Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

Volkswagen ID.7 Klub Właścicieli — Konserwacja i Provenance

Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Volkswagen AG lub Volkswagen UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy przed dokonaniem rezerwacji. ID.7 to duża elektryczna limuzyna turystyczna Volkswagen na platformie MEB — produkcja od 2023 roku, jedna rodzina pierwszej generacji ze scenami Pro, Pro S i GTX. Znajduje się nad ID.3/ID.4/ID.5 w gamie samochodów osobowych ID i stanowi odrębny węzeł w stosunku do kombi ID.7 Tourer.

Masz ID.7? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, zarządzania temperaturą, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Volkswagen ID.7 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Volkswagen ID.7
Ilustracja studyjna

Najnowsze ID.7 Wiadomości

Zaktualizowano 2026
  • Rozwój globalny / technicznyGlobalny

    ID.7 Pro S

    86 kWh netto / 91 kWh brutto, 210 kW napęd tylny, do 709 km WLTP i do 200 kW DC — Volkswagen nastawiony na wydajność dalekobieżny ID.7.

    2024Globalny / techniczny

  • TechniczneGlobalny

    ID.7 GTX

    250 kW / 340 PS dwusilnikowy 4MOTION, 86 kWh netto, 0–100 km/h w 5,4 sekundy, do 595 km WLTP i do 200 kW DC.

    2024Techniczne

  • Rozwój globalny / technicznyGlobalny

    Test wydajności — Pro S

    Volkswagen zanotował 941 km w teście wydajności ze standardowym ID.7 Pro S, znacznie powyżej wartości WLTP. To jest wynik testu, a nie deklaracja certyfikowanego zakresu.

    Wynik testuGlobalny / techniczny

Przeczytaj najpierw — MEB ramy własności sedana

W przypadku ID.7 najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, generacja oprogramowania/informacji i rozrywki, zarządzanie temperaturą, 12V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Jedno pokolenie (MEB, 2023–). Nie łącz tego węzła z ID.7 Tourer. Nie traktuj danych technicznych UK jako globalnej specyfikacji ID.7.

1. Pokolenia i platforma

  • Pierwsza generacja — 2023 – obecnie (MEB)

    Jedna generacja produkcyjna. Volkswagen pozycjonuje ID.7 jako swój duży elektryczny model turystyczny powyżej ID.3/ID.4/ID.5: akumulator HV montowany w podłodze, silnik elektryczny z tyłu w Pro/Pro S, dwa silniki w GTX, jednobiegowa redukcja. Wystrzelenie Pro w 2023 r. (77 kWh, 210 kW), 2024 Pro S (86 kWh, 210 kW) i 2024 GTX (86 kWh, 250 kW 4MOTION) to stopnie pochodne/baterie tej pierwszej generacji — a nie kody nowej generacji.

Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z wersją pochodną, ​​rokiem modelowym i rynkiem — potwierdź VIN. Powiązane pojazdy: ID.7 Tourer to najsilniejsze rodzeństwo (ta sama rodzina, oddzielne osiedle). ID.5 / ID.4 / ID.3 współdzielona architektura MEB — koncentratory pozostają oddzielne; nigdy nie zakładaj tożsamości części.

2. Styl ciała

  • Pięciodrzwiowy fastback / duży elektryczny sedan

    Standardowy ID.7 to pięciodrzwiowy fastback/limuzyna – a nie kombi Tourer. Aktualne dane techniczne UK podają długość około 4961 mm, rozstaw osi 2971 mm i pojemność bagażnika 532 litrów – z oznaczeniem market/MY; potwierdź VIN.

3. Bateria i system wysokiego napięcia

Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto. Dwie opublikowane klasy należą do jednej generacji: 77 kWh (uruchomienie Pro) i 86 kWh netto / 91 kWh brutto (Pro S i GTX).

  • 77 Klasa kWh — uruchomienie ID.7 Pro
  • 86 kWh netto / 91 kWh brutto — Pro S i GTX; Volkswagen dokumentuje 13 modułów akumulatorowych w tym pakiecie
  • Do 200 kW DC w klasie baterii 86 kWh w odpowiednich warunkach
  • Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu

Kody baterii, generacja chemii i szczegóły krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji Volkswagen dla VIN — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru baterii ID.7”.

4. Instrumenty pochodne i układy napędowe

Pro/Pro S: tylny silnik elektryczny zintegrowany z tylną osią, napęd na tylne koła, jednobiegowa redukcja. Aktualna lista specyfikacji UK 210 kW / 545 Nm dla Pro/Pro S. GTX: dwusilnikowy 4MOTION. Poniżej przedstawiono wyniki udokumentowane przez Volkswagen — starannie oznakowane rynkowo; potwierdź rok modelowy i VIN.

  • Pro — 77 kWh

    2023 rodzina premier: 77 kWh akumulator netto, 210 kW / 286 PS tylny napęd elektryczny. UK przykłady cytują do około 185 kW DC. Zasięg mieści się w klasie około 590 km, w zależności od konfiguracji.

  • Pro S — 86 kWh

    Wersja dalekobieżna nastawiona na wydajność: 86 kWh netto / 91 kWh brutto, 210 kW / 286 PS napęd tylny, do 709 km WLTP i do 200 kW DC. Volkswagen identyfikuje Pro S jako pochodną efektywności na długich dystansach.

  • ID.7 GTX (4MOTION) — 86 kWh

    250 kW / 340 PS dwusilnikowy 4MOTION, 86 kWh netto, 545 Nm, 0–100 km/h w 5,4 s, prędkość maksymalna 250 km/h według odpowiedniej specyfikacji, do 595 km WLTP, do 200 kW DC. Volkswagen opisuje GTX jako jeden z najpotężniejszych pojazdów elektrycznych w chwili premiery.

Dokładne moce, zasięg i wyposażenie zależą od roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.

5. Ładowanie

  • Pro 77 kWh: do około 185 kW DC (przykładowe kadrowanie UK)
  • Pro S 86 kWh: do około 199/200 kW DC
  • GTX 86 kWh: do około 199/200 kW DC
  • AC: 11 kW typowo na pokładzie
  • Volkswagen podaje około 26–28 minut dla 10–80% baterii 86 kWh w odpowiednich warunkach
  • Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu

Log home wallbox, sesje AC/DC, czas trwania, dostawca i przerwy oddzielnie od znaczków serwisowych warsztatu — historia ładowania pochodzi z EV.

6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty

Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie zapewniają gwarantowanych odległości podróży. Wynik testu wydajności nie stanowi potwierdzonego oświadczenia dotyczącego zasięgu.

  • Pro: do około 590 km klasy w zależności od konfiguracji
  • Pro S: do 709 km WLTP
  • GTX: do 595 km WLTP
  • Volkswagen zanotował 941 km w teście wydajności ze standardowym ID.7 Pro S, znacznie powyżej wartości WLTP — jest to wynik testu, a nie deklaracja certyfikowanego zasięgu
  • Zasięg zależy od kół, opon, temperatury, prędkości, wyposażenia, homologacji i starzenia się akumulatora. Rzeczywisty zasięg autostrady jest niższy niż WLTP

Nie wymyślaj danych dotyczących innych rynków na podstawie arkusza jednego kraju. Wyświetlany zakres nie jest pomiarem stanu baterii.

7. GTX

ID.7 GTX to pochodna wydajności dwóch silników tej samej sedana MEB pierwszej generacji: 250 kW / 340 PS, 4MOTION, 86 kWh netto, 545 Nm, 5,4 s 0–100 km/h, do 595 km WLTP i do 200 kW DC. Strojenie podwozia specyficzne dla GTX nie zmienia potrzeby baterii, ładowania ani pochodzenia oprogramowania.

8. Rekuperacja i hamowanie

Hamowanie regeneracyjne odzyskuje energię podczas zwalniania i koordynuje hamowanie elektryczne i cierne. Regen ogranicza użycie konwencjonalnych hamulców, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, zacisków, płynu, przewodów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz, jeśli hamulce cierne są używane rzadko.

9. Oprogramowanie i rozrywka

  • Śledź wersję oprogramowania, wersję informacyjno-rozrywkową, wersję nawigacji, daty aktualizacji OTA/dealera i identyfikatory kampanii
  • Informacje, łączność i dziwactwa związane z kalibracją ADAS to tematy dyskusji właścicieli, a nie zwykłe wady
  • Kampanie ładowania i oprogramowanie do zarządzania temperaturą mają znaczenie w przypadku sesji DC na duże odległości

Oprogramowanie jest podstawowym składnikiem własności. Śledź wersję oprogramowania, wersję systemu informacyjno-rozrywkowego, bazę danych nawigacji, aktualizacje OTA/dealera i kampanie pobierania opłat. Kluczowe technologie mogą obejmować 15-calowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy, HUD rzeczywistości rozszerzonej, Travel Assist, Park Assist i IQ.LIGHT — w zależności od rynku/wyposażenia.

10. Zarządzanie ciepłem

  • Rejestruj błędy chłodzenia akumulatora, ostrzeżenia dotyczące temperatury ładowania i zachowanie wstępnego kondycjonowania
  • Śledź stan pompy ciepła, jeśli jest na wyposażeniu, oraz HVAC/usterki ogrzewania oddzielnie od pakietu HV SoH
  • Naprawy związane z zarządzaniem temperaturą zapisują się w historii serwisowej z wersją oprogramowania obowiązującą w momencie pracy

ID.7 jest szczególnie zależny od zarządzania ciepłem w celu zapewnienia wydajności i ładowania na długich dystansach. Śledź chłodzenie akumulatora, wstępne kondycjonowanie akumulatora, HVAC i pompę ciepła.

11. Wnętrze, komfort i ADAS

Wyposażenie może obejmować inteligentną automatyczną klimatyzację, fotele z masażem, funkcje wellness, Travel Assist, Park Assist i IQ.LIGHT. Dokładne wyposażenie zależy od rynku/wyposażenia — potwierdź VIN, zamiast zakładać, że jest to pakiet globalny.

12. Zawieszenie, koła i hamulce

W zależności od wyposażenia: standardowe zawieszenie, DCC, progresywny układ kierowniczy, duże pakiety kół wydajnych lub wyczynowych oraz tuning podwozia dostosowany do GTX. Śledź opony, zbieżność, tarcze/klocki hamulcowe, zawieszenie i układ kierowniczy.

13. Powiązane pojazdy

Współdzielona architektura MEB tworzy kontekst związany z pojazdem, a nie automatyczną kompatybilność komponentów. Huby pozostają oddzielne.

  • ID.7 Tourer — najsilniejsze rodzeństwo: ta sama rodzina ID.7 co członek wersji kombi/nadwoziowej, dedykowana strona modelu (nie druga generacja)
  • ID.5 — MEB SUV-coupé; powiązane na poziomie platformy/akumulatora/układu napędowego
  • ID.4 — MEB rodzeństwo SUV-a; powiązane na poziomie platformy
  • ID.3 — MEB właz; powiązane na poziomie platformy, jeżeli jest to technicznie istotne

14. Uczciwi profesjonaliści

  • Doskonała koncepcja dalekobieżnego EV
  • Silna wydajność aerodynamiczna
  • 77 / 86 kWh wybór baterii
  • Do 709 km WLTP Pro S
  • Do 200 kW DC
  • Wygodny charakter turystyczny
  • GTX opcja wydajności
  • Silny ekosystem MEB

15. Szczere wady/rzeczy do rozważenia

  • Duży i ciężki
  • Zróżnicowanie specyfikacji w zależności od rynku i instrumentów pochodnych
  • Złożoność oprogramowania
  • Rzeczywisty zasięg autostrady poniżej WLTP
  • Duże opony mogą wpływać na wydajność i koszty
  • Naprawy wysokonapięciowe wymagają specjalistycznego sprzętu

16. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna — są to kategorie dyskusyjne, które właściciele mogą dokumentować. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.

  • Informacje i rozrywka

    Centralny wyświetlacz, łączność i dziwactwa w sterowaniu — rejestracja wersji oprogramowania.

  • OTA / oprogramowanie

    Aktualizacje, kampanie, baza danych nawigacji i usługi połączone.

  • Ładowanie

    DC wydajność a najwyższe wartości szczytowe, zachowanie AC, kompatybilność z publicznymi ładowarkami i przerwy.

  • Wstępne przygotowanie akumulatora

    Zachowanie wstępne przed sesjami DC — zarządzanie temperaturą to najwyższej klasy dane ID.7.

  • 12V systemu

    Stan akumulatora o niskim napięciu, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia — słaby 12V może imitować błędy HV.

  • HVAC / pompa ciepła

    Ogrzewanie kabiny, stan pompy ciepła, jeśli jest zamontowana, zużycie energii w zimie.

  • Travel Assist

    ADAS kalibracja i zachowanie wspomagania kierowcy — nie jest to roszczenie o usterkę.

  • Opony

    Zużycie, wskaźniki obciążenia/prędkości, wydajność i wydajność.

  • Hamulce

    Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu.

  • Zawieszenie

    DCC, zbieżność, tuning podwozia GTX, tuleje i amortyzatory.

  • Zasięg

    WLTP a dystans autostradowy/zimowy — przechowuj dzienniki podróży oddzielnie od testów SoH.

  • DC ładowanie

    Szczyt kW, 10–80% razy, stan stacji i wersja oprogramowania podczas sesji.

17. Serwis i konserwacja (EV)

Nie kopiuj harmonogramu usług ICE do EV. Częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej — zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.

PozycjaTypowy odstępNotatki
Planowany przegląd/serwis EVNa harmonogram Volkswagen VIN (często według kalendarza)MEB ID. family — nie ICE Stały cykl 9300 mil. UK: ID. family przegląd co 2 lata bez limitu przebiegu przy normalnym użytkowaniu – potwierdź w instrukcji.
Płyn hamulcowyKalendarz (często ~24 miesiące)Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków.
12V test bateriiKażdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawówTest obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV.
Filtr kabinowy/przeciwpyłkowyCzęsto ~12 miesięcyCoroczny nawyk u większości EV.
Opony i zbieżnośćRegularny / każdy serwisDuży moment obrotowy EV — parametry zużycia i obciążenia zegarka; Opony wyczynowe GTX zwiększają obciążenie.
Klocki / tarcze hamulcowe / korozjaKażda usługaRegen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji.
Zawieszenie i układ kierowniczyKażda usługa /w miarę potrzebAmortyzatory, tuleje, zbieżność, DCC / układ kierowniczy progresywny, jeśli jest zamontowany – log z fakturami.
Obiegi chłodziwa / instalacja cieplna / pompa ciepłaZgodnie z harmonogramem VolkswagenHV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV; rejestrować błędy wstępnego kondycjonowania.
Kontrola układu wysokiego napięciaNa harmonogram/kampanię VolkswagenAutoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy.
Kontrola oprogramowania / OTAW służbie lub na żądanieWersja zapisu + data w Digital Service History.
Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana)Właściciel / sprzedawca / strona trzeciaOdrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”.
System ładowania / port / kabelKażda usługa /w miarę potrzebAC/DC notatki dotyczące zachowań należą do historii opłat.

Czasy międzyobsługowe i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.

18. EV stan i pochodzenie baterii

Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla ID.7. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm. Wyświetlany zakres nie jest testem stanu zdrowia.

  • SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
  • Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
  • Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
  • Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack

Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.

19. Historia ładowania

Log AC vs DC, energia, okno SoC, moc szczytowa, czas trwania, typ lokalizacji i dostawca. Historia ładowania to pochodzenie EV, a nie pieczątka warsztatowa.

  • Ściana ścienna w domu a publiczna DC a miejsce pracy
  • Przerwy, stosowane przygotowanie wstępne, warunki otoczenia
  • Przechowuj oryginalne kable i akcesoria do ładowania w samochodzie

20. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.

  • Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
  • Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do organów
  • EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie podczas kontroli

Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.

21. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź VIN na oficjalnych Volkswagen / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
  • Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
  • Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego ID.7 na całym świecie

Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj komunikatu „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.

22. Oficjalne zasoby

Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Volkswagen AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla Volkswagen zamiast wymyślonych głębokich linków.

  • Volkswagen Podręcznik użytkownika — wyszukiwanie specyficzne dla VIN i wybór modelu/roku (użyj oficjalnego systemu instrukcji Volkswagen dla swojego rynku)
  • Volkswagen informacje techniczne/modelowe dotyczące specyfikacji, ładowania, akumulatora, zasięgu i wyposażenia
  • Regionalne bazy danych wycofań (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/systemy krajowe)

23. Kupno używanego ID.7

  • Identyfikator: VIN · rok modelowy · pochodna (Pro / Pro S / GTX) · napęd (RWD vs 4MOTION) · klasa baterii (77 vs 86 kWh) · rynek · opcje · historia importu
  • Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy/wymiany
  • Ładowanie: AC/DC test, jeśli jest to praktyczne, złącze/klapa, kable, historia ładowania, zachowanie wstępne
  • Podwozie: opony, nierówne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego
  • Elektryka: 12V, zapisane usterki, wyświetlacze, kamery, ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
  • Oprogramowanie: wersja, inforozrywka, kampanie OTA/dealera, nawigacja, usługi połączone
  • Dokumenty: Volkswagen historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze, instrukcje obsługi, oryginalne kable

24. Masz ID.7? Prosprawdź jego wartość odsprzedaży

W przypadku sedana EV obsługującego trasy dalekobieżne historia jego własności to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, oprogramowanie, serwisowanie, dane dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.

  • Dodaj ID.7 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
  • Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania/OTA
  • Śledzenie serwisów, inspekcji, napraw, opon/hamulców i wycofań z fakturami
  • Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • DC / AC wydajność ładowania

    Szczyt DC różni się w zależności od akumulatora (Pro 77 kWh do ~185 kW; Pro S / GTX 86 kWh do ~199/200 kW). Przerwy i sesje wolniejsze niż nagłówek to typowe problemy własności — warunki rejestrowania, a nie tylko roszczenia kW.

  • Stan baterii i różnice w zasięgu

    Zasięg zależy od prędkości, temperatury, kół, obciążenia i HVAC. Pro S podawany jest do 709 km WLTP — to liczba certyfikacyjna, a nie gwarantowany przejazd. Nie wnioskuj SoH na podstawie pojedynczego przejazdu lub samego wskazania zasięgu.

  • Oprogramowanie / OTA / informacyjno-rozrywkowe

    ID.7 jest szczególnie zależny od oprogramowania i zarządzania temperaturą w celu zapewnienia wydajności i ładowania na długich dystansach. Zapisz wersję, datę i aktualizację sprzedawcy lub OTA podczas diagnozowania dziwactw.

  • 12V akumulator pomocniczy

    Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli Volkswagen

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele Volkswagen →

Często zadawane pytania

Czy Volkswagen ID.7 jest w pełni elektryczny?+

Tak. ID.7 to pięciodrzwiowy fastback/limuzyna z napędem akumulatorowym, bez silnika spalinowego — elektryczny napęd tylny w Pro/Pro S; GTX wykorzystuje podwójny silnik 4MOTION.

Czy ID.7 jest oparty na MEB?+

Tak. W pojeździe ID.7 zastosowano modułową matrycę napędu elektrycznego (MEB) firmy Volkswagen — montowany w podłodze akumulator wysokiego napięcia, jednobiegową przekładnię redukcyjną i opakowanie przeznaczone do zastosowań elektrycznych.

Czy Pro ma napęd na tylne koła?+

Tak. Pro i Pro S mają napęd na tylne koła. GTX to dwusilnikowy napęd na wszystkie koła 4MOTION.

Jaki jest rozmiar baterii Pro S?+

Pro S wykorzystuje baterię 86 kWh netto / 91 kWh brutto (13 modułów w dokumentacji Volkswagen). GTX używa tej samej klasy sieciowej 86 kWh. Uruchomienie Pro wykorzystuje klasę 77 kWh — potwierdź VIN.

Co to jest zasięg Pro S WLTP?+

Do 709 km WLTP w odpowiedniej specyfikacji Pro S. GTX podawany jest do 595 km WLTP. Pro zajmuje klasę około 590 km, w zależności od konfiguracji. Zasięg zależy od kół, opon, temperatury, prędkości, wyposażenia i homologacji.

Co to jest wyjście GTX?+

250 kW / 340 PS dwusilnikowy 4MOTION, 86 kWh netto, 545 Nm, 0–100 km/h w 5,4 sekundy według odpowiedniej specyfikacji, do 200 kW DC.

Dyskusje właścicieli ID.7

Najnowsze rozmowy właścicieli Volkswagen ID.7 w klubie.

Brak dyskusji o ID.7. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności Volkswagen Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

Volkswagen ID.7 Klub Właścicieli — Konserwacja i Provenance | The Owners Club