Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
Volkswagen ID.7 Tourer Klub Właścicieli — Konserwacja i Provenance
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Volkswagen AG lub Volkswagen UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy przed dokonaniem rezerwacji. ID.7 Tourer to duże elektryczne kombi Volkswagen na platformie MEB — produkcja od 2024 r. — umieszczone nad ID.3/ID.4/ID.5 w gamie samochodów osobowych ID. Dzieli rodzinę techniczną MEB z ID.7 sedan/fastback, ale zachowuje odrębne centrum Owners Club.
Masz ID.7 Tourer? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Volkswagen ID.7 Tourer Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze ID.7 Tourer Wiadomości
Zaktualizowano 2026- Rozwój globalny / technicznyGlobalny
ID.7 Pro S paczka dalekobieżna
Pro S zapewnia akumulator klasy 86 kWh netto / 91 kWh brutto z zasięgiem do około 690 km WLTP (w ramach założyciela Tourer) i do około 200 kW DC w odpowiednich wersjach — potwierdź VIN i kartę rynkową.
2024–Globalny / techniczny
- TechniczneGlobalny
ID.7 GTX Tourer
GTX dodaje dwusilnikowy 4MOTION z około 250 kW / 340 PS i przyspieszaniem od 0 do 100 km/h w około 5,4 sekundy, w zależności od specyfikacji — nadal w klasie akumulatorów 86 kWh.
2024–Techniczne
- Rozwój globalny / technicznyGlobalny
Wykazanie wydajności (nie jest to potwierdzone oświadczenie)
Volkswagen zanotował 941 km w teście wydajności ze standardowym ID.7 Pro S, znacznie powyżej wartości WLTP — jest to wynik testu, a nie deklaracja certyfikowanego zasięgu na potrzeby planowania własności Tourer.
Opublikowany testGlobalny / techniczny
Przeczytaj najpierw — MEB ustalanie własności elektrowni
W przypadku ID.7 Tourer najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, generacja oprogramowania/informacji i rozrywki, zarządzanie temperaturą, 12V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony, stan przestrzeni bagażowej, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie łącz tego centrum ze stroną salonową ID.7. Nie traktuj liczb UK mil jako globalnej specyfikacji Tourer.
1. Pokolenia i platforma
Pierwsza generacja — 2024 – obecnie (MEB)
Jedna generacja produkcyjna dla taksonomii The Owners Club V1. ID.7 Tourer to duży elektryczny kombi Volkswagen na MEB: montowany w podłodze akumulator wysokiego napięcia, tylny napęd elektryczny w Pro / Pro S, dwusilnikowy 4MOTION na GTX, jednobiegowa przekładnia redukcyjna. Proetapy kanałów (Pro → Pro S → GTX) znajdują się wewnątrz pierwszej generacji — a nie w oddzielnych generacjach.
Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z wersją pochodną, rokiem modelowym i rynkiem — potwierdź VIN. Powiązane pojazdy: ID.7 współdzielone sedany/fastbacki MEB architektura, rodziny akumulatorów/zespołów napędowych o najwyższym znaczeniu dla VCE – piasty pozostają oddzielne; nigdy nie zakładaj tożsamości części. ID.5 / ID.4 / ID.3 może również pojawić się przy znaczeniu MEB.
2. Styl ciała
Elektrownia / Tourer
Pięciodrzwiowe kombi BEV z dedykowanym opakowaniem i pojemnością bagażową, dzielące rodzinę techniczną MEB z ID.7 fastback/limuzyna. Aktualne ramy techniczne UK obejmują długość około 4961 mm, rozstaw osi 2971 mm i pojemność bagażu około 605 litrów przy pięciu osobach, która przy złożonych siedzeniach zwiększa się do około 1714 litrów – oznaczenie market/MY; potwierdź VIN.
3. Bateria i system wysokiego napięcia
Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto. Obramowanie założycielskie: Pro 77 kWh netto; Pro S i GTX 86 kWh netto / 91 kWh brutto (13 modułów bateryjnych w klasie 86 kWh).
- Pro — 77 kWh klasa netto (bateria startowa)
- Pro S — 86 kWh netto / 91 kWh brutto — wersja dalekobieżna nastawiona na efektywność
- GTX — 86 kWh netto dwusilnikowy 4MOTION klasa pakietu
- Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu
Kody baterii, generacja chemii i szczegóły krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji Volkswagen dla VIN — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru baterii ID.7 Tourer” poza udokumentowanymi klasami 77/86 kWh.
4. Instrumenty pochodne i układy napędowe
Pro / Pro S: tylny silnik elektryczny, napęd na tylne koła, jednobiegowa redukcja — Volkswagen wymienia około 210 kW / 545 Nm według aktualnych specyfikacji Pro / Pro S UK. GTX: silniki przód + tył, elektryczne AWD (4MOTION). Poniżej przedstawiono wyniki udokumentowane przez Volkswagen — starannie oznakowane rynkowo; potwierdź rok modelowy i VIN.
Pro — 77 kWh
Wprowadzenie wersji turystycznej z akumulatorem netto o pojemności 77 kWh i około 210 kW / 286 PS tylnego napędu elektrycznego. UK przykłady obejmują Pro kadrowanie Match Plus o długości do około 371 mil WLTP — oznakowane marką handlową; potwierdź VIN.
Pro S — 86 kWh
Pochodna dalekobieżna z akumulatorem 86 kWh netto / 91 kWh brutto, około 210 kW / 286 PS napęd tylny, do około 690 km WLTP (założyciel Tourer kadrowanie) i do około 199–200 kW DC w odpowiednich wersjach. UK Pro S Listy kadrowania Match Plus do około 422 mil — oznaczone marką handlową; potwierdź VIN.
GTX — 86 kWh · 4MOTION
Okręt flagowy z dwoma silnikami 4MOTION: około 250 kW / 340 PS · 545 Nm · 0–100 km/h około 5,4–5,5 s w zależności od specyfikacji · do około 584 km WLTP (rama założycielska) · do około 199–200 kW DC. UK GTX Plus 4MOTION listy kadrowe do około 357 mil — oznakowane marką handlową; potwierdź VIN.
Dokładne moce, zasięg i wyposażenie zależą od roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.
5. Ładowanie
- Pro 77 kWh: do około 185 kW DC w odpowiednich konfiguracjach UK
- Pro S 86 kWh: do około 199 kW DC w odpowiednich wersjach
- GTX 86 kWh: do około 199–200 kW DC w odpowiednich wersjach
- AC: zazwyczaj 11 kW na pokładzie — potwierdź rynek/specyfikację
- Volkswagen podaje około 26–28 minut dla 10–80% baterii 86 kWh w odpowiednich warunkach
- Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu
Log home wallbox, sesje AC/DC, czas trwania, dostawca i przerwy oddzielnie od znaczków serwisowych warsztatu — historia ładowania pochodzi z EV.
6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty
Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie zapewniają gwarantowanych odległości podróży.
- Pro: do około 590 km klasy w zależności od konfiguracji — potwierdź arkusz VIN
- Pro S: do około 690 km WLTP (kadrowanie założyciela Tourer)
- GTX: do około 584 km WLTP (rama założycielska)
- UK przykłady (mile): Pro Match Plus do ~371 · Pro S Match Plus do ~422 · GTX Plus 4MOTION do ~357 — UK przykłady konfiguracji, a nie specyfikacje globalne
- Zasięg zależy od akumulatora, kół, opon, prędkości, temperatury, HVAC, obciążenia, stylu jazdy i starzenia się akumulatora
Nie wymyślaj danych dotyczących innych rynków na podstawie arkusza jednego kraju. Wyświetlany zakres nie jest pomiarem stanu baterii. Wyniki demonstracji wydajności (np. długie przebiegi testowe powyżej WLTP) nie stanowią certyfikowanych deklaracji dotyczących zakresu.
7. GTX Tourer
ID.7 GTX Tourer to dwusilnikowa pochodna wydajności 4MOTION: około 250 kW / 340 PS, 86 kWh netto, do około 584 km WLTP i do około 200 kW DC według odpowiednich specyfikacji. Specyficzne dla GTX strojenie podwozia, pakiety kół i opony o wysokich osiągach wpływają na wydajność i koszty posiadania — należy sprawdzić wybór opon/hamulców w oparciu o pochodzenie.
8. Rekuperacja i hamowanie
Hamowanie regeneracyjne odzyskuje energię podczas zwalniania i koordynuje hamowanie elektryczne i cierne. Regen ogranicza użycie konwencjonalnych hamulców, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, zacisków, płynu, przewodów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz, jeśli hamulce cierne są używane rzadko.
9. Oprogramowanie i rozrywka
- Śledź wersję oprogramowania, wersję informacyjno-rozrywkową, wersję nawigacji, daty aktualizacji OTA/dealera i identyfikatory kampanii
- Kluczowe technologie mogą obejmować 15-calowy system informacyjno-rozrywkowy, HUD rzeczywistości rozszerzonej, asystenta podróży, asystenta parkowania i IQ.LIGHT — wyposażenie zależy od rynku/wyposażenia
- Kampanie ładowania i aktualizacje baz nawigacji zapisują się w historii wraz z datami
Oprogramowanie jest podstawowym komponentem własności zapewniającym wydajność i ładowanie Tourer na długich dystansach. Uważnie śledź wersje i kampanie.
10. Zarządzanie ciepłem
- Rejestruj błędy chłodzenia akumulatora, ostrzeżenia dotyczące temperatury ładowania i zachowanie wstępnego kondycjonowania
- Śledź stan pompy ciepła, jeśli jest na wyposażeniu, oraz HVAC/usterki ogrzewania oddzielnie od pakietu HV SoH
- Naprawy związane z zarządzaniem temperaturą zapisują się w historii serwisowej z wersją oprogramowania obowiązującą w momencie pracy
Zarządzanie temperaturą wpływa na wydajność akumulatora, prędkość ładowania, zasięg, moc silnika, ogrzewanie kabiny i sesje DC. ID.7 Tourer jest szczególnie zależny od oprogramowania i zarządzania temperaturą, aby zapewnić wydajność na długich dystansach.
11. Wnętrze i komfort
Wyposażenie przeznaczone do turystyki może obejmować inteligentną automatyczną klimatyzację, fotele z masażem, funkcje wellness i AR HUD — dokładne wyposażenie zależy od rynku i wyposażenia. Funkcje zwiększające komfort nie zastępują pochodzenia akumulatora/ładowania.
12. ADAS i pomoc
Travel Assist, Park Assist i powiązane systemy są tematami własności — kalibracja, stan kamery/radaru i wersja oprogramowania mają znaczenie po naprawie przedniej szyby lub zderzaka. Rejestruj kampanie ADAS oddzielnie od mechanicznych znaczków serwisowych.
13. Zawieszenie, koła i hamulce
W zależności od wyposażenia: standardowe zawieszenie, DCC, progresywny układ kierowniczy, duże pakiety kół wydajnych lub wyczynowych oraz tuning podwozia dostosowany do GTX. Śledź opony, zbieżność, tarcze/klocki hamulcowe, zawieszenie i układ kierowniczy — duże opony mogą mieć wpływ na wydajność i koszty.
14. Uczciwi profesjonaliści
- Doskonała koncepcja osiedla dalekobieżnego EV
- Wysoka wydajność aerodynamiczna jak na duży samochód turystyczny
- 77 / 86 kWh wybór baterii (Pro / Pro S / GTX)
- Do około 690 km WLTP Pro S kadrowanie
- Do około 199–200 kW DC w odpowiednich wersjach
- Wygodny charakter turystyczny z opcją wydajności GTX
- Silny ekosystem MEB i kontekst powiązanych pojazdów z salonem ID.7
15. Szczere wady/rzeczy do rozważenia
- Duży i ciężki
- Zróżnicowanie specyfikacji w zależności od rynku i roku modelowego
- Złożoność oprogramowania
- Rzeczywisty zasięg autostrady poniżej WLTP
- Duże opony mogą mieć wpływ na wydajność i koszt wymiany
- Naprawy wysokonapięciowe wymagają specjalistycznego sprzętu
16. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna — są to kategorie dyskusyjne, które właściciele mogą dokumentować. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.
Informacja i rozrywka
Zachowanie ekranu, łączność, dziwactwa nawigacji i aktualizacji.
OTA / oprogramowanie
Oprogramowanie pojazdu, kampanie OTA, wersje oprogramowania do ładowania i bazy danych nawigacji.
Ładowanie
DC wydajność a najwyższe wartości szczytowe, przygotowanie wstępne, zachowanie AC, kompatybilność z publicznymi ładowarkami i przerwy w sesjach.
Wstępne przygotowanie akumulatora
Zachowanie przygotowujące przed sesjami DC — szczególnie w zimie na długich dystansach.
12V systemu
Stan akumulatora niskiego napięcia, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia i pomocnicze układy elektryczne — słaby 12V może imitować usterki HV.
HVAC / pompa ciepła
Ogrzewanie kabiny, stan pompy ciepła, jeśli jest zamontowana, oraz komfort cieplny a kompromisy w zakresie zasięgu.
Asystent podróży
ADAS zachowanie, kalibracja po pracy szyby/zderzaka i wersja oprogramowania.
Opony i koła
Zużycie, wskaźniki nośności/prędkości, wydajność w porównaniu z pakietami wydajności oraz kombinacje GTX.
Hamulce
Korozja tarczy spowodowana zbyt małą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.
Zawieszenie
DCC / standardowe amortyzatory, tuleje, ustawienie i zachowanie przy obciążeniu Tourer.
Zasięg
Autostrada vs WLTP, zasięg zimowy i wydajność dużych kół — szacunki przejazdów należy oddzielić od diagnostyki SoH.
17. Serwis i konserwacja (EV)
Nie kopiuj harmonogramu usług ICE do EV. Częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej — zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| Planowany przegląd/serwis EV | Na harmonogram Volkswagen VIN (często oparty na kalendarzu) | MEB ID. family — nie ICE Stały cykl 9300 mil. UK: ID. family przegląd co 2 lata bez limitu przebiegu przy normalnym użytkowaniu – potwierdź w instrukcji. |
| Płyn hamulcowy | Kalendarz (często ~24 miesiące) | Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków. |
| 12V test baterii | Każdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawów | Test obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV. |
| Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy | Często ~12 miesięcy | Roczny zwyczaj u większości EV. |
| Opony i zbieżność | Regularny / każdy serwis | Kombi EV o dużym momencie obrotowym — sprawdź wskaźniki zużycia i obciążenia; Opony wyczynowe GTX zwiększają obciążenie. |
| Klocki / tarcze hamulcowe / korozja | Każda usługa | Regen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji. |
| Zawieszenie i układ kierowniczy | Każda usługa /w miarę potrzeb | Amortyzatory, tuleje, zbieżność, DCC / układ kierowniczy progresywny, jeśli jest zamontowany – log z fakturami. |
| Obwody chłodziwa / układ termiczny | Zgodnie z harmonogramem Volkswagen | HV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV; rejestrować błędy wstępnego kondycjonowania. |
| Kontrola układu wysokiego napięcia | Na harmonogram/kampanię Volkswagen | Autoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy. |
| Kontrola oprogramowania / OTA | W serwisie lub na żądanie | Wersja zapisu + data w Digital Service History. |
| Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana) | Właściciel / sprzedawca / strona trzecia | Odrębne zdarzenie pochodzenia — a nie „asortyment wygląda dobrze”. |
| System ładowania / port / kabel | Każda usługa /w miarę potrzeb | AC/DC notatki dotyczące zachowań należą do historii ładowania. |
Częstotliwości serwisowe i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.
18. EV stan i pochodzenie baterii
Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla ID.7 Tourer. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.
- SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
- Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
- Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
- Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack
Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.
19. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego
Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.
- Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
- Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
- EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie, uszkodzenie przestrzeni bagażowej) nadal mają znaczenie podczas kontroli
Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.
20. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na oficjalnych Volkswagen / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
- Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
- Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego ID.7 Tourer na całym świecie
Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj komunikatu „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.
21. Oficjalne zasoby
Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Volkswagen AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla Volkswagen zamiast wymyślonych głębokich linków.
- Volkswagen Podręcznik użytkownika — wyszukiwanie specyficzne dla VIN i wybór modelu/roku (użyj oficjalnego systemu instrukcji Volkswagen dla swojego rynku)
- Volkswagen informacje techniczne/modelowe dotyczące specyfikacji, ładowania, akumulatora, zasięgu i wyposażenia
- Regionalne bazy danych wycofań (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/systemy krajowe)
22. Kupno używanego ID.7 Tourer
- Identyfikator: VIN · rok modelowy · pochodna (Pro / Pro S / GTX) · napęd (RWD vs 4MOTION) · klasa baterii (77 vs 86 kWh) · rynek · opcje · historia importu
- Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy/wymiany
- Ładowanie: AC/DC test, jeśli jest to praktyczne, złącze/klapa, kable, historia ładowania, zachowanie wstępne
- Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego, historia obciążenia kombi
- Elektryka: 12V, zapisane usterki, wyświetlacze, kamery, ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
- Oprogramowanie: wersja, inforozrywka, kampanie OTA/dealera, nawigacja, usługi połączone
- Dokumenty: Volkswagen historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze, instrukcje, oryginalne kable
23. Masz ID.7 Tourer? Prosprawdź jego wartość odsprzedaży
W przypadku kombi EV historia własności to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, oprogramowanie, serwisowanie, dane dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
- Dodaj ID.7 Tourer do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
- Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania/OTA
- Śledzenie serwisów, inspekcji, napraw, opon/hamulców i wycofań z fakturami
- Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
DC / AC wydajność ładowania
Szczyt DC różni się w zależności od akumulatora (Pro 77 kWh do ~185 kW DC; Pro S / GTX 86 kWh do ~199–200 kW DC w odpowiednich wersjach). Przerwy i sesje wolniejsze niż nagłówek to typowe tematy — warunki rejestrowania, a nie tylko roszczenia kW.
Stan baterii i różnice w zasięgu
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, kół, obciążenia i HVAC. Nie wnioskuj SoH na podstawie pojedynczego przejazdu lub samego wskazania zasięgu — oddziel diagnostykę producenta, testy stron trzecich i szacunki właściciela.
Oprogramowanie / OTA / informacyjno-rozrywkowe
Generowanie informacji i rozrywki, nawigacja, kalibracja ADAS i usługi połączone ewoluują wraz z oprogramowaniem. Zapisz wersję, datę i wszelkie aktualizacje sprzedawcy lub OTA podczas diagnozowania dziwactw — użycie Tourer na duże odległości jest szczególnie wrażliwe na stan termiczny i oprogramowanie.
12V akumulator pomocniczy
Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli Volkswagen
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Czy Volkswagen ID.7 Tourer jest w pełni elektryczny?+
Tak. ID.7 Tourer to kombi akumulatorowo-elektryczne, bez silnika spalinowego — tylny napęd elektryczny w Pro / Pro S; GTX wykorzystuje dwusilnikowy elektryczny napęd na wszystkie koła (4MOTION).
Czy ID.7 Tourer jest oparty na MEB?+
Tak. W pojeździe ID.7 Tourer zastosowano platformę Modular Electric Drive Matrix (MEB) firmy Volkswagen — montowany na podłodze akumulator wysokiego napięcia, jednobiegową przekładnię redukcyjną i opakowanie przeznaczone do pojazdów elektrycznych.
Czy Pro ma napęd na tylne koła? Czy GTX to AWD?+
Tak. Pro i Pro S mają napęd na tylne koła. ID.7 GTX Tourer wykorzystuje dwusilnikowy elektryczny napęd na wszystkie koła 4MOTION.
Jaki jest rozmiar i zasięg baterii Pro S?+
Pro S wykorzystuje baterię klasy 86 kWh netto / 91 kWh brutto. Ramowanie założycielskie dla Tourer Pro S wynosi aż około 690 km WLTP; GTX do około 584 km WLTP — zawsze potwierdzaj arkusz dla swojego VIN i rynku. Nie traktuj liczby jednego kraju jako prawa globalnego.
Czy ID.7 Tourer to odrębna generacja od sedana ID.7?+
Nie. Jest to członek rodziny ID.7 w wersji kombi/nadwoziowej, należący do tej samej fali MEB pierwszej generacji (2024– dla Tourer). The Owners Club nadal udostępnia Tourer dedykowaną stronę modelu, silnie powiązaną z sedanem ID.7 poprzez powiązane pojazdy / VCE.
Jak ID.7 Tourer jest powiązany z salonem ID.7?+
Obydwa modele należą do rodziny MEB ID.7 i uzyskują oceny jako pojazdy powiązane w silniku kontekstu pojazdu (ta sama platforma, akumulator/układ napędowy i motywy techniczne). Piasty są oddzielone — Tourer to tabliczka znamionowa kombi z dedykowanym opakowaniem na bagaż (około 605–1714 L). Wspólna platforma nie gwarantuje kompatybilności części.
Dyskusje właścicieli ID.7 Tourer
Najnowsze rozmowy właścicieli Volkswagen ID.7 Tourer w klubie.
Brak dyskusji o ID.7 Tourer. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności Volkswagen Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.