Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa

Vauxhall / Opel Astra Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie

Zasoby niezależnych właścicieli dotyczące Vauxhall / Opel Astra. Wyprodukowane przez The Owners Club — niepowiązane z Vauxhall Motors Limited, Opel lub Stellantis. Specyfikacje, stan wycofania i warunki gwarancji ulegają zmianie — zawsze sprawdzaj je w instrukcji obsługi (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy. Astra to jedna z najdłużej produkowanych kompaktowych tabliczek znamionowych w gamie Opel/Vauxhall w ośmiu generacjach od 1980 roku. Nazewnictwo regionalne to Vauxhall (UK) lub Opel (większość pozostałych rynków); tożsamość techniczna ma charakter globalny.

Klub Właścicieli · Digital Service History. Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię. Przydatna tożsamość to Astra + generacja (Mk1–Mk8 / K / L) + silnik/układ napędowy + skrzynia biegów + rok modelowy + rynek — nigdy sam „Astra”. Astra L MY26 UK dane dotyczące usług są przykładem rynkowym (użyj selektora rynku); nie są uniwersalne. VIN / podręcznik pozostaje miarodajny.

Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Vauxhall / Opel Astra Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Vauxhall Astra
Ilustracja studyjna

Najnowsze Astra Wiadomości

Zaktualizowano 30 września 2026 r
  • Globalny rozwójEuropa i UK

    Nowa linia Astra GSE ogłoszona na rok 2027

    Vauxhall ogłoszono Astra GSE Linia zastępująca GS od wiosny 2027 r. — dostępna z BEV, PHEV, 48V Hybrid i benzyną, hatchem i Sports Tourer. Publiczny debiut na Paris Motor Show 2026; wariant o wyższej wydajności ~280PS planowany jest później w 2027 r.

    17 września 2026 rVauxhall / Stellantis Media →

  • RegionalnyUK rynek

    Sześciobiegowa manualna powraca do zakresu Astra

    A sześciobiegowa manualna skrzynia biegów współpracuje z silnikami benzynowymi 1.2 Turbo 130PS / 230Nm – hatchback i Sports Tourer – obok wersji automatycznej, hybrydowej 48V, hybrydowej typu plug-in i elektrycznej. Typ skrzyni biegów jest częścią tożsamości pojazdu w The Owners Club. Ceny różnią się w zależności od rynku; UK Griffin OTR dane dotyczą konkretnego rynku i są opatrzone datą.

    10 września 2026 rVauxhall / Stellantis Media

  • TechniczneUK / Europa

    2026 Astra poszerza asortyment o większy akumulator Model elektryczny

    MY26 wieloenergetyczny Astra Elektryczny przechodzi do całkowitego pakietu 58,3 kWh (około 55,4 kWh użytecznego) ze wstępnym WLTP do około 400 km w zależności od konfiguracji — różnice w układzie napędowym mają znaczenie dla Digital Service History. Dostępność i zachęty różnią się w zależności od rynku.

    28 maja 2026 rVauxhall / Stellantis Media →

Przegląd modelu — globalna tożsamość Astra

To centrum obejmuje osiem generacji (Mk1–Mk8 / K / L) z globalną tożsamością techniczną oraz usługami, inspekcjami i dostępnością zorientowaną na rynek. Vauxhall (UK) i Opel (większość pozostałych rynków) to nazwy regionalne tej samej rodziny modeli. Astra K to nie wszystko Stellantis/PureTech. Astra L (od 2022 r. EMP2) jest wieloenergetyczny, jeśli jest oferowany. Użyj selektora rynku dla silników, częstotliwości i nazw lokalnych przeglądów. VIN / podręcznik pozostaje miarodajny.

1. Pokolenia i platformy

  • Astra Mk1 — 1980–1984

    Pierwsza generacja Astra (lata 80-te). Zapisz rozmiar/kod silnika, manualną vs automatyczną, pasek rozrządu/łańcuch, jeśli ma to zastosowanie, chłodzenie, sprzęgło, zawieszenie/układ kierowniczy, hamulce, rdzę/nadwozie i historię lokalnych przeglądów – tylko harmonogramy specyficzne dla generacji.

  • Astra Mk2 — 1984–1991

    Druga generacja z dużą ekspansją europejską. Kategorie usług: benzyna/diesel według kodu, układ rozrządu, sprzęgło/skrzynia biegów, chłodzenie, tuleje zawieszenia, układ kierowniczy, układ wydechowy/emisje, hamulce, korozja i porady dotyczące lokalnych inspekcji.

  • Astra Mk3 — 1991–1998 Pokolenie

    1990 z wieloma stylami nadwozia i różnymi rynkami. Rejestruj rodzaj paliwa, kod silnika, skrzynię biegów, typ nadwozia, układ rozrządu, sprzęgło/DKZ, jeśli jest zamontowane, oraz korozję – nie stosuj nowoczesnych odstępów L.

  • Astra Mk4 — 1998–2004

    Nowoczesna, kompaktowa architektura końca lat 90. i początku XXI wieku. Dane dotyczące oleju napędowego różnią się od danych dotyczących benzyny — zwłaszcza EGR/turbo w przypadku odpowiednich diesli. Przechwytuj kod silnika, skrzynię biegów, styl nadwozia i układ rozrządu.

  • Astra Mk5 (H) — 2004–2009

    Astra H / piąta generacja (rozwój GM-ery). Zapisz kod silnika, paliwo, skrzynię biegów, rozrząd, sprzęgło, turbosprężarkę, DPF, jeśli jest zamontowany, elektronikę, kontrolę lokalną i wycofania.

  • Astra Mk6 (J) — 2009–2015

    Astra J / szósta generacja (2009–2015). Więcej elektroniki i początki ADAS. Rejestruj kod silnika, paliwo, skrzynię biegów, rozrząd, sprzęgło/DKZ, typ akumulatora Start/Stop, jeśli jest zamontowany, oprogramowanie, przeglądy i wycofania.

  • Astra Mk7 (K) — 2015–2022

    Astra K / siódma generacja (2015–2022). Nie „wszystkie PureTech”: wczesne silniki GM/Vauxhall vs późniejsze silniki PSA wywodzące się z PSA — decyduje kod silnika + rok. Wiele podręczników UK podaje ~20 000 mil / 1 rok; na innych rynkach obowiązują lokalne rozkłady jazdy.

  • Astra Mk8 (L) — 2022 – obecnie (EMP2)

    Astra L / ósma generacja (2022 – obecnie) na Stellantis / EMP2. Multienergetyczne: benzynowe, 48V hybrydowe, PHEV i elektryczne, jeśli rynki je oferują. Kreskowanie i Sports Tourer. Motywy architektury rodzeństwa istnieją w przypadku Peugeot 308 — nie jest to identyczna historia rynku.

Numerowanie generacji może być mylące: użyj numeru generacji + oznaczenia producenta (K/L) + roku modelowego + powszechnej terminologii rynkowej. Samochody rodzeństwa EMP2 mają wspólne motywy architektoniczne; pochodzenie mokrego paska ma zastosowanie tylko w przypadku potwierdzenia Gen2 / późnego K PureTech — nigdy na podstawie samej plakietki „1.2 Turbo”, nigdy za pośrednictwem przewodników Ford PowerShift.

2. Informacje o rynku i modelu

  • Nazwy regionalne: Vauxhall Astra (UK) · Opel Astra (większość pozostałych rynków)
  • Obecne wieloenergetyczne samochody L są szeroko sprzedawane w Europie; nie są sprzedawane jako nowe w USA, Kanadzie lub Australii/Nowej Zelandii — zobacz selektor rynku
  • Ceny różnią się w zależności od rynku — preferuj oferty lokalnych dealerów/producentów zamiast zakodowanych na stałe zagranicznych cen katalogowych
  • Użyj powyższego selektora rynku, aby sprawdzić silniki, okresy międzyobsługowe i nazwy systemów kontroli

Rynek to kontekst, a nie ściana. Tożsamość techniczna (generacje, platformy, rodziny silników) ma charakter globalny; wyposażenia, ceny, okresy międzyobsługowe, zasady przeglądów i dostępność różnią się w zależności od kraju.

3. Układy napędowe, silniki i skrzynie biegów

Dostępność silnika, skrzyni biegów i układu napędowego różni się w zależności od kraju, generacji i roku modelowego. Selektor rynku pokazuje przykłady z aktualnego rynku; Historyczny zasięg obejmuje benzynę, olej napędowy, łagodną hybrydę, PHEV i BEV.

  • Astra L benzyna — 1.2 Turbo 130 (potwierdź napęd rozrządu)

    Przykład z obecnej rodziny: benzyna 1.2 Turbo o mocy ~130 KM. Gen2 PureTech używa paska w oleju; Gen3 od ~2023 jest napędzany łańcuchem. Od około 2024 r. nazwa handlowa „1.2 Turbo” obejmuje oba modele – sama plakietka nie mówi, które. Przed założeniem pochodzenia mokrego paska należy potwierdzić VIN, dokładny kod silnika i rok modelowy. UK MY26 przykładowy serwis 12 500 mil / 1 rok. Nigdy nie zmieniaj nazwy hybrydy na ten silnik. Dostępność różni się w zależności od rynku.

  • Astra L 48V Hybrydowy — 145 (napęd łańcuchowy + e-DCT)

    1,2 turbodoładowany silnik benzynowy z rozrządem napędzanym łańcuchem + 48V + zelektryfikowane podwójne sprzęgło. UK MY26 przykład ~16 000 mil / 1 rok — potwierdź w instrukcji. Nie przechowywać jako benzyna PureTech z mokrym paskiem — napęd łańcuchowy hybrydy jest oddzielony od kwestii rozrządu w benzynie Gen2/Gen3.

  • Astra L PHEV — 1,6 195

    Hybryda typu plug-in z silnikiem benzynowym 1,6 + pakiet HV, jeśli jest oferowany. UK MY26 przykład 20 000 mil / 1 rok. Zaloguj stan HV, historię opłat i oddziel 12V.

  • Astra Elektryczny (BEV)

    Elektryczne akumulatory w rodzinie L, jeśli są oferowane. Ramka MY26 obejmuje pakiety ~58,3 / 55,4 kWh i ~156 KM — potwierdź VIN/spec. UK przykład: przegląd wstępny 8 000 mil / 1 rok, następnie 16 000 mil / 2 lata.

Zachowaj odrębność napędu elektrycznego, ręcznego, konwencjonalnego, dwusprzęgłowego i jednobiegowego EV w Digital Garage. W nowoczesnych Astra napęd to zazwyczaj napęd na przednie koła.

Przyszłość Astra / Następna generacja

W czerwcu 2026 r. Stellantis potwierdził, że następna generacja Vauxhall-Opel Astra zostanie zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w Rüsselsheim na platformie STLA ONE — będzie to następna generacja wykraczająca poza obecne aktualizacje Astra L / MY26. Należy to odróżnić od nowości dotyczących liftingu i wykończenia (linia GSE, pakiet elektryczny, ręczny powrót) w dzisiejszych samochodach. Źródło: Stellantis Media (8 czerwca 2026 r.).

4. Uczciwi profesjonaliści — co właściciele mogą cenić

  • Szeroka dostępność wersji nadwozia — praktyczne formaty hatchback i Sports Tourer
  • Szeroki wybór układów napędowych w nowoczesnych samochodach typu L, na których rynki oferują linie wieloenergetyczne
  • Wydajne nowsze wersje hybrydowe i elektryczne, jeśli zostaną prawidłowo zidentyfikowane
  • Nowoczesna technologia wspomagania kierowcy w późniejszych generacjach
  • Dobra dostępność części i usług serwisowych na wielu rynkach oraz duża baza zainstalowanych w przeszłości pojazdów

5. Szczere wady — rzeczy do rozważenia

  • Specyfikacja może znacznie różnić się w zależności od rynku — nigdy nie zakładaj, że sprzęt UK będzie dostępny na całym świecie
  • Silniki i skrzynie biegów w dużym stopniu zależą od roku modelowego
  • Nowsze samochody zawierają więcej systemów elektronicznych i zależnych od oprogramowania
  • PHEV i kwestie własności pojazdów elektrycznych różnią się od ICE — obejmują ładowanie i pochodzenie HV
  • Specyfikacje samochodów używanych mogą znacznie się różnić nawet w obrębie tej samej generacji

6. Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna — są to tematy, które właściciele mogą dokumentować w dokumentach serwisowych, na forach lub w raportach własności. Rozróżniaj przedmioty o udokumentowanym pochodzeniu, kontrole używanych samochodów i tematy ogólne. Brak oznacza, że ​​każdy Astra zakończy się niepowodzeniem.

  • Udokumentowane: benzyna z mokrymi pasami, gdzie obowiązuje Gen2 / późne K PureTech

    W przypadku zamontowania paska mokrego Gen2 1.2 Turbo / PureTech (lub PureTech pochodzącego z późnego K PSA), kontrolę/wymianę paska rozrządu, rodzaj oleju, historię wymian oleju i informacje o zużyciu oleju należy traktować jako informacje o pochodzeniu o wysokim priorytecie. Gen3 L 1.2 Turbo (~2023+) jest napędzany łańcuchem — nie wymyślaj terminu wymiany paska na podstawie plakietki „1.2 Turbo”. Potwierdź VIN / kod silnika / rok. Nigdy nie wymyślaj terminu wymiany paska dla silników hybrydowych z łańcuchem, wczesnych GM Astra K benzynowych, wysokoprężnych, PHEV lub elektrycznych.

  • Temat: 48V Hybryda napędzana jest łańcuchem

    Record Tożsamość hybrydy, rozrząd łańcucha (nie mokry pasek), zelektryfikowany akumulator DCT, 48V, zintegrowany silnik, diagnostyka hybrydy i oprogramowanie. Trzymaj 48V w odróżnieniu od 12V i PHEV/BEV pakietów trakcyjnych. Ta historia łańcucha hybrydowego jest odrębna od rozrządu benzynowego Gen2 i Gen3 L.

  • Sprawdź: Astra Tożsamość rodziny silników K

    Potwierdź kod silnika i rok przed założeniem PureTech/PSA. Wczesne benzyny i diesle K GM/Vauxhall wymagają własnych pól oleju, rozrządu i emisji — wiele podręczników UK podaje ~20 tys./1 rok, ale decyduje VIN.

  • Temat: PHEV HV i historia opłat

    1.6 PHEV: pojemność/kondycja, historia/usterki ładowania AC, oprogramowanie hybrydowe, naprawy HV i oddzielne 12V. To nie jest lista kontrolna miękkiej hybrydy 48V.

  • Temat: Astra Elektryczny HV i ładowanie

    Pojemność (np. MY26 58,3 / 55,4 kWh ramowanie), pojemność użyteczna, raporty stanu, historia/usterki ładowania AC/DC, BMS/oprogramowanie, zarządzanie temperaturą, naprawy HV i oddzielny 12V.

  • Temat: tożsamość transmisji

    Sprzęgło ręczne/olej w skrzyni biegów/DKZ; EAT8 historia płynów; zelektryfikowany DCT serwis/diagnostyka; Napęd EV o stałym przełożeniu. Nigdy jedno pole „automatyczne” dla wszystkich.

  • Temat: 12V zdrowie elektryczne

    Zwłaszcza systemy Start/Stop, zaawansowane systemy informacyjno-rozrywkowe, samochody hybrydowe/PHEV/EV. Typ dziennika, marka, pojemność, data montażu/przebieg, kodowanie w razie potrzeby, praca alternatora/DC-DC — oddzielnie od 48V i HV.

  • Sprawdź: chłodzenie jako komponenty

    Preferuj termostat / pompę wodną / chłodnicę / obudowę / węże / zbiornik wyrównawczy zamiast niewyraźnej pieczątki „naprawiony wyciek płynu chłodzącego” – dołącz fakturę zawierającą nazwę części.

  • Temat: ADAS i oprogramowanie

    Późniejsze samochody K/L: kalibracja przedniej szyby/kamery/radaru, wymiana czujników, kody usterek ADAS, działanie reflektorów, aktualizacje systemów informacyjno-rozrywkowych/ECU i przywoływanie oprogramowania — przydatne pochodzenie wypadków/napraw.

  • Temat: inspekcja i wycofanie produktów pozostają odrębne

    Ustawowe badania przydatności do ruchu drogowego (MOT, ITV, TÜVTÜRK itp.) nie są usługami producenta. Przechowuj oddzielnie numer referencyjny, daty, przebieg, dealera i dowody. Otwarte wycofanie ze względów bezpieczeństwa oznacza, że ​​historia nie jest w pełni zweryfikowana, dopóki nie zostanie sprawdzona przez właściwy organ ds. rynku – wycofania są VIN/specyficzne dla rynku, a nie automatycznie globalne.

7. Serwis i konserwacja (świadomość rynku)

Użyj selektora rynku, aby uzyskać interaktywne interwały. Poniższa tabela jest przykładem UK MY26 — a nie uniwersalną regułą Astra. Inne rynki: harmonogram producentów jest zróżnicowany; Prąd US/CA/AU Astra nie jest sprzedawany.

SerwisMili / miesięcyNotatki
Serwis planowy — L 1.2 Turbo benzyna 13012,500 / 12UK MY26 przykład. Nie hybrydowy. Potwierdź, że VIN — Gen2 mokry pasek w porównaniu z łańcuchem Gen3 wymaga kodu silnika/rok, a nie plakietki „1.2 Turbo”.
Linia rozkładowa — L 48V Hybrydowa 14516,000 / 12Napędzany łańcuchem + e-DCT. Zaloguj 48V/e-DCT osobno.
Linia rozkładowa — L PHEV 1,6 19520,000 / 12UK MY26 przykład. Potwierdź VIN.
Służba rozkładowa — L Elektryczna (początkowa)8,000 / 12Pierwsza kontrola pojazdów elektrycznych według oprawy podręcznika.
Linia rozkładowa — L Elektryczna (później)16,000 / 24Po pierwszym serwisie pojazdu elektrycznego.
Serwis planowy — Astra K (typowe instrukcje UK)20,000 / 12Gdzie w instrukcjach UK jest mowa o 20 tys./1 rok — nadal decyduje silnik/rok.
Ma zastosowanie pochodzenie benzyny z mokrymi pasami— / Według kampanii i podręcznikaGdzie obowiązuje Gen2 pasek mokry / późny K PureTech — nie hybryda, nie łańcuch Gen3, nie każdy K. Potwierdź VIN/kod silnika.
12V test baterii— / Przy każdym serwisie lub wcześniej, jeśli wystąpią objawyRóżni się od pakietów 48V, PHEV HV i BEV.
Przypomnienie / sprawdzenie kampanii— / Na każdym nabożeństwieVIN specyficzne dla różnych rynków — skorzystaj z odpowiedniego krajowego portalu wycofania.
Kabinowy filtr przeciwpyłkowy— / 12Standardowy odstęp dla każdego pojazdu.

Odstępy są podawane w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (mile lub miesiące), chyba że zaznaczono inaczej. Różnią się one w zależności od rynku, generacji, kodu silnika, skrzyni biegów i systemu serwisowego. Potwierdź w instrukcji obsługi, książeczce serwisowej lub systemie dealera dla swojego VIN. Nota prawna: pokazane liczby mają charakter orientacyjny. Oficjalne harmonogramy mogą się różnić w zależności od roku modelowego, kodu silnika, rynku lub aktualizacji dealera.

8. Kontrola i przydatność do ruchu drogowego

Nie używaj „MOT” jako tytułu globalnego. Wybierz powyżej swój rynek, aby uzyskać nazwę systemu lokalnego.

  • Wielka Brytania — MOT
  • Hiszpania — ITV
  • Polska — okresowy przegląd techniczny
  • Węgry – przegląd okresowy
  • Turcja — TÜVTÜRK
  • Stany Zjednoczone — inspekcja/emisje dla konkretnego stanu
  • Pozostałe rynki — lokalny system przydatności do ruchu drogowego

Trzymaj świadectwa kontroli oddzielnie od pieczątek serwisowych producenta i dowodów kampanii wycofania.

9. Przypomnienia i kampanie

  • Sprawdź portale wycofań producentów pod kątem Vauxhall lub Opel, w zależności od rynku pojazdu
  • Jeśli to możliwe, korzystaj z baz danych władz regionalnych dotyczących wycofania leków
  • Dowód ukończenia sklepu (data, przebieg, dealer, numer referencyjny) w Digital Garage

Dostępność wycofania i kampanii może się różnić w zależności od rynku, daty produkcji i VIN. Nie przedstawiaj wycofania stwierdzonego w jednym kraju jako automatycznie stosowanego na całym świecie.

10. Oficjalne zasoby i polecane przewodniki

Oficjalne linki służą wygodzie. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Vauxhall, Opel ani Stellantis. Potwierdź adresy URL sprawdzające wycofanie dla swojego rynku. Pochodzenie mokrego paska w benzynie ma znaczenie tylko w przypadku potwierdzenia Gen2 / późnego K PureTech (VIN / kod silnika) — nie ma przewodnika dotyczącego pasa mokrego Ford PowerShift jako tożsamości Astra.

  • Instrukcja obsługi / harmonogram dla Twojego VIN — generacja meczów (Mk1–Mk8) i układ napędowy
  • Historia pasów mokrych/oleju jest pochodzeniem o wysokim priorytecie tylko wtedy, gdy ma zastosowanie Gen2 pas mokry/późny K PureTech — nie Gen3 łańcuch L benzyna, nie łańcuch hybrydowy, nie każdy Astra. Potwierdź VIN/kod silnika

11. Kupno używanego Astra

  • Przed utworzeniem listy kontrolnej określ generację, rok modelowy, styl nadwozia, silnik, skrzynię biegów, układ napędowy i specyfikację rynkową
  • Mechanizm: historia serwisowania, wymiany oleju, chłodzenie, hamulce, zawieszenie, zachowanie sprzęgła/automatu, układ rozrządu dla konkretnego silnika, DPF/emisje, jeśli dotyczy
  • PHEV/EV: stan baterii, zachowanie podczas ładowania/kable, historia ładowania, ostrzeżenia 12V, HV, oprogramowanie, stan gwarancji baterii
  • Elektronika: Infotainment, kamery, czujniki, ADAS, system bezkluczykowy, zamek, światła ostrzegawcze
  • Historia własności: zapisy, faktury, historia przeglądów, wycofania, naprawy, poprzedni właściciele, jeśli jest to udokumentowane, VIN spójność
  • Sprzedawcy — chronologiczny Digital Garage z fakturami bije niejasne twierdzenie „pełna historia”

12. Masz Astra? Chroń jego wartość odsprzedaży

Dodaj go do The Owners Club za darmo — Poznaj swój samochód. Zapisz jego historię. Połącz się z właścicielami. Zachowaj jego historię. Generacja + układ napędowy + kontekst rynkowy, odpowiednie pochodzenie mokrego paska, świadome rynkowo opóźnienia w świadczeniu usług i dowody na fakturach są tym, o co poprosi następny zbadany nabywca.

  • Zweryfikowany harmonogram konserwacji z fakturami i polami specyficznymi dla układu napędowego
  • Import historii kontroli, jeśli jest obsługiwany (np. UK MOT) — niezależnie od pieczątek producenta
  • Uwagi dotyczące generacji, kodu silnika, skrzyni biegów, rynku i typu akumulatora (12V / 48V / PHEV HV / BEV)
  • Zweryfikowany Transfer Pack PDF na sprzedaż
  • Twórz kompletny zapis cyfrowy — konserwacja, części, inspekcje, wycofania i dokumenty własności

Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli

Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.

  • Osiem pokoleń UK — Mk1 do Mk8

    Mk1 1980–84 do Mk7/Astra K 2015–2022 i Mk8/Astra L od 2022 r. Listy kontrolne i interwały nie są wymienne między pokoleniami.

  • 1.2 Turbo benzynowy napęd rozrządu (potwierdzić Gen2/Gen3)

    Dotyczy Gen2 PureTech / wczesne modele benzynowe L 1.2 Turbo wykorzystują olej z paskiem; Gen3 od ~2023 jest napędzany łańcuchem. Nazwa handlowa „1.2 Turbo” (branding po 2024 r.) obejmuje oba — potwierdź VIN / dokładny kod silnika / rok modelu. Nie hybryda 48V (tutaj zawsze łączę) i nie każdy Astra K.

  • Astra L jest wieloenergetyczny

    L obejmuje benzynę 1.2 Turbo, 48V Hybrid 145, PHEV 1.6 195 i elektryczny 156 KM. Benzyna, hybryda, PHEV i EV wymagają różnych pól Digital Garage — nigdy jednej listy kontrolnej Astra.

  • 1.2 Hybryda napędzana łańcuchem + e-DCT

    Nie przechowuj 48V Hybrid jako benzynowego PureTech z mokrym paskiem. Łańcuch rozrządu, pakiet 48V i zelektryfikowany DCT oddzielnie od benzyny L 1.2 Turbo (która może być mokrym paskiem Gen2 lub łańcuchem Gen3 — potwierdzić VIN).

  • 12V ≠ 48V ≠ PHEV HV ≠ BEV przyczepność

    Konwencjonalny 12V, zestaw 48V do hybrydy, system wysokiego napięcia PHEV i elektryczny akumulator trakcyjny należy traktować jako oddzielne elementy — nigdy ich nie zwijaj.

  • Astra K — GM era vs późniejsza wersja PSA

    Wczesne silniki Astra K to GM/Vauxhall; późniejsze samochody po liftingu mogą korzystać z rodzin wywodzących się z PSA. Kod silnika + rok decydują o rodzinie — nigdy „wszystkie Astra K to PureTech”.

Przewodniki i listy kontrolne

Więcej modeli Vauxhall

Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.

Wszystkie modele Vauxhall →

Często zadawane pytania

Jakiego interwału serwisowego potrzebuje mój Astra?+

Zależy to od rynku, roku modelowego, silnika/układu napędowego i sposobu użytkowania. UK MY26 rama (przykład): 1.2 Turbo benzyna 12 500 mil / 1 rok; 48V Hybryda ~26 000 mil / 1 rok; PHEV 20 000 mil / 1 rok; Elektryczny początkowo 8 000 mil / 1 rok, następnie 16 000 mil / 2 lata. Inne rynki przestrzegają harmonogramu producenta dla tego kraju. Zawsze sprawdzaj harmonogram specyficzny dla VIN.

Czy każdy Vauxhall Astra ma mokry pasek rozrządu?+

Nie. 48V Hybrid 145 jest napędzany łańcuchem za pomocą e-DCT. W benzynie L 1.2 Turbo, Gen2 (mokry pasek) w porównaniu z Gen3 (łańcuch od ~2023) nie można odczytać wyłącznie z etykiety handlowej „1.2 Turbo” — potwierdź VIN / dokładny kod silnika / rok modelu. Wczesne silniki Astra K GM nie są kompletne PureTech. Nigdy jedno ogólne „1.2 PureTech”.

Która generacja to mój Astra?+

Użyj roku modelowego, typu nadwozia i kodu generacji (np. Astra K = Mk7, Astra L = Mk8). Etykiety producenta, rynku i entuzjasty Mk mogą się różnić – preferuj numer generacji + kod + lata.

Czy Astra jest dostępny jako samochód elektryczny czy hybrydowy?+

Tak, jeśli oferuje je rynek. Obecne wersje L obejmują wersje akumulatorowo-elektryczne, hybrydowe 48V i hybrydowe typu plug-in na odpowiednich rynkach; Dane techniczne zależą od roku modelowego i kraju.

Jaka jest różnica między Opel Astra i Vauxhall Astra?+

Są to wersje rynkowe tej samej rodziny modeli, różniące się brandingiem, wyposażeniem, nazwami wyposażenia i dostępnością.

Co powinienem nagrać dla Astra Electric?+

Pojemność akumulatora/pojemność użyteczna (ramka MY26 obejmuje łącznie 58,3 / 55,4 kWh), raporty stanu zdrowia, historia ładowania AC/DC i usterki, BMS/oprogramowanie, prace termiczne i wysokonapięciowe, 12V części zamienne, hamulce, opony i usługi — trzymaj HV oddzielnie od 12V.

Dyskusje właścicieli Astra

Najnowsze rozmowy właścicieli Vauxhall Astra w klubie.

Brak dyskusji o Astra. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!

Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcie

Dołącz do społeczności Vauxhall Owners Club

Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.

Privacy & Performance

Vauxhall / Opel Astra Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie | The Owners Club