Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
Volkswagen ID.3 Klub Właścicieli — Konserwacja i Provenance
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Volkswagen AG lub Volkswagen UK. Poniższe informacje pochodzą ze źródeł publicznych i należy je potwierdzić w instrukcji obsługi pojazdu (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy przed dokonaniem rezerwacji. ID.3 to dedykowany kompaktowy właz akumulatorowo-elektryczny firmy Volkswagen na platformie MEB — produkcja od 2019 r., z istotną modernizacją techniczną/produktową w 2024 r. w tej samej pierwszej generacji. To nie jest elektryczny Golf.
Masz ID.3? Twórz cyfrowy zapis stanu akumulatora, historii ładowania, zdarzeń serwisowych, aktualizacji oprogramowania/OTA, pracy hamulców/opon i dokumentów własności. Najsilniejszą ścieżką produktu jest tutaj wiedza EV → historia baterii i ładowania → cyfrowa historia usług → pochodzenie → Transfer Pack.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Volkswagen ID.3 Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Najnowsze ID.3 Wiadomości
Aktualizacja 2026- Rozwój globalny / technicznyGlobalny
ID.3 główna aktualizacja Główna aktualizacja __TOK1__
Volkswagen wprowadziła nową generację systemów informacyjno-rozrywkowych, poprawioną koncepcję obsługi, ulepszone oprogramowanie i lepszą wydajność Pro S — nadal w ramach pierwszej generacji MEB.
2024Globalny / techniczny
- TechniczneGlobalny
ID.3 GTX
ID.3 GTX wprowadził wersję wyczynową 210 kW / 285 PS z akumulatorem netto 79 kWh, silnikiem APP550 z napędem na tylne koła i zasięgiem do 604 km WLTP w opublikowanych danych technicznych Volkswagen.
2024Techniczne
- TechniczneGlobalny
ID.3 GTX Wydajność
GTX Wydajność zwiększa moc do 240 kW / 326 PS przy 545 Nm, 0–100 km/h w 5,7 sekundy, prędkość maksymalna 200 km/h ograniczona elektronicznie, do 601 km WLTP i 185 kW DC.
2024Techniczne
Przeczytaj najpierw — MEB kadrowanie własności włazu
W przypadku ID.3 najważniejsze dane dotyczące własności to stan akumulatora, historia ładowania, generacja oprogramowania/informacji i rozrywki, zarządzanie temperaturą, 12V, układy wysokiego napięcia, hamulce/opony, historia serwisowania, wycofania i specyfikacje specyficzne dla rynku. Nie wymyślajcie drugiej generacji na rok 2024. Nie traktujcie UK 52/59/79 kWh jako globalnej specyfikacji ID.3.
1. Pokolenia i platforma
Pierwsza generacja — 2019 – obecnie (MEB)
Jedna generacja produkcyjna. ID.3 był pierwszym modelem produkcyjnym Grupy Volkswagen opartym na modułowej matrycy napędu elektrycznego (MEB): płaski akumulator wysokiego napięcia w podłodze, duży rozstaw osi, kompaktowe nadwozie i napęd elektryczny montowany z tyłu. Główna aktualizacja produktu na rok 2024 (nowa generacja systemów informacyjno-rozrywkowych/oprogramowania, wstępne kondycjonowanie akumulatorów, wyższe ładowanie DC w odpowiednich wersjach, wydajność GTX / GTX z APP550) to główny etap pierwszej generacji — a nie kod nowej generacji.
Nazwy rynkowe, wyposażenie i dokładne wyniki różnią się. Zawsze wiąż dane dotyczące mocy, akumulatora, zasięgu i ładowania z wersją pochodną, rokiem modelowym i rynkiem — potwierdź VIN. Dyskusje MEB z ID.4 / ID.5 / ID.7 mogą być powiązane technicznie i mieć mniejsze znaczenie; nigdy nie zakładaj tożsamości części.
2. Styl ciała
Pięciodrzwiowy kompaktowy hatchback
Dedykowany właz BEV — a nie przekonwertowana sylwetka Golf. Krótkie zwisy, duży rozstaw osi, płaska podłoga akumulatora, silnik z tyłu i stosunkowo przestronna kabina w stosunku do zajmowanej powierzchni. Konfiguracja pięciomiejscowa w zależności od specyfikacji rynkowej.
3. Bateria i system wysokiego napięcia
Zawsze odróżniaj pojemność brutto od pojemności użytkowej/netto. Era baterii (wczesna klasa ~45/58/77 kWh vs obecna UK 52/59/79 kWh vs GTX 79/~84 kWh) przypada na jedno pokolenie.
- Wczesne europejskie rodziny z czasów premiery: około 45 kWh klasa netto · 58 kWh klasa netto · 77 kWh klasa netto – dokładne wartości użytkowe/brutto różnią się w zależności od roku modelowego i rynku
- Aktualne UK Volkswagen dane techniczne: 52 kWh (Pure-klasa) · 59 kWh (Pro-klasa) · 79 kWh (konfiguracje związane z Pro S / GTX)
- GTX / GTX Wydajność: 79 kWh netto · około 84 kWh brutto · APP550 silnik tylny — potwierdź arkusz rynkowy
- Zapisz stan gwarancji, diagnostykę SoH, ostrzeżenia HV i naprawy związane z akumulatorem jako osobne pochodzenie — nigdy nie wnioskuj o stanie zdrowia wyłącznie na podstawie wyświetlanego zakresu
Kody baterii, generacja chemii i szczegóły krzywej ładowania powinny pochodzić z dokumentacji Volkswagen dla VIN — nie wymyślaj jednego uniwersalnego „rozmiaru baterii ID.3”.
4. Instrumenty pochodne i układy napędowe
W całym zakresie napęd na tylne koła — pojedynczy silnik tylny i jednobiegowa przekładnia redukcyjna. GTX wykorzystuje silnik synchroniczny z magnesami trwałymi APP550 na tylnej osi (nie AWD). Poniżej przedstawiono wyniki udokumentowane przez Volkswagen — starannie oznakowane rynkowo; potwierdź rok modelowy i VIN.
ID.3 1ST / wczesne uruchomienie
Rodzina edycji premierowych (wprowadzenie w Europie 2019/2020). Sprzęt specyficzny dla rynku, w tym strategie 1ST, 1ST Plus i 1ST Max. Konfiguracje akumulatorów były specyficzne dla VIN/rynku we wczesnych pakietach klasy ~45/58/77 kWh — a nie w jednej uniwersalnej specyfikacji startowej.
Pure
Pochodna zorientowana na efektywność. Aktualny przykład klasy UK Pure: 52 kWh netto, ~7,2 kW AC i do ~145 kW DC — rynek/oznaczenie MY; potwierdź VIN.
Pro
Pochodna bateria średniej klasy. Aktualny przykład klasy UK Pro: 59 kWh netto, ~11 kW AC i do ~165 kW DC — rynek/oznaczenie MY; potwierdź VIN.
Pro S
Pochodny instrument pochodny inny niż GTX o dużej wydajności. Obecna klasa UK 79 kWh. Ogłoszono główną aktualizację na rok 2024 Pro S z maksymalnie ~175 kW DC — potwierdź aktualny arkusz rynkowy i VIN.
ID.3 GTX
Pochodna sportowych osiągów — RWD APP550 silnik tylny (nie AWD). Volkswagen opublikowane: 210 kW / 285 PS · 545 Nm · 79 kWh netto · do 185 kW DC · 0–100 km/h w 5,9 s · 180 km/h · do 604 km WLTP.
ID.3 GTX Wydajność
Pochodna GTX o wyższej wartości wyjściowej. Volkswagen publikacja: 240 kW / 326 PS · 545 Nm · 79 kWh netto · 185 kW DC · 0–100 km/h w 5,7 s · 200 km/h ograniczona elektronicznie · do 601 km WLTP. Wyposażenie różni się w zależności od rynku — potwierdź VIN.
Dokładne moce, zasięg i wyposażenie zależą od roku modelowego i rynku. Użyj selektora rynku do określenia ram regionalnych – nie traktuj arkusza jednego kraju jako globalnego.
5. Ładowanie
- AC ładowanie: UK aktualne przykłady — Pure ~7.2 kW · Pro / Pro S / GTX-klasa ~11 kW — potwierdź wbudowaną ładowarkę na VIN
- DC ładowanie: UK aktualne przykłady — Pure do ~145 kW · Pro do ~165 kW · GTX / duża pojemność do ~185 kW
- 2024 główna aktualizacja: wstępna kondycjonowanie akumulatorów i większa wydajność DC w odpowiednich wersjach; zmodernizowano Pro S ogłoszono do ~175 kW DC
- To są przykłady rynkowe/aktualnej specyfikacji — nie są to uniwersalne wartości dla każdego ID.3 na całym świecie
- Rzeczywista wydajność zależy od SoC, temperatury akumulatora, możliwości ładowarki, wstępnego przygotowania, temperatury otoczenia, obciążenia stacji i oprogramowania pojazdu
Log home wallbox, sesje AC/DC, czas trwania, dostawca i przerwy oddzielnie od znaczków serwisowych warsztatu — historia ładowania pochodzi z EV.
6. Zasięg — WLTP a świat rzeczywisty
Zawsze odróżniaj oficjalny zasięg testowy od odległości rzeczywistej. Oficjalne dane nie zapewniają gwarantowanych odległości podróży.
- Zasięg różni się w zależności od klasy baterii (52 / 59 / 79 kWh prąd UK kadrowania), pochodnej, kół i rynku — użyj arkusza WLTP specyficznego dla VIN
- Pure / Pro / Pro S: potwierdź aktualny rynek WLTP dla swojej konfiguracji – nie kopiuj arkusza jednego kraju globalnie
- GTX: do 604 km WLTP (210 kW / 285 PS · 79 kWh netto · RWD APP550)
- GTX Wydajność: do 601 km WLTP (240 kW / 326 PS · 79 kWh netto · RWD APP550)
- Oficjalne wartości WLTP to europejskie wartości certyfikacyjne — rzeczywista odległość jest mniejsza zimą, przy prędkości autostradowej lub przy większych kołach
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, pogody, specyfikacji koła/opony, obciążenia, HVAC, stylu jazdy, temperatury akumulatora, SoC i opcji. Nie wymyślaj danych dotyczących innych rynków na podstawie arkusza jednego kraju.
7. Rekuperacja i hamowanie
Hamowanie regeneracyjne odzyskuje energię podczas zwalniania i koordynuje hamowanie elektryczne i cierne. Regen ogranicza użycie konwencjonalnych hamulców, ale nie eliminuje kontroli tarcz, klocków, zacisków, płynu, przewodów i korozji — w EV o niskim przebiegu nadal może wystąpić korozja tarcz, jeśli hamulce cierne są używane rzadko.
8. Oprogramowanie i rozrywka
- Śledź wersję oprogramowania, wersję informacyjno-rozrywkową, daty aktualizacji OTA/dealera i identyfikatory kampanii
- Wczesne samochody: cyfrowy kokpit, centralny ekran dotykowy, ID. Światło, sterowanie głosowe, usługi połączone Aktualizacja
- 2024: nowsza generacja systemów informacyjno-rozrywkowych, szybsza obsługa sprzętu/oprogramowania, ulepszone funkcje ładowania/termiczne, jeśli są na wyposażeniu
Oprogramowanie jest podstawowym składnikiem własności. ID.3 obejmuje wczesne generacje systemów informacyjno-rozrywkowych dzięki koncepcji obsługi obejmującej aktualizację na rok 2024 ze zmienionym interfejsem i stosem oprogramowania w odpowiednich wersjach.
9. Zarządzanie ciepłem
- Rejestruj błędy chłodzenia akumulatora, ostrzeżenia dotyczące temperatury ładowania i zachowanie wstępnego kondycjonowania
- Śledź stan pompy ciepła, jeśli jest na wyposażeniu, oraz HVAC/usterki ogrzewania oddzielnie od pakietu HV SoH
- Naprawy związane z zarządzaniem temperaturą zapisują się w historii serwisowej z wersją oprogramowania obowiązującą w momencie pracy
Zarządzanie temperaturą wpływa na wydajność akumulatora, prędkość ładowania, zasięg, moc silnika, ogrzewanie kabiny i sesje DC. Rodzina aktualizacji na rok 2024 dodała wstępne kondycjonowanie akumulatora w odpowiednich wersjach.
10. Uczciwi profesjonaliści
- MEB opakowanie — kompaktowa obudowa z dużą przestrzenią wewnętrzną i nisko położonym środkiem ciężkości względem akumulatora podłogowego
- Charakterystyczny układ napędu na tylne koła dla klasy kompaktowej
- Późniejsze wersje oferują znacznie wyższą zdolność ładowania DC niż wczesne modele ID.3
- Znaczny rozwój oprogramowania i systemów informacyjno-rozrywkowych przez cały okres użytkowania modelu
- GTX zapewnia prawdziwą pochodną wydajności bez opuszczania kompaktowego formatu kreskowania
- Duży potencjał pochodzenia, gdy dokumentacja dotycząca akumulatora, ładowania, serwisu i własności jest jasna
11. Szczere wady/rzeczy do rozważenia
- Złożoność oprogramowania — rozwój na wczesnym etapie uruchomienia i późniejsze aktualizacje są częścią historii własności
- Różnice w specyfikacji — akumulator, moc ładowania, wyposażenie i oprogramowanie różnią się znacznie w zależności od roku modelowego
- Czułość zasięgu — niska temperatura, prędkość na autostradzie i ogrzewanie mogą znacząco zmniejszyć rzeczywistą odległość
- Nie każdy ID.3 obsługuje tę samą moc ładowania DC — potwierdź pochodną i VIN
- Hamowanie regeneracyjne może spowodować, że hamulce cierne będą niedostatecznie wykorzystywane — sprawdź pod kątem korozji
- Naprawy pod wysokim napięciem wymagają odpowiednio przeszkolonych techników
12. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna — są to kategorie dyskusyjne, które właściciele mogą dokumentować. Nie traktuj ich jako potwierdzonych wad, chyba że są poparte dokumentacją producenta, wycofaniami lub wiarygodnymi dowodami technicznymi.
Wczesne pojazdy
Błędy oprogramowania, zawieszanie się systemów informacyjno-rozrywkowych, łączność, zachowanie wspomagania kierowcy, problemy z ładowaniem, akumulator 12V, ogrzewanie/klimatyzacja oraz problemy z drzwiami/klamkami/elektryką w samochodach z czasów premiery.
Pojazdy z ulepszeniem późniejszym / 2024
Inforozrywka, aktualizacje oprogramowania, sposób ładowania, wstępne kondycjonowanie akumulatora, kalibracja ADAS, system 12V, HVAC, zużycie opon i korozja tarcz hamulcowych.
GTX / GTX Wydajność
Wydajność opon, zużycie hamulców, zawieszenie, ładowanie, zasięg, oprogramowanie i zużycie energii zależne od wydajności.
Ładowanie
DC wydajność a najwyższe wartości szczytowe, przygotowanie wstępne, zachowanie AC, kompatybilność z publicznymi ładowarkami i przerwy w sesjach.
Bateria
Zmienność zasięgu, zachowanie SoC, temperatura akumulatora, postrzegany stan zdrowia i zachowanie w zakresie zarządzania temperaturą — diagnostyka powinna być oddzielona od szacunków przejazdu.
Oprogramowanie
Inforozrywka, oprogramowanie pojazdu, aktualizacje OTA, integracja ze smartfonami, nawigacja i usługi online.
12V systemu
Stan akumulatora niskiego napięcia, zachowanie w trybie czuwania/uśpienia i pomocnicze układy elektryczne — słaby 12V może imitować usterki HV.
Hamulce
Korozja tarczy spowodowana niewystarczającą regeneracją, zużyciem klocków/tarczy, wiekiem płynu i wyczuciem hamulców.
Opony i koła
Nosić na EV o dużym momencie obrotowym, indeksach obciążenia/prędkości, konfiguracjach zima/lato, kombinacjach osiągów GTX i kompromisach w zakresie wydajności.
13. Serwis i konserwacja (EV)
Nie kopiuj harmonogramu usług ICE do EV. Częstotliwość i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej — zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.
| Pozycja | Typowy odstęp | Notatki |
|---|---|---|
| Planowany przegląd/serwis EV | Na harmonogram Volkswagen VIN (często oparty na kalendarzu) | MEB ID. family — nie ICE Stały cykl 9300 mil. UK: ID. family przegląd co 2 lata bez limitu przebiegu przy normalnym użytkowaniu – potwierdź w instrukcji. |
| Płyn hamulcowy | Kalendarz (często ~24 miesiące) | Płyn pochłania wilgoć nawet wtedy, gdy regeneracja zmniejsza zużycie klocków. |
| 12V test baterii | Każdy serwis / wcześniej w przypadku wystąpienia objawów | Test obciążenia — niezależny od pochodzenia paczki HV. |
| Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy | Często ~12 miesięcy | Coroczny nawyk u większości EV. |
| Opony i zbieżność | Regularny / każdy serwis | Z dużym momentem obrotowym RWD EV — patrz znamionowe zużycie i obciążenie. |
| Klocki / tarcze hamulcowe / korozja | Każda usługa | Regen może pozostawić tarcze nieużywane — sprawdź pod kątem korozji. |
| Zawieszenie i układ kierowniczy | Każda usługa /w miarę potrzeb | Amortyzatory, tuleje, zbieżność — log z fakturami (opony wyczynowe GTX zwiększają zużycie). |
| Obiegi chłodziwa / układ termiczny | Zgodnie z harmonogramem Volkswagen | HV i pętle termiczne kabiny — prace specjalistyczne EV. |
| Kontrola układu wysokiego napięcia | Na harmonogram/kampanię Volkswagen | Autoryzowany technik EV — rejestruj ostrzeżenia i naprawy. |
| Kontrola oprogramowania / OTA | W służbie lub na żądanie | Wersja nagrania + data w Digital Service History. |
| Stan akumulatora / diagnostyka (jeśli jest oferowana) | Właściciel / sprzedawca / strona trzecia | Odrębne zdarzenie pochodzenia – nie „asortyment wygląda dobrze”. |
| System ładowania / port / kabel | Każda usługa /w miarę potrzeb | AC/DC notatki dotyczące zachowań należą do historii opłat. |
Czasy międzyobsługowe i wymagania dotyczące przeglądów różnią się w zależności od rynku, roku modelowego i wersji pochodnej. Zawsze sprawdzaj harmonogram konserwacji Volkswagen specyficzny dla VIN.
14. EV stan i pochodzenie baterii
Stan baterii to pierwszorzędna kategoria pochodzenia dla ID.3. Rozróżnij wyniki diagnostyki producenta, szacunki zasięgu zgłoszone przez właściciela i testy akumulatorów innych firm.
- SoH % / raport diagnostyczny, data, przebieg, dostawca testu
- Notatki dotyczące sposobu ładowania i wersja oprogramowania w czasie testu
- Stan gwarancji, ostrzeżenia HV, naprawy modułów i prace związane z akumulatorem
- Przechowuj dokumenty przy pojeździe w celu odsprzedaży / Transfer Pack
Nigdy nie oceniaj stanu baterii na podstawie samego wyświetlanego zakresu. Zapisy ładowania powinny być oddzielone od pieczątek serwisowych warsztatu.
15. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego
Terminologia zależy od kraju — nigdy nie nazywaj testu każdego rynku „MOT”. UK MOT, Hiszpania ITV, inspekcja okresowa w Polsce/Węgrzech, Turcja TÜVTÜRK, systemy stanowe USA i inne przepisy lokalne.
- Zapisz lokalny certyfikat oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta
- Użyj selektora rynku, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego i łącza do uprawnień
- EV elementy specyficzne (HV ostrzeżenia dotyczące izolacji, stan opon/hamulców, zawieszenie) nadal mają znaczenie podczas kontroli
Potwierdź wymagania dotyczące rynku rejestracji pojazdów.
16. Przypomnienia i kampanie
- Sprawdź VIN na oficjalnych Volkswagen / krajowych portalach bezpieczeństwa dla Twojego rynku
- Po pracy zaloguj identyfikator kampanii, datę jej zakończenia i wersję oprogramowania
- Nie zakładaj, że kampania z jednego rynku dotyczy każdego ID.3 na całym świecie
Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji, wersji oprogramowania i VIN. Nigdy nie wyświetlaj komunikatu „ten samochód nie jest wycofany”, chyba że konkretny VIN został sprawdzony w oparciu o wiarygodne źródło.
17. Oficjalne zasoby
Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Volkswagen AG. Potwierdź instrukcje, warunki ładowania i baterii w oparciu o własną dokumentację. Preferuj wyszukiwanie w podręczniku użytkownika VIN specyficzne dla Volkswagen zamiast wymyślonych głębokich linków.
- Volkswagen Podręcznik użytkownika — wyszukiwanie specyficzne dla VIN i wybór modelu/roku (użyj oficjalnego systemu instrukcji Volkswagen dla swojego rynku)
- Volkswagen informacje techniczne/modelowe dotyczące specyfikacji, ładowania, akumulatora, zasięgu i wyposażenia
- Regionalne bazy danych wycofań (NHTSA, GOV.UK/DVSA, EU/systemy krajowe)
18. Kupno używanego ID.3
- Identyfikator: VIN · rok modelowy · instrument pochodny (1ST / Pure / Pro / Pro S / GTX / GTX Wydajność) · era baterii · rynek · opcje · historia importu
- Akumulator: dowód stanu zdrowia, gwarancja, ostrzeżenia HV, wydajność ładowania, naprawy/wymiany
- Ładowanie: AC/DC test, jeśli jest to praktyczne, złącze/klapa, kable, historia ładowania, zachowanie wstępne
- Podwozie: opony, nierównomierne zużycie, hamulce, zawieszenie, zbieżność układu kierowniczego
- Elektryka: 12V, zapisane usterki, wyświetlacze, kamery, ADAS, klimatyzacja/pompa ciepła, jeśli jest zamontowana
- Oprogramowanie: wersja, generacja systemu informacyjno-rozrywkowego, kampanie OTA/dealera, nawigacja, usługi połączone
- Dokumenty: Volkswagen historia serwisowa, faktury, wycofania, raporty akumulatorów, zapisy ładowania, przeglądy, klucze, instrukcje
19. Masz ID.3? Prosprawdź jego wartość odsprzedaży
W przypadku włazu EV historia własności to coś więcej niż tylko przebieg. Stan akumulatora, historia ładowania, oprogramowanie, serwisowanie, dane dotyczące hamulców/opon i udokumentowane naprawy mogą stać się częścią pochodzenia pojazdu. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię.
- Dodaj ID.3 do garażu — bezpłatny cyfrowy zapis własności
- Zapisz stan baterii, historię ładowania i wersje oprogramowania/OTA
- Śledzenie serwisów, inspekcji, napraw, opon/hamulców i wycofań z fakturami
- Zbuduj Transfer Pack dla następnego właściciela
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
DC / AC wydajność ładowania
Szczyt DC różni się w zależności od akumulatora i pochodnej (UK przykłady: Pure ~145 kW, Pro ~165 kW, GTX / duża pojemność do ~185 kW; 2024 Pro S do ~175 kW). Przerwy i sesje wolniejsze niż nagłówek to typowe tematy — warunki rejestrowania, a nie tylko roszczenia kW.
Stan baterii i różnice w zasięgu
Zasięg zależy od prędkości, temperatury, kół, obciążenia i HVAC. Nie wnioskuj SoH na podstawie pojedynczego przejazdu lub samego wskazania zasięgu — oddziel diagnostykę producenta, testy stron trzecich i szacunki właściciela.
Oprogramowanie / OTA / informacyjno-rozrywkowe
Generowanie informacji i rozrywki, nawigacja, kalibracja ADAS i usługi połączone ewoluują wraz z oprogramowaniem. Zapisz wersję, datę i wszelkie aktualizacje sprzedawcy lub OTA podczas diagnozowania dziwactw — zwłaszcza na wczesnych etapach aktualizacji w porównaniu z 2024 rokiem.
12V akumulator pomocniczy
Słaby 12V może powodować brak wybudzenia, ostrzeżenia lub problemy z ładowaniem nawet przy zdrowym pakiecie HV. Testy obciążeniowe i wymiany kłód niezależnie od pochodzenia akumulatora trakcyjnego.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli Volkswagen
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Czy Volkswagen ID.3 jest w pełni elektryczny?+
Tak. ID.3 to pojazd akumulatorowo-elektryczny, bez silnika spalinowego — silnik elektryczny montowany z tyłu i napęd na tylne koła na platformie MEB.
Czy ID.3 jest oparty na MEB?+
Tak. Volkswagen identyfikuje ID.3 jako pierwszy model produkcyjny Volkswagen oparty na platformie Modular Electric Drive Matrix (MEB).
Czy ID.3 GTX ma napęd na wszystkie koła?+
Nie. Standardowa architektura ID.3 to napęd na tylne koła. W modelach ID.3 GTX i GTX Performance zastosowano silnik osi tylnej APP550 — a nie AWD.
Jakie rozmiary baterii są dostępne?+
Pojemność akumulatora różni się w zależności od rynku i roku modelowego. Aktualne zestawienia danych technicznych Volkswagen UK 52, 59 i 79 konfiguracji sieci kWh; wcześniejsze samochody europejskie korzystały z około 45, 58 i 77 pakietów klasy sieciowej kWh. GTX zużywa 79 kWh netto / około 84 kWh brutto — potwierdź swój VIN.
Czy ID.3 2024 to nowa generacja?+
Nie. W przypadku taksonomii The Owners Club V1 główna aktualizacja w 2024 r. to etap techniczny/produktowy w rodzinie MEB ID.3 pierwszej generacji, a nie drugiej generacji.
Jak szybko ładuje się GTX?+
Volkswagen wymienia do 185 kW DC dla ID.3 GTX i GTX Wydajność w odpowiednich warunkach. AC wynosi zazwyczaj 11 kW w przykładach prądu o większej wydajności UK — potwierdź wbudowaną ładowarkę na VIN.
Dyskusje właścicieli ID.3
Najnowsze rozmowy właścicieli Volkswagen ID.3 w klubie.
Brak dyskusji o ID.3. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności Volkswagen Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.