Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
Toyota Auris Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Toyota Motor Corporation. Specyfikacje, status wycofania i warunki gwarancji ulegają zmianie — przed dokonaniem rezerwacji należy zawsze sprawdzić w podręczniku (VIN) lub u autoryzowanego sprzedawcy Toyota. Toyota Auris był europejskim rodzinnym hatchbackiem Toyota z okresu pomiędzy epokami Corolla. W UK obejmuje dwie generacje — Auris E150 (2007–2012) i Auris E180 (2012–2018) — zbudowane w Burnaston. W przeciwieństwie do dzisiejszej gamy Corolla z napędem hybrydowym, Auris z mieszanymi układami napędowymi: benzyną, olejem napędowym i w pełni hybrydowymi; hybryda przybyła E150 od 2010 roku i była kontynuowana E180. Nie traktuj każdego Auris jako hybrydy. E180 oferował także kombi Touring Sports od 2013 r. Tabliczka znamionowa została wycofana na arenie międzynarodowej od 2018 r., kiedy Corolla wrócił po właz — jest to rynek używany/historyczne centrum.
Przydatna identyfikacja pojazdu to Toyota Auris + generacja + silnik + skrzynia biegów + rok modelowy + typ nadwozia — nigdy samo „Auris”. Multidrive S CVT (silniki konwencjonalne) i E-CVT (hybryda) muszą się różnić. Domyślny rytm serwisowy Toyota UK wynosi 12 miesięcy / 10 000 mil z Intermediate ↔ Full naprzemiennie; ważnym wyjątkiem jest E180 1.6 D-4D WWE185 po 12 miesiącach / 12 500 mil.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Toyota Auris Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Przeczytaj najpierw — UK interwały serwisowe
Toyota UK stwierdza, że prawie wszystkie modele Auris są objęte okresem międzyobsługowym wynoszącym 12 miesięcy / 10 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, naprzemiennie z serwisem Intermediate i Full w ramach programu wczesnego przebiegu. Jeden ważny wyjątek UK: E180 1.6 D-4D z kodem silnika WWE185 (źródło BMW) wykorzystuje 12 miesięcy / 12 500 mil i inną sekwencję Intermediate/Full. Domyślne ustawienia kontekstu pojazdu The Owners Club są zgodne z tym podziałem — nigdy nie stosuj ślepego przypomnienia o przejechaniu 16 000 mil do każdego Auris. Harmonogram VIN / Toyota pozostaje wiążący.
1. Generacje, style nadwozia i układy napędowe
Auris E150 — 2007–2012
Europejski właz pierwszej generacji zbudowany w Burnaston. UK premiera 2007 z benzyną i olejem napędowym; później 1.8 Hybryda z 2010 r. Typowe silniki: 1.4 VVT-i benzyna, 1.6 Dual VVT-i benzyna, 1.4 D-4D, 2.0 D-4D, 2.2 D-4D i 1.8 hybryda. Hybrid Synergy Drive wprowadził inny profil konserwacji niż konwencjonalne samochody benzynowe/diesel tej samej generacji.
Auris E180 — 2012–2018
Druga generacja przybyła UK w grudniu 2012 r., ponownie zbudowana Burnaston. Pięciodrzwiowy hatchback plus Touring Sports kombi z 2013 r. Silniki według roku/specyfikacji: 1.33 Dual VVT-i, 1.6 Valvematic, 1.2T turbo benzyna, 1.4 D-4D, 1.6 D-4D (w tym WWE185), 2.0 D-4D w wybrane rynki/lata oraz 1.8 Hybrydowy (2ZR-FXE). Skrzynie biegów: sześciobiegowa manualna, Multidrive S CVT lub E-CVT w wersji hybrydowej.
Touring Sports (osiedle E180)
Wersja kombi E180 z 2013 roku. Ta sama platforma/rodzina układu napędowego co hatchback, ale hatchback i Touring Sports należy traktować jako osobne wersje nadwozia — panele, bagażnik, elementy tylnego zawieszenia i wymiary mogą się różnić. Zaloguj styl nadwozia w tożsamości garażu.
1.8 Hybryda (E150 od 2010 · E180)
Samoładujący Hybrid Synergy Drive: 1.8 benzyna (2ZR-FXE), agregaty prądotwórcze, pakiet wysokiego napięcia klasy NiMH, inwerter/przetwornik, E-CVT i hamowanie regeneracyjne — nie jest to wtyczka. Ważna używana konfiguracja UK, ale nigdy nie oznaczaj, że każdy Auris jest hybrydowy.
Po E180, Toyota powrócił do tabliczki znamionowej Corolla dla europejskiego włazu rodzinnego. Cross-link Corolla dla następnej generacji TNGA-C — nie zakładaj ciągłości profili znanych problemów.
2. Auris: Uczciwi profesjonaliści
- Szeroki UK zasięg na rynku samochodów używanych obejmujący benzynę, olej napędowy i hybrydę — prawdziwy wybór, jeśli prawidłowo dopasujesz silnik i generację
- Hybrid Synergy Drive doświadczenie pokrywa się z innymi hybrydami Toyota (technologia rodziny Prius), jeśli faktycznie posiadasz hybrydę
- Touring Sports kombi (E180) dodaje praktyczną przestrzeń ładunkową bez opuszczania części/zasobu wiedzy Auris
- Wyczyść ramkę usługi Toyota UK (domyślnie 10k; udokumentowany wyjątek WWE185) po zidentyfikowaniu generacji i kodu silnika
- Burnaston samochody UK z silną znajomością niezależnych i dealerów do rutynowej pracy Intermediate/Full
3. Auris: szczere wady Sam
- „Auris” jest zbyt niejasny — nieprawidłowe generowanie lub lista kontrolna silnika wprowadza kupujących w błąd, a przypomnienia o domyślnych ustawieniach
- Motywy dotyczące emisji spalin (DPF/EGR/turbo) i sprzęgła/DKZ nie są udostępniane samochodom benzynowym ani hybrydowym
- Samochody hybrydowe nadal wymagają chłodzenia inwerterowego, kontroli stanu 12 V i korozji hamulców – nie są bezobsługowe
- Multidrive S vs E-CVT zamieszanie prowadzi do niewłaściwego płynu/porady, jeśli oba są przechowywane jako ogólne CVT
- Wycofana tabliczka znamionowa — traktować jako historyczną; części i kampanie muszą być dopasowane do VIN, a nie zakładane na wszystkie lata Auris
4. Motywy własności — sprawdź je, zanim przyjmiesz usterkę
Żaden z poniższych tematów nie oznacza, że każdy Auris zakończy się niepowodzeniem. Są to obszary, które mogą mieć znaczenie podczas kontroli starszego samochodu i powinny być poparte historią pojazdu – uporządkowane według układu napędowego, ponieważ benzyna, olej napędowy i hybryda różnią się od siebie.
E180 1.6 D-4D WWE185 — ryzyko błędnego przypomnienia o 10 tys.
BMW pochodzi z 1.6 D-4D (WWE185) zużywa 12 miesięcy / 12 500 mil z udokumentowaną sekwencją przebiegu Intermediate/Full. Auris Auris 1.6 D-4D z 2017 r. nie może dziedziczyć standardowego przebiegu 10 000 mil. Potwierdź kod silnika przed ustawieniem przypomnień Digital Garage.
Hybrydowy akumulator wysokiego napięcia (tylko hybryda)
Traktuj pakiet trakcyjny jako odrębny element historii: przeglądy, diagnostyka, ostrzeżenia, stan chłodzenia, wymiana i uwagi gwarancyjne. Nie używaj szacunków dotyczących trybu mpg lub EV na desce rozdzielczej jako pomiaru stanu akumulatora — skorzystaj z odpowiedniej diagnostyki lub udokumentowanej kontroli Toyota.
Inwerter/przetwornik hybrydowy
Zarządza energią pomiędzy akumulatorem wysokiego napięcia, generatorami silnikowymi, silnikiem benzynowym i systemem 12V. Zapisuj naprawy związane z falownikiem jako dedykowane zdarzenia z datą, przebiegiem, diagnozą i fakturą – a nie „naprawa hybrydowa”.
Chłodziwo i pompa falownika
Hybryda wykorzystuje dedykowany obieg chłodzenia. Rozróżnij przegląd/uzupełnienie/wymiana/naprawa nieszczelności/wymiana pompy. Awaria pompy może spowodować wygenerowanie ostrzeżeń układu hybrydowego, zabezpieczenie przed przegrzaniem i zmniejszenie wydajności. Akumulator
12V jest oddzielony od pakietu hybrydowego
Hybryda Auris nadal ma konwencjonalne napięcie 12V. Słabe napięcie 12 V powoduje problemy GOTOWE, dziwną elektronikę i ostrzeżenia wyglądające jak usterki hybrydy. Rejestruj datę montażu, przebieg, markę i wynik testu niezależnie od pakietu wysokiego napięcia.
Regeneracja hamowania i korozji tarcz
Regeneracja elektryczna pozwala odzyskać energię, zanim potrzebne będą hamulce cierne. Klocki mogą wytrzymać, ale w hybrydach z lekkim napędem nadal może występować korozja tarczy. Płyta nagrywająca i pad działają osobno.
Multidrive S CVT kontra E-CVT
Multidrive S = konwencjonalny CVT w niektórych samochodach niehybrydowych. E-CVT = hybrydowy planetarny/elektroniczny CVT. Nigdy nie zwijaj obu do transmisji=CVT — filtry forum i porady dotyczące płynów zależą od rozróżnienia. W samochodach manualnych olej do sprzęgła/skrzyni biegów stanowi osobną kategorię.
Emisje z oleju napędowego, sprzęgło i DKZ
Filtry paliwa, DPF, EGR, turbosprężarki i sprzęgło/dwumasowe koło zamachowe są specyficzne dla diesla. Kod silnika i rok decydują o sprzęcie – nie zakładaj, że każdy diesel Auris ma ten sam poziom emisji. WWE185 zmienia również przebieg serwisowy.
Silniki benzynowe nie są wymienne
1.33 Dual VVT-i, 1.6 Valvematic i 1.2T to różne silniki — nie przypisuj wszystkim jednej listy kontrolnej dotyczącej oleju/iskry/rozrządu. Postępuj zgodnie z harmonogramem Toyota dla tego kodu silnika.
Wyczucie czasu — brak ogólnego „należnego pasa” dla wszystkich Auris
Konfiguracja rozrządu różni się w zależności od silnika. Przed wyświetleniem porady dotyczącej rozrządu określ generację + rodzinę/kod silnika + rok. Jeżeli w silniku zastosowano łańcuch bez zaplanowanego interwału paska, nie należy wymyślać daty wymiany paska.
MOT i wycofania pozostają oddzielone od usługi Toyota
MOT to ustawowe badanie przydatności do ruchu drogowego, a nie pieczątka serwisowa Full. Przypomnienia i kampanie dotyczące bezpieczeństwa dotyczą VIN/roku modelowego i obejmują długi cykl produkcyjny; nigdy nie oznaczaj wycofania jako zakończonego tylko dlatego, że nie świeci się lampka ostrzegawcza.
5. UK przegląd okresów serwisowych (Toyota Auris)
| Serwis | Mili / miesięcy | Notatki |
|---|---|---|
| Służba regularna — większość Auris | 10,000 / 12 | Cokolwiek nastąpi pierwsze. Zamienniki Intermediate ↔ Full. Potwierdź podręcznik VIN. |
| Linia rozkładowa — E180 1.6 D-4D WWE185 Wyjątek dla oleju napędowego pochodzącego z | 12,500 / 12 | BMW — patrz tabela sekwencji WWE185 poniżej. |
| Intermediate vs program Full | Na sekwencję Toyota | Typ usługi logowania, nie tylko „serwisowany”. Zakres zależy od wieku, przebiegu i układu napędowego. |
| Roczny Hybrid Health Check (hybrydowy) | — / 12 | Gdzie liczy się kwalifikowalność rozszerzonej gwarancji na akumulator hybrydowy — tylko samochody hybrydowe. |
| Test akumulatora 12V | — / Przy każdym nabożeństwie lub wcześniej, jeśli wystąpią objawy | Specjalnie hybryda — test obciążenia, inny niż pakiet HV. |
| Kontrola chłodziwa/pompy inwertera (hybryda) | — / Według podręcznika | Oddziel pętlę chłodzącą od płynu chłodzącego silnik. |
| Stan hamulców (klocki/tarcze/korozja) | — / Na każdym nabożeństwie | Obserwuj korozję podczas regeneracji w przypadku lekko napędzanych hybryd. |
| Diesel DPF / filtr paliwa / motywy sprzęgła | — / Według podręcznika / jak wskazano | Tylko olej napędowy — dopasuj kod silnika; WWE185 zmienia również interwał przebiegu. |
| Przypomnienie / sprawdzenie kampanii | — / Na każdym nabożeństwie | VIN specyficzne dla E150/E180 — nie zakładaj jednej listy kampanii dla wszystkich Auris. |
| Kabinowy filtr przeciwpyłkowy | — / 12 | Standardowy interwał dla każdego pojazdu. |
Odstępy są podawane w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (mile lub miesiące), chyba że zaznaczono inaczej. Różnią się one w zależności od generacji, kodu silnika, skrzyni biegów i trybu serwisowego. Zanim zarezerwujesz pracę, potwierdź w podręczniku, książeczce serwisowej lub systemie dealera dla swojego VIN. Nota prawna: Przedstawione okresy międzyobsługowe i specyfikacje mają charakter orientacyjny i zostały zebrane ze źródeł publicznych lub społecznościowych. Oficjalne harmonogramy mogą się różnić w zależności od roku modelowego, kodu silnika, rynku lub aktualizacji dealera. Przed przystąpieniem do pracy zawsze sprawdź instrukcję obsługi pojazdu (VIN) lub skonsultuj się z autoryzowanym sprzedawcą.
E180 1.6 D-4D WWE185 — udokumentowana sekwencja serwisowa
Toyota UK sekwencja dla BMW pochodzącego z 1.6 D-4D (WWE185) po 12 miesiącach / 12 500 mil. Zakoduj to jako oddzielny harmonogram konserwacji w kontekście pojazdu — a nie ogólną regułę Auris za 10 tys.
| Rok | Przebieg | Serwis |
|---|---|---|
| Rok 1 | 12,500 | Intermediate |
| Rok 2 | 25,000 | Full |
| Rok 3 | 37,500 | Full |
| Rok 4 | 50,000 | Full |
| Rok 5 | 62,500 | Intermediate |
| Rok 6 | 75,000 | Full |
| Rok 7 | 87,500 | Intermediate |
| Rok 8 | 100,000 | Full |
| Rok 9 | 112,500 | Full |
| Rok 10 | 125,000 | Full |
Potwierdź sekwencję na żywo w podręczniku swojego VIN. Zachowaj odrębność Intermediate i Full na osi czasu Digital Garage.
6. Oficjalne źródła i polecane przewodniki
Oficjalne linki służą wygodzie i dokładności. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Toyota Motor Corporation. Potwierdź sprawdzanie adresów URL w Toyota UK, zanim na nich zaczniesz polegać. Wytyczne Hybrid Health Check dotyczą wyłącznie hybrydowego Auris.
- Toyota i Lexus — Hybrid Health Check i przewodnik po pochodzeniu
- Toyota UK — Właściciele / serwis i wycofania
- Toyota Corolla model piasty (następca tabliczka znamionowa)
- Instrukcja obsługi i system dealera dla Twojego VIN — generacja dopasowania (E150 vs E180), kod silnika i typ nadwozia
- Jak przygotować samochód na coroczny MOT — /guides/jak-przygotować-samochód-na-roczny-mot
- Jak udowodnić pełną historię usług przy sprzedaży — /guides/how-to-prove-full-service-history-przy-sprzedaży
- Powiązane koncentratory: Corolla (Corolla), Prius (Prius) w kontekście systemu hybrydowego — nie identyczne samochody
7. Używane listy kontrolne – o czym właściwie warto pamiętać
- Zidentyfikuj generację (E150 vs E180), kod silnika, skrzynię biegów (Instrukcja / Multidrive S / E-CVT) i Hatch vs Touring Sports przed zastosowaniem jakiejkolwiek listy kontrolnej
- Hybryda: diagnostyka akumulatora HV (nie deska rozdzielcza mpg), historia płynu chłodzącego/pompy inwertera, oddzielny wiek/test 12 V, regeneracja korozji hamulców, zapisy Hybrid Health Check w przypadku, gdy ma znaczenie gwarancja
- Benzyna: odpowiedni silnik (1.33 / 1.6 Valvematic / 1.2T itp.), historia wymiany oleju, świece, chłodzenie, Multidrive S lub sprzęgło ręczne zgodnie z zamontowaniem — brak wspólnych okresów między wszystkimi benzynami
- Diesel: kod silnika (szczególnie WWE185 12,5 tys.), filtr oleju/paliwa, DPF/EGR/turbo, sprzęgło/DKZ, jeśli jest zamontowane, prawidłowy okres międzyobsługowy
- Wszystkie: MOT historia odrębna od znaczków Toyota, status wycofania VIN, zawieszenie/układ kierowniczy/opony, faktury potwierdzające Intermediate vs Full
- Sprzedawcy: chronologicznie Digital Garage z dowodami — sama księga ze stemplem zaniża cenę dobrze utrzymanego Auris
8. Masz Toyota Auris? Chroń jego wartość odsprzedaży
Dodaj go do The Owners Club za darmo, aby śledzić konserwację, importować historię UK MOT i przenosić pochodzenie w przypadku sprzedaży. Generacja + silnik + identyfikator Multidrive S/E-CVT, interwał WWE185 tam, gdzie ma to zastosowanie, zapisy hybrydy/12V/inwertera i znaczki Intermediate/Full to dokładnie to, o co poprosi następny zbadany kupujący. Drzewa kategorii forum, interfejs użytkownika garażu poziomu 1–5 i pełny pulpit konserwacyjny pozostają odroczonymi pracami nad produktem — w tym centrum są już dostępne domyślne ramy własności i harmonogramy.
- Zweryfikowany harmonogram konserwacji z typem Intermediate/Full i fakturami
- UK MOT import (DVSA) — niezależny od usługi Toyota
- Generacja, kod silnika, skrzynia biegów i uwagi dotyczące typu nadwozia (w tym Touring Sports)
- Zweryfikowany Transfer Pack PDF na sprzedaż
Pokolenia i platformy
Auris E150 (2007–2012)
Toyota 4ZZ · Toyota 1ZR · Toyota 1ND · Toyota AD D-4D · Toyota 2ZR · 6-speed manual · Toyota Multidrive S CVT · Toyota E-CVT
Auris E180 (2012–2018)
Toyota 1NR · Toyota 1ZR · Toyota 8NR · Toyota 1ND · BMW N47 · Toyota AD D-4D · Toyota 2ZR · 6-speed manual · Toyota Multidrive S CVT · Toyota E-CVT
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
Dwie generacje UK — E150 i E180
E150 (2007–2012) i E180 (2012–2018) to różne samochody. Hybryda z 2010 roku to jeden z zespołów napędowych spośród benzyny i oleju napędowego — a nie cała gama.
E180 1.6 D-4D WWE185 — wyjątek wynoszący 12,5 tys. mil
BMW 1.6 D-4D wykorzystuje 12 miesięcy / 12 500 mil z własną sekwencją Intermediate/Full — a nie ogólną domyślną Auris obejmującą 10 000 mil.
Akumulator hybrydowy, płyn chłodzący inwerter i napięcie 12V
Tylko w samochodach hybrydowych: pakiet wysokiego napięcia, pętla chłodząca inwertera i oddzielny akumulator 12 V. Słabe napięcie 12 V generuje ostrzeżenia dotyczące układu hybrydowego — oddzielnie rejestruj wymiany.
Pompa płynu chłodzącego inwertera
Awaria pompy inwerterowej generuje ostrzeżenia dotyczące układu hybrydowego. Zaloguj pompę, płyn chłodzący i przebieg – a nie zwykły znaczek „naprawiony hybrydą”.
Korozja hamulców w lekko napędzanych hybrydach
Regen zmniejsza zużycie tarcia; dyski nadal korodują. Rejestruj oddzielnie zadania dotyczące tarcz i podkładek wraz z przebiegiem.
Multidrive S CVT ≠ E-CVT Hybryda
Multidrive S to konwencjonalny CVT Toyota; Hybryda wykorzystuje E-CVT. Nigdy nie przechowuj obu jako ogólnych „CVT”.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli Toyota
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Jak często należy serwisować Toyota Auris?+
Większość modeli UK Auris pokonuje 12 miesięcy / 10 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, naprzemiennie Intermediate i Full. Ważnym wyjątkiem jest E180 1.6 D-4D z silnikiem o kodzie WWE185 po 12 miesiącach / 12 500 mil. Zawsze sprawdzaj w odniesieniu do konkretnego pojazdu.
Czy każdy Auris ma ten sam harmonogram usług?+
Nie. Harmonogram zależy od generacji, silnika, skrzyni biegów, roku modelowego i VIN. Profile konserwacji benzyny, oleju napędowego i hybrydy różnią się – a WWE185 jest udokumentowanym wyjątkiem dla silników Diesla.
Czy Auris Hybrid jest bezobsługowy?+
Nie. Hybryda usuwa niektóre konwencjonalne części układu napędowego, ale nadal wymaga pielęgnacji silnika benzynowego, chłodzenia akumulatora hybrydowego/inwertera, zdrowego napięcia 12 V, hamulców, opon, zawieszenia i klimatyzacji.
Czy hybryda Auris wykorzystuje konwencjonalny CVT?+
Nie. Hybryda wykorzystuje E-CVT Toyota. Multidrive S CVT w niektórych samochodach benzynowych/wysokoprężnych ma inną skrzynię biegów — trzymaj je oddzielnie w Digital Garage.
Czy Auris został zastąpiony przez Corolla?+
Tak. Po drugiej generacji Toyota wycofał tabliczkę znamionową Auris i wrócił do Corolla po kolejny europejski hatchback rodzinny. Traktuj Auris jako linię modelu historycznego.
Czy powinienem martwić się o tarcze hamulcowe w samochodzie hybrydowym Auris?+
Sprawdź hamulce normalnie. Hamowanie regeneracyjne może sprawić, że tarcze cierne będą niedostatecznie wykorzystywane w samochodach o lekkim napędzie, dlatego korozja staje się istotna. Ważniejszy jest stan konkretnego samochodu niż sam przebieg.
Dyskusje właścicieli Auris
Najnowsze rozmowy właścicieli Toyota Auris w klubie.
Brak dyskusji o Auris. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności Toyota Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.