoros autókon más sebességváltót tartalmaz – tartsa külön a Digital Garage-ban.

A Auris helyébe a Corolla került?+

Igen. A második generáció után Toyota visszavonta a Auris névtáblát, és visszatért a Corolla-hoz a következő európai családi kikeléshez. Kezelje a Auris-t történelmi modellsorként.

Aggódnom kell a Auris hibrid féktárcsái miatt?+

Normál módon ellenőrizze a fékeket. A regeneratív fékezés miatt a súrlódó tárcsák nem használhatók fel az enyhén hajtott autókon, így a korrózió fontossá válik. Az egyedi autó állapota többet számít, mint a futásteljesítmény.

Auris tulajdonosi beszélgetések

A klub Toyota Auris tulajdonosainak legújabb beszélgetései.

Még nincsenek beszélgetések a Auris modellről. Legyél az első tulajdonos, aki elindítja!

Kérdezz / Fotót posztolj

Csatlakozz a Toyota Owners Club közösséghez

Adja hozzá ingyen a The Owners Clubhoz, hogy nyomon követhesse karbantartási ütemtervét, importálhassa az Egyesült Királyság MOT-történetét, és eladáskor átadhassa az ellenőrzött származást.

Privacy & Performance

Toyota Auris Tulajdonosok Klubja – Karbantartás és származás | The Owners Club